HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 16:35.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 76 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Laserska korekcija vida. Iskustva?
PostPostano: 15 lis 2012, 19:33 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Razmišljam dulje vremena o takvom zahvatu. Gledam baš stranicu Poliklinike Svjetlost Zagreb koja vrši takve korekcije. Od prošle godine posluju i u Sarajevu. 1050 KM po jednom oku.

http://sarajevo.svjetlost-bh.ba/pocetna

P.S. Nije reklama. ;)

Zanima me da li ste vi ili netko vaš bližnji imali iskustva sa ovim, i kakva su to iskustva?

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Laserska korekcija vida. Iskustva?
PostPostano: 15 lis 2012, 19:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6803
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Zetova ujna (nije zezancija) je skidala prošle godine u SA i ima vrlo dobra iskustva.Malo se ispočetka muti vid,ali se dobiju zaštitne naočale da se nose neko vrijeme i ubrzo bude sve OK.

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Laserska korekcija vida. Iskustva?
PostPostano: 15 lis 2012, 22:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Bobovac je napisao/la:
Razmišljam dulje vremena o takvom zahvatu. Gledam baš stranicu Poliklinike Svjetlost Zagreb koja vrši takve korekcije. Od prošle godine posluju i u Sarajevu. 1050 KM po jednom oku.

http://sarajevo.svjetlost-bh.ba/pocetna

P.S. Nije reklama. ;)

Zanima me da li ste vi ili netko vaš bližnji imali iskustva sa ovim, i kakva su to iskustva?


Još sredinom 80-ih se u Ze govorilo o tome, kako se ide na operaciju u Rusiju i skinu dioptriju.

Ja znam hanuminu prijateljicu koja je sa -7 skidala, i blagi strabizam istovremeno. To je bilo prije nekih 7-8 godina i super uspješno prošlo. 1000 € po oku.

Ja imam -2,5 na oba, i to po zadnjem detaljnom pregledu, i to na više računala i kod više okulista. A išao sam kod više njih jer sam uvijek imao dioptriju >= -3,5, mijenjala se u pubertetu naviše pa kasnije spuštala kako sam bio stariji. Uglavnom, šok sam doživio na pregledu za vozački kad su mi bubnuli 2,5, i zato sam išao dodatno. Nisam baš čuo da se nekom smanjuje dioptrija s godinama, pogotovo nekom ko nikad nije nosio naočale ili leće osim kad sam baš morao.

Elem, danas mi je drago što nisam otišao na operaciju o kojoj jesam razmišljao dok se nisu pojavile vodene leće, a kasnije i naočale s tankim staklima. Da su ostale one masivne s dnoflaše staklima kao jedini izbor, sigurno bih išao. Danas kad su cvike čak i u modi, i nema baš smisla. Jedino bih radi skijanja, leće odavno više ne nosim, naočale unutar skijaških brila su malo neugodne i ne volim ih nosit, a onda idem naslijepo pa ponekad ne primjetim kakvu rupu, što ponekad zna bit malo nezgodno.

Inače Bobi, koja ti je dioptrija? Ja ljudima koji vide, a vide svi koji imaju ispod -7, ne bih baš preporučio, a onima koji imaju preko, i nemaju baš što za izgubit. Inače, rožnica koju oni "bruse" ne zarasta, pa ako nešto zajebu, jedini spas je transplantacija a i to je dvojbeno. Ali eto, kažu, nije ni to problem:

http://www.svjetlost.hr/?url=transplant ... 3godWi4AJg

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Laserska korekcija vida. Iskustva?
PostPostano: 15 lis 2012, 22:19 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
ma naocale ti daju neki patos, kao i oziljci... :zubati jebes korekciju vida.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Laserska korekcija vida. Iskustva?
PostPostano: 15 lis 2012, 22:43 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Junuz Djipalo je napisao/la:
Inače Bobi, koja ti je dioptrija? Ja ljudima koji vide, a vide svi koji imaju ispod -7, ne bih baš preporučio, a onima koji imaju preko, i nemaju baš što za izgubit. Inače, rožnica koju oni "bruse" ne zarasta, pa ako nešto zajebu, jedini spas je transplantacija a i to je dvojbeno. Ali eto, kažu, nije ni to problem


Ja sam čuo da dioptrija zna padati s godinama. Inače, zašto misliš da ljudi koji imaju veliku dioptriju nemaju što za izgubiti? Mislim, kad nosiš leće vidiš kao i onaj koji je posve zdrav. Ja na jednom oku imam negdje ko i ti, a na drugom više, ali mi ne smeta previše.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Laserska korekcija vida. Iskustva?
PostPostano: 15 lis 2012, 23:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Leće nosiš "do jednom". Onda neki konjuktivitis, porast tlaka i sl, i više ne nosiš, e onda se pitaš što na vrijeme nisam otišao pod nož?

Doduše, nepraktična dioptrija se stalno povećava, nekad je bilo koja bila nepraktična. Sjećam se kao da je bilo jučer kako stadion ori: Junuze, desno je gol, desno ne lijevo... :zubati

Danas ima i puno vrhunskih sportaša sa dioptrijom, i začudo ne skidaju je. što mi je malo čudno, i alarm da baš i ne treba srljat.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Laserska korekcija vida. Iskustva?
PostPostano: 15 lis 2012, 23:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Čuo sam od ljudi da na laser moraš ići svako malo. Dioptrije se navodno vrate. Ne znam je li to istina, od 3 osobe sam isto čuo.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Laserska korekcija vida. Iskustva?
PostPostano: 15 lis 2012, 23:44 
Offline

Pridružen/a: 27 lip 2012, 01:19
Postovi: 2148
pa ne znam baš... znam za čovjeka koji je išao, i skinuli mu dioptriju ali su mu odtada oči "suhe" tj. ne može ih sam navlažit već mora stavljat neke kapi par puta dnevno... a opet za jednog koji kaže sve 5, preporučam svakome...
ja nosim meke leće već skoro 3 godine i stvarno me odlično služe, nikakvih problema s njima... tako da više i ne razmišljam o eventualnoj korekciji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Laserska korekcija vida. Iskustva?
PostPostano: 15 lis 2012, 23:48 
Offline

Pridružen/a: 27 lip 2012, 01:19
Postovi: 2148
BBC je napisao/la:
Čuo sam od ljudi da na laser moraš ići svako malo. Dioptrije se navodno vrate. Ne znam je li to istina, od 3 osobe sam isto čuo.


meni moj okulist reče da se dioptrija može povratit samo ako prerano odeš na korekciju, tj. dok si još u razvoju i raste ti dioptrija ( to je valjda tamo negdje do dvadesete)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Laserska korekcija vida. Iskustva?
PostPostano: 15 lis 2012, 23:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Bilo je na ovom forumu riječi o onim naočalima sa mrežom za ispravljanje vida. Pa sam pitao optičara o tome i odgvorio mi je pitanjem "Zar misliš da bih ja nosio naočale da je to istina ?".

Ne treba se pouzdavati u savjete po raznim forumima.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Laserska korekcija vida. Iskustva?
PostPostano: 16 lis 2012, 08:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Od prijatelja koji je napravio tu lasersku korekciju sam dobio izuzetno jeziv opis same procedure, a nakon što sam vidio i kako to izgleda par dana nakon procedure, ne bih rekao da bih nekome preporučio. Ulog mi se nekako čini previsok - rješavaš se naočala u zamjenu za proceduru koja ti može uništiti vid (male šanse, ali ipak)...

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Laserska korekcija vida. Iskustva?
PostPostano: 16 lis 2012, 11:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Puno govori da večina okulista koji nose naočale ne idu na laser.

Pričekati. Nikud ti se ne žuri. Neka se oni usavrše na nekom drugom.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Laserska korekcija vida. Iskustva?
PostPostano: 16 lis 2012, 13:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5808
Apsolutno ne. Ta tehnika sigurno ima budućnost, no za sada je još u povojima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Laserska korekcija vida. Iskustva?
PostPostano: 16 lis 2012, 16:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
BBC je napisao/la:
Bilo je na ovom forumu riječi o onim naočalima sa mrežom za ispravljanje vida. Pa sam pitao optičara o tome i odgvorio mi je pitanjem "Zar misliš da bih ja nosio naočale da je to istina ?".

Ne treba se pouzdavati u savjete po raznim forumima.


Zapadnjačka medicina teži ka tome da ignoriše postojanje složenih interakcija između
očiju i mozga.Ona se najviše bavi liječenjem simptoma.Ako imate kataraktu, liječnik će vam otkloniti sočivo.Ako imate visok očni tlak,oni će ga ublažiti.Ako imate loš vid,daće vam cvike.Oni ne zalaze dublje u uzroke takvih stanja!
"Optika" mi je dugo bila u opisu posla,tako da sam vremenom upoznao puno stvari oko toga i pogotovo zamora i naprezanja oka.
Ljudi imaju gen za ponovni popravak vida.

Ni slučajno na lasersku korekciju!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Laserska korekcija vida. Iskustva?
PostPostano: 16 lis 2012, 17:17 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Vec par godina nosin tvrde lecne, i meni nikakvih problema, jer su mi oci po prirodi toliko vlazne da mogu nosit bez vecih smetnja. Sto se tice same operacije, pa naravno da provjeris kakvu reputaciju ima dotur, nes' ici kod nekog ko to pravi drugi put...di je problem tu, i ko se boji same procedure, pa niko nikog ne tira. Za mene ta opcija dolazi u obzir da mi se slucajno pogorsa stanje vida, zasad nije toliko zurno. Ali kao opcija, da, zasto ne.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Laserska korekcija vida. Iskustva?
PostPostano: 16 lis 2012, 17:43 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Mar-kan je napisao/la:
Zapadnjačka medicina teži ka tome da ignoriše postojanje složenih interakcija između
očiju i mozga.Ona se najviše bavi liječenjem simptoma.Ako imate kataraktu, liječnik će vam otkloniti sočivo.Ako imate visok očni tlak,oni će ga ublažiti.Ako imate loš vid,daće vam cvike.Oni ne zalaze dublje u uzroke takvih stanja!


Onda ne bi trebalo nositi li leće ni naočale, jer one samo ublažuju simptome a ne rješavaju uzrok. Ili ako je netko ostao bez noge ne dajte mu protezu jer ona samo ublažava simptome, neka mu naraste nova noga!

Citat:
Ljudi imaju gen za ponovni popravak vida.


O čemu to ti, ne kontam? Kako to može pomoći nekom?

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Laserska korekcija vida. Iskustva?
PostPostano: 16 lis 2012, 17:48 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Hroboatos je napisao/la:
Apsolutno ne. Ta tehnika sigurno ima budućnost, no za sada je još u povojima.


E jbg kume, ja sam to htio obaviti još 2000-te u ZG, ali su mi rekli sačekaj malo, da vidiš što će biti sa ovima koji su to uradili.

Prođe 12 godina, ovima što su to uradili ništa ne fali, ali opet kažu - nije još vrijeme.

Dokle čekati? 20 godina? Ili 40? Ili 100?

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Laserska korekcija vida. Iskustva?
PostPostano: 16 lis 2012, 18:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
Ja sam imao čvrsto u planu za koju godinu obavit ovu lasersku korekciju vida.Nisam ni razmišljao da tu ima nekog rizika,no čitajući ovo i naknadno googlajući ... :neznam

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Laserska korekcija vida. Iskustva?
PostPostano: 16 lis 2012, 18:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5808
Bobovac je napisao/la:
Hroboatos je napisao/la:
Apsolutno ne. Ta tehnika sigurno ima budućnost, no za sada je još u povojima.


E jbg kume, ja sam to htio obaviti još 2000-te u ZG, ali su mi rekli sačekaj malo, da vidiš što će biti sa ovima koji su to uradili.

Prođe 12 godina, ovima što su to uradili ništa ne fali, ali opet kažu - nije još vrijeme.

Dokle čekati? 20 godina? Ili 40? Ili 100?


Previše negativnih ishoda. Znam i iz osobnoga iskustva, a i iz literature
jer sam svojedobno -nemam veliku dioptriju, ali me iritiraju
naočale, pa rabim leće- nešto mislio o laseru i pročitao
dosta stručnoga materijala.

To je preriskantno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Laserska korekcija vida. Iskustva?
PostPostano: 16 lis 2012, 19:19 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Btw, koliko mogu vidjeti po postovima na ovome topicu - na ovome forumu su skoro isključivo "ćore"! :D

Jel ima netko ovdje da nema dioptriju ili barem da mu je ona manja od -0,5?? ;)

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Laserska korekcija vida. Iskustva?
PostPostano: 16 lis 2012, 19:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
I mene iznenadilo... Rekoh, naočalci su u modi... :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Laserska korekcija vida. Iskustva?
PostPostano: 16 lis 2012, 19:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
Bobovac je napisao/la:
Btw, koliko mogu vidjeti po postovima na ovome topicu - na ovome forumu su skoro isključivo "ćore"! :D

Jel ima netko ovdje da nema dioptriju ili barem da mu je ona manja od -0,5?? ;)


Očito nas ima dosta . Ja imam dioptriju 0,75 . Doduše te cvike nosam već dvije godine,neda mi se na novi pregled a mislim da mi se malo i pogoršalo stanje...

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Laserska korekcija vida. Iskustva?
PostPostano: 16 lis 2012, 19:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Apsolutno pogotovo među mladima je pošast. Valjda previše zurimo u ekrane zbog Hercegbosna.org

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Laserska korekcija vida. Iskustva?
PostPostano: 16 lis 2012, 19:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
doc je napisao/la:
Apsolutno pogotovo među mladima je pošast. Valjda previše zurimo u ekrane zbog Hercegbosna.org


Oćoravili smo zbog našeg "sna".

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Laserska korekcija vida. Iskustva?
PostPostano: 16 lis 2012, 20:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Bobovac je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Zapadnjačka medicina teži ka tome da ignoriše postojanje složenih interakcija između
očiju i mozga.Ona se najviše bavi liječenjem simptoma.Ako imate kataraktu, liječnik će vam otkloniti sočivo.Ako imate visok očni tlak,oni će ga ublažiti.Ako imate loš vid,daće vam cvike.Oni ne zalaze dublje u uzroke takvih stanja!


Onda ne bi trebalo nositi li leće ni naočale, jer one samo ublažuju simptome a ne rješavaju uzrok. Ili ako je netko ostao bez noge ne dajte mu protezu jer ona samo ublažava simptome, neka mu naraste nova noga!

Citat:
Ljudi imaju gen za ponovni popravak vida.


O čemu to ti, ne kontam? Kako to može pomoći nekom?


Kakve veze ima proteza sa vidom,proteza mijenja dio tijela koji ne postoji,a koliko sam skužio ,imaš oba oka? :zubati

Vid nije nepromjenjljiva kategorija,neprestano se mijenja,zavisno od tzv. vizualnog stresa.Dvije su komponente vizualnog stresa: dugotrajno,napregnuto gledanje bliskih objekata i vršenje radnji koje zahtijevaju velik intelektualni napor.

Određenim tehnika i vježbama vid se može strahovito poboljšati,jer najvažniji organ za vid je mozak.

Oftamološka industrija nije zainteresovana za takve poduhvate:)
Liječenje simptoma pomoću operacija,naočara i sličnog može samo privremeno pomoći
ljudima da bolje vide,ali ubrzo potom dolazi do slabljenja vida. A takvi oblici liječenja održavaju na snazi mit o neizlječivosti vida,kao što je rekao onaj BBC-ijev liječnik...

Sreća pa su postojali i postoje liječnici i stručnjaci koji se ne slažu sa njima.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 76 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 29 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO