HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 12:49.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 256 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 22 tra 2012, 11:55 
Offline

Pridružen/a: 21 tra 2012, 14:06
Postovi: 4
Godišnjica ustaških zločina
U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 hiljada djece
U Spomen području Jasenovac, kod spomenika Cvijet danas se u prisustvu visokih hrvatskih državnih dužnosnika održava komemoracija u znak sjećanja na 67. godišnjicu proboja logoraša iz tog koncentracijskog logora.
Jasenovac je bio najveći sabirni i radni logor u NDH, osnovan u drugoj polovici 1941.

Od 1.073 logoraša, koliko ih je 22. aprila 1945. bilo u logoru, u proboj ih je krenulo 600, a preživjelo ih je samo stotinjak. Preostalih 473, koji nisu krenuli u proboj, ubijeni su i spaljeni. Istog dana 1945., počeo je i proboj zatvorenika Kožare, dijela logora u mjestu Jasenovcu. Od 167 zatvorenika, proboj je preživjelo njih 11.

Na obilježavanju proboja u Spomen području Jasenovac i komemoraciji sudjeluje i hrvatski državni vrh - premijer Zoran Milanović, predsjednik Hrvatskoga sabora Boris Šprem i predsjednik Republike Hrvatske Ivo Josipović, koji će održati i govore, te ministri Gordan Maras, Mirando Mrsić, Tihomir Jakovina i Željko Jovanović.

Okupljenima se prva obratila predsjednica Savjeta Spomen područja Jasenovac Katica Sedmak, koja je poseban pozdrav uputila preživjelim zatvorenicima Jasenovačkog i 70-ak drugih logora u kojima su se na području NDH događali ratni zločini.

Logoraši su krenuli u proboj na dogovoreni znak Ante Bakotića, a maloborjni preživjeli, tek njih stotinjak ponijeli su u svojoj duši doživotnu traumu ali i obavezu da za buduće generacije sačuvaju sjećanje na žrtve i na proživljene strahote da se slični užasi nikada više ne ponove, istaknula je Sedmak.

Rekla je kako je dosad u logoru Jasenovac evidentirano 82.085 mrtvih na deset lokaliteta, a žrtve su bile Srbi, Romi, židovi, Hrvati, antifašisti. Među ubijenima je i 20.038 djece mlađe od 14 godina a da nije bilo humanista ta brojka bi bila veća i strašnija, rekla je Sedmak.

Predstavnica zatvorenika i preživjela logorašica Brigita Knežević kazala je u prigodnoj riječi, kako Spomen područje Jasenovac treba uvijek podsjećati na žrtve koje su tu položile svoje živote te da se zlo nikad ne ponovi. Život i budućnost treba graditi u ljubavi i toleranciji, i takav zavjet moramo ostaviti za buduće naraštaje, kazala je Brigita Knežević.

U molitvi nakon obraćanja sudjelovat će predstavnici vjerskih zajednica u Hrvatskoj, a nakon toga će biti položeni vijenci i odana počast u podnožju spomenika Cvijet.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 hiljada djece
PostPostano: 22 tra 2012, 12:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Zašto otvaraš istu temu dva puta ?

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 hiljada djece
PostPostano: 22 tra 2012, 12:43 
Offline

Pridružen/a: 21 tra 2012, 14:06
Postovi: 4
Greska do mene, mozel se pobrisati jedna od njih ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 hiljada djece
PostPostano: 22 tra 2012, 12:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Pokušava da pokrene raspravu...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 hiljada djece
PostPostano: 22 tra 2012, 12:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Pokušava da pokrene raspravu...


Pa da,a nas bole jaja za Jasenovac.

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 22 tra 2012, 12:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Očekujem da brzo spomene "Posavinu".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 hiljada djece
PostPostano: 22 tra 2012, 12:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 ožu 2012, 21:55
Postovi: 645
Lokacija: dijaspora
BBC je napisao/la:
Zašto otvaraš istu temu dva puta ?


Hoce da nas ubjedi kako smo fasistoidni i da nam je ustastvo u genima :sleep1

_________________
Za svako rjesenje postoji problem


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 22 tra 2012, 15:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
Pokoj vječni daruj im gospodine i svjetlost vječna svjetlila im, počivali u miru božjem, amen.
A onima koji ovo počiniše identična molitva samo u drugom mjestu zagrbnog života, paklu.

nisam vjernik, ali mnogi koji tamo završiše su vjerojatno bili, a i mnogi koji ovo počiniše( što je apsurd), pa mi se čini da bi ovakve riječi mogle ići uz ovakvu temu...

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 22 tra 2012, 15:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Kako neke ljude ne mrzi da konstatno pokreće priču o Jasenovcu i onda po nagonu se prebrojavaju žrtve.

Pi' !!

Daj dosta gavranovi , desio se zločin i gotovo više sa time.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 22 tra 2012, 15:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Joe, nisi spomenuo kler, zaboravljaš se. Budi ljubazan i pazi, nemoj da te moramo upozoravati na to.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 22 tra 2012, 15:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 lis 2011, 03:29
Postovi: 2574
Lokacija: Glavni stan
Kao što reče Stepinac, Jasenovac je sramna ljaga hrvatskog naroda i oni koji su se sjetili da naprave nešto tako monstruozno bi bilo bolje da su u Jasenovcu počinili samoubojstvo, kad su već bili željni ubijanja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 22 tra 2012, 15:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
pozitivac je napisao/la:
Kao što reče Stepinac, Jasenovac je sramna ljaga hrvatskog naroda i oni koji su se sjetili da naprave nešto tako monstruozno bi bilo bolje da su u Jasenovcu počinili samoubojstvo, kad su već bili željni ubijanja.


u prvom dijelu se ne slažem s tom izjavom kardinala stepinca, zašto ljaga hrvatskog naroda, zašto moja ljaga, zbog, hrpe budala i zločinaca, u drugi dio podržavam...

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 22 tra 2012, 15:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 lis 2011, 03:29
Postovi: 2574
Lokacija: Glavni stan
osa je napisao/la:
u prvom dijelu se ne slažem s tom izjavom kardinala stepinca, zašto ljaga hrvatskog naroda, zašto moja ljaga, zbog, hrpe budala i zločinaca, u drugi dio podržavam...


Ma dobro, isto je i meni palo na pamet, kao pojedinci koji nemamo ništa sa time nemamo za što osjećati odgovornost, ali s obzirom tko je izrekao i u kakvo vrijeme, ona je za svaku pohvalu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 22 tra 2012, 15:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Tako je Osa , ti i većina Hrvata nemate veze sa time , kao što većina Srba nema veze sa ratom i Hrvatskoj.

A što se tiče Stepinca , mogu reći samo da me podseća na "našeg" patrijarha Pavla , i on je pozivao na mir i osudio zločine , ali je po meni zlikovac zajedno sa svojim mantijaškim huškačima i gadovima jer kurca nisu sprečavali i živeli su bez imalo pobune u režimu koji je dozvoljavao zločine.

Tako da je Stepinac po meni zločinac , ali indirektni kao i Pavle.
Uostalom to se i očekuje od popova.

p.s
Jako loš ovaj Stepinac bio , svome narodu je nabacio ljagu , pa to je žešća zloba.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 22 tra 2012, 16:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Oš ti ban Joe.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 22 tra 2012, 16:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Neka žrtve počivaju u miru i neka se nikada ne zaborave.

Voleo bih da makar nakon 7 decenija prestane manipulacija mrtvim ljudima, Srbima, Jevrejima, Romima, Hrvatima, Muslimanima i drugima koji su svoje kosti ostavili oko Jasenovca i po drugim stratištima širom bivše Jugoslavije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 22 tra 2012, 16:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 lis 2011, 03:29
Postovi: 2574
Lokacija: Glavni stan
joe enter je napisao/la:
Jako loš ovaj Stepinac bio , svome narodu je nabacio ljagu , pa to je žešća zloba.


Kladim se da bi pohvalio izjavu, samo da ju nije izrekao "mantijaš"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 22 tra 2012, 16:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
pozitivac je napisao/la:
joe enter je napisao/la:
Jako loš ovaj Stepinac bio , svome narodu je nabacio ljagu , pa to je žešća zloba.


Kladim se da bi pohvalio izjavu, samo da ju nije izrekao "mantijaš"


Nikada , jer šta ima pop da nabacuje ljagu na moj narod?! , odakle njemu to pravo?!

Umesto da oni ponesu krstove i križeve kao pravi hriššćani , pa nek' kažu mi smo krivi i mi preuzimamo grehove pojedinaca iz našeg naroda , ali ne , oni 'ladno to spakuju svome narodu . jer crkva nikad nije kriva već samo pojedinic iz crkve , ali zato narodi celi bez problema mogu imati ljagu.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 22 tra 2012, 16:51 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 19:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
osa je napisao/la:
Pokoj vječni daruj im gospodine i svjetlost vječna svjetlila im, počivali u miru božjem, amen.
A onima koji ovo počiniše identična molitva samo u drugom mjestu zagrbnog života, paklu.



Sta ti stvarno mislis da su svi ubijeni u Jasenovcu bili "neduzni" ha?

Mora se braniti ustavni poredak svake drzave pa tako i NDH-a,meni je zao neduznih djece,staraca,ali mi nije zao ako su kojeg partizanskog komesara priklali ili kakvog cetnichkog kurira pa makar imao i 12 godina...

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 22 tra 2012, 18:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
joe enter je napisao/la:
Tako je Osa , ti i većina Hrvata nemate veze sa time , kao što većina Srba nema veze sa ratom i Hrvatskoj.

A što se tiče Stepinca , mogu reći samo da me podseća na "našeg" patrijarha Pavla , i on je pozivao na mir i osudio zločine , ali je po meni zlikovac zajedno sa svojim mantijaškim huškačima i gadovima jer kurca nisu sprečavali i živeli su bez imalo pobune u režimu koji je dozvoljavao zločine.

Tako da je Stepinac po meni zločinac , ali indirektni kao i Pavle.
Uostalom to se i očekuje od popova.

p.s
Jako loš ovaj Stepinac bio , svome narodu je nabacio ljagu , pa to je žešća zloba.


ni stepinac ni pavle ni pio 12. nisu mogli spriječiti zločine u svoje vrijeme, možda verbalno osuditi, ali i zo to je trebalo imati muda, ne idealiziram tu ekipu, sve su to za mene poslovni ljudi, koji naivcima prodaju maglu, ali i ne želim ih okrivljivati za ono za što ne mogu biti odgovorni....

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 22 tra 2012, 18:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
zlatni_ljiljan je napisao/la:
osa je napisao/la:
Pokoj vječni daruj im gospodine i svjetlost vječna svjetlila im, počivali u miru božjem, amen.
A onima koji ovo počiniše identična molitva samo u drugom mjestu zagrbnog života, paklu.



Sta ti stvarno mislis da su svi ubijeni u Jasenovcu bili "neduzni" ha?

Mora se braniti ustavni poredak svake drzave pa tako i NDH-a,meni je zao neduznih djece,staraca,ali mi nije zao ako su kojeg partizanskog komesara priklali ili kakvog cetnichkog kurira pa makar imao i 12 godina...


ne razmišljam na taj način, nego osuđujem zločin kao pojavu, što se tiče ustavnog poredka ndh, moj ljiljo takvo nešto nije postojalo, to niti je bila država, niti je bila nezavisna, niti hrvatska, fašistički satelit, u kome su pojedini bolesnici pokušavali iskoristiti vjekovnu težnju hrvata za vlastitom državom, srećom u mom sisku ih pročitaše već 22.06.1941., dva mjeseca nakon što ih nijemci instaliraše....

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 22 tra 2012, 18:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 ožu 2012, 21:55
Postovi: 645
Lokacija: dijaspora
osa je napisao/la:
joe enter je napisao/la:
Tako je Osa , ti i većina Hrvata nemate veze sa time , kao što većina Srba nema veze sa ratom i Hrvatskoj.

A što se tiče Stepinca , mogu reći samo da me podseća na "našeg" patrijarha Pavla , i on je pozivao na mir i osudio zločine , ali je po meni zlikovac zajedno sa svojim mantijaškim huškačima i gadovima jer kurca nisu sprečavali i živeli su bez imalo pobune u režimu koji je dozvoljavao zločine.

Tako da je Stepinac po meni zločinac , ali indirektni kao i Pavle.
Uostalom to se i očekuje od popova.

p.s
Jako loš ovaj Stepinac bio , svome narodu je nabacio ljagu , pa to je žešća zloba.


ni stepinac ni pavle ni pio 12. nisu mogli spriječiti zločine u svoje vrijeme, možda verbalno osuditi, ali i zo to je trebalo imati muda, ne idealiziram tu ekipu, sve su to za mene poslovni ljudi, koji naivcima prodaju maglu, ali i ne želim ih okrivljivati za ono za što ne mogu biti odgovorni....


A da te pitam postoje li po tvome neke drustveno angazirane osobe ili osobe iz javnog zivota koje ne prodaju naivcima maglu?Ako postoje navedi koje su to a ako ne postoje predlozi sto da radimo s tim "prodavacima magle"?Da ih spalimo na lomaci?

_________________
Za svako rjesenje postoji problem


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 22 tra 2012, 18:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
lirik je napisao/la:
osa je napisao/la:

ni stepinac ni pavle ni pio 12. nisu mogli spriječiti zločine u svoje vrijeme, možda verbalno osuditi, ali i zo to je trebalo imati muda, ne idealiziram tu ekipu, sve su to za mene poslovni ljudi, koji naivcima prodaju maglu, ali i ne želim ih okrivljivati za ono za što ne mogu biti odgovorni....


A da te pitam postoje li po tvome neke drustveno angazirane osobe ili osobe iz javnog zivota koje ne prodaju naivcima maglu?Ako postoje navedi koje su to a ako ne postoje predlozi sto da radimo s tim "prodavacima magle"?Da ih spalimo na lomaci?


naravno svi angažirani u bilo kojoj znanstvenoj djelatnosti koja omogućuje čovjeku da kvalitetnije i duže živi, recimo čovjek koji je napravio stroj za pranje rublja i posuđa je napravio za kvalitet života žene, više nego sve vjerske zajednice zajedno, kroz svoju cjelokupnu povjest. što se tiče osoba koje prodaju "maglu", jedino ih možeš ignorirati ili "kupovati maglu" od njih, naime nije zabranjeno prodavati maglu, kao što isto tako nije zabranjeno biti naivan....

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 22 tra 2012, 19:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
osa je napisao/la:

ni stepinac ni pavle ni pio 12. nisu mogli spriječiti zločine u svoje vrijeme, možda verbalno osuditi, ali i zo to je trebalo imati muda, ne idealiziram tu ekipu, sve su to za mene poslovni ljudi, koji naivcima prodaju maglu, ali i ne želim ih okrivljivati za ono za što ne mogu biti odgovorni....


Nisu mogli sprečiti ali su odgovorni zbog učestvovanja u stvaranju atmosfere kako pred sam rat tako i vekovima i decenijama ranije učeći ljude da mrze ovog drugog.

Nije antisemitizam sam iznikao zato što su ga Hitler i nacisti izmislili , već to je vekovno baštinjenje mržnje čiji je nosilac crkva.

U slučaju Srba i Hrvata tu je poznati razlog nemogućnosti pomirenja između pravoslavnih i katolika , ono lukavi latini i podli bizantinci , i to je već bilo ugrađeno u narodno biće.

Kad neko hrani narod sa mržnjom prema ovoj drugoj konfesiji fala bogu da je kriv , eto bar moralno ako ne direktno što je po meni veći greh jer dolazi od sveštenika koji bi trebali biti primer a ne svaliti krivicu na svoj narod kao što je tim famoznom izjavom uradio Stepinac jer eto on oseća kajanje.

Meni je to prestrašno licemerno.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 22 tra 2012, 19:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
@ljiljan
A što se onda žalite što je neko streljao ili "priklao" vojno sposobne muslimane u zadnjem ratu? :neznam

@all
Inače, Dragan Cvetković (Muzej žrtava genocida) je objavio deo informacija do kojih je institucija višegodišnjim radom došla. Preneću neke podatke iz članka u časopisu Tokovi istorije. Možda će nekome biti zanimljivo, verovatno nekom drugom neće. Nemam nameru da se upuštam u diskusiju koliko, šta i kako. Samo smatram da je ovo pristojan rad sa ciljem da se utvrde što precizniji brojevi, što je u moru razbacivanja sa stotinama hiljada i milionima ljudi, retkost.

Poimenično je dosad registrovano 84 796 ljudi stradalih na tom prostoru. Dalje procene i podaci tvrde da je ukupan broj žrtava između 122.300 и 130.100, ali se na detaljnoj obradi tih preostalih oko 40 hiljada ljudi i dalje radi.

Statistika je sledeća.

Po nacionalnoj strukturi:

Srbi 60,77 – 64,23%
Romi 14,62 – 15,45%
Jevreji 14,23 – 15,04%
Hrvati 5,58 – 5,89%
Muslimani 1,07 – 1,14%
Ostali i nepoznati 0,85 – 0,89% (među nepoznatima verovatno najbrojniji Romi i Jevreji)

Stradali po godinama:

1941 - 13,08%
1942 - 67,76%
1943 - 5,52%
1944 - 8,91%
1945 - 4,68%

Uz napomenu da su Romi i Jevreji uglavnom eliminisani u toku prve dve godine.

Po polnoj strukturi: M-Ž u %

Srbi 58,10 – 41,90
Romi 52,56 – 47,44
Jevreji 69,35 – 30,65
Hrvati 66,30 – 33,70
Muslimani 77,04 – 22,96
Ostali i nepoznati 56,62 – 43,38

ukupno: 59,60 - 40,40

Po zanimanju:

Srba skoro 80% poljoprivrednika. Kod Jevreja skoro 50% stradalih su privrednici. Kod Hrvata stradanje ravnomerno raspoređeno između poljoprivrednika, privrednika, službenika i radnika.

Zanimljivo da je po zanimanju vojnika, žandara i policajaca stradalo 182-191 (Srbi), 56-60 (Hrvati), 7-8 (Jevreji) i 9-11 (Muslimani). Sve ukupno par stotina ljudi koji su imali veze sa pomentim službama.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 256 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 89 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO