HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 14:20.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Stepinac je zaprijetio Paveliću i NDH da će zatvoriti sve crkve
PostPostano: 20 vel 2012, 22:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012, 21:41
Postovi: 366
Lokacija: Smederevo
Ružno je generalizovati i o našim sveštenicima tako govoriti.
U Srbiji, van Beograda i naravno ne računam Vojvodinu, bilo je 5 sveštenika. U Nišu, Kragujevcu, Valjevu Šapcu i Boru. Mi u Smederevu smo ostali bez sveštenika.
Jad i beda. Oni dobiju po 100 "švajcaraca" mesečno pa to se podeli da se nekako preživi. Umre nam vernik a mi nemožemo da skupimo 10l benzina da sipamo svešteniku u kola da ode da ga sahrani.
Kasnije kad je velečasni Barišić došao u Smederevo njegov "jugić" je služio celoj župi a ono malo pomoći od Caritasa iz kozna kog razloga zaobilazila nekako taj Kragujevac i Smederevo.
Cela ta naša zajednica živela kao jedna porodica.

Kad je počelo po malo pomoći da stiže i to smo podelili sa onima koji su bili u potrebi a da nisu pripadali našoj zajednici.

O Stepincu znam priču pater Vlade, isusovca koji je dugo bio u Beogradu na službi, on je napisao knjigu pod pseudonimom M.Landerency, imam tu knjigu onda je štanpana u Francuskoj i znam tu priču koju je vlast posleratna ispričala.

_________________
Ja sam kršćanin i time se dičim, tko me zbog tog mrzi kadionicom ga spičim


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stepinac je zaprijetio Paveliću i NDH da će zatvoriti sve crkve
PostPostano: 21 vel 2012, 11:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 pro 2011, 17:04
Postovi: 711
Lokacija: Hercegovina
cakara je napisao/la:

cudni su kriteriji, udjes u sabor, izopce te iz crkve, silujes dite, premjeste te na drugu zupu


Nisi uopće upoznat s problematikom, ali dobro. Tako se to priča kad se po inerciji prihvaća sve što se medijski servira te dopusti da ti zabranjeni i Index oblikuju stavove.

Zanimljivo je što su svi nasjeli na Grubišićevu propagandu. :ucelo

Njemu crkveno pravo zabranjuje aktivno sudjelovanje u politici. Biskup ga je par puta opomenuo i zvao na razgovor i, na koncu, ga suspendirao (nije ga izopćio - ne poznaješ materiju) zato što je ustrajao u neposluhu. I onda je Grubišić kasnije prodao priču u medije te se prikazao kao žrtve zle crkvene hijerarhije.

Nitko njemu ne oduzima pravo slobode govora i promišljanja, ali ne možeš lagati i zavaravati narod tvrdeći kako si suspendiran zato što si javno progovorio (!) o ugovoru između Vatikana i Republike Hrvatske, kad znaš da to jednostavno nije razlog tvoje suspenzije. Zaista mi je neshvatljivo...

Ako mu je toliko teško i nezgodno u Crkvi, zašto se onda nije skinuo i politički angažirao kao laik, a ne s onim "don"?

_________________
It iz aj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stepinac je zaprijetio Paveliću i NDH da će zatvoriti sve crkve
PostPostano: 21 vel 2012, 11:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 pro 2011, 17:04
Postovi: 711
Lokacija: Hercegovina
Vrbosna HR je napisao/la:
pohvala komunistima šta su očistili dosta tog popovskog šljama.


Monstruozna izjava.

_________________
It iz aj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stepinac je zaprijetio Paveliću i NDH da će zatvoriti sve crkve
PostPostano: 21 ruj 2016, 20:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27395
Piše u knjizi renomiranog hrvatko-američkog povjesničara J. Tomasevicha, kao i da se pri svakoj posjeti Paveliću, nad nadbiskupom vršilo pretresanje "do nalivpera".

Citat:
Nadbiskup Stepinac prilično je često protestirao direktno kod Pavelića, ali je rezultat tih protesta u većini slučajeva bio ravan nuli, jer se Pavelić prema nadbiskupu odnosio na ponižavajući način - nazivajući ga u njegovoj nazočnosti „magarcem" - i nije obraćao mnogo pažnje na njegova pisma.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO