HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 tra 2024, 13:46.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Himna i bonton
PostPostano: 05 lis 2018, 10:56 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2009, 06:39
Postovi: 746
Ne znam gdje točno smjestiti temu, pa neka je ovdje. Dakle, zanima me odakle Hrvatima običaj držanja ruke na srcu za vrijeme intoniranja himne. Baš sam primijetio kako u RH to forsiraju i gledaju s prijezirom onoga tko ne drži, dok kod BiH Hrvata većina drži ruke uz tijelo ili sklopi kao u crkvi. Evo dobar primjer od sinoć:

slika


Također sam na ovogodišnjem SP-u primijetio da nitko osim Hrvata nije držao ruku na srcu, a općenito mi jedino padaju na pamet Amerikanci da to rade. Dakle, je li riječ o nekakvoj amerikanizaciji preuzetoj u domoljubnom dijasporaškom zanosu za vrijeme komunizma, a koji se onda prelio u RH za vrijeme Domovinskog rata ili ta praksa ima domaće korijene?

Meni osobno izgleda malo isforsirano, ali u svakom slučaju bi to trebalo unificirati, a ne da imamo situaciju da pola ljudi radi jedno, a pola drugo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Himna i bonton
PostPostano: 05 lis 2018, 14:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
A jebenog problema. Ne dosađuj.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Himna i bonton
PostPostano: 05 lis 2018, 14:59 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2009, 06:39
Postovi: 746
Pitanje je legitimno, ako te ne zanima nitko te ne tjera da komentiraš.

Ljetos su recimo neki trolovi komentirali slike sa godišnjice Oluje na kojoj svi RH dužnosnici drže ruku na srcu za vrijeme intoniranja himne, samo Čović ne, i iz toga izvlačili zaključke o njegovom jugoslavenstvu, udbaštvu, antihrvatstvu i slične floskule. Očito je da postoji taj nesklad u praksi koji može izazvati nesporazume kod nekih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Himna i bonton
PostPostano: 05 lis 2018, 15:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Čović jest bio veliki Jugoslaven.
Nekad zaboravite na kakvom ste forumu. Nema ovdje pardona.

Ostavite slična sranja za forume na .hr domenama. Njima trebate objašnjavati, ne nama.
Inače logika ti je debilski nakaradna. Kao kad muslimani trolaju da Čović ne radi za interese Hrvata, pa hajdemo svi otvarati teme o tome na forumu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Himna i bonton
PostPostano: 05 lis 2018, 15:35 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2009, 06:39
Postovi: 746
BBC je napisao/la:
Čović jest bio veliki Jugoslaven.
Nekad zaboravite na kakvom ste forumu. Nema ovdje pardona.


Uopće mi ovdje nije namjera raspravljati o Čoviću nego o debilizmu ljudi koji zaključuju da je netko udbaš i jugoslaven samo zato što ne drži ruku na srcu za vrijeme intoniranja himne i o razlozima za takvu percepciju. Odakle taj običaj, zašto se kod velikih domoljuba u RH podrazumijeva, a kod BiH Hrvata ne, zašto drugdje u Europi nije raširen i sl.

BBC je napisao/la:
Ostavite slična sranja za forume na .hr domenama. Njima trebate objašnjavati, ne nama.
Inače logika ti je debilski nakaradna. Kao kad muslimani trolaju da Čović ne radi za interese Hrvata, pa hajdemo svi otvarati teme o tome na forumu.


Stvarno ne znam o čemu pričaš. Ovo nije dnevnopolitička tema, niti tema o Čoviću.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO