HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 13:35.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 2433 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 98  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 02 kol 2017, 21:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Osamdesete




Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 05 kol 2017, 12:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Odmah me bači u neka druga vremena.



Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 15 kol 2017, 14:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2017, 01:01
Postovi: 1068
Citat:
СРБИН.ИНФО
Почетна ПОЧЕТНА Актуелно ТОМА ФИЛА: Јованка Броз је увек са собом носила пиштољ за ликвидацију
АКТУЕЛНО ИСТОРИЈА СРПСКА ИСТОРИЈА
ТОМА ФИЛА: Јованка Броз је увек са собом носила пиштољ за ликвидацију
16:07 14.08.2017. 4 коментара
Дели на Вајберу
На прсте једне руке могу се набројати људи који су, након смрти доживотног председника СФРЈ Јосипа Броза Тита, имали ту привилегију да се налазе у близини његове удовице Јованке Броз.



Један од њих је адвокат Тома Фила, који се две и по деценије правним путем борио да некадашња прва дама оствари своја права, добије пензију, документа, личну имовину… Познати београдски адвокат се, у недавном разговору за Њузвик, присетио сусрета и разговора са Јованком Броз – женом која ће, по свему судећи, заувек остати велика мистерија.



До њиховог првог сусрета дошло је након Титове смрти, када је она, поводом оставине, дошла код Филиног оца Филоте.

ЛИЧАНКА КОЈА ЈЕ ПОСТАЛА СИМБОЛ

„Дошла је код нас 1983. године, а нашу канцеларију јој је, како нам је тада рекла, препоручио Тито. Рекао јој је: ‘Ако ти се икада нешто деси, иди код Филоте Филе, он се никога не боји.’ Након смрти мог оца, желела је да ја наставим да је заступам. Тако је и било. Она је на мене, од почетка до краја, остављала утисак да је жртва. И она јесте жртва. А била је прелепа жена, имала је урођено племићко држање, била је поносна Личанка, особа која је држала до себе…

Верујем да би боље прошла да је хтела да савије кичму и определи се за неког од претендената на Титов трон.

„Сигуран сам да није имала ни политичке аспирације, нити је имала одговарајуће образовање да би управљала државом. А недостајао јој је и онај најважнији стуб – окружење које би је подржало“, каже Фила.

ВОЛЕЛА ТИТА ДО ЛУДИЛА

А колико је Јованка била верна и одана Титу, видело се током посете Француској, када је откривено да она са собом носи оружје.

„Дошло је до инцидента – на балу је из Јованкине торбе испао пиштољ, а обезбеђење је то брже-боље покушало да прикрије. Тито је, дакле, имао велико поверење у њу, она је била последња линија његове одбране, па је зато код себе држала мали пиштољ за ликвидације. Ако све службе закажу, она је требало да га заштити својим животом, да погине за њега… Она је Тита волела до лудила и никако се не може рећи да је с њим била из интереса.“

До пресудног тренутка у обрачуну „малих титића“ – како Фила назива оне који су покушавали да наследе Тита – са Јованком дошло је 1977. године. То се збило на Брионима, пред Титов пут у Кину, када је на важном састанку одлучено да он први пут у посету некој држави иде без супруге. Брозова је тада министра унутрашњих послова Фрању Херљевића упитала шта се то заправо дешава.

„Његов одговор је био бруталан, али и простачки. Рекао јој је: ‘Личка ку*во, сада ћемо се обрачунати с тобом. Само још да откријемо твоје везе’“, наводи Фила.

Од тада, она више никада није видела Тита јер јој то није било дозвољено.

„Тито се потом иселио из куће у Ужичкој. Она је покушавала да дође до њега, али није успевала. Измишљотина су приче да је касније, када је Тито био у болници, дошла у Љубљану, тражећи да је прими, а он је то, као, одбио. Он је умро, а нису се видели.“

ПОДМЕТАЊЕ ТУЖБИ ЗА РАЗВОД БРАКА

Фила наводи и да су Титу више пута покушавали да подметну да потпише тужбу за развод брака, па су то чак чинили и док је био у болници, али је он то сваки пут одбио да учини. Јованка је све знала и тумачила то као супругову љубав и поштовање према њој.

Убрзо након Титове смрти, она је избачена из куће у београдској Ужичкој улици у којој је са њим живела 35 година. Истерана је током ноћи, уз претњу пиштољем и, како је сама тврдила, без било каквих ствари. Касније се испоставило да је ипак добила 40 колета са стварима, а после две године борбе дали су јој и неку гардеробу, али са распараним порубима и манжетнама јер су тражили скривене микрофилмове – оптуживали су је, наиме, да ради за тајну службу, па су желели да виде докле досежу њене везе. Узели су јој документа, па чак и телеграме саучешћа, као и фотографије на којима је Тито, а дали су јој оне на којима је она сама.

„Нису хтели да се види да је она икада постојала. Покушали су да очисте Титову биографију, и то тако да покажу да Јованка није ни постојала, хтели су да направе поставку у Музеју 25. мај тако да ње нигде не буде, па би људи стекли утисак да је Тито био момак“, каже Фила.

„Након што је избачена из куће, сеф је насилно отворен. Ту је била веома важна документација, али и једно Титово писмо које је ту остављао увек када би кретао на неки пут. Говорио јој је: ‘Ако ми се нешто деси, прочитај ово.’ Када би се вратио с пута, узимао би то писмо назад код себе и враћао га је опет приликом следећег путовања. Она никада није прочитала садржај писма, није га отворила. А то писмо је, како схватам, било заправо нека врста политичког тестамента. Али, ето, након отварања сефа, том писму се губи траг, неко га је видео и брже-боље склонио“, открива Фила.

НАПРАВИЛИ ЦИРКУС ОД САХРАНЕ

Сумирајући утиске о Јованки Броз, Фила каже да је она у свему била посебна личност и да ће му у сећању остати онаква каква је била после Тита – сама.

„И даље је била врло лепа жена, поносног држања, са израженим личким акцентом, бескрајно несрећна што није имала децу и неизмерно срећна што је живела своју највећу љубав уз Тита. Децу нису имали, како ми је сама рекла, зато што Тито то није желео.“

Сарадња Јованке Броз и Томе Филе завршена је 2011, јер су, због саветничке функције коју је имао у Влади Србије, овом адвокату оспорили право да је заступа пред судом. Две године касније, тачније 20. октобра 2013, Титова удовица је преминула, али Фила није отишао на њену сахрану у Кући цвећа зато што је „од тога направљен циркус“.

„Такође, појавила се и ожалошћена фамилија, која за 20 година ниједном није нашла за сходно да ме пита шта ја радим, како све то иде… Дан после сахране сам отишао и сам положио цвеће на њен гроб. Желео сам да се у осами опростим од ње, као што сам у осами седео у фотељи преко пута ње, у својој кући, и био једини с којим је тада делила своју усамљеност. Памтићу је као усамљену жену. Јер осим мене, једно време никог није имала. Када никог није било, кад је било тешко и сви су се разбежали, ја сам био уз њу.“

Тома Фила је своја сећања на Јованку Броз и године проведене као њен правни заступник изнео и у својој књизи „Завршна реч“ (издавач „Вукотић медија“), у којој је описао и друге судске случајеве из своје богате каријере.

_________________
"Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 22 kol 2017, 22:46 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
24. kolovoza u 00:05:02 punim 22 i ulazim u 23. godinu svoga života. Uskoro protekla 22. godina cijela je provedena u mikrokozmosu, na par lokacija, nikamo nisam maknuo iz svoga grada. Ipak se skupilo nešto pamćenja vrijednih događaja.

Rezime 22. godine

* 24. kolovoza 2016.: u potresima u središnjoj Italiji 299 mrtvih, 388 ranjenih i 4 500 obeskućenih
* 26. kolovoza 2016.: pobijedio vratara Penatura 15:13
* 29. kolovoza 2016.: u petnaestci gubio 9:3 pa na kraju pobijedio 17:15 [omjer 12:9 od rođendana 24. kolovoza]
* 13. rujna 2016.: postigao odlučujući pogodak u viktoriji preko bloka i jednoga od najboljih divljoligaških vratara s oko 12 m
* 26. rujna 2016.: prvi put u životu vidio turiste iz Urugvaja
* 1. listopada 2016.: LIZAO STOPALA JAPANKI SAORI IZ NARE
* 7. listopada 2016.: saznao da je sestrino dijete žensko
* 20. listopada 2016.: na Porporeli pričao s 26-godišnjim bekpekerom s Rhode Islanda: bio u 44 države SAD-a uključujući Colorado (Mesa Verde) i Havaje, Kanadi, Meksiku, Kostariki (15 kn dnevno za hranu), Nikaragvi, Panami, Čileu, Argentini, Urugvaju, Brazilu (4 mjeseca 2014., gledao nogometno SP), Maroku, Portugalu, Španjolskoj, Francuskoj, Njemačkoj, Austriji, Italiji, Sloveniji, Hrvatskoj, Norveškoj, Danskoj, Švedskoj, cijelom UK-u, Irskoj, nastavlja u Crnoj Gori, Makedoniji, Albaniji, Grčkoj, Turskoj i Švicarskoj
* 21. listopada 2016.: dovršio čitanje izvrsne knjige John Gunther-Nepoznata Afrika
* 30. listopada 2016.: prvi put u životu igrao vaterpolo u bazenu (pobijedio u petnaestci 15:6); dotrajale mi kupaće gaćice; pogledao dokumentarce o Amazoni i Modrom Nilu; u potresu uništena katedrala u Norciji
* 2. studenog 2016.: ništa ne jeo cijeli dan; dovršio višemjesečno čitanje knjiga o povijesti drugih kontinenata (ukupno sam pročitao njih 32)
* 4. studenog 2016.: odslušao predavanje Ive Polak o australskim domorocima
* 24. studenog 2016.: otkriven više od 7 000 godina star grad i groblje 400 m od hrama Seti I. blizu Luksora
* 30. studenog 2016.: ispod supermarketa u Ciudad de Méxicu otkriven više od 650 godina star hram posvećen astečkom bogu Ehécatl-Quetzalcóatlu
* 6. prosinca 2016.: u potresu u provinciji Aceh na sjeveru indonezijskoga otoka Sumatre 204 mrtva, 1 273 ranjena i oko 84 000 obeskućenih
* 12. prosinca 2016.: liječio zub; dovršio gledanje serije Ljeta u Indiji
* 14. prosinca 2016.: u Superkupu Jug pobijedio Bresciu 10:4 (na kraju treće četvrtine 7:0)=SAVRŠENSTVO
* 28. prosinca 2016.: mlađa od mojih sestara se udala
* 29. prosinca 2016.: dovršio gledanje izvrsne serije Kako je obranjena Hrvatska?
* 30. prosinca 2016.: zapisao guslarski spjev Tomislav Smoljko-Pogibija Josipa Jovića
* 13. veljače 2017.: zapisao guslarske spjevove Ivan Čaljkušić-Poruka Jovanu Raškoviću, Tomislav Smoljko-Treća Imotska bojna, Jozo Karamatić-Pozdrav iz Posušja i Tomislav Smoljko-Pogibija Milana Trutina Šilje
* 7. ožujka 2017.: dovršeno prikazivanje izvrsnoga dokumentarnog serijala Hrvatski velikani
* 9. ožujka 2017.: u Helioposu u Kairu pronađena 7.9 m visoka kolosalna statua Psamtika I.
* 14. ožujka 2017.: vaterpolisti prva hrvatska reprezentacija koja je ubilježila službeni nastup u Vukovaru, u kvalifikacijama Svjetske lige svladali Francusku 16:6
* 22. ožujka 2017.: pogledao šest epizoda Neobičnih vlakova (Brazil, Bolivija, Tajska, Malezija, Rumunjska, Turska); Jug-Barceloneta 11:10
* 27. travnja 2017.: prvi put u životu vidio crkvu podno Bogišićeva parka
* 5. svibnja 2017.: prvi put u životu vidio turistice iz Ugande, tj. turiste iz neke afričke zemlje osim JAR-a
* 21. svibnja 2017.: Rijeka prvi put nogometni prvak Hrvatske; Fenerbahçe prvi put osvojio košarkašku Euroligu
* 22. svibnja 2017.: u islamističkome terorističkom napadu u Manchesteru 23 mrtva i 119 ranjenih
* 26. svibnja 2017.: u Komolcu povodom 25. obljetnice oslobođenja dubrovačkog kraja otkriven spomenik braniteljima; u poluzavršnici Lige prvaka Jug svladao Pro Recco 10:9
* 27. svibnja 2017.: Szolnok prvi put osvojio vaterpolsku Ligu prvaka
* 3. lipnja 2017.: na arheološkom lokalitetu Šarengrad Klopare, nedaleko od Iloka, pronađeno je 18 novih avarskih grobova, među njima je i posebno značajan grob u kojem je pokopan vojnik s palašem, avarskom sabljom, iz otprilike 725. godine
* 4. lipnja 2017.: Ponikovac Franković izabran za dubrovačkog gradonačelnika
** makedonski klub RK Vardar iz Skoplja iznenađujuće je na svome prvom nastupu na završnom turniru osvojio naslov europskog prvaka u rukometu, u poluzavršnici je pobijedio Barcelonu 26:25, a pobjedonosni pogodak postigao je Hrvat Luka Cindrić u posljednjim sekundama utakmice, u završnici protiv pariškog PSG-a, također debitanta u završnicama, Vardar je slavio 24:23, odlučujući pogodak postigao je Hrvat Ivan Čupić doslovno u posljednjoj sekundi utakmice
** zagrebački zoološki vrt predstavio je volijere za afričke ptice, čime se omogućuje promatranje bez ikakvih vidljivih barijera, zahvaljujući suvremenome arhitektonskom rješenju afričke ptice močvarice dobile su golem nadsvođen prostor koji im omogućuje boravak na tlu, ali i letenje, posjetitelji su dobili mogućnost ući u samu nastambu i vidjeti ptice na metar-dva, kao u prirodi, osigurane su i promatračnice s kojih se ptice može gledati uz pomoć dalekozora i teleskopa
* 5. lipnja 2017.: Crna Gora kao 29. članica pristupila NATO-u
* 6. lipnja 2017.: prvi put u životu vidio turista iz Indonezije
* 8. lipnja 2017.: koncert potpore šestorici nekadašnjih dužnosnika Herceg-Bosne održao je pred oko 15 000 obožavatelja Marko Perković Thompson u Mostaru
* 11. lipnja 2017.: unutar tri sata otplivao 30 dužina preko cijelih Danača
* 14. lipnja 2017.: u požaru u neboderu "Grenfell Tower" u Londonu poginulo je 79 osoba, a 74 su ranjene
* 17. lipnja 2017.: u šumskim požarima diljem središnjeg Portugala poginule su 64 osobe, a 160 ih je ranjeno
* 21. lipnja 2017.: Velika džamija al-Nuri u Mosulu iz 12. stoljeća, poznata po kosom minaretu, razorena je u borbama
* 28. lipnja 2017.: u Višegradu otkriven spomenik Mehmed-paši Sokoloviću
* 3. srpnja 2017.: postigao pogodak dok mi je branio bivši vratar Juga Mirko Nižić
* 9. srpnja 2017.: obrambeni sustav Zadra i tvrđava sv. Nikole u Šibeniku pod zaštitom UNESCO-a
* 14. srpnja 2017.: u poluzavršnici Winbledona Hrvat Čilić svladao Querreya iz SAD-a 6:7(6),6:4,7:6(3),7:5
* 21. srpnja 2017.: moja prva pobjeda u Divljoj ligi, u kvalifikacijama moja momčad Betula Danče pobijedila Lukovicu 6:4
* 24. srpnja 2017.: izboren glavni turnir, Betula Danče pobijedila Plažu ispod Petke 6:4
* 27. srpnja 2017.: nakon sedam godina vaterpolisti svladali moćnu Srbiju, u poluzavršnici SP-a 12:11
* 29. srpnja 2017.: moj prvi nastup u glavnome turniru Divlje lige, Betula Danče u Mlinima izgubila od branitelja naslova moćne Elite 15:3
** Hrvatska nakon 10 godina prvak svijeta u vaterpolu, drugi naslov donijela pobjeda u Budimpešti nad Mađarskom 8:6 (ishod koji sam sam sebi prognozirao prije utakmice, najslađi mogući put do zlata)
* 30. srpnja 2017.: na Dančama sa mnom igrala vaterpolo svjetska prvakinja Maggie Steffens iz SAD-a
* 19. kolovoza 2017.: najbolja petnaestka u mom životu, trajala više od pola sata, Obuljen svladan 17:15, stigao sam zaostatak od 10:5, poveo 14:11, on mi obranio više zicera i poveo 15:14, ja zaredao tri pogotka od kojih je predzadnji bio predivan, tog dana omjer pobjede:porazi u petnaestkama 6:3

ROĐENJA

* kći moje mlađe sestre: 1. travnja 2017. u 5:33
* drugi sin moje starije sestre: 6. srpnja 2017. u 10:22

SMRTI

* 13. listopada 2016.: Rama IX. od Tajske
* 25. studenog 2016.: Fidel Castro
* 15. svibnja 2017.: Mirko Miočić
* 1. lipnja 2017.: Alois Mock
* 16. lipnja 2017.: Helmut Kohl


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 11 ruj 2017, 08:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
@Ateist jbt imaš 22. godinice. :-)
Kako je to simpatično.Sećam se da si se hvalio sa tim lizanjem.Baš si lud. :-D :-D :-D
Jbt kako si mlad.Pred tobom je ceo život.Pametno ga iskoristi.Neće se vratiti.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 04 lis 2017, 11:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2017, 01:01
Postovi: 1068
slika
Svim srpskim vukovima za sjajne bele očnjake preporučujem ovu četkicu za zube. :D

_________________
"Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 28 lis 2017, 17:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6803
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
@Dženka bola,dobi li ti ikad nagradu za milijunti post na forumu? :laugh

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 29 lis 2017, 12:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Ateistu trebalo je hrabrosti reci kineskinj da joj lizes stopala.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 29 lis 2017, 14:00 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Asocijacija je više nego jasna. Pa, ako je tako, onda bi mnogi mogli da mu pozavide.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 29 lis 2017, 14:27 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
kiler je napisao/la:
@Dženka bola,dobi li ti ikad nagradu za milijunti post na forumu? :laugh


...

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 05 stu 2017, 12:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Znači....želim..hoću..da napravim domaći čips.Međutim.Ne mogu da ga isečem dovoljno tanko.Nož ne dolazi u obzir.Treba mi nešto što sasvim tanko seče krompir.Tanko.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 05 stu 2017, 12:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
kiler je napisao/la:
@Dženka bola,dobi li ti ikad nagradu za milijunti post na forumu? :laugh
Zajebaše ga latini.Muke su to. :laugh

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 17 pro 2017, 16:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА





I tata bi sine.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 02 sij 2018, 15:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Izuzetno mi je drago što među novoregistrovanim vidim nick Challenger__
To znači da će podforumi vezani za spoljnu politiku poprimiti novi kvalitet.



slika :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 02 sij 2018, 19:52 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Tko je to? U svakom slučaju, dobrodošao :zivili

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 07 sij 2018, 13:18 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
Dostigao sam esenciju pune samoće i izolacije, u kojoj se nalazim otkad sam završio srednju školu 17. svibnja 2013. godine. I prije toga dana maksimalno sam izbjegavao bilo kakav vid druženja, ali sam opet na neki način bio među ljudima budući da sam pohađao školu. Već gotovo pet godina uživam daleko od svih. Toliko sam bio zatvoren u sebe da sam cijelo prvo polugodište prvog razreda osnovne prešutio, nisam odgovarao ni kada bi me učiteljica nešto pitala. Sve do pred kraj četvrtog osnovne odbijao sam pjevati na satu glazbene kulture. Tijekom cijeloga prvog polugodišta prvog razreda srednje nisam progovarao s vršnjacima, samo sam odgovarao profesorima.

Novi frapantan podatak je da ja cijelu 2017. godinu nisam ni s kim uživo pričao dulje od 5 min! Cijela godina bez ijednog razgovora! S nekim sam pričao 15. studenog 2016., pa tek jučer (6. siječnja 2018.). Dakle, mogu reći da sam jučer prvi put s nekim pričao nakon 1 godine, 1 mjeseca i 3 tjedna! Istinski volim biti sam, uvjeren sam da ne postoji na svijetu osoba sama poput mene. Osobito u ovim godinama. Od 18. do 23., kad se drugi najintenzivnije druže i upoznavaju, ja najintenzivnije bježim od svih. Ne želim nikada promijeniti svoju osnovnu odrednicu, samotnjak.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 09 sij 2018, 22:39 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Osupnut sam visokom razinom vladanja novohrvatskim jezikom od strane forumasa kima...

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 10 sij 2018, 21:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Ateist je napisao/la:
Dostigao sam esenciju pune samoće i izolacije, u kojoj se nalazim otkad sam završio srednju školu 17. svibnja 2013. godine. I prije toga dana maksimalno sam izbjegavao bilo kakav vid druženja, ali sam opet na neki način bio među ljudima budući da sam pohađao školu. Već gotovo pet godina uživam daleko od svih. Toliko sam bio zatvoren u sebe da sam cijelo prvo polugodište prvog razreda osnovne prešutio, nisam odgovarao ni kada bi me učiteljica nešto pitala. Sve do pred kraj četvrtog osnovne odbijao sam pjevati na satu glazbene kulture. Tijekom cijeloga prvog polugodišta prvog razreda srednje nisam progovarao s vršnjacima, samo sam odgovarao profesorima.

Novi frapantan podatak je da ja cijelu 2017. godinu nisam ni s kim uživo pričao dulje od 5 min! Cijela godina bez ijednog razgovora! S nekim sam pričao 15. studenog 2016., pa tek jučer (6. siječnja 2018.). Dakle, mogu reći da sam jučer prvi put s nekim pričao nakon 1 godine, 1 mjeseca i 3 tjedna! Istinski volim biti sam, uvjeren sam da ne postoji na svijetu osoba sama poput mene. Osobito u ovim godinama. Od 18. do 23., kad se drugi najintenzivnije druže i upoznavaju, ja najintenzivnije bježim od svih. Ne želim nikada promijeniti svoju osnovnu odrednicu, samotnjak.


Introverta imaš i od 15!
u biti imaš inntroverta i od 0 godina.
Ima teza od nekog Cohena(rođak od onog cohena barona što glumi borata haha) zove se krajnje muževan mozak teorija i kaže kako izlaganje muškom hormoni u ranim razvojnim fazama covjeka dovodi do autizma.Tako da autisticni(a u autizam danas ubrajamo mislim sve živo što je povuceno) ljudi su to od rođenja.Inace kralj je dobio ideju za to promatranjem lica autisticnih cura di je zamjetio da sve imaju izražene muške crte lica.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 11 sij 2018, 22:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Citat:
#Factofthemonth: Hrvati u BiH ne drže nijedan veći grad (u cijelini) u BiH.


Citat:
ALARMANTNO STANJE
Prekriveno gustom maglom: Sarajevo je večeras najzagađeniji grad u Evropi


vi bi i givit pokvarili

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 24 sij 2018, 19:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Jedan lik komentira stranicu hercegbosne na facebok-u!
Srbin koji živi u beogradu i stavlja svakakve poveznice cetnicke vojske a ima i o RS-u i slicno.
Lik ima brado ko na onim slikama koje je tuta tu ljepio i baca slicne komentare.
Kad sam ga pitao jesi li ti korisnik tuta?
On odgovari:Nisam druže Tuta je na robiji!!
LOL garant Tuta!

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 27 sij 2018, 13:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 kol 2014, 01:08
Postovi: 730
link na profil ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 28 sij 2018, 22:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
ee

Nisi mi poznat a imaš samo 8 postova!
Javi mi se sa pravim profilom!

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 04 vel 2018, 00:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Porn groove, muzika iz jebačkih filmova 70-ih.
Hrvatska grupa "Cock porn" je majstorski oživila to vrijeme. Bravo dećki.






Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 07 vel 2018, 20:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
slika

slika


Kad sam prvi put ugledao ovaj toranj, mislio sam da je fotošop. Nikako ga nisam mogao povezati sa mjestom na kojem se nalazi. Čovjek bi rekao da je u pitanju avionski snimak nekog športskog stadiona u ko zna kojem gradu, a zapravo je muslimansko svetilište Meka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O svemu i svacemu...
PostPostano: 07 vel 2018, 21:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Meka kao i uvijek je odraz čovječanstva, kao što je crni kamen bio bijel ali kad je Kain ubio Abela pocrnio je kao ljudska duša.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 2433 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 98  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO