HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 23:28.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 179 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 03 ruj 2013, 16:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Ministry of Sound je napisao/la:
Metemma je napisao/la:

Kako se šovinzam razvija... da je predsjednik Tuđman živ danas bi morao da izjavi "Drago mi je što mi žena nije Srpkinja, Židovka i što nema više od 5% neandertalskih gena" :zubati


Sasvim suprotno, to bi se isticalo, neandertalci su najčišći, najautohtoniji pravi Hrvati. =))

http://hr.wikipedia.org/wiki/Krapinski_pra%C4%8Dovjek


Ti si onda baš rastrzan :zubati

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 03 ruj 2013, 16:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Met, da ja budem Amor i ubodem strijelom jednu tetu za tebe ?Mislim da biste mogli razmjenjivati genetski materijal ?

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 03 ruj 2013, 16:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Daj odlučite se s kog profila mi odgovarate, a ne ovako, incognito view na Chromu pa kao oboje istovremeno na forumu :zubati

Mora da snuješ neku gadost.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 03 ruj 2013, 16:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Metemma je napisao/la:
Daj odlučite se s kog profila mi odgovarate, a ne ovako, incognito view na Chromu pa kao oboje istovremeno na forumu :zubati

Mora da snuješ neku gadost.



=))

Doc je u brizi već.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 04 ruj 2013, 10:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ministry of Sound je napisao/la:
Koliko vidim, ovi njihovi rezultati sadrže i haplogrupu sa očeve i majčine strane. Ako bih se morao kladiti, sa očeve strane je ovaj autohtoni dinaridski, a sa majčine slavenski ili sjevernoeuropski, gledajući izgled obje obitelji.


Pogodio.

Nije 100% spremno, konačni proizvod je tabela koje navodi porijeklo u postotcima, ali su spremne haplogrupe i sl.

Postotak neandertalskih gena:

slika

Geni sa majčine strane: Slavenski (Rusi i Poljaci), ali zanimljivo da ovo nije ona varijanta koja je dominantna slavenska u Hrvata (koja je na grafikonu na stranici 2), osim ako ne koriste drukčije oznake za iste haplogrupe. Nažalost ovdje u opisu nisu dali previše detalja o U4a2c, pa će se morati dobro guglati...ovako nabrzaka što sam vidio - Rusi, Poljaci, Slovaci. Ova haplogrupa je drukčija od dominantne "hrvatske" slavenske R1b i R1a (osim ako nije riječ o dva imena za istu stvar, ali pregledajući razne izvore, izgleda da nije?!)

Citat:
U4a2 haplogroup is divided into three subclusters U4a2a, U4a2b and U4a2c that spread almost exclusively among Slavs (Poles, Russians, Ukrainians and Slovaks)


slika

Citat:
Haplogroup U4

About 45,000 years ago, humans began moving from the Near East onto the vast plains of eastern Europe. Haplogroup U4 appears to have arisen after this initial colonization, about 25,000 years ago. Not long afterward, the approaching Ice Age made most of northern Eurasia uninhabitable, and all but a few small groups of humans were pushed southward into the less frigid regions. During the early stages of the Ice Age, U4 was mostly restricted to southeastern Europe and the Caucasus Mountains. However, as the glaciers receded and temperatures warmed, U4 began to expand. Its expansions soon spawned four daughter branches: U4a, U4b, U4c and U4d.

Today, U4 is most common among northwestern Siberian populations, reaching levels as high as 25% in the Krasnoyarsk Krai region of central Siberia. It can also be found at lower levels, around 5-10%, among the Mari, Mordvin, and Mansi people of the Volga-Ural region of western Russia as well as the Estonians and Finns who surround the Baltic Sea of Europe. In both these regions, people speak related languages belonging to the Finno-Ugric family. As the ancestors of these present-day Finno-Ugric speakers expanded westward from the Ural Mountains across the northern forests of Europe they carried with them the U4 haplogroup, which was gradually enveloped into other European populations along the Baltic and Atlantic coasts such as the Swedish, French, and Cornish.

Haplogroup U4a

Unlike haplogroups U4c and U4d, which are comparably rare, U4a is found throughout northern Eurasia. It diverged from its U4 sister lineages about 21,000 years ago in the region surrounding the Baltic Sea. Today it is most common among the people of the Volga River and Ural Mountains of Russia, such as the Chuvash, Kets and Mari. It is also common among the Baltic and Finnish people of northern Europe who speak languages related to the Finno-Ugric tongues of the Volga-Ural region in western Russia.

The Finno-Ugric speakers surrounding the Baltic Sea and the northwestern Siberian groups both probably originated in the same spot, just north of the Black Sea. The spread of some branches of U4a can be tied to the spread of the Corded Ware, or "Battle Axe" culture that permeated much of Europe about 5,000 years ago, stretching from the Rhine River in the west to the Volga River in the east. Today, U4a is also present at low levels in western European populations, but the expansion farther west is clearly younger than the northward expansion. The expansion of people carrying U4a into western Europe is probably a consequence of the glacial retreat after the Last Ice Age, when many areas that had been covered in ice or otherwise uninhabitable began to show signs of life. U4a in European populations outside of the Baltic area is only about 12,000 years old.


http://www.ianlogan.co.uk/sequences_by_group/u4_genbank_sequences.htm

Citat:
U4a: Asia
U4a1: Kalash (Pakistan)
U4a1a: Spain, Italy, Poland, Belarus, Russia
U4a1b: Poland, Slovakia
U4a1c: Czech, Poland
U4a2: Czech, Belarus, Russia, Slovakia
U4a2a: Czech, Russia, Slovakia
U4a2a1: Poland? (Grzybowski)
U4a2b: Finland
U4a2c: Belarus
U4a2c1: Poland? (Grzybowski)
U4a3: Czech, Italy
U4b: Russia
U4b1a: Belarus
U4b1a1: Adyghe, Italy, Tunisia
U4b1a2: Italy
U4b1a3: Poland
U4b1a3a: Hungary
U4b1b: Armenian, Georgian, Slovakian
U4b3: Russia
U4c: Slovakia, Scottish
U4c1: Hungary
U4c1a: Slovakia, Belarus, Poland
U4d1: Netherlands, Russia, Finland
U4d2: Mongolia, Czech


Sa očeve strane, posve očekivano, ona "autohtona" dinarska haplogrupa I2a2 (do 2008 se zvala I1b):

slika

Citat:
The Balkan Branch

Haplogroup I2a is concentrated in eastern Europe and western Russia, reaching levels of 40% in Bosnia and 30% in Croatia. It arose about 11,000 years ago in the Balkans, prior to the arrival of agriculture. Soon after I2a arose, farmers from the Near East and Anatolia brought their techniques to the Balkans, where the local men - who often bore haplogroup I2a - took up the practice.

A branch of I2a, I2a2, is also commonly found in the Balkans. It is a much younger haplogroup, having arisen about 7,800 years ago at a time when the climate was relatively warm compared to the millennia before and after. Like I2a, hunter-gatherers bearing I2a2 began adopting the farming practices of men arriving from the east.


Evo stavit ću i zdravstveni pregled, da vidite kako izgleda, no samo oboljenja gdje imam smanjen rizik. Pregledao sam i ove sa povećanim rizikom, i nema ništa previše strašno ni previše iznad prosjeka, no sačuvat ću taj info za sebe.

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 04 ruj 2013, 10:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12343
Sve je to super ali lijepše bi bilo ne znamo ovo, samo se dodatno opterećujemo, mislim na zadnju tabelu. Šta nas čeka u budućnosti?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 04 ruj 2013, 10:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Rezultate za Alzhajmerovu, i Parkinsonovu nisu htjeli objaviti dok nisam pročitao disklejmer i sl. Valjda očekuju da spoznaja da su u rizičnoj grupi za groznu, neizlječivu, degenerativnu bolest može sjebat ljude psihički (jer realno ne mogu ništa korisno poduzeti u smislu promjene prehrane i sl).

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 04 ruj 2013, 11:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Ipak ti je dakle došao veći dio rezultata..Nisu ti se tek onako javljali ?Kako sam već rekla :D

Jesi zadovoljan ?

Misliš li buduću suprugu podvrgavati testiranju ili ćeš igrati lutriju ?:)

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 04 ruj 2013, 11:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Ipak ti je dakle došao veći dio rezultata..Nisu ti se tek onako javljali ?Kako sam već rekla :D

Jesi zadovoljan ?

Misliš li buduću suprugu podvrgavati testiranju ili ćeš igrati lutriju ?:)


Iznenadilo me ovo s majčine strane, mislio sam da su "hrvatski" Slaveni, no izgleda da su ipak Rusi, Bjelorusi, Ukrajinci ili Poljaci, barem po tim genima. Treba to detaljnije istražiti i pronaći neko laičko objašnjenje, sa obzirom da znaju da su na prostorima Hercegovine već stoljećima.

Što se tiče zdravstvenog, nema Alzheimera, Parkinsona, MS, Diabetesa...sve ostalo je podnošljivo.

Buduća žena: predbračni ugovor + genetsko testiranje. :smijeh

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 04 ruj 2013, 11:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Ministry of Sound je napisao/la:
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Ipak ti je dakle došao veći dio rezultata..Nisu ti se tek onako javljali ?Kako sam već rekla :D

Jesi zadovoljan ?

Misliš li buduću suprugu podvrgavati testiranju ili ćeš igrati lutriju ?:)


Iznenadilo me ovo s majčine strane, mislio sam da su "hrvatski" Slaveni, no izgleda da su ipak Rusi, Bjelorusi, Ukrajinci ili Poljaci, barem po tim genima. Treba to detaljnije istražiti i pronaći neko laičko objašnjenje, sa obzirom da znaju da su na prostorima Hercegovine već stoljećima.

Što se tiče zdravstvenog, nema Alzheimera, Parkinsona, MS, Diabetesa...sve ostalo je podnošljivo.

Buduća žena: predbračni ugovor + genetsko testiranje. :smijeh


Nije valjda da ćeš istrazivati dalje ? :sega
Što se tiče zdravstvenog..Eto te kao dobro očuvan oltajmer.Drziš se mali, kao da si ispod trideset ! ( znam da to voliš čuti )
A s budućom igraj lutriju, inače nemaš smisla za avanturu nikako.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 04 ruj 2013, 11:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 stu 2009, 18:50
Postovi: 174
ministry jer ti problem staviti onu sekciju healtha odnosno rak i takve bolesti kompletnu (slobodno mozes zacrniti svoje rezultate) jer me zanima sto sve za karcinome nude. Jos nisam pri lovi da uzmem test ali uzet cu u buducnosti svakako....
pozz


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 04 ruj 2013, 11:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
ivan99cro je napisao/la:
ministry jer ti problem staviti onu sekciju healtha odnosno rak i takve bolesti kompletnu (slobodno mozes zacrniti svoje rezultate) jer me zanima sto sve za karcinome nude. Jos nisam pri lovi da uzmem test ali uzet cu u buducnosti svakako....
pozz


Nezgodno je jer ima puno toga (moj screenshot je samo manji dio), i teško je sortirati po svim kategorijama (postoje određene bolesti za čiju prognozu imaju veliku dozu sigurnosti, i tako dalje).

Napravi korisnički nalog na 23andme, besplatno je (ne moraš ništa poručivati niti plaćati), a kada uđeš u sučelje, imaju rezultate cijele obitelji (prava obitelj, sa izmjenjenim imenima) sa svim zdravstvenim rezultatima koje možeš pregledati, sortirati po kategorijama i sl.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 04 ruj 2013, 11:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 stu 2009, 18:50
Postovi: 174
hvala


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 04 ruj 2013, 12:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Ministre, nemoj ti sad k'o Anđa amputirati određene dijelove tijela pa instalirati veće. :zubati

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 04 ruj 2013, 13:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
ZGabriel je napisao/la:
Ministre, nemoj ti sad k'o Anđa amputirati određene dijelove tijela pa instalirati veće. :zubati


:zubati

Ne, ali sada imam legitimno pravo da se deklariram kao Rus, Bjelorus, Poljak, ako treba uskočiti u kakvu kvotu za "Ostale". slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 04 ruj 2013, 13:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13036
Lokacija: Zagreb
Nuje li već isplanirano da ostale glume Bjelohrvati? :zubati

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 04 ruj 2013, 16:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32148
Kako im svaka priča krene sa 45.000 ,25.000,11.000 godina:-)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 04 ruj 2013, 16:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Šta ćeš, nisu pročitali Bibliju, ali ne bih volio da se ovo pretvori u vjersku temu :) Eto već određene koristi, ovaj ivan99 će se testirati za neke valjda naslijeđene karakteristike.

Ima još puno informacija, istražujem...geni su sve pogodili, rast, boju kose, boju očiju, kompoziciju mišića, reakciju na alkohol, lijekove, vid, nepostojanje bilo kakvih alergija i sl. Evo piše da imam dobre šanse da doživim 100 godina...blago mojoj budućoj ženi.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 04 ruj 2013, 16:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Hehehehe, ima netko tko će si ovo napraviti, a tko će nego egomanijak poput mene. :D

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 04 ruj 2013, 17:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32148
Ministry of Sound je napisao/la:
Šta ćeš, nisu pročitali Bibliju, ali ne bih volio da se ovo pretvori u vjersku temu :) Eto već određene koristi, ovaj ivan99 će se testirati za neke valjda naslijeđene karakteristike.

Ima još puno informacija, istražujem...geni su sve pogodili, rast, boju kose, boju očiju, kompoziciju mišića, reakciju na alkohol, lijekove, vid, nepostojanje bilo kakvih alergija i sl. Evo piše da imam dobre šanse da doživim 100 godina...blago mojoj budućoj ženi.

Ne trebaju čitati Bibliju,samo kažem kako su sve te organizacije na isti kalup sa istom pričom o brdu godina:-)

Sjetih se jednog filma,dječak koji vidi budućnost,na nekoj studentskoj zabavi ide od jednih do drugih i kaže im kako će da umru,između ostalog jednom tipu kaže,koji cucla veliki džoint-ti slobodno puši,tebe će kamion zgaziti! :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 06 ruj 2013, 07:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Dovršen je još jedan dio...pronalaženje rođaka koji su u bazi 23&Me...

Ovo su većinom rođaci u 3, 4, 5 i 6 koljenu (geni 0.10%-0.70% identični). Izuzev ovih sa naših prostora, skoro svi su stranci. Dakle, ovo ne mora biti reprezentativno jer je riječ samo o ljudima koji su u bazi, i očito je da će prevladavati ove bogatije zemlje gdje se dosta koristi ovaj 23 and me. Treba dodati da nije svaka lokacija za jednog rođaka, nego jedna osoba može biti i na čak 4 označene lokacije, ukoliko su im bake i djedovi iz tih zemalja ili gradova.

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 06 ruj 2013, 08:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 lis 2011, 03:29
Postovi: 2574
Lokacija: Glavni stan
Ministry of Sound je napisao/la:
Geni sa majčine strane: Slavenski (Rusi i Poljaci), ali zanimljivo da ovo nije ona varijanta koja je dominantna slavenska u Hrvata (koja je na grafikonu na stranici 2), osim ako ne koriste drukčije oznake za iste haplogrupe. Nažalost ovdje u opisu nisu dali previše detalja o U4a2c, pa će se morati dobro guglati...ovako nabrzaka što sam vidio - Rusi, Poljaci, Slovaci. Ova haplogrupa je drukčija od dominantne "hrvatske" slavenske R1b i R1a (osim ako nije riječ o dva imena za istu stvar, ali pregledajući razne izvore, izgleda da nije?!)


Koliko ja shvaćam ne može ni bit, za to sa majčine strane su druge haplogrupe i drugi nazivi. Mislim da kod tih vragova sa majčine strane ima više haplogrupa koje se mogu nazvat slavenskim i ova tvoja nije ništa neuobičajeno. Inače se više prati ovo sa očeve strane, i tu postoji spolna diskriminacija...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 06 ruj 2013, 08:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Nije to diskriminacija vec imas to jedno cudo koje se prenosi sa oca na sina, a drugo sa majke na cerku. Strucno da se izrazim.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 06 ruj 2013, 08:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
pozitivac je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Geni sa majčine strane: Slavenski (Rusi i Poljaci), ali zanimljivo da ovo nije ona varijanta koja je dominantna slavenska u Hrvata (koja je na grafikonu na stranici 2), osim ako ne koriste drukčije oznake za iste haplogrupe. Nažalost ovdje u opisu nisu dali previše detalja o U4a2c, pa će se morati dobro guglati...ovako nabrzaka što sam vidio - Rusi, Poljaci, Slovaci. Ova haplogrupa je drukčija od dominantne "hrvatske" slavenske R1b i R1a (osim ako nije riječ o dva imena za istu stvar, ali pregledajući razne izvore, izgleda da nije?!)


Koliko ja shvaćam ne može ni bit, za to sa majčine strane su druge haplogrupe i drugi nazivi. Mislim da kod tih vragova sa majčine strane ima više haplogrupa koje se mogu nazvat slavenskim i ova tvoja nije ništa neuobičajeno. Inače se više prati ovo sa očeve strane, i tu postoji spolna diskriminacija...


Y-dna je sa muške strane, a mtDNA sa ženske. Ako si muško, test ti otkriva i Y i mt DNA, a ako si žensko, onda ti otrkiva samo mt, a da bi dobila Y-dna, muško iz obitelji (brat ili otac) se mora podvrgnuti testu.

R i U su različiti geni, neovisno je li se radi o muškom ili ženskom, tako da ovaj U4a2c ostaje misterij.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetsko testiranje sada dostupno svima
PostPostano: 06 ruj 2013, 08:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 lis 2011, 03:29
Postovi: 2574
Lokacija: Glavni stan
Metemma je napisao/la:
Nije to diskriminacija vec imas to jedno cudo koje se prenosi sa oca na sina, a drugo sa majke na cerku. Strucno da se izrazim.


Ma u pravu si što se tog tiče, ali kad sam to pratio, za naše područje sjećam se samo istraživanja za taj vrag sa očeve strane i rasprava o tom. Ovome sa majčine strane je rijetko tko uopće pridavao važnost u raspravama oko tog. Sve rasprave, teorije ozbiljnih ljudi i kvazi-teorije šarlatana, sve se vrtilo oko tog vraga što se prenosi sa očeve strane...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 179 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO