HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 lip 2026, 05:14.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kantonalne televizije
PostPostano: 01 ruj 2010, 12:41 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4632
Moze li mi neko rec koji kantoni imaju televiziju osim Tk,Zdk,Usk


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kantonalne televizije
PostPostano: 01 ruj 2010, 13:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2010, 00:50
Postovi: 447
Ima sada Sarajevo ili će uskoro krenuti sa emitiranjem, nisam siguran.

_________________
"Pušenje ubija. A ako umrete, izgubili ste važan dio svog života." (Brooke Shields, glumica)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kantonalne televizije
PostPostano: 01 ruj 2010, 13:28 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4632
Mozda Sarajevo ali tema je kantonalne televizije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kantonalne televizije
PostPostano: 01 ruj 2010, 13:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2010, 00:50
Postovi: 447
zapovjednik je napisao/la:
Mozda Sarajevo ali tema je kantonalne televizije.



Pa mislio sam na TV sarajevske Županije ilitiga Kantona.

_________________
"Pušenje ubija. A ako umrete, izgubili ste važan dio svog života." (Brooke Shields, glumica)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kantonalne televizije
PostPostano: 01 ruj 2010, 13:51 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4632
Sarajevo: Gradska televizija na čekanju
Utorak | 02.02.2010

Gradsko vijeće Grada Sarajevo nije na današnjoj sjednici usvojilo Odluku o transformaciji Društva za emitovanje "PEP" u Javno preduzeće "Gradska radio-televizija" Sarajevo. Za ovu odluku glasalo je 14 vijećnika iz SDP-a, a ostalih 13 iz SDA, Naše stranke, SBiH, BPS i Stranke penzionara, bili su suzdržani.

Gradsko vijeće SarajevoBehmen očekuje usvajanje:

- Odluka o preuzimanju je usvojena i na sljedećoj sjednici Gradskog vijeća će ponovo biti ponuđena ista odluka, odnosno odluka o pretvorbi. To je više formalnopravna odluka koja treba da se registrira u Sudu i ništa više - kazao je novinarima gradonačelnik Sarajeva Alija Behmen.

Vijećnik SDA Sead Srna je kazao da je dio Gradskog vijeća u potpunosti shvatio mišljenje javnosti da ne treba formirati još jednu televiziju te da Odluka zato u ovom trenutku nije prihvaćena.

- Javnost nije za to da se formira još jedna televizija. I mi smo protiv zbog finansija, neriješenog imovinskog pitanja i jer je to skup Projekt i u ovom trenutku smatramo da Grad nema taj novac - kazao je Srna dodavši da bi se novac namijenjen za formiranje ove televizije mogao usmjeriti na druge projekte kao što su Trebevićka žičara, uređenje kulturno-istorijskih spomenika, uređenja fasada, ulice Ferhadija.

Gojer: Nema preciznih garancija

Mirsad Šabaredžović iz BPS-a je kazao je kako "nema potrebe za formiranjem dvaju lokalnih javnih emitera na području KS-a".

Vijećnik Gradimir Gojer iz SBiH je kazao da je bio suzdržan jer "nisu dobivene precizne garancije u pogledu kadrovske politike i kako će se formirati programsko vijeće te da li će sve stranke koje u Gradu participiraju biti zastupljene u tom programskom vijeću".



jedino ako mislis na ovu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kantonalne televizije
PostPostano: 06 ruj 2010, 21:52 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1415
nije to , ima Sarajevo TVSA to je kantonalna TV http://www.tvsa.ba/

slobodna sudijska procjena, izrazito pro muslimanski nastrojena Hayat je mutlikulti za njih


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Majestic-12 [Bot] i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO