HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 09:46.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Jedno zapažanje koje otkriva mnogo toga
PostPostano: 25 tra 2020, 16:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Podijelite ovdje jedno specifično/precizno zapažanje a koje otkriva mnogo toga. To bi bilo na tragu one moći dedukcije kojom se diči fiktivni Sherlock. Potkrijepite primjerima kao i kontraprimjerima. Evo ovako.

Teza: Osobe koje o sebi govore u trećem licu jednine nisu dobri ljudi.

Moguće objašnjenje: Narcisoidnost, korelacija s mutnim radnjama i vrlo moguće implicitno priznanje nekog zlodjela kroz to distanciranje od sebe kao persone ("Marko Marković nikada nije krao").

Primjeri koji idu u korist tezi: Milan Bandić, Zdravko Mamić, Davor Šuker, Igor Štimac

Primjer koji ruši tezu: Slobodan Praljak

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jedno zapažanje koje otkriva mnogo toga
PostPostano: 26 tra 2020, 20:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Ileizam - govor o sebi u trecem licu

Osobe koje govore u trecem licu, odrazavaju time ljubav prema vlastitom imenu, velicaju svoje sposobnosti i hrane svoj ego. U javnim nastupima oni time zele istaci svoju superionrnot i moc. Uzivaju u svom govoru i svojim djelima i ocekuju da i slusaoci zakljuce na osnovu njihovog govora, da se radi o izuzetnom covjeku, sa izuzetnim sposobnostima i ocekuju da ih se percipira upravo onako kako oni sami sebe dozivljavaju. U slucaju da se to ne dogodi znaju biti veoma drski i ljuti.
Te osobe su sklone narcizmu, sarkazmu, manipulaciji i iskrivljivanju cinjenica. Ne podnose da im se neko suprostavalja, ne vole kritike, ne uvazavaju tudje misljenje, ne vole osporavanje autoriteta, arogantni su, agresivni, konfliktni...

Poznati, skloni ileizmu:Milorad Dodik, Milan Bandic, Zdravko Mamic, Davor Suker, Miso Kovac, Salvador Dali, Zlatan Ibrahimovic, Floyd Mayweather ....

-Bandić o kandidaturi za predsjednika: Ne vidim puno kvalitetnijih ljudi od Bandića. 'Napisali ste puno članaka o Bandiću, a Bandić je najjednostavniji čovjek u Hrvatskoj', 'Milanu Bandiću reći da se boji medija je kao ribi reći da ne zna plivati', 'Nije Milan Bandić grad…',
-Davor Šuker je brend i Davor Šuker će biti novi predsjednik HNS-a'.
-'Onoga trenutka kada bude bolji netko i bolje prođe od mene, Mišo Kovač nikad više neće za mikrofon'.
-Srecan ti rodjendan Zlatane,
-Danas jedino želim biti Salvador Dali i ništa više."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jedno zapažanje koje otkriva mnogo toga
PostPostano: 26 tra 2020, 21:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24633
Lokacija: Heartbreak Hotel
Tomislav Merčep je neko vrijeme to činio.

Sjećam se jedne pressice za vrijeme jedne predizborne kampanje kad su ga novinari pitali: - Gospodine Merčep zašto vi stalno o sebi govorite u trećem licu=
A on: - Tomislav Merčep govori o sebi u trećem licu jer... (zaboravih dalje).

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jedno zapažanje koje otkriva mnogo toga
PostPostano: 26 tra 2020, 21:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Ministry of Sound je napisao/la:
Podijelite ovdje jedno specifično/precizno zapažanje a koje otkriva mnogo toga. To bi bilo na tragu one moći dedukcije kojom se diči fiktivni Sherlock. Potkrijepite primjerima kao i kontraprimjerima. Evo ovako.

Teza: Osobe koje o sebi govore u trećem licu jednine nisu dobri ljudi.

Moguće objašnjenje: Narcisoidnost, korelacija s mutnim radnjama i vrlo moguće implicitno priznanje nekog zlodjela kroz to distanciranje od sebe kao persone ("Marko Marković nikada nije krao").

Primjeri koji idu u korist tezi: Milan Bandić, Zdravko Mamić, Davor Šuker, Igor Štimac

Primjer koji ruši tezu: Slobodan Praljak


Jeste ćaknuto, ume da bude i iritantno ako je preterano učestalo, ali me podseća na ono... pas neće nikada lajati na dobrog čoveka. A onda pročitaš negde da je pit iz čista mira zaklao rođenog gazdu ili je nasrnuo na komšijsko dete od dve godine. :D

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jedno zapažanje koje otkriva mnogo toga
PostPostano: 27 tra 2020, 12:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
Zašto pretpostavljamo da ti ljudi o sebi tako pričaju i u privatnom životu? Moguće da se radi na promoviranju vlastitog imena kao neka vrsta marketinške strategije. Nekoliko puta sam pričao s ljudima koji su objektivno nitko i ništa a o sebi pričaju o trećem licu. Djelovalo je jako egoistično. Nisam stekao dojam da su slušali išta što sam im uputio već su samo pričali o sebi i svojim "dostignučima".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jedno zapažanje koje otkriva mnogo toga
PostPostano: 16 srp 2021, 16:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ukoliko mi netko ne odgovori na email unutar 24h, a u mom emailu je neki upit (ili novi poslovni odnos ili postojeća stvar), ta osoba biva prekriženom. Pri tome je sasvim dovoljno da mi napiše "oprosti, ludnica kod mene, javim ti se za par dan". Nije nitko direktor svemira, da ne može odvojiti doslovno 5 sekundi za brzi odgovor. Ovo se podrazumijeva da nisu u pitanju prijateljstva (jer ste već na WhatsApp i sl), nego nešto poslovnije.

U današnje doba nema prave izlike na to neodgovaranje. Osoba koja ne odgovori je ili neorganizirana (što uključuje inbox sa 5.000 poruka), lijena ili nema elementarnu kulturu ponašanja. Ovo sam naučio na vlastitim greškama, ignoriranje te aljkavosti na samom početku je bilo pogubno.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jedno zapažanje koje otkriva mnogo toga
PostPostano: 16 srp 2021, 16:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Ljudi koji se plaše komunikacije sa nepoznatima.
Prave se gluvi do kraja tj dok ih ja ne zapitam da li imaju problem sa čulom sluha.
Ignorišu moja pitanja čisto informativne prirode - da li je skoro prošao bus taj i taj, šta je ranije bilo na mestu nove radnje, da li se red u pošti (korona pa se ulazilo u malim grupama) kreće brzo ili ne itd itd...
Prvo proverim imaju li slušalice u ušima jer mi se dešavalo da se obraćam osobi koja me uopšte ne može čuti.
Uglavnom, nerviraju me.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jedno zapažanje koje otkriva mnogo toga
PostPostano: 16 srp 2021, 16:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24633
Lokacija: Heartbreak Hotel
Malo si prestrog @Ministre. Ponekad inbox bude pretrpan. Još ako je petak...

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jedno zapažanje koje otkriva mnogo toga
PostPostano: 16 srp 2021, 16:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Ovi đilkoši što po svaku cenu vole na šalter preko reda, čak i kad ispred njih ima jedno ili dvoje, obično u poštu ulaze smejuljeći se već na ulazu kao da nešto smeraju.

A smeju se kao rakuni... I ne koriste samo priliku kad nanjuše pošteno čeljade ispred sebe, pa ga zaobiđu bez reči ko kravlju balegu, ne...

Sa tom uskočkom namerom ulaze u poštu. Sekunde života su u pitanju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jedno zapažanje koje otkriva mnogo toga
PostPostano: 16 srp 2021, 17:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kad saznam koji je osoba horoskopski znak. Već znam bar 60% o životu te osobe, čak i najintimnije stvari. (Mislim ne znam profesiju, i šta su ostvarili u životu, ali to je nebitno. Bilo koji znak može biti bilo šta od toga, pitanje da li se dobro osjeća u toj koži.)
Ne znam zašto, imena zaboravim čim čujem, brojeve telefona ne pamtim nikad, jedva svoj zapamtio. (Iako nisam siguran da ga uvijek znam)
Horoskopske znakove nikad ne zaboraviim. Svih ljudi iz mog života znam koji su znak, plus milijun nekih nebitnih osoba koje nikad sreo nisam.

Isto zanimljivo to mi nije nkad tema. Nikad ne pričam o tome u društvu, skoro religiozno pravilo. Saznam znakove kad vidim ili čujem datum rođenja. Nekad davno sam promatrajući ljude ako imam volju u 80% slučajeva pogađao znak. Sad me to ne zanima pa sad izgubio štih za to. Nije mi više stalo do pogađanja. Valjda kako sam mijenjao države a moraš imat dobar osjećaj za ljude oko sebe da bi pogodio, primjećivati ono što drugi ne vide. A stranci su stranci, baš ta riječ pa izgubio volju.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jedno zapažanje koje otkriva mnogo toga
PostPostano: 16 srp 2021, 17:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Škorpija.

Vidi li se to? :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jedno zapažanje koje otkriva mnogo toga
PostPostano: 16 srp 2021, 17:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Znao sam već, ne znam kako. Pisala si na forumu davno.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jedno zapažanje koje otkriva mnogo toga
PostPostano: 17 srp 2021, 14:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Bobovac je napisao/la:
Malo si prestrog @Ministre. Ponekad inbox bude pretrpan. Još ako je petak...


Nisu ovo neki moji upiti u inbox osobe koja je prva crta kontakta za neku organizaciju. Nego baš personalizirane stvari, baš lijepo složeni upiti. I da, ne šaljem nikad ništa petkom poslijepodne, to je djelo samog sotone.

Istina, moj pristup ima i svoje nedostatke. Tjednima mi se (prešlo je u mjesece) nije javljala jedna osoba glede važnog projekta. Niti odbijenice, niti "javit ću ti se", apsolutno ništa. Tim nejavljanjem je potvrdila moje postojeće predrasude da je ta osoba lijeni boomer koji ne zaslužuje biti na toj funkciji. Nisam sad išao okolo pa drugima pljuvao po toj osobi, ali nisam propustio nijednu priliku da spomenem da me je ta osoba izignorirala, i da sam je odmah prekrižio. Nakon par mjeseci saznam da ta osoba teško bolesna, u terminalnoj fazi.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jedno zapažanje koje otkriva mnogo toga
PostPostano: 19 srp 2021, 20:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lip 2018, 08:55
Postovi: 628
BBC je napisao/la:
Kad saznam koji je osoba horoskopski znak. Već znam bar 60% o životu te osobe, čak i najintimnije stvari. (Mislim ne znam profesiju, i šta su ostvarili u životu, ali to je nebitno. Bilo koji znak može biti bilo šta od toga, pitanje da li se dobro osjeća u toj koži.)
Ne znam zašto, imena zaboravim čim čujem, brojeve telefona ne pamtim nikad, jedva svoj zapamtio. (Iako nisam siguran da ga uvijek znam)
Horoskopske znakove nikad ne zaboraviim. Svih ljudi iz mog života znam koji su znak, plus milijun nekih nebitnih osoba koje nikad sreo nisam.

Isto zanimljivo to mi nije nkad tema. Nikad ne pričam o tome u društvu, skoro religiozno pravilo. Saznam znakove kad vidim ili čujem datum rođenja. Nekad davno sam promatrajući ljude ako imam volju u 80% slučajeva pogađao znak. Sad me to ne zanima pa sad izgubio štih za to. Nije mi više stalo do pogađanja. Valjda kako sam mijenjao države a moraš imat dobar osjećaj za ljude oko sebe da bi pogodio, primjećivati ono što drugi ne vide. A stranci su stranci, baš ta riječ pa izgubio volju.

mene sad zivo zanima da li bi mogao pogoditi koji sam ja znak? postavi pitanja ili sta vec treba..


vezano za temu, postajem primjetno ogranicena (sto mi smeta), kad ljudi pocnu da previse naglasavaju kako su: da li vrijedni ili pametni ili svasta nesto nesto, direktno, a cesce indirektno, pa ako dovedes u sumnju praznu pricu, nastaje lom. uvrede i sl.
zar bi normalna i stabilna osoba koja je stvarno vrijedna ili pametna, vrijedjala ili bi ipak prihvatila sumnju sa dozom prreispitivanja i sumnje? ili najvjerovatniije, bila svjesna osobe s kojom raspravlja i pustila kraju, ne ulazila dalje u prazne rasprave? ovakve redovno ignorisem ii izbjegavam, ukoliko je to moguce, ali se piitam nekad da nisu mozda i u pravu,jesam li ja mozda postala previse ogranicena nekim svojim stereotipima?
ima kod mene dosta upitnika na ovu temu, al ovo mi prvo palo na pamet


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jedno zapažanje koje otkriva mnogo toga
PostPostano: 19 srp 2021, 21:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
I kad bih imao volje za pogađanje virtualnih likova koje nikad u životu neću sresti teško bih to mogao.
Moram osobu gledati uživo.
No, napisao sam već da dugi niz godina to ne radim pa sam izgubio štih. Nije mi više nešto bitno u životu. To pamćenje znakova je nešto kao furke kod ludih fizičara i matematičara. Nebitno mi ali ne mogu zaboraviti kad jednom saznam.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jedno zapažanje koje otkriva mnogo toga
PostPostano: 23 srp 2021, 22:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5092
Žene s tetovažama su amoralnije/izopačenije od žena bez tetovaža.

Tetovirane: Holywood, pjevačice itd.
Netetovirane: Časne/medicinske sestre, doktorice, vojnikinje, policajke, sportašice, glazbenice
Iznimke: poneka sportašica

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jedno zapažanje koje otkriva mnogo toga
PostPostano: 23 srp 2021, 22:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Takbve su bile babe katolkinje iz Bosne. I Hercegovine.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jedno zapažanje koje otkriva mnogo toga
PostPostano: 24 srp 2021, 05:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5092
To se ne broji... to su bila mala dica vrtićke dobi, a i drugčije su to zvali "sikat" il tako nešto
Ovo su sve odrasle osobe samovoljno tetovirane 18+


Evo još jedno: Žene s kratkom kosom su anacionalne globalistice, dok žene s dugom kosom nacionalno osvještene

Ljevičarke: Danijela Dolenec, Ivana Kekin, Mirela Priselac, Anka Taritaš, Vesna Pusić, Jadranka Kosor, Maja Sever, Savka Kučar
Desničarke/demokratkinje: Bruna Esih, Vesna Vučemilović, Marija Selak, Karolina Krišto, Kolinda Kitarović

Iznimke: Ruža Tomašić zbog karcinoma i terapija

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jedno zapažanje koje otkriva mnogo toga
PostPostano: 24 srp 2021, 07:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Nerviraju me muškarci sa ,,,torbicama,, sa nakitom, sa cipelama i ručnim satovima u boji (npr.crvene, žute, zelene), u posljednje vrijeme i sa bradom zbog koje ih ne razlikujem više, jako me nerviraju... Nit' su ********, nit' nisu...
Menadžeri...!!! Posebna sorta za iziritirati....
To je tako širok pojam u kojem se ja gubim.... I ne samo ja...

Dolazim u prodavnicu obuće. Dobar dan, dobar dan. Ove cipele na izlogu...? Ne, ja nisam u prodaji, ja sam menadžer, ali ću vas uslužiti dok kolega iz prodaje ne dođe. Odvede me do stolice i pokaza rukom ,,sjedi,, Sjednem i onako kratkovida škicam po policama ponudu, ne usuđujući se da ustanem i izbliza pogledam izloženu obuću. G-din manager za to vrijeme traži u računaru broj 38 i boja crna. Okrenu se prema meni i reče:,,Ne, nemamo, na žalost,,! Krenem da ustanem. Ne, sjedite. Vratim se u stolicu. Recite mi nešto o Vašem stilu!? Nemam ja taj ,,stil,,! Kako nemate, svako ima stil. Hajdemo ovako, šta preferirate, kožu, skaj, ravna obuća, potpetice, uloške, kaiš na kopčanje ili čičak...!? Za koju marku, odnosno proizvođača se najčešće opredjeljujete? Sada ćemo Vam dati anketu da popunite, da saznamo još nešto o Vama, vaš e-mail, punu adresu, kontakt telefon i još par pitanja vezanih za Vaš izbor obuće. Napravi polukrug i nestale iza paravana. Nestadoh i ja. Sjetih se da imam na tavanu jedne prošlogodišnje, mogu valjat.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jedno zapažanje koje otkriva mnogo toga
PostPostano: 24 srp 2021, 07:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69012
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Brane je napisao/la:
To se ne broji... to su bila mala dica vrtićke dobi, a i drugčije su to zvali "sikat" il tako nešto
Ovo su sve odrasle osobe samovoljno tetovirane 18+


Evo još jedno: Žene s kratkom kosom su anacionalne globalistice, dok žene s dugom kosom nacionalno osvještene

Ljevičarke: Danijela Dolenec, Ivana Kekin, Mirela Priselac, Anka Taritaš, Vesna Pusić, Jadranka Kosor, Maja Sever, Savka Kučar
Desničarke/demokratkinje: Bruna Esih, Vesna Vučemilović, Marija Selak, Karolina Krišto, Kolinda Kitarović

Iznimke: Ruža Tomašić zbog karcinoma i terapija


Kod feministica se definitivno razvila subkultura i raspoznavanje po kratkoj ofarbanoj kosi (crvena je za političarke i NGO, ostale boje su hippijevke), i ogromnom plastičnom ili metalnom nakitu oko vrata.

slika

slika

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jedno zapažanje koje otkriva mnogo toga
PostPostano: 24 srp 2021, 07:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Ta sa HRT čak nema ni lice žene, verovatno se deformisalo jer se retko smeje.
Femače su uglavnom uvređene nečim.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO