HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 18:10.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 96 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Snovi
PostPostano: 16 ruj 2014, 12:54 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2842
Ja sam ateist i za mene snovi nemaju nikakvo značenje. Međutim, znaju biti zanimljivi i originalni pa bih molio prepričati neke od njih kojih se sjećate. Sinoć sam imao čudan san. Sanjao sam kako sam u srednjem vijeku i idem po klisurama uz more. Svi su oko mene srednjovjekovno obučeni. Neprestano netko ide ispred mene i baca uroke. Naposljetku saznam da su uroci usmjereni na mene jer padnem iza njega s klisure u duboko more. Taj pad popraćen je vještičjim smijehom. Taj dio klisure s kojeg sam pao zamrljan je onim zelenkastim tragom koji na zidu ostavi kora od narančina (mandarine). Prije tog pada u Konavlima ronim u moru i vidim na dnu kostur mrtvog morskog psa. Prije nego što sam skočio u more dvije ženske što su išle sa mnom u školu me upozoravaju ne skakati. Jedna je obučena u prigodno odijelo za Festu svetog Vlaha, a druga je suvremeno obučena (rebatinke i majica) iako je srednji vijek. Skakalište je betonizirano iako je srednji vijek. Međutim, iako su u snu na mene konstantno bacani uroci nije mi se dogodilo ništa nažao. Vidio sam kostur mrtvog morskog psa i bilo mi je drago zbog otkrića, nisam vidio živog morskog psa koji bi mi naudio. San odjednom završava mojim padom s klisure u duboko more. Međutim, iako sam pao nije mi se ništa dogodilo. Preživio sam pad i nije me ništa zaboljelo. To je jedan od snova. Prijašnjih se slabo sjećam. Sanjao sam jednom kako igram za hrvatsku košarkašku reprezentaciju u završnici OI 2016. protiv SAD-a uz prijenos na HRT-u (Slavko Cvitković). Jednom sam sanjao kako je u blizini mosta preko Rijeke dubrovačke razvaljeno cijelo brdo i napravljen golemi hotel. Ispod hotela je pješčana plaža na kojoj su ženske koje dragovoljno nude rodnice. Imao sam i snova s ratnom tematikom. Sanjao sam kako Baja Mali Knindža pjeva na Stradunu.

Sjećate li se vi nekih svojih čudnih snova?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: 16 ruj 2014, 13:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Jednu noć sam legla spavati gladna. Obično prošvercujem u sobu nešto kao dodatak večeri kad je tata kući, no tu noć sam zaboravila.

Nije sad da me otac izgladnjuje ali objedujemo u njegovom prisustvu neke bućkuriše koje nerijetko i sam sprema.

I sanjam ja kako sam u omiljenom talijanskom restoranu, a mama mi donosi razna jela.
Tjesteninu sa četiri vrste sira, onda štanglice kruha od tijesta za pizu.. Itd itd
Mislim da sam se bukvalno bila razuzdala.

I sad mi kroz glavu prolazi što me mama posluzuje. Taman zaustim da je pitam, kad izlazi dobrodrzeci vlasnik restorana i zagrli ju. Mama mi kaze kako se vole, te da ću vječno moći uzivati u raznoraznim jelima.
Mene pita da li mi se dopada. Ja samo klimam glavom, jer jedem dišući kroz nosnice.

Probudim se sva srećna!

Ni traga ni glasa ničemu iz snova. Kako sam bila tuzna :(

Plus sam ubalavila jastučnicu!






















Šalim se naravno!

Sanjam ponekad da padam s neke visine, te osjetim olakšanje kad se probudim.
Taj let u prazno baš je NEzgodan.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: 16 ruj 2014, 17:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
San je kad ti Bog uzme dušu i kad se probudiš onda ti vrati dušu.

Legenda/Tumač/ Description
Bog- Nadnaravno biće
duša - nematerijali pojam koji se vezuje za ljude ali i ostala živa bića a dolazi u sklopu sa tijelom.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: 16 ruj 2014, 18:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
SarajkaDjevojka je napisao/la:

Sanjam ponekad da padam s neke visine, te osjetim olakšanje kad se probudim.
Taj let u prazno baš je NEzgodan.


Jeste.
Ili ono, hoćeš da hodaš a ne možeš, svi okolo hodaju a ti na koljenima i pokušava se dići a ne možeš, napraviš nekakva dva koraka pa opet na koljena a ona bole.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: 16 ruj 2014, 18:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
To nisam nikad još sanjala gospodine Aga. Samo let u prazno. Uvijek se trznem i redovito razbudim na sreću...

Kazu da snovi traju u sekundama no neprijatni izgledaju kao vječnost.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: 16 ruj 2014, 18:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Ja sam im običaj kad utonem polahko u san da "propadnem" i nekako trgnem nogama kasnije u javi.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: 16 ruj 2014, 18:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
korrisnik je napisao/la:
Ja sam im običaj kad utonem polahko u san da "propadnem" i nekako trgnem nogama kasnije u javi.

To mi se događa kada zaspem na trosjedu ispred televizira, u krevetu nikad.

Snove uglavnom ne pamtim jer su dosta realni, lokacije i ljudi. No, prije par mjeseci sam sanjao da je Real odigrao x protiv nekog jadnog kluba u gostima i kako mi se prijatelj žali jer su propustili osvojiti naslov. I odem na Supersport i vidim da igraju protiv 13,14. Momcadi i razmisljam jel bi stavio 20 kn na x ili ne. Nisam, i naravno da je bio x :zubati

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: 16 ruj 2014, 19:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Pih Volv!

Ja kontam ti ćeš sad neki erotski san prepričati sa starijom profesoricom :(

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: 16 ruj 2014, 19:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6883
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Sanja li još itko u nastavcima?
Kod mene bude kao neka sapunica,nastavim sljedeću noć na onom mjestu gdje sam stao prethodnu. :D

Ili sanjam uvijek istu radnju par večeriju zaredom,do onda kada ujutro zapamtim san i onda prestane taj.Tek tada se sjetim da sam to sanjao nekoliko puta uzastopce.Nakon toga bude nešto drugo.

A kada sanjam da sam u liftu, u 99 % slučajeva zapne među katovima.

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: 16 ruj 2014, 19:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Većinom kod mene bude ovakoslikai probudim se rekao bi za 3 sekunde a ustvari je 8 sati.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: 16 ruj 2014, 22:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
kiler je napisao/la:

A kada sanjam da sam u liftu, u 99 % slučajeva zapne među katovima.



Sa zgodnom stidljivom susjedom 40+?

:D

Ja sanjam iste ljude ( neke koje i godinama nisam vidjela ) ali u raznim situacijama.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: 17 ruj 2014, 14:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6883
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
SarajkaDjevojka je napisao/la:
kiler je napisao/la:

A kada sanjam da sam u liftu, u 99 % slučajeva zapne među katovima.



Sa zgodnom stidljivom susjedom 40+?

:D

Ja sanjam uvijek iste ljude ( neke koje i godinama nisam vidjela ) ali u raznim situacijama.



A na snovima mozeš pikantne detalje prepričati


Mala,jel ti to mene malo ložiš?? :sneaky2

Liftova se grozim i kad ih sanjam obično se ne dešava ništa pikantno u njima.


A u tim godinama su već odavno prestale biti stidljive. :wink

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: 17 ruj 2014, 14:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Daj samo se pozitivno koncentriraj na susjedu.

I gledaj je zavodnički. Tako ćeš i strah suzbiti a mozda se nešto pikantno za prepričati i dogodi :D

Ja ću se praviti da pričaš sam i da ti ovaj savjet nisam dala!

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: 17 ruj 2014, 19:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24631
Lokacija: Heartbreak Hotel
Ja još sanjam svoju prvu i najveću pravu ljubavi. Budem ponovno sretan sa njom, ponovno prolazimo neke stvari kroz koje smo prolazili, ponovno imamo 20 godinu i prelijepi smo i čisti od prljavštine koje donose godine. Sanjam kako smo i dan danas skupa, kako nas kurvin sin život nije rastavio, da živimo sretno u kućici u cvijeću i imamo prekrasnu malu dječicu...

A onda me probudi budilnik u hladnoj i mračnoj... praznoj sobi...

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: 17 ruj 2014, 20:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Ja sanjam da ponovo idem u srednju školu. nez koji mi je đavo. Ali otkako sam završio školu češće to sanjam.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: 17 ruj 2014, 20:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 svi 2013, 19:17
Postovi: 732
Lokacija: Glavni grad
Obično sanjam da se zabavljam sa curama od najboljih prijatelja.

:D

_________________
Audaces fortuna iuvat


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: 18 ruj 2014, 07:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Bobovac je napisao/la:
Ja još sanjam svoju prvu i najveću pravu ljubavi. Budem ponovno sretan sa njom, ponovno prolazimo neke stvari kroz koje smo prolazili, ponovno imamo 20 godinu i prelijepi smo i čisti od prljavštine koje donose godine. Sanjam kako smo i dan danas skupa, kako nas kurvin sin život nije rastavio, da živimo sretno u kućici u cvijeću i imamo prekrasnu malu dječicu...

A onda me probudi budilnik u hladnoj i mračnoj... praznoj sobi...



Ovo je polušala. No fakat mislim da je u tvom slučaju postojala neka nezaboravna.
Ti si mi baš tip " jedna ljubav za cijeli zivot "

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: 19 ruj 2014, 09:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32123
korrisnik je napisao/la:
Ja sanjam da ponovo idem u srednju školu. nez koji mi je đavo. Ali otkako sam završio školu češće to sanjam.


Jes' ti siguran da sanjaš? :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: 19 ruj 2014, 12:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Košmarim.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: 20 ruj 2014, 07:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Iz ovog Ateistovog uvodnog posta sam saznao nešto golemo o njemu. Ali nije za javnost, velika blamaža.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: 20 ruj 2014, 09:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Ček kod vas su uroci magija i sihri.
To je automatska pojava koju čovjek uradi čovjeku dušom to je moć duše nema vaze sa čarima.
ćeš kako se lice jako zacrveni ako u njega pogleda neko od koga se ovaj ustručava i stidi, ili požuti kada pogleda u nekog koga se boji. Ljudi su svjedoci slučajeva gdje osoba oslabi i oboli od nečijeg pogleda. Sve ovo se dešava posredstvom i uticajem duhovnih bića. Zbog uske veze sa očima prema njima je i dobio ime (urok, urokljive oči ar. ajn-oko). Međutim nisu oči te koje imaju moć da izazovu urok, to se dešava posredstvom bestjelesnih bića. Bestjelesna bića imaju različite prirode, moći i djelovanje. Zavidna duša ima vidljiv i štetan uticaj na osobu kojoj se zavidi.
ticaj zavidnika na onoga kome zavidi je potvrđena stvar i ne može se zanijekati. To čine samo oni koji su izašli iz okvira ljudske prirode. Osnova zavidluku je urok. Pokvarena i zavidna duša se zlobno ponaša i utiče na onoga kome zavidi. Ona svojom pokvarenošću djeluje na njega. Najbliža ovom primjeru je zmija. U njoj je skriven otrov, pa kada se sretne sa svojim neprijateljem, iz nje proradi mržnja, te se okomi na njega, što njemu šteti.
http://bs.wikipedia.org/wiki/Urok http://en.wikipedia.org/wiki/Evil_eye

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: 27 ruj 2014, 12:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Ja se svojih snova gotovo redovito sjećam i sve češće imaju smislenu formu poput skripte za neki film pa od drama do horora.
Još jedna stvar koju sam naučio jest donekle upravljati snovima. U snu uđem u nekakvu polusvjesnu fazu u kojoj doslovce mogu razmišljati najnormalnije kao i kad sam budan te onda sam sebi naređujem što ću sanjati i to zbilja sanjam kad ponovno utonem u potpunu besvjest (o čemu sam odlučujem opet).

S druge strane najzajebaniji su mi snovi kada sanjam da spavam i u tom snu unutar sna se ljuljam na sjedalici - ako padnem s nje probudim se na način da nema teorije da ću zaspati narednih sat vremena. Tim snom jedino ne mogu upravljati na prije opisan način, a osjećaj koji me prati jest kao da konstantno padam u nesvjest što je zapravo iznenađujuče ugodno.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: 27 ruj 2014, 16:00 
Offline

Pridružen/a: 27 lip 2012, 01:19
Postovi: 2148
Zadar1993 je napisao/la:
Ja se svojih snova gotovo redovito sjećam i sve češće imaju smislenu formu poput skripte za neki film pa od drama do horora.
Još jedna stvar koju sam naučio jest donekle upravljati snovima. U snu uđem u nekakvu polusvjesnu fazu u kojoj doslovce mogu razmišljati najnormalnije kao i kad sam budan te onda sam sebi naređujem što ću sanjati i to zbilja sanjam kad ponovno utonem u potpunu besvjest (o čemu sam odlučujem opet).

S druge strane najzajebaniji su mi snovi kada sanjam da spavam i u tom snu unutar sna se ljuljam na sjedalici - ako padnem s nje probudim se na način da nema teorije da ću zaspati narednih sat vremena. Tim snom jedino ne mogu upravljati na prije opisan način, a osjećaj koji me prati jest kao da konstantno padam u nesvjest što je zapravo iznenađujuče ugodno.


to podcrtano, nešto slično je i kod mene, ono, svjestan sam da sanjam, pa mogu šta oću :D
al kad sanjam da se vozim s nekim i poginemo svi (relativno čest san, vjerojatno zbog mnoštva iskustava vožnje sa raznim budalama kojima se baš i ne živi) to nikako ne mogu promjenit, džaba svo vikanje i moljenje, to mi je i najgore sanjat, jezivo

pogotovo prošlih par godina kad se sjetim paralize sna koja mi se znala događati (jednom mi se čak činilo da se dižem iz svog tijela, naježim se sad kad se sjetim toga), to mi je isto strašno bilo, al nije mi se odavno desilo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: 27 ruj 2014, 16:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
To je iluzija. Ne možeš upravljati snovima. Mozak te drži u zabludi da se ne probudiš jer mu treba još sna.
Kao što je u stanju da te poslije gašenja budilice potpuno prevari da je subota/nedjelja. Mozak ti nije uvijek prijatelj, ima neki svoj đir.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: 27 ruj 2014, 16:09 
Offline

Pridružen/a: 27 lip 2012, 01:19
Postovi: 2148
ne znam, zanimljivo je u svakom slučaju :D


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 96 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO