HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 14:55.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 176 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 04 ruj 2010, 20:20 
Online

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13484
Lokacija: ZG
Zašto računate Hrvate i Muslimane zajedno ... Ta i tada su neku drugu pjesmu pjevali, nisu svi bili "gorljivi Hrvati" premda dobar dio jeste ...

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 04 ruj 2010, 20:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 pro 2009, 22:19
Postovi: 1069
Lokacija: Rekoše nam "u banani"! Do kad, vidit ćemo!
PCM je napisao/la:
Zašto računate Hrvate i Muslimane zajedno ... Ta i tada su neku drugu pjesmu pjevali, nisu svi bili "gorljivi Hrvati" premda dobar dio jeste ...


Morebit zato što ih je tadanji brojitbeni ured NDH brojao tako.

I nije to samo tada bilo.

Evo kako Seljačka Sloga - glasilo HSS-a gleda na stanovničtvo banovine Hrvatske 1939.

Obratite pozornost na tekst (drugi i treći red odozgor) s desne strane zemljovida banovine Hrvatske.

slika

Naravno, danas je drugačije vrime i druge realnosti.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 04 ruj 2010, 20:48 
Offline

Pridružen/a: 12 srp 2010, 22:57
Postovi: 280
Imam jedno off pitanje:

Kada su i zašto Madžari postali Mađari?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 04 ruj 2010, 20:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 pro 2009, 22:19
Postovi: 1069
Lokacija: Rekoše nam "u banani"! Do kad, vidit ćemo!
hercnjak je napisao/la:
Imam jedno off pitanje:

Kada su i zašto Madžari postali Mađari?


Stvar pravopisa nam raznih hrvatskih.

Da dodam ... u hrvatskoj je tradiciji pravopisanja bila inačica sa , a sa đ je noviji oblik.

Kažu niki današnji gramatičari da je to zato što i Mađari ime svoje zemlje izgovaraju s omekšanom afrikatom - Magyar Köztársaság.

gy = hrv. dj > đ

Osobno pišem Madžarska!

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 04 ruj 2010, 22:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2009, 21:46
Postovi: 176
Hrvatski_Zrinjski je napisao/la:
hib je napisao/la:

Ne bih se slozio sa tobom
niko nemoze znati sta bi bilo sa NDH da je opstala pa ni najveci NDHovci,ali iz cisto zdravog razmisljanja mislim da ona ne bi imala sanse da opstane i to bas zbog toliko razlicitosti.
Evo ja i danas mislim da BiH moze samo opstati ako se podijeli na tri dijela to jest da hrvati dobiju entitet i sve sto ide uz to.A kako bi tek opstala jedna NDH sa
4.817.000 Hrvata (računati muslimani),
1.848.000 Srba,
145.000 Nijemaca,
70.000 Mađara,
37.000 Slovenaca,
44.267 Čeha i Slovaka.
pa kad tad bi se neko pobunio al kao sto vidim svako ima svoje misljenje :herceg_bosna


Krivi ste uzeli izvor, tj. nepozdan koristite popis koji je naveo Matković.
SLUŽBENI podatci Državnog brojidbenog ureda:
za godinu 1941.
Hrvata 4.868.831,
Srba 1.250.000,
Nijemaca 170.000,
Mađara 69.000,
Slovenaca 37.000,
44.267 Čeha i Slovaka,

za godinu 1944.
200-300 000 Srba se smatra Hrvatskim pravoslavcima.


Ako jedna Ujedinjeno Kraljevstvo, zemlja u kojoj žive 4 glavna naroda(gdje Englezi jedva čine neku večinu) se očuvala bez večih problema NDH bi također tako, jer osnovne vjerske slobode je jamčila, šta Jugoslavija NIJE!



Ima jedna velika greska u tvom razmisljanju a to je:
NISMO MI ENGLEZI VEC BALKANCI KOJI SE KRVE VEC STOLJECIMA ZBOG SVEGA I SVACEGA :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 05 ruj 2010, 01:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 11:36
Postovi: 1136
hib je napisao/la:
Hrvatski_Zrinjski je napisao/la:

Krivi ste uzeli izvor, tj. nepozdan koristite popis koji je naveo Matković.
SLUŽBENI podatci Državnog brojidbenog ureda:
za godinu 1941.
Hrvata 4.868.831,
Srba 1.250.000,
Nijemaca 170.000,
Mađara 69.000,
Slovenaca 37.000,
44.267 Čeha i Slovaka,

za godinu 1944.
200-300 000 Srba se smatra Hrvatskim pravoslavcima.


Ako jedna Ujedinjeno Kraljevstvo, zemlja u kojoj žive 4 glavna naroda(gdje Englezi jedva čine neku večinu) se očuvala bez večih problema NDH bi također tako, jer osnovne vjerske slobode je jamčila, šta Jugoslavija NIJE!



Ima jedna velika greska u tvom razmisljanju a to je:
NISMO MI ENGLEZI VEC BALKANCI KOJI SE KRVE VEC STOLJECIMA ZBOG SVEGA I SVACEGA :zivili



Onda da vas prepravim, kako je moguće da na ovim prostorima Austrijanci 400 godina, Bizant 1000 godina, Osmansko carstvo 400 godina drže države duplo veče nego Hrvatska i BiH. Sa stotinama naroda bez večih muka toliko godina, a mi da nebi opstali tih bjednih 60tak godina po vama.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X22yhleS ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 05 ruj 2010, 09:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2009, 21:46
Postovi: 176
Hrvatski_Zrinjski je napisao/la:
hib je napisao/la:


Ima jedna velika greska u tvom razmisljanju a to je:
NISMO MI ENGLEZI VEC BALKANCI KOJI SE KRVE VEC STOLJECIMA ZBOG SVEGA I SVACEGA :zivili



Onda da vas prepravim, kako je moguće da na ovim prostorima Austrijanci 400 godina, Bizant 1000 godina, Osmansko carstvo 400 godina drže države duplo veče nego Hrvatska i BiH. Sa stotinama naroda bez večih muka toliko godina, a mi da nebi opstali tih bjednih 60tak godina po vama.



e pa ja mislim da ne bi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 06 ruj 2010, 00:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 11:36
Postovi: 1136
hib je napisao/la:
Hrvatski_Zrinjski je napisao/la:


Onda da vas prepravim, kako je moguće da na ovim prostorima Austrijanci 400 godina, Bizant 1000 godina, Osmansko carstvo 400 godina drže države duplo veče nego Hrvatska i BiH. Sa stotinama naroda bez večih muka toliko godina, a mi da nebi opstali tih bjednih 60tak godina po vama.



e pa ja mislim da ne bi


Osobno mišljenje na pričaonama nema neku težinu, navedite barem neki izvor ili barem navod nečiji kojim potkrepljujete svoje stavove.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X22yhleS ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 06 ruj 2010, 08:47 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2010, 13:19
Postovi: 61
moj dedo je bio u domobranima jbg. tako ga trefilo ,u ono vrjeme ka se vratio kuci bio je" zlocinac"a danas da sam ja malo drukciji mogo sam srediti domovnicu na osnovu toga jer je zaveden kao domoljub ali u danasnje doba .....

_________________
[bVeni, vidi, vici ][/b]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 06 ruj 2010, 19:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 11:36
Postovi: 1136
PCELICA je napisao/la:
moj dedo je bio u domobranima jbg. tako ga trefilo ,u ono vrjeme ka se vratio kuci bio je" zlocinac"a danas da sam ja malo drukciji mogo sam srediti domovnicu na osnovu toga jer je zaveden kao domoljub ali u danasnje doba .....



Vaš djed nije bio ništa manje zaveden nego što su naši drgaovoljci i branitelji 90tih. Imate biti ponosni na njega što je odlučio stupiti u domobranstvo i braniti Hrvatsku državu. Zato će mu generacije biti zahvalne.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X22yhleS ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 06 ruj 2010, 22:52 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2010, 13:19
Postovi: 61
Hrvatski_Zrinjski je napisao/la:
PCELICA je napisao/la:
moj dedo je bio u domobranima jbg. tako ga trefilo ,u ono vrjeme ka se vratio kuci bio je" zlocinac"a danas da sam ja malo drukciji mogo sam srediti domovnicu na osnovu toga jer je zaveden kao domoljub ali u danasnje doba .....



Vaš djed nije bio ništa manje zaveden nego što su naši drgaovoljci i branitelji 90tih. Imate biti ponosni na njega što je odlučio stupiti u domobranstvo i braniti Hrvatsku državu. Zato će mu generacije biti zahvalne.

ma ja ga se ne sjecam samo kazem da u jednom vremenu si zlocinac a u drugom heroj e to samo moze na balkanu da se povjest pise zavisno od vlasti a ne od dogadjaja

_________________
[bVeni, vidi, vici ][/b]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 07 ruj 2010, 15:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2009, 21:46
Postovi: 176
Hrvatski_Zrinjski je napisao/la:
hib je napisao/la:


e pa ja mislim da ne bi


Osobno mišljenje na pričaonama nema neku težinu, navedite barem neki izvor ili barem navod nečiji kojim potkrepljujete svoje stavove.



Ma ocemu ti to majke ti
NDH je postojala 4god i to je jedina istina a sve drugo su osobna misljenja bez mnogo bla bla.
A moj stav sam ti vec napisao u prijasnjim postovima :herceg_bosna


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 07 ruj 2010, 16:24 
Offline

Pridružen/a: 07 ruj 2010, 16:07
Postovi: 134
stožerni brigadir je napisao/la:
Povijesna je činjenica da su Ustaše osnovane 1929. u Italiji pod vodstvom Ante Pavelića.Pokret je nastao kao odgovor na velikosrpski teror nad Hrvatima u kraljevini SHS.Do drugog svj. rata djelovao je iz emigracije a onda po osnivanju NDH preuzima vlast i bori se za zaštitu Hrvatske opstojnosti u ta burna vremena.Ustaše su se pokazale kao iznimno hrabri ratnici i disciplinirana vojska.Nakon rata i poraza dio odlazi ponovo u emigraciju a dio biva mučki ubijen.

Komunistička propaganda prikazuje Ustaše kao obične koljače koji bježe kad poška puče.Ali istina je sasvim drugačija,ti koji to tako prikazuju nikada nisu vojno samoporazili Ustaše.Čak su izbjegavali bilo kakav sukob s njima.Još im se uvaljuji i neki logori s kojim Ustaše nisu imali veze.

Ustaška emigracija je i početkom 90ih organizirala dopremu pomoći i oružja u RH.

Koliko se meni čini domoljubi.A vama??? :-neznam

:hrvatinic E moj brigadiru,tako sam i ja nekad mislio,ali ustaše su bili obični -u manjini-fanatici-to su oni koji se nisu predavali-u većini ološ i napast za vlastiti narod,siledžije.Pa i "slavno vođstvo" je dalo petama vjera 1945.Oni su velika sramota za hrvate.To ti kažem Ja koji je robijao u komunizmu i kojeg je UDFBA-a hapsila u 2 sata u noći.Forget.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 07 ruj 2010, 16:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2010, 13:27
Postovi: 32
usraše su bili obični zločinci sluge njemačke sramota hrvatska


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 07 ruj 2010, 21:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 11:36
Postovi: 1136
PAUL_GASOL je napisao/la:
usraše su bili obični zločinci sluge njemačke sramota hrvatska




Naučite se barem pisati, ovako ispadate kao nepismeni šumadijac.
I obrazložite nešto a ne samo zagađujte temu glupostima.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X22yhleS ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 08 ruj 2010, 09:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
Hrvatski_Zrinjski je napisao/la:
PAUL_GASOL je napisao/la:
usraše su bili obični zločinci sluge njemačke sramota hrvatska




Naučite se barem pisati, ovako ispadate kao nepismeni šumadijac.
I obrazložite nešto a ne samo zagađujte temu glupostima.

šta nisu bile njemačke sluge, a zauzvrat dobili državicu na par godina?
provodili rasne zakone, šta se praviš grbav? :smajl052

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 08 ruj 2010, 09:12 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2010, 13:04
Postovi: 246
POL_GASOL je napisao/la:
Hrvatski_Zrinjski je napisao/la:



Naučite se barem pisati, ovako ispadate kao nepismeni šumadijac.
I obrazložite nešto a ne samo zagađujte temu glupostima.

šta nisu bile njemačke sluge, a zauzvrat dobili državicu na par godina?
provodili rasne zakone, šta se praviš grbav? :smajl052


nemoj tako topliću.
pa ti si na drugoj temi vrlo glasno i nabusito baljezgao na temu šta bi ti s muslimanima radio i kako bi se odnosio a takav odnos baš i ne odstupa od onoga što bi mogli podvesti pod rasne zakone.
ja znam da je se tvoja kukavna srpska duša dosjetila kako barem malo saprati gorak okus kukavnosti , podlosti i izopačenosti tvoga naroda pa predstavljanjem kao hrvat želiš dobiti mjestu gdje ćeš u miru ispoljavati svoju mržnju prema muslimanima a istodobno, uvodeći argumentaciju koje se ni sam ne držiš, zadovoljiti svoje niske srapke strasti tako da ćeš pametovati o usrašama.
znam da je teško biti srbin, ti si tipičan primjerak, ali zar je dotle došlo da ono malo poštovanja i višeg mišljenja za svoj, inače jako jadan narod, pokušavaš steći tako da ćeš glumiti hrvata koji veliča srbe.
ti bi najrađe opleo po hrvatima općenito, jebiga, poraz boli, pa kako ti to i nebi ovdje uspjelo u onoj mjeri u kojoj tvoja jadna srpska kukavna dušica želi, ideš po metodi; riječima na ustaše mislima na hrvate.
e jadna srbijo, jadna...spali ti junački orlovi na čopor pičkica......

_________________
....on the other side


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 08 ruj 2010, 09:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
Bad Grabovnik famiglia je napisao/la:
POL_GASOL je napisao/la:
šta nisu bile njemačke sluge, a zauzvrat dobili državicu na par godina?
provodili rasne zakone, šta se praviš grbav? :smajl052


nemoj tako topliću.
pa ti si na drugoj temi vrlo glasno i nabusito baljezgao na temu šta bi ti s muslimanima radio i kako bi se odnosio a takav odnos baš i ne odstupa od onoga što bi mogli podvesti pod rasne zakone.
ja znam da je se tvoja kukavna srpska duša dosjetila kako barem malo saprati gorak okus kukavnosti , podlosti i izopačenosti tvoga naroda pa predstavljanjem kao hrvat želiš dobiti mjestu gdje ćeš u miru ispoljavati svoju mržnju prema muslimanima a istodobno, uvodeći argumentaciju koje se ni sam ne držiš, zadovoljiti svoje niske srapke strasti tako da ćeš pametovati o usrašama.
znam da je teško biti srbin, ti si tipičan primjerak, ali zar je dotle došlo da ono malo poštovanja i višeg mišljenja za svoj, inače jako jadan narod, pokušavaš steći tako da ćeš glumiti hrvata koji veliča srbe.
ti bi najrađe opleo po hrvatima općenito, jebiga, poraz boli, pa kako ti to i nebi ovdje uspjelo u onoj mjeri u kojoj tvoja jadna srpska kukavna dušica želi, ideš po metodi; riječima na ustaše mislima na hrvate.
e jadna srbijo, jadna...spali ti junački orlovi na čopor pičkica......

majketi na čemu si jutros?
NDH je imala rasne zakone koje je provodila, nema to veze sa mnom
i ako nemam ništa protiv Srba ne znači da im se uvlačim
uostalom da jesam Srbin pisao bi ekavicom i kao takav bi se pred.
koga to ja imam ložit na ovom kurčevitom forumu?
i šta ako imamo različita mišljenja
zašto moraš vrijeđati, a ne normalno diskutirati.

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 08 ruj 2010, 09:50 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2010, 13:04
Postovi: 246
POL_GASOL je napisao/la:
Bad Grabovnik famiglia je napisao/la:

nemoj tako topliću.
pa ti si na drugoj temi vrlo glasno i nabusito baljezgao na temu šta bi ti s muslimanima radio i kako bi se odnosio a takav odnos baš i ne odstupa od onoga što bi mogli podvesti pod rasne zakone.
ja znam da je se tvoja kukavna srpska duša dosjetila kako barem malo saprati gorak okus kukavnosti , podlosti i izopačenosti tvoga naroda pa predstavljanjem kao hrvat želiš dobiti mjestu gdje ćeš u miru ispoljavati svoju mržnju prema muslimanima a istodobno, uvodeći argumentaciju koje se ni sam ne držiš, zadovoljiti svoje niske srapke strasti tako da ćeš pametovati o usrašama.
znam da je teško biti srbin, ti si tipičan primjerak, ali zar je dotle došlo da ono malo poštovanja i višeg mišljenja za svoj, inače jako jadan narod, pokušavaš steći tako da ćeš glumiti hrvata koji veliča srbe.
ti bi najrađe opleo po hrvatima općenito, jebiga, poraz boli, pa kako ti to i nebi ovdje uspjelo u onoj mjeri u kojoj tvoja jadna srpska kukavna dušica želi, ideš po metodi; riječima na ustaše mislima na hrvate.
e jadna srbijo, jadna...spali ti junački orlovi na čopor pičkica......

majketi na čemu si jutros?
NDH je imala rasne zakone koje je provodila, nema to veze sa mnom
i ako nemam ništa protiv Srba ne znači da im se uvlačim
uostalom da jesam Srbin pisao bi ekavicom i kao takav bi se pred.
koga to ja imam ložit na ovom kurčevitom forumu?
i šta ako imamo različita mišljenja
zašto moraš vrijeđati, a ne normalno diskutirati.


prvenstveno ti ne znaš normalno raspravljati.
ne možeš spočitavati rasne zakone ustašama nakon što si sam izjavio da su ti muslimani prihvatljivi samo kao teška manjina i to u kontekstu da bi ih svugdje trebalo biti u simboličnom broju.
žalim, ali takav stav je u duhu rasnih zakona, bez obzira kakvo ja osobno imao mišljenje o tome.
a da ne spominjem daljnje uvrede i neskrivenu mržnju koju prosipaš prema muslimanima.
nisi vjerodostojan i nemaš nikakvu raspravnu vrijednost.
ti ako si srbin, imaš svo pravo liječiti svoje komplekse predstavljajući se kao hrvat na način kao što ti radiš.
ako si slučajno hrvat, imaš i tu svo pravo biti cmakač srpske guzice, poltron i ljigavac.
ne bi bio jedini.
ali u oba slučaja si gadljiv i nevjerodostojan jer ti motivi nisu rasprava nego liječenje vlastitog jada.
pao si ko s kruške i odmah počeo tlapiti o tome s kjim guštom si glasovao za službeni beograd, kako se nitko nije usrećio tko je tikve kontra srba sadio, kako ti se riga od htv-a a gledaš samo srpsku televiziju, pa si dapače ušao i u unutarnje stvari srbije svojim stavom prema ldp-u i čedi narkiću, kao da si u najmanju ruku radikal.
uživaš u tapšanju s ljudima, srbima, koji ni ne kriju šta bi od hrvata radili da imaju priliku, često im je zbog neinteligencije u žaru borbe, znalo ispast nešto u tom stilu.
kažem, ti budi ti iskompleksirani srbin, nije kažnjivo.
budi i hrvat guzoljub, nisi jedini ali ne pravi se da si hrvat kojemu je stalo do ovoga naroda jer je iz aviona vidljivo da si lažnjak, na ovaj ili onaj način i da si ovdje samo zato da bi se inatio.
znam da u stvarnom životu ne možeš ali srećom ima neta, pa kako je net tvoj domet uživaj u blagodatima neta.
ali zapamti, i ja imam pravo da ti kažem da si lažnjak, da si nevjerodostojan i da je svaka rasprava s tobom unutra beskorisna.
na jednoj temi bi odradio muslimane ko hitler židove a na drugoj osuđuješ rasne zakone.
na jednoj temi spočitavaš hrvatima da su pičke, da ih vode pičke a na drugoj ližeš li ližeš,srpske guze.

obraz ti je ko opanak.
i ti bi da se s tobom raspravlja na normalan način?
kako, kad ni sam nisi normalan.

nisam ti ja kriv što deda na lijevča polju nije imao sreće ili stric pred mrkonjićem pa razočaran u junački duh svojeg naroda pokušavaš "pisati sam sebu ljubavna pisma" (ovo je preneseno značenje, koje će drugi shvatiti, ti nisi baš kapacitet pa nećeš, a eto, tek tako da se ne zbuniš)

_________________
....on the other side


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 08 ruj 2010, 09:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
Bad Grabovnik famiglia je napisao/la:
POL_GASOL je napisao/la:
majketi na čemu si jutros?
NDH je imala rasne zakone koje je provodila, nema to veze sa mnom
i ako nemam ništa protiv Srba ne znači da im se uvlačim
uostalom da jesam Srbin pisao bi ekavicom i kao takav bi se pred.
koga to ja imam ložit na ovom kurčevitom forumu?
i šta ako imamo različita mišljenja
zašto moraš vrijeđati, a ne normalno diskutirati.


prvenstveno ti ne znaš normalno raspravljati.
ne možeš spočitavati rasne zakone ustašama nakon što si sam izjavio da su ti muslimani prihvatljivi samo kao teška manjina i to u kontekstu da bi ih svugdje trebalo biti u simboličnom broju.
žalim, ali takav stav je u duhu rasnih zakona, bez obzira kakvo ja osobno imao mišljenje o tome.
a da ne spominjem daljnje uvrede i neskrivenu mržnju koju prosipaš prema muslimanima.
nisi vjerodostojan i nemaš nikakvu raspravnu vrijednost.
ti ako si srbin, imaš svo pravo liječiti svoje komplekse predstavljajući se kao hrvat na način kao što ti radiš.
ako si slučajno hrvat, imaš i tu svo pravo biti cmakač srpske guzice, poltron i ljigavac.
ne bi bio jedini.
ali u oba slučaja si gadljiv i nevjerodostojan jer ti motivi nisu rasprava nego liječenje vlastitog jada.
pao si ko s kruške i odmah počeo tlapiti o tome s kjim guštom si glasovao za službeni beograd, kako se nitko nije usrećio tko je tikve kontra srba sadio, kako ti se riga od htv-a a gledaš samo srpsku televiziju, pa si dapače ušao i u unutarnje stvari srbije svojim stavom prema ldp-u i čedi narkiću, kao da si u najmanju ruku radikal.
uživaš u tapšanju s ljudima, srbima, koji ni ne kriju šta bi od hrvata radili da imaju priliku, često im je zbog neinteligencije u žaru borbe, znalo ispast nešto u tom stilu.
kažem, ti budi ti iskompleksirani srbin, nije kažnjivo.
budi i hrvat guzoljub, nisi jedini ali ne pravi se da si hrvat kojemu je stalo do ovoga naroda jer je iz aviona vidljivo da si lažnjak, na ovaj ili onaj način i da si ovdje samo zato da bi se inatio.
znam da u stvarnom životu ne možeš ali srećom ima neta, pa kako je net tvoj domet uživaj u blagodatima neta.
ali zapamti, i ja imam pravo da ti kažem da si lažnjak, da si nevjerodostojan i da je svaka rasprava s tobom unutra beskorisna.
na jednoj temi bi odradio muslimane ko hitler židove a na drugoj osuđuješ rasne zakone.
na jednoj temi spočitavaš hrvatima da su pičke, da ih vode pičke a na drugoj ližeš li ližeš,srpske guze.

obraz ti je ko opanak.
i ti bi da se s tobom raspravlja na normalan način?
kako, kad ni sam nisi normalan.

nisam ti ja kriv što deda na lijevča polju nije imao sreće ili stric pred mrkonjićem pa razočaran u junački duh svojeg naroda pokušavaš "pisati sam sebu ljubavna pisma" (ovo je preneseno značenje, koje će drugi shvatiti, ti nisi baš kapacitet pa nećeš, a eto, tek tako da se ne zbuniš)

eto ja nisam za normalne diskusije a ti jesi sa uvredama
uostalom ti citiraš a nije obratno,
ja imam pravo na svoje mišljenje ti na svoje i to je to :HercegBosanac

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 08 ruj 2010, 10:02 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2010, 13:04
Postovi: 246
POL_GASOL je napisao/la:
Bad Grabovnik famiglia je napisao/la:

prvenstveno ti ne znaš normalno raspravljati.
ne možeš spočitavati rasne zakone ustašama nakon što si sam izjavio da su ti muslimani prihvatljivi samo kao teška manjina i to u kontekstu da bi ih svugdje trebalo biti u simboličnom broju.
žalim, ali takav stav je u duhu rasnih zakona, bez obzira kakvo ja osobno imao mišljenje o tome.
a da ne spominjem daljnje uvrede i neskrivenu mržnju koju prosipaš prema muslimanima.
nisi vjerodostojan i nemaš nikakvu raspravnu vrijednost.
ti ako si srbin, imaš svo pravo liječiti svoje komplekse predstavljajući se kao hrvat na način kao što ti radiš.
ako si slučajno hrvat, imaš i tu svo pravo biti cmakač srpske guzice, poltron i ljigavac.
ne bi bio jedini.
ali u oba slučaja si gadljiv i nevjerodostojan jer ti motivi nisu rasprava nego liječenje vlastitog jada.
pao si ko s kruške i odmah počeo tlapiti o tome s kjim guštom si glasovao za službeni beograd, kako se nitko nije usrećio tko je tikve kontra srba sadio, kako ti se riga od htv-a a gledaš samo srpsku televiziju, pa si dapače ušao i u unutarnje stvari srbije svojim stavom prema ldp-u i čedi narkiću, kao da si u najmanju ruku radikal.
uživaš u tapšanju s ljudima, srbima, koji ni ne kriju šta bi od hrvata radili da imaju priliku, često im je zbog neinteligencije u žaru borbe, znalo ispast nešto u tom stilu.
kažem, ti budi ti iskompleksirani srbin, nije kažnjivo.
budi i hrvat guzoljub, nisi jedini ali ne pravi se da si hrvat kojemu je stalo do ovoga naroda jer je iz aviona vidljivo da si lažnjak, na ovaj ili onaj način i da si ovdje samo zato da bi se inatio.
znam da u stvarnom životu ne možeš ali srećom ima neta, pa kako je net tvoj domet uživaj u blagodatima neta.
ali zapamti, i ja imam pravo da ti kažem da si lažnjak, da si nevjerodostojan i da je svaka rasprava s tobom unutra beskorisna.
na jednoj temi bi odradio muslimane ko hitler židove a na drugoj osuđuješ rasne zakone.
na jednoj temi spočitavaš hrvatima da su pičke, da ih vode pičke a na drugoj ližeš li ližeš,srpske guze.

obraz ti je ko opanak.
i ti bi da se s tobom raspravlja na normalan način?
kako, kad ni sam nisi normalan.

nisam ti ja kriv što deda na lijevča polju nije imao sreće ili stric pred mrkonjićem pa razočaran u junački duh svojeg naroda pokušavaš "pisati sam sebu ljubavna pisma" (ovo je preneseno značenje, koje će drugi shvatiti, ti nisi baš kapacitet pa nećeš, a eto, tek tako da se ne zbuniš)

eto ja nisam za normalne diskusije a ti jesi sa uvredama
uostalom ti citiraš a nije obratno,
ja imam pravo na svoje mišljenje ti na svoje i to je to :HercegBosanac


imaš, ali time nisi pobio ništa od ovoga što sam ti napisao.
imaj ti svoje mišljenje ali iskreno takvi ljudi kao ti mi se gade do zadnje kapi želučane kiseline.
počni ti sadit tikve i to sa svojim idolima, toplo se nadam jedinom mogućem svršetku.
jadna herceg bosna i njezin narod sa ljudkim bijedama poput tebe (ovo u slučaju ako ipak nisi plačitelj nad sudbinom dede i strike najebalih pred ustaškim hordama)

_________________
....on the other side


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 08 ruj 2010, 10:03 
Offline

Pridružen/a: 31 kol 2010, 14:06
Postovi: 558
Bobovac je napisao/la:
stožerni brigadir je napisao/la:
Komunistička propaganda prikazuje Ustaše kao obične koljače koji bježe kad poška puče.Ali istina je sasvim drugačija,ti koji to tako prikazuju nikada nisu vojno samoporazili Ustaše.Čak su izbjegavali bilo kakav sukob s njima.


Komunistička propaganda njih jeste prikazivala kao koljače ali nipošto kao kukavice već kao... rekao bih veoma opasne i odlučne tipove spremne za akciju, dakle možemo reći hrabre, mada se to nije izričito prikazivalo. Više se to pokušavalo prikazati kao neka nečovječni životinjski nagon nego hrabrost, jer po njima - hrabri mogu biti samo ljudi a ustaše to nisu.

Uostalom evo što je u Ratnom dnevniku Ivana Šibla rečeno o njima:

"»Jesu li crnolegionari hrabri?« upita me mali Valent. Valent je dvanaestogodišnji štapski dječak koji nema druge dužnosti nego da postavlja kojekakva pitanja. »Ostavi me na miru, baš me briga«, odgovorih. Poslije, za vrijeme kratkog noćnog predaha, umjesto da spavamo počeo sam razmišljati kako bi trebalo odgovoriti na Valentovo pitanje.

Zaista, jesu li crnolegionari hrabri?

»Evo zore, evo dana; evo Jure i Bobana«, pjevaju crni ustaše i jurišaju na naše položaje. Zapravo, oni i ne jurišaju, oni naprosto nadiru. Naši su položaji bolji od njihovih. Onaj tko se brani u početku je obično uvijek u povoljnijem položaju od napadača. Ali napadač zato ima psihološku prednost. Tučemo ih iz pušaka i puškomitraljeza, i ne može se reći da naša vatra nije djelotvorna. Ginu prilično, no njihovi streljački lanci, iako prorijeđeni, napreduju jedan za drugim uzbrdo prema nama; potiskuju nas prema vrhovima Kalnika. Nije to uobičajeno vojničko nastupanje, kao kod Nijemaca. Vojnički nastupati znači organizirano napredovati prebacujući se s položaja na položaj, sve bliže cilju, pod zaštitom vatre.
Legija je formirana od nekoliko tisuća divljaka iz vjerski i nacionalistički najzadrtijih i najzatucanijih sredina. To su primitivni gorštaci, zaluđeni od katoličkih popova i kasnije korumpirani pljačkom i pokoljima. Nose crne ustaške odore i za vrijeme borbe uvijek su pijani. Kada napadaju, iz njihovih se redova ori divlja, sumanuta rika i teško ih je zaustaviti. Oko vrata vise im križići, a u lisnicama i notesima imaju svete sličice. Tko zna, možda im je negdje u zamagljenoj svijesti zaostao fratarski nauk o svetoj misiji da uništavaju bezbožnike, misiji koju svaki dobar katolik i Hrvat (a po njihovu najbolji Hrvati i katolici jesu ustaše) treba obavljati za Crkvu, poglavnika i hrvatsku državu.
Crni ustaše su napojeni rumom i rakijom. Topovsko meso se uvijek opija, jer u pijanu stanju bolje juriša i lakše gine. Ovako pijani nastupaju srčano i gotovo su nezadrživi. Ne osvrću se na metke koji ih kose. Čini se da su zaista hrabri. Ali zašto sve to!? Kakav je cilj pred njima? Opći cilj je nakazan i zločinački, osobni motiv svakog pojedinca je pljačka i krvološtvo. Tu se ne radi o hrabrosti. Hrabrost je plemenita osobina čovjeka, a ne spontani poriv zvijeri.
Teško ih je čak i mrziti. Kako da mrziš divlju zvijer zato što je opasna i krvoločna? Treba je onemogućiti, naprosto iz nužde i zbog općeg dobra.

Malo je komplicirano, ali možda će me štapski dječak Valent razumjeti. On je bistar partizančić."



Istina. CL je u istocnoj Bosni (ne zanemarujuci odredjene zlocine nad srpskim civilnim stanovnistvom, iako kvantitativno, barem tamo, ti zlocini nisu bili nista veci od cetnickih nad civilnim stanovnistvom Foce, Visegrada, i slicno) napravila cudo, dok je sam Francetic bio, da se onako ulicarski izrazim, pravo zajeban igrac. Slusao sam jednog starog dedu - koji je bio u CL-u - kako prica o zarobljavanju jednog cetnickog vojvode u blizini Gorazda. Kaze, pridje njemu Francetic, samo se nasmijesi i odjednom ga tako strahovito ujede za obraz da mu je otkinuo podobar dio obraza.

Tema je pomalo bez veze jer zna se da je od oko 1 000 000 zrtava 2. SRata na prostoru Jugoslavije vecina poginula u medjunacionalnim i ideololoskim sukobima samih "Jugoslovena". Nisu ih ustase mogli sve pobiti tako da - licno misljenje - mislim da u to vrijeme nije bilo strane koja je ostala cista obraza. Kako god, CL je zasigurno bila hrabra postrojba. Inace, jedan rodjak od moje nane je bio u CL-u - prikljucio se nakon sto su mu cetnici pobili svu petoricu brace u stali iza porodicne kuce gdje su se sakrili u jednoj magazi koja je bila iskopana ispod djubriva.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 08 ruj 2010, 11:35 
Offline

Pridružen/a: 07 ruj 2010, 16:07
Postovi: 134
Pa do kada će ustaše,četnici i partizani biti u modi.Blago Mesići i sličnima.Ovaj forum po sadržaju ,kao da pišu 70.godišanjici.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 08 ruj 2010, 11:37 
Offline

Pridružen/a: 07 ruj 2010, 16:07
Postovi: 134
Mislio sam,nadao se ,dolazi bolji svijet,a ono bljak.Opet ista pjesma kao prije 60.god.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USTAŠE-domoljubi ili ???
PostPostano: 08 ruj 2010, 12:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
Bad Grabovnik famiglia je napisao/la:
POL_GASOL je napisao/la:
eto ja nisam za normalne diskusije a ti jesi sa uvredama
uostalom ti citiraš a nije obratno,
ja imam pravo na svoje mišljenje ti na svoje i to je to :HercegBosanac


imaš, ali time nisi pobio ništa od ovoga što sam ti napisao.
imaj ti svoje mišljenje ali iskreno takvi ljudi kao ti mi se gade do zadnje kapi želučane kiseline.
počni ti sadit tikve i to sa svojim idolima, toplo se nadam jedinom mogućem svršetku.
jadna herceg bosna i njezin narod sa ljudkim bijedama poput tebe (ovo u slučaju ako ipak nisi plačitelj nad sudbinom dede i strike najebalih pred ustaškim hordama)

baš suprotno jadna HB s takvima kao što si ti
zato je danas i nemamo
hrvati iz hrvatske su dobili državu a nama su HB raspustili
i napravili nam federaciju s muslimanima
istim onim s kojima se ližu i govore nam okrenite se sarajevu
zato danas imaš onaj slučaj rafalom na povratnike
njima je u genima konjušarski mentalitet i sluganstva bilo kome
ale eto Srbi im smetaju vidi bogati
pa eto sad srba nema a država im pred bankrotom
pa kukaju kako im mi uzimamo pare
pozdravljaju gej parade po zagrebu mašu im
a u beogradu ne smiju prismrditi
samo kako ćeš ti to vidit kad su ti vjerovatno ruke krvlju uprljane
nama kojima nisu to nije problem
malo skuliraj

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 176 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 30 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO