HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 22:29.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 51 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Razlog mržnje
PostPostano: 05 vel 2018, 15:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Hajmo ovako.

Šta je glavni razlog mržnje je li želja za osvetom ili oni su Muslimani, vlasi, ovi su latinci.

Mene zabrinjava mržnaj Bošnjaka prema Srbima i Hrvatima iz jednog razloga da li ta netrpeljivost isključuje druge netrpeljivosti, nelogično mi mrziti nekog Ermenca kao što ne podnosim Srbina jer su pravoslavci ili npr imati netrpeljivost prema Hrvatima kao Italijanima zato što su katolici.

Kod Bošnjaka ta netrpeljiost vrlo brzo može da se okrene od netrpeljivosti premo Srbima i Hrvatima prema netrpeljivosti prema Evropi kao kontinentu zbog kršćanskog backgrounda.
U neku ruku je i opravdano mrziti Srbina i Hrvata zbog vijekovnog iskustva a ne mrziti ga što je kaur vlah ćafir, jer sa tim postupkom možeš mrziti i Austrijanca, Poljaka , Mađara Rusa, vrlo lahko.

Mislim da je i kod Srba i Hrvata taj prizmatičan problem pristuan.
Mržnja Srba prema Austrijancima Zapadu se može lahko ugledati kroz mržnju Hrvata, ili mržnja Hrvata prema Srbima prema podržavanju Ukrajine npr, da li ima mržnje prema Bugarima, Rumunima i Grcima to Hrvati bolje znaju od mene.



Interesantno mržnja prema Albancima ako i postoji kod sva tri konstitutivna naroda nije baš na vjerskoj osnovi, može biti na nacionalnoj, a slabo na vjerskoj, dok mržnja prema Nijemcu, Šveđaninu itd, barem od strane BOšnjaka je u neku ruku na vjerskoj osnovi.

Čak razmišljam kad bi popolovili bošnjački narod na Srbe islamske vjere i Hrvate islamske vjere da bi tako oni najlakše pripadali Evropskom kontinentu, jer ne bi imali moći i vlasti bili bi tako reći pod srpskohrvatskom upravom, nešto kao doba Jugoslavije, i kao takvi ne bi mogli miješati islamizam u politiku efikasno kao što mogu sa Bošnjačkom politikom, Islam ovde poprima neki novi značaj postaje Crkva Bošnjačka jer je ispolitizovan, moglo bi se reći ali to će manjina reći čak neće ni vehabije da Bošnjašto satire Islam, jer ga ograničava i on gubi svoj značaj "vanpolitički i vanarapski" sad postaje "bošnjačko evropski" u neku ruku Bošnjaštvo je spasilo ISlam, u drugu ruku paradoksalno ga je uništilo, kao što je i Islam uništio i spasio Bošnjaštvo.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razlog mržnje
PostPostano: 05 vel 2018, 16:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ne bi vas niko od Srba mrzeo da niste proglašavali nezavisnost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razlog mržnje
PostPostano: 05 vel 2018, 16:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Daj ba Carmelo a šta ćemo sa Turskim zulumima, i 1941-1945 osvetama, pa i sam Mladić je rekao da je Srebrenicu "oslobodio" od Turaka.
Da ga ne citiram.
Ne vjerujem da je to tako jednostavno.
Moguće da je to tačno kad govoriš o Srbima iz Srbije, kao što nemaju razloga ni da mrze Srbi iz Srbije Albance u Albaniji ali na Kosovu imaju.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razlog mržnje
PostPostano: 05 vel 2018, 17:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
korrisnik je napisao/la:
Daj ba Carmelo a šta ćemo sa Turskim zulumima, i 1941-1945 osvetama, pa i sam Mladić je rekao da je Srebrenicu "oslobodio" od Turaka.
Da ga ne citiram.
Ne vjerujem da je to tako jednostavno.
Moguće da je to tačno kad govoriš o Srbima iz Srbije, kao što nemaju razloga ni da mrze Srbi iz Srbije Albance u Albaniji ali na Kosovu imaju.

To su već stvari na samom kraju rata. Ja ovde pričam o postanku sukoba. A to je vaše vezivanje zastava sa ustašama i proglašenje nezavisnosti Bosne i Hercegovine, srpske zemlje.

Da ste, kao Sandžaklije, gledali svoja posla u našem sukobu sa Hrvatima, ne bi ni vama dlaka s glave falila. A ni Hrvati ne bi imali nikakve poluge kojima mogu da vas pritiskaju, jer ne bi bilo Vašingtonskog sporazuma, kantona i ostalih stvari. Ne bi bilo ni Repiblike Srpske, i vi bi bili faktor br.2 u toj državi. I to na način da ako je predsednik musliman, premijer jr Srbin, ili obrnuto.

Ali Alija se opredelio na savez sa Hrvatima, pa sad njegovi potomci osećaju posledice toga. A Hrvati su vam se baš odužili za vaše držanje fronta prema nama, da sad mirnodopskim sredstvima pokušavaju da ostvare ono što smo mi ostvarili u četiri godine ratovanja i trpljenja sankcija.

Ostvariće ništa, po mojoj proceni, mogu da se pozivaju na odluke Ustavnog suda BiH i to će ostati samo na pozivanju. Koliko ja znam, ima još vagon nesprovedenih odluka tog istog suda, pa nikom ništa.

Hrvati moraju da shvate da se političkim problemima moraju suprotstaviti političkim sredstvima. Politički problemi se rešavaju političkim odlukama, a ne presudama i neobavezujućim rezolucijama. Pogotovo u zemlji gde se čak ni organski zakoni ne poštuju, a kamoli nešto drugo.

Uglavnom, meni i dalje nije jasno kako ste bili tako kratkovodi da zaratite sa nama, umesto da nam se pridružite. Bilans vaše gluposti je da vas nema na pola BiH i da vam vaši bivši saveznici danas mnogo više pokušavaju da vam rade o glavi nego mi.

Dedo bio ustaša, pa ajd da vežemo zastave sa njima. Evo ti danas posledice te dugoročno ispravne strategije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razlog mržnje
PostPostano: 05 vel 2018, 17:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Da slažem se da je Alija zajebao što je prvi sporazum sa Miloševićem odbio.

Mada ne radi se to samo o sarađivanju sa Ustašama nije ustaša bilo 1912 u Plavu i GUsinju, problem sa Srbima je kad osjete sangu nad Bošnjacima žele da ih posrbe ili pokrste, tu je srpski uvijek problem bio.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razlog mržnje
PostPostano: 05 vel 2018, 18:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
korrisnik je napisao/la:
Mada ne radi se to samo o sarađivanju sa Ustašama nije ustaša bilo 1912 u Plavu i GUsinju, problem sa Srbima je kad osjete sangu nad Bošnjacima žele da ih posrbe ili pokrste, tu je srpski uvijek problem bio.

Srbi uvek osećaju snagu nad Bošnjacima iz razloga što su u zadnjih vek ipo (otkad vas je zaštitnik Padišah prodao) konstantno mnogostruko jači od Bošnjaka. Zašto nismo pokušavali da vas pokrstimo za vreme Kraljevine, tad smo sve kontrolisali i tad nije bilo međunarodnog otpora takvoj ideji. Ali, eto vidiš, nismo.

Za Plav i Gusinje se obrati Crnogorcima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razlog mržnje
PostPostano: 05 vel 2018, 18:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Значи sve se oko Beograda vrti, ne vjerujem da su Bosanski Srbi nepristrani i neemocionalni opet je tu Beograd igrao ulogu, šta ja znam za vrijeme Osmanlija bilo je srpskih buna u Bosni koje su gašene od strane Bošnjaka, a i u Hercegovini, ali možda prvi bosanski ustanak daje razlog zašto Bošnjaci u Bosni nisu doživjeli sudbinu Užica Beograda i drugih srpskih gradova.
Možda je ta ideja od Jugoslovenstvu ili Srpstvu tadašnjih muslimana igrala ulogu sa srpske strane, jer čim su digli bunu protiv Turaka postali su "Evropski" ovde mislim na Bošnjake.
Čak je značajan i otpor Srba i Bošnjaka Austrougarskom ratu.
DA li je preokret počeo od drugog svjetskog rata pa naovamo u odnosu SRba i Bošnjaka.
Imali smo 500 godina paljenje sela koje ne brojim, hajduci zapale, begovi zapale janičari itd.
To je na lokalnim nivoima bilo.
Ali moguće da je 2 svjetski rat doveo do tog "guslanja " i mržnje.
Jer zašto je Aleksa Šantić pjevao tadašnjim Muslimanima.
Ostajte ovde.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razlog mržnje
PostPostano: 05 vel 2018, 18:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
korrisnik je napisao/la:
Ali moguće da je 2 svjetski rat doveo do tog "guslanja " i mržnje.

Naravno da je moguće.

Ja te, posle svega, primim kao ravnopravnog brata, a ti prvom prilikom obučeš ustašku uniformu i okreneš pušku na mene. To isto ste uradili i u prošlom ratu.Tako da je to ne samo moguće, nego vrlo verovatno. Kladili ste se na pogrešnog konja, uživajte sad kao prilog u sendviču, dok vas neko drugi jede.

Citat:
Jer zašto je Aleksa Šantić pjevao tadašnjim Muslimanima.
Ostajte ovde.

Jer je tada nije bilo ustaša. Tada je na vlasti bila vaša ljubljena AU, pa ste zbog njihove dobrote bežali u ostatke Osmanskog carstva.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razlog mržnje
PostPostano: 05 vel 2018, 19:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
korrisnik je napisao/la:
Bosanski Srbi


Mujo vrijedja pa se pita odakle mrznja.
Mujo vi u "bosanskim" Srbima imate smrtne neprijatelje. Izmedju ostalog i zbog milion uvreda sa kojima nas obasipate. A posto Srbin pamti bar 500 godina unazad svaki pokusaj pomirenja ti je u startu nemoguca misija pa vi slobodno nastavite provocirati ne obaziruci se na nas a mi cemo kad tad docekati svojih 5 min. da vam odgovorimo.
Nista je 1992. koliko ste mrznje navukli od 1995. do danas.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razlog mržnje
PostPostano: 05 vel 2018, 20:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Carmello Šešelj je napisao/la:
i vi bi bili faktor br.2 u toj državi. I to na način da ako je predsednik musliman, premijer jr Srbin, ili obrnuto.


Zvucis ko Slavko Kvaternik

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razlog mržnje
PostPostano: 06 vel 2018, 04:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
ManInBlack je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
i vi bi bili faktor br.2 u toj državi. I to na način da ako je predsednik musliman, premijer jr Srbin, ili obrnuto.


Zvucis ko Slavko Kvaternik

To nije moj plan i ideja. To je nešto što su oni potpisali, pa za par dana zanemarili taj potpis na nagovor svog donronamermog prijatelja Vorena Zimermana.

A i dobro je što jesu, jer bi danas imali muslimansku većinu na skoro celoj BiH, da su ispoštovali taj dogovor. Voren nas je tada spasio istorijske greške ravne skoro onoj iz 1918. ili 1941.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razlog mržnje
PostPostano: 06 vel 2018, 08:35 
Offline

Pridružen/a: 29 sij 2018, 21:03
Postovi: 31
korrisnik je napisao/la:
Daj ba Carmelo a šta ćemo sa Turskim zulumima, i 1941-1945 osvetama, pa i sam Mladić je rekao da je Srebrenicu "oslobodio" od Turaka.
Da ga ne citiram.
Ne vjerujem da je to tako jednostavno.
Moguće da je to tačno kad govoriš o Srbima iz Srbije, kao što nemaju razloga ni da mrze Srbi iz Srbije Albance u Albaniji ali na Kosovu imaju.

Uz Drinu i Savu su stvarno naseljavani Turci proterani iz Srbije u vise valova u 19.stolecu.

Potomak Kurda Emir Suljagic, Bratunac, Ramiz Salkic i dr.....vidi im face i sve tui jasno....takvi su bili najvece usrase.

Amerika nas je spasila gluposti u vidu Zimmermana i gubitka 1/2 BiH, te jeres je reci i okupacije KiM 1999, te civiliziranja, i unosenja zapadnih vrijednosti i razaranja siptarskih porodica, te dovodjenja njihovog podzemlja na celo i bega pucanstva u EU, preko suma i reka, od istih "uck osloboditelja".

http://srbin.info/2018/02/05/bosna-i-he ... edeljenje/

Дејтонски мировни споразум од 1995. године је са аспекта унутрашњег права формирао једну потпуно нову државу Босну и Херцеговину, која је са Републиком БиХ, која је 1992. године била примљена у УН једино сачувала међународноправни континуитет. Ово је дословце констатовано и у чл. 1. Устава БиХ, који као анекс 4 чини саставни део Дејтонског мировног споразума.

Наиме, дејтонску Босну и Херцеговину су једним мировним споразумом формирале зараћене стране Република Српска и Федерација БиХ, уз посредовање других потписника основног текста Споразума у својству јемаца и сведока: СРЈ, Хрватска, ЕУ, Француска, Немачка, Русија, САД и Велика Британија. Овлаћени представник Републике Српске је потписао све анексе Дејтонског мировног споразума, укључујући и анекс у коме се налази Устав БиХ, док је основни текст Дејтонског мировног споразума на основу специјалног овлашћења датог од стране РС потписао представник СРЈ, Слободан Милошевић. Пошто у праву важи као основни принцип правило да „нико не може на другог пренети више права него што сам има”, Република Српска је једним специјалним пуномоћјем на СРЈ пренела право закучивања међународног мировног уговора када је у питању основни део дејтонског споразума, док је код потписивања његових анекса непосредно конзумирала ово право.

Признајући јој право да буде страна код закључивања једног међународног мировног споразума, велике силе су Републици Српској, заправо, признале два кључна атрибута спољне суверености: право на вођење рата (ius beli gerendi) и право на закључивање међународних уговора (ius contrahendi). Пошто је Република Српска као уговорна страу коме је садржан Устав БиХ, њој је тиме признато и право на уставотворство као основно обележје унутрашње суверености. Признајући јој једним међународним уговором основне атрибуте суверености, велике силе су Републици Српској, заправо, признале својство државе...................................


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razlog mržnje
PostPostano: 06 vel 2018, 09:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Citat:
vidi im face i sve tui jasno....takvi su bili najvece usrase.


Muslimani su vjekovima zivili u malim zatvorenim sredinama, tu je incest carovao.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razlog mržnje
PostPostano: 06 vel 2018, 12:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Upoznao jednu pičku i nisam mogo razmisljat u tom trenutku ni o Vlasima Šokcima bošnjaštvu ratu džihadu trudio se a nisam mogo.
Ksenija je bila upravu, žene su magija

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razlog mržnje
PostPostano: 06 vel 2018, 12:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Carmello Šešelj je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
Ali moguće da je 2 svjetski rat doveo do tog "guslanja " i mržnje.

Naravno da je moguće.

Ja te, posle svega, primim kao ravnopravnog brata, a ti prvom prilikom obučeš ustašku uniformu i okreneš pušku na mene. To isto ste uradili i u prošlom ratu.Tako da je to ne samo moguće, nego vrlo verovatno. Kladili ste se na pogrešnog konja, uživajte sad kao prilog u sendviču, dok vas neko drugi jede.

Citat:
Jer zašto je Aleksa Šantić pjevao tadašnjim Muslimanima.
Ostajte ovde.

Jer je tada nije bilo ustaša. Tada je na vlasti bila vaša ljubljena AU, pa ste zbog njihove dobrote bežali u ostatke Osmanskog carstva.



Meni je paradoks kako su Srbi i Bošnjaci tad sarađivali protiv Au mislim protiv aneksije i jedan od 7 atentatora je bio musliman.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razlog mržnje
PostPostano: 06 vel 2018, 12:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
novovrijeme je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
Bosanski Srbi


Mujo vrijedja pa se pita odakle mrznja.
Mujo vi u "bosanskim" Srbima imate smrtne neprijatelje. Izmedju ostalog i zbog milion uvreda sa kojima nas obasipate. A posto Srbin pamti bar 500 godina unazad svaki pokusaj pomirenja ti je u startu nemoguca misija pa vi slobodno nastavite provocirati ne obaziruci se na nas a mi cemo kad tad docekati svojih 5 min. da vam odgovorimo.
Nista je 1992. koliko ste mrznje navukli od 1995. do danas.



Vi ste nama ko Šiptar i Srbima.jebi ga zasluženo.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razlog mržnje
PostPostano: 06 vel 2018, 12:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Inace nesto me je zabrinulo bio sam u Hrvatskoj i ocekivao sam pozitivno ali mi se zgadilo bio u Srbiji RS nisam negativno iznenađen brine me što osjećam se bliži Srbim nego Hrvatima, zapravo gadi mi se poslije svih tih nevolja podsjeća onaj stih "Nek uznade Svetog Savu ne priliči to lavu, jedan otac jedna mati valja nam se paski klati, ja kauri vama velju hodte nami vi na viru"
Hrvati kolko god se ja trudio mi izgledaju ******** i uvlakaški dok Srbi kod mene zaslužuju gađenje i poštovanje u isto vrijeme jer nevjerojatno sliče Bošnjacima po mentalitetu, možda su Istočne Religije razlog a možda i neki Slavenski korijeni.
O Hrvatima sam pozitivno očekivao dobio negativu dok od Srba očekivao negativu dobio suprotno od negativnog.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razlog mržnje
PostPostano: 06 vel 2018, 12:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Džamijaš otvori temu sa ovakvim naslovom i oplete po šovinizmu protiv ostala dva naroda.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razlog mržnje
PostPostano: 06 vel 2018, 13:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
korrisnik je napisao/la:
Meni je paradoks kako su Srbi i Bošnjaci tad sarađivali protiv Au mislim protiv aneksije i jedan od 7 atentatora je bio musliman.

Ne vidim paradoks. Srbi su se protivili AU jer su želeli da budu deo Srbije, Bošnjaci (tada su sami sebe zvali Turci, a prave Turke iz Turke, Turkuši) su želeli makar formalni ostanak Osmanskog carstva (uz nadu da će se jednog dana vratiti u punom kapacitetu). Pa je bilo "neprijatelj mog neprijatelja". Verovatno bi se kasnije međusobno pobili da su sprečili aneksiju, što je bilo skoro pa nemoguće, ako jedna Rusija nije mogla da ga spreči, a htela je, onda bosanski seljaci koje god nacionalnosti, nisu imali ni milimetar šanse.


Inače, koliko smo mi blesav narod, 1908. su bile višednevne masovne demonstracije u Beogradu sa zahtevom da objavimo rat AU i oslobodimo Bosnu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razlog mržnje
PostPostano: 06 vel 2018, 13:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
korrisnik je napisao/la:
a možda i neki Slavenski korijeni.

A možda i neki srpski koreni, da se ne foliramo eufemizmima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razlog mržnje
PostPostano: 06 vel 2018, 14:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
BBC je napisao/la:
Džamijaš otvori temu sa ovakvim naslovom i oplete po šovinizmu protiv ostala dva naroda.


Ja iznosim Bošnjačku stranu ti Hrvatsku dobro kriješ :zubati

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razlog mržnje
PostPostano: 11 vel 2018, 12:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
korrisnik je napisao/la:
Inace nesto me je zabrinulo bio sam u Hrvatskoj i ocekivao sam pozitivno ali mi se zgadilo bio u Srbiji RS nisam negativno iznenađen brine me što osjećam se bliži Srbim nego Hrvatima, zapravo gadi mi se poslije svih tih nevolja podsjeća onaj stih "Nek uznade Svetog Savu ne priliči to lavu, jedan otac jedna mati valja nam se paski klati, ja kauri vama velju hodte nami vi na viru"
Hrvati kolko god se ja trudio mi izgledaju ******** i uvlakaški dok Srbi kod mene zaslužuju gađenje i poštovanje u isto vrijeme jer nevjerojatno sliče Bošnjacima po mentalitetu, možda su Istočne Religije razlog a možda i neki Slavenski korijeni.
O Hrvatima sam pozitivno očekivao dobio negativu dok od Srba očekivao negativu dobio suprotno od negativnog.
Hahaha..A odakle ti ideja da trebaš biti bliži Hrvatima??

Što se tiče teme odgovor ćeš dobiti kad budem imao vremena da ga lepo napišem.Uskoro.Mada ga ti i sam znaš nego nećeš da ga prihvatiš.
Nemoj da te đavo zaputi da ignorišeš gornje pitanje.Ko po starom muslimanskom običaju,potomče jednog Vuka.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razlog mržnje
PostPostano: 11 vel 2018, 12:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
korrisnik je napisao/la:
Inace nesto me je zabrinulo bio sam u Hrvatskoj i ocekivao sam pozitivno ali mi se zgadilo bio u Srbiji RS nisam negativno iznenađen brine me što osjećam se bliži Srbim nego Hrvatima, zapravo gadi mi se poslije svih tih nevolja podsjeća onaj stih "Nek uznade Svetog Savu ne priliči to lavu, jedan otac jedna mati valja nam se paski klati, ja kauri vama velju hodte nami vi na viru"
Hrvati kolko god se ja trudio mi izgledaju ******** i uvlakaški dok Srbi kod mene zaslužuju gađenje i poštovanje u isto vrijeme jer nevjerojatno sliče Bošnjacima po mentalitetu, možda su Istočne Religije razlog a možda i neki Slavenski korijeni.
O Hrvatima sam pozitivno očekivao dobio negativu dok od Srba očekivao negativu dobio suprotno od negativnog.


Sta te ima brinuti, najveci bosnjacki ops muslimanski junci na balkanu su pravoslavnih korijena, druga stvar srbija je dobro kultoroloski poklopila ex yu. Uzmimo samo cajke, razne reality , filmove, sve made in serbia. Normalno je tvoje ponasanje, srbin je svatko tko uziva u srpskoj kulturi (narodnjacima) :D

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razlog mržnje
PostPostano: 11 vel 2018, 12:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
I Amerikanac ko gleda američke filmove.E jbg MiB.Pretera ga.
Inače.Pokušao sam pre nekog vremena da izbegavam američke filmove.Gledao neke ruske,francuske.Neke nemačke serije.Ajaaaoooo brateee..teška muka.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razlog mržnje
PostPostano: 11 vel 2018, 13:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Sigurno da americki filmovi imaju utjecaja,. Usvajaju se novi pogledi na zivot. Npr filmovi o crnackim getima i spotovi rap muzike imali su veliki utjecaj na kriminalce iz treceg svijeta, uglavnom su celavi, nose lance oko vrata, voze bijesna auta,....

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 51 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 23 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO