HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 12:11.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 188 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 08 vel 2011, 23:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58765
Lokacija: DAZP HQ
DzoniBG je napisao/la:
dudu je napisao/la:

http://www.24sata.info/vijesti/regija/5 ... atove.html

Populacija je u najmanju ruku neobrazovana, neinformirana, a bome i bezobrazna.


Toliko vremena provodis ovde, i ti jos padas na ovakve fore :yawn


to da u Srbiji i danas 10-tak% stanovništva spada u onu najzadrtiju, ali zaostalu desnu ideologiju je činjenica. baš stoga što sam upoznat mogu vući paralele i daleko je to izraženije nego je kod nas, u biti kod nas ne postoje čak ni neka relevantnija udruženja poput Obraza, SNP 1389 i slično, dok ćeš parole ova dva pokreta naći na desetine raznih mjesta samo po Beogradu. to je sve posljedica rastrzanosti društva, neimanju vizije o budućnosti i o glavnoj "dilemi" Zapad ili Rusija. ove proruske snage nisu nimalo naivne.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 08 vel 2011, 23:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
dudu je napisao/la:

to da u Srbiji i danas 10-tak% stanovništva spada u onu najzadrtiju, ali zaostalu desnu ideologiju je činjenica. baš stoga što sam upoznat mogu vući paralele i daleko je to izraženije nego je kod nas, u biti kod nas ne postoje čak ni neka relevantnija udruženja poput Obraza, SNP 1389 i slično, dok ćeš parole ova dva pokreta naći na desetine raznih mjesta samo po Beogradu. to je sve posljedica rastrzanosti društva, neimanju vizije o budućnosti i o glavnoj "dilemi" Zapad ili Rusija. ove proruske snage nisu nimalo naivne.


To je vec druga tema...

Ovde govorimo o tom istrazivanju koje si objavio. Ne sumnjam da je to otprilike istina, stvar je u tome da istu takvu anketu provedes medju obicnim pripadnicima najveceg broja nacija, da bi dobio slicne odgovore.

Zvanicna istorija svakog naroda je ulepsana, nakicena, to je sredstvo za vezivanje ljudi, zamisli dokle bi dovelo pricanje gole istine o svakom narodu... svesno se baronisu ljudi, i takvih primera mozemo nabrajati do sutra, u svakom narodu.

Ovde se kvarno imputira da su jedino Srbi mitomani, to i jeste cilj ovakve interpretacije istrazivanja. Obican covek malo zna o dalekoj proslosti, pitati zemljoradnika iz Macve, ili masinbravara iz Topole kad su Srbi dosli na Balkan je los humor...aj pitaj to isto za Hrvate piljara iz Medjimurja, ili cobana sa Velebita...veze nemaju. Ono sto takav drustveni sloj ljudi zna je ograniceno, i to je uglavnom sve naj naj, zato sto on nema niti vremena, niti mozga da razmislja o tome...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 08 vel 2011, 23:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58765
Lokacija: DAZP HQ
DzoniBG je napisao/la:
dudu je napisao/la:

to da u Srbiji i danas 10-tak% stanovništva spada u onu najzadrtiju, ali zaostalu desnu ideologiju je činjenica. baš stoga što sam upoznat mogu vući paralele i daleko je to izraženije nego je kod nas, u biti kod nas ne postoje čak ni neka relevantnija udruženja poput Obraza, SNP 1389 i slično, dok ćeš parole ova dva pokreta naći na desetine raznih mjesta samo po Beogradu. to je sve posljedica rastrzanosti društva, neimanju vizije o budućnosti i o glavnoj "dilemi" Zapad ili Rusija. ove proruske snage nisu nimalo naivne.


To je vec druga tema...

Ovde govorimo o tom istrazivanju koje si objavio. Ne sumnjam da je to otprilike istina, stvar je u tome da istu takvu anketu provedes medju obicnim pripadnicima najveceg broja nacija, da bi dobio slicne odgovore.

Zvanicna istorija svakog naroda je ulepsana, nakicena, to je sredstvo za vezivanje ljudi, zamisli dokle bi dovelo pricanje gole istine o svakom narodu... svesno se baronisu ljudi, i takvih primera mozemo nabrajati do sutra, u svakom narodu.

Ovde se kvarno imputira da su jedino Srbi mitomani, to i jeste cilj ovakve interpretacije istrazivanja. Obican covek malo zna o dalekoj proslosti, pitati zemljoradnika iz Macve, ili masinbravara iz Topole kad su Srbi dosli na Balkan je los humor...aj pitaj to isto za Hrvate piljara iz Medjimurja, ili cobana sa Velebita...veze nemaju. Ono sto takav drustveni sloj ljudi zna je ograniceno, i to je uglavnom sve naj naj, zato sto on nema niti vremena, niti mozga da razmislja o tome...


meni je u ovom istraživanju upalo u oko onaj postotak od 70% za Hrvate kao krivce za Jugoslaviju, to mi se jedino čini iskrenim. za ovo ostalo ili nemaju pojma ili namjerno lupaju kontru.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 08 vel 2011, 23:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
dudu je napisao/la:

meni je u ovom istraživanju upalo u oko onaj postotak od 70% za Hrvate kao krivce za Jugoslaviju, to mi se jedino čini iskrenim. za ovo ostalo ili nemaju pojma ili namjerno lupaju kontru.


Istaknuto je da se medjunarodna zajednica percipira kao krivac...

A kad je vec postavljeno pitanje ko je kriv od okolnih naroda...pa ko ce da bude kriv, Crnogorci, Goranci, Cincari?!

Pa naravno da ce Srbi da optuze Hrvate, koga drugog, Slovenci su truli za bilo kakve optuzbe...

Nerealno je za ocekivati da narod u totalu optuzi sebe, to u ovakvim anketama medju plebsom nikad neces dobiti kao odgovor.

Dule, nista tu nije cudno, znalo se to i bez ove ankete...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 08 vel 2011, 23:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58765
Lokacija: DAZP HQ
DzoniBG je napisao/la:
dudu je napisao/la:

meni je u ovom istraživanju upalo u oko onaj postotak od 70% za Hrvate kao krivce za Jugoslaviju, to mi se jedino čini iskrenim. za ovo ostalo ili nemaju pojma ili namjerno lupaju kontru.


Istaknuto je da se medjunarodna zajednica percipira kao krivac...

A kad je vec postavljeno pitanje ko je kriv od okolnih naroda...pa ko ce da bude kriv, Crnogorci, Goranci, Cincari?!

Pa naravno da ce Srbi da optuze Hrvate, koga drugog, Slovenci su truli za bilo kakve optuzbe...

Nerealno je za ocekivati da narod u totalu optuzi sebe, to u ovakvim anketama medju plebsom nikad neces dobiti kao odgovor.

Dule, nista tu nije cudno, znalo se to i bez ove ankete...


pa gdje je tu samokritičnost s obzirom da su Srbi dobili samo 9%? u kojoj mašti ti ljudi žive, njima kao da ni danas nije ništa jasno. davno je prošlo da Hrvata više nema, a pogledaj situaciju u zemlji danas, u kog sad da upiru. baš zato bi bilo logično da se ljudi probude i vide, a ne da i dalje upiru prstom oko sebe.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 08 vel 2011, 23:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
dudu je napisao/la:

pa gdje je tu samokritičnost s obzirom da su Srbi dobili samo 9%? u kojoj mašti ti ljudi žive, njima kao da ni danas nije ništa jasno. davno je prošlo da Hrvata više nema, a pogledaj situaciju u zemlji danas, u kog sad da upiru. baš zato bi bilo logično da se ljudi probude i vide, a ne da i dalje upiru prstom oko sebe.


Mene bi cudilo da je suprotno...

Zove te na fon zena sa ljupkim glasom, zamoli te za anketu, ti u sred przenja jaja sa slaninicom, hocem da ispadnes frajer pa zongliras nekoliko poslova i razgovor odjednom...

Udje u politicka pitanja, tu te vec propisno udavi, i sad te pita ko je kriv za raspad Juge... samo zamisli scenu... sad ce neko da se posipa pepelom na takvom mestu u takvim okolnostima...nemoguce. Udri brata Hrvata, onog prvog do sebe, koga ces... izbrises tu temu iz glave i bacis se na przenu jajaru.

Tako to otprilike ide, suvise je to neozbiljno da bi iz toga izvlacili dublje zakljucke.

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 08 vel 2011, 23:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58765
Lokacija: DAZP HQ
DzoniBG je napisao/la:
dudu je napisao/la:

pa gdje je tu samokritičnost s obzirom da su Srbi dobili samo 9%? u kojoj mašti ti ljudi žive, njima kao da ni danas nije ništa jasno. davno je prošlo da Hrvata više nema, a pogledaj situaciju u zemlji danas, u kog sad da upiru. baš zato bi bilo logično da se ljudi probude i vide, a ne da i dalje upiru prstom oko sebe.


Mene bi cudilo da je suprotno...

Zove te na fon zena sa ljupkim glasom, zamoli te za anketu, ti u sred przenja jaja sa slaninicom, hocem da ispadnes frajer pa zongliras nekoliko poslova i razgovor odjednom...

Udje u politicka pitanja, tu te vec propisno udavi, i sad te pita ko je kriv za raspad Juge... samo zamisli scenu... sad ce neko da se posipa pepelom na takvom mestu u takvim okolnostima...nemoguce. Udri brata Hrvata, onog prvog do sebe, koga ces... izbrises tu temu iz glave i bacis se na przenu jajaru.

Tako to otprilike ide, suvise je to neozbiljno da bi iz toga izvlacili dublje zakljucke.



možda je bila neka utakmica taj dan, Hrvati jednostavno previše otskaču. :zubati i cijela anketa odiše desničarskim stavovima, ne bi da su anketirali samo naprednjake.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 09 vel 2011, 01:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 stu 2010, 12:35
Postovi: 2762
Lokacija: Zadar
Mesić je u Dnevniku 3 ima neke svoje ispade oko antifašizma, kako partizani ne mogu biti zločinci jer im samo ime kaže da su osloboditelji naroda i slične nebuloze bez imalo razuma.

Malo više o tom iznimno frustrirajućem gostovanju u Dnevniku 3:

http://www.hrvatska-hrvatom.com.hr/2011 ... -svoj.html

_________________

K tebi lete naših želja jata,
naša radost tvojoj se veseli,
naša tuga tvojoj pomoć želi.
Herceg-Bosno, - kol'jevko Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 09 vel 2011, 09:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
DzoniBG je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Sa razlikom da je Aga rafalao sa Trebevića po par ljudi koji pišu ovdje, a da je Svarog iz kuće istjerao Tulkasove roditelje u BL sa 2 kese u ruci (ne doslovno on, ali figurativno)! I da je priča nekog "predaka" (naslušao sam ih se i ja) manje moćna od osobnog doživljaja.

Moj komentar nije bio u smislu poređenja stupnja stradanja, nego o činjenici da baš oni koji imaju najviše razloga da "jebu mater" u svakom postu ispadaju najciviliziraniji.


Prvi pasus ima smisla, tacno, jace su emocije koje je neko licno iskusio...

Svako ima pun kofer losih iskustava, trauma, predrasuda, to nas je sve negde obelezilo. Ostaje dilema dal cemo ostati u tom svetu mrznje, ili cemo to potisnuti.

Evo primer na ovom forumu, "i_opet", njemu je brat poginuo od srpske mine, ali nikad ni jednu ruznu rec od njega nisam procitao... sigurno mu nije lako kad cita teme koje ga podsecaju na to, ali uvek pobedi sam sebe.

On je veliki covek po meni, veci nego mnogo "mojih" Srba i Hrvata, koji to ne mogu, ili nece...



Naravno, takvima odgovaraju oni koji ce da sute o svojim tragedijama, takvi su dobri, ljudine, dok vi Srbi kukate od stoljeca 14. pa i od ranije. To je u redu. Nema vise sutnje, sada ste vi na redu da slusate o zlocinima vaseg naroda.

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 09 vel 2011, 09:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Bog-i-Hrvati je napisao/la:
Mesić je u Dnevniku 3 ima neke svoje ispade oko antifašizma, kako partizani ne mogu biti zločinci jer im samo ime kaže da su osloboditelji naroda i slične nebuloze bez imalo razuma.

Malo više o tom iznimno frustrirajućem gostovanju u Dnevniku 3:

http://www.hrvatska-hrvatom.com.hr/2011 ... -svoj.html



Pokušao sam to gledati ali kad je počeo da su se nacisti predali a da su "domaći izdajnici" nastavili svoj rat - došla mi muka.

I ona glupača Čuljkovica umjesto da ga prekine i pita kako su se borili oni kojima su tijela pronađena sa svezanim rukama ona ga pusti da i dalje zaglupljuje narod i sebe.

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 09 vel 2011, 09:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Najteže su stradali Orašac i Proslapska planina. Proslap je izgubio 109 osoba, među njima dvije žene. Bili su zatečeni, nijemi i izbezumljeni. Bespomoćno su čekali da ih četnici ubijaju, da im pale kuće, odnose sve što su imali. Nakon odlaska četnika dugo se pripovijedalo kako su neki ljudi mirno slušali kad su im četnici naređivali:
B Lezi da te koljem!
To se može shvatiti samo kao rezultat opće pometnje i naivnosti, jer ovim ljudima nije išlo u glavu da netko može zaklati čovjeka.
U Varvari su od 104 kuće izgorjele 94, a stradalo je i mnogo ljudi. Neka su sela gotovo potpuno spaljena kao Orašac ili Šćit. Na Šćitu je ostao samostan, škola, Prskalova, Vladićeva i Juričićeva kuća. U Kopčićima su ostale uzgor samo džamija i škola. U Rumbocima je za jedan dan zakopano 88 mrtvaca. Neke su žene nosile odsječene glave u torbama pa su ih spajale s tijelom na groblju.
Ugledni seljak iz Rumboka Franjo Džolan dočekao je četnike s ploskom rakije. Zaklali su ga dok je držao plosku u ruci. U samim Rumbocima spaljene su, kako piše fra Kazimir Ivić 254 zgrade, a neka su sela još teže stradala.
Talijanska mala puška bila je mjerilo za određivanje muškaraca za likvidacviju: oni koji su bili viši od te puške, ako su ih uhvatili četnici, bili su pobijeni.
U šćitskoj općini nalazio se samo jedan pravoslavni Srbin, lugar Živko Ivezić. Njega su susjedi čuvali i nikomu nije palo na pamet da mu učini neko zlo nakon propasti stare Jugoslavije i dolaska hrvatske vlasti. Kad su u njegovo selo Ripce došli četnici, on je u prostranu kuću primao sve suseljane koji su mogli stati od podruma do tavana. Stao je pred kuću i rekao:
B Braćo Srbi, mene su ovi ljudi dosad sačuvali živa. Samo preko mene mrtva možete ući i učiniti im nešto nažao!

U Ripcima je zaklan Ilko Franjušić, ali mu je, srećom, presječen samo grkljan, dok su mu arterije ostale neoštećene. Bez ikakve medicinske pomoći zavio je prerezano grlo komadom lanenog platna pa bi se iz te rane, čim bi pomakao glavu, čulo neugodno šištanje. To mi je šištanje ostalo dugo u sjećanju, jer sam se s njim skrivao u jednoj rupi u Osojnici, između Ripaca i Jaklića, dan nakon njegove tragedije, kad se svijet već dozvao pameti i počeo bježati od četnika. Kasnije su Ilku vodili u Beograd kao svjedoka na suđenju Draži Mihajloviću. U Ripcima su stradala i četiri muslimana. Oni su inače razmjerno više stradali od katolika, osim ondje gdje su bili obaviješteni pa se na vrijeme sklonili.
Strahote ljudske zlobe


Prema službenom popisu žrtava rata u prozorskom kotaru broj stradalih iznosi 916 osoba, od toga ih je 855 stradalo od četnika. Sumnjam da su ikad registrirane sve četničke žrtve u Rami, jer se neposredno nakon tragedije nije ni moglo misliti o nekom zapisivanju pokojnika. Šćitske matice napravljene su naknadno kad su franjevački bogoslovi u Sarajevu prepisali duplikate matica iz Nadbiskupskog ordinarijata. U novim maticama naknadno je zapisano da je u župi od 8. do 10. listopada 1942. bilo 360 mrtvih. Fra Franjo Žilić smatra da ih je bilo "oko 500, samo rimokatoličke vjere na području ramske župe". Fra Franjo bilježi:
"Samo u jednom danu znale su tužne majke udovice, tužne majke tužne ramske siročadi, od kojih mnogo još i danas luta po svijetu, bez roditeljske brige i ljubavi, bez vlastitog doma i ognjišta, za koji možda nikad neće ni znati, pokopati po 70 mrtvaca na jednom groblju B Rumboci. Nisu svi ni pokopani u grobljima, nije ih imao tko pokopati. Ukopani su ondje gdje su mrtvi pali i ostali. Odmah, takorekuć, uz kućni prag."

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 09 vel 2011, 10:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Jos nesto. Nedaj Boze da je medijska situacija bila kao 41. da ne pricam o svemu ostalom (raznim udrugama, ljudskim pravima..).. Mozete samo zamislit kakav bi to pokolj po Omarkoj, Keratermu, Manjaci, Luci Brcko bili??? I ovako su zvjerstva bila velika, za ova "moderna" vremena.

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 10 vel 2011, 01:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
najjace je kad kazu da je se u hrvatskoj desio gradjanski rat hahahaha

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 10 vel 2011, 17:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
To je u sjevernim dijelovima općine Banja Luka, dok u južnim krajevima Banja Luke vi imate Zmijanje i Manjaču gdje od četnika nije mogla kročiti ni Ustaška ni partizanska noga, a mislim da partizani nikada nisu temeljito ni prečešljali te dvije planine i regije, moguće da tamo nikada nisu ni ulazili, samo su produžili dalje na sjever kada je nastupio slom Njemačke i NDH.
Odakle su moji, 20 km od Sarajeva četnička banda likvidirala kapetana JNA nekoliko godina nakon rata i komunističke vlasti nisu nikako drugačije mogli staviti teren pod kontrolu osim što su domicilne Srbe jednostavno otjerali u logor na Sokolac da ne bi bili četnicima logistika. Hrvata koji je hranio četnike OZNA je ubila na licu mjesta,
Pa kada su ih komunisti mogli proganjat zbog podrivanja države, pomaganja četnicima i drugo a zašto isto nismo mogli raditi i mi Ustaše?

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 11 vel 2011, 05:05 
Offline

Pridružen/a: 07 sij 2011, 19:41
Postovi: 41
Svarog je napisao/la:
Tulkas je napisao/la:
Svarog ne kenjaj. Rs je cisca od ndh

Svako poredjenje NDH i RS je besmisleno.



Kako su mi simpa ovi srbi, ja ću ti samo reć ovo, vi ni tada, kao ni dan danas ne prihvaćate hrvate, mrzite ih, i želite ih klat, i onda se čudite kad isti dođu i pokolju vaše. Ajde ne jebi mačku mater, dobro znamo kako vi srbi funkcionirate, nećete meni prodavat svoju demagogiju. RS je počišćena samo tako, od muslimana i hrvata, pobijenih je bilo kud i kamo više nego što su ih ustaše pobile, u jasenovcu je precizna brojka utvrđena 50.000 srba, s time da u vrh glave još toliko možeš pribrojit, to ti je 100.000 srba na području NDH pobijeno, o genocidu nema ni govora, o genocidu vi pričate da bi produbljili svoju mitomaniju i neopravdanu mržnju prema hrvatima. I opravdali svoje ratove, kako protiv hrvata, tako i protiv muslimana, jer i njih smatrate ustašama.


Dakle zajebite tu priču, ustaše su činile zločine, al vjeruj mi ni tvoj čika draža nije puno zaostao za maxom luburićem i fratrom filipovićem, onaj tko misli da su srbi bili cvijeće tokom NDH, neka malo prouči koliko su hrvata pobili što u partizanima što u četnicima, vjerujte mi nisu oni nama ništa ostali dužni, pa šta netko stvarno misli da oni nas nisu klali i ubijali tokom 2.svijetskog rata? a svi dobro znate za četničke odrede po lici dalmaciji banovini, bosni i hercegovini da i ne pričam, tamo gdje su njihove bradate svinje prošle, nije ni djete bilo pošteđeno noža. dakle o humanim srbima zajebite priču, ako se mene pita još su dobro i prošli što su nam sve radili kroz povijest.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 11 vel 2011, 05:10 
Offline

Pridružen/a: 07 sij 2011, 19:41
Postovi: 41
Agathonikos je napisao/la:
pjosip je napisao/la:


Nije problem spomenut. Treba se spomenut, ali pričanje o 2.800 ljudi u Drakulićima je neopisiva - laž.

Laž, koja poziva na osvetu.

Drakulić, Šargovac, Motike i rudnik Rakovac.
2 300 a ne 2 800.

Što se tog i ostalih ustaških pokolja tiče, nikad ih nećemo zaboraviti.



Koga boli *** što vi nama nećete zaboravit, i samo se nadaj da ću ja vama nešto zaboravit.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 11 vel 2011, 05:47 
Offline

Pridružen/a: 07 sij 2011, 19:41
Postovi: 41
Ringo10 je napisao/la:
Što se pokolja u Drakuliću i ostalim okolnim selima tiče, ne znam broj žrtava ali je poznato da su Srbi u tim krajevima dosta nagrabusili, a sam taj pokolj je bio gadan i većih razmjera jer se u dokumentima spominje da je i sam vrh NDH imao zbog toga problema sa Nijemcima pa je sprovedena i nekakva istraga, sa kojim rezultatima nije mi poznato.
U svakom slučaju, Hrvati su uvijek imali tešku i časnu povijest ali su nam je uprljali nacisti kad su doveli na vlast najgoru kliku i nesreću koja nas je mogla zadesiti. Čak je i Slavko Kvaternik pisao o tome.
I zato i danas imamo problema u međunarodnim okvirima u što sam se i osobno u više prlilka uvjerio, a tvrdim odgovorno da su i problemi BiH Hrvata sa međunarodnom zajednicom dobrim dijelom posljedica predrasuda o Hrvatima u međunar. javnosti, a posebno nam štetu nanose budaletine koje paradiraju po zemlji i inozemstvu sa takvim ikonografijama i slično.

A i svi naši neprijatelji, uključujući islamiste i veliksorbe to obilato koriste protiv nas.


Što se tiče pokolja srba, u bibliji piše oko za oko zub za zub, to mi je jedna od najdražih rečenica iz biblije! A što se tiče Međunarodne Zajednice, mogu ti samo reći, da me za nju slatko zaboli ***! Zbog Europe i međunarodne zajednice, hrvatska 900 godina nije imala države, i svi narodi na ovim prostorima su se već toliko poklali puta, samo zahvaljujući toj MZajednici, dakle međunarodna zajednice, napuši se moje balkanske tj hrvatske kurčine, jebo te onaj tko te zvao vamo, da riješavaš naše probleme, i svaki put ih riješiš tako da dođe do novog sukoba, i novog krvoprolića, za koje naravno opet tražiš krivca u nama, a ne u sebi, jebo te onaj tko te cijeni i tko te zove da na ovim prostorima krojiš sudbine ljudi! Ovaj čovjek te ne jebe pet posto, i prokleta bila za sve vijeke vijekova, AMEN!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 11 vel 2011, 06:00 
Offline

Pridružen/a: 07 sij 2011, 19:41
Postovi: 41
DzoniBG je napisao/la:
Ringo, verovatno se pozivas na ovo...

http://www.jusp-jasenovac.hr/Default.aspx?sid=6284

Koliko vidim, i sami se ogradjuju da spisak nije potpun, da su to samo oni za koje se pouzdano zna ime i prezime...

Ovo je najmanji skup, procene su da je na citavom podrucju bivse Juge stradalo preko milion ljudi, a u napomenama stoji da je komisija sacinila spisak od 597 000 ljudi, sa imenom i prezimenom, sto sugerise da se za drugu polovinu zrtava ti podaci ne znaju.



Spisak nije potpun naravno, al na tom spisku ima ljudi koji nisu ubijeni u jasenovcu. Na tom spisku, fali jedan manji dio žrtava. Velika većina njih je popisana, a što se tiče ove partizanske krivotvorine za žrtve okupatora 597.000 mogu se samo slatko nasmijat i reć, pa kojoj kretenčini je palo na pamet takve kretenarije ustanovit, nema ama baš nikakve šanse da su ustaše pobile 600.000 ljudi, prije će bit da je na području cijele NDH i ustaša i partizana i četnika i civila pobijene toliko, znači zajedno svih, nego da su ustaše same pobile toliko ljudi. Reko sam već ranije, ta mitomanija koja se opet hoće nametnut nama hrvatima je neizdrživa, opet nam hoće nametnut genocidsnost, a i da to je tako kako vi pričate, iskreno bmk za sve te žrtve, to nisu moje hrvatske žrtve, ja sam hrvat i živo mi se jebe što je neka partizanska četnička i ostala vojska zaglavila od strane ustaša i dobila po čelu, a da ne govorim ovi civili koje se ovdje naveliko spominje uglavnom i nisu civili, već isključivo pomagatelji onih koji su rušili NDH, i podržavali rušenje te države, i onda se čude kad završe u logore, pa jebiga šta da vam radimo, kad vi nemate obraza bit ljudi i prihvatit NDH. Mislim znam da vam ovo sve grubo zvuči, al svi ovi pokolji su se dogodili jer uglavnom srbi nikad nisu niti sad niti će priznat NDH, odnosno RH ko svoju domovinu, i tu je za mene kraj priče, pričajte vi o jadnim babama djeci klaonici maxovih mesara, al iskreno kad znam koliko ste nas pobili samo u zadnjem ratu, i opet sebe prikazujete ko veće žrtve, to je samo pokazatelj da se niste promijenili niti za mm. Da ne govorim da sam siguran sto posto, kad bi se napravio popis stradalih hrvata od strane četnika i partizana, i stradalih srba od strane ustaša, garant bi bila veća brojka stradalih hrvata, al to nikad nećemo saznat jer je gospon tito smeće veleizdajničko podržao tezu o genocidnosti hrvata, s kojom su nam prali mozak 45 godina, i to neki i dan danas žele, e pa dragi moji nema genocidnosti u hrvata, i svi ovi koji su najebali uglavnom su i zaslužili da najebu od strane ustaša, ne kažem da nije bilo nevinih, al hvala bogu bilo je i nevinih hrvata, pa ne vidim da netko pretjerano plače za njima, što od strane srba što od strane hrvatskih komunista, a samo zato što su bili na "drugoj strani", zato utvrđujete vi svoje genocide, al nemojte se nadat da ću ja za vama plakat u jasenovcu, jer znam da ni vi ne plačete za nama na ovčari i svim ostalim mjestima, gdje ste tako srčano pokazali ljubav prema hrvatima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 11 vel 2011, 06:13 
Offline

Pridružen/a: 07 sij 2011, 19:41
Postovi: 41
Ringo10 je napisao/la:
Što se pokolja u Drakuliću i ostalim okolnim selima tiče, ne znam broj žrtava ali je poznato da su Srbi u tim krajevima dosta nagrabusili, a sam taj pokolj je bio gadan i većih razmjera jer se u dokumentima spominje da je i sam vrh NDH imao zbog toga problema sa Nijemcima pa je sprovedena i nekakva istraga, sa kojim rezultatima nije mi poznato.
U svakom slučaju, Hrvati su uvijek imali tešku i časnu povijest ali su nam je uprljali nacisti kad su doveli na vlast najgoru kliku i nesreću koja nas je mogla zadesiti. Čak je i Slavko Kvaternik pisao o tome.
I zato i danas imamo problema u međunarodnim okvirima u što sam se i osobno u više prlilka uvjerio, a tvrdim odgovorno da su i problemi BiH Hrvata sa međunarodnom zajednicom dobrim dijelom posljedica predrasuda o Hrvatima u međunar. javnosti, a posebno nam štetu nanose budaletine koje paradiraju po zemlji i inozemstvu sa takvim ikonografijama i slično.

A i svi naši neprijatelji, uključujući islamiste i veliksorbe to obilato koriste protiv nas.



Još par pitanja, gdje je bila MZ kad se hrvatskoj prilikom agresije srbije, opalio embargo na oružje???

Gdje je bila MZ, kad su nam na bleiburgu kršene ženevske konvencije, i 150 tisuća ljudi izrućeno u ruke partizana, iako se znalo kako će ti ljudi završit ako završe u njihovima rukama, gdje je bila?

Gdje je bila MZ, kad su nam vukovar ravnali sa zemljom?????

Gdje je bila MZ, kad su nam iz posavine protjerali 200.000 hrvata???

Gdje je bila MZ, kad su nam iz srednje bosne počistili ognjišta????

Gdje je bila MZ, kad su nam slovenci blokirali pristupne pregovore s EU zbog graničnih pitanja?

Gdje je bila MZ, kad su nam uvjetovali početak pregovora s uhićenjem Gotovine????

Gdje je bila MZ, kad su nam uvjetovali proglašenje GPojasa na moru????


Gdje je bila MZ, kad je umro prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman????? Od svih državnika u svijetu, Franji Tuđmanu došo je jedino turčin na pogreb točnije turski predsjednik, žalosno ali istinito da od cijelog bijelog svijeta, prvog hrvatskog predsjednika dođe ispratit jedino turčin!

Europo, Ameriko, kratko rečeno MZajednice napuši se moje tvrde balkanske i hrvatske kurčine, malo je reć da mi Hrvati imamo kratko pamćenje, a mogo bi se još sjetit barem 20 razloga, zašto ne bi smijeli klečat pred njima, već ko Franjo časno i tvrdo branit svoje nacionalne interese!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 11 vel 2011, 12:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Mene samo interesira da li ce i za popa Djujica reci da je zlocinac ili ce ga slaviti kao heroja/??

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 11 vel 2011, 14:20 
Offline

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:27
Postovi: 90
North Stand je napisao/la:
Spisak nije potpun naravno, al na tom spisku ima ljudi koji nisu ubijeni u jasenovcu. Na tom spisku, fali jedan manji dio žrtava. Velika većina njih je popisana, a što se tiče ove partizanske krivotvorine za žrtve okupatora 597.000 mogu se samo slatko nasmijat i reć, pa kojoj kretenčini je palo na pamet takve kretenarije ustanovit, nema ama baš nikakve šanse da su ustaše pobile 600.000 ljudi, prije će bit da je na području cijele NDH i ustaša i partizana i četnika i civila pobijene toliko, znači zajedno svih, nego da su ustaše same pobile toliko ljudi. Reko sam već ranije, ta mitomanija koja se opet hoće nametnut nama hrvatima je neizdrživa, opet nam hoće nametnut genocidsnost, a i da to je tako kako vi pričate, iskreno bmk za sve te žrtve, to nisu moje hrvatske žrtve, ja sam hrvat i živo mi se jebe što je neka partizanska četnička i ostala vojska zaglavila od strane ustaša i dobila po čelu, a da ne govorim ovi civili koje se ovdje naveliko spominje uglavnom i nisu civili, već isključivo pomagatelji onih koji su rušili NDH, i podržavali rušenje te države, i onda se čude kad završe u logore, pa jebiga šta da vam radimo, kad vi nemate obraza bit ljudi i prihvatit NDH. Mislim znam da vam ovo sve grubo zvuči, al svi ovi pokolji su se dogodili jer uglavnom srbi nikad nisu niti sad niti će priznat NDH, odnosno RH ko svoju domovinu, i tu je za mene kraj priče, pričajte vi o jadnim babama djeci klaonici maxovih mesara, al iskreno kad znam koliko ste nas pobili samo u zadnjem ratu, i opet sebe prikazujete ko veće žrtve, to je samo pokazatelj da se niste promijenili niti za mm. Da ne govorim da sam siguran sto posto, kad bi se napravio popis stradalih hrvata od strane četnika i partizana, i stradalih srba od strane ustaša, garant bi bila veća brojka stradalih hrvata, al to nikad nećemo saznat jer je gospon tito smeće veleizdajničko podržao tezu o genocidnosti hrvata, s kojom su nam prali mozak 45 godina, i to neki i dan danas žele, e pa dragi moji nema genocidnosti u hrvata, i svi ovi koji su najebali uglavnom su i zaslužili da najebu od strane ustaša, ne kažem da nije bilo nevinih, al hvala bogu bilo je i nevinih hrvata, pa ne vidim da netko pretjerano plače za njima, što od strane srba što od strane hrvatskih komunista, a samo zato što su bili na "drugoj strani", zato utvrđujete vi svoje genocide, al nemojte se nadat da ću ja za vama plakat u jasenovcu, jer znam da ni vi ne plačete za nama na ovčari i svim ostalim mjestima, gdje ste tako srčano pokazali ljubav prema hrvatima.




Smiri živce i pročitaj ono što sam napisao. Pošto ne čitaš sve što je napisano, da ti ja citiram samoga sebe a u vezi sa tim popisom koji nije nikakva krivotvorina

Popis rađen za vrijeme SFRJ, 1965 godine, pokazao je ukupno 597323 žrtve rata u Jugoslaviji.

Prije nekolio godina su taj popis uzeli neki iz srpske emigracije, dopunili sa dostupnim imenika poginulih pripadnika kvislinših formacija i vjerojatno i njima pripadajućih civila i dobili negdje oko 630 000 imena koja su zatim objavili na Internetu kao popis žrtava Jasenovca. To je podgilo dosta bure u javnosti jer je prevara lako demaskirana. Svi se vjerojatno sjećamo toga.
Uglavnom broj žrtava u bivšoj SFRJ je veliki iako mnogo manji od onoga što se mislilo.
I Kočović i Žerjavić su do sada neoboreni autoriteti iako su i oni u proračunima polazili od većih predpostavljenih procjena pa su tako i dobili nešto uvećani broj žrtava.

Inače taj popis je za kompleks jasenovačkih logora pokazao nešto oko 60 000 žrtva, preciznije 49875 za Jasenovac i za Staru Gradišku koja je spadala u taj kompleks nešto blizu 10 000. Sada je memorijalni muzej Jasenovac dodao još oko 20 000 imena i dosegao oko 80 000 imena, ali kako su oni i na koji način dodali još čak 20 tisuća imena nije objašnjeno u javnosti. Ja sam čuo da je uglavnom riječ o već postojećim imenima koja su se vodila na nekim drugim mjestima ili po transportima smrti, i da je tu vrlo malo novih imena što je i logično, jer je iza popisa iz 1965 stajala država kojoj je bilo stalo da se dokaže zvanična brojka i to radi njemačkih reparacija. Ta brojka nije potvrđena popisom i zato je on stavljen kao državna tajna.
Realno govoreći taj popis je jedini dokument koji se može uzeti sa nekom sigurnošću a broja koji je s njime psotignut je jedini stvarno dokazani broj žrtava. Sv ostalo su nagađanja.



Dakle, ukupno u SFRJ je popisano 597323 žrtve, ali srpska emigracija je uzela taj popis, dodali RAPOLOŽIVA imena poginulih na strani ustaša, četnika i ostalih snaga koje su se borile protiv partizana, pa su dobili oko 630 000 imena i sve to lažno predstavili kao žrtve Jasenovca. To je krivotvorina, a sami popis nije krivotvorina ali je zloupotrijebljen.
Ukupan broj žrtava u SFRJ nije bio preko 700 000 vjerojatnije nešto oko 650 000, mislim da su i Kočović i Žerjavić uzimali povišene demografske procjene i dobili povišen broj žrtava.
A ostao što pišeš ne bih komentirao, osim što razumijem tvoje ogorčenj. Ali možeš ti psovati međunarodnu zajednicu i velike sile, ali one su nama krojile i u 2. sv ratu a kroje i sada a mi nemamo nikakve mogućnosti da im pariramo a reakcije tipa nek mi popuše su nemoć i bijes koji su uzaludni i jalovi.
To ne može dakako biti ideja vodilja niti se može politika graditi na strastima i udaranju glavom kroz zid.

A što se tiče ustaša koji te očigledno nadahnjuju, nisu oni nikoga ni razbili ni pobijedili. Gubitnici bili, gubitnici ostali i njihovim nasljeđima se zanose samo budale. Od početka bili osuđeni na propast, katastrofalno vođeni, i isto tako i završili.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 11 vel 2011, 14:21 
Offline

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:27
Postovi: 90
North Stand je napisao/la:
Spisak nije potpun naravno, al na tom spisku ima ljudi koji nisu ubijeni u jasenovcu. Na tom spisku, fali jedan manji dio žrtava. Velika većina njih je popisana, a što se tiče ove partizanske krivotvorine za žrtve okupatora 597.000 mogu se samo slatko nasmijat i reć, pa kojoj kretenčini je palo na pamet takve kretenarije ustanovit, nema ama baš nikakve šanse da su ustaše pobile 600.000 ljudi, prije će bit da je na području cijele NDH i ustaša i partizana i četnika i civila pobijene toliko, znači zajedno svih, nego da su ustaše same pobile toliko ljudi. Reko sam već ranije, ta mitomanija koja se opet hoće nametnut nama hrvatima je neizdrživa, opet nam hoće nametnut genocidsnost, a i da to je tako kako vi pričate, iskreno bmk za sve te žrtve, to nisu moje hrvatske žrtve, ja sam hrvat i živo mi se jebe što je neka partizanska četnička i ostala vojska zaglavila od strane ustaša i dobila po čelu, a da ne govorim ovi civili koje se ovdje naveliko spominje uglavnom i nisu civili, već isključivo pomagatelji onih koji su rušili NDH, i podržavali rušenje te države, i onda se čude kad završe u logore, pa jebiga šta da vam radimo, kad vi nemate obraza bit ljudi i prihvatit NDH. Mislim znam da vam ovo sve grubo zvuči, al svi ovi pokolji su se dogodili jer uglavnom srbi nikad nisu niti sad niti će priznat NDH, odnosno RH ko svoju domovinu, i tu je za mene kraj priče, pričajte vi o jadnim babama djeci klaonici maxovih mesara, al iskreno kad znam koliko ste nas pobili samo u zadnjem ratu, i opet sebe prikazujete ko veće žrtve, to je samo pokazatelj da se niste promijenili niti za mm. Da ne govorim da sam siguran sto posto, kad bi se napravio popis stradalih hrvata od strane četnika i partizana, i stradalih srba od strane ustaša, garant bi bila veća brojka stradalih hrvata, al to nikad nećemo saznat jer je gospon tito smeće veleizdajničko podržao tezu o genocidnosti hrvata, s kojom su nam prali mozak 45 godina, i to neki i dan danas žele, e pa dragi moji nema genocidnosti u hrvata, i svi ovi koji su najebali uglavnom su i zaslužili da najebu od strane ustaša, ne kažem da nije bilo nevinih, al hvala bogu bilo je i nevinih hrvata, pa ne vidim da netko pretjerano plače za njima, što od strane srba što od strane hrvatskih komunista, a samo zato što su bili na "drugoj strani", zato utvrđujete vi svoje genocide, al nemojte se nadat da ću ja za vama plakat u jasenovcu, jer znam da ni vi ne plačete za nama na ovčari i svim ostalim mjestima, gdje ste tako srčano pokazali ljubav prema hrvatima.




Smiri živce i pročitaj ono što sam napisao. Pošto ne čitaš sve što je napisano, da ti ja citiram samoga sebe a u vezi sa tim popisom koji nije nikakva krivotvorina

Popis rađen za vrijeme SFRJ, 1965 godine, pokazao je ukupno 597323 žrtve rata u Jugoslaviji.

Prije nekolio godina su taj popis uzeli neki iz srpske emigracije, dopunili sa dostupnim imenika poginulih pripadnika kvislinših formacija i vjerojatno i njima pripadajućih civila i dobili negdje oko 630 000 imena koja su zatim objavili na Internetu kao popis žrtava Jasenovca. To je podgilo dosta bure u javnosti jer je prevara lako demaskirana. Svi se vjerojatno sjećamo toga.
Uglavnom broj žrtava u bivšoj SFRJ je veliki iako mnogo manji od onoga što se mislilo.
I Kočović i Žerjavić su do sada neoboreni autoriteti iako su i oni u proračunima polazili od većih predpostavljenih procjena pa su tako i dobili nešto uvećani broj žrtava.

Inače taj popis je za kompleks jasenovačkih logora pokazao nešto oko 60 000 žrtva, preciznije 49875 za Jasenovac i za Staru Gradišku koja je spadala u taj kompleks nešto blizu 10 000. Sada je memorijalni muzej Jasenovac dodao još oko 20 000 imena i dosegao oko 80 000 imena, ali kako su oni i na koji način dodali još čak 20 tisuća imena nije objašnjeno u javnosti. Ja sam čuo da je uglavnom riječ o već postojećim imenima koja su se vodila na nekim drugim mjestima ili po transportima smrti, i da je tu vrlo malo novih imena što je i logično, jer je iza popisa iz 1965 stajala država kojoj je bilo stalo da se dokaže zvanična brojka i to radi njemačkih reparacija. Ta brojka nije potvrđena popisom i zato je on stavljen kao državna tajna.
Realno govoreći taj popis je jedini dokument koji se može uzeti sa nekom sigurnošću a broja koji je s njime psotignut je jedini stvarno dokazani broj žrtava. Sv ostalo su nagađanja.



Dakle, ukupno u SFRJ je popisano 597323 žrtve, ali srpska emigracija je uzela taj popis, dodali RAPOLOŽIVA imena poginulih na strani ustaša, četnika i ostalih snaga koje su se borile protiv partizana, pa su dobili oko 630 000 imena i sve to lažno predstavili kao žrtve Jasenovca. To je krivotvorina, a sami popis nije krivotvorina ali je zloupotrijebljen.
Ukupan broj žrtava u SFRJ nije bio preko 700 000 vjerojatnije nešto oko 650 000, mislim da su i Kočović i Žerjavić uzimali povišene demografske procjene i dobili povišen broj žrtava.
A ostao što pišeš ne bih komentirao, osim što razumijem tvoje ogorčenj. Ali možeš ti psovati međunarodnu zajednicu i velike sile, ali one su nama krojile i u 2. sv ratu a kroje i sada a mi nemamo nikakve mogućnosti da im pariramo a reakcije tipa nek mi popuše su nemoć i bijes koji su uzaludni i jalovi.
To ne može dakako biti ideja vodilja niti se može politika graditi na strastima i udaranju glavom kroz zid.

A što se tiče ustaša koji te očigledno nadahnjuju, nisu oni nikoga ni razbili ni pobijedili. Gubitnici bili, gubitnici ostali i njihovim nasljeđima se zanose samo budale. Od početka bili osuđeni na propast, katastrofalno vođeni, i isto tako i završili.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 11 vel 2011, 23:03 
Offline

Pridružen/a: 07 sij 2011, 19:41
Postovi: 41
Ringo10 je napisao/la:

Dakle, ukupno u SFRJ je popisano 597323 žrtve, ali srpska emigracija je uzela taj popis, dodali RAPOLOŽIVA imena poginulih na strani ustaša, četnika i ostalih snaga koje su se borile protiv partizana, pa su dobili oko 630 000 imena i sve to lažno predstavili kao žrtve Jasenovca. To je krivotvorina, a sami popis nije krivotvorina ali je zloupotrijebljen.
Ukupan broj žrtava u SFRJ nije bio preko 700 000 vjerojatnije nešto oko 650 000, mislim da su i Kočović i Žerjavić uzimali povišene demografske procjene i dobili povišen broj žrtava.
A ostao što pišeš ne bih komentirao, osim što razumijem tvoje ogorčenj. Ali možeš ti psovati međunarodnu zajednicu i velike sile, ali one su nama krojile i u 2. sv ratu a kroje i sada a mi nemamo nikakve mogućnosti da im pariramo a reakcije tipa nek mi popuše su nemoć i bijes koji su uzaludni i jalovi.
To ne može dakako biti ideja vodilja niti se može politika graditi na strastima i udaranju glavom kroz zid.

A što se tiče ustaša koji te očigledno nadahnjuju, nisu oni nikoga ni razbili ni pobijedili. Gubitnici bili, gubitnici ostali i njihovim nasljeđima se zanose samo budale. Od početka bili osuđeni na propast, katastrofalno vođeni, i isto tako i završili.


Ti si meni pametnjakoviću puno reko o sebi, kad si reko da ti je bitno mišljenje MZajednice, poznati su meni takvi, zbog takvih 1000 godina nismo imali države, da smo razmišljali svojom glavom i borili se, bilo bi nje puno puno ranije! A što se tiče ustaša, samo ti pjevaj sokole, izgleda da si ljubitelj tita, čim ti je bitno da budeš u ratu pobjednik! Samo ću ti reć jednu stvar, nije bitno kako se rat završio, već kako se rat vodio odnosno u ime koga, i da su te ustaše kojim slučajem pobjedile ti bi ih danas vjerojatno glorificiro ko i ostatak ovog našeg glupog naroda. Iskreno gledano, komotno mogu reć da nismo zaslužili državu, konjušari smo bili, i bilo bi najbolje da smo to i ostali, ovakvi ko ti samo to demonstriraju na najbolji mogući način.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 12 vel 2011, 07:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Ovdje Nije cilj opravdavati ustaske zlocine niti diviti se istima vec ukazati na cinjenicu da nismo Bas toliko ludi da bi vjerovali u cifre koje srbi podastiru vec desetljecima. Dalje tu smo da sve podsjetimo koje su zlocine po hrvatskoj i bih radili kvislinzi koji su u srbiji glede prava izjednaceni sa partizanima

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaski pokolj kod Srba i dalje aktualan
PostPostano: 12 vel 2011, 15:10 
Offline

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:27
Postovi: 90
North Stand je napisao/la:
Ti si meni pametnjakoviću puno reko o sebi, kad si reko da ti je bitno mišljenje MZajednice, poznati su meni takvi, zbog takvih 1000 godina nismo imali države, da smo razmišljali svojom glavom i borili se, bilo bi nje puno puno ranije! A što se tiče ustaša, samo ti pjevaj sokole, izgleda da si ljubitelj tita, čim ti je bitno da budeš u ratu pobjednik! Samo ću ti reć jednu stvar, nije bitno kako se rat završio, već kako se rat vodio odnosno u ime koga, i da su te ustaše kojim slučajem pobjedile ti bi ih danas vjerojatno glorificiro ko i ostatak ovog našeg glupog naroda. Iskreno gledano, komotno mogu reć da nismo zaslužili državu, konjušari smo bili, i bilo bi najbolje da smo to i ostali, ovakvi ko ti samo to demonstriraju na najbolji mogući način.




Svašta! Raspravljati - gubitak vremena.
Ali blago takvima kao ti. Vaš je svijet tako jednostavan, ne moraš zamarati mozak.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 188 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 57 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO