HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 12:03.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 182 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kompleksi stranaca spram Hrvata
PostPostano: 01 lis 2017, 14:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Ne samo šta ćete u Srbiji, nego vam i mi nećemo dozvoliti da ovde opstanete. Za subotičke Hrvate (jedini dio Srbije gdje vas još malo ima) tek predstoje crni dani kad za koju deceniju Srbi (a svi subotički Srbi su porijeklom zapadno od Drine) postanu apsolutna većina u gradu i prigrabe svu lokalnu vlast za sebe bez uticaja drugih naroda poput Mađara. Da sam na njihovom mjestu već danas bih iselio iz Srbije. :001_smile

Vaše poluge vlasti nikako da prođu taj famozni bulevar. Kakav je to stolni grad u kome mladi Ante ne može slobodno s jednog dijela u drugi? I to vam jedini grad koji ima preko 10.000 stanovnika. Ostalo što držite su realno sela.
U međuvremenu vam muje uzele Jajce.

Ja živim u gradu koji do 1918. nije bio u sastavu Srbije, a sad je sastavni deo njene prestonice.
U gradu u kome je od 61% Švaba, Hrvata i Mađara pre 100 godina, ostalo sve ukupno jedva 1%.
U gradu koji ste planirali za svoj najistočniji grad. =))
Kme kme :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kompleksi stranaca spram Hrvata
PostPostano: 01 lis 2017, 14:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ceha,

Idi pa vidi na krstarici ili b92 koliko ima Hrvata. A za komplekse, potraži stručnu pomoć, ja nemam ni vremena ni volje da te lečim.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kompleksi stranaca spram Hrvata
PostPostano: 01 lis 2017, 14:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Carmello Šešelj je napisao/la:
Idi pa vidi na krstarici ili b92 koliko ima Hrvata. A za komplekse, potraži stručnu pomoć, ja nemam ni vremena ni volje da te lečim.


Na krstarici ne može da se diše od njih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kompleksi stranaca spram Hrvata
PostPostano: 01 lis 2017, 14:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Carmello Šešelj je napisao/la:
Sama potreba da @mirv otvori ovu temu govori sve. Kad si video Srbina da otvara takve teme, zašto raspravljati o nečemu što je samopodrazumevajuće, dragi naši bivši podanici.


Otvorio sam ju zato jer najveći kompleksaš svih vrjemena među Srbima, vaš predsjednik, svakodnevno sa svojom crnomanjastom kamarilom pokušava isprati gorčinu poraza i sramote koju je doživio u Glini na način da specijalno ratuje riječima i lažima protiv Hrvatske kad već nije znao i mogao oružjem. A i vi ste isto zagadili sve hrvatske forume, trebalo bi zapriječiti sve ip adrese iz Srbije, CG i RS na domeni .hr a ostatak ručno ukloniti. Hrvati nisu dužni čitati vaše idiotarije a i već ste svima dosadili. Čim ljudi uoče da je autor komentara Srbin odmah slijedi kolutanje očima i pomisao ne opet ovi kreteni.

Ceha je napisao/la:
@Mirv, kako je krenulo izbrisat će se taj ruski džep između RH i ostatka zapada i ponovno uspostaviti granice s Italijom i Njemačkom/Austrijom.


U njega je hodočastio Putin a Trump s predsjednicom i ministrom obrane dogovara strateški LNG terminal na Krku i goleme prodaje oružja. Jako je neizvjesno tko će izvući deblji kraj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kompleksi stranaca spram Hrvata
PostPostano: 01 lis 2017, 14:47 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Ne može mirve, ovdje su Srbi zastiçena vrsta jer su potrebni za pljuvanje po Bošnjacima.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kompleksi stranaca spram Hrvata
PostPostano: 01 lis 2017, 14:49 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
A odavno nisam vidio veceg kompleksaša od mirve. Pravi onaj primjerak pokatoličenog Srbina kojeg je katolički kler izmanipulirao i okrenuo protiv svojih sunarodnjaka grčkog obreda zaradi vatikanskih interesa da pokori istok.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kompleksi stranaca spram Hrvata
PostPostano: 01 lis 2017, 17:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Škrgutanje zubima u komentarima na izjavu gospodina Dodika.

https://m.vecernji.hr/vijesti/beograd-i ... vi-1198075


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kompleksi stranaca spram Hrvata
PostPostano: 01 lis 2017, 20:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Navodeći da u RS sa ponosom govore da ćete do kraja godine imati 100 kilometara autoputa, Vučić je istakao da će Srbija uskoro, do kraja ove i početkom sledeće godine imati 1.000 kilometara autoputa i da će po tome biti prva u regionu.

"A zaostajali smo za Hrvatskom gotovo dvosktruko...", rekao je Vučić i dodao da je to rezultat vrednog rada i ispunjenih zadataka i ciljeva.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2017&mm=10&dd=01&nav_id=1309434

Kompleksi...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kompleksi stranaca spram Hrvata
PostPostano: 01 lis 2017, 20:27 
Online

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
mirv je napisao/la:
Navodeći da u RS sa ponosom govore da ćete do kraja godine imati 100 kilometara autoputa, Vučić je istakao da će Srbija uskoro, do kraja ove i početkom sledeće godine imati 1.000 kilometara autoputa i da će po tome biti prva u regionu.

"A zaostajali smo za Hrvatskom gotovo dvosktruko...", rekao je Vučić i dodao da je to rezultat vrednog rada i ispunjenih zadataka i ciljeva.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2017&mm=10&dd=01&nav_id=1309434

Kompleksi...


Zaostaju i sada gotovo dvostruko. Nista novo da Vucic laze, Srbima prodaje maglu a oni to puse sa osmijehom na licu. :sega
Srbija ima oko 750 km autoputeva, Hrvatska nesto preko 1300.

Vucicu je to dovoljno za "lider regiona u autocestama" i "skoro 1000 km autocesta" :zubati

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kompleksi stranaca spram Hrvata
PostPostano: 01 lis 2017, 20:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21292
@vUjo, super neka cijeli svijet vidi kakva ste gamad.
Nama ni iz džepa ni u džep.
@Šešelj, nikad nisam bio tamo, ne namjeravam to promijeniti.
Za lječenje=))
Ti zbilja imaš problema? Možda radi hr. prezimena ? :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kompleksi stranaca spram Hrvata
PostPostano: 01 lis 2017, 21:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ceha je napisao/la:
@Šešelj, nikad nisam bio tamo, ne namjeravam to promijeniti.
Za lječenje=))
Ti zbilja imaš problema? Možda radi hr. prezimena ? :D

Nego, pominjao si da nam je vizantijski car dao ime. Koji car je onda dao ime Lužičkim Srbima na istoku Nemačke? Karlo Veliki? :D

Lepo sam ti rekao da se držiš programiranja, kada se uhvatiš istorije, redovno padnem sa stolice od smeha. I jel si se registrovao na Krstaricu, da, zajedno sa Hroboatosom, objasniš Srbima njihovo poreklo. Nakotili ste se tamo ko pacovi, pa reko, ima mesta za još jednog, neće mnogo da se oseti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kompleksi stranaca spram Hrvata
PostPostano: 01 lis 2017, 22:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Sorbi iz Njemačke imaju haplogrupu R1a M458 a Servi na Balkanu R1a Z280 pa nikako ne mogu biti isti narod. Svetosavci koji se nazivaju Srbima su mješavina Albanaca, Bijelih Hrvata i gomile Balkanaca svih vrsta dok su Sorbi izolirana etnička skupina u genetskom smislu. Danas je Srbin onaj čiji je predak primio svetosavlje i za to dobio krajcar od Vase Pelagića da bar ima nekakvu korist od učlanjenja u kult. Trebali su platiti više, puuuuno više, praktično sto postotnu invalidninu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kompleksi stranaca spram Hrvata
PostPostano: 01 lis 2017, 22:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
A evo ga još jedan sa haplogrupama. :D

Kad već nisi uspeo sam da shvatiš, ignorišem te, tako da nema potrebe da trošiš kalorije odgovarajući ili obraćajući mi se.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kompleksi stranaca spram Hrvata
PostPostano: 01 lis 2017, 22:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21292
Carmello Šešelj je napisao/la:
Nego, pominjao si da nam je vizantijski car dao ime. Koji car je onda dao ime Lužičkim Srbima na istoku Nemačke? Karlo Veliki? :D

U Lužici su Sorabi.
Ili je to jedno te isto, kao i na balkanu?
Imaš ih 2 grupe, jedni (donji prema nizini) pričaju jezikom srodnim poljskom, a drugi (gornji, prema češkoj) pričaju jezikom sličnom češkom i slovačkom.

To ti je isto kao prezime Kovač. Nisu svi Kovači rod.
Ili s perajama.
Riblja, delfinska, kornjačina i ihitiosarova peraja nisu istog porijekla.
Carmello Šešelj je napisao/la:
Lepo sam ti rekao da se držiš programiranja, kada se uhvatiš istorije, redovno padnem sa stolice od smeha. I jel si se registrovao na Krstaricu, da, zajedno sa Hroboatosom, objasniš Srbima njihovo poreklo. Nakotili ste se tamo ko pacovi, pa reko, ima mesta za još jednog, neće mnogo da se oseti.

Nisam, za to bi mi trebao doktorat iz psihologije, nemam ja toliko strpljenja riješavati takvu patologiju.
Zašto misliš da programiram?
To je obično posao za ljude sa srednjom školom, diplomirani FERovci su obično projektantni ili menadžeri sustava.
A s obzirom da je moja malenkost iber toga završila i neki MBA studij...
Mogu ti objasnit osnove ekonomije, jbg :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kompleksi stranaca spram Hrvata
PostPostano: 01 lis 2017, 22:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21292
mirv je napisao/la:
Sorbi iz Njemačke imaju haplogrupu R1a M458 a Servi na Balkanu R1a Z280 pa nikako ne mogu biti isti narod. Svetosavci koji se nazivaju Srbima su mješavina Albanaca, Bijelih Hrvata i gomile Balkanaca svih vrsta dok su Sorbi izolirana etnička skupina u genetskom smislu. Danas je Srbin onaj čiji je predak primio svetosavlje i za to dobio krajcar od Vase Pelagića da bar ima nekakvu korist od učlanjenja u kult. Trebali su platiti više, puuuuno više, praktično sto postotnu invalidninu.

Njima su preci poštari, pa nećeš valjda tu slavoserbsku pasminu ocjenjivati po ydna, izravnoj liniji očeva :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kompleksi stranaca spram Hrvata
PostPostano: 01 lis 2017, 22:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Sorabi, Sorbi itd. su egzonimi. Oni sami sebe na svom jeziku zovu Serbi, zemlju na kojoj žive zovu Serbja, a Srbiju zovu Južna Serbja. Ko im je dao ime, istoriĆar?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kompleksi stranaca spram Hrvata
PostPostano: 01 lis 2017, 22:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Ceha je napisao/la:
@vUjo, super neka cijeli svijet vidi kakva ste gamad.
Nama ni iz džepa ni u džep.


Pa moraju da se isele iz Srbije. Po tom pitanju ne može biti milosti sa naše strane.


Vrh
   
 
 Naslov:
PostPostano: 02 lis 2017, 00:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21292
Carmello Šešelj je napisao/la:
Sorabi, Sorbi itd. su egzonimi. Oni sami sebe na svom jeziku zovu Serbi, zemlju na kojoj žive zovu Serbja, a Srbiju zovu Južna Serbja. Ko im je dao ime, istoriĆar?

https://en.wikipedia.org/wiki/Lusatia
https://en.wikipedia.org/wiki/Upper_Sorbian_language
hornjoserbšćina
https://en.wikipedia.org/wiki/Lower_Sorbian_language

https://en.wikipedia.org/wiki/Sorbs
Serbja ili Serbï/Serby
https://en.wikipedia.org/wiki/Sorbs_(tribe)

Pitao si tko ih je imenovao kako.

Pročitaj himne na 2 jezika;

Rědna Łužyca,
spšawna, pśijazna,
mojich serbskich woścow kraj,
mojich glucnych myslow raj,
swěte su mě twoje strony.
Cas ty pśichodny,
zakwiś radostny!
Och, gab muže stanuli,
za swoj narod źěłali,
godne nimjer wobspomnjeśa!

[Rjedna užyca,
spšavna śijazna,
mojiH serbskiH voścov kraj,
mojiH glucnyH myslov raj,
svjete su mje tvoje strony.
Cas ty śiHodny,
zakviś radostny!
Oh, gab muže stanuli,
za svoj narod źeuali
godne nimjer vobspomnjeśa]

Rjana Łužica,
sprawna přećelna,
mojich serbskich wótcow kraj,
mojich zbóžnych sonow raj,
swjate su mi twoje hona!
Časo přichodny,
zakćěj radostny!
Ow, zo bychu z twojeho
klina wušli mužojo,
hódni wěčnoh wopomnjeća!

[Rjana užica,
spravna žećelna
mojiH serbskiH vocov kraj,
mojiH zbožnyH sonov raj,
svjate su mi tvoje hona!
Časo pžiHodny!
Ov, zo byHu z tvojeho
klina vušli mužojo
hodni vječnoh vopomnjeća!]

Imaš jakavce (kao kod Bugara) i jekavce (kao kod Hrvata)
Sama riječ dolazi od riječi Surbi, a s balkanskim podanicima veze nema, to je tek kasnija konstrukcija.
Vujadin je napisao/la:
Pa moraju da se isele iz Srbije. Po tom pitanju ne može biti milosti sa naše strane.

To je ok, što manje Hrvata, to ste veći ciganluk.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kompleksi stranaca spram Hrvata
PostPostano: 02 lis 2017, 00:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
I? ko im je dao ime? Vizantijski Car? Karlo Veliki? Car Kontantin? Ko je tom narodu, koji ima ime isto kao i mi, dao ime?

Možda oni sami sebi? Nemoguće....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kompleksi stranaca spram Hrvata
PostPostano: 02 lis 2017, 17:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Ceha je napisao/la:
mirv je napisao/la:
Sorbi iz Njemačke imaju haplogrupu R1a M458 a Servi na Balkanu R1a Z280 pa nikako ne mogu biti isti narod. Svetosavci koji se nazivaju Srbima su mješavina Albanaca, Bijelih Hrvata i gomile Balkanaca svih vrsta dok su Sorbi izolirana etnička skupina u genetskom smislu. Danas je Srbin onaj čiji je predak primio svetosavlje i za to dobio krajcar od Vase Pelagića da bar ima nekakvu korist od učlanjenja u kult. Trebali su platiti više, puuuuno više, praktično sto postotnu invalidninu.

Njima su preci poštari, pa nećeš valjda tu slavoserbsku pasminu ocjenjivati po ydna, izravnoj liniji očeva :D


Imaš pravo, lijepo mi je čovjek rekao, kakvi sad tu dokazi, kakva DNK, hapjšćžgrupe i ostale belosvecke antisrbske izmišljotine, Deretić zna najbolje. Somalija - Suomi - Suebi - Sibir - sapun - Sverige - svrbež - Sunce - Sarmat - sranje - Srbija. Sve lepo piše za onoga ko oće da čita.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kompleksi stranaca spram Hrvata
PostPostano: 02 lis 2017, 18:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58281
Lokacija: DAZP HQ
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
@Šešelj, nikad nisam bio tamo, ne namjeravam to promijeniti.
Za lječenje=))
Ti zbilja imaš problema? Možda radi hr. prezimena ? :D

Nego, pominjao si da nam je vizantijski car dao ime. Koji car je onda dao ime Lužičkim Srbima na istoku Nemačke? Karlo Veliki? :D



nisu Srbi, nego Sorbi, a to je isto otprilike kao Rusi i Prusi. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kompleksi stranaca spram Hrvata
PostPostano: 02 lis 2017, 19:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Kao što rekoh, Sorbi je egzonim. To je kao kada ti Nemca zoveš Nemcem, a ne Deutcherom. Oni sami sebe na svom jeziku zovu Serbi. Zemlju na kojoj žive, zovu Serbja, a Srbiju zovu Južna Serbja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kompleksi stranaca spram Hrvata
PostPostano: 02 lis 2017, 19:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58281
Lokacija: DAZP HQ
Carmello Šešelj je napisao/la:
Kao što rekoh, Sorbi je egzonim. To je kao kada ti Nemca zoveš Nemcem, a ne Deutcherom. Oni sami sebe na svom jeziku zovu Serbi. Zemlju na kojoj žive, zovu Serbja, a Srbiju zovu Južna Serbja.


tko će to znati, nakon 19. stoljeća su čuli za neke balkanske Srbe, pa sami sebe uvjerili da je to isto. originalno su Surbi ili Sorabi.

Prusi i Rusi. :zubati

iako meni nebitno, ionako ne tvrdim da vam je Bizant dao ime.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kompleksi stranaca spram Hrvata
PostPostano: 02 lis 2017, 19:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Uostalom, više oni svojataju nas, nego mi njih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kompleksi stranaca spram Hrvata
PostPostano: 03 lis 2017, 13:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21292
Carmello Šešelj je napisao/la:
I? ko im je dao ime? Vizantijski Car? Karlo Veliki? Car Kontantin? Ko je tom narodu, koji ima ime isto kao i mi, dao ime?
Možda oni sami sebi? Nemoguće....

Svako ime ima značenje, zar ne?
Još ćeš krenuti pričati da je to zapravo "užička Srbija" jer ti tako zvuči njihovo ime.
mirv je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Njima su preci poštari, pa nećeš valjda tu slavoserbsku pasminu ocjenjivati po ydna, izravnoj liniji očeva :D

Imaš pravo, lijepo mi je čovjek rekao, kakvi sad tu dokazi, kakva DNK, hapjšćžgrupe i ostale belosvecke antisrbske izmišljotine, Deretić zna najbolje. Somalija - Suomi - Suebi - Sibir - sapun - Sverige - svrbež - Sunce - Sarmat - sranje - Srbija. Sve lepo piše za onoga ko oće da čita.

:zivili
Adam je bio Srbin Stevo, a Eden negdje oko Užica :D
Carmello Šešelj je napisao/la:
Kao što rekoh, Sorbi je egzonim. To je kao kada ti Nemca zoveš Nemcem, a ne Deutcherom. Oni sami sebe na svom jeziku zovu Serbi. Zemlju na kojoj žive, zovu Serbja, a Srbiju zovu Južna Serbja.

Serbi/Surbi i Srbi su isto.
Kao i (P)Rusi.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 182 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO