HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 18:50.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: ikmandvaradtistove Hipoteze: Albanski "Nanshin-ron"
PostPostano: 10 tra 2021, 12:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Japanci su pred sam početak 2. Svetskog rata od 2 ponuđene opcije odabrali "Nanshin-ron" (南進論), iliti "Doktrinu ekspanzije na Jug", "Južni put", koju je favorizovala Mornarica a odbacili "Hokushin-ron" (北進論), iliti "Doktrinu ekspanzije na Sever" (u Sovjetski Savez). Ovaj odabir doveo je Japansko Carstvo u konflikt sa znatno jačim Protivnikom, tj. Protivnicima - Britanskom Imperijom, kraljevinom Holandijom, Francuskom i, na kraju - sa Jenkijima.

Pred sličnim izborom su bili Albanci i napravili identičnan, pogrešan izbor. Od mogućih nekoliko Protivnika, odabrali su da krenu na nas. Mi smo, je li, mnogo veći i zajebaniji - to je makar jasno. KiM nam je TEMELJ Nacionalnog bića, Kulture, Istorije i Tradicije - to ne mož' da se da, jebiga. :neznam Da je u pitanju onaj deo tamo ka Bugarskoj ili neki drugi - pa i da im poklonimo! Meni lično Teritorija sama po sebi nije naročito važna. KiM ima najmanji teritorijalni značaj, ono ostalo je bitno.

Da vidimo koliko lakši Plen im je bila Makedonija, nabrojimo odmah nekoliko Argumenata!

1. Dakle, za razliku od 15 % koliko su činili u SRJ, u Makedoniji su na 25 % što je + u Startu.

2. Okolo nje preko 5 M Albanaca - dakle 3 X više od samih Makedonaca. 3 : 1 je neuporedivo bolji odnos nego kontra nas.

3. Dalje, Makedoniju sa 3 strane obuhvataju svojim nacionalnim prostorima - sa Severa (KiM), Zapada (Alb) a čak i malo sa juga, iz Grčke:


slika


Tako da bi upadi, snabdevanje, Pretnje i Problemi bili sa 3 strane - što je previše i za znatno ozbiljnije Države, a ne Makedoniju.

4. U tom trenutku, Makedonija se zvanično zvala "Bivša Jugoslovenska Republika Makedonija" - već samo to Ime je bilo ADUT. Pomen tako nečeg izazvao bi reakciju u Međunarodnoj zajednici "opet jugoslovenski problemi"... "opet neke manjine se digle, kažu da su ugrožene - daj neka neko to brzo reši, nećemo opet 4 godine razvlačenja"... uz dobro podmazivanje Lobista, glatko prolazi... :001_rolleyes

5. Država tek nastala, još se nije opasuljila da nije u Jugi, na staklenim nogama... tek treba da se Formira... dići se protiv nje u tom trenutku uz podršku sa 3 strane - ugrabiti POLA (zapadni deo) bio bi "piece of cake".

6. Jer: šta bi Makedonci mogli? Nije baš da su bili jaki, čak i kad su Albanci pokušali 2001. kupljeni su navrat nanos Mi-24 koji su ih spasli...

7. Ko bi im pomogao?

Grci - ne verujem. I tad su ih mrzeli ismatrali LOPOVIMA njihove Kulture i Istorije. Možda bi čak i seirili što ti "izvrtači i otimači gube"...

Mi? Ne znam baš, zašto sebi komplikovati život... ZLObo bi glumio i dalje da je "faktor mira i stabilnosti"... nudio bi da posreduje između zaraćenih strana, a ako bi Albanci još obećali da KiM neće potpaljivati - još bi i oružja im prodao...

Bugari? Možda. Ali, i oni su 90ih bili u rasulu nakon pada SSSRa za koji su bili dosta vezani... nisu ni SEBI mogli pomoći... možda bi oružje slali i to je to....


Meni deluje da je Makedonija bila "na izvol'te". E, sad: dal' su mislili "daj prvo Najjačeg da skenjamo pa ćemo ovu ostalu slabotinju lako posle" ili "najvažnije je da Srbima uzmemo" ili su im šapnuli "sa strane" da udare na nas - to ćemo tek saznati, nekad... :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: Albanski "Nanshin-ron"
PostPostano: 10 tra 2021, 12:11 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 08:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Makedoniju mozda kasnije i podele sa Bugarima i Grcima nije iskljuceno (naravno uz nase vlasnistvo kanala Morava-Vardar),

Ali za Kosovo, jos ce mnogo suza proliti i propatiti u buducnosti. Crno im se pise. Mislim da ce to biti istorijska lekcija svima na svetu.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: Albanski "Nanshin-ron"
PostPostano: 10 tra 2021, 14:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Jussi je napisao/la:
Makedoniju mozda kasnije i podele sa Bugarima i Grcima nije iskljuceno (naravno uz nase vlasnistvo kanala Morava-Vardar)



OK, ali pazi koliko bi bolju početnu poziciju imali da su najpre pola MaĆedonije ćapili! :yes

I Aleksandar, i Napoleon i Cezar i Rajh i SVAK' je išao od mekših ka tvrđim orasima... :neznam

Nas su morali ostaviti ZA KRAJ, kad sve druge reše i ukrupnjaju snagu! Uostalom, pola MaĆedonije je veće od KiM a dobili bi sa mnogo manje truda - e, onda su mogli sa više Frontova da pokušaju... ovako ode MaĆedonija u NATO, oni sami se osipaju... jebiga, "mnogo mačku teleća glava" - Pragmatičnost i Skromnost Priroda nagrađuje!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: Albanski "Nanshin-ron"
PostPostano: 19 tra 2021, 19:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Zanimljivo, otvorim Temu da su Albioni morali najpre na Makedoniju da krenu i uzmu nje pola pa tek onda na nas kad - niodakle iskoči "non paper" sa kartom baš tog grabljenja pola Makedonije (OK, nije baš POLA) :zubati :



slika


Inače, kao što smo rekli, uslovi su bili fenomenalni za komadanje Makedonije! Više nego dovoljan broj svog stanovništva, čak 3 strane da se upada i snabdeva, a pri tome još nije nastupila '99a sa otrežnjujućom "albanskom pretnjom":


slika


slika


2001. je već bilo i kasno a i iscrpeli su se protiv nas i oni i Sponzori im te je akcija prošla slabo:


slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: Albanski "Nanshin-ron"
PostPostano: 29 tra 2021, 18:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
https://www.facebook.com/makedonskosonc ... 9839806129


Bilo je to sve manjeg obima... samo onaj deo, ćošak kod Tetova... ispočetka zauzimavali, onda ih ovi polopili sa Mi-ovima... ipak, tada je bilo jedinstvenog Vođstva države...

Da su najpre uzeli PO' Makedonije, i nama bi bilo znatno teže...imali bi DUPLO više granice da hermetički zatvaramo, upadali bi sa 2 strane, razvlačili nas... a tek kapaciteti: Albanija 25 K + pola Makedonije 13 K km2 (površina CG)...

Tada bi ta preostala polovina verovatno molila da ih Bugiji uzmu... ili mi...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: Albanski "Nanshin-ron"
PostPostano: 29 tra 2021, 18:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2020, 21:28
Postovi: 3917
Lokacija: Nizza, Naissus,Nis
ikmandvaradtist je napisao/la:
Japanci su pred sam početak 2. Svetskog rata od 2 ponuđene opcije odabrali "Nanshin-ron" (南進論), iliti "Doktrinu ekspanzije na Jug", "Južni put", koju je favorizovala Mornarica a odbacili "Hokushin-ron" (北進論), iliti "Doktrinu ekspanzije na Sever" (u Sovjetski Savez). Ovaj odabir doveo je Japansko Carstvo u konflikt sa znatno jačim Protivnikom, tj. Protivnicima - Britanskom Imperijom, kraljevinom Holandijom, Francuskom i, na kraju - sa Jenkijima.

Pred sličnim izborom su bili Albanci i napravili identičnan, pogrešan izbor. Od mogućih nekoliko Protivnika, odabrali su da krenu na nas. Mi smo, je li, mnogo veći i zajebaniji - to je makar jasno. KiM nam je TEMELJ Nacionalnog bića, Kulture, Istorije i Tradicije - to ne mož' da se da, jebiga. :neznam Da je u pitanju onaj deo tamo ka Bugarskoj ili neki drugi - pa i da im poklonimo! Meni lično Teritorija sama po sebi nije naročito važna. KiM ima najmanji teritorijalni značaj, ono ostalo je bitno.

Da vidimo koliko lakši Plen im je bila Makedonija, nabrojimo odmah nekoliko Argumenata!

1. Dakle, za razliku od 15 % koliko su činili u SRJ, u Makedoniji su na 25 % što je + u Startu.

2. Okolo nje preko 5 M Albanaca - dakle 3 X više od samih Makedonaca. 3 : 1 je neuporedivo bolji odnos nego kontra nas.

3. Dalje, Makedoniju sa 3 strane obuhvataju svojim nacionalnim prostorima - sa Severa (KiM), Zapada (Alb) a čak i malo sa juga, iz Grčke:


slika


Tako da bi upadi, snabdevanje, Pretnje i Problemi bili sa 3 strane - što je previše i za znatno ozbiljnije Države, a ne Makedoniju.

4. U tom trenutku, Makedonija se zvanično zvala "Bivša Jugoslovenska Republika Makedonija" - već samo to Ime je bilo ADUT. Pomen tako nečeg izazvao bi reakciju u Međunarodnoj zajednici "opet jugoslovenski problemi"... "opet neke manjine se digle, kažu da su ugrožene - daj neka neko to brzo reši, nećemo opet 4 godine razvlačenja"... uz dobro podmazivanje Lobista, glatko prolazi... :001_rolleyes

5. Država tek nastala, još se nije opasuljila da nije u Jugi, na staklenim nogama... tek treba da se Formira... dići se protiv nje u tom trenutku uz podršku sa 3 strane - ugrabiti POLA (zapadni deo) bio bi "piece of cake".

6. Jer: šta bi Makedonci mogli? Nije baš da su bili jaki, čak i kad su Albanci pokušali 2001. kupljeni su navrat nanos Mi-24 koji su ih spasli...

7. Ko bi im pomogao?

Grci - ne verujem. I tad su ih mrzeli ismatrali LOPOVIMA njihove Kulture i Istorije. Možda bi čak i seirili što ti "izvrtači i otimači gube"...

Mi? Ne znam baš, zašto sebi komplikovati život... ZLObo bi glumio i dalje da je "faktor mira i stabilnosti"... nudio bi da posreduje između zaraćenih strana, a ako bi Albanci još obećali da KiM neće potpaljivati - još bi i oružja im prodao...

Bugari? Možda. Ali, i oni su 90ih bili u rasulu nakon pada SSSRa za koji su bili dosta vezani... nisu ni SEBI mogli pomoći... možda bi oružje slali i to je to....


Meni deluje da je Makedonija bila "na izvol'te". E, sad: dal' su mislili "daj prvo Najjačeg da skenjamo pa ćemo ovu ostalu slabotinju lako posle" ili "najvažnije je da Srbima uzmemo" ili su im šapnuli "sa strane" da udare na nas - to ćemo tek saznati, nekad... :neznam

Zbog Bondstila i bi 99 bombardiranje.

Ameri su znali da su JEDINO Srbi SPREMNI RATOVATI.

Bila je obljetnicu 50 g nato. I trebali su ga RASPUSTITI.
Nisu jer su nas zbombali i KRENULI NA ISTOK.

_________________
Borac protiv ropstva i pampers pelena, koje poklanja AV, uz najjeftinije roblje

Na "sudaru" sa americkim ambasadorom Skotom https://www.youtube.com/watch?v=-FKa8RE6f-o&feature=emb_title


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: Albanski "Nanshin-ron"
PostPostano: 24 srp 2021, 22:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
K:M je napisao/la:
Zbog Bondstila i bi 99 bombardiranje.

Ameri su znali da su JEDINO Srbi SPREMNI RATOVATI.

Bila je obljetnicu 50 g nato. I trebali su ga RASPUSTITI.
Nisu jer su nas zbombali i KRENULI NA ISTOK.




Dobro, ali Poenta je da bi najpre regulisanjem zapadne Makedonije zadobili ne samo Teritoriju već i:

- Manevarski prostor
- iskustvo
- jače Polazište
- krupniji prostorni obuhvat
- potrebni Presedan PRIPAJANJA Albaniji/"ujedinjenja"
- veću stratešku dubinu
- itd, itd...

Kako vreme ide sve više sam ovog stava da su MORALI najpre to da odrade pa TEK ONDA sa nama da se kače... toliki Argumenti su u korist tog gledišta da nije ni zanimljivo...

Sad, NAPROTIV, g u b e Makedoniju! Smanjuje im se broj i ne šire se uopšte. Dobili su neka ekstra Prava ali nešto više je na sve daljem štapu...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: Albanski "Nanshin-ron"
PostPostano: 24 srp 2021, 22:46 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23316
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Ne kontam. Pa nemate jurisdikciju, niti na terenu vlast nad 95% Kosova. Dali ste ga :neznam

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: Albanski "Nanshin-ron"
PostPostano: 24 srp 2021, 22:48 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 08:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
lider30 je napisao/la:
Ne kontam. Pa nemate jurisdikciju, niti na terenu vlast nad 95% Kosova. Dali ste ga :neznam


Dali smo neke ovlasti, ali ne i sam Kosmet. Ne i pravo da se nekad u budućnosti legalno vratimo na njega kada se Amerika raspadne, kao što i hoće.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: Albanski "Nanshin-ron"
PostPostano: 24 srp 2021, 22:51 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23316
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Jussi je napisao/la:
lider30 je napisao/la:
Ne kontam. Pa nemate jurisdikciju, niti na terenu vlast nad 95% Kosova. Dali ste ga :neznam


Dali smo neke ovlasti, ali ne i sam Kosmet. Ne i pravo da se nekad u budućnosti legalno vratimo na njega kada se Amerika raspadne, kao što i hoće.

Sam si rekao da je USA trenutno go qurac. Ne kontam nikako tu gimanstiku misli.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: Albanski "Nanshin-ron"
PostPostano: 24 srp 2021, 22:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
lider30 je napisao/la:
Ne kontam. Pa nemate jurisdikciju, niti na terenu vlast nad 95% Kosova. Dali ste ga :neznam



Nemamo "na terenu" jer SILA drži ali imamo "na papiru" tj. PRAVNO. E, sad, na terenu je promenljivo stanje, Sila nije večna... "Svaka Sila za vremena!" :yes

Ni Talibani NISU IMALI neka mesta još prošle nedelje a onda SILA reče "odo doma" pa se STANJE NA TERENU izmeni očas posla...

Bitno je imati TAPIJU tj. "vlasnički list", sve ostalo je pitanje vremena i okolnosti...

Sa komšijama Albancima lepo dogovoriti povratak pod jurisdikciju Srbije na zadovoljstvo obe strane:



slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: Albanski "Nanshin-ron"
PostPostano: 24 srp 2021, 23:07 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 08:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
lider30 je napisao/la:
Jussi je napisao/la:

Dali smo neke ovlasti, ali ne i sam Kosmet. Ne i pravo da se nekad u budućnosti legalno vratimo na njega kada se Amerika raspadne, kao što i hoće.

Sam si rekao da je USA trenutno go qurac. Ne kontam nikako tu gimanstiku misli.


Pa na Kosovu imaju vojnu bazu, kao i neke njihove Evropske kolonije, koju neće nikad povući sami, dok se ne raspadnu. Prvenstvo SAD, onda će se te Evropske kolonije vratiti na normalu, i okrenuti Rusiji i Kini, zavisno od lokacije do lokacije.

A u Bejha nemaju nikakvu bazu, niti ikakve ekonomske veze sa tom državom. Znači 0 relacija. Jedino je problem što te Evropske kolonije imaju ekonomske veze za njom, a vojne im ističu u novembru.

Tako da, neće RS još uvek proglašavati nezavisnost, ali će radikalizirati blokade. A nmg nam lupiti ekonomske sankcije dok smo u Bejha.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: Albanski "Nanshin-ron"
PostPostano: 25 srp 2021, 12:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Jussi je napisao/la:
Pa na Kosovu imaju vojnu bazu, kao i neke njihove Evropske kolonije, koju neće nikad povući sami, dok se ne raspadnu..




Nije nemohuće da odu i pre raspada... ionako je primetno PRERASPOREĐIVANJE efektiva na Istok... Daleki Istok...

Dakle, da su išli kako ja zagovaram da je trebalo, tj. da su raspored koraka uradili drugačije, POLAZNA POZICIJA pre frke sa nama bi bila ovo:



slika



Priznaćete, MNOGO bolja pozicija sa mnogim Benefitima i Alatima za Budući razvoj događaja... :yes


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: Albanski "Nanshin-ron"
PostPostano: 27 srp 2021, 23:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
A ovako bi planirali da izgleda na kraju:



slika



To bi stvarno bila respektabilna Teritorija i prostor sa svim Potencijalima...

Ovako, zbog pogrešnog redosleda koraka, ne deluje izgledno...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: Albanski "Nanshin-ron"
PostPostano: 29 srp 2021, 13:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2017, 18:23
Postovi: 3452
ikmandvaradtist je napisao/la:
Japanci su pred sam početak 2. Svetskog rata od 2 ponuđene opcije odabrali "Nanshin-ron" (南進論), iliti "Doktrinu ekspanzije na Jug", "Južni put", koju je favorizovala Mornarica a odbacili "Hokushin-ron" (北進論), iliti "Doktrinu ekspanzije na Sever" (u Sovjetski Savez). Ovaj odabir doveo je Japansko Carstvo u konflikt sa znatno jačim Protivnikom, tj. Protivnicima - Britanskom Imperijom, kraljevinom Holandijom, Francuskom i, na kraju - sa Jenkijima.

Pred sličnim izborom su bili Albanci i napravili identičnan, pogrešan izbor. Od mogućih nekoliko Protivnika, odabrali su da krenu na nas. Mi smo, je li, mnogo veći i zajebaniji - to je makar jasno. KiM nam je TEMELJ Nacionalnog bića, Kulture, Istorije i Tradicije - to ne mož' da se da, jebiga. :neznam Da je u pitanju onaj deo tamo ka Bugarskoj ili neki drugi - pa i da im poklonimo! Meni lično Teritorija sama po sebi nije naročito važna. KiM ima najmanji teritorijalni značaj, ono ostalo je bitno.

Da vidimo koliko lakši Plen im je bila Makedonija, nabrojimo odmah nekoliko Argumenata!

1. Dakle, za razliku od 15 % koliko su činili u SRJ, u Makedoniji su na 25 % što je + u Startu.

2. Okolo nje preko 5 M Albanaca - dakle 3 X više od samih Makedonaca. 3 : 1 je neuporedivo bolji odnos nego kontra nas.

3. Dalje, Makedoniju sa 3 strane obuhvataju svojim nacionalnim prostorima - sa Severa (KiM), Zapada (Alb) a čak i malo sa juga, iz Grčke:


slika


Tako da bi upadi, snabdevanje, Pretnje i Problemi bili sa 3 strane - što je previše i za znatno ozbiljnije Države, a ne Makedoniju.

4. U tom trenutku, Makedonija se zvanično zvala "Bivša Jugoslovenska Republika Makedonija" - već samo to Ime je bilo ADUT. Pomen tako nečeg izazvao bi reakciju u Međunarodnoj zajednici "opet jugoslovenski problemi"... "opet neke manjine se digle, kažu da su ugrožene - daj neka neko to brzo reši, nećemo opet 4 godine razvlačenja"... uz dobro podmazivanje Lobista, glatko prolazi... :001_rolleyes

5. Država tek nastala, još se nije opasuljila da nije u Jugi, na staklenim nogama... tek treba da se Formira... dići se protiv nje u tom trenutku uz podršku sa 3 strane - ugrabiti POLA (zapadni deo) bio bi "piece of cake".

6. Jer: šta bi Makedonci mogli? Nije baš da su bili jaki, čak i kad su Albanci pokušali 2001. kupljeni su navrat nanos Mi-24 koji su ih spasli...

7. Ko bi im pomogao?

Grci - ne verujem. I tad su ih mrzeli ismatrali LOPOVIMA njihove Kulture i Istorije. Možda bi čak i seirili što ti "izvrtači i otimači gube"...

Mi? Ne znam baš, zašto sebi komplikovati život... ZLObo bi glumio i dalje da je "faktor mira i stabilnosti"... nudio bi da posreduje između zaraćenih strana, a ako bi Albanci još obećali da KiM neće potpaljivati - još bi i oružja im prodao...

Bugari? Možda. Ali, i oni su 90ih bili u rasulu nakon pada SSSRa za koji su bili dosta vezani... nisu ni SEBI mogli pomoći... možda bi oružje slali i to je to....


Meni deluje da je Makedonija bila "na izvol'te". E, sad: dal' su mislili "daj prvo Najjačeg da skenjamo pa ćemo ovu ostalu slabotinju lako posle" ili "najvažnije je da Srbima uzmemo" ili su im šapnuli "sa strane" da udare na nas - to ćemo tek saznati, nekad... :neznam

Al ne bi se bunio kad bi vi dobili Dubrovnik, Gvozd, Zrin, Krbavsko polje, kraljevski grad Knin, ili još ne do Bog Krešimirov Šibenik itd. Jel tu "kultura, istorija i tradicija" bila važna?

_________________
Hrvatska Hrvatom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ikmandvaradtistove Hipoteze: Albanski "Nanshin-ron"
PostPostano: 31 srp 2021, 21:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Harezm je napisao/la:
Al ne bi se bunio kad bi vi dobili Dubrovnik, Gvozd, Zrin, Krbavsko polje, kraljevski grad Knin, ili još ne do Bog Krešimirov Šibenik itd. Jel tu "kultura, istorija i tradicija" bila važna?



Nisam ja od tih koji gledaju vašu obalu sa zavišću. Potvrdiće ti neki članovi koji se sećaju da sam pisao da je čak "u neku ruku verovatno i dobro što mi nismo uzeli te delove jer bismo - kakvi smo - samo usrali tu obalu divljom gradnjom i useravanjem".

Svojim očima sam gledao šta se radi po Budvi i Boki, znam kakvi smo. Ne daj Bože zemljotresa, ono će se sve urušiti. Vi to ipak lepše održavate, realno. Dobro je što je vaše, grehota je usrati lepotu.

Na Temu:

mislim da su možda krenuli tim putem jer se Amerima žurilo... hteli su da iskoriste svežu srpsku ozloglašenost, aferu Levinski i ostalo... nisu imali kad da čekaju da ovi najpre uzmu pola Makedonije...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO