HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 14:24.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 94 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Lipanjske zore
PostPostano: 11 svi 2009, 20:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Prvo da navedem da nisam načistu šta sve pada pod tu operaciju pa otvaram temu da oni koji znaju napišu tijek, opseg, trajanje operacije, postrojbe koje su sudjelovale, s jedne i s druge strane, intezitet borbi, žrtve sa obje strane, bar okvirno ako ne postoje točni podaci. Također bi zamolio one koji znaju da opišu operaciju oslobađanja Čapljine, Stoca i tog područja ako treba i u zaseban topic sa istim opisima kao i navedenu operaciju.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Operacija Lipanjske zore
PostPostano: 12 svi 2009, 08:54 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
Operacija Lipanjske zore je zajednička operacija HVO-a, HV-a i HOS-a iz lipnja 1992. godine. Akcija je trajala od 7. lipnja do 26. lipnja 1992. godine. To je prva pobjeda nad velikosrpskim agresorom u ratu u Bosni i Hercegovini. Operacijom Lipanjske zore oslobođena je dolina rijeke Neretve, a na nekim mjestima (poput Ošanića kod Stoca) združene hrvatske snage su izbile na današnju crtu razgraničenja između Federacije Bosne i Hercegovine i Republike Srpske.


Stanje prije bitke

Već nakon incidenta na Plitvicama (Krvavi Uskrs), Hrvati i Bošnjaci Hercegovine preko kriznih stožera počinju formirati seoske postrojbe, a usporedno počinje formiranje i bolje opremljenih i pokretnijih vojnih postrojbi. Već 3. siječnja 1992. utemeljen je stožer HOS-a za Hercegovinu. U rujnu 1991., u Mostar dolaze pričuvne postrojbe JNA. Iako je njihov dolazak bio nenajavljen, mostarski krizni stožer u suradnji sa hrvatskim kadrovima u tadašnjem MUP-u zaustavlja prvi nalet pričuvnih postrojbi (rezervista) da uđu u grad. Pričuvnike se zaustavilo u Gnojnicama i mostarskoj zračnoj luci, gdje je tadašnji MUP postavio svoje policijske punktove. Tek kasnije pričuvne postrojbe JNA uspijevaju zaposjesti crtu Čapljina - Dretelj, te crtu Slipčići - Krivodol - brdo Galac (kod Mostara) - brdo Hum (iznad Mostara) - grad Mostar - Bijelo Polje - Borci - Konjic. Dogovorom tadašnjeg MUP-a općine Mostar i Kriznog stožera vrši se mobilizacija pričuvnog sastava policije, u koju je uključen i velik broj dragovoljaca, koji preuzimaju točke po prometnicama i dežurstva po gradu. Postrojba ZNG izlazi na plato Bile i 20. rujna 1991. sprječava desant čime Hrvati i Bošnjaci Mostara praktično ulaze u rat sa srpsko-crnogorskim agresorom. 29. travnja 1992. Krizni stožer općine Mostar, a kasnije i krizni stožeri općina Čapljina i Široki Brijeg svu vlast i obranu tih općina povjeravaju Hrvatskom vijeću obrane. U međuvremenu, osnivaju se i omasovljuju jedinice HOS-a. Daljnjim borbama jedinice HVO-a i HOS-a jačaju i bolje se naoružavaju te se pokreću planovi za oslobodilačke akcije.


Hrvatske snage

U operaciji Lipanjske zore sudjelovalo je nešto više od 5000 hrvatskih vojnika. Sudjelovali su pripadnici HV-a, HVO-a i HOS-a kao i postrojbe policije iz općina Mostar, Čapljina i Stolac te jedna bošnjačka dobrovoljačka jedinica.

* zapovjednik južnog bojišta: general Janko Bobetko
* Glavni stožer HVO-a u Posušju, načelnik: Slobodan Praljak
* ¸Stožer HVO-a općina Mostar, zapovjednici: Petar Zelenika i Jasmin Jaganjac
* 4. gardijska brigada HV-a: general Damir Krstičević
* Kažnjenička bojna HVO-a: zapovjednik Mladen Naletilić "Tuta"
* Poskok bojna HVO-a
* diverzantski odred HVO-a iz Čitluka: zapovjednik Miljenko Dugandžić "Midža"
* dvije postrojbe HVO-a iz Čapljine
* dvije postrojbe HVO-a iz Ljubuškog
* bojna HVO-a iz Gruda
* 1. bojna mostarskog HVO-a Bijelo Polje
* 2. bojna mostarskog HVO-a Rudnik
* 3. bojna mostarskog HVO-a Cim
* 4. bojna mostarskog HVO-a Balinovac
* 5. bojna mostarskog HVO-a Ilići
* 6. bojna mostarskog HVO-a Kruševo
* 7. bojna mostarskog HVO-a Gnojnice
* 8. bojna mostarskog HVO-a Rodoč
* 9. bojna mostarskog HVO-a Jasenica
* Samostalni bataljun obrane Mostara HVO (sačinjen od Bošnjaka): zapovjednik Arif Pašalić
* Vojna policija HVO-a
* postrojbe MUP-a Hrvatske zajednice Herceg-Bosne
* dio 9. bojne HOS-a (u sastavu 4. gardijske brigade HV-a)
* I. bojna HOS-a: zapovjednik bojnik Stanko Primorac "Ćane"


Srpske snage

Na području Hercegovine od rujna 1991. godine djelovala su čak 4 korpusa JNA, a od tih korpusa posebno su bili aktivni Užički, Titogradski i Hercegovački korpus. Cilj im je bio prijelaz preko Neretve i prodor ka Jadranskom moru, u čemu ipak nisu uspjeli. Predvodio ih je general Momčilo Perišić.


Tijek operacije

Akcija je počela 7. lipnja 1992.,točnije 6.lipnja oko 23 h 1992godine kada diverzantski odred iz Čitluka i diverzantski vod bojne Grude probijaju neprijateljske bunkere, a združene hrvatske snage prelaze rijeku Neretvu i zauzimaju veliki prostor sve do Domanovića, a odatle kreću i oslobodilačke akcije prema Mostaru i Stocu. 8. lipnja 1992. od srpskog je agresora oslobođeno područje Čapljine u čemu posebnu zaslugu imaju postrojbe HVO-a iz Čitluka, Gruda, Ljubuškog i Čapljine te vojnici 4. gardijske brigade HV-a. Već 12. i 13. lipnja oslobođen je i Stolac, a 5 dana kasnije hrvatske snage su izbile na Ošaniće, gdje je i sadašnja međuentitetska crta razgraničenja.
Operacija "Lipanjske zore"

Oslobađanje desne obale rijeke Neretve kreće 11. lipnja 1992. godine. HVO potpomognut 4. Splitskom brigadom HV-a kreće iz šest pravaca, a od postrojbi HVO-a u akciji sudjeluju Kažnjenička bojna, Poskok bojna, dvije postrojbe HVO-a iz Čitluka i Ljubuškog, 5. ilićka bojna HVO-a Mostar, 4. bojna HVO-a Mostar, te satnija 2. bojne civilne policije. U Mostaru su u to vrijeme bile Vojna policija, civilna policija, dio 2. bojne HVO-a Mostar i Samostalni mostarski bataljun. Prvo je oslobođeno područje Kruševa i Galca, a zatim brdo Hum i zapadni dio grada Mostara. U samo jednom danu oslobođena je čitava desna obala rijeke Neretve.

U noći s 13. na 14. lipnja 1992. godine general Slobodan Praljak donosi odluku da se krene u oslobađanje lijeve obale rijeke Neretve. U Općinskom stožeru HVO-a u Mostaru zapovjednici postrojbi dobivaju zapovijedi prema kojima Neretvu treba početi prelaziti rano ujutro 14. lipnja i tako iznenaditi srpsko-crnogorskog agresora.

Uz topničku i tenkovsku potporu Četvrte gardijske brigade HV-a, u 3 sata ujutro združene snage od Bovana i Drežnice do Salakovca, prelaze na lijevu obalu. Prva bojna mostarskog HVO-a Bijelo Polje prelazi Neretvu iz smjera Vojna. U Cernici rijeku prelazi jedna satnija "Samostalnog mostarskog bataljuna", a druga bojna rudnička HVO-a Mostar dolazi iz Raštana. Oko 6 sati pristiže Vojna policija HVO-a i snage HOS-a Hercegovine. Vode se žestoke bitke, a snage HVO-a zauzimaju položaje oko Ulice Maršala Tita u istočnom dijelu Mostara. Oko podneva 14. lipnja pristiže još hrvatskih snaga te se u sklopu združene akcije, korak po korak oslobođa cijeli niz naselja i mjesta na lijevoj obali Neretve. Tada je oslobođen istočni dio grada Mostara i naselja Blagaj, Buna, Vrapčići, Potoci i Salakovac. Osobito uspješna i vrhunska je akcija oslobođenja dijela Bijelog Polja (naselja na lijevoj obali Neretve: Potoci, Željuša, Salakovac, Kutilivač, Podgorani, Humilišani). 21. lipnja 1992. godine, nakon žestokih borbi hrvatske snage ovladavaju i relejem na Veležu, a srpsko-crnogorski agresor je odbačen u Podveležje 26. lipnja, dan koji se smatra danom oslobođenja mostarske općine.


Rezultat operacije

Združene hrvatske snage (HVO, HV i HOS) operacijom Lipanjske zore su oslobodile dolinu rijeke Neretve odnosno općine Mostar, Čapljina i Stolac. Oslobođeno je područje od oko 1.800 četvornih kilometara s gradovima Mostar, Čapljina i Stolac te njihovom okolicom, a nekim mjestima (poput Ošanića kod Stoca) hrvatske snage su izbile današnju međuentitetsku crtu razgraničenja.

Tom odlučnom akcijom dijelom su spriječeni napadi srpskog agresora na Južnu Dalmaciju, a u potpunosti na Srednju Dalmaciju što je u potpunosti spasilo Dalmaciju od katastrofe. Lipanjske zore su ujedno i prvi poraz JNA u ratu u Bosni i Hercegovini. Veličina pobjede je još veća jer je na području koje je oslobođeno bila iznimno velika koncentracija postrojbi JNA, njihovog naoružanja i objekata.

U vojnom smislu, taktički poduzete radnje mogu biti predmetom izučavanja za neke buduće ratove. Te radnje se ne mogu podvesti ni pod jedne metode dotad poznatih doktrina ratovanja. Drugim riječima kazano, veliki dio je bila improvizacija, a aktivnih vojnih lica s praktičnim znanjem bilo jako malo. Osobito uspješan i poseban dio akcije je oslobođenje dijela Bijelog Polja (naselja na lijevoj obali Neretve: Potoci, Željuša, Salakovac, Kutilivač, Podgorani, Humilišani). Veliki značaj u operaciji je imala izrazita usklađenost rada i međusobna potpora vojnih jedinica: HVO-a, HOS-a, HV-a i policije te samog pučanstva.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lipanjske zore
PostPostano: 12 svi 2009, 08:54 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
Mislim da sam vam dao sve potrebne informacije. ;)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lipanjske zore
PostPostano: 12 svi 2009, 09:43 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 01:00
Postovi: 541
Lokacija: HB
prvi prelaz neretve je bio u ševać polju blizu Čapljine..i mislim da su Čitlučani tu bili prvi...

a Mostar je posebna priča u svemu tome...lijeva obala nakon oslobadjanja je licila na Hirosimu..sa bezbroj poginulih po ulicama sto neprijateljskih vojnika, sto civila koje su cetnici pobili dok su drzali pod okupacijom taj dio grada...

imali su klaonice gdje su sustavno ubijali civile ( Šipad)
, masovna grobnica u Uborku gdje su najvise pobili civila iz naselja Zalik...

i sto je najtuznije ..nitko nije niti optuzen za 3 mjeseca opsade mostara i tolike civile koji su poginuli i ubijeni...

Momicilo Perišić ..uopce nam optuznicu za mOstar...a tliko je zla napravio ovom gradu.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lipanjske zore
PostPostano: 12 svi 2009, 13:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 11:13
Postovi: 567
Lokacija: Hrvatska; Osijek, Zadar
Zapadni_Mostar je napisao/la:
Mislim da sam vam dao sve potrebne informacije. ;)


Da, sa wikipedije.

_________________
VIVE LA LIBERTE!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lipanjske zore
PostPostano: 12 svi 2009, 13:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
TomislavM je napisao/la:
Zapadni_Mostar je napisao/la:
Mislim da sam vam dao sve potrebne informacije. ;)


Da, sa wikipedije.


Kupi Bobetkovu knjigu "Sve moje bitke", mislim da je pisao o ovoj operaciji.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lipanjske zore
PostPostano: 12 svi 2009, 13:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 11:13
Postovi: 567
Lokacija: Hrvatska; Osijek, Zadar
RajvoSa je napisao/la:
TomislavM je napisao/la:

Da, sa wikipedije.


Kupi Bobetkovu knjigu "Sve moje bitke", mislim da je pisao o ovoj operaciji.


Jest, čitao sam tu knjigu, ima dosta o toj operaciji. Nego, često se za ovu operaciju koristi i naziv "Operacija Čagalj".

_________________
VIVE LA LIBERTE!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lipanjske zore
PostPostano: 12 svi 2009, 14:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Dobro, i ovi su podaci Ok ali nešto iz prve ruke, neki nekonvencionalni opisi, učesnika, intezitet borbi, kako se akcija odvijala, koliko poginulih na obje strane i to.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lipanjske zore
PostPostano: 12 svi 2009, 15:30 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
Inkvizitor je napisao/la:
Dobro, i ovi su podaci Ok ali nešto iz prve ruke, neki nekonvencionalni opisi, učesnika, intezitet borbi, kako se akcija odvijala, koliko poginulih na obje strane i to.


i mene taj broj poginulih zanima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lipanjske zore
PostPostano: 12 svi 2009, 22:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 21:46
Postovi: 87
Ono što meni prvo padne na pamet kad se spomenu ti dani jest naša artiljerijska priprema. Kad sje počelo rokati sve sam se štipao jer nisam mogao vjerovati da to naši "pjevaju". Poseban pozdrav za ekipu iz Bjelovara koja je pravila dar-mar u Miljkovićima i 4-oj za akciju na Buni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lipanjske zore
PostPostano: 13 svi 2009, 07:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
okobrb je napisao/la:
Ono što meni prvo padne na pamet kad se spomenu ti dani jest naša artiljerijska priprema. Kad sje počelo rokati sve sam se štipao jer nisam mogao vjerovati da to naši "pjevaju". Poseban pozdrav za ekipu iz Bjelovara koja je pravila dar-mar u Miljkovićima i 4-oj za akciju na Buni.



Pa daj okobrb pričaj. Iuz prve ruke, Znamo za ova wiki pojašnjenja ali neki osobni doživljaj, ti to znaš ispričati.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lipanjske zore
PostPostano: 13 svi 2009, 14:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Neprijatelji guraju tezu da je ova operacija bila predstava i dio dogovora Boban-Karadžić. Kao dokaz navode mali broj poginulih na obje strane sa obzirom na količinu oslobođene teritorije.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lipanjske zore
PostPostano: 16 svi 2009, 01:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 21:46
Postovi: 87
RajvoSa je napisao/la:
Neprijatelji guraju tezu da je ova operacija bila predstava i dio dogovora Boban-Karadžić. Kao dokaz navode mali broj poginulih na obje strane sa obzirom na količinu oslobođene teritorije.


To šire oni pto su u Stocu JNA dočekivali cjećem, hranili ih na Brkanovom , hladili jajca u Makarskoj ili im se naprosto nije svidjela mogućnost širenja HR utjecaja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lipanjske zore
PostPostano: 16 svi 2009, 01:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 21:46
Postovi: 87
Inkvizitor je napisao/la:
okobrb je napisao/la:
Ono što meni prvo padne na pamet kad se spomenu ti dani jest naša artiljerijska priprema. Kad sje počelo rokati sve sam se štipao jer nisam mogao vjerovati da to naši "pjevaju". Poseban pozdrav za ekipu iz Bjelovara koja je pravila dar-mar u Miljkovićima i 4-oj za akciju na Buni.



Pa daj okobrb pričaj. Iuz prve ruke, Znamo za ova wiki pojašnjenja ali neki osobni doživljaj, ti to znaš ispričati.


Ti mene opet navlačiš na tanak led. Ko onda s NINJOM!

Evo recimo u onom gore upisu nema ekipe iz Bjelovara i slavonaca općenito koji su u Miljkovićima napravili dar mar i otvorili put za uzimanje B. brda.

A može i jedna "smješna" iz prve ruke. Pripadnici dviju bojni su dobri sat vremena pokušavali da ušicaju onu kulu na Humu. I sad dolazi "Cigo"(ko je iz MO zna o kome pričam) sav iznerviran zove s položaja s kojeg su rekli da je "nepraktično" da ne kažem nemoguće pogodit kulu. "M**** vam nesposobnu gledaj te ovo". I praktički iz prve da ne kažem kroz prozor pogađa. To se sve krstilo lijevom i desnom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lipanjske zore
PostPostano: 17 svi 2009, 22:02 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
17. svibnja '92. je otpočeo tenkovski i pješadijski napad na Bijelo Polje, tada ono ubrzo i pada, da bi bilo oslobođeno 19. lipnja 1992.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lipanjske zore
PostPostano: 17 svi 2009, 22:05 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
TomislavM je napisao/la:
Da, sa wikipedije.


Prijatelju, da s wikipedije je, ali ja sam ti to napisao na wikipediji. :-top


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lipanjske zore
PostPostano: 18 svi 2009, 14:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 11:13
Postovi: 567
Lokacija: Hrvatska; Osijek, Zadar
Zapadni_Mostar je napisao/la:
TomislavM je napisao/la:
Da, sa wikipedije.


Prijatelju, da s wikipedije je, ali ja sam ti to napisao na wikipediji. :-top


Dakle ti si Hrvatski Mostar/Mostarac?

_________________
VIVE LA LIBERTE!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lipanjske zore
PostPostano: 04 lip 2009, 19:34 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
Sutra u Republici, jedinom političkom tjedniku na hrvatskom jeziku u BiH između ostalih tema bit će i ova:

-POVIJEST

LIPANJSKE ZORE Kronološki pregled povijesne akcije HVO-a, HV-a, HOS-a, Vojne policije HVO-a i MUP-a HR HB

Munjevito hrvatsko oslobođenje Mostara

Pa ću ja to uslikat ili skenirati, pa staviti na forum! :-boks


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lipanjske zore
PostPostano: 05 lip 2009, 21:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 21:46
Postovi: 87
Evo malo snimaka iz tog vremena
http://www.youtube.com/watch?v=DK1b7kR0flk
http://www.youtube.com/watch?v=NzYCmyewdFY

Šteta što je skinut 3 dio na kojem se vidi dar-mar na Buni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lipanjske zore
PostPostano: 06 lip 2009, 10:22 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
Inače baš jučer u Republici piše da je 13. lipnja (sv. Ante)te ratne 1992. godine proglašen danom Mostara, a sv. Ante zaštitnikom Mostara (barem ovog našeg dijela). I to je tako ostalo do 2003. odnosno do "ujedinjenja" grada!

Imam nekakvih problema nikako da uploadiram ove slike na forum što sam uslikao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lipanjske zore
PostPostano: 06 lip 2009, 10:29 
Offline
Site Admin

Pridružen/a: 13 tra 2009, 23:53
Postovi: 231
Zapadni_Mostar je napisao/la:
Inače baš jučer u Republici piše da je 13. lipnja (sv. Ante)te ratne 1992. godine proglašen danom Mostara, a sv. Ante zaštitnikom Mostara (barem ovog našeg dijela). I to je tako ostalo do 2003. odnosno do "ujedinjenja" grada!

Imam nekakvih problema nikako da uploadiram ove slike na forum što sam uslikao.


Kolike su veličine slike - mislim u kb? Možemo privremeno povećati dozvoljenu veličinu datoteke (trenutno je 256kb)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lipanjske zore
PostPostano: 06 lip 2009, 10:32 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
3.60 do 3.70 MB, ipak malo prevelike!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lipanjske zore
PostPostano: 06 lip 2009, 10:37 
Offline
Site Admin

Pridružen/a: 13 tra 2009, 23:53
Postovi: 231
Zapadni_Mostar je napisao/la:
3.60 do 3.70 MB, ipak malo prevelike!


Probaj sad.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lipanjske zore
PostPostano: 06 lip 2009, 10:46 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
hercegbo je napisao/la:
Zapadni_Mostar je napisao/la:
3.60 do 3.70 MB, ipak malo prevelike!


Probaj sad.


A evo probao sam, ali neće pa neće! Sigurno neki problemi kod mene kući sa internetom.

Što se tiče mapa oko same operacije, koristili su ovu kartu (koja je inače moje djelo :-top )

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lipanjske zore
PostPostano: 06 lip 2009, 10:50 
Offline
Site Admin

Pridružen/a: 13 tra 2009, 23:53
Postovi: 231
A šteta, privremeno sam stavio dozvolu za do 5mb. Jesi li dobio upozorenje da je file previše velika, ili se radi o nečemu drugom?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 94 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 26 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO