HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 20:45.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: 4. Gardijska brigada HVO "Sinovi Posavine"
PostPostano: 09 sij 2011, 03:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
4. gardijska motorizirana brigada "Sinovi Posavine" utemeljena je neposredno na prvoj crti Oraško - Šamačke bojišnice, kao težnja hrvatskog naroda u borbi za opstojnost kako na prostorima Bosanske Posavine tako i na prostorima cijele Bosne i Hercegovine. Popunjavana je pripadnicima proslavljenih ratnih brigada Bosanske Posavine od 101.Bosansko-brodske, 102. Odžačke brigade, 103.Derventske brigade, 104. Domaljevačko Šamačke brigade, 105. Modričke brigade, 106. Oraške brigade, 107. Gradačačke brigade, 108. Brčanske brigade i 115. Tuzlanske brigade Hrvatskog vijeća obrane, koji su u njeno utemeljenje bespoštedno i nesebično ugrađivali najvrednije što su imali, svoje živote i dijelove svoga tijela, kako bi nama osigurali ljepšu i svjetliju budućnost. Čast nam je i obaveza da ih se prisjećamo, te da vječno čuvamo uspomenu na njih...

slika

slika

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4. Gardijska brigada HVO "Sinovi Posavine"
PostPostano: 09 sij 2011, 03:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
"Sinovi Posavine" obilježili 16-tu obljetnicu

Povijest ispisana herojstvima

BUKOVA GREDA-Šesnaest godina od osnutka nekad legendarne 4. Gardijske brigade „Sinovi Posavine“ a danas 3. pješačke brigade oružanih snaga BiH, obilježeno je primjerenim sadržajima, svečano i dostojanstveno, u vojarni "Sinovi Posavine" u Bukovoj Gredi (općina Orašje). Sadržaji su bili prije svega u znaku sjećanja na poginule pripadnike 4. gardijske brigade „Sinove Posavine“ kao i sve poginule branitelje, pripadnike HVO postrojbi koje su tijekom Domovinskog rata branile slobodni prostor Bosanske Posavine. Svečanost je održana u krugu vojarne uz veliki broj gostiju, predstavnika Udruga izniklih iz Domovinskoga rata, roditelja poginulih Sinova Posavine predstavnika civilnih i vojnih struktura, crkve, ratnih zapovjednika postrojbe, ratnih vojnih invalida, umirovljenih generala. Ispred Spomen obilježja položeni su vijenci u znak vječnog sjećanja na poginule pripadnike postrojbe a potom je održana sveta misa koju je predvodio vojni kapelan fra Marko Oršolić.

Herojska povijest

Posljednje poglavlje prošloga stoljeća ispisano je ponosom i domoljubljem, ispisano je neustrašivošću i prkosom, ispisano je pobjedom. Šesnaest godina koje su iza nas prepune su uspomena. Na stranicama te herojske povijesti 4. gardijska brigada „Sinovi Posavine“ HVO-a upisan je najsjajnijim slovima, čulo se tijekom svečanosti u Bukovoj Gredi. Na herojstva ratnog puta elitne postrojbe koja je okupljala sve najbolje sinove iz osam posavskih općina spremnih žrtvovati živote za obranu svojih domova podsjetio je brigadni general Mato Bilonjić. O današnjim obvezama i uspjesima postrojbe govorio je bojnik Mato Zrimić, zapovjednik 3. pješačke bojne.-Današnja postrojba ima obvezu i čast baštiniti dostignuća i uspjehe svih ratnih postrojbi HVO-a, poglavito gardijskih brigada. Danas profesionalno ispunjavamo sve postavljene zadaće, kazao je zapovjednik Zrimić.

Štitili nedužne i prognane

Prigodne riječi uputio je i zapovjednik 1. pješačke (gardijske) pukovnije OS BiH brigadir Slaven Lasić.-Ovo je postrojba koja je štitila putove spasa za sve one stradalnike koje su pred naletom agresora morali napustiti svoja ognjišta . Čast mi je govoriti o ljudima koji su u trenutku potpunog raspada sustava , u vremenu sveopćeg straha i mržnje znali odgovoriti na izazove vremena, o ljudima koji su za svoje ideale bili spremni dati sve što su imali pa i svoj život, kazao je u Bukovoj Gredi brigadir Lasić. Zamjenik načelnika zajedničkog stožera OS BiH za resurse general bojnik Slavko Puljić u svojem je govori sa puno emocija prisjetio se na rujan i listopad 1994.g. kada je skupa sa generalom Bilonjićem i još skupinom entuzijasta, kazao je general, sudjelovao u ustrojavanju brigade.-Ponosim se što sam bio jedan od vas , što smo napravili jednu časnu i slavnu brigadu u koju je utkana ponos, tradicija, kultura, naslijeđe i sve pozitivno sa ovoga kraja. Ponosite se ovom herojskom tradicijom postrojbe „Sinova Posavine“. Ponosite se ovom vojarnom jer kada god je pogledamo mi se sjećamo tih herojskih trenutaka kada se krvlju i životima branio svaki pedalj slobodnoga prostora. istaknuo je general bojnik Puljić.

Prigodnim svečanostima obilježavanja 16. obljetnice 4. gardijske brigade HVO „Sinovi Posavine“ uz ostale bili su zamjenik načelnika zajedničkog stožera za resurse OS BiH general bojnik Slavko Puljić, zapovjednik operativnog zapovjedništva OS BiH general bojnik Anto Jeleč, zamjenik zapovjednika za potporu OS BiH za resurse brigadni general Marko Stojčić, zapovjednik 4. pješačke brigade OS BiH brigadni general Ivica Jerkić, posavski general bojnici Đuro Matuzović i Vlado Džoić te brigadni general Mato Bilonjić.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4. Gardijska brigada HVO "Sinovi Posavine"
PostPostano: 15 vel 2011, 19:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 stu 2009, 20:08
Postovi: 7
104. brigada HVO nije bila Domaljevačko Šamačka nego je bila Bosanskošamačka. Tako se zvala cijelo vrijeme i tako je pisalo u izvornom tekstu odakle ste prekopirali gornji sadržaj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4. Gardijska brigada HVO "Sinovi Posavine"
PostPostano: 05 tra 2011, 13:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 sij 2011, 16:04
Postovi: 327
Ima li netko podatke o Srpskim gubitcima u Posavini?

_________________
velikog mi Alaha Suljo Tihic je Srpski agent- neki forumas s Dnevnog avaza


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4. Gardijska brigada HVO "Sinovi Posavine"
PostPostano: 06 lis 2011, 12:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 lis 2011, 11:41
Postovi: 102
rant je napisao/la:
104. brigada HVO nije bila Domaljevačko Šamačka nego je bila Bosanskošamačka. Tako se zvala cijelo vrijeme i tako je pisalo u izvornom tekstu odakle ste prekopirali gornji sadržaj.

Tako je, ja sam jedan od pripadnike taj Brigadu, ali molio bi da se 4-GBR ne apomenjuje na tom ratišće, jer jako malo ili uopće nisu ni bili tamo, a ja znam jer ja kao zap. IDV 104br sam 3.5 god bio zapovjednik naša zona....od Nasip do Brvnik, naš rov "kec" tamo u šumu...
Naj bliže što su bili Domaljevac je Staklenik od Mate Pejića, zvani Pauk...kod pumpa na kanal...

_________________
Zauvjek će živjeti, Hrvatski ratnici!
ZDS - BOG i HRVATI!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4. Gardijska brigada HVO "Sinovi Posavine"
PostPostano: 06 lis 2011, 12:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 lis 2011, 11:41
Postovi: 102
Mate Boban je napisao/la:
Ima li netko podatke o Srpskim gubitcima u Posavini?

Ima...hahahahaha pitaj ih, znaju oni i sami to koliko im je pao za Posavinu....LOL :zastava_Hrvata
Prema izjava od jedan Srpski zap. IDV koje je bilo nasuprotno mene, a koje sam upoznao kada sam tumačio za IFOR, kaže on da je na 5-5-'95 u "Jagiča" šuma, kraj Ljeskovac - Grebnice, izgubio 2 četa svoj......pokošen sa moj 14.5mm dvocjevac na rov 12ka u početak selo Ljeskovac....to je taj famosni "saobračajku" koje su objavili dan nakon njihov pokušaj osvojiti Bos. Pos. koje se navodno dogodilo u Koridor, kada su 2 autobuse sudarili frontalno, a pog ih je neki 200-300, ne sječam se više...
Zamisli, 200-300 ljude, sa pun ratne oprema da ih guraš u 2 autobusa...BUAHAHAHAHAHAHA!
moja jedinaca tada spasio Grebnice, zatim Domaljevac a i Orašje...pao bi sve da su se probili!
U rok od 4 min sam bio na intervencije kada su počeli bacati Štuke na moje zona... :tank

_________________
Zauvjek će živjeti, Hrvatski ratnici!
ZDS - BOG i HRVATI!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4. Gardijska brigada HVO "Sinovi Posavine"
PostPostano: 06 lis 2011, 12:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Check this out:

http://hercegbosna.org/forum/rat-bih-hrvatskoj/operacija-osveta-t86.html

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4. Gardijska brigada HVO "Sinovi Posavine"
PostPostano: 06 lis 2011, 13:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 lis 2011, 11:41
Postovi: 102
Ministry of Sound je napisao/la:

A šta da tu pogledam,,,,ja sam mjenjao netko na linija tog dan prije 5-5-'95...ujutra nam je zvonilo budelica (topništvo njihov) pa sam već znao da će biti vesela veće tog dana...pa odmah sve postavio na najviše borbeno spremnost...te svoje jedinica prebacio za intervencije na II Satnija u Grebnice...tako da sam se mogao raporediti gdje god treba, na I-II ili III Satnija.
Naprotiv naređenje od zap. 104, koje je zahtjevao da ostanim u baza u Domaljevac...da jesam to poslušao, nebi na vrijeme stiglo do rov 12ka...za to mi je trebalo iz baza u Dom. oko 11-12 min.......
Eto, 4 min nakon prve Štuka smo bili tamo gdje je krenulo tenkovski sa pješaški napad na naše linije...kad smo došli na rov 12 Grebice, koje je upravo dobio pun pogodak od Štuka, krenuo je 2 prema rov 14, koje od Grebnice ide prema škola...a 3 neduga nakon njega sljedio....brrrrrrrr kad se sjetim toga...imam i slike od taj Štuka....imam i dosta slike zapravo :)

_________________
Zauvjek će živjeti, Hrvatski ratnici!
ZDS - BOG i HRVATI!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4. Gardijska brigada HVO "Sinovi Posavine"
PostPostano: 11 lis 2011, 23:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
sta je Stuka? stavi slike ako imas

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4. Gardijska brigada HVO "Sinovi Posavine"
PostPostano: 12 lis 2011, 09:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 lis 2011, 11:41
Postovi: 102
pagan je napisao/la:
sta je Stuka? stavi slike ako imas

Postavim ih večeras, jedan nakon pada koje imam, a drugi moram nać na netu, kako izgleda taj raketa... :tank

_________________
Zauvjek će živjeti, Hrvatski ratnici!
ZDS - BOG i HRVATI!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4. Gardijska brigada HVO "Sinovi Posavine"
PostPostano: 13 lis 2011, 00:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
satnikray je napisao/la:
pagan je napisao/la:
sta je Stuka? stavi slike ako imas

Postavim ih večeras, jedan nakon pada koje imam, a drugi moram nać na netu, kako izgleda taj raketa... :tank


ahaaa raketa

pretpostavljam da je zemlja-zemlja sistem

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4. Gardijska brigada HVO "Sinovi Posavine"
PostPostano: 13 lis 2011, 11:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
http://www.hercegbosna.org/vijesti/bih/orasje-17-obljetnica-legendarne-brigade-%E2%80%9Esinovi-posavine%E2%80%9C-4387.html

Citat:
Orašje - 17. obljetnica legendarne brigade „Sinovi Posavine“

slika

„Ovo je postrojba koja nastavlja njenu tradiciju ispisana ponosom, domoljubljem, herojstvima“

Potvrdila je da može i hoće usvajati sve standarde kako bi pomogla u naporima da postanemo dio sveukupnih euroatlantskih integracija

Sedamnaest je godina od utemeljenja legendarne 4. gardijske brigade „Sinovi Posavine“, a danas 3. pješačke brigade Oružanih snaga BiH. Značajnu su obljetnicu obilježili primjerenim sadržajima u vojarni „Sinovi Posavine“ u Bukovoj Gredi, općina Orašje, u znaku sjećanja na poginule pripadnike postrojbe kao i sve poginule branitelje, pripadnike HVO postrojbi koje su tijekom Domovinskog rata branile slobodni prostor Bosanske Posavine.

Svečanost je održana u krugu vojarne uz velik broj gostiju, predstavnika udruga izniklih iz Domovinskoga rata, roditelja poginulih sinova Posavine predstavnika civilnih i vojnih struktura, crkve, ratnih zapovjednika postrojbe, ratnih vojnih invalida, umirovljenih generala.

Ispred spomen-obilježja položeni su vijenci u znak vječnog sjećanja na poginule pripadnike postrojbe, a potom je održana sv. misa.

- Samim nazivom vojarne u Bukovoj Gredi dali smo do znanja koliko nam je stalo do tradicije koju baštini 4. Gmtbr „Sinovi Posavine“. Ovo je postrojba koja nastavlja njenu tradiciju ispisana ponosom, domoljubljem i herojstvima, ističe zapovjednik 3. pješačke brigade OS BiH pukovnik Mato Zrimić. Prigodne riječi uputili su general Vlado Džoić, brigadir Ivica Filipović, zapovjednik 1. pješačke pukovnije Slaven Lasić i zamjenica ministra obrane Marina Pendeš.

- Mislim da ova obljetnica može poslužiti svim pripadnicima HVO-a na ponos jer su branitelji pokazali da su spremni žrtvovati život za obranu doma i domovine BiH. Danas je postrojba u okviru OS BiH potvrdila da može i hoće usvajati sve standarde kako bi pomogla u sveukupnim naporima da postanemo dio sveukupnih euroatlantskih integracija, izjavila je zamjenica ministra obrane BiH Marina Pendeš.

| VL | HB.org |

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4. Gardijska brigada HVO "Sinovi Posavine"
PostPostano: 13 lis 2011, 12:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 lis 2011, 11:41
Postovi: 102
pagan je napisao/la:
satnikray je napisao/la:
Postavim ih večeras, jedan nakon pada koje imam, a drugi moram nać na netu, kako izgleda taj raketa... :tank


ahaaa raketa

pretpostavljam da je zemlja-zemlja sistem

Da, zemlja-zemlja sistem, no zapravo je napravljeno za razmiravanje minske polje, tj. kad se aktivira raketa, odnosno kad eksplodira, sve oko njega u daljine od ok 50mtr isti tren također eksplodira, te imaš čisti prolaz kroz minskopolje.
Moram još pronaći slika od raketa samoga, kako izgleda prije lanciranjem...jer ovdje vidiš samo rezultat tog eksplozija...


Privitak/ci:
stuka.jpg
stuka.jpg [ 47.25 KiB | Pogledano 28033 put/a. ]

_________________
Zauvjek će živjeti, Hrvatski ratnici!
ZDS - BOG i HRVATI!
Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4. Gardijska brigada HVO "Sinovi Posavine"
PostPostano: 14 lis 2011, 02:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
interesantna stvar......pametno rijesenje sa srpske strane

sta ste vi koristili kod napada na njihove polozaje,kad su u pitanju minska polja?

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4. Gardijska brigada HVO "Sinovi Posavine"
PostPostano: 14 lis 2011, 09:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 lis 2011, 11:41
Postovi: 102
pagan je napisao/la:
interesantna stvar......pametno rijesenje sa srpske strane

sta ste vi koristili kod napada na njihove polozaje,kad su u pitanju minska polja?

Da, zajšta pametno od njih, da sam ih ja imao, znali bi oni!
Ja sam uglavno odklonio mine na naše putevi do njihove linije, ručno sa bajonetom.
Stari ali i pouzdan način.
Još nisam našao slike od "Štuka"...postavim kad nađem. :smajl034

_________________
Zauvjek će živjeti, Hrvatski ratnici!
ZDS - BOG i HRVATI!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4. Gardijska brigada HVO "Sinovi Posavine"
PostPostano: 14 lis 2011, 13:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
satnikray je napisao/la:
pagan je napisao/la:
interesantna stvar......pametno rijesenje sa srpske strane

sta ste vi koristili kod napada na njihove polozaje,kad su u pitanju minska polja?

Da, zajšta pametno od njih, da sam ih ja imao, znali bi oni!
Ja sam uglavno odklonio mine na naše putevi do njihove linije, ručno sa bajonetom.
Stari ali i pouzdan način.
Još nisam našao slike od "Štuka"...postavim kad nađem. :smajl034


hehe sam svoj majstor :palacgore2


svaka cast Bojovnice :HVO

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4. Gardijska brigada HVO "Sinovi Posavine"
PostPostano: 14 lis 2011, 16:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
pagan je napisao/la:
interesantna stvar......pametno rijesenje sa srpske strane

sta ste vi koristili kod napada na njihove polozaje,kad su u pitanju minska polja?


Nije to njihovo rješenje,sustav MICLIC (Mine Clearing Line Charge)postoji godinama...

The Bangalore torpedo was first devised by Captain McClintock, of the British Indian Army unit the Madras Sappers and Miners at Bangalore, India, in 1912

mi smo to zvali "kobra",inžinjerija koristila za pravljenje prolaza i breše u minskom polju.Ima raznih verzija lansiranja i ispaljivanja...

JNA je imala one ruske UZ-3.



Ima i verzija što liči na ljestve kad se razmota,nema baš slika za to,za plaže npr. što koriste marinci i sl.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4. Gardijska brigada HVO "Sinovi Posavine"
PostPostano: 15 lis 2011, 01:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
mislim da smo u ratu bili dosta siromasni sa takvim stvarima,zato i pitam

vecinom je se svodilo na poznavanje minskih terena i iskustvo pokojeg deminera

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4. Gardijska brigada HVO "Sinovi Posavine"
PostPostano: 15 lis 2011, 17:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 lis 2011, 11:41
Postovi: 102
Mar-kan je napisao/la:
pagan je napisao/la:
interesantna stvar......pametno rijesenje sa srpske strane

sta ste vi koristili kod napada na njihove polozaje,kad su u pitanju minska polja?


Nije to njihovo rješenje,sustav MICLIC (Mine Clearing Line Charge)postoji godinama...

The Bangalore torpedo was first devised by Captain McClintock, of the British Indian Army unit the Madras Sappers and Miners at Bangalore, India, in 1912

mi smo to zvali "kobra",inžinjerija koristila za pravljenje prolaza i breše u minskom polju.Ima raznih verzija lansiranja i ispaljivanja...

JNA je imala one ruske UZ-3.



Ima i verzija što liči na ljestve kad se razmota,nema baš slika za to,za plaže npr. što koriste marinci i sl.

Ma znam to, nego mi ih nismo imali, a za mene to u '95 bio je i prvi put da sam ih uživo vidio, što mi je nimalo drago bilo...
u tom smisle sam komentirao kao "njihovo" ;)
Hvala na linkove!

_________________
Zauvjek će živjeti, Hrvatski ratnici!
ZDS - BOG i HRVATI!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4. Gardijska brigada HVO "Sinovi Posavine"
PostPostano: 15 lis 2011, 17:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 lis 2011, 11:41
Postovi: 102
pagan je napisao/la:
mislim da smo u ratu bili dosta siromasni sa takvim stvarima,zato i pitam

vecinom je se svodilo na poznavanje minskih terena i iskustvo pokojeg deminera

Istina, ja sam poznavao svaki naše al i njihove u moje zone odgovornošću...
a da su bile pametni tada kada je IFOR došao, lako bi mi to sve i razminirao, i vjerujem skoro svaki izviđač je to mogao u svoje zone, ja sam to čak i predložio u brigadu no nije im briga bilo... :/

_________________
Zauvjek će živjeti, Hrvatski ratnici!
ZDS - BOG i HRVATI!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4. Gardijska brigada HVO "Sinovi Posavine"
PostPostano: 10 pro 2015, 02:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 pro 2015, 00:49
Postovi: 16
Bio sam u Posavini devedesetih.
Bilo je raznih naglasaka u redovima vaših snaga.
Borbe su bile jake,išli smo napred kao omađijani.

_________________
Upoznaj sebe,upoznaj svog protivnika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4. Gardijska brigada HVO "Sinovi Posavine"
PostPostano: 03 lis 2017, 04:15 
Offline

Pridružen/a: 11 kol 2017, 07:21
Postovi: 38
https://m.youtube.com/watch?feature=you ... Ky6hh2z4iQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4. Gardijska brigada HVO "Sinovi Posavine"
PostPostano: 03 lis 2017, 04:16 
Offline

Pridružen/a: 11 kol 2017, 07:21
Postovi: 38
:herceg_bosna https://m.youtube.com/watch?feature=you ... Ky6hh2z4iQ


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 20 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO