HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 09:48.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 60 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 30 kol 2020, 04:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Prvo pitanje, zašto o ovom jako važnom događaju, koji da je uspio vjerojatno ne bi bilo ni vojne operacije oslobođenja Hrvatske, nema ni čak članak na Wikipediji?

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 30 kol 2020, 08:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5701
Lokacija: planina
Zato što su Hrvati retardiran narod koji je istog Mesića izabrao 2 puta za predsjednika. I treći bi, da je moglo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 30 kol 2020, 09:16 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Zato što su organizatori, sudionici, inspiratori i podržavatelji puča struktura koja od 2000. ima svu vlast u HR.

Ne treba zaboraviti da je par mjeseci prije pada Karamarka, dolazak Plenkovića na čelo HDZa savjetovao uživo kod Ace Stankovića - Stipe Mesić.

Zatim je HDZ prvo izviždao Andreja na svom saboru, a onda ga izabrao i slijedi do danas.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 30 kol 2020, 09:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5701
Lokacija: planina
divizija je napisao/la:
Zato što su organizatori, sudionici, inspiratori i podržavatelji puča struktura koja od 2000. ima svu vlast u HR.

Ne treba zaboraviti da je par mjeseci prije pada Karamarka, dolazak Plenkovića na čelo HDZa savjetovao uživo kod Ace Stankovića - Stipe Mesić.

Zatim je HDZ prvo izviždao Andreja na svom saboru, a onda ga izabrao i slijedi do danas.


Ima li koji dežurni HDZovac da se izjasni i da nama neukim desničarima objasni malo ovu tematiku?
Zanima me kako si objašnjavaju ovo sve.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 30 kol 2020, 09:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20459
Hrvati brzo zaboravljaju izdajnike i ne kažnjavaju ih. Čak smo tu gamad doveli na vlast kojoj je bilo važnije orušiti Tuđmana nego pobijediti u ratu. Rušiti demokratski izabranu vlast u sred rata je veleizdaja. Ali eto mi smo Hrvatska pa nikom ništa.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 30 kol 2020, 12:55 
Offline

Pridružen/a: 04 pro 2016, 17:11
Postovi: 1491
Ne treba zaboraviti ovdje izuzetno važnu ulogu Vladimira Šeksa u sprječavanju puča. On je različitim pravnim začkoljicama kao tadašnji potpredsjednik Vlade uspio u prvi mah spriječiti plan pučista...Treba mu odati priznanje na tome, unatoč brojnim negativama koje je donio u hrvatsku politiku provodeći putem Sanadera svoju politiku tehnicizma vladanja ili ti ga politike bez ideje. Posebno je tragikomično bilo kad je plan propao pa se Mesić zabarikadirao u uredu predsjednika Sabora te je na kraju silom deložiran. Ovaj događaj je posebno zanimljivo opisan u knjizi Ivana Aralice "Ambra" i na jedan simpatičan način opisuje fanatičnu borbu pojedinca za vlastitu fotelju. Jedan arivizam bez premca u povijesti čovječanstva. :smijeh

_________________
Ne može biti trijumfa bez gubitaka, pobjede bez patnje, slobode bez žrtve.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 30 kol 2020, 14:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Mesić je čitav svoj život po djelima i ponašanju bio desničar, radikal. Kad mu je propao državni udar onda je krenuo izmišljati "lijevu" spiku da opravda sramotu. Onda je poslije vidio da se od tog da zaraditi pa nastavio sa tim.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 30 kol 2020, 15:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Planina je napisao/la:
Zato što su Hrvati retardiran narod koji je istog Mesića izabrao 2 puta za predsjednika. I treći bi, da je moglo.

:thumbup1

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 30 kol 2020, 20:27 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Gaugamela93 je napisao/la:
Ne treba zaboraviti ovdje izuzetno važnu ulogu Vladimira Šeksa u sprječavanju puča. On je različitim pravnim začkoljicama kao tadašnji potpredsjednik Vlade uspio u prvi mah spriječiti plan pučista...Treba mu odati priznanje na tome, unatoč brojnim negativama koje je donio u hrvatsku politiku provodeći putem Sanadera svoju politiku tehnicizma vladanja ili ti ga politike bez ideje. Posebno je tragikomično bilo kad je plan propao pa se Mesić zabarikadirao u uredu predsjednika Sabora te je na kraju silom deložiran. Ovaj događaj je posebno zanimljivo opisan u knjizi Ivana Aralice "Ambra" i na jedan simpatičan način opisuje fanatičnu borbu pojedinca za vlastitu fotelju. Jedan arivizam bez premca u povijesti čovječanstva. :smijeh


Šeksu i J. Perkoviću se mora priznati da su bili tada možda i ključni da spriječe uspjeh puča.

No, smatram da je to bila njihova ispravna procijena da novi izbori ne mogu donjeti ništa do onemogućavanja hrvatske pobjede u ratu, a da sami pučisti nemaju šanse na izborima. Biračko tijelo HDZa je slijedilo Tuđmana, a opozicijsko druge stranke. To se i potvrdilo jer otpadnici od HDZa su na izborima propali.
Šeks i ekipa su time čuvali svoje karijere, a istovremeno ostali dovoljno moćni da u HDZu spriječe neke procese poput lustracije.

No, možda i nenamjerno, tada su pomogli Hrvatskoj.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 30 kol 2020, 20:39 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35
Postovi: 10366
Cilj je bio Šušak. Mrzili su ga iz dna duše.

_________________
Sproću judeonacizma!

daramo: ja bi bez problema mahao zastavom Izraela


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 30 kol 2020, 20:59 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
HHerceg je napisao/la:
Cilj je bio Šušak. Mrzili su ga iz dna duše.


Svakako, ali ne samo on. Cilj je bio i Tuđman i kompletna njegova vizija nacionalne integralne Hrvatske. Ovi su htjeli SRH i to su nakon 2000. ostvarili.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 30 kol 2020, 21:37 
Offline

Pridružen/a: 04 pro 2016, 17:11
Postovi: 1491
HHerceg je napisao/la:
Cilj je bio Šušak. Mrzili su ga iz dna duše.

Mesić je u kampanji za predsjedničke izbore 2000. godine isticalo želeći pridobiti HDZ-ove birače kako on nema ništa protiv HDZ-a i Tuđmana te kako su ga sa Tuđmanom posvađale Šuškove ustaše, što je bio dobar spin kako bi se pridobio jedan dio HDZ-eovih birača prijeko potrebnih za izbor.

_________________
Ne može biti trijumfa bez gubitaka, pobjede bez patnje, slobode bez žrtve.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 30 kol 2020, 21:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
Mesić je bio lopina, Manolić udbaš, a stranka im se trebala zvati NDH, tu je trebao biti i udbaš Paraga, koji je glumio Ustašu, pa je pred amerićkim kongresom pljuvao RH, a poslije tužio RH za izgon domaćih Srba.

Udbaši i lopine.

Mesića su kupili, čovjek je doveo Bobana na vlast, pa su mu Muslimani stalno mahali s tim, da bi mogao završiti u Haagu.
Na što je lik napravio veleizdaju i uvalio druge.

Puč je bio kada je Tuđman smirio muslimane i natjerao ih na Washingtonski sporazum.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 30 kol 2020, 22:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
ceha :D pa t ii obavjestajac

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 30 kol 2020, 22:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5701
Lokacija: planina
Ceha je stvarno hrvatska wikipedija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 31 kol 2020, 00:08 
Offline

Pridružen/a: 28 srp 2020, 18:32
Postovi: 890
O ovome puču vrlo malo znam. Jedanput sam čuo kako je jednom Tihomir Dujmović spomenuto, i nakon tada više nikada.

Radi se stvarno u puču? Izgleda više da je Mesić pokušavao srušiti vladu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 31 kol 2020, 00:15 
Offline

Pridružen/a: 28 srp 2020, 18:32
Postovi: 890
BBC je napisao/la:
Mesić je čitav svoj život po djelima i ponašanju bio desničar, radikal. Kad mu je propao državni udar onda je krenuo izmišljati "lijevu" spiku da opravda sramotu. Onda je poslije vidio da se od tog da zaraditi pa nastavio sa tim.

Nije niti to bio. Lik je prvo bio običan komunistički apartčik veći dio svoje političke karijere. Bio načelnik općine Orahovice i zastupnik u Saboru SR Hrvatske. Kada su došle 90te promijenio je stranu i kao mnogi komunisti oportuno prešao u HDZ. Kada ga je Šušak odškartao ponovo je promijenio lice, samo ovaj put se ponovo pretvorio u ljevičara te počeo kolaborirati sa Amerikancima kako bi srušio Tuđmana.

U wikileaksu su objavljeni diplomatski kablovi američkih ambsadora. U jednom dokumentu piše razgovor koji je Mesić vodio sa Galbraitom krajem 94. Amerikancima je lajao Hrvatsku kako je izvršila ratni zločin u Medačkom džepu i kako vlada neda njemu kao zastupnik u Saboru mogućnost da posjeti stratište.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 31 kol 2020, 02:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
Heero je napisao/la:
ceha :D pa t ii obavjestajac

Ma ovo su općepoznate informacije :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 31 kol 2020, 02:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
Planina je napisao/la:
Ceha je stvarno hrvatska wikipedija.

Hvala :zivili

Naslušao sam se priča, a neke stvari su me i zanimale, pa :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 31 kol 2020, 02:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
Orion je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Mesić je čitav svoj život po djelima i ponašanju bio desničar, radikal. Kad mu je propao državni udar onda je krenuo izmišljati "lijevu" spiku da opravda sramotu. Onda je poslije vidio da se od tog da zaraditi pa nastavio sa tim.

Nije niti to bio. Lik je prvo bio običan komunistički apartčik veći dio svoje političke karijere. Bio načelnik općine Orahovice i zastupnik u Saboru SR Hrvatske. Kada su došle 90te promijenio je stranu i kao mnogi komunisti oportuno prešao u HDZ. Kada ga je Šušak odškartao ponovo je promijenio lice, samo ovaj put se ponovo pretvorio u ljevičara te počeo kolaborirati sa Amerikancima kako bi srušio Tuđmana.

U wikileaksu su objavljeni diplomatski kablovi američkih ambsadora. U jednom dokumentu piše razgovor koji je Mesić vodio sa Galbraitom krajem 94. Amerikancima je lajao Hrvatsku kako je izvršila ratni zločin u Medačkom džepu i kako vlada neda njemu kao zastupnik u Saboru mogućnost da posjeti stratište.


Čovjek je veleizdajnik.
Moj deda je početkom 90ih pričao da ga je upoznao i da je lik bio sitni lopov.
Tad je lik glumio Hrvata, pričao o "duploj pobjedi" i "otvarao usta" na utaške.

Sitni kokošar koji je dospio previsoko.
Možda zbog Manolića, ovaj je bio udbaš i ovaj ga je držao.
U svakoj mogućnosti nakon 92. je Mesić bio kontra Hrvatske.

I ima videa, ima svjedočenja gdje laže.
U jednom tvrdi jedno, u drugom drugo.

U Haagu je napravio krivokletstvo, cijela priča s UZPom je njegovo maslo, radi njega su mnogi pošteni ljudi u zatvoru završili.
A ima gomilu bisera;
Kaže da je iz HDZa izašao radi neslaganja s Tuđmanovom politikom u BiH. Iz stranke je otišao nakon prestanka sukoba.
Postavio je Bobana na čelo HDZa, kasnije je trubio da je to bilo kontra njegove volje.
Kaže da je bio kontra sukoba s muslićima, izašao je iz stranke s Manolićem, čija je izjava bila, hrvatsko u BiH će biti samo ono što drži hr.čizma.
Cinkao je hr.svakome, autor je izjave da su se srednjovosanski Hrvati sami počistili da bi mogli optužiti musliće za etničko čišćenje

Inače, moj kum je znao neku njegovu tajnicu, susjeda mu bila.
Kažeda se ta nakrala kao rijetko tko.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 31 kol 2020, 03:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Ceha je napisao/la:
Planina je napisao/la:
Ceha je stvarno hrvatska wikipedija.

Hvala :zivili

Naslušao sam se priča, a neke stvari su me i zanimale, pa :D


Ceha postoji li mogućnost da se članak o ovome događaju otvori na Wiki, barem 2 rečenice, pa neka ga poslije netko sa znanjem detalja popunjava? Ne smije se zaboraviti, nažalost ni u udžbenicima nije.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 31 kol 2020, 03:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Ceha je napisao/la:
Heero je napisao/la:
ceha :D pa t ii obavjestajac

Ma ovo su općepoznate informacije :D


Neće biti općepoznate budućim generacijama. Evo ja tek jučer čuo za ovaj puč, zato sam i otvorio temu da saznam nešto više informacija.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 31 kol 2020, 09:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
Ceha je napisao/la:
Orion je napisao/la:
Nije niti to bio. Lik je prvo bio običan komunistički apartčik veći dio svoje političke karijere. Bio načelnik općine Orahovice i zastupnik u Saboru SR Hrvatske. Kada su došle 90te promijenio je stranu i kao mnogi komunisti oportuno prešao u HDZ. Kada ga je Šušak odškartao ponovo je promijenio lice, samo ovaj put se ponovo pretvorio u ljevičara te počeo kolaborirati sa Amerikancima kako bi srušio Tuđmana.

U wikileaksu su objavljeni diplomatski kablovi američkih ambsadora. U jednom dokumentu piše razgovor koji je Mesić vodio sa Galbraitom krajem 94. Amerikancima je lajao Hrvatsku kako je izvršila ratni zločin u Medačkom džepu i kako vlada neda njemu kao zastupnik u Saboru mogućnost da posjeti stratište.


Čovjek je veleizdajnik.
Moj deda je početkom 90ih pričao da ga je upoznao i da je lik bio sitni lopov.
Tad je lik glumio Hrvata, pričao o "duploj pobjedi" i "otvarao usta" na utaške.

Sitni kokošar koji je dospio previsoko.
Možda zbog Manolića, ovaj je bio udbaš i ovaj ga je držao.
U svakoj mogućnosti nakon 92. je Mesić bio kontra Hrvatske.

I ima videa, ima svjedočenja gdje laže.
U jednom tvrdi jedno, u drugom drugo.

U Haagu je napravio krivokletstvo, cijela priča s UZPom je njegovo maslo, radi njega su mnogi pošteni ljudi u zatvoru završili.
A ima gomilu bisera;
Kaže da je iz HDZa izašao radi neslaganja s Tuđmanovom politikom u BiH. Iz stranke je otišao nakon prestanka sukoba.
Postavio je Bobana na čelo HDZa, kasnije je trubio da je to bilo kontra njegove volje.
Kaže da je bio kontra sukoba s muslićima, izašao je iz stranke s Manolićem, čija je izjava bila, hrvatsko u BiH će biti samo ono što drži hr.čizma.
Cinkao je hr.svakome, autor je izjave da su se srednjovosanski Hrvati sami počistili da bi mogli optužiti musliće za etničko čišćenje

Inače, moj kum je znao neku njegovu tajnicu, susjeda mu bila.
Kažeda se ta nakrala kao rijetko tko.


pamtim Mesića kao klinac, bio je čest gost kod mog tetka u Slavoniji, njih par osnivači HDZ-a. jedino što mu se mora priznati je da je imao muda, tako su njih dvojica solo s vozačem sjela u auto i otišli u srpsko selo u Slavoniji pregovarati sa Srbima i ispast će da je to ujedno jedino selo u Slavoniji koje se nije pobunilo protiv hrvatske vlasti. da stvar bude zajebanija selo je rodno mjesto tadašnjeg srpskog patrijarha. doslovno su išli u dvoranu pred Srbe na linč, ali su ih čak i izdominirali i primirili.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 31 kol 2020, 09:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
malo prije tog puča postojalo je izvjesno nezadovoljstvo s Tuđmanom i HDZ-om, vjerojatno zbog ratnog primirja, ne sjećam se više, znam samo da je Tuđman nakratko izgubio podršku u mojoj obitelji i da sam po školi hodao i pričao protiv HDZ-a (mislim da sam agitirao za Budišu :zubati ). nekako s tim pokušajem puča, stvari su se opet vratile u normalu.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Puč Mesić-Manolić
PostPostano: 31 kol 2020, 09:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24530
Lokacija: Heartbreak Hotel
dudu je napisao/la:
malo prije tog puča postojalo je izvjesno nezadovoljstvo s Tuđmanom i HDZ-om, vjerojatno zbog ratnog primirja, ne sjećam se više, znam samo da je Tuđman nakratko izgubio podršku u mojoj obitelji i da sam po školi hodao i pričao protiv HDZ-a (mislim da sam agitirao za Budišu :zubati ). nekako s tim pokušajem puča, stvari su se opet vratile u normalu.


To je bilo u proljeće 1994. Odmah nakon hrvatsko-muslimanskog rata. Možemo mi pričati što hoćemo ali istina je da su Tuđman i HDZ tada bili izgubili dio potpore u HR. Osobito jer su joj nad glavom visile gospodarske sankcije.
Na valu i tog nezadovoljstva i uz potporu USA i EU te dijela oporbe, Mesić i Manolić su se pokusali domoći vlasti.

Zamislimo da je Manolić tada osvojio vlast i postao doživotni diktator. :D

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 60 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO