HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 13:20.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 256 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 04 lip 2012, 18:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
osa je napisao/la:
totem je napisao/la:



Sve bi bilo tako, da su Srbi bili na spisku za odstrel kod njemaca, kao Zidovi i Cigani. Ali nisu. Cakstovise, postoje zvanicni dokumenti sa demarsh porukama, gdje Njemacki generali protestuju protiv zlocina nad srbima, od strane ustasa...Ovo je lako provjerljivo. Dakle, prica o njemackom pritisku nad hrvatskim vlastima, da se Srbi istrijebljuju...suplja.

vidiš i nijemci su bili svjesni tko čini zločine, ustaše, ne hrvati, samo to tebi ni dan danas nije jasno...




Ti se zajebavas? Ovakvim frazama mislis da profuras svoju tezu?

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 04 lip 2012, 18:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Btv., u ustasama sem hrvata, drugih ni nije bilo...


Mada, ti tvrdisU gornjim postovima) da u ustasama je bilo i srba, tocnije, medu ustasama u jasenovcu...Ovo neki alibi?

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 04 lip 2012, 18:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Dakle ovako...


Uspostava NDH, rasni zakoni, tri etnicke grupacije van zakona(Zidovi i Cigani po de foltu, Srbi po vlastitom izboru), osnivanje konc logora, masovna stratista za civile, odvodjenje djece po logorima, protjerivanje stanovnistva... I sve to u ime hrvatske drzave, sa svim njenim pecatima. Treba li jos? Ja ne kazem da Hrvati moraju na sudu odgovarati za to, vec da nose biljeg zbog podrzavanja te drzave, i minimum tri godine indiferentnosti prema masakrima svojih sugradjana. Ne kuzim onda zasto Hrvati kazu da srbiju treba tuziti sudu zbog ucestva u agresiji, i masakrima...To su radili pojedinci, ne Srbija, Srbi su bili protiv toga. Tako mnogi Srbi danas kazu. Jel se slazes time?

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 04 lip 2012, 18:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nosiš li ti biljeg za zločine Aleksandra Makedonskog ?

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 04 lip 2012, 18:46 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Totem zasrao si ionako toliko glupu, nepotrebnu i nadasve prežvakanu temu., svaka čast, rijetko kome tako nešto uspije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 04 lip 2012, 18:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Smrdljivi Makedonac bi nam nabijao osjećaje krivice, i krivio za nešto što se dogodilo i prije nego smo rođeni.

A za par godina ga čeka klanje Albanaca, ili pakovanje stvar pa put za Bugarsku.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 04 lip 2012, 18:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
totem tetovo,...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 04 lip 2012, 18:57 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
bumbar92 je napisao/la:
totem tetovo,...


... je Albanija...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 04 lip 2012, 19:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
nije nego..."na mom ljetov'o" :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 04 lip 2012, 20:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Nije on Makedonac, on je moronac. :zubati

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 04 lip 2012, 20:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
bumbar92 je napisao/la:
nije nego..."na mom ljetov'o" :zubati


Lider gay pride, Tetovo 2012. nakon ljetovanja... :laugh

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 04 lip 2012, 20:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
BBC je napisao/la:
Smrdljivi Makedonac bi nam nabijao osjećaje krivice, i krivio za nešto što se dogodilo i prije nego smo rođeni.

A za par godina ga čeka klanje Albanaca, ili pakovanje stvar pa put za Bugarsku.




Koliko sam ja Makedonac, toliko ti srijece vidio...

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 04 lip 2012, 20:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Koliko trolanja...Mislio sam da cemo ovdje argumentima, kada ovo svi se sluze bogatim capovim rijecnikom. Halal vam vijera. Ako vam je tema prodzvakana, zatvorite je. Pa ce se sve svaliti na antu, maxa i jos pokojega zlocinca. I manite se hvaljenja da su vam djedovi bili ui crnim i zelenim odorama, sa talijanskim tipom kape na glavi.


Humuze, nemoj mi samo ti srat o paradiranju. Ti si bolan lokomotiva...Pod tvojim prozorima prolaze.


I da, zamolio bi inace moderaciju da upozorim na vrijedjanje i trolanje, ali kako vidim dio vlasti se latio trolanja, pa nema svrhe...

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 04 lip 2012, 20:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Dakle, vratimo se temi. Neka mi netko objasni situaciju u kojoj je marionetska NDH, u svime potcinjena njemackoj, izvrsila masacre nad neduznim srpskim stanovnistvom. Ovdje sam na takva objasnjenja nalazio. Za zidove i cigane, rekao sam, ok, to bi Njemci i sami uradili, najvjerojatnije.


Koji je Njemacki mocnik dao takva naredjenja sto se srba tice? Kako sam naveo, bilo je drugacijih instrukcija od njemaca. Nema ni govora da su ti zlocini bili potaknuti od njemaca.

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 04 lip 2012, 20:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Ti nemaš argumenata, ti imaš isprani mozak gdje te je neko učio Hrvat = ustaša.

Srbin može bit Srbin, a Hrvat ne može bit Hrvat, ako bi slučajno htio, onda mu nalijepe ustašku prošlost.

Mi smo generacija koju Jasenovac opominje, Bleiburg opominje, da više nikad ne dođemo u takvu situaciju.

Čak i u zap. Eraniji se ogromnom većinom ustaštva odreklo.

To ne znači da se ja sramim djeda što je bio u domovinskoj vojsci, niti njegovih djela.

Nisu svi bili zločinci, a on prvi je kao domobran prezirao ustaše, i sukobljavao se s njima. A za Jasenovac nije nikad ni čuo.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 04 lip 2012, 20:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
totem je napisao/la:
Dakle, vratimo se temi. Neka mi netko objasni situaciju u kojoj je marionetska NDH, u svime potcinjena njemackoj, izvrsila masacre nad neduznim srpskim stanovnistvom. Ovdje sam na takva objasnjenja nalazio. Za zidove i cigane, rekao sam, ok, to bi Njemci i sami uradili, najvjerojatnije.


Koji je Njemacki mocnik dao takva naredjenja sto se srba tice? Kako sam naveo, bilo je drugacijih instrukcija od njemaca. Nema ni govora da su ti zlocini bili potaknuti od njemaca.


a na koga bi ti danas svaljivao krivicu i da se mi kao narod kajemo i bičujemo za zločine jednog režima,...na Hrvate? koji su ti stvorili na čelu sa Hrvatom zajednicu u kojoj je tvoja Makedonija prvi put nakon Alekse postala država?
Vodeći u jugo pokretu su ti bili Hrvati, a ti bi današnjoj Hrvatskoj dero kožu zbog NDH? Ukratko odjebi!
Ko je koliko naslijedio od djedova običaje bacanja u jame, masovnih grobnica, rušenja i silovanja vidjelo se jako dobro u zadnjem ratu, nama niti je to bio običaj onda tako ni sada.
Zato, još jednom odjebi! :evotigana


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 04 lip 2012, 20:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
totem je napisao/la:
Koliko trolanja...Mislio sam da cemo ovdje argumentima, k..


Kakve argumente želiš ? Da je Hrvatska platila u nevinim životima i sa 50 godina diktature puno veću kaznu od jedne Austrije ?

Kako bih ti ja ban pukao, i to trajni sa izbrisanim svim komentarima.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 04 lip 2012, 21:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
E jebiga, nije došao Švabo ni Talijan pa stavio Mladića i Miloševića, i Raškovića i Karadžića...

Mi smo birali Radića, dok ga ne roknuše, pa Mačeka...

Eto, u tome je razlika. a moj djed je iz Bosne, iz Busovače, pokoj mu duši, pa ako znaš za neki masakr Srba u središnjoj Bosni javi mi, baš bih volio saznat.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 04 lip 2012, 21:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
totem je napisao/la:
Dakle, vratimo se temi. Neka mi netko objasni situaciju u kojoj je marionetska NDH, u svime potcinjena njemackoj, izvrsila masacre nad neduznim srpskim stanovnistvom. Ovdje sam na takva objasnjenja nalazio. Za zidove i cigane, rekao sam, ok, to bi Njemci i sami uradili, najvjerojatnije.


Koji je Njemacki mocnik dao takva naredjenja sto se srba tice? Kako sam naveo, bilo je drugacijih instrukcija od njemaca. Nema ni govora da su ti zlocini bili potaknuti od njemaca.


Da, hoćeš reći da, s obzirom da je tadašnja NDH vlast postupala mimo pa i kontra instrukcija Nijemaca glede rješavanja srpskog pitanja, da je to znak da je ona ipak imala visok stupanj neovisnosti?

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 04 lip 2012, 21:37 
Offline

Pridružen/a: 15 tra 2010, 06:28
Postovi: 913
totem je napisao/la:
osa je napisao/la:
vidiš i nijemci su bili svjesni tko čini zločine, ustaše, ne hrvati, samo to tebi ni dan danas nije jasno...




Ti se zajebavas? Ovakvim frazama mislis da profuras svoju tezu?


Ti si puka ka kokica, isto kada sad Rusi poludu okupiraju cilu Europu, izvadu Šešelja iz zatvora i stavu ga na čelo Srbije sa njegovin idejama, on okupi najgoru bagru Srbije, i uz pomoć normalno Rusa koji držu vojsku u Sbiji.... Pitan se ko bi se od Srba moga tome suprostavit, a od 7-8 miljon ljudi vjerovatno bi naša dobar dio spremnih na zločine a većina bi gledala kako da priživi to ludilo. To bi trajalo dok bi trajala zaštita Rusa kojih ima 150 miljona.....
Za tvoju infomraciju u mojon obitelji svi su bili u partizanima, od početka rata, da nemisliš da branin NDH ili ustaše radi nekih rodbinskih veza itd. Šta ja iman sa time samo zato šta san Hrvat, ja nemogu nikako jel san rođen davno posli rata. Danas je živ pokoji sudionik tih događaja, šta mi ostali imamo sa time šta je ko radija u nekome ratu davno...... Itakeako su odgovorni i Njemci i Talijani iz istoga razloga di san povuka paralelu i tekstu poviše.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 05 lip 2012, 03:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Pa realno, istrjebljivanje Srba na svoju ruku i jest bio vjerojatno jedini oblik "samostalnosti" NDH vlasti.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 05 lip 2012, 09:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 lis 2011, 11:41
Postovi: 102
Yugoslavia:

2 March 1999 Agence France Presse
Number killed in Croatian-run death camp at Jasenovac
Acc2 Croatian press: 85,000
Official Yugoslav estimate: 700,000
Simon Wiesenthal Centre: 500,000
Alex Dragnic, Serbs & Croats (1992)
k. by Ustase
Serbs: est. range 300,000 to 1,000,000, but 500-700,000 is "generally accepted"
Jews: 50,000
Gypsies: 20,000
Massacre by Germans, Oct. 1941: 4-7,000
John Lampe, Yugoslavia as History (1995)
300,000 Serbs k. by Ustasha
26,000 Jews k. by Ustasha
9,000 Slovenes executed by Italians, summer 1941
Killed by Tito, 1945-46: 100,000
Noel Malcolm, Bosnia: a Short History (1994)
Muslims k. by Chetniks in Foca-Cajnice:
Aug. 1942: 2,000
Feb. 1943: 9,000
Killed by Tito, 1945-46: 250,000 in shootings, camps and marches.
Mennecke, "Genocide in Bosnia-Herzegovina," in Totten, Century of Genocide (2nd ed., 2004, p.422): more than 300,000 Serbs murdered
Mazower, Dark Continent
Serbs k. by Ustase: at least 334,000.
Collaborators k. by Tito, postwar: up to 60,000
9 July 1990 NY Times
Communist partisans shot 70-100,000 without trial within weeks of the war's end.
Anti-Communist emigres claim ca. 500,000 killed ("... exaggerations, said Darko Bekic, a historian in Zagreb...")
"Total of 1,700,000 Yugoslavs were killed, both in combat and in atrocities and reprisals by and against civilians"
Rummel, democides by perpetrator:
Axis occupying nations: 718,000
Chetnik partisans: 100,000
Communists: 100,000 as partisans, 500,000 shortly after coming to power
Ustashi government of Croatia: 655,000
TOTAL: 2,073,000 democides (also 555,000 battle deaths, for a grand total of 2,628,000)
Fred Singleton, Twentieth-Century Yugoslavia (1976)
350,000 Serbs k. by Ustasha
Marcus Tanner, Croatia: a Nation Forged in War
Bleiburg massacre: est. range from 30,000 to 200,000 returning POWs k. by Communists (The upper number being favored by Croat nationalists)
Ustashe camps
acc2 Communist govt: 600,000 k. in Jasenovas
acc2 Banac 120,000 k. in all camps
acc2 "others": 80,000 k. in all camps
acc2 Pres. Tudjman: 60,000 k. in all camps
Total war deaths (according to one study)
Serbs: 487,000
incl. 215,000 in Nazi and Ustase camps
Croats: 207,000
Muslims: 86,000
Jews: 60,000
TOTAL: 947,000
Johan Wüscht, Population Losses in Yugoslavia during World War Two (1963), estimates a total population shortfall of 2,210,000 in the 1948 census. After accounting for emmigration (700,000) and a drop in births (423,000), he reckons the total number of deaths caused by the war and its aftermath to be 1,100,000. He also points out that adding up all the accusations of atrocities commited during the war far exceeds this calculated number of deaths, so one of them is wrong.

ANALYSIS: Among those events with several estimates, the medians are ...
Serbs k. by Ustashe: 300,000

Postwar executions by Communists (and related deaths): 175,000
Jasenovac !!!!


Vidite podebljano brojka: POST WAR EXECUTIONS BY COMMUNISTS!!
Poslje ratne eksekucije od Komunista...175.000....u Jasenovac!! a nije bilo rata više????

Stvar je u tome, što pod Njemaca administracija je bilo vrhunski, sve su zabilježili, tko, zašto i kako je ubijen, tako da više vjerujem podataka iz Zapada nego odavdje.
Tih podataka iz bivše SFRJ nema, niti ih ikad bude.
A kakav je to sistem bilo pod Titom se jako dobro zna, što se radili javnost nije znao, i na sve moguće načine su sakrivali svoje Komunističke zločine.
Osim toga su povečali brojka svoje "žrtve" od Ustaše da bi "legalizirali" svoje osvjete prema onima koje su bile uz Njemaca, te da bi dobili veće suosječanje iz ostatak svijeta.
Ne zaboravite da je brojka onima koje su se predali Englezima u Bleibruga prelazi 1.300.000 prema izvorne dokumente iz Bleiburga od mjesne Engleske zapovjednike, a koliko je od nih ubijen ili živ se NEZNA! (vidio sam ih, imao sam ih u ruke, predao sam ih u ZG '98g.)
A Engleze su znali šta će se desiti sa Hrvate iz Bleiburga, upozorili su Lodon na to, ali Trst (Italija) je bilo važnije od Hrvate!
Odnosno, prema način rada bivšeg sistema iz SFRJ, ništa od njihove podataka neću uvažiti, jer je to laž i obmana na kvadrat.
Žalosno što nikad taj Komunisam ovdje je bilo osuđen u Zapad, naprotiv od Lenin i Staljin, a i poslje njih.
Dalje prepiranje o Jasenovac je uzalud, jer manipulirane su brojke do tog razine da se istina više nemože odkriti...........

_________________
Zauvjek će živjeti, Hrvatski ratnici!
ZDS - BOG i HRVATI!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 05 lip 2012, 09:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
Junuz Djipalo je napisao/la:
E jebiga, nije došao Švabo ni Talijan pa stavio Mladića i Miloševića, i Raškovića i Karadžića...

Mi smo birali Radića, dok ga ne roknuše, pa Mačeka...

Eto, u tome je razlika. a moj djed je iz Bosne, iz Busovače, pokoj mu duši, pa ako znaš za neki masakr Srba u središnjoj Bosni javi mi, baš bih volio saznat.


busovački `staša, kasapin, cuclač srpskih očiju.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 05 lip 2012, 09:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
dudu je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
E jebiga, nije došao Švabo ni Talijan pa stavio Mladića i Miloševića, i Raškovića i Karadžića...

Mi smo birali Radića, dok ga ne roknuše, pa Mačeka...

Eto, u tome je razlika. a moj djed je iz Bosne, iz Busovače, pokoj mu duši, pa ako znaš za neki masakr Srba u središnjoj Bosni javi mi, baš bih volio saznat.


busovački `staša, kasapin, cuclač srpskih očiju.


I trener handžar divizije!

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Jasenovcu ubijeno 82.085 ljudi, od toga više do 20 tisuća djece
PostPostano: 05 lip 2012, 11:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 sij 2012, 12:18
Postovi: 1140
Lokacija: Res Publica Croatia - Unio Europaea
totem je napisao/la:
Dakle, vratimo se temi. Neka mi netko objasni situaciju u kojoj je marionetska NDH, u svime potcinjena njemackoj, izvrsila masacre nad neduznim srpskim stanovnistvom. Ovdje sam na takva objasnjenja nalazio. Za zidove i cigane, rekao sam, ok, to bi Njemci i sami uradili, najvjerojatnije.


Koji je Njemacki mocnik dao takva naredjenja sto se srba tice? Kako sam naveo, bilo je drugacijih instrukcija od njemaca. Nema ni govora da su ti zlocini bili potaknuti od njemaca.


zanimljivo je kako neki likovi uporno i uporno potenciraju "tamnu stranu ustaškog pokreta" (ne uzimajući uopće genezu tj. povijest cjelokupnog ustaškog pokreta) bez obzira što su u posljednje vrijeme otkrivene takve megapizdarije tzv. jugohrvatskih antifašista da ih niti pas s maslom ne bi mogao pojest, a kamoli mogao podvalit pod istinskim "antifašizmom".

ti npr. odmah u startu postavljaš tezu "nevini - zločinci" i to je to .... pravi mentalni sklop jugotrpanja mozga poviješću koju su, eto hajd'mo blago reć, tzv. pobjednici pisali za svoje potrebe i potrebe indoktrinacije budućih naraštaja. ti si, recimo, tipičan primjer uspjeha tog projekta .... što je po mojem mišljenju porazno za čovjeka koji živi u 21. stoljeću gdje informacije o svemu i ne mogu biti previše kontrolirane i modificirane za dnevno-političku uporabu jer dostupnost izvora i vrela je puno veća negoli prije.

naravno, niti ti niti itko drugi neće dati neki suvisao odgovor kako to da je npr. u banjoj luci tijekom dsr od 1941. do 1945. non-stop bila ustaška vlast, a da je etnicitet srpski u tom gradu zapravo ostao netaknut?? a što se dogodilo s hrvatima banje luke poslije 1945. i poslije 1992. gdje su?? dok se vikalo o genocidu i istjerivanju srba za vrijeme ndh u realnosti se tjeralo i ubijalo hrvate ... dovoljno je za vidit koliki su etnički teritorij izgubili hrvati od 1945. do danas (i to isključivo u herceg-bosni) pa da se vidi tko je tu koga i zašto ubijao, tjerao i u potpunosti izbrisao. uzimajući sve to u obzir doista je deplasirano uopće govoriti o karakteru ndh pavelićevog režima koji je kao totalitaran razotkriven još za vrijeme dsr i to od ljudi koji su i sami bili dio tog pokreta .... jer ispada da su oni svi bili male bebe u odnosu na one koji su došli 1945. dovoljno je vidit prizore u hudoj jami ili po okolici maribora pa da vas, koji danas trkeljate o ndh i paveliću, čovjek bez imalo griže savjesti otjera u p.... m....... .


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 256 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 55 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO