HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 22:36.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ] 

Odnosi s Italijom u budućnosti bit će?
1-fenomenalni 13%  13%  [ 2 ]
2-vrlo dobri 25%  25%  [ 4 ]
3-dobri 31%  31%  [ 5 ]
4-loši, Istra 19%  19%  [ 3 ]
5-katastrofalni 13%  13%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 16
Autor/ica Poruka
 Naslov: Ustaški kukavičluk i fašističko-četnička suradnja
PostPostano: 18 stu 2013, 23:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
http://hr.wikipedia.org/wiki/Londonski_sporazum

Koliko velike razmjere ima ustaško kukavičko pristajanje uz suradnju sa talijanskim fašistima i njihovim srpskim prijateljima koje je rezultiralo masovnim pokoljima hrvatskog stanovništva Dalmacije, Like. Hercegovine i Bosne.

Ovdje bih se fokusirao na Dalmaciju. Koliko je ovo ponašanje pomoglo širenju komunističkih (anti)vrijednosti u Dalmaciji i koliko je ono zacementiralo jednu poveću grupu u našem narodu u obožavanju komunističkih ideja, sustava vrijednosti, zločinaca/zločina itd.. I ono važnije, preživljavanju tih ideja do dana današnjeg.

Kako razlučiti čežnju i želju za hrvatskom državom u nekim realnim okvirima onoga vremena i kukavičluk tih istih ˝domoljuba˝ koji su svojim pogodovanjem fašistima i četnicima okrenuli Dalmaciju komunizmu...Uz to svakako dodajmo i ustaške zločine nad Srbima..

Možemo li približiti stajališta sa dalmatinskim domoljubima koji su se borili protiv Talijana ali koji nisu željeli komunizam i Broza smatraju zločincem, odnosno mogu li ga oni približiti našima? Ili je malo takvih?


Tipični fašističko-četnički dernek :kava

http://hr.wikipedia.org/wiki/Pokolj_u_G ... opada_1942.

Možemo li i trebamo li u budućnosti strahovati od nove združene talijansko-srpske ugroze?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaški kukavičluk i fašističko-četnička suradnja
PostPostano: 18 stu 2013, 23:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Pa daleko od toga da su ustaše prirodni odabir hrvatskog naroda kao što ti sugeriraš, a i to što je netko u DSR-u bio u partizanima nema apsolutno nikakve veze s današnjicom.

Uostalom, većina boraca Istre i Dalmacije je razmišljala ovako...
slika
Citat:
ISTARSKI NARODE!

Duh Istre ostao je nepokoren. Mi nismo htjeli postati poslušno roblje.
U ovim odlučnim časovima naš narod pokazao je visoku nacionalnu svijest. Dokazao je svima i svakome da je Istra hrvatska zemlja i da će hrvatska ostati.


Svojim vlastitim snagama, ne čekajući da im drugi donesu slobodu, Istrani su ustali, jurnuli na kasarne uhvatili čvrsto oružje u svoje ruke, da njime brane svoje pravo i slobodu. Otvorena su vrata zloglasnih tamnica, i pušteni na slobodu dični sinovi nikad pokorene Istre. Ne ćemo više nikad dozvoliti, da se našom sudbinom drugi poigrava.


RODOLJUBI ISTRE!


Istra se priključuje matici zemlji i proglašuje ujedinjenje sa ostalom našom hrvatskom braćom.


Talijanski garnizoni u našim su rukama. Talijanski vojnici bježe sa naše rodne grude. Prvi put u istoriji uzima narod kormilo u svoje ruke.


ISTRANI!


Držimo čvrsto oružje u našim rukama! Stanimo na branik naše slobode. Ne dajmo je više nikome za živu glavu! Moramo da ostanemo svoji na svome.


Budimo disciplinirani i slušajmo upute naše narodne vlasti: naših NARODNO-OSLOBODILAČKIH ODBORA.


ŽIVJELA HRVATSKA ISTRA!
ŽIVJELA JUNAČKA NARODNO-OSLOBODILAČKA VOJSKA!
ŽIVIO ZAVNOH!
ŽIVJELA CRVENA ARMIJA!
ŽIVJELE SAVEZNIČKE ARMIJE!
Smrt fašizmu-sloboda narodu
Narodno oslobodilački odbor za Istru

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaški kukavičluk i fašističko-četnička suradnja
PostPostano: 18 stu 2013, 23:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Referiram se na (službenu vlast) NDH koja je imala kao tvorevina blagoslov od Stepinca i Mačeka, odnosno hrvatska državnost je bila odabir hrvatskog naroda.

Kako nema veze Volvi i danas se dijelimo na one koji vole ˝Rusa˝ i na one koji ga nemogu očima smislit kaj ne ;)


Daj komentar za budućnost, pusti sad samo što je bilo :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaški kukavičluk i fašističko-četnička suradnja
PostPostano: 18 stu 2013, 23:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Sve je to bezvrijedno. Da su Hrvati znali da će im komunisti i Broz ukrasti demokratske izbore ne bi partizani vidjeli 100 Hrvata u svojim redovima.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaški kukavičluk i fašističko-četnička suradnja
PostPostano: 18 stu 2013, 23:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
@BBC

Prevario bravar...

http://hr.wikipedia.org/wiki/Sporazum_T ... %A1i%C4%87


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaški kukavičluk i fašističko-četnička suradnja
PostPostano: 20 stu 2013, 21:46 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35599
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Za to je isključivo kriv Pavelić, kad je došao u Zagreb svi su pitali da li je išta dužan Talijanima a on je tvrdio da nema nikakav dogovor s njima a zatim je prodao pola Dalmacije i pola Hrvatske stavio pod talijanski utjecaj.

Ne lažite Maček kao izabrani hrvatski predstavnik nikada nije prihvatio ustaški režim, čak su Nijemcu prvo njemu ponudlili da bude poglavnik što je on odbio.
A ovo za Stepinca mogu lapetati samo najžešće komunjare.

Velika većina hrvatskih "ustaša" su bili obični domoljubi kojima je jedini cilj bio slobodna Hrvatska isto kao i što je većina hrvatskih partizana bila za socijalističku Hrvatsku, imali su dva poimanja uređenja Hrvatske ali isti cilj.
Problem je što su oni završili na marginama oba režima ili još gore pod zemljom, a na vrh su izbile kukavice i izdajice.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaški kukavičluk i fašističko-četnička suradnja
PostPostano: 20 stu 2013, 23:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Dobri do vrlo dobri. Jednostavno s njima imamo trenutno odnos kao i sa Mađarima. S tim da je Italija u silaznoj putanji glede snage što će svakako utjecati dodatno na njihovo smiravanje.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaški kukavičluk i fašističko-četnička suradnja
PostPostano: 21 stu 2013, 11:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 15:27
Postovi: 1676
Lokacija: Srbija Beograd
Vi Hrvati niste normalni, pa drugi svetski rat na Balkanu je bila igra preživljavanja, koju ste vi odigrali najbolje, da ne kažem skoro savršeno.
Uvek može bolje, ali šta bi da ste bili u koži ludih Srba, koji su išli štapom na tenk.

Mi smo takođe mogli da stvorimo marionetsku državu sa većom suverenošću, većom teritorijom i neposrednom zaštitom saveznika dakle Nemačke, da dobijemo teritorijalna proširenja na jugu, čak i Solun, jedino bi sever države zbog folksdojčera ostao pod nemačkom direktnom upravom kao što je i bilo. Time bi imali veću zaštitu Nemačke, a Pavelić ne bi mogao da divlja i da se poziva na srpski komunizam.
Drugo, imali bi i mi dozvolu za ubijanje. Dočekaš Nemce sa pogačom i solju, a kad odu napadneš šiptarska i bošnjačka sela ... i samo proglasiš islamfrei. Okupator gleda svoje interese, ti gledaš svoje i čistiš svoje dvorište od korova.
Bilo je primera, kada su okupatori, recimo italijanski fašisti samo posmatrali kako se balkanska divlja plemena tamane, jer najbitnije je da ne strada okupacioni vojnik.

Ovako smo odigrali sasvim pogrešno, doživeli bombardovanje, Nemci su stali na vašu stranu i dobili smo neku marionetsku državicu gde je Nedić pokušao da spasi što se spasiti može, prihvatajući izbeglice iz NDH.
Odmazda nad građanima Srbije je bila surova, gde su srazmerno svojoj populaciji najviše stradali Jevreji, a zatim Srbi i Cigani.
Samo zbog komunističkih provokacija i napada iz zaseda.
Zahvaljujući njima, Nemci su vrlo brzo pobili skoro sve Jevreje, jer njih su već imali popisane i smeštene u logorima, gde su čekali smrt. U kasnijim odmazdama su već morali da love ljude po ulicama i da tako ispunjavaju kvotu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaški kukavičluk i fašističko-četnička suradnja
PostPostano: 21 stu 2013, 11:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Fakat je zajebana ta povijest koju ucite

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaški kukavičluk i fašističko-četnička suradnja
PostPostano: 21 stu 2013, 11:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2009, 10:00
Postovi: 1736
Lokacija: ...................
Citat:
a kad odu napadneš šiptarska i bošnjačka sela ... i samo proglasiš islamfrei.


A najbolje da niste klali i palili muslimanska i hrvatska sela po Bosni, pogotovo muslimanska u istočnoj bosni, sad je samo pitanje kolko bi ste još klali i palili da ste imali njemačku protekciju ukao što se u hrvatskoj imali talijansku, a ove nebuloze da smo mi hrvati odigrali pametno u 2 sv.ratu necu ni komentirati

_________________
Cuius regio, eius religio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaški kukavičluk i fašističko-četnička suradnja
PostPostano: 21 stu 2013, 13:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
TG-B.B.B je napisao/la:
A najbolje da niste klali i palili muslimanska i hrvatska sela po Bosni, pogotovo muslimanska u istočnoj bosni, sad je samo pitanje kolko bi ste još klali i palili da ste imali njemačku protekciju ukao što se u hrvatskoj imali talijansku, a ove nebuloze da smo mi hrvati odigrali pametno u 2 sv.ratu necu ni komentirati


Oprosti mu jer čovjek ne zna , inače nije prvi koji misli da su Hrvati puno bolje prošli tada nego Srbi (mislim na likove iz Srbije).

daramo je napisao/la:
Ne lažite Maček kao izabrani hrvatski predstavnik nikada nije prihvatio ustaški režim, čak su Nijemcu prvo njemu ponudlili da bude poglavnik što je on odbio.


Trebao je prihvatiti pa makar mu zbog toga ošla glava na kraju svega... Vjerovatno bi mnogo života bilo sačuvano.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaški kukavičluk i fašističko-četnička suradnja
PostPostano: 21 stu 2013, 13:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
ZlatkoZG je napisao/la:

daramo je napisao/la:
Ne lažite Maček kao izabrani hrvatski predstavnik nikada nije prihvatio ustaški režim, čak su Nijemcu prvo njemu ponudlili da bude poglavnik što je on odbio.


Trebao je prihvatiti pa makar mu zbog toga ošla glava na kraju svega... Vjerovatno bi mnogo života bilo sačuvano.


Slažem se, zbog toga Mačeka ni ne mirišem previše u ovoj kasnijoj fazi političkog djelovanja jer se pokazao ili izuzetno nepromišljenim vođom ili kukavicom . Da je on preuzeo NDH, Jasenovca gotovo i sigurno ne bi bilo, a i svaka promjena granica u Dalmaciji(u talijansku korist) bi bila puno teža.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaški kukavičluk i fašističko-četnička suradnja
PostPostano: 21 stu 2013, 14:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 15:27
Postovi: 1676
Lokacija: Srbija Beograd
Tulkas je napisao/la:
Fakat je zajebana ta povijest koju ucite

Ako se obraćaš meni, onda je moj odgovor da to uopšte nije istorija koju učimo i koju smo ikada učili ikada.
Ja ne znam koja se istorija vama uopšte sviđa ? Ne valja vam zvanična istorija veličanja srpskog učešća u prvom sv.ratu na strani saveznika (ili da napišem ''saveznika'') i veličanje pokreta u kome je bio Gavrilo Princip, kao i veličanje učešća u drugom svetskom ratu t.j. u novom otporu prema Germanima.
A sada ne valja ni kada ja i moji istomišljenici podržavamo nešto totalno suprotno.
Šta onda valja ?

TG-B.B.B je napisao/la:
Citat:
a kad odu napadneš šiptarska i bošnjačka sela ... i samo proglasiš islamfrei.


A najbolje da niste klali i palili muslimanska i hrvatska sela po Bosni, pogotovo muslimanska u istočnoj bosni, sad je samo pitanje kolko bi ste još klali i palili da ste imali njemačku protekciju ukao što se u hrvatskoj imali talijansku, a ove nebuloze da smo mi hrvati odigrali pametno u 2 sv.ratu necu ni komentirati

Nemoj da to analiziraš sa previše emocija i iz svoj nacionalnog ugla. Bilo bi najpoštenije da smo svi imali podršku Nemaca ili da smo svi bili sa istom žestinom protivnici nemačke okupacije. A ne da samo Srbi ginu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaški kukavičluk i fašističko-četnička suradnja
PostPostano: 21 stu 2013, 15:42 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2009, 22:53
Postovi: 424
Lokacija: Toronto
Zadar1993 je napisao/la:
ZlatkoZG je napisao/la:



Trebao je prihvatiti pa makar mu zbog toga ošla glava na kraju svega... Vjerovatno bi mnogo života bilo sačuvano.


Slažem se, zbog toga Mačeka ni ne mirišem previše u ovoj kasnijoj fazi političkog djelovanja jer se pokazao ili izuzetno nepromišljenim vođom ili kukavicom . Da je on preuzeo NDH, Jasenovca gotovo i sigurno ne bi bilo, a i svaka promjena granica u Dalmaciji(u talijansku korist) bi bila puno teža.


Ribbentrop je svima rekao da su odnose sa Talijanima najvaznije za njih. To znaci da bi Talijani svakako dobili sto su sa Pavelicom.

_________________
Salo - Chic Nihilism


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaški kukavičluk i fašističko-četnička suradnja
PostPostano: 21 stu 2013, 16:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
max soldo je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:

Slažem se, zbog toga Mačeka ni ne mirišem previše u ovoj kasnijoj fazi političkog djelovanja jer se pokazao ili izuzetno nepromišljenim vođom ili kukavicom . Da je on preuzeo NDH, Jasenovca gotovo i sigurno ne bi bilo, a i svaka promjena granica u Dalmaciji(u talijansku korist) bi bila puno teža.


Ribbentrop je svima rekao da su odnose sa Talijanima najvaznije za njih. To znaci da bi Talijani svakako dobili sto su sa Pavelicom.


To je vrlo relativno što je bilo vidljivo na primjeru Austrije, a u vrijeme prije invazije na Rusiju Italija već prestaje biti ravnopravan partner Trećem Reichu.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaški kukavičluk i fašističko-četnička suradnja
PostPostano: 21 stu 2013, 19:57 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35599
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Kako nepromišljen kad je čovjek odbio suradnju s Nijemcima i državnički čin jer je smatrao da će Nijemci izgubiti rat, očito se nadao da će poslije rata kao nekompromitiran hrvatski predstavnik predstavljati Hrvatsku pred saveznicima i da će vrijediti dogovor za Banovinu Hrvatsku sa Srbima.

Čovjek je bio daleko realniji od ustaša koji su živjeli u fantaziji i smatrali muslimane Hrvatima (dok su im ovi iza leđa potajno vrbovali kod Hitlera za islamsku državu Bosnu iz koje će protjerati kršćansko stanovništvo), umjesto da se izbore pored Banovine i za preostale hrvatske krajeve Dalmacije, Istru, Boku Kotorsku, Srijem, Pounje bespotrebo su trošene snage na istočnu Bosnu, Sarajevo i Vrbasku regiju, koje je trebalo ostaviti Srbima i muslimanima pa nek se bore i sve promatrati sa strane a upravu nad tim područjima potpuno prepustiti Nijemcima.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaški kukavičluk i fašističko-četnička suradnja
PostPostano: 21 stu 2013, 21:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
daramo je napisao/la:
Kako nepromišljen kad je čovjek odbio suradnju s Nijemcima i državnički čin jer je smatrao da će Nijemci izgubiti rat, očito se nadao da će poslije rata kao nekompromitiran hrvatski predstavnik predstavljati Hrvatsku pred saveznicima i da će vrijediti dogovor za Banovinu Hrvatsku sa Srbima.

Čovjek je bio daleko realniji od ustaša koji su živjeli u fantaziji i smatrali muslimane Hrvatima (dok su im ovi iza leđa potajno vrbovali kod Hitlera za islamsku državu Bosnu iz koje će protjerati kršćansko stanovništvo), umjesto da se izbore pored Banovine i za preostale hrvatske krajeve Dalmacije, Istru, Boku Kotorsku, Srijem, Pounje bespotrebo su trošene snage na istočnu Bosnu, Sarajevo i Vrbasku regiju, koje je trebalo ostaviti Srbima i muslimanima pa nek se bore i sve promatrati sa strane a upravu nad tim područjima potpuno prepustiti Nijemcima.


Pa da, ako je već odbio suradnju s Nijemcima, onda je morao kao Tito u šume i voditi borbu, kao istinski demokrat i jedini legitimni predstavnik hrvatskog naroda, protiv fašističke okupacije uzmimo u obzir k tome i činjenicu da je on bio daleko popularniji od Tita u hrvatskome narodu (štoviše potonji je bio anonimus) i da je imao već izrađenu i jaku stranačku infrastrukturu koju je mogao u svakom trenutku pokrenuti na borbu (čak su postojale i "seljačke straže" koje su bile de facto borbene formacije). No on je jednu ulogu prepustio Paveliću, drugu Titu i onda smo dobili to što smo dobili.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaški kukavičluk i fašističko-četnička suradnja
PostPostano: 21 stu 2013, 22:00 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35599
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Da ali kako bi ta pobuna završila, tko bi naoružavo te jedinice, pošto nebi imali ni podršku saveznika prije svega Britanaca koji su podžavali četnike i kralja a niti Sovjeta?
Talijani bi okupirali svoju zonu i započeli etničko čišćenje Hrvata i nasilnu talijanizaciju a unutrašnjsot bi bila prepuštena četnicima, uz to Nijemci bi se osvećivali nad civilnim hrvatskim stanovništvom za sve vojne gubitke od te gerile.
Ne možeš sam protiv svih, Maček je smatrao da će Jugoslavija potpasti pod saveznički utjecaj i da će se onda mirno pokušati dogovoriti sa Srbima.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaški kukavičluk i fašističko-četnička suradnja
PostPostano: 21 stu 2013, 22:04 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Zadar1993 je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Kako nepromišljen kad je čovjek odbio suradnju s Nijemcima i državnički čin jer je smatrao da će Nijemci izgubiti rat, očito se nadao da će poslije rata kao nekompromitiran hrvatski predstavnik predstavljati Hrvatsku pred saveznicima i da će vrijediti dogovor za Banovinu Hrvatsku sa Srbima.

Čovjek je bio daleko realniji od ustaša koji su živjeli u fantaziji i smatrali muslimane Hrvatima (dok su im ovi iza leđa potajno vrbovali kod Hitlera za islamsku državu Bosnu iz koje će protjerati kršćansko stanovništvo), umjesto da se izbore pored Banovine i za preostale hrvatske krajeve Dalmacije, Istru, Boku Kotorsku, Srijem, Pounje bespotrebo su trošene snage na istočnu Bosnu, Sarajevo i Vrbasku regiju, koje je trebalo ostaviti Srbima i muslimanima pa nek se bore i sve promatrati sa strane a upravu nad tim područjima potpuno prepustiti Nijemcima.


Pa da, ako je već odbio suradnju s Nijemcima, onda je morao kao Tito u šume i voditi borbu, kao istinski demokrat i jedini legitimni predstavnik hrvatskog naroda, protiv fašističke okupacije uzmimo u obzir k tome i činjenicu da je on bio daleko popularniji od Tita u hrvatskome narodu (štoviše potonji je bio anonimus) i da je imao već izrađenu i jaku stranačku infrastrukturu koju je mogao u svakom trenutku pokrenuti na borbu (čak su postojale i "seljačke straže" koje su bile de facto borbene formacije). No on je jednu ulogu prepustio Paveliću, drugu Titu i onda smo dobili to što smo dobili.


:biceovodobro i čekati da rat prođe. :zubati

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaški kukavičluk i fašističko-četnička suradnja
PostPostano: 21 stu 2013, 22:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
daramo je napisao/la:
Da ali kako bi ta pobuna završila, tko bi naoružavo te jedinice, pošto nebi imali ni podršku saveznika prije svega Britanaca koji su podžavali četnike i kralja a niti Sovjeta?
Talijani bi okupirali svoju zonu i započeli etničko čišćenje Hrvata i nasilnu talijanizaciju a unutrašnjsot bi bila prepuštena četnicima, uz to Nijemci bi se osvećivali nad civilnim hrvatskim stanovništvom za sve vojne gubitke od te gerile.
Ne možeš sam protiv svih, Maček je smatrao da će Jugoslavija potpasti pod saveznički utjecaj i da će se onda mirno pokušati dogovoriti sa Srbima.


Imali bi NDH i na drugoj strani partizane koje bi vodio Maček koji bi s vremenom dobili potporu zapada (inače nije da je sovjetska pomoć Titu išta odlučujuće donijela sve do 1945e) te koji bi se borili u najmanjoj varijanti za Konfederalnu Jugu, ako ne i za samostalnu Hrvatsku sa demokratskim uređenjem. :neznam

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaški kukavičluk i fašističko-četnička suradnja
PostPostano: 21 stu 2013, 22:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Divlja svinja5 je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:

Pa da, ako je već odbio suradnju s Nijemcima, onda je morao kao Tito u šume i voditi borbu, kao istinski demokrat i jedini legitimni predstavnik hrvatskog naroda, protiv fašističke okupacije uzmimo u obzir k tome i činjenicu da je on bio daleko popularniji od Tita u hrvatskome narodu (štoviše potonji je bio anonimus) i da je imao već izrađenu i jaku stranačku infrastrukturu koju je mogao u svakom trenutku pokrenuti na borbu (čak su postojale i "seljačke straže" koje su bile de facto borbene formacije). No on je jednu ulogu prepustio Paveliću, drugu Titu i onda smo dobili to što smo dobili.


:biceovodobro i čekati da rat prođe. :zubati

:zubati

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaški kukavičluk i fašističko-četnička suradnja
PostPostano: 21 stu 2013, 22:33 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35599
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Da šta bi s tim postigao, zar ti vjeruješ da bi itko podržao tu gerilu?

Šta bio dobio tim: masovni građanski rat:
partizani vs ustaše
partizani vs seljačke snage
ustaše i Nijemci vs partizani i seljačke snage

Tko bi tu imao najviše gubitaka nego Hrvati i u ljudstvu a i politički, oslabljenu Hrvatsku bi onda lako raščerupali talijanski fašisti i četnici.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaški kukavičluk i fašističko-četnička suradnja
PostPostano: 22 stu 2013, 10:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
daramo je napisao/la:
Da šta bi s tim postigao, zar ti vjeruješ da bi itko podržao tu gerilu?

Šta bio dobio tim: masovni građanski rat:
partizani vs ustaše
partizani vs seljačke snage
ustaše i Nijemci vs partizani i seljačke snage

Tko bi tu imao najviše gubitaka nego Hrvati i u ljudstvu a i politički, oslabljenu Hrvatsku bi onda lako raščerupali talijanski fašisti i četnici.

Jeli obraćaš pozornost na što pišem?
Da je Maček poveo borbu partizani(Titovi) ne bi postojali jer ne bi nikad uspio okupiti ljudstva niti izgraditi infrastrukturu.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaški kukavičluk i fašističko-četnička suradnja
PostPostano: 11 sij 2014, 17:08 
Offline

Pridružen/a: 07 sij 2014, 18:54
Postovi: 25
Zadar1993 je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Da šta bi s tim postigao, zar ti vjeruješ da bi itko podržao tu gerilu?

Šta bio dobio tim: masovni građanski rat:
partizani vs ustaše
partizani vs seljačke snage
ustaše i Nijemci vs partizani i seljačke snage

Tko bi tu imao najviše gubitaka nego Hrvati i u ljudstvu a i politički, oslabljenu Hrvatsku bi onda lako raščerupali talijanski fašisti i četnici.

Jeli obraćaš pozornost na što pišem?
Da je Maček poveo borbu partizani(Titovi) ne bi postojali jer ne bi nikad uspio okupiti ljudstva niti izgraditi infrastrukturu.


Ako je virovat ovom Dizdaru (Oluja, mrežaTV- 2. 1. 2014.), a ja mu virujem, Tito je nakon Hitlerovog napada na SSSR kidnapirao već postojeći partizanski pokret koji je djelovao od samog početka talijanske okupacije a ne ga pokrenuo/organizirao.

http://mreza.tv/oluja-ozane-basic/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaški kukavičluk i fašističko-četnička suradnja
PostPostano: 11 sij 2014, 17:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5808
Zadar1993 je napisao/la:
Dobri do vrlo dobri. Jednostavno s njima imamo trenutno odnos kao i sa Mađarima. S tim da je Italija u silaznoj putanji glede snage što će svakako utjecati dodatno na njihovo smiravanje.


Ne znam, ja talijanskim iredentistima i elitama ne vjerujem. Narod je OK ....


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 37 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO