HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 19:30.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 176 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 12 sij 2010, 20:49 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2009, 14:55
Postovi: 15
luka32 je napisao/la:
Želiš reći da nije bilo rasnih zakona, kocentracijskih logora smrti itd..

To želiš reć?

Ili da oni koji su im pasali da jednosatavno su mogli doć u društvo?

Ili da si i ti jedan od mnogih kojima jedan emigrant, bivši nazi pripovijeda svoju povijest!?

Ili sve zajedno da zaukružimo!?

NEMA OPRAVDANJA!!! i da je bilo 100 crnca s restoranima u zg-u nema!!!

probaj odg na sve zasebno



zakoni su bili nametnuti od Njemacke i bilo je imati rasne zakone ili ne imati drzavu a onda pretpostavljaj pod koga bi pali


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 12 sij 2010, 22:19 
Offline

Pridružen/a: 10 sij 2010, 23:04
Postovi: 14
Nametnuti!!??!!??!!?
Pa kad su bili slika preslika naci-fašizma

Nije to da im je nametnuo porez, oblik odore i šta ja znam,..

I da je nametnut, TO JE RASNI ZAKON!!

Ali to vama pristalicama takvih poretka ništa ne znači...

VI ste pametniji od ciiijeeelog svijeta.

Svi ostali budale! Samo vi znate pravu povijest, kad si je sami pišete.
Neznate niti jedan povijesni argument složit,
osim beknut neku izmijenjenu povijest
:rigam :rigam :rigam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 12 sij 2010, 22:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 11:36
Postovi: 1136
luka32 je napisao/la:
Želiš reći da nije bilo rasnih zakona, kocentracijskih logora smrti itd..

To želiš reć?

Ili da oni koji su im pasali da jednosatavno su mogli doć u društvo?

Ili da si i ti jedan od mnogih kojima jedan emigrant, bivši nazi pripovijeda svoju povijest!?

Ili sve zajedno da zaukružimo!?

NEMA OPRAVDANJA!!! i da je bilo 100 crnca s restoranima u zg-u nema!!!

probaj odg na sve zasebno



naravno da je bilo zlocina i njih treba osuditi, ali NDH je bila od svih zemalja sudionica u drugom svijetskom ratu sa najmanje pocinjenih zlocina, pavelic je jedini voda tzv nove europe koji je 2 puta probao ukinuti rasne zakone(1945 pred kraj rata uspjesno)

ako zelite bas gledati crno i bijelo onda morate od dva zla birati ono manje

prema zhidovskom vodecem strucnjaku i vodom memorijalnog centra jasenovac GOLDSTEINU u jasenovcu je ubijeno 50 000 ljudi sveukupno u svim logorima i incidentima 75 000, naspram bleibugu i kriznim putovima gdje je samo obradeno 10% masovnih grobnica nadeno je vec 100 000 ljudskih tjela(brojka je prema vecini strucnjaka minimalno 300 000)

takdoer uz jednu srbiju gdje su nedicevi cetnici likvidirali 90% jevreja i ostale poslali u njemacu i proglasili prvu juden frei zemlju u europi, u NDH zhene i muzevi vodecih ljudi na pozicijama su ili zhidovi, takoder 28 generala je imalo zhidovske krvi...

kada proucavate povijest NDH morate gledati sve, zarazliku od fasiticke italije i nacisticke njemacke boj hrvata je imao oslobodilacki poriv a ne poriv za ideologijom

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X22yhleS ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 13 sij 2010, 01:03 
Offline

Pridružen/a: 10 sij 2010, 23:04
Postovi: 14
I te brojeke o kojima se govore, mislim...
Ja ne negiram bilo kakav zločin od strane partizana, ali negiram objektivnost svih tih znastvenika
o kojima vi govorite, a njihovu objektivnost ne negiram samo ja.
Svako masovno groblje se nađe automatski se vode pod partizanske, a te brojke su definitivno prenapuhane
Vrijeme će pokazati.

A što se tiće NDH, o tome što vi govorite su potpune nebuloze, svijetski povijsnilčari su jedini koji su objektivni
i oni bi se zgrozili sa ovakvim pristupom, umanjivanju i ublažavanju uloge NDH na ovim prostorima.

Žao mi je, ali vi ste zatrovani


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 13 sij 2010, 01:41 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
Meni je žao,ali si ti zatrovan.NDH je bila zločinačka država,Pavelić je imo pun *** pogrešnih poteza,ali NDH i Pavelić su mala maca šta su bili Tito i Jugoslavija.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 13 sij 2010, 05:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 11:36
Postovi: 1136
luka32 je napisao/la:
I te brojeke o kojima se govore, mislim...
Ja ne negiram bilo kakav zločin od strane partizana, ali negiram objektivnost svih tih znastvenika
o kojima vi govorite, a njihovu objektivnost ne negiram samo ja.
Svako masovno groblje se nađe automatski se vode pod partizanske, a te brojke su definitivno prenapuhane
Vrijeme će pokazati.

A što se tiće NDH, o tome što vi govorite su potpune nebuloze, svijetski povijsnilčari su jedini koji su objektivni
i oni bi se zgrozili sa ovakvim pristupom, umanjivanju i ublažavanju uloge NDH na ovim prostorima.

Žao mi je, ali vi ste zatrovani


gospodine nema tu izmisljavanja, unatoc tome sto su partizani namjerno svlacili do gola hrvate kako se nebi prepoznali poslije, nadene su malene znacke, vojne cizme djelovi oznaka i odjece... sta mislite da u jednoj CRVENOJ hrvatskoj nebi rade partizani svojatali grobnice prvi...

takoder objasnite mi ovo:
zasto 60tih god kada su se otkopavali djelovi tzv jasenovca su u masovnim grobnicamam nadeni ustaski simboli, domobranski vojne cizme(dali ste mozda culi ikad za titov jasenovac od 1945-48 god)

i josh pitanje zracni napad jugo-socijalista i anglosaksonaca 1944 u kojem je gadjan jasenovac prema hrvatskim vlastima je unisten do temelja te je poginulo 2000-4000 ljudi, sam zracni napad je potvrdio crveni kriz, te postoje slike iz zrakoplova gdje se jasno vidi gadanje jasenovca

sta je sa tim zrtvama???


borba za hrvatsku drzavu je opravdana i samim time je opravdana i NDH prva drzava u kojoj su svi Hrvati bili svoji na svome, zlocina je bilo i oni se trebaju kazniti ali od svih drzava koje su sudjelovale u drugom svijetskom ratu NDH je imala najmanji broj, cak je vise zhidova ubijeno u visijevskoj francuskoj, o anglosaksonskim bomardiranjima da i negovorim...

ali i dalje se opravdava jugoslavija i njezino koljacko nasljedje

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X22yhleS ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 13 sij 2010, 14:46 
Offline

Pridružen/a: 10 sij 2010, 23:04
Postovi: 14
Oke dobro, iako se ne slažem se svama... Zašto onda Jugoslavija u svijetu nije navedena kao takva zločinačka
organizacija, država?
Zašto onda u svijetu NDH nije proglašena malenom macom?

ZATO ŠTO TO NIJE ISTINA

ko je autor vaših knjiga iz koje vučete te podatke? molim vas reci te


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 13 sij 2010, 18:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 11:36
Postovi: 1136
luka32 je napisao/la:
Oke dobro, iako se ne slažem se svama... Zašto onda Jugoslavija u svijetu nije navedena kao takva zločinačka
organizacija, država?
Zašto onda u svijetu NDH nije proglašena malenom macom?

ZATO ŠTO TO NIJE ISTINA

ko je autor vaših knjiga iz koje vučete te podatke? molim vas reci te



imate primjer fasisticke spanjolske pod okriljem franca koja nije imala problem dok su zapadne velesile ju koristile kao borca protiv komunizma, zatim sjeverna koreja, kina, sovijetski savez zemlje koje su pocinile najvece genocide i dalje uzivaju svijetsko postovanje... stvar vam je u interesima jugoslavija kao nesvrstana je pruzala korist zapadnim saveznicima kao i istocnom bloku...


ovo bi trebali valjda znati to su opcenito poznate stvari


knjige koje procitam provjerim dvostruko odlazeci u drzavni arhiv i zbirku NSKa za to razdoblje

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X22yhleS ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 14 sij 2010, 02:16 
Offline

Pridružen/a: 10 sij 2010, 23:04
Postovi: 14
Ovo gore šta si naveo se slažem, i sve se vrti oko koristi naravno, živimo u kapitalizmu..
I Pavelića su držali na životu, i ostale važnije emigrante i NDH za svaki slučaj ako se Juga
otme kontroli itd..
Ali oni u svijetu slove, stoje i zna se kao krutne zločince i tu nema premca..
za Jugu, ne stoji... Da je izvršena koljaža na Hrvate , ne stoji..
Da je izvršena hajka na Ustaše, to stoji!


Ali za ove knjige šta si naveo ne kužim šta ti znači, i ne pridodajem neku posebnu vrijednost
jer mi izgleda kao izmišljotina.
Ali vjerum ti!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 14 sij 2010, 10:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 11:36
Postovi: 1136
luka32 je napisao/la:
Ovo gore šta si naveo se slažem, i sve se vrti oko koristi naravno, živimo u kapitalizmu..
I Pavelića su držali na životu, i ostale važnije emigrante i NDH za svaki slučaj ako se Juga
otme kontroli itd..
Ali oni u svijetu slove, stoje i zna se kao krutne zločince i tu nema premca..
za Jugu, ne stoji... Da je izvršena koljaža na Hrvate , ne stoji..
Da je izvršena hajka na Ustaše, to stoji!


Ali za ove knjige šta si naveo ne kužim šta ti znači, i ne pridodajem neku posebnu vrijednost
jer mi izgleda kao izmišljotina.
Ali vjerum ti!




gospodine trebate UCITI povijest da bi ju razumili, ustasa u najvisem obliku je bilo 30 000 i to su napuhane brijke...
a ljudi je ubijeno 300-600 000

preko milijun ljudi je napustilo NDH, sjecate se o onom crncu koji nikad nije bio politicki aktivan on je sa zhenom ruzhom bjezao van od straha partizana, jer ti opancari nikad nisu knjige i tramvaja vidili samo su za noz znali... ako neznate vecinom su ubijanja vrsili sami srbi


ovo vam je partizan koji je 90tih upoznao krscanstvo i priznao da je osobno zasluzan za ubojstvo 35 000 ljudi, a ta osoba je minornog znacaja sada zamislite vec igrace... BLEIBURG I KRIZNI PUTOVI su ETNICKI genocid, koji su vecinom pocinili srbi(tek mali dio fanaticnih hrvatskih partizana)nad hrvatima da zadovolje svoju krvavu zelju za osvetom nad HRVATIMA

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X22yhleS ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 14 sij 2010, 10:23 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
luka32 je napisao/la:
Oke dobro, iako se ne slažem se svama... Zašto onda Jugoslavija u svijetu nije navedena kao takva zločinačka
organizacija, država?
Zašto onda u svijetu NDH nije proglašena malenom macom?

ZATO ŠTO TO NIJE ISTINA

ko je autor vaših knjiga iz koje vučete te podatke? molim vas reci te


zato jer si glup, sinko. tko je god svoju guzicu parkirao na mjestu rezerviranom za pobjednice u 2. svj. ratu postao je zaslužan član zajednice.
zločini crvene armije 44-45 po broju i okolnostima zločina nadmašivali su njemačke zločine. silovanja, palež, ubijanje, pljačka...
nitko danas sssr odnosno rusiju ne smatra zločinačkom.

ndh je bez sumnje bila velika greška u hrvatskoj povijesti, ne kao država nego kao politički sustav.
ali tvoje zanemarivanje i ignoriranje sustava, širine i održavanja zločina partizana i jugoslavije je odvratan a tebe ne člini borcem za pravdu i poštenje nego pripadnika druge strane kojemu zločini ne znače ništa loše ako se vrše prema onome koga smatraš protivnikom dok na protivnikove zločine gledaš kao ultimativno civilizacijsko zlo.
ti si dakle, glava....licemjer.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 14 sij 2010, 12:05 
Offline

Pridružen/a: 07 pro 2009, 22:13
Postovi: 123
Čini mi se da ovdje neki ljudi zaboravljaju koja je danas godina.
Zašto ste se uhvatili partizana i ustaša? Ovdje neki imaju loše mišljenje o određenim hrvatskim političarima, a rade istu stvar kao i oni, pokušavaju ponovno podijeliti Hrvate na ustaše i partizane.
Za mene nema razlike između onoga tko će mi pokušati objasniti da je Pavelić bio duša od čovjeka samo eto morao je tako raditi i između onih koji govore da su se Srbi samo branili '91.
Ljudi koji su se borili sad u Domovinskom ratu koliko znam nisu se borili ni za Jugoslaviju ni za NDH već za Republiku Hrvatsku koja nema nikakve veze s ustašama!!
Koliko znam za Republiku Hrvatsku su se u Domovinskom ratu borili svi, neovisno o tome kome je tko što bio u 2. svjetskom, a predsjednik nam je bio partizan i JNA časnik.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 14 sij 2010, 12:31 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
u jednom razgovoru sa admiralom lošom isti mi kaže kako je zapravo pavelić bio član talijanskog ogranka masonske lože. kao i tito, kji je također bio mason.
izgelada da su masoni imali svoje ljude u obje strane koji su povlačili poteze u skladu s njihovim predviđanjima i očekivanjima.
s tim da je očito pavelić, kako je radio, radio točno tako s jedne strane postane vrijednosno jednak nacistima a ako popuši da zbog njegova naslijeđa ideja hrvatske države prestane biti opcija.
s druge strane tu je bio tito čija je uloga bila, ukoliko nacisti izgube, da hrvatsku, zbog naslijeđa ante pavelića formira isključivo kao dio jedne veće tvorevine, toliko omiljene interesima međunarodnih moćnika koje mi paušalno nazivamo "anglo-američki" interesi.
zanimljivo da je taj isti pavelić prošao itekako lišo iako su njegovi kolege, vladari ostalih država sila osovine redom nastradali, štoviše pavelića nitko nije ni previše tražio a ni jugoslavija, pa ni sam tito se nije pretrgao od zahtjeva za izručenjem ustaškog poglavara.
ima li tu vatre, jer se dimi naveliko?

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 14 sij 2010, 12:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9562
Lokacija: HR HB
Pancho je napisao/la:
Čini mi se da ovdje neki ljudi zaboravljaju koja je danas godina.


Danas je godina u kojoj su se tek otkrile masovne grobnice i rudnici sa žrtvama, nakon decenija prikrivanja i zataškavanja koje su partizani ubijali bez suda i optužbe. Zanimljivo je da je Hrvatska '91 napadnuta sa vojskom(JNA) koja je imala istu petokraku na čelu kao i koljači na Bleiburgu prije 40ak godina.
Nije podjela Hrvata, ako se procesuiraju zločini iz bilo kojega rata.

Za istinu i pravdu NIKADA nije kasno!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 14 sij 2010, 12:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 11:36
Postovi: 1136
Pancho je napisao/la:
Čini mi se da ovdje neki ljudi zaboravljaju koja je danas godina.
Zašto ste se uhvatili partizana i ustaša? Ovdje neki imaju loše mišljenje o određenim hrvatskim političarima, a rade istu stvar kao i oni, pokušavaju ponovno podijeliti Hrvate na ustaše i partizane.
Za mene nema razlike između onoga tko će mi pokušati objasniti da je Pavelić bio duša od čovjeka samo eto morao je tako raditi i između onih koji govore da su se Srbi samo branili '91.
Ljudi koji su se borili sad u Domovinskom ratu koliko znam nisu se borili ni za Jugoslaviju ni za NDH već za Republiku Hrvatsku koja nema nikakve veze s ustašama!!
Koliko znam za Republiku Hrvatsku su se u Domovinskom ratu borili svi, neovisno o tome kome je tko što bio u 2. svjetskom, a predsjednik nam je bio partizan i JNA časnik.



vidite nije nit cudo sto ste zbunjeni kada nebaratate osnovni pojmovima. Komunizam zeli prikazati Ustastvo kao neku ideologiju NDH kao neku ideolosku drzavu sto je netocno. Fasizam je ideologija, Nacional-socijalizam je ideologija Ustastvo je pokret za oslobodenje svih Hrvatskih krajeva i stvaranja Hrvatske narodne drazve, pokret osnovan 1929 godine(preuzeto iz nacela ustaskog pokreta, izvori HOP i Hrvatski Drzavni arhiv)

Mogu li vas pitati dali vam govori Blage Zadre gdje govori mi smo Ustase i Vukovarski vod Turbo Ustase ista govore???
Ustanik ili Hrvatski ustasa postoji josh od vremena upada Turaka na nase prostore on ce uvijek postojati sve dok je tudinska cizma na Hrvatskoj zemlji, Ustaska vojnica i UHRO vise nepostoje to su vojno-politicki pokreti iz 20 stoljecja makar mnogi njihovi pripadnici u emigraciji su zasluzni za stvaranje Hrvatske drzave te borbu i osamostaljenje od JUGO-cetnicke agresije.

I nisu se ljudi u Domovinskom ratu borili samo za TEPUBLIKU HRVATSKU, dali znate da vecina Hrvatskih branitelja u Hrvatskoj je porijeklom ili rodena u BIH. Mi smo se u domovinskom ratu borili za slobodu i nezavisnost kao i u drugom svijetskom. Velika razlika je u tome da NDH je bila porazena i nestala je, Republika Hrvatska nije, a Hrvatski krajevi u BIH jesu ne vojno vec politicki svedeni na FEDERACIJSKO ROBSTVO. Sve dok je tako borab ce se i dalje nastaviti, ZIVIO TRECI HRVATSKI ENTITET!!! ZDS!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X22yhleS ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 14 sij 2010, 13:55 
Offline

Pridružen/a: 07 pro 2009, 22:13
Postovi: 123
bumbar92 je napisao/la:
Danas je godina u kojoj su se tek otkrile masovne grobnice i rudnici sa žrtvama, nakon decenija prikrivanja i zataškavanja koje su partizani ubijali bez suda i optužbe. Zanimljivo je da je Hrvatska '91 napadnuta sa vojskom(JNA) koja je imala istu petokraku na čelu kao i koljači na Bleiburgu prije 40ak godina.
Nije podjela Hrvata, ako se procesuiraju zločini iz bilo kojega rata.
Za istinu i pravdu NIKADA nije kasno!


Po mojoj logici želja za pravdom i istinom nije isto što i umanjivanje/negiranje zločina, a neki to pokušavaju napraviti.
Prvo se krene sa Pavelić je bio loš, zatim se doda da on i nije pobio toliko ljudi, pa se onda krene s tim da on to nije želio već da je morao, pa se onda doda da on uopće nije imao veze s tim i onda se na kraju završi na tome da su se Hrvatski branitelji '91. borili protiv onih partizana koji su '41. ustali protiv dobrih nacista i fašista.

Hrvatski_Zrinjski je napisao/la:
vidite nije nit cudo sto ste zbunjeni kada nebaratate osnovni pojmovima. Komunizam zeli prikazati Ustastvo kao neku ideologiju NDH kao neku ideolosku drzavu sto je netocno. Fasizam je ideologija, Nacional-socijalizam je ideologija Ustastvo je pokret za oslobodenje svih Hrvatskih krajeva i stvaranja Hrvatske narodne drazve, pokret osnovan 1929 godine(preuzeto iz nacela ustaskog pokreta, izvori HOP i Hrvatski Drzavni arhiv)

Mogu li vas pitati dali vam govori Blage Zadre gdje govori mi smo Ustase i Vukovarski vod Turbo Ustase ista govore???
Ustanik ili Hrvatski ustasa postoji josh od vremena upada Turaka na nase prostore on ce uvijek postojati sve dok je tudinska cizma na Hrvatskoj zemlji, Ustaska vojnica i UHRO vise nepostoje to su vojno-politicki pokreti iz 20 stoljecja makar mnogi njihovi pripadnici u emigraciji su zasluzni za stvaranje Hrvatske drzave te borbu i osamostaljenje od JUGO-cetnicke agresije.

I nisu se ljudi u Domovinskom ratu borili samo za TEPUBLIKU HRVATSKU, dali znate da vecina Hrvatskih branitelja u Hrvatskoj je porijeklom ili rodena u BIH. Mi smo se u domovinskom ratu borili za slobodu i nezavisnost kao i u drugom svijetskom. Velika razlika je u tome da NDH je bila porazena i nestala je, Republika Hrvatska nije, a Hrvatski krajevi u BIH jesu ne vojno vec politicki svedeni na FEDERACIJSKO ROBSTVO. Sve dok je tako borab ce se i dalje nastaviti, ZIVIO TRECI HRVATSKI ENTITET!!! ZDS!


Ustaše su sami sebi zabili auto gol na kraju utakmice kad su se urotili sa nacistima i fašistima.
Ustaški pokret je počeo kao pokret protiv pretvarnja Hrvata u nižu rasu u Kraljevini SHS, no i partizanski pokret je krenuo kao pokret protiv nacista. Pa ako se već hvale ustaše zašto se nebi i partizani onda?
Biti ustaša '91. i ustaša '41. mislim da nije isto. "Ustaše" iz '91. nisu klale po selima i vršile progone, dok su oni iz '41. druga priča.
E pošto kažeš da si branitelj zanima me jesi se borio za to da se obnovi ustaška NDH u kojoj su vršeni progoni i koja je po mome mišljenju ista stvar kao i Velika Srbija samo što su Hrvati i Srbi zamijenili mjesta ili si se borio za Hrvatsku u kojoj svaki pošteni čovjek ima pravo na život?

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 14 sij 2010, 14:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9562
Lokacija: HR HB
Pancho je napisao/la:
Po mojoj logici želja za pravdom i istinom nije isto što i umanjivanje/negiranje zločina, a neki to pokušavaju napraviti.
Prvo se krene sa Pavelić je bio loš, zatim se doda da on i nije pobio toliko ljudi, pa se onda krene s tim da on to nije želio već da je morao, pa se onda doda da on uopće nije imao veze s tim i onda se na kraju završi na tome da su se Hrvatski branitelji '91. borili protiv onih partizana koji su '41. ustali protiv dobrih nacista i fašista.


Djete, branitelji su se borili da se obrane od srpske JNA agresije, a ustaša tada nije bilo osim na privjescima nadobudnih emigranata, jedina poveznica Ustaša i Hrvatskih branitelja jeste da su se borili protiv istog neprijatelja i to ti je neoboriva činjenica. Samo pogledaj sastav generalštaba JNA u to vrijeme sve će ti biti jasno.

Tebe da interesira pravda i istina, onda bi bar malo poslušao šta "druga strana" kaže i šta znači toliki broj jama, grobišta i rudnika sa kostima, a ne samo partizanska i udbaška priča i njihova opravdanja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 14 sij 2010, 14:20 
Offline

Pridružen/a: 07 pro 2009, 22:13
Postovi: 123
bumbar92 je napisao/la:

Djete, branitelji su se borili da se obrane od srpske JNA agresije, a ustaša tada nije bilo osim na privjescima nadobudnih emigranata, jedina poveznica Ustaša i Hrvatskih branitelja jeste da su se borili protiv istog neprijatelja i to ti je neoboriva činjenica. Samo pogledaj sastav generalštaba JNA u to vrijeme sve će ti biti jasno.

Tebe da interesira pravda i istina, onda bi bar malo poslušao šta "druga strana" kaže i šta znači toliki broj jama, grobišta i rudnika sa kostima, a ne samo partizanska i udbaška priča i njihova opravdanja.


Prvo, ja upravo to pokušavam reći, potpisivam sve što si napisao.
Drugo, ja nisam prvi počeo spominjati "ustaše" u Domovinskom ratu i stavio sam to pod navodnike jer znam da u Domovinskom ratu nije bilo ustaša u tome smislu riječi.
Treće, slažem se da se partizanski zločini trebaju procesuirati, ali partizanski zločini nemaju nikakve veze s ustaškim zločinima.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 14 sij 2010, 14:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9562
Lokacija: HR HB
Pancho je napisao/la:
Treće, slažem se da se partizanski zločini trebaju procesuirati, ali partizanski zločini nemaju nikakve veze s ustaškim zločinima.


:palacgore1
Drž' se toga stava i ne boj se Božijeg suda....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 14 sij 2010, 14:40 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2010, 13:04
Postovi: 3
Evo prvi post na forumu...:)

Nisam htio da bude baš na ovoj temi, al na aktivnim temama ste vi prvi, pa ću vam nešto reći...

Bez uvrede, al glupa vam je tema... ne može se uopće generalizirati ovo pitanje


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 14 sij 2010, 14:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9562
Lokacija: HR HB
benito je napisao/la:
Evo prvi post na forumu...:)

Nisam htio da bude baš na ovoj temi, al na aktivnim temama ste vi prvi, pa ću vam nešto reći...

Bez uvrede, al glupa vam je tema... ne može se uopće generalizirati ovo pitanje


Dobrodošao! :zivili

Naravno da se ne može generalizirati, ali se isto tako ne može generalizirati kada se SVE Ustaše nazivaju koljačima, fašistima, nacistima, pa se to prenese na "ustaške potomke", Hrvate...

Mora se pronaći neka sredina, a za to služe i ovakve teme,...valjda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 14 sij 2010, 15:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 11:36
Postovi: 1136
bumbar92 je napisao/la:
benito je napisao/la:
Evo prvi post na forumu...:)

Nisam htio da bude baš na ovoj temi, al na aktivnim temama ste vi prvi, pa ću vam nešto reći...

Bez uvrede, al glupa vam je tema... ne može se uopće generalizirati ovo pitanje


Dobrodošao! :zivili

Naravno da se ne može generalizirati, ali se isto tako ne može generalizirati kada se SVE Ustaše nazivaju koljačima, fašistima, nacistima, pa se to prenese na "ustaške potomke", Hrvate...

Mora se pronaći neka sredina, a za to služe i ovakve teme,...valjda.



vrlo lijepo slozeno, slazem se u potpunosti...
generalizirati u negativnom smislu se nemoze, ako se govori o zlocinim austasa neka se nabroje pocinitelji te uzmu vjerodostojni svijedoci(ona jugo-komunisticka skola tu neide ja vidio i 50 ljudi na streljnje se odvede jer jedan opancar vidio tih 50 ustasa)

primjerice ako su ustase toliko zlocinacki nastrojeni kako vam mogu naci ovaj primjer: 1941 znaci punih godinu dana prije osnutka Hrvatske pravoslavne crkve na prostoru banije jedan bivsi kaotlicki svecenik izbacen iz samostana ubija pravoslavnog popa(sada bi partijci rekli i prolazi nekaznjeno), Hrvatska ga vlast osuduje na dozivotnu robiju u jasenovcu gdje i umire(ne od streljanja ili ubojstva vec od rada, posto nikad uzivotu kamencic nije podigao a kamoli u ciglani radio)
(izvor Hrvatski drzavni arhiv)

stvarno ovakvih primjera pravde ima na tisuce samo za 1941 godinu, ata godina je vazna jer tada mnogo hrvata je htjelo se osvetiti srbskim zandarima koji su ih ubijali i mucili u kraljevini jugoslaviji

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X22yhleS ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 14 sij 2010, 15:38 
Offline

Pridružen/a: 07 pro 2009, 22:13
Postovi: 123
Hrvatski_Zrinjski je napisao/la:
bumbar92 je napisao/la:

Dobrodošao! :zivili

Naravno da se ne može generalizirati, ali se isto tako ne može generalizirati kada se SVE Ustaše nazivaju koljačima, fašistima, nacistima, pa se to prenese na "ustaške potomke", Hrvate...

Mora se pronaći neka sredina, a za to služe i ovakve teme
,...valjda.



vrlo lijepo slozeno, slazem se u potpunosti...
generalizirati u negativnom smislu se nemoze, ako se govori o zlocinim austasa neka se nabroje pocinitelji te uzmu vjerodostojni svijedoci(ona jugo-komunisticka skola tu neide ja vidio i 50 ljudi na streljnje se odvede jer jedan opancar vidio tih 50 ustasa)

primjerice ako su ustase toliko zlocinacki nastrojeni kako vam mogu naci ovaj primjer: 1941 znaci punih godinu dana prije osnutka Hrvatske pravoslavne crkve na prostoru banije jedan bivsi kaotlicki svecenik izbacen iz samostana ubija pravoslavnog popa(sada bi partijci rekli i prolazi nekaznjeno), Hrvatska ga vlast osuduje na dozivotnu robiju u jasenovcu gdje i umire(ne od streljanja ili ubojstva vec od rada, posto nikad uzivotu kamencic nije podigao a kamoli u ciglani radio)
(izvor Hrvatski drzavni arhiv)

stvarno ovakvih primjera pravde ima na tisuce samo za 1941 godinu, ata godina je vazna jer tada mnogo hrvata je htjelo se osvetiti srbskim zandarima koji su ih ubijali i mucili u kraljevini jugoslaviji


Izgleda da smo napokon našli dio gdje se svi slažemo :palacgore1
:hrvatinic :HercegBosanac

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 12 ožu 2010, 09:20 
Offline

Pridružen/a: 22 ruj 2009, 07:42
Postovi: 2
Citat:
A što se tiće NDH, o tome što vi govorite su potpune nebuloze, svijetski povijsnilčari su jedini koji su objektivni
i oni bi se zgrozili sa ovakvim pristupom, umanjivanju i ublažavanju uloge NDH na ovim prostorima.

Žao mi je, ali vi ste zatrovani


Ma gdje si ti vidio svijeta ili povjesnicara? Pronadi jedan strani izvor koji ne citira jugoslavensku "akademiju" koju su tvoji vjerojatno podrzavali. Ne postoji, niti postoji moderni studij Nezavisne Drzave Hrvatske - jerbo toga nitkog ne briga, Hrvati moraju se sloziti okolo toga, donjeti na stol nove izvore i otvarati vrata za razgovor na profesionalnoj razini. Ali toga nece biti jer i ovi koji su za jedinu pravednu stranu traze neko "sredstvo" da bi barem mogli rec "eh pa nisu svi bili zlocinci". Znas tko su bili zlocinci? Pobunjenici u Nezavisnoj Drzavi Hrvatskoj kao i oni koji su se pobunili protiv Republike Hrvatske, evo jednog hinta, nosili su kokarde i sajkace.

Jadni je taj balkan i sada vidim zasto. Dok ovakovi deklariraju ostale kao 'zatrovane' zna se koja je ura....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 12 ožu 2010, 09:27 
Offline

Pridružen/a: 22 ruj 2009, 07:42
Postovi: 2
Jos jedan zlatni biser ovog foruma

Citat:
ndh je bez sumnje bila velika greška u hrvatskoj povijesti, ne kao država nego kao politički sustav.


:klanjam

Trebali su tebe tada da pokrenis jednu drugu Hrvatsku opciju za demokraciju - podrzavali bi te svi oni koji su ignorirali hrvatske molbe do tada za neku vrstu bilo kakve slobode u prvoj jugoslaviji. Da da, svi oni koji su se slagali okolo Versaillesa i stvaranje jedne velike Drzave od tih mali "balkanski drzavica" bih se slozili da moraju rasturiti sve to izvan geopolitickog ukusa, da bi oni Hrvati mogli imati neku "slobodu" i to bas tvoju verziju politickog sistema :palacgore1

Daj nemoj da te netko cuje ....


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 176 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 38 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO