HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 00:53.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 117 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 10 kol 2019, 23:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Lapo-lapo je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
I posle se stidim sebe kad nekulturno odbrusim. Tebi je besmisleno teranje inata, čak i kada si i sam svestan da nisi u pravu, i to na jebenom forumu, mestu gde ljudi dolaze da gube vreme, pokazivanje karaktera!? Previše ozbiljno shvataš značaj pisanja ovde i to nije dobar znak.

Izvini jos jednom. Ma ne shvatam ozbiljno ni forum, ni sebe. Ni najmanje. Pa ja sam 100 godina na internetu. Gubim ja vrijeme na kojekakve gluposti osim foruma. Na poslu imam previse slobodnog vremena, pa zujim na internetu da prodje radno vrijeme. Kod kuce isto tako. Nemam previse obaveza, pa opet ,,zujim,,....

Sedeti i fotelji i pisati postove drugim ljudima koji sede u fotelji i pišu postove drugim ljudima nije zujanje. To je nedostatak nečeg pametnijeg da se radi. A i forum je vrsta psihičke zavisnosti. Kao narkoman u penziji umem da prepoznam simptome te patologije jako dobro.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 10 kol 2019, 23:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30483
Carmello Šešelj je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
U vezi teme, mislim da odlično čitam ljude i ne sjećam se od osnovne škole da sam se prevario u vezi nekoga.

Imao sam nekoliko puta problema ali svaki put iz razloga da sam znao da nešto nije u redu, ali sam znakove upozorenja ignorirao iz neke velike želje da bude u redu. Sad, kako nazvati taj poremećaj nisam siguran. :zubati

Anglosaksonci ga zovu "Denial". Obuhvata više stvari od tog tvog optimizma, ali obuhvata i to.


E vidiš da, denial bi bila dobra riječ.

Mogu se sjetiti najmanje tri, možda i četiri puta, kad sam realno znao da se priča šuplja priča, ali sam šutio da "ne kvarim" dogovore i blistave planove. Naravno, baš svaki put sam na žalost bio u pravu i završilo je manjim ili većim neredom. I onda koliko god sam se u početku pravio da ne kontam i lagao sam sebi, u nekoj retrospekciji sam morao priznati da sam realno znao što se događa samo sam se pravio da ne vidim. Moglo bi se reći iz komformizma išao za masom.

S jedne strane dobro, jer pokazuje da odlično čitam ljude čak i ako uspiju prevariti sve ostale, a s druge strane loše jer imam očito nekih drugih slabosti. Uglavnom, nakon zadnjeg takvog puta sam rekao da od sad širim pesimizam. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 10 kol 2019, 23:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Lapo-lapo je napisao/la:
Dobro razmislja ovaj Buenos aires. Prije je cutao, pustao muzikicu i lijepio slicice, a sada progovorio. Svidja mi se njegovo pisanje. Isplivase neki pozitivci u posljednje vrijeme. Lijepo.

=))

Čovek je jedan od ubedljivo najgljupljih likova ovde. Ovo mu je treći klon. Pod njim ne piše o vanzemaljcima, ljudima gušterima, ravnoj Zemlji i ostalim mudrostima koje je pisao pod prošlim nikovima. Shvatio čovek da ga svi gledaju kao budalu, pa rešio da svoje X Files teorije zadrži za sebe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 10 kol 2019, 23:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Carmello Šešelj je napisao/la:
Lapo-lapo je napisao/la:
Izvini jos jednom. Ma ne shvatam ozbiljno ni forum, ni sebe. Ni najmanje. Pa ja sam 100 godina na internetu. Gubim ja vrijeme na kojekakve gluposti osim foruma. Na poslu imam previse slobodnog vremena, pa zujim na internetu da prodje radno vrijeme. Kod kuce isto tako. Nemam previse obaveza, pa opet ,,zujim,,....

Sedeti i fotelji i pisati postove drugim ljudima koji sede u fotelji i pišu postove drugim ljudima nije zujanje. To je nedostatak nečeg pametnijeg da se radi. A i forum je vrsta psihičke zavisnosti. Kao narkoman u penziji umem da prepoznam simptome te patologije jako dobro.


Au, sta bi tek rekao da vidis koliko vremena provedem na Win-u?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 10 kol 2019, 23:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Naša Kvačica je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Anglosaksonci ga zovu "Denial". Obuhvata više stvari od tog tvog optimizma, ali obuhvata i to.


E vidiš da, denial bi bila dobra riječ.

Mogu se sjetiti najmanje tri, možda i četiri puta, kad sam realno znao da se priča šuplja priča, ali sam šutio da "ne kvarim" dogovore i blistave planove. Naravno, baš svaki put sam na žalost bio u pravu i završilo je manjim ili većim neredom. I onda koliko god sam se u početku pravio da ne kontam i lagao sam sebi, u nekoj retrospekciji sam morao priznati da sam realno znao što se događa samo sam se pravio da ne vidim. Moglo bi se reći iz komformizma išao za masom.

S jedne strane dobro, jer pokazuje da odlično čitam ljude čak i ako uspiju prevariti sve ostale, a s druge strane loše jer imam očito nekih drugih slabosti. Uglavnom, nakon zadnjeg takvog puta sam rekao da od sad širim pesimizam. :zubati

Da, imaš drugih slabosti. Kada radiš nešto za šta si 100% siguran da je pogrešno, a namerno ubeđuješ sebe da ipak nije pogrešno, da se ne bi zamerio većini, to nije osobina koju treba negovati. Kad shvatiš da nešto nije u vinkli, ili se elegantno odalji od društva jer imaš neodložne obaveze, ili uđi u raspravu sa ciljem da im dokažeš da je to što rade glupost, a ako ne uspeš da ih ubediš, elegantno se odalji jer imaš neodložne obaveze.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 10 kol 2019, 23:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Lapo-lapo je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Sedeti i fotelji i pisati postove drugim ljudima koji sede u fotelji i pišu postove drugim ljudima nije zujanje. To je nedostatak nečeg pametnijeg da se radi. A i forum je vrsta psihičke zavisnosti. Kao narkoman u penziji umem da prepoznam simptome te patologije jako dobro.


Au, sta bi tek rekao da vidis koliko vremena provedem na Win-u?

Slažeš pasijans na poslu i plaćaju te za to?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 10 kol 2019, 23:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Carmello Šešelj je napisao/la:
Lapo-lapo je napisao/la:
Dobro razmislja ovaj Buenos aires. Prije je cutao, pustao muzikicu i lijepio slicice, a sada progovorio. Svidja mi se njegovo pisanje. Isplivase neki pozitivci u posljednje vrijeme. Lijepo.

=))

Čovek je jedan od ubedljivo najgljupljih likova ovde. Ovo mu je treći klon. Pod njim ne piše o vanzemaljcima, ljudima gušterima, ravnoj Zemlji i ostalim mudrostima koje je pisao pod prošlim nikovima. Shvatio čovek da ga svi gledaju kao budalu, pa rešio da svoje X Files teorije zadrži za sebe.


Nije istina, ne slazem se s tobom. A tebe nije zanimalo i nisi nista citao o vanzemaljcima i teorijama zavjere. Pa to skoro svakoga zanima, samo nece da priznaju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 10 kol 2019, 23:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Carmello Šešelj je napisao/la:
Lapo-lapo je napisao/la:

Au, sta bi tek rekao da vidis koliko vremena provedem na Win-u?

Slažeš pasijans na poslu i plaćaju te za to?


Joj Seki, kakav pasijans, nisam u penziji. Tucem slot igre. Uvece kada legnem igraju mi free spin po dva sata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 11 kol 2019, 00:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Lapo-lapo je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
=))

Čovek je jedan od ubedljivo najgljupljih likova ovde. Ovo mu je treći klon. Pod njim ne piše o vanzemaljcima, ljudima gušterima, ravnoj Zemlji i ostalim mudrostima koje je pisao pod prošlim nikovima. Shvatio čovek da ga svi gledaju kao budalu, pa rešio da svoje X Files teorije zadrži za sebe.


Nije istina, ne slazem se s tobom. A tebe nije zanimalo i nisi nista citao o vanzemaljcima i teorijama zavjere. Pa to skoro svakoga zanima, samo nece da priznaju.

Jedno je zanimati se za nešto (u konkretnom slučaju, teške gluposti). Drugo je slepo verovati verovati u navedene budalaštine, A treće je smarati sve oko sebe sa čudovištem iz Loh Nesa koje upravlja svetskim bankarskim sistemom za svoje vanzemaljske gospodare koji imaju polje distorzije realnosti oko sebe da ne bi mogli da ih vidimo da su ono što jesu, ljudi gušteri.

Pa čak je i ovaj lik na slici je pojam normalnosti i zdravog razuma od njegovih prošlih klonova (pod ovim nikom ćuti o tome i prestao je da nas ubeđuje u "istinu")

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 11 kol 2019, 00:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Lapo-lapo je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Slažeš pasijans na poslu i plaćaju te za to?


Joj Seki, kakav pasijans, nisam u penziji. Tucem slot igre. Uvece kada legnem igraju mi free spin po dva sata.

Aha, ja pod win razumeo windows. A ono ti blejiš u kockarnici ceo dan i bacaš pare, pa ti posle vlast kriva što si ih poklonila kazinu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 11 kol 2019, 00:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Carmello Šešelj je napisao/la:
Lapo-lapo je napisao/la:

Joj Seki, kakav pasijans, nisam u penziji. Tucem slot igre. Uvece kada legnem igraju mi free spin po dva sata.

Aha, ja pod win razumeo windows. A ono ti blejiš u kockarnici ceo dan i bacaš pare, pa ti posle vlast kriva što si ih poklonila kazinu.

Kakav je covjek bez poroka???? Na dobitku sam ove godine. Ne ulazem ja puno, sica.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 11 kol 2019, 01:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Što se tiče poroka, jedan od najgorih, ako ne i najgori što se tiče skidanja sa njega. Kockanje je bukvalno nemoguće ostaviti. Stvara veću psihičku zavisnost od bilo koje droge. Ne uništava ti zdravlje (barem ne direktno), ali vrtećeš re slotove do kraja života, to je nemoguće ostaviti.

Moja lista poroka koje je po težini ostavljanja, sa svima sam imao jako intiman odnos, osim sa kockanjem. Ali znam toliko likova koji čim prime platu, isto popodne je celu ostave na ruletu, znam dovoljno da mogu samouvereno da sastavim ovu listu. I nijedan ne može da prestane da se kocka, a svaki konstantno psuje sebi majku što je kockar i iskreno želi da ostavi, ali ne može. A ljudi koji su se drogirali godinama teškim drogama, pa sad već dugo vremena žive zdravim životom isto znam gomilu, a i sam imam bogato iskustvo u zloupotrebi. Dakle lista poroka po težini ostavljanja od najtežeg do najlakšeg. I ovo pišem potpuno samounuvereno sa 100% sigurnosti da je tačno.

1. Kockanje
2. Cigarete
3. Heroin
4. Benzodiazepini: bensedin (diazepam), lexilium (bromazepam), Ksalol (alprazolam), lorazepam, klonazepam itd....)
5. Alkohol
6. Kokain
6. Amfetamini (ekstazi, spid itd...)
0vo ostalo je sviranje kurcu, mada npr i trava stvara prličnu psihičlku zavisnost, ako je pušiš svaki dan, mada ona ne ostavlja velike posledibce po zdravlje (osim što napuniš pluća sa katranom kao da tučeš tri iakle cigara dnevno)

Vrtećeš ti te slotove dok god budeš mogla da hodaš, bojim se na ubedljivo najgori porok kada je mogućnost odstavljnja u pitanju. Sa kocke nema skidanja. Kockanje je dožibotnu sport.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 11 kol 2019, 05:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Lapo-lapo je napisao/la:
buenos aires je napisao/la:

Dojam zna obmanuti čovjeka.

Kad s nekim potrošiš džak soli, možeš reći da ga poznaješ.


Istina, ljudi se mijenjaju, nismo ni mi isti tokom dana, ima tu faza ...od jutra do veceri....
A zna se desiti da cijeli zivot provedes s nekim i mislis da ga citas kao bukvar, kada ono.....


Imao sam i takvih iskustava.

Ispratio par metamorfoza ličnosti, do razine sa koje više ništa ne želim imati s tom osobom.

Ponekad i leptir izgubi svoja prekrasna krila, pa krene puzati žderući sve pred sobom...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 11 kol 2019, 08:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23320
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Carmello Šešelj je napisao/la:
Što se tiče poroka, jedan od najgorih, ako ne i najgori što se tiče skidanja sa njega. Kockanje je bukvalno nemoguće ostaviti. Stvara veću psihičku zavisnost od bilo koje droge. Ne uništava ti zdravlje (barem ne direktno), ali vrtećeš re slotove do kraja života, to je nemoguće ostaviti.

Moja lista poroka koje je po težini ostavljanja, sa svima sam imao jako intiman odnos, osim sa kockanjem. Ali znam toliko likova koji čim prime platu, isto popodne je celu ostave na ruletu, znam dovoljno da mogu samouvereno da sastavim ovu listu. I nijedan ne može da prestane da se kocka, a svaki konstantno psuje sebi majku što je kockar i iskreno želi da ostavi, ali ne može. A ljudi koji su se drogirali godinama teškim drogama, pa sad već dugo vremena žive zdravim životom isto znam gomilu, a i sam imam bogato iskustvo u zloupotrebi. Dakle lista poroka po težini ostavljanja od najtežeg do najlakšeg. I ovo pišem potpuno samounuvereno sa 100% sigurnosti da je tačno.

1. Kockanje
2. Cigarete
3. Heroin
4. Benzodiazepini: bensedin (diazepam), lexilium (bromazepam), Ksalol (alprazolam), lorazepam, klonazepam itd....)
5. Alkohol
6. Kokain
6. Amfetamini (ekstazi, spid itd...)
0vo ostalo je sviranje kurcu, mada npr i trava stvara prličnu psihičlku zavisnost, ako je pušiš svaki dan, mada ona ne ostavlja velike posledibce po zdravlje (osim što napuniš pluća sa katranom kao da tučeš tri iakle cigara dnevno)

Vrtećeš ti te slotove dok god budeš mogla da hodaš, bojim se na ubedljivo najgori porok kada je mogućnost odstavljnja u pitanju. Sa kocke nema skidanja. Kockanje je dožibotnu sport.


Zar si koketirao s heroinom? Znam da ti ovo ostalo nije strano.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 11 kol 2019, 10:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Čitanje ljudi nije nikakav bauk, potrebno je tek malo osnovnog znanja, jer u osnovi govor tijela osobe je zapravo ono sto trebamo procitati da bi shvatili sta ta osoba misli, osjeca, kakav joj je karakter i sama narav, dakle nikakva pretjerana psihološka igra ni znanje na nivou psihijatra ili kriminalistickog psihologa nije potrebno, naravno potrebno je samo interesovanje i zanimanje za isto, te malo osnovnog znanja koje se moze steci i kroz iskustvo rada sa ljudima ali i kroz opšte životno iskustvo ukoliko ste nekada izvukli deblji kraj u određenim situacijama sa ljudima na principu "jednom sam se opekao, više neću, lekciju sam naucio, znam kako ubuduce"

Ono što se dešava i odvija u mozgu određene osobe se oslikava kroz gestikulaciju i mimiku, to je jednostavan prirodni proces kod čovjeka, zato ljudsku komunikaciju ne cini samo izgovorena rijec, vec mnogo izrazenija forma komunikacije krije se upravo iza određenih položaja tijela i ostalih neverbalnih signala, i po pravilu sve to treba pravilno posloziti i interpretirati sto je zapravo na kraju sama moć "čitanja ljudi"

Čitanje misli drugih ljudi je kao čitanje knjige, jer i notorni uceni lažov se nece dovesti tek tako u pat poziciju, niti ce dopustiti da ga tek tako navucete na tanak led , ali i kod njega tijelo za razliku od usta uvijek kaže istinu, zlatno pravilo koje se moze cuti i na prvoj godini kriminalistike, naravno osoba to može prikriti i pokusati sakriti, ali sto više je "pritiscete" to dolazi do izrazaja, bilo da sa osobom pricate, pa je zapitkujete, postavljate dodatna pitanja, ili postajete agresivniji, sto je zapravo klasicna šema postupanja inspektora u policiji kada saslusavaju osumnjiceno lice

Međutim, "čitanje ljudi" - uma nije iskljucivo raskrinkavanje osobe koja laže, vec čitanje komplet karakteristika osobe, zato pažljivo treba pogledati iza fasade, jer svaka osoba ima psihološku fasadu, prevedeno psihološku odbrambenu liniju, poželjno je da osobu posmatrate pažljivo i u cijelosti, pokrete ruku i nogu, mišića na licu, lutanje očnih jabučica, jedino sto je naucno dokazano jeste da osobe u situacijama apsolutne sreće ili duboke tuge tek tada pokazuju svoje pravo lice i puštaju emocije da se razbuktaju, sve ostalo se moze dovesti i svesti pod "manipulativno"

Tri osnovne karakteristike govora tijela jesu prekrštene noge i prekrižene ruke koje označavaju negativan stav a čest stisak za nos znak je nervoze, gledanje u jednu tačku ili u pod je znak da se osoba ne može konfrontirati sa datom situacijom ...

Moje zanimanje za čitanje ljudi datira iz rane mladosti, iz srednje škole, kada se u drugom razredu pojavio novi učenik u razredu, porijeklom sa periferije Sarajeva, bahat, bezobrazan, primitivan, maltretirao slabije od sebe, seljačina prve kategorije, sam po sebi incidentan, i niko mu nije mogao stati u kraj dok za novog nastavnika matematike nismo dobili zastavnika prve klase JNA iz Niša, u pocetku se nije obazirao na njega, međutim kasnije sve više i više mu je posvecivao paznju, klasicno vojnicko razbijanje psihe, u početku se doticni i branio međutim ubrzo popustio, meni je to toliko bilo zanimljivo da sam upijao sve kao spužva, od pitanja da li je promijenio čarape od juce, sta je doruckovao, zasto je nerovozan, zasto se trese, na kraju od bahatog i bezobraznog klinca do klinca koji pred tridesetak ucenika jeca, ponižen, razbijenog na proste faktore, doveden do suza i opšteg ocaja, trajalo je to jedan period dok ga ovaj nije popustio u svakom smislu, meni je to toliko bilo zanimljivo i fascinantno da sam kroz godine pricitao i dvije knjige o psihologiji a i dan danas me drži to zanimanje za "čitanje ljudi" ...

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 11 kol 2019, 10:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32148
LakePlacid je napisao/la:
za novog nastavnika matematike nismo dobili zastavnika prve klase JNA iz Niša ...

Kako ste dobili zastavnika za profesora? :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 11 kol 2019, 11:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Mar-kan je napisao/la:
LakePlacid je napisao/la:
za novog nastavnika matematike nismo dobili zastavnika prve klase JNA iz Niša ...

Kako ste dobili zastavnika za profesora? :neznam


Čovjek težak invalid bio, imao saobraćajnu nesrecu negdje u Makedoniji i penzionisali ga, na kraju radio kao nastavnik, nije imao ni 50.tak godina a uz pomoć štapa se kretao ...

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 11 kol 2019, 11:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23320
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Carmello Šešelj je napisao/la:

1. Kockanje
2. Cigarete
3. Heroin
4. Benzodiazepini: bensedin (diazepam), lexilium (bromazepam), Ksalol (alprazolam), lorazepam, klonazepam itd....)
5. Alkohol
6. Kokain
6. Amfetamini (ekstazi, spid itd...)


Ja bih rekao:

1. Heroin
2. Kockanje
3. Kokain
4. Benzodiazepini: bensedin (diazepam), lexilium (bromazepam), Ksalol (alprazolam), lorazepam, klonazepam itd....)
5. Alkohol
6. Amfetamini (ekstazi, spid itd...)
7. Cigareta

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 11 kol 2019, 11:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30483
Ovisnosti ne postoje. To je samo izraz za nemogućnost gledanja stvarnosti.

Samim tim ne postoje jače ovisnosti, nego tek tužniji ljudi.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 11 kol 2019, 11:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
LakePlacid je napisao/la:
Čitanje ljudi nije nikakav bauk, potrebno je tek malo osnovnog znanja, jer u osnovi govor tijela osobe je zapravo ono sto trebamo procitati da bi shvatili sta ta osoba misli, osjeca, kakav joj je karakter i sama narav, dakle nikakva pretjerana psihološka igra ni znanje na nivou psihijatra ili kriminalistickog psihologa nije potrebno, naravno potrebno je samo interesovanje i zanimanje za isto, te malo osnovnog znanja koje se moze steci i kroz iskustvo rada sa ljudima ali i kroz opšte životno iskustvo ukoliko ste nekada izvukli deblji kraj u određenim situacijama sa ljudima na principu "jednom sam se opekao, više neću, lekciju sam naucio, znam kako ubuduce"

Ono što se dešava i odvija u mozgu određene osobe se oslikava kroz gestikulaciju i mimiku, to je jednostavan prirodni proces kod čovjeka, zato ljudsku komunikaciju ne cini samo izgovorena rijec, vec mnogo izrazenija forma komunikacije krije se upravo iza određenih položaja tijela i ostalih neverbalnih signala, i po pravilu sve to treba pravilno posloziti i interpretirati sto je zapravo na kraju sama moć "čitanja ljudi"

Čitanje misli drugih ljudi je kao čitanje knjige, jer i notorni uceni lažov se nece dovesti tek tako u pat poziciju, niti ce dopustiti da ga tek tako navucete na tanak led , ali i kod njega tijelo za razliku od usta uvijek kaže istinu, zlatno pravilo koje se moze cuti i na prvoj godini kriminalistike, naravno osoba to može prikriti i pokusati sakriti, ali sto više je "pritiscete" to dolazi do izrazaja, bilo da sa osobom pricate, pa je zapitkujete, postavljate dodatna pitanja, ili postajete agresivniji, sto je zapravo klasicna šema postupanja inspektora u policiji kada saslusavaju osumnjiceno lice

Međutim, "čitanje ljudi" - uma nije iskljucivo raskrinkavanje osobe koja laže, vec čitanje komplet karakteristika osobe, zato pažljivo treba pogledati iza fasade, jer svaka osoba ima psihološku fasadu, prevedeno psihološku odbrambenu liniju, poželjno je da osobu posmatrate pažljivo i u cijelosti, pokrete ruku i nogu, mišića na licu, lutanje očnih jabučica, jedino sto je naucno dokazano jeste da osobe u situacijama apsolutne sreće ili duboke tuge tek tada pokazuju svoje pravo lice i puštaju emocije da se razbuktaju, sve ostalo se moze dovesti i svesti pod "manipulativno"

Tri osnovne karakteristike govora tijela jesu prekrštene noge i prekrižene ruke koje označavaju negativan stav a čest stisak za nos znak je nervoze, gledanje u jednu tačku ili u pod je znak da se osoba ne može konfrontirati sa datom situacijom ...

Moje zanimanje za čitanje ljudi datira iz rane mladosti, iz srednje škole, kada se u drugom razredu pojavio novi učenik u razredu, porijeklom sa periferije Sarajeva, bahat, bezobrazan, primitivan, maltretirao slabije od sebe, seljačina prve kategorije, sam po sebi incidentan, i niko mu nije mogao stati u kraj dok za novog nastavnika matematike nismo dobili zastavnika prve klase JNA iz Niša, u pocetku se nije obazirao na njega, međutim kasnije sve više i više mu je posvecivao paznju, klasicno vojnicko razbijanje psihe, u početku se doticni i branio međutim ubrzo popustio, meni je to toliko bilo zanimljivo da sam upijao sve kao spužva, od pitanja da li je promijenio čarape od juce, sta je doruckovao, zasto je nerovozan, zasto se trese, na kraju od bahatog i bezobraznog klinca do klinca koji pred tridesetak ucenika jeca, ponižen, razbijenog na proste faktore, doveden do suza i opšteg ocaja, trajalo je to jedan period dok ga ovaj nije popustio u svakom smislu, meni je to toliko bilo zanimljivo i fascinantno da sam kroz godine pricitao i dvije knjige o psihologiji a i dan danas me drži to zanimanje za "čitanje ljudi" ...


Gluposti. Ništa ne možeš zaključiti u govoru tijela i dodirivanju lica. Mentalno nestabilna osoba i osoba nesigurna u sebe dodirivati će nos, čelo, bradu svašta nešto i kad je 100% iskrena i istinu govori. Pogotovo u toj tvojoj situaciji kad je vi policijski inspektori stišćete na ispitivanju.
To su stvari za psihologe i psihijatre. Vi policajci nemate kapacitet da se time bavite bez obzira na vaše kurseve i škole. I traje tjednima, za što vi svakako nemate vremena.

EU ovih godina eksperimentira sa Pilot software za davanje ocjene da li neka osoba laže kad traži vizu za EU. Na web stranici se AI policajac pojavi i postavlja ti pitanja. Uneseni su svi ti tvoji parametri i promatra na web kameri tvoje tijelo, glavu ruke, oči, tonaciju glasa. Novinara koji je iskreno odgovorio na sva pitanja, a ima ih tona, klasificirao da je 40% lagao. Ovaj po zakonu zatražio svoje ocjene da mu pošalju pismeno.

Puno više se da zaključiti iz riječi, onoga izgovorenog. Ali to znaju rijetki, ja ne znam. Potrebna je vrlo ozbiljna škola za to i obični ljudi ne mogu svoj život trošiti na nešto što neće unovčiti.
Da se naravno i govor tijela i izgovoreno kombinirati da bi znao da neko laže.
Samo neki ljudi su tako nesigurni u društvu da će uvijek odavati dojam da nešto lažu i nisu iskreni.


_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 11 kol 2019, 11:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30483
@BBC,

Nije uvijek tako teško. Policajac obično neće imati posla sa nekim istreniranim CIA agentom, nego sa običnim ljudima koji znaju još manje od njega. U takvom slučaju znati tek par fora mu daje veliku prednost.

Daleko od toga da je to pouzdano, ali zadovoljava za svakodnevne situacije.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 11 kol 2019, 11:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ono što hoću reći i moje je mišljenje. Govor tijela puno govori o karakteru osobe, ali NE o tome je li osoba iskrena ili laže.
Možeš u nečijem držanju i govoru tijela bar 30-60% njegovog čitavog života vidjeti da ga prvi put vidiš. Ali da li možeš po tome znati da laže ? Definitivno NE.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 11 kol 2019, 11:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Prvo nisam policajac ni inspektor, ne znam koliko puta trebam to reci i ponoviti, da jesam nebi imao problem reci da jesam, ali ne vidim svrhu konstantnog etiketiranja da sam po struci nesto sto nisam, mislim da je dovoljno jednom reci da nisam, ali očito ne, jednom receno od strane drugog forumaša i uzeto zdravo za gotovo od svih ostalih ...

Imaš pravo na svoje mišljenje sa kojim se uopšte ne slažem, jer ne polazis od osnovnih tacaka ljudske psihe, sve baziras na govoru kao polaznoj tacki, a govor je tek dio cijelog skupa, ja polazim od osnovnih tacaka psihologije, na stranu sta kazu analiticari, svaki analiticar - posebno misljenje, toliko gluposti se moze naci na netu o tome ...

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 11 kol 2019, 12:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32148
LakePlacid je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Kako ste dobili zastavnika za profesora? :neznam


Čovjek težak invalid bio, imao saobraćajnu nesrecu negdje u Makedoniji i penzionisali ga, na kraju radio kao nastavnik, nije imao ni 50.tak godina a uz pomoć štapa se kretao ...

Mislio sam na stručnu spremu, zastavnik je obično tip sa završenom srednjom vojnom školom.


Naša Kvačica je napisao/la:
Ovisnosti ne postoje. To je samo izraz za nemogućnost gledanja stvarnosti.
Samim tim ne postoje jače ovisnosti, nego tek tužniji ljudi.

ovo je neko new age shit? :zubati


lider30 je napisao/la:

Ja bih rekao:

1. Heroin
2. Kockanje
3. Kokain
4. Benzodiazepini: bensedin (diazepam), lexilium (bromazepam), Ksalol (alprazolam), lorazepam, klonazepam itd....)
5. Alkohol
6. Amfetamini (ekstazi, spid itd...)
7. Cigareta

Nikotin stvara 5x veću ovisnost od heroina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 11 kol 2019, 12:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Zastavnik je mogao biti neko sa zavrsenom srednjom SVŠ KoV ili neko sa obicnom zavrsenom srednjom školom koji bi upisao poslije SVŠ KoV, samo što bi umjesto 4.godine pohađao dvije ili tri godine, ne mogu se sjetiti tacno, a i tada se moglo biti učitelj i nastavnik u srednjoj školi bez fakultetske diplome, bila je srednja učiteljsko - nastavnička škola u Sarajevu, a za profesora je trebala ipak fakultetska diploma, danas je to totalno drugacije, pa ti za sve troje treba fakultetska diploma ...

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 117 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO