HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 05:36.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 253 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Antivakseri i cinjenice protiv njih
PostPostano: 19 sij 2021, 13:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Antivakseri su ljudi koji ne vjeruju u znanost, niti prate znanstvena i tehnoloska dostignuca. Posljedicno ne mogu razumijeti kako je 2020 godine moguce napraviti vakcinu za par mjeseci, te sire razne teorije koje su njima lako pojmljive.

Staviti cu nekoliko zapazanja koja za njih ne predstavljaju problem, vi mozete dodati ostala.

- Antivakseri se vecinom deklariraju kao vjernici, u ime vjere godisnje vjernici ubiju desetine tisuca ljudi.
- Antivakseri nemaju problem sa pusenjem, naime vecinja njih su pusaci. Aktivno pusenje godisnje ubije oko 6 milijuna ljudi i oko 800 tisuca pasivnih pusaca, tj ljudi koji su primorani udisati duhanski dim. Osim toga duhanska industrija zauzima ogromne poljoprivredne povrsine na kojima bi se mogla proizvoditi hrana. Kada bi se na jedno mjesto skupio sav dim cigareta koji odlazi u atmosferu u jednoj sekundi, dobili bi ogroman dimni oblak, veci od mnogih europskih zemalja. Opuscima trebaju godine da se razgrade.
- Antivakseri ne govore o stetnosti lijekova koje konzumiraju, kafetin, brufen, leksaurin, antibiotici,.. svi naprave daleko vece stete organizmu nego vakcina. Jedna od sto osoba koja prima penicilin dobije alergijsku reakciju, 2,2% ljudi koji dobiju alergijsku reakciju umre od posljedica te alergije. U slucaju covid-19 vakcine za sada jedna osoba ima dokazano alergiju na 4 milijuna cijepljenja. Antivakseri bez problema primaju penicilin kao terapiju, bez obzira sto im moze trajno naskoditi.
- Antivakseri tvrde kako je vakcina samo za siromasne slojeve drustva, tj radnicku klasu, koje zele unistiti bogatasi koji se ne cijepe. No nikako ne mogu objasniti zasto bi bogatasi koji se bogate na racuna rada radnicke klase, unistili tu istu radnicku klasu i tako ostali bez izvora zarade, te sami jednog dana postali siromasni.
- Antivakseri tvrde da je covid-19, obicna gripa, no nikako ne mogu objasniti razliku izmedju broja ljudi na respiratoru zbog obicne gripe i onih koji su zarazeni covid-19.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antivakseri i cinjenice protiv njih
PostPostano: 19 sij 2021, 13:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
U svakodnevnom sam kontaktu sa nekoliko antivaksera, vecina njih nema uredan i sredjen zivot, drustveno i poslovno su neodgovorne osobe, biti cu slobodan i reci kako mislim da se radi o bolesnim egoistima.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antivakseri i cinjenice protiv njih
PostPostano: 19 sij 2021, 13:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15483
DrMag je napisao/la:
- Antivakseri se vecinom deklariraju kao vjernici, u ime vjere godisnje vjernici ubiju desetine tisuca ljudi.


Samo u ime islama, ne trpaj sve vjere u isti koš, uostalom i ateizam je vjera u čije ime su ne tako davno mnogi ubijani

DrMag je napisao/la:
- Antivakseri nemaju problem sa pusenjem, naime vecinja njih su pusaci. Aktivno pusenje godisnje ubije oko 6 milijuna ljudi i oko 800 tisuca pasivnih pusaca, tj ljudi koji su primorani udisati duhanski dim. Osim toga duhanska industrija zauzima ogromne poljoprivredne povrsine na kojima bi se mogla proizvoditi hrana. Kada bi se na jedno mjesto skupio sav dim cigareta koji odlazi u atmosferu u jednoj sekundi, dobili bi ogroman dimni oblak, veci od mnogih europskih zemalja. Opuscima trebaju godine da se razgrade.


Ovo nije istina. Ima i pušača i nepupušača među jednima i drugima

DrMag je napisao/la:
- Antivakseri ne govore o stetnosti lijekova koje konzumiraju, kafetin, brufen, leksaurin, antibiotici,.. svi naprave daleko vece stete organizmu nego vakcina. Jedna od sto osoba koja prima penicilin dobije alergijsku reakciju, 2,2% ljudi koji dobiju alergijsku reakciju umre od posljedica te alergije. U slucaju covid-19 vakcine za sada jedna osoba ima dokazano alergiju na 4 milijuna cijepljenja. Antivakseri bez problema primaju penicilin kao terapiju, bez obzira sto im moze trajno naskoditi.


Antibiotici spašavaju život bukvalno, kod mnogih infekcija ako ne popiš antibiotik umreš ali svjedno imaš zakonsko pravo odbit antibiotik i bilo koji drugi lijek. Nema prisile.
Također, ni jedan od tih lijekova se ne uzima preventivno kao cijepivo. Meni osobno dovoljno jak imunitet koji imam i ne brinem se zbog korone. Da sam mnogo stariji bi se možda i brinuo jer očito samo njih pogađa.

DrMag je napisao/la:
- Antivakseri tvrde kako je vakcina samo za siromasne slojeve drustva, tj radnicku klasu, koje zele unistiti bogatasi koji se ne cijepe. No nikako ne mogu objasniti zasto bi bogatasi koji se bogate na racuna rada radnicke klase, unistili tu istu radnicku klasu i tako ostali bez izvora zarade, te sami jednog dana postali siromasni.


Neka agenda je u pitanju. Koja ne znam.

DrMag je napisao/la:
- Antivakseri tvrde da je covid-19, obicna gripa, no nikako ne mogu objasniti razliku izmedju broja ljudi na respiratoru zbog obicne gripe i onih koji su zarazeni covid-19.


Pa nije baš obična iako je prvih pol godine zaraze tako izgledalo, u prvih 9 mjeseci u Hrvatskoj manje umrlih nego prvih 9 mjeseci 2019 ali studeni i prosinac su naglo skočili. Smrtnost je nešto veća od ''obične gripe'' ali daleko je to od neke strašne bolesti.
Od španjolske gripe je umrlo u Hrvatskoj 110 000 ljudi, prosječna dob umrlih 23 god. Od korone je umrlo koliko? 5000? Prosječna dob umrlih 80 god.

Tko se hoće cijepit nek se cijepi. Tko neće ne mora. Ti ako se toliko bojiš korone se cijepi i mi necijepljeni te ne možemo zarazit. Zar ne?

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antivakseri i cinjenice protiv njih
PostPostano: 19 sij 2021, 13:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Rika sv Vida je napisao/la:
Samo u ime islama, ne trpaj sve vjere u isti koš, uostalom i ateizam je vjera u čije ime su ne tako davno mnogi ubijani


Nije tocno. Hrvatsko-srpski sukobi u proslom stoljecu su imali vjersku pozadinu, u prvim redovima su bili vjernici.

Rika sv Vida je napisao/la:
Ovo nije istina. Ima i pušača i nepupušača među jednima i drugima


Jesam li suprotno tvrdio? Eto jos jedna cinjenica kod antivaksera, ne citaju i slusaju sa razumijevanjem.

Rika sv Vida je napisao/la:
Antibiotici spašavaju život bukvalno, kod mnogih infekcija ako ne popiš antibiotik umreš ali svjedno imaš zakonsko pravo odbit antibiotik i bilo koji drugi lijek. Nema prisile.
Također, ni jedan od tih lijekova se ne uzima preventivno kao cijepivo. Meni osobno dovoljno jak imunitet koji imam i ne brinem se zbog korone. Da sam mnogo stariji bi se možda i brinuo jer očito samo njih pogađa.


"Svaki lijek je otrov, svaki otrov je lijek ako se pravilno primjenjuje" !

Neke lijekove rizicne skupine uzimaju kao prevenciju, npr za regulaciju tlaka, rada stitne zlijezde, masnoce u krvi,... Kazes nema prisle, a sama te bolest tjera da uzmes lijekove, malo je onih koji se odupru toj prisili vlastitog organizma.

Rika sv Vida je napisao/la:
Od španjolske gripe je umrlo u Hrvatskoj 110 000 ljudi, prosječna dob umrlih 23 god. Od korone je umrlo koliko? 5000? Prosječna dob umrlih 80 god.


Spanjolska gripa je bila prije 100 godina, u samim povojima razvoja vakcina. Stotinu godina poslije zahvaljujuci vakcinaciji ( prevenciji bolseti) spasene su milijarde zivota. Nadajmo se da nikada se vise nece ponoviti spanjolska gripa.

Rika sv Vida je napisao/la:
Ti ako se toliko bojiš korone se cijepi i mi necijepljeni te ne možemo zarazit. Zar ne?


Kao sto sam gore naveo, ovakav odgovor sam dobio od drustveno neodgovornih osoba. Postoje ljudi koji se ne mogu cijepiti zbog drugih bolesti kojima su pogodjeni, takve osobe vi koji se mozete cijepiti izravno ugrozavate. S obzirom da imas takav imuunitet, bi li se upustio u avanturu posjeta podrucijima gdje haraju epidemije malarije, ebole i sl?

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antivakseri i cinjenice protiv njih
PostPostano: 19 sij 2021, 15:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
- Antivakseri primorani dokazati svoje tvrdnje iste dokazuju povisenim tonovima, a u pisanom obliku obvezno nastoje dovesti u pitanje mentalno zdravlje onih koji su za vakcinu, iako nisu kompetentni za procjenu tudjeg mentalnog zdravlja.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antivakseri i cinjenice protiv njih
PostPostano: 19 sij 2021, 15:36 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Znam ja neke antivaksere, nisu tili ić na vaks i pogle i sad

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antivakseri i cinjenice protiv njih
PostPostano: 19 sij 2021, 15:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Imaš i mnoštvo stručnih ljudi koji se suprotstavljaju masovnoj i neselektivnoj upotrebi antibiotika i za to imaju prilično dobre argumente. Ali njih nitko ne sotonizira i ne podmeće im da su to antiantibiotičari.

Isto tako ozbiljni " antivakseri" nisu protiv cijepljenja nego neselektivnog i neprovjeronog miksanja koktela cjepiva kako se god ko sjeti, bez da se uvažavaju epidemiološke potrebe za svim tim cjepivima.
Dakle oni ne kažu da cjepiva ne djeluju, nego da ih se koristi bez valjanih provjera, a sumnju im izaziva pojava niza imunoloških poremećaja koji se poklapaju sa uvođenjem koktela cjepiva, a kojih ranije gotovo da nije bilo, poput autoimunih bolesti i alergija. Pa se takve bolesti olako pripisuju civilizaciji, bez ozbiljnih istraživanja, kao što nema ni širokih i sveobuhvatnih istraživanja o utjecaju cjepiva. To su dakle argumenti anitvaksera koje svakako treba uvažiti i nikako ih ne treba omalovažavati, a pogotovo sotonizirati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antivakseri i cinjenice protiv njih
PostPostano: 19 sij 2021, 17:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
strucni i ozbiljni antivakseri ne sire teorije zavjera.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antivakseri i cinjenice protiv njih
PostPostano: 19 sij 2021, 17:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Tema je priglupa. Nisu sva cjepiva ista. Kao i vozila, ne bi niko od vas kupio Trabanta.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antivakseri i cinjenice protiv njih
PostPostano: 19 sij 2021, 17:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
mozes napisati detaljnije o toj razlici medju cjepivima?

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antivakseri i cinjenice protiv njih
PostPostano: 19 sij 2021, 18:38 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
Antivakseri tvrde da je korona I cjepivo urota gospodara svijeta, ali ne objašnjavaju kako to da se cijepe Kinezi i Rusi. Znači ako bi stvarno bila urota, onda su sve države svijeta vođene iz istog centra i sukobi velikih sila su samo predstava za naivni puk. U tom slučaju se I pola teorija na ovom forumu može pobrisati kao besmislene.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antivakseri i cinjenice protiv njih
PostPostano: 19 sij 2021, 18:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Kaftanzoglio je napisao/la:
Antivakseri tvrde da je korona I cjepivo urota gospodara svijeta, ali ne objašnjavaju kako to da se cijepe Kinezi i Rusi. Znači ako bi stvarno bila urota, onda su sve države svijeta vođene iz istog centra i sukobi velikih sila su samo predstava za naivni puk. U tom slučaju se I pola teorija na ovom forumu može pobrisati kao besmislene.


Budi siguran da se za tvoja prava i slobode na ovome svijetu ne bori nitko. A da si ih doista imao, ne bi prestale važiti preko noći. Prava su uvijek privilegija koju dobivaš od jače interesne grupacije, kojoj ti na tvoju nesreću ne pripadaš. Ali to jednako važi i za mene, pa mogu slobodno reći i bilo koga tko ovo čita. Mi smo nepoželjni, pa se s nama se tako i postupa.



Dosta jako izlaganje, ali ima tu i istine. Ovo je svijet nepravde i zla.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antivakseri i cinjenice protiv njih
PostPostano: 19 sij 2021, 19:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
DrMag je napisao/la:
mozes napisati detaljnije o toj razlici medju cjepivima?


Pišem o tome već odavno na forumu.
Vrijedi spomenuti i cjepivo protiv svinjske gripe, 500 djece u Švedskoj sa doživotnom narkolepsijom. Isto je bilo "revolucionarno" i "prvi put" kao i mRNA nova čuda.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antivakseri i cinjenice protiv njih
PostPostano: 19 sij 2021, 19:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Može li se tužiti nekoga ako cjepivo napravi loše stvari u tijelu?

Ok, razumijem da neće i da je cjepivo dobro ali čisto da umirimo antivaksere, ako nešto pođe po zlu (kao što ponavljam opet, neće) mogu li dobiti tužbu za naknadu štete? Obzirom da se ništa neće dogoditi, ovo onda nije problem omogućiti i milijunske naknade, ionako neće trebati?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antivakseri i cinjenice protiv njih
PostPostano: 19 sij 2021, 19:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nemoguće, mislim. Nemoguće čak i dokazati znanstveno da je cjepivo krivo.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antivakseri i cinjenice protiv njih
PostPostano: 19 sij 2021, 19:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Na osnovu čega onda tvrde da je sigurno, ako je nemoguće znati?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antivakseri i cinjenice protiv njih
PostPostano: 19 sij 2021, 19:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ne tvrde da je sigurno. To je pravni termin i proklizavanje koji se gadno kažnjava na sudu. Kažu da njihova testiranja nisu imali nikakvih popratnih pojava, ili jako blage i bezopasne. To da je nešto "sigurno" novinari okolo šire. Odvjetnici tih firmi su sigurno njima zabranili da koriste taj izraz.

Zbog istog razoga nećeš nikad vidjeti da za neki lijek kažu da liječi bolest. Ublažava, pomaže, suzbija. itd...

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antivakseri i cinjenice protiv njih
PostPostano: 19 sij 2021, 19:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
BBC je napisao/la:
Ne tvrde da je sigurno. To je pravni termin i proklizavanje koji se gadno kažnjava na sudu. Kažu da njihova testiranja nisu imali nikakvih popratnih pojava, ili jako blage i bezopasne. To da je nešto "sigurno" novinari okolo šire. Odvjetnici tih firmi su sigurno njima zabranili da koriste taj izraz.

Zbog istog razoga nećeš nikad vidjeti da za neki lijek kažu da liječi bolest. Ublažava, pomaže, suzbija. itd...


To već ima smisla. :palacgore1

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antivakseri i cinjenice protiv njih
PostPostano: 19 sij 2021, 19:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Mislim ne "pravni termin" već termin koji pravnici "odvjetnici" mogu iskoristiti da firma najebe. Ali kužiš poantu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antivakseri i cinjenice protiv njih
PostPostano: 19 sij 2021, 19:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Naša Kvačica je napisao/la:
Može li se tužiti nekoga ako cjepivo napravi loše stvari u tijelu?

Može. Za slučajeve autizma u SAD npr. odšteta je mislim 5 milijuna dolara. Duge i mučne su to priče...
.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antivakseri i cinjenice protiv njih
PostPostano: 19 sij 2021, 19:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7952
Naša Kvačica je napisao/la:
Može li se tužiti nekoga ako cjepivo napravi loše stvari u tijelu?


Proizvođači vakcine su zaštićeni. Sa svakom državom u ugovoru imaju tzv. indemnification clause, ne samo za koronu nego za sve vakcine.
Jedino ako je jaka država ona formira fond za naknadu štete, mizerni iznosi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antivakseri i cinjenice protiv njih
PostPostano: 19 sij 2021, 20:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7952
Upravo sam vidio da Indija nije prihvatila da preuzme odgovornost za posljedice vakcine nego je insistirala da proizvođač bude odgovoran.
Možda im je uspjelo zato što za Indiju proizvodi njihova firma koja je i najveći proizvođač vakcina na svijetu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antivakseri i cinjenice protiv njih
PostPostano: 19 sij 2021, 20:02 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
DrMag je napisao/la:
U svakodnevnom sam kontaktu sa nekoliko antivaksera, vecina njih nema uredan i sredjen zivot, drustveno i poslovno su neodgovorne osobe, biti cu slobodan i reci kako mislim da se radi o bolesnim egoistima.


Teoretičari zavjera su općenito nekakvi čudaci iz podruma. Moš mislit kako bi društveno prilagođena, neurotipična (to je suprotno od autistična, duga strana spektra) osoba sa normalnim društvenim životom, koji redovito guzi, studira, ako je u ozbiljnijim godinama radi i podiže djecu, se bavila flat earth teorijama koje su se u zadnjih par godina prošiile internetu.
Stvar je u tome da je internet, koliko god bio pozitivan, ipak mač sa dvije oštrice tako da je omogućio da osobe koje u nekakvim normalnim okolnostima nikada ne bi došle do izražaja, sada imaju svoje kanale, podcaste i šire luđačke teorije okolo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antivakseri i cinjenice protiv njih
PostPostano: 19 sij 2021, 20:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
bezimeni12 je napisao/la:
Upravo sam vidio da Indija nije prihvatila da preuzme odgovornost za posljedice vakcine nego je insistirala da proizvođač bude odgovoran.
Možda im je uspjelo zato što za Indiju proizvodi njihova firma koja je i najveći proizvođač vakcina na svijetu.


Te korporacije su u stanju i jako bogate odvjetnike dogurati do osobnog stečaja. Večina tog završi sa vansudskim nagdobama i oni to ležerno znaju.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antivakseri i cinjenice protiv njih
PostPostano: 28 sij 2021, 18:32 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Istin je napisao/la:
Teoretičari zavjera su općenito nekakvi čudaci iz podruma. .


A teoretičari slučajnosti su ful racionalni ljudi.

Jer stvari se eto, dešavaju slučajno.

No inače, nikada nisam upoznao niti jednog antivaxera. Znam ljude koji su skeptični prema kvaliteti pojedinih cijepiva i potrebitosti nekih cijepiva, ali nekog tko je antivaxer nikada nisam upoznao.

Meni se čini da je fama o antivaxerima jedna obična izmišljotina, ko i ono ravnozemljaštvo, kako bi se bilo kakva kritika ušutkala. To je poznato kao reductio ad absurdum, kad svakoga s kim se ne slažeš odmah svodiš na najgori mogući zajednički nazvinik.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 253 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO