HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 tra 2024, 19:40.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Državljanstvo Hrvata izvan Hrvatske
PostPostano: 05 srp 2015, 20:29 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Zanima me postoje li podaci ili procjene o tome koliko hrvatskih iseljenika i njihovih potomaka ima hrvatsko državljanstvo, a koliko zemalja u koje su se doselili i kakve bi to posljedice moglo imati na njihov odnos s Hvatskom? Posebno me zanimaju Hrvati u prekomorskim zemljama, i to oni koji su se ranije iselili. Mogu se i sami forumaši izjasniti po tom pitanju, ako žele.

Ono to sa sigurnošću mogu reći da hrvatski državljani nisu Hrvati koji su poslije II. sv. rata opcijom postali talijanski državljani i iselili se u Italiju. Mislim da je većina ostalih zadržala državljanstvo, ali nisam siguran.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Državljanstvo Hrvata izvan Hrvatske
PostPostano: 05 srp 2015, 20:33 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Za Njemacku neman podatke, ja osobno iman izkljucivo hrvatsko drzavljanstvo, a poznanici ili samo hrvatsko, ili dvojno, rijetko ko samo njemacko. doduse, nisan pratija zbivanja oko toga, neko vrime su govorili da se mora odluciti za jedno. Mora bi se malo razpitati.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Državljanstvo Hrvata izvan Hrvatske
PostPostano: 05 srp 2015, 20:58 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Hvala na odgovoru. Uočio sam i da velik broj pripadnika njemačke i austrijske manjine koji su se iselili poslije II. sv. rata i njihovih potomaka ima hrvatsko državljanstvo. Neki su ga zadržali cijelo to vrijeme, a drugi su na brzinu uzimali državljanstvo, kako bi mogli podnijeti zahtjev za naknadu oduzete imovine (dok Ustavni sud to pravo nije priznao i strancima).

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Državljanstvo Hrvata izvan Hrvatske
PostPostano: 26 srp 2015, 12:44 
Offline

Pridružen/a: 26 srp 2015, 12:42
Postovi: 5
Pozdrav!

Nakon pretraživanja interneta nikako nisam mogao pronaći odgovor na jedno jednostavno pitanje


Zivim u Banja Luci, imam Hr putovnicu, majka mi je Hrvatica, nemam adresu prebivalista u HR, samo Bih. Da li ja mogu ići raditi u Njemačku, da li imam ista prava za posao ako zivim u BIH, da li neko ima iskustva

http://radioimotski.hr/naslovnica/


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO