HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 21:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Mirko Jakovljević
PostPostano: 07 svi 2009, 05:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:13
Postovi: 24
RajvoSa je napisao/la:
(Nadam se da nam prijatelji sa HVIDRA portala neće zamjeriti na prenošenju).



Samo naprijed 8-) . Samo ispravka nije više hvidra portal nego HVO portal

Mirku, legendarnom zapovjedniku vječna slava i hvala!

_________________
HVO


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirko Jakovljević
PostPostano: 04 lip 2009, 20:11 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
imali jos ko nesto o mirki i njegovon ratnon putu(slike,price)?

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirko Jakovljević
PostPostano: 04 lip 2009, 20:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2009, 16:37
Postovi: 371
Čuo sam o Mirku Jakovljeviću u ratu od momaka iz BiH-a suboraca u HV-u, samo rijeći hvale
Navik živi, ki zgine pošteno
Nek mu vječna slava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirko Jakovljević
PostPostano: 05 lip 2009, 13:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Imamo ovdje 3-4 Žepčaka....valjda će se javiti pa dodat nešto što je izostavljeno u tekstu gore. :-hrvatinic

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirko Jakovljević
PostPostano: 05 lip 2009, 15:29 
Offline

Pridružen/a: 07 svi 2009, 12:19
Postovi: 596
O ovome momku sve najbolje.
Moji roditelji su ga osobno poznavali, ali ne pricaju bas puno o njemu, kao i opcenito o sudionicima rata oko Žepča, pa i neznam puno o njemu.
Jedino eto, što možda nije navedeno u tekstu, je to da je Mirko bio u Njemačkoj. :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirko Jakovljević
PostPostano: 16 srp 2009, 13:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Legenda Mirko, veliki profesinalac. Dolazio u ispomoć sa svojim momcima u Komušinu!

Inače na žepačkom području bilo je mnogo legendarnih bojovnika, ja bi posebice spomenuo Josipa Karimovića - Grabo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirko Jakovljević
PostPostano: 04 ruj 2009, 01:31 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2009, 01:55
Postovi: 1
MRSHO je napisao/la:
Legenda Mirko, veliki profesinalac. Dolazio u ispomoć sa svojim momcima u Komušinu!

Inače na žepačkom području bilo je mnogo legendarnih bojovnika, ja bi posebice spomenuo Josipa Karimovića - Grabo!


Branimir Mršić - MERI, Stipo Penava - Štruc, Ivica Galić - ICO, Niko Bonić... ovo su samo poginuli zapovjednici ali ima i živih legendi samo mi nažalost nijedna ne pada napamet :gunsmilie:


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirko Jakovljević
PostPostano: 04 ruj 2009, 12:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
coro6 je napisao/la:
MRSHO je napisao/la:
Legenda Mirko, veliki profesinalac. Dolazio u ispomoć sa svojim momcima u Komušinu!

Inače na žepačkom području bilo je mnogo legendarnih bojovnika, ja bi posebice spomenuo Josipa Karimovića - Grabo!


Branimir Mršić - MERI, Stipo Penava - Štruc, Ivica Galić - ICO, Niko Bonić... ovo su samo poginuli zapovjednici ali ima i živih legendi samo mi nažalost nijedna ne pada napamet :gunsmilie:


Jel znaš nešto više o Meriju? Znam da je poginuo u borbama sa muslimanima negdje na liniji prema Zavidovićima...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirko Jakovljević
PostPostano: 18 lis 2009, 21:18 
Offline

Pridružen/a: 07 svi 2009, 12:19
Postovi: 596
@RajvoSa
Jel mi mozeš molim te nabaviti onu zadnju sliku, ali da je u večoj rezoluciji.
Mislim da znam ovog drugog koji je sa Mirkom, ali ne vidim dobro pa bih bio izuzetno zahvalan kad bi ju imao ili mogao nekako nabaviti.
Hvala puno!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirko Jakovljević
PostPostano: 19 lis 2009, 10:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Zepce Jugend je napisao/la:
@RajvoSa
Jel mi mozeš molim te nabaviti onu zadnju sliku, ali da je u večoj rezoluciji.
Mislim da znam ovog drugog koji je sa Mirkom, ali ne vidim dobro pa bih bio izuzetno zahvalan kad bi ju imao ili mogao nekako nabaviti.
Hvala puno!


Nije moja. Imaš na Fejsbuku grupu "Mirko Jakovljević - zap. postrojbe Bojna "Andrija Tadić" Žepče", tu je ta slika i još par njih, pa se obrati osobi koja ih je postavila.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirko Jakovljević
PostPostano: 05 pro 2009, 09:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:13
Postovi: 24
Zepce Jugend je napisao/la:
@RajvoSa
Jel mi mozeš molim te nabaviti onu zadnju sliku, ali da je u večoj rezoluciji.
Mislim da znam ovog drugog koji je sa Mirkom, ali ne vidim dobro pa bih bio izuzetno zahvalan kad bi ju imao ili mogao nekako nabaviti.
Hvala puno!


:zubati Privatna kolekcija. Momak je Vranjak, a "barjak" je zarobljen u jednoj akciji i bio je atrakcija :smajl010

_________________
HVO


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirko Jakovljević
PostPostano: 05 pro 2009, 09:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:13
Postovi: 24
puntar je napisao/la:
imali jos ko nesto o mirki i njegovon ratnon putu(slike,price)?


paaa ovako, neke se stvari nemogu ispričati, posebice iznositi na internetu. Njegovi suborci se sastaju svake godine pa ak' te zanima dođi pa ih saslušaj :thumbup1

Ono što se smije, kao i ovaj tekst gore (koji sam inače pretipkao iz službenog glasnika !1 grb. ABB) uglavnom je već objavljeno na hvoportalu, a od tud se proširilo i na druga mjesta po netu.

Orginalne video zapise posjedujem, međutim nije sve objavljeno jer se radi o satima materijala. Neke stvari sam pripremio za objavljivanje pa ću ih uskoro objaviti :001_cool

_________________
HVO


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirko Jakovljević
PostPostano: 05 pro 2009, 10:07 
Offline

Pridružen/a: 07 svi 2009, 12:19
Postovi: 596
Tomo je napisao/la:
Zepce Jugend je napisao/la:
@RajvoSa
Jel mi mozeš molim te nabaviti onu zadnju sliku, ali da je u večoj rezoluciji.
Mislim da znam ovog drugog koji je sa Mirkom, ali ne vidim dobro pa bih bio izuzetno zahvalan kad bi ju imao ili mogao nekako nabaviti.
Hvala puno!


:zubati Privatna kolekcija. Momak je Vranjak, a "barjak" je zarobljen u jednoj akciji i bio je atrakcija :smajl010

Onda sam se ja malo zabunio, jer sam mislio da je na slici moj pokojni ujak, koji je bio u Stojinoj brigadi.
Pokoj mu duši.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirko Jakovljević
PostPostano: 05 pro 2009, 15:35 
Offline

Pridružen/a: 08 svi 2009, 20:30
Postovi: 44
Ma Mirko je bio cudo, najveci borac sa zepackog podrucja.
Ne znam je li istina ali je bila prica da je on sa par momaka iz svoje bojne bio zarobio cijelu četu A bih.
Braca su mu bili isto veliki borci.
Samo za ultrase- na derbiju sa podvelezjem sa ekipom iz Zepca bio je i Mirkov brat tzv popularni "ZUB" kako ga raja od zepca zove.

Mirko nas je ucinio ponosnim :HVO


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirko Jakovljević
PostPostano: 05 pro 2009, 16:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:13
Postovi: 24
exiTh je napisao/la:
Ne znam je li istina ali je bila prica da je on sa par momaka iz svoje bojne bio zarobio cijelu četu A bih.


Otprilike tako nekako, ovako njegova izjava na videu se potpuno pogrešno tumači, i čitao sam komentare vezane za taj video. Ljudi se čude , misle da izmišlja i sl.

Stvari su ovakve. Grad Žepče je oslobodilo oko 40 momaka ( tu nisam računao 4 koji su poginuli prvi dan, te otprilike 5 teže ranjenih koji su potpuno izbačeni iz stroja, naravno ranjenih je bilo više ali su se dečki vraćali odmah nakon krpanja)

Svi oni koji su bili u Žepču i koji znaju kako izgleda to mjesto jasno im je da je to čudo, 40 momaka oslobodilo grad ali eto to je to.
Što se tiče "zarobio 100 MOS-ovaca sam" stvar je slijedeća: nakon njihove zvanične predaje (319 slavna brdska br ABiH) krenulo se u završnu fazu čišćenja grada tj. pregledanja jeli još netko preostao, u grupama cca 3-4 momka išlo se kuća po kuća, u predjelu Silosa naši momci su naletjeli na njih stotinjak, oni su već svi bili pobacali oružje, i presvučeni u civile čekali su na predaju.

Jedina grupa koja je odbila predaju su Zelene beretke ( sad neznam koliko ih je bilo jer ih je tijekom borbi dosta poginulo i ranjeno, ali vjerojatno 50-tak) oni su pružali otpor još taj dan, a onda su se povukli u Prijeko, odakle su nastavili sa djelovanjem, sve dok i Prijeko nije oslobođeno. Itd itd.

_________________
HVO


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirko Jakovljević
PostPostano: 05 pro 2009, 16:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:13
Postovi: 24
Zepce Jugend je napisao/la:
Onda sam se ja malo zabunio, jer sam mislio da je na slici moj pokojni ujak, koji je bio u Stojinoj brigadi.
Pokoj mu duši.

Nemoj se ljutit ali kakva "stojina brigada" :confused1 :neznam

_________________
HVO


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirko Jakovljević
PostPostano: 05 pro 2009, 20:30 
Offline

Pridružen/a: 07 svi 2009, 12:19
Postovi: 596
Tomo je napisao/la:
Zepce Jugend je napisao/la:
Onda sam se ja malo zabunio, jer sam mislio da je na slici moj pokojni ujak, koji je bio u Stojinoj brigadi.
Pokoj mu duši.

Nemoj se ljutit ali kakva "stojina brigada" :confused1 :neznam

Stani malo, vidim da si upoznat sa mnogim stvarima tu, a nisi čuo za Stoju??!!
Da ne pričam puno, dovoljno je čak i da malo googlaš, a dok to radiš poslušaj ovu pjesmu :
, par puta se spominje Stoja :HVO


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirko Jakovljević
PostPostano: 06 pro 2009, 06:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:13
Postovi: 24
:klanjam ahhhh dragi internet pun istine i nade u budućnost... :censored :gunsmilie

Vidim da mnogi naklapaju o svemu, neki čak zbunjuju i sa svojim nick-ovima, dovodeći druge u zabludu, na način da su oni baš stručnjaci za određeno područje...

Ti tvrdiš da je taj video sve što treba znati o Žepču? Zar ti vjeruješ sve što piše na wikiu o žepču? Usput tu "istinu piše jedan bošnjo. Također kad smo kod Žepča, na temi koju imate tu također ste dosta dezinformacija proširili, al štaš, vjerujete svemu što na netu piše :smajl025

Recimo kod mene je forum baš i "zapeo" jer ne želim prenositi mišljenje onih koji misle da su stručnjaci jer su pročitali ili progooglali nešto...

Što se tiče Stoje, on je bio samo jedan od zapovjednika specijalnog VODA koji su sebe nazivali "Stojini". Budući da si stručnjak za Žepče trebao bi znati da je u Žepču bila samo jedan brigada i to slavna, neponovljiva, veličanstvena stojedanesta xp ( :whistling naravno ako neračunamo još jednu slavnu i to onu 319, al oni su završili neslavno :smijeh )

_________________
HVO


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirko Jakovljević
PostPostano: 06 pro 2009, 06:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:13
Postovi: 24
E sad aj' da ne ispada da ja tu bacam neku "kost" i da izazivam nedajbože... Tu vjerojatno ima onih koji su iz Žepča, pa i oni mogu nešto o svemu reći, a ti ZeJugend oprosti nisi to, i ako te nešto i veže za žepče nisi tu pa ne poznaješ situaciju, a tvoj stil copy paste netreba da imresionira nikoga...

Smatram da ovaj forum nebi trebao prenositi dezinformacije, već naprotiv samo istinu. A toga nam fali uffff...

Ja uopće neželim tvrditi da sve znam i da sam "stručnjak" za bilo što. Kako ću ja recimo pisati o Vitezu, o ratnim događanjima, a i o bilo čemu drugom, kad sam u Vitezu samo u šopingu...???

Mnogi će reći proguglaj, a što onda? Zar treba vjerovati svemu što google izbaci? Na milijun stvari sam se uvjerio, posebice na onim stvarima koje ja poznajem, da je na netu samo gomila beskorisnog smeća, osim ako izuzmemo nekakve stručne analize iz određenog znanstvenog kruga. Područje BH, ili HB kako god hoćete, je apsolutno zapostavljeno na netu, posebice kad govorimo o stručnim nepristranim analizama proteklog rata.

Jedan od dobrih primjera za prilično kvalitetan posao što se tiče domovinskog rata je DROL, jer oni baš žele da prestane google krojiti istinu, nego da istinu pišu živi sudionici DR. Ali oni su bazirani na RH. Naravno i oni se bore sa problemima, jer malo malo pa se pojavi "wikipedia stručnjak"

Nažalost mi u Herceg Bosni još uvijek nemamo takav portal, svaka čast mladim generacijama što gaje osjećaje za svoju prošlost, za HVO, za rat, za svoju rodnu grudu, međutim bojim se da bi na kraju to sve moglo da ode u krivom smjeru...

No hard feeling :punk :zivili

_________________
HVO


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirko Jakovljević
PostPostano: 06 pro 2009, 07:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Gospodine Tomo, ovdje nema infiltriranih Bošnji...par ih se pokušalo predstaviti kao Hrvati ali su nanjušeni u roku odmah.

Zepce Jugend je mlad dečko pa je nerealno od njega očekivati da zna sve detalje 100%.

Isto tako, ako misliš da je na temi o Žepču stavljen neki netočan podatak, trebalo bi ispraviti.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirko Jakovljević
PostPostano: 06 pro 2009, 07:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:13
Postovi: 24
RajvoSa je napisao/la:
Gospodine Tomo, ovdje nema infiltriranih Bošnji...par ih se pokušalo predstaviti kao Hrvati ali su nanjušeni u roku odmah.

Zepce Jugend je mlad dečko pa je nerealno od njega očekivati da zna sve detalje 100%.

Isto tako, ako misliš da je na temi o Žepču stavljen neki netočan podatak, trebalo bi ispraviti.


Ma nemislim ja da je ZeJugend nikakav ubačeni, daleko od toga. Slažem se da je mlad dečko koji nema nikakve loše namjere, ali treba pisati istinu samo provjerenu istinu, posebice ako u svom nicku imaš naziv onoga o čemu pišeš :thumbup1

_________________
HVO


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirko Jakovljević
PostPostano: 06 pro 2009, 07:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:13
Postovi: 24
Bog odo za misu

_________________
HVO


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirko Jakovljević
PostPostano: 06 pro 2009, 07:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Sretno, izmoli i koju za nas grešnike!

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirko Jakovljević
PostPostano: 06 pro 2009, 12:40 
Offline

Pridružen/a: 07 svi 2009, 12:19
Postovi: 596
Tomo je napisao/la:
Zepce Jugend je napisao/la:
Onda sam se ja malo zabunio, jer sam mislio da je na slici moj pokojni ujak, koji je bio u Stojinoj brigadi.
Pokoj mu duši.

Nemoj se ljutit ali kakva "stojina brigada" :confused1 :neznam

Evo, ovdje me pitaš o "Stojinoj brigadi", kao da prvi uopće čuješ za to, i kao da sam rekao da je Ante Gotovina bio u Žepču, pa si sav u čudu.
A to što sam napravio kakti tipfeler rekavši "Stojina brigada", i jest i nije tipfeler, jer je mislim jasno da to nije bila brigada u svom pravom smislu, ali znam da su se oni nazivali "Stojinom brigadom"!
I ne, nisam te pozivao da pogledaš na wikiu (jer ako ćemo realno, tamo može doslovno svatko krojiti neku svoju istinu), stoga je i glupo uzeti sve što pročitas tamo zdravo za gotovo.
I nisam iz Žepča doslovno, nego iz Viništa, ali kako sumnjam da je ovdje dosta ljudi čulo za to mjesto, nekako mi je ljepše izgledalo da stavim nick po hrvatskom največem otoku :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirko Jakovljević
PostPostano: 08 pro 2009, 05:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:13
Postovi: 24
BTW tek sad sam primjetio da je forum potpuno otvorenog tipa, a ja ne sudjelujem u ozbiljnim raspravama na takvim forumima, pa neću dalje objašnjavati što se tiče "Stojinih"

Sori prijatelju vidim da si mlad dečko i da nemaš loše namjere, a drago mi je da postoje mlađe generacije koje gaje kakve-takve osjećaje za dom i domovinu a posebice za "malo mjesto po imenu ŽEPČE" :palacgore1 :hrvatinic

_________________
HVO


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 20 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO