HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 20:00.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 101 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 15 ožu 2012, 13:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
MRSHO je napisao/la:
@Ibar

Retardu polupismeni, glupi!

Koji si ti faktor da nama Hrvatima iz RS sugeriraš da "zaboravimo na sve hrvatsko"?

Okani nas se šupčino, idi raspravljaj sa Vii na temu o Bihaću. Jebem ti pleme, bajkovito...


pa sanjaš hrvatske općine u rs-u glup si i kretencina

sto ti tu nije jasno idiote pijani


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 15 ožu 2012, 13:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
MRSHO je napisao/la:
@Ibar

Retardu polupismeni, glupi!

Koji si ti faktor da nama Hrvatima iz RS sugeriraš da "zaboravimo na sve hrvatsko"?

Okani nas se šupčino, idi raspravljaj sa Vii na temu o Bihaću. Jebem ti pleme, bajkovito...


za razliku od tebe ne zivim u bajkama a bome ni vii kolko vidim


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 15 ožu 2012, 13:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Junuz Djipalo je napisao/la:
Područja od posebne entitetske skrbi, ne "hrvatska". Dovoljno je za početak pokoji KŠC, pomoć u obnovi i povratku, podizanje opće pozitivne atmosfere kako bi Hrvati se osjećali nezakinutima u odnosu na Hrvate koji nisu iz RS, te da ne primijete praktičnu razliku. Isto vrijedi i obratno.


Džaba budali govorit, kao da netko sanja o Hrvatskoj u po' Prnjavora...


Ovo boldano je najbitnije. I na dobroj je razini posljednje 2 godine.

Ali uvijek ulete svakojaki padobranci koji narodu sugeriraju da tamo nemaju šta tražit...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 15 ožu 2012, 13:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Okani me se *** janjevačko.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 15 ožu 2012, 13:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
mrsho poznajem dosta hrvata koji su iz posavine. tocnije onog djela koji je danas u rs-u.

i znam dobro situaciju tamo. i koliko hrvata ima tj nema.

pa super da ostanu u nekom selu il mjestu hrvati pricas ko da ih ja zelim istjerat iz srpske

ali pricat o nekoj opcini u rs-u koja bi bila hrvatska je debilno

bice super da ostane ko god da ostane jedno su zelje a jedno stvarnost

istina boli baba mu jadna al takva je kakva je


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 15 ožu 2012, 13:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
MRSHO je napisao/la:
Okani me se *** janjevačko.


šta ti imas protiv janjevaca? sta su ti oni skrivili u životu? ti ne znas ni ko su janjevci nit si vjerojatno vidio i upozno ikad jednog

dubre tursko smrdljivo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 15 ožu 2012, 19:23 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
BBC je napisao/la:
Jest naslov malo glup. Kakva hrvatska općina u Banjaluci.


Naprotiv, kolega, naslov je sasvim na mjestu. Misli se na posebnu općinu u okviru RS koja bi obuhvaćala sva naselja u sadašnjoj banjalučkoj općini u kojoj su prije rata u većini živjeli Hrvati. Sve po uzoru na identična rješenja u Hrvatskoj. Volio bih da daš konkretan doprinos temi. :yes

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 15 ožu 2012, 19:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Koja su to identicna rjesenja u RH? Opcina Zitnjak?

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 15 ožu 2012, 19:33 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Junuz Djipalo je napisao/la:
Koja su to identicna rjesenja u RH? Opcina Zitnjak?


Jesi glup ili bi htio ispasti duhovit? :neznam

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 16 ožu 2012, 10:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Nema nista od HR opcine ili bilo cega nasega u BL i okolici. Zbog cega? Nema ljudi, niti smo bas u blizini Hrvatske da bi imali ledja koiko toliko. Ko ce se vratit pod srpsku cizmu ko ce tamo djecu othranit kako bi doista htio? Za sada KSC je maksimala. Kada bi se ljudi vratili u sela oko Banjaluke, bila bi druga prica, ali ovako nema teorije. Ne treba oko toga dizati tenzije na ovoj temi, ne prilici ozbiljnim ljudima. Bila je sansa 95. nije se iskoristila (mozda i bolje da nije ja vam to kao banjalucanin govorim) i to je to..

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 16 ožu 2012, 11:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Tulkas je napisao/la:
Nema nista od HR opcine ili bilo cega nasega u BL i okolici. Zbog cega? Nema ljudi, niti smo bas u blizini Hrvatske da bi imali ledja koiko toliko. Ko ce se vratit pod srpsku cizmu ko ce tamo djecu othranit kako bi doista htio? Za sada KSC je maksimala. Kada bi se ljudi vratili u sela oko Banjaluke, bila bi druga prica, ali ovako nema teorije. Ne treba oko toga dizati tenzije na ovoj temi, ne prilici ozbiljnim ljudima. Bila je sansa 95. nije se iskoristila (mozda i bolje da nije ja vam to kao banjalucanin govorim) i to je to..


Naravno, Tulkas, ako se osvrneš na moje postove koji su pisani prije nekoliko mjeseci, ja znam da iz navedenih razloga nema mogućnosti za nešto takvo. Tenzije u biti i nisu dizane zbog Banja Luke nego zbog "svega hrvatskog u RS" kao što je Ibar spomenuo, i to mu nije prvi put, ponavlja stalno i ubija u pojam da smo u Srpskoj gotovi. Koji je on faktor da meni priča o Hrvatima, hrvatskom i hrvatstvu u RS.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 16 ožu 2012, 18:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 sij 2012, 13:24
Postovi: 95
Srbi nezele nikoga na svom teritoriju,to je svima jasno.Pogledajte postotak rodenih u RSu,bice vam sve jasno.Nije mi jasna politika muslimana,oponasaju Srbe i ciste svoje teritorije,od Hrvata i Srba,cementirajuci podjelu i dajuci legitimitet RSu.Generalno gledajuci nakraju ce muslimani biti najveci gubitnici,izgubili su Hrvate kao saveznike,Srbi ce ih uvjek tretirati kao Muslimani Srbe,koji ce se kad tad vratiti srpstvu.Velika vecina Hrvata ih nevoli,imali smo vece gubitke sanjima ,nego sa Srbima.Dalji razvoj situacije im neide na ruku,Srbi teze otcjepljenju.Ako ostane jedna drzava,tri naroda se moraju dogovoriti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 23 ožu 2012, 17:52 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2010, 15:52
Postovi: 2769
Lokacija: Žepačko-bobovačka županija
MRSHO je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Područja od posebne entitetske skrbi, ne "hrvatska". Dovoljno je za početak pokoji KŠC, pomoć u obnovi i povratku, podizanje opće pozitivne atmosfere kako bi Hrvati se osjećali nezakinutima u odnosu na Hrvate koji nisu iz RS, te da ne primijete praktičnu razliku. Isto vrijedi i obratno.


Džaba budali govorit, kao da netko sanja o Hrvatskoj u po' Prnjavora...


Ovo boldano je najbitnije. I na dobroj je razini posljednje 2 godine.

Ali uvijek ulete svakojaki padobranci koji narodu sugeriraju da tamo nemaju šta tražit...


Takvi samo pomažu Srbima da koče Hrvatima povratak i opstojnost.
Ali lakše je u Zagrebu, Beču i Minhenu okupit se na nekom sijelu/prelu i govoriti kako je sve gotovo nego nešto pokušati. Zar ne?

_________________
Herceg-Bosno brdovita, zemljo mila plemenita, sva prkosna i od pjesme osvojit te nitko ne smije.
ivica je napisao/la:
Tuđman je za muslimane učinio više i od alije...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 23 ožu 2012, 19:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
upravo to Šerac.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 23 ožu 2012, 21:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 vel 2012, 03:56
Postovi: 687
Hrvatska općina u dijelu RS zapadno od Vrbasa bi bila lijep početak našeg dijaboličnog plana granice na Vrbasu. Trebali bi poraditi na tome. :smajl048

Evo citat biskupa Franje sa članka na portalu:

Citat:
"Kao primjer mogu navesti kako sam ja u zadnja dva mjeseca u Banjoj Luci kao biskup dobio oko 600 zahtjeva obitelji koje se žele vratiti u svoje domove i od mene traže pomoć jer je ne mogu dobiti od resornih ministarstava”, kazao je Komarica.

_________________
[url]http://www.youtube.com/watch?v=8BhSmd5ZWkw[/url]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 24 ožu 2012, 07:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Na kojem portalu??

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 24 ožu 2012, 09:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 lis 2011, 03:29
Postovi: 2574
Lokacija: Glavni stan
Tomislave ne prdi, imaju neki Hrvati želje za povratkom, ali golema većina se neće nikada vratiti i priča o stvaranju nekakve općine nije nimalo realna. Nema šanse da se vrati neki značajan dio ni ovih što su naseljeni po banijskim selima, a kamoli onih što su otišli u inozemstvo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 24 ožu 2012, 11:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Zahtjevi za obnovu stambenih objekata ne znače i povratak.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 24 ožu 2012, 21:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 vel 2012, 03:56
Postovi: 687
Tulkas je napisao/la:
Na kojem portalu??


Ovom:

http://www.hercegbosna.org/vijesti/bih/sve-manje-katolika-u-bih-5347.html

_________________
[url]http://www.youtube.com/watch?v=8BhSmd5ZWkw[/url]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 24 ožu 2012, 22:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
NoviSeer je napisao/la:
.
Ali lakše je u Zagrebu, Beču i Minhenu okupit se na nekom sijelu/prelu i govoriti kako je sve gotovo nego nešto pokušati. Zar ne?


Tek vidjeh sad da si ovo napisao . Slažem se ,žalosno je to . Primjetio sam da je ovakva situacija najviše kod Posavljaka.
Ja i moja familija imamo ogromna zemljišta u okolici Tuzle,sa izvorima pitke vode.Al to ne ide na prodaju naravno .

http://www.youtube.com/watch?v=lOWTc-P7oqc

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 04 svi 2012, 21:12 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4370
malo kasno upadam na temu i nisam upoznat sa regijom ali bi dodo nesto sto je istovremeno i pitanje.
kad bi se napravila Opcina od ti prijeratni Hrvatski sela oko Banja Luke zar na tom podrucju nebi opet zivilo vise Srba od Hrvata i tako bi opet opcina bila Srpska?!
To govorim jer sam nekoliko puta cito da se se ovde na forumu spominje opstina Kraljeva Sutjeska (Kakanj) i tamo upravo to vrijedi. Kad bi se zaokruzila ta opcina NIKAKO nebi moglo bez muslimanski sela koja su tacno izmedu hrvatski, a posto su nasa sela pusta ili pomalo naseljena muslimanima ta opcina bi opet imala muslimansku vecinu kako god da je nacrtas!
Kazem neznam ali mislim da bi ovde isto bio taj slucaj!
Uz to dolazi da sam cito ovde da Hrvata ima oko 1000 znaci da bude Hrvatska opcina nesmije imat vise od 900 Srba.... a kakva bi to opcina bila sa 1900 stanovnika?
Zar nije veca mogucnost preuzimanja neki manji opcina u periferiji?
Svi znaju da je natalitet u srba katastrofalan, pogotovo u takvim "seoskim opcinama", treba poticat da se u takvim opcinama pocnu poklapat srbi (kao muslimani u Mostaru :zubati ), sto uz prirodni prirastaj sto uz povratak/doseljenje. Neko ce rec da je to daleka fantazija ali ako se ima volja za povratak neceg u RS-u onda je to prava mogucnost a ne stvaranje neki opcina gdje i nema Hrvata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 04 svi 2012, 22:40 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
To "hrvatska" treba shvatiti uvjetno. Službeno se ne bi tako zvala i bila bi dio RS, ali bi Hrvati na općinskoj razini imali utjecaj i možda vlast jer ne treba zaboraviti da glasati mogu i oni koji su izbjegli. Srbi će vjerojatno biti većina (iako ne znam u kojoj su se mjeri tamo naseljavali), ali i Hrvatima će povratak biti lakši.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 05 svi 2012, 01:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Vuče, mislim da griješiš što se tiče općine Kraljeva Sutjeska. Može se bez većih problema tamo napravit općina sa hrvatskom većinom. Vjerojatno bi ušao i dio muslimana u nju ali veliku većinu bi na tom zamišljenom teritoriju činili Hrvati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 05 svi 2012, 02:13 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4370
MRSHO jako sam siguran da negrijesim! Ja sam rodom od tamo 2-3 put u godini sam tamo poznajem teren i moras da znas da je ta regija "jako sarena". Kad ides od Kaknja do Sutjeske to se mozda i najbolje vidi da je sve jedno hrvatsko selo jedno muslimansko stim da i sam znas da su muslimanska sela sva jako naseljena a hrvatska prazna.
Vise me interesuje koliko je moguca neka teza o poklapanju neki manji opcina u RS-u ili i u FBiH. (posto smo na temi o Banja Luki ostat cemo na RS-u).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska općina u Banja Luci
PostPostano: 05 svi 2012, 11:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
VUKsaJUGA je napisao/la:
MRSHO jako sam siguran da negrijesim! Ja sam rodom od tamo 2-3 put u godini sam tamo poznajem teren i moras da znas da je ta regija "jako sarena". Kad ides od Kaknja do Sutjeske to se mozda i najbolje vidi da je sve jedno hrvatsko selo jedno muslimansko stim da i sam znas da su muslimanska sela sva jako naseljena a hrvatska prazna.
Vise me interesuje koliko je moguca neka teza o poklapanju neki manji opcina u RS-u ili i u FBiH. (posto smo na temi o Banja Luki ostat cemo na RS-u).


Vareš-Sutjeska
slika

Banja Luka
slika

Nadam se da vam karte malo pomažu .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 101 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO