HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH

Smartfeed Smartfeed    Sada je: sub svi 27, 2017 7:37 pm.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Srušena džamija u Zemun Polju
PostPostano: pet svi 26, 2017 7:05 pm 

Citat:
Tokom noći srušen nelegalni objekat u Zemun Polju

Beograd -- U Zemun Polju je tokom noći srušen nelegalno izgrađeni objekat čije su rušenje u četvrtak sprečili građani, saopštila je opština Zemun.

IZVOR: B92, BETA, TANJUG, N1 PETAK, 26.05.2017. | 07:56 -> 18:29

Opština Zemun ističe da je Islamska zajednica kao investitor bez dozvole gradila objekat u Kurirskoj ulici 41, oglušujući se o odluke građevinske inspekcije i krivične prijave.

"Radovi su nastavljani i nakon što je građevinska inspekcija Gradske opštine Zemun više puta zatvarala gradilište i podnela više krivičnih prijava", navodi se u saopštenju.

Nakon što je građevinska inspekcija je na osnovu Zakona o planiranju i izgradnji i Zakona o opštem upravnom postupku donela Rešenje o uklanjanju nelegalnog objekta i Zaključak o dozvoli izvršenja navedenog Rešenja i iste dostavila investitoru, koji je nastavio sa izvođenjem bespravnih radova, izvršeno je rušenje bespravno započetog objekta, dodaje se u saopštenju opštine.

Kako saznaje N1, akcija rušenja je počela u toku noći, između 3.00 i 4.00 sata posle ponoći. Jake policijske snage i žandarmerija su blokirale naselje, a policajci su bili raspoređeni u tri prstena bezbednosti.

Srušen je sprat i potkrovlje na ovom objektu koji je počeo da se gradi 2014. godine bez dozvole. Radovi su više puta zaustavljani, ali i nastavljani bez dozvole.

Akcija rušenja trajala je dva sata, a mediji prenose da je reč o nelegalnom verskom objektu koji je podigla Islamska zajednica.

Meštani su reporteru Tanjuga rekli da je pre i tokom rušenja bila ugašena struja i, kako tvrde, nisu im radili mobilni telefoni.

Imam Emin Zejnulahu rekao je da je dogovor bio da se sruši krov i sedam redova cigala, jer je za ostali deo zgrade pokrenut postupak legalizacije. Međutim, kako kaže, taj dogovor nije poštovan.

Vernici Islamske zajednice, pošto je u toku ramazan, svoju molitvu danas će obaviti na ulici, jer kako kažu, sada nemaju verski objekat, javlja Tanjug.

Uklanjanje ovog objekta u Zemun Polju bilo je planirano za četvrtak, ali se od toga odustalo jer se okupio veliki broj građana koji su sprečili rušenje.

Vrh

Naslov: Re: Srušena džamija u Zemun Polju
PostPostano: pet svi 26, 2017 7:06 pm 

Lepa džamija, nadasve lepa.

slika

slika

Vrh

Naslov: Re: Srušena džamija u Zemun Polju
PostPostano: pet svi 26, 2017 11:41 pm 

Tako i treba, gradiš bez dozvole - odgovorne u zatvor, a objekat porušiti :palacgore1

Nevezano za temu, Gadafi je sve lepo rekao, a oni koji su najviše trebali da ga slušaju su ga divljački ubili :kava

Kako je krenulo, za koju godinu, u celoj evropi će se džamije paliti i rušiti :biceovodobro

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: