HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 02:33.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 151 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 19:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58742
Lokacija: DAZP HQ
Bobovac je napisao/la:
slika


HOI 4, to je isto Paradox.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 19:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58742
Lokacija: DAZP HQ
master_mind_ je napisao/la:
Kada smo dok EU4. Jel zna itko od vas kako sa Trebizontom osvojiti Otomansko carstvo i ponovno stvoriti Bizant?

Ja pokušavam već danima svakakve stategije ali nema rezultata


Teško, mora ti se posložit start, odmah juriš po alliance s Moskovijom.

https://eu4.paradoxwikis.com/Trebizond

Imaš dosta otvaranja na yt s Trebizondom.

Dolazi sad nova ekspanzija Emperor u kojoj se prvi put može s Hrvatskom igrati direktno, bit će posebna država u PU s Mađarskom. Prvi put se pojavljuju Slovenci, a BIH je do u detalje podjeljena između Hrvata i Srba.

Zbog tog se možda i nakratko vratim igri. :laugh

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 19:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Da, imaš njihove igre po istorijskim razdobljima, CK2 za Srednji vek, EU4 za od renesanse do Napolenonovog kraha, Victoria 2 za period od 1830 do 1930, i HOI4 za WW2. Victoria je ubedljivo najteža za naučiti, nisam imao živacav ni nju da učim, kao ni HOI4, iako kažu da nije preterano komplikovan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 21:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2010, 16:57
Postovi: 745
Jel EU4 zadnja igrica, ili ima novijih?

Gdje je mogu nabavit a da nije Steam?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 21:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
HOI4 je zadnja igra. EU4, kao i sve Paradoxove igre, možeš da nabaviš gde hoćeš. Probaj bilo koji torrent. I ne zauzima mnogo, pa ćeš jako brzo skinuti. I non stop je apdejtuju, tako da gledaj da skineš zadnju verziju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 22:17 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Nbgd88 je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Tako što koristš cheat.


Kurdi + ctrl alt delete :thumbup

Šalim se. Prvi put čujem za ove igrice, zvuče interesantno, iako nikad nisam bio nešto fan strategija. Eventualno sam igrao Kozake.

U EU4 postoji ti kozački stalež. Njima se mogu samo dati regija koja se u igrici zove pontske stepe (prostor južne Ukrajine i sjeverno od Kavkaza). Nakon što kozjacima daješ provincije iz te regije možeš od tamo izvlačiti jaku konjanici i proširi ukupni kapacitet vojske.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 22:23 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
dudu je napisao/la:
master_mind_ je napisao/la:
Kada smo dok EU4. Jel zna itko od vas kako sa Trebizontom osvojiti Otomansko carstvo i ponovno stvoriti Bizant?

Ja pokušavam već danima svakakve stategije ali nema rezultata


Teško, mora ti se posložit start, odmah juriš po alliance s Moskovijom.

https://eu4.paradoxwikis.com/Trebizond

Imaš dosta otvaranja na yt s Trebizondom.

Dolazi sad nova ekspanzija Emperor u kojoj se prvi put može s Hrvatskom igrati direktno, bit će posebna država u PU s Mađarskom. Prvi put se pojavljuju Slovenci, a BIH je do u detalje podjeljena između Hrvata i Srba.

Zbog tog se možda i nakratko vratim igri. :laugh

Ne pomaže ti niti Alliance sa muskovijom jer u trenutku otvaranja igre Moskovija nema izlaz na more niti ti može poslati vojsku.

Na YouTube sam našao jedan video ali kada sam pokušao na svoju igricu nije uspjeli.


Čuo sam za tu novu ekspanziju ali to da od tada postoji i Hrvatska je ugodno iznenađenje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 23:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58742
Lokacija: DAZP HQ
Ne samo Hrvatska, nego će se moći igrati i s Hercegovinom.


_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 23:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Carmello Šešelj je napisao/la:
Da, imaš njihove igre po istorijskim razdobljima, CK2 za Srednji vek, EU4 za od renesanse do Napolenonovog kraha, Victoria 2 za period od 1830 do 1930, i HOI4 za WW2. Victoria je ubedljivo najteža za naučiti, nisam imao živacav ni nju da učim, kao ni HOI4, iako kažu da nije preterano komplikovan.

Za victoriju 2 znam zbog jednog yutubera.


Iako neznam to igrat,nariranje ovo styxa sve ucini zanimljivim.Lik igra sa prusijom do sjevernio njemackog saveza pa kasnije je stvorio supernjemacku.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 03 tra 2020, 23:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
dudu je napisao/la:
master_mind_ je napisao/la:
Kada smo dok EU4. Jel zna itko od vas kako sa Trebizontom osvojiti Otomansko carstvo i ponovno stvoriti Bizant?

Ja pokušavam već danima svakakve stategije ali nema rezultata


Teško, mora ti se posložit start, odmah juriš po alliance s Moskovijom.

https://eu4.paradoxwikis.com/Trebizond

Imaš dosta otvaranja na yt s Trebizondom.

Dolazi sad nova ekspanzija Emperor u kojoj se prvi put može s Hrvatskom igrati direktno, bit će posebna država u PU s Mađarskom. Prvi put se pojavljuju Slovenci, a BIH je do u detalje podjeljena između Hrvata i Srba.

Zbog tog se možda i nakratko vratim igri. :laugh

kad taj emperor dijde mogao bi pocet ucit.Inace do sad sam imao tu verziju di je bosanska banovina (karta di obuhvaca bihac LOL) i pokusao sam igrat ali nisam znao.Srbi me rasturili.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 04 tra 2020, 09:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Carmello,

znam, u pravu si... ali komp zauzima baš puno prostora, teško se transportuje i nosi na popravke...

Jeste stara iga ali modovi ti omogućuju da igraš periode-antičke, srednji vek, Renesansa i Napoleonski period..

Hero,

zar taj ne crashuje puno?

Nbgd,

i na ovoj mojoj, staroj, primitivnoj, "Knights of Honor" možeš da iznudiš Kurdistan... i Kataloniju! Meni je to draže i zanimljivije i uvek to pokušavam nego sam cilj igre (da osvojiš celu Evropu)...

Ova EU 4 je sigurno vrh što se tiče igrivosti ali kad joj vidim ove očajno neprecizne mape... :scared ne podnosim neprecizne mape! Pa pogledajte na uvodnom postu mape KoH kakve su, igrice sa početka veka-savršenstvo u poređenju sa ovim koje kao da je dete crtalo...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 04 tra 2020, 09:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Za koji *** bi ga transportovao i nosio na popravke, oni se vrlo retko, skoro nikada ne kvare, osim ako ne kupiš najjeftinije napajanje od 1.500 din. A s obzirom da si opisao kakav krš ti je trenutni laptop, sumnjam da ga koristiš za posao u kojem ti treba mašina koju ćeš da nosiš u torbi sa sobom. Za šta će ti transportovanje? Ali kako hoćeš, bacaj pare za đubre koje ti ne treba i koje se stvarno kvari, umesto da za iste pare kupiš pet puta jaču mašinu, koja se ne kvari, ali koju ne možeš da transportuješ, bez obzira što ti tranportovanje ne znači ništa. Tvoje pare, tvoja stvar.

I mape na EU4 su prlično precizne.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 04 tra 2020, 23:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2010, 16:57
Postovi: 745
Danas sam se namučio oko snimanja. Treba uzet novu mašinu i igre uzimat preko steama, sve ostalo je muka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 04 tra 2020, 23:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
ikmandvaradtist je napisao/la:
Carmello,

znam, u pravu si... ali komp zauzima baš puno prostora, teško se transportuje i nosi na popravke...

Jeste stara iga ali modovi ti omogućuju da igraš periode-antičke, srednji vek, Renesansa i Napoleonski period..

Hero,

zar taj ne crashuje puno?

Nbgd,

i na ovoj mojoj, staroj, primitivnoj, "Knights of Honor" možeš da iznudiš Kurdistan... i Kataloniju! Meni je to draže i zanimljivije i uvek to pokušavam nego sam cilj igre (da osvojiš celu Evropu)...

Ova EU 4 je sigurno vrh što se tiče igrivosti ali kad joj vidim ove očajno neprecizne mape... :scared ne podnosim neprecizne mape! Pa pogledajte na uvodnom postu mape KoH kakve su, igrice sa početka veka-savršenstvo u poređenju sa ovim koje kao da je dete crtalo...

Postoji nacin.
Znaci crash na modovima ti se dogodi dok cekas potez AI-a.
Ako se deci crash ides autosave i onda ukljucis chat i upises varajucu sifru koja ukloni maglu.

Meni kod modova nakon sto ugasim maglu rata i ponovim potez ne srusi igru.Jednom mi je ponovno rusilo na jednom submodu za DAC(total war) i to iz obro poznatih razloga.Dobropoznati ralog je jer ta neka vojska napadne taj neki odredjeni grad sto se moze izbjec time da ides opet autosave uklonis maglu i pomocu sifri premjestis tu vojsku koja napada grad na neku drugu lokaciju na mapi onda sejvas vratis magl i zavrsis potez a igra se nesrusi :)

Jesi igrao DAC kadaß Ja onaj submod hiers of elendil prckam sad u karanteni.Zanimljive skripte ima.Budem aragorn i oni rendjeri onda ujedini gondor sa onim zemljama na sjeveru a nekad uzmem i vojsku duhova ili unistim prsten :D

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 06 tra 2020, 17:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Heero je napisao/la:
postoji nacin.
Znaci crash na modovima ti se dogodi dok cekas potez AI-a.
Ako se deci crash ides autosave i onda ukljucis chat i upises varajucu sifru koja ukloni maglu.

Meni kod modova nakon sto ugasim maglu rata i ponovim potez ne srusi igru.Jednom mi je ponovno rusilo na jednom submodu za DAC(total war) i to iz obro poznatih razloga.Dobropoznati ralog je jer ta neka vojska napadne taj neki odredjeni grad sto se moze izbjec time da ides opet autosave uklonis maglu i pomocu sifri premjestis tu vojsku koja napada grad na neku drugu lokaciju na mapi onda sejvas vratis magl i zavrsis potez a igra se nesrusi :)

Jesi igrao DAC kadaß Ja onaj submod hiers of elendil prckam sad u karanteni.Zanimljive skripte ima.Budem aragorn i oni rendjeri onda ujedini gondor sa onim zemljama na sjeveru a nekad uzmem i vojsku duhova ili unistim prsten :D


Ih, mnogo to komplikovano.
Ja sam na "Knights Of Honor" provalio kako da sam modujem neke stvari (mapu, ko šta drži, imena kraljevstava) pa sam proširio mogućnosti igranja na periode izvan zacrtanih. I ovu mapu koju sam stavio na početku sam ja modovao, Solun nije u srpskom Carstvu na original mapi igrice.

A na "Imperial Glory" sam zavrbovao turske kaplare čija imena su povezana sa nama (Mahmut paša, Bušatlija, surovi Sulejman Skopljak koji nam je krv puštao, Mustaj paša "srpska majka" i sl), podizao im činove u bitkama do ranga Maršala, naoružao turskom artiljerijom, pešadijom i konjicom - i sada ih šaljem na protivnike! Kao Putin Čečene, i ja imam svoje kerbere Muslimane da ginu za Rusiju! :zubati A Rusiju mi čuvaju lično Maršali Suvorov i Kutuzov a pomažu Miloradović, Vojnović, Bagration i ostali... svašta se može kombinovati da bude zanimljivo.

Nisam, igram samo Istorijske strategije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 06 tra 2020, 18:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Obnevideo sam dok je nisam prešao, stara igrica ali odlična za čitave nedelje pa i mesece igranja.

Još uvek je imam na računaru, mada retko nateram sebe da je zaigram.


_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 06 tra 2020, 19:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Zaboravih pomenuti u vezi "Imperial glory" - ništa slađe nego nabudžiti flotu kad si Rusija pa ući u Lamanš sa najjačom armadom gde te čeka britanska pomorska sila sa brodovima kao što su "Victory", "Brittania", "Boudica", "Dreadnaught", "Royal Souveren",... pošalješ sva ta imena na dno Lamanša, ostaju na površini pred Londonom samo tvoji brodovi značajno drugačijih imena od britanskih: "Roždestvo Hristovo", "Dvanaest apostola", "Tri svetitelja", "Sveti Pavle", "Moskva", "Aleksandar Nevski",... :wub

Onda nateraš Britaniju da prihvati tvoju okupaciju Škotske pa tamo posadiš Barclay De Tollyja i Lewisa. A zarobljenu artiljeriju i vojsku držiš u Moskvi kao trofej. Good times. :zubati

No, koliko majčinog mleka propišaš dok napraviš Suvorova (kad njime vodiš bitku, šalješ pešadiju na juriš bajonetom-kao on što je najviše voleo), ove turske pretvoriš u Maršale, nabiješ iskustvo tih turskih vojski na max... :001_rolleyes

Nisam nikad igrao sa Austrijom, to planiram jer imaju ove naše Krajišnike ("Grenzers") pa da ih nabudžim bitkama na max i rokam po Evropi sa njima...

Al' kad uhvatiš nadiruću pešadiju protivnika u unakrsnu vatru artiljerije i zumiraš da gledaš kako ih granate kasape... :punk

Jedina mana igrice je, što kad im jednom dovoljno temeljno oplodiš majku, teško se oporavljaju i igra gubi draž... bukvalno moraš ti da ih naoružavaš i jačaš inače ništa... i što je Turska skroz slaba, na nivou Papske države... :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 06 tra 2020, 21:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Prema nekim teoreticarima amerika jaca rusiju da bi imala izgovor za vojne baze po svijetu i tako dominaciju.
Navode kako sovjeti bi bez predhodnog istrazivanja proizveli comp istovjetan IMB-ovim americkim superracunalima za simulacije nuklearnog rata i to samo godinu dana nakon amera :D
I tako ima hrpa slicnih slucajeva.

Sta ti je taj imperial glory?
Dali je AU dobra za pocetnika u EU4?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 06 tra 2020, 21:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Heero je napisao/la:
Prema nekim teoreticarima amerika jaca rusiju da bi imala izgovor za vojne baze po svijetu i tako dominaciju.
Navode kako sovjeti bi bez predhodnog istrazivanja proizveli comp istovjetan IMB-ovim americkim superracunalima za simulacije nuklearnog rata i to samo godinu dana nakon amera :D
I tako ima hrpa slicnih slucajeva.

Sta ti je taj imperial glory?
Dali je AU dobra za pocetnika u EU4?


Strategija, biraš evropsku silu i praviš od nje dominatora:

slika

Imaš poimenice sve vojskovođe tog doba (Napoleon, Suvorov, Blucher, Wellington, Miloradović, Vojnović,... ima par vaših Hrvata u Austrijskoj) koji počinju kao obični Kapetani ali stiču iskustvo-i nakon puno bitaka ako ne poginu mogu da doguraju do Maršala.

Vojne jedinice su iz tog doba pa imaš i one najjače-Imperijalnu Gardu, Carsku Gardu, Kozake, Grenadire, Husare,...

Bitke možeš kompjuter da ti vodi ili ti lično-čak i pomorske!

Ciljeve ostvaruješ ratom, novcem, kontrolom resursa, pravljenjem odbrambenih saveza, koalicija,... meni je zanimljiva, ne znam šta misle ostali ovde.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 06 tra 2020, 21:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58742
Lokacija: DAZP HQ
Za početak su najbolja Francuska ili Otomani i jedni i drugi su brutalno jaki, ali vjerojatno je najlakše otvoriti s Otomanima.

Austrija je ok, ali kako si car na čelu HRE-a treba dobro znati igrati politiku policajca i biti spreman na francusko neprijateljstvo.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 06 tra 2020, 22:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 srp 2015, 10:48
Postovi: 618
Knights of honour i
Praetorians

Najstarije al po meni najbolje

Vratim im se svake 2,3 godine...izgubim po nedelju dana da ih predjem....pa ponovo :wub


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 06 tra 2020, 22:47 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
Meni se igra Quake III :pistolji :laugh

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 06 tra 2020, 23:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9989
ikmandvaradtist je napisao/la:
znam, u pravu si... ali komp zauzima baš puno prostora, teško se transportuje i nosi na popravke...

Kupiš all in one PC,ne zauzima puno prostora. Ako nekad bude trebo na popravku nije težak.
Jbg.nisu to više one stari PC što su bili ko TV teški.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 07 tra 2020, 00:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
znaci to je nesta kao empire sa politikom

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 07 tra 2020, 08:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Graničar18 je napisao/la:
ikmandvaradtist je napisao/la:
znam, u pravu si... ali komp zauzima baš puno prostora, teško se transportuje i nosi na popravke...

Kupiš all in one PC,ne zauzima puno prostora. Ako nekad bude trebo na popravku nije težak.
Jbg.nisu to više one stari PC što su bili ko TV teški.


Morao sam da guglam, nisam znao ni da postoji ovo... eto koliko ja pratim kompjutere....


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 151 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO