HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 06:57.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 52 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: ЗАШТО СРБИ ПОСТАЈУ ХРВАТИ, а Хрвати не постају Срби
PostPostano: 08 lis 2017, 20:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Leeroy Jenkins je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
slika

:zubati


Ovo me podseti da partizaи transparent.

A jebiga kad su spori, ni za šest godina naše vlasti nisu baš sasvim savladali pismo koje je na tom plakatu napisano duplo većim slovima od latiničnih (ima i dve reči napisane latinicom), kako i dolikuje. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ЗАШТО СРБИ ПОСТАЈУ ХРВАТИ, а Хрвати не постају Срби
PostPostano: 11 lis 2017, 08:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Ovo je kao ono kad stari Židov čita njemačke novine da vidi malo i Židovi uradili ono, Židovi uradili ovo... Pozitivni tekst.

Hrvata je bilo početkom 2. milenija više od Engleza, oni su u međuvremenu došli do države koja ima > 50 mil. ljudi. Kraljevine koja ima > 65 mil. ljudi. Vladali su cijelim svijetom a i danas vladaju, samo neformalno. Novaca imaju više od Nijemaca koji su puno vrijedniji i obrazovaniji ali nisu prepredeni kao ovi.

Uglavnom, dobro da smo preživjeli ali nije to baš toliki uspjeh kako se opisuje u tekstu. I meni je malo čudno kako se Srbi u RH asimiliraju Hrvate, čudo jedno. Ne samo oni. Valjda što je narod ksenofobniji lakše ide asimilacija jer ne podnosi druge, pa ti je ili uđi ili idi. A ima i asimilacije Hrvata u Srbiji, što bi s Bunjevcima i Šokcima? Sad će reći: "ali to nisu, bla, bla..."

To je jedan od načina da se izbjegne asimilacija. Pretvoriš se u neku autohtonu manjinu. Ne smetaš jer nisi neki vanjski a opet zadržavaš svoje. Tim su se poslužili u Istri sa Istrianin. Ne možeš ih lako u Hrvate jer iz zemljopisnog kuta i jesu Hrvati a opet i nisu, jer imaju svoju posebnost.

Što su to vekovna srpska staništa? Zašto su uopće Srbi nezadovoljni u nacionalnom smislu? Srbi u gospodarskom i društvenom smislu mogu biti nezadovoljni ali u zemljopisnom i nacionalnom smislu mogu biti više nego zadovoljni. Srbija i RS su velike, Srba ima 2x više od Hrvata.

Uopće mi nije jasno to inzistiranje na tim i takvim temama, kada su problemi kod Srba negdje drugo a ne u nedostatku teritorija ili nacionalne svijesti, oboje imaju, i previše.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 52 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO