HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 19:13.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 151 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 16:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Vidim ovde (a i na drugim forumima) gomilu ostrašćenih, besnih, punih mržnje & željnih osvete prema onom drugom narodu i ne mogu da im ne kažem: "Ljudi, to oštećuje vas, korodira to negativno osećanje, izbacite ga negde ne na ukućane i forumaše već na zdrav način - u Black Mountain kažu 'moraš dušit' neđe!' Moja preporuka vam je virtuelno iživljavanje na tom omraženom susednom narodu!"

Imate npr. stari, dobri, "Knights of honor" na kome se možete svetiti, divljati, gaziti omraženu etničku grupu do mile volje! Imate period srednjeg veka nas Balkance zastupljene. Pa birajte i rokajte. A nedavno sam naleteo na MOD iz davnina pa ga skinite i možete se klati i u našoj dalekoj severnoj postojbini!

I nakon toga relaksirani, izbačene negativne energije, istresene frustracije, uživati u životu... biti produktivan član zajednice, lakši za podnositi svojim bračnim drugovima, ukućanima, veseliji član ovog našeg foruma, uopšte uravnotežene aure i duha. Naročito bitno u ovo doba Karantina!

Uživajte! :punk


Privitak/ci:
Makljanje.jpg
Makljanje.jpg [ 182.11 KiB | Pogledano 2757 put/a. ]
Knights Of Honor 31.3.2020 04056.jpg
Knights Of Honor 31.3.2020 04056.jpg [ 252.72 KiB | Pogledano 2757 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 16:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Crusader Kings 2 i Europa Univesalis 4 su ti daleko bolje igre na tu tematiku. Doduše, daleko su teže i kompleksnije, moraš da uložiš priličan trud da bi naučio kako se igraju, ali kad naučiš, ne postoje bolje igre koje se bave geostrategijom. Topla preporuka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 17:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Carmello Šešelj je napisao/la:
Crusader Kings 2 i Europa Univesalis 4 su ti daleko bolje igre na tu tematiku. Doduše, daleko su teže i kompleksnije, moraš da uložiš priličan trud da bi naučio kako se igraju, ali kad naučiš, ne postoje bolje igre koje se bave geostrategijom. Topla preporuka.


Slab mi ovaj trenutni laptop, treba snage za njih...

Mislim, čeka me nov drugi ali ovaj je pri kraju pa kad ga urnišem prelazim na tog i videću te jer sam čuo već pohvale istih...

A jedan od razloga zašto predložih ove je upravo taj-može se igrati i na lošem kompu...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 17:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Šteta što nema istorijskih izvora-živo me zanima da li smo se rokali i u Nemačkoj/Poljskoj pa samo nastavili ovde... :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 17:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ne, ne treba ti snage za njih, rade i na najgorim krševima od kompjutera. Možeš da uzmeš laptop od pre 12 godina, radiće na njemu savršeno. Nema nikakve složene grafike, samo mapa i milon opcija koijma podešavaš stvari. Genijalne igrice, ali ponavljam, treba vremena naučiti kako se pravilno igraju, jako su kompleksne. Stvarno topla preporuka i ne brini da li će raditi, rade na Pentiumu IV.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 17:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Tebra, meni se i ovaj zagreje, usija, hlađenje radi kao ludo kad igram... a te su zahtevnije definitivno...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 17:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
U ove igre koje ti preporučujem je uloženo na milione tona istraživanja, sve je istorijski tačno do najmnjeg detalja. Preporučujem da prvo počneš sa Crusader Kings 2, em je lakše, em se bavi periodom vremena koji tebe više zanima (od ranog srednjeg veka do početka renesanse). Koliko je istraživanja uloženo, najbolje ilustruje što svaki naš velikaš ima na uvid besprekorno porodično stablo koje je 100% tačno, ne samo kraljevi, nego bukvalno svaki feudalac, do najsitnijeg. Probaj igru. EU4 se već bavi periodom od početka renesanse do kraja Napoleonskih ratova, i značajno je komplikovanija za učenje i igranje. Mada je baš zbog toga i bolja igra, što ni slučajno ne znači da je CK2 loš. Probaj obavezno. Ovo što di ti postavio deluje kao igra za decu od deset godina u poređenju sa ovim Paradoxovim remek delima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 17:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Ihaaaa, pa to je super... mada, čuo sam da ima silnog smaranja sa pravljenjem brakova i sličnim bedastoćama dok na ovoj je to potpuno sporedno...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 17:40 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30483
ikmandvaradtist je napisao/la:
Vidim ovde (a i na drugim forumima) gomilu ostrašćenih, besnih, punih mržnje & željnih osvete prema onom drugom narodu i ne mogu da im ne kažem: "Ljudi, to oštećuje vas, korodira to negativno osećanje, izbacite ga negde ne na ukućane i forumaše već na zdrav način - u Black Mountain kažu 'moraš dušit' neđe!' Moja preporuka vam je virtuelno iživljavanje na tom omraženom susednom narodu!"


To nije istina. Ne znam gdje si vidio te bijesne. Ovdje ljudi civilizirano razgovaraju i uvažavaju jedni druge. :palacgore1

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 17:41 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30483
Zadnju sam igrao Age of Empires. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 17:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Naša Kvačica je napisao/la:
ikmandvaradtist je napisao/la:
Vidim ovde (a i na drugim forumima) gomilu ostrašćenih, besnih, punih mržnje & željnih osvete prema onom drugom narodu i ne mogu da im ne kažem: "Ljudi, to oštećuje vas, korodira to negativno osećanje, izbacite ga negde ne na ukućane i forumaše već na zdrav način - u Black Mountain kažu 'moraš dušit' neđe!' Moja preporuka vam je virtuelno iživljavanje na tom omraženom susednom narodu!"


To nije istina. Ne znam gdje si vidio te bijesne. Ovdje ljudi civilizirano razgovaraju i uvažavaju jedni druge. :palacgore1


If you say so, Kvaki... :wink


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 17:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
ikmandvaradtist je napisao/la:
Tebra, meni se i ovaj zagreje, usija, hlađenje radi kao ludo kad igram... a te su zahtevnije definitivno...

To je zato što je pun prašine, on ne može da se hladi kako treba jer ti je prašina blokirala protok vazduha unutra. Uzmi kompresor, izduvaj prašinu, i neće ti se više pregrevati. Moj savet ti je da ga odneseš u neki servis gde će da ga otvore i očiste potpuno i kako treba. Posle toga nećeš imati problema sa pregrevanjem. I drži ga na ravnoj površini da hlađenje može da funkcioniše kako je predviđeno, nemoj slučajno da ga držiš na ćebetu ili tako nešto.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 17:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
ikmandvaradtist je napisao/la:
Ihaaaa, pa to je super... mada, čuo sam da ima silnog smaranja sa pravljenjem brakova i sličnim bedastoćama dok na ovoj je to potpuno sporedno...

Ima, moraš čak i da ubijaš članove svoje porodice da ti se država ne bi podelila između nekoliko naslednika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 17:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Moguće ali i ovo je slab laptop, kad sam ugradio novu makinu u njega lik mi je rekao da je to nešto "osnovno, nepredviđeno za duže igranje igrica i naprezanja"... a ja ga jahao k'o Mongol ovoliko godina gde da Dušanom Silnim ne žarim i palim po Balkanu, Miloradovićem na čelu ruske Carske Garde ne ušetavam u prestonice, itd...

Neverovatno da se još drži, bio je na popravci prošle i rekao mi majstor da je "pri kraju, svakog časa mož' da rikne" - ali on odbija. Neuništiv!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 17:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Counter Strike je odlična igra kao izduvni ventil.



:D

Takođe, fliper na Androidu.

https://play.google.com/store/apps/deta ... rgSa5KyYDQ

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 18:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
ikmandvaradtist je napisao/la:
Moguće ali i ovo je slab laptop, kad sam ugradio novu makinu u njega lik mi je rekao da je to nešto "osnovno, nepredviđeno za duže igranje igrica i naprezanja"... a ja ga jahao k'o Mongol ovoliko godina gde da Dušanom Silnim ne žarim i palim po Balkanu, Miloradovićem na čelu ruske Carske Garde ne ušetavam u prestonice, itd...

Neverovatno da se još drži, bio je na popravci prošle i rekao mi majstor da je "pri kraju, svakog časa mož' da rikne" - ali on odbija. Neuništiv!

Laptopovi kao takvi su generalno sranje. Kupi lepo sebi pravi kompjuter, ne moraš mnogo jak ako bi igrao samo strategije. Jeftinije od laptopa, a neuporedivo jače i bolje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 18:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
ikmandvaradtist je napisao/la:
Vidim ovde (a i na drugim forumima) gomilu ostrašćenih, besnih, punih mržnje & željnih osvete prema onom drugom narodu i ne mogu da im ne kažem: "Ljudi, to oštećuje vas, korodira to negativno osećanje, izbacite ga negde ne na ukućane i forumaše već na zdrav način - u Black Mountain kažu 'moraš dušit' neđe!' Moja preporuka vam je virtuelno iživljavanje na tom omraženom susednom narodu!"

Imate npr. stari, dobri, "Knights of honor" na kome se možete svetiti, divljati, gaziti omraženu etničku grupu do mile volje! Imate period srednjeg veka nas Balkance zastupljene. Pa birajte i rokajte. A nedavno sam naleteo na MOD iz davnina pa ga skinite i možete se klati i u našoj dalekoj severnoj postojbini!

I nakon toga relaksirani, izbačene negativne energije, istresene frustracije, uživati u životu... biti produktivan član zajednice, lakši za podnositi svojim bračnim drugovima, ukućanima, veseliji član ovog našeg foruma, uopšte uravnotežene aure i duha. Naročito bitno u ovo doba Karantina!

Uživajte! :punk

probaj the great conflict mod!
lijepse nego puke mape.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 18:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58878
Lokacija: DAZP HQ
Carmello Šešelj je napisao/la:
U ove igre koje ti preporučujem je uloženo na milione tona istraživanja, sve je istorijski tačno do najmnjeg detalja. Preporučujem da prvo počneš sa Crusader Kings 2, em je lakše, em se bavi periodom vremena koji tebe više zanima (od ranog srednjeg veka do početka renesanse). Koliko je istraživanja uloženo, najbolje ilustruje što svaki naš velikaš ima na uvid besprekorno porodično stablo koje je 100% tačno, ne samo kraljevi, nego bukvalno svaki feudalac, do najsitnijeg. Probaj igru. EU4 se već bavi periodom od početka renesanse do kraja Napoleonskih ratova, i značajno je komplikovanija za učenje i igranje. Mada je baš zbog toga i bolja igra, što ni slučajno ne znači da je CK2 loš. Probaj obavezno. Ovo što di ti postavio deluje kao igra za decu od deset godina u poređenju sa ovim Paradoxovim remek delima.


CS2 mi je ok, ali ni blizu zanimljiv kao EU4, ne znam igru koja ima toliku dubinu i opcija za igrati, doslovno jedina kojoj bi se vratio igrati.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 18:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Da, EU4 je daleko kompleksnija i zanimljivija igra. Bez rasprave.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 18:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
eu4 da bar ja to znam igrat

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 18:47 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Kada smo dok EU4. Jel zna itko od vas kako sa Trebizontom osvojiti Otomansko carstvo i ponovno stvoriti Bizant?

Ja pokušavam već danima svakakve stategije ali nema rezultata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 18:59 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24668
Lokacija: Heartbreak Hotel
slika

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 19:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
master_mind_ je napisao/la:
Kada smo dok EU4. Jel zna itko od vas kako sa Trebizontom osvojiti Otomansko carstvo i ponovno stvoriti Bizant?

Ja pokušavam već danima svakakve stategije ali nema rezultata

Tako što koristš cheat.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 19:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Bobovac je napisao/la:
slika

Da i to mi izgleda kao genijalna igra. Imam je instaliranu, ali, nažalost, nemam više strpljenja i živaca da učim pravila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 19:18 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
Carmello Šešelj je napisao/la:
master_mind_ je napisao/la:
Kada smo dok EU4. Jel zna itko od vas kako sa Trebizontom osvojiti Otomansko carstvo i ponovno stvoriti Bizant?

Ja pokušavam već danima svakakve stategije ali nema rezultata

Tako što koristš cheat.


Kurdi + ctrl alt delete :thumbup

Šalim se. Prvi put čujem za ove igrice, zvuče interesantno, iako nikad nisam bio nešto fan strategija. Eventualno sam igrao Kozake.

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 151 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO