HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 05:39.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 85 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zašto ljude sa vecim IQ okruženje smatra čudacima i psihopatama?
PostPostano: 18 ožu 2017, 01:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Izgleda da vrtoglavim visinama mog IQ-a nema granica jer nakon dobrog bluesa volim poslušati i lijepu ilahiju i kasidu a ove dvije izdvajam jer su mi posebno lijepe. Horovi Arabeske (Zagreb) i Kewser (Sarajevo).






Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto ljude sa vecim IQ okruženje smatra čudacima i psihopatama?
PostPostano: 18 ožu 2017, 07:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
... da te pratim u armiju dok jesenje kiše liju... :wub


_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto ljude sa vecim IQ okruženje smatra čudacima i psihopatama?
PostPostano: 18 ožu 2017, 08:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
joe enter je napisao/la:
Agathonikos je napisao/la:
Iako nerado to kažem ali bojim se da ste 101% u pravu, gospodine Karmelo.
Ta komisija za koju se zalažete bi rješila sve probleme i utrla put ka boljoj budućnosti mladih generacija i ljepšoj prošlosti onih starijih. Znači jedno veliko bravo za napor koji ste uložili kako biste došli do formule za kojom su genercije i generacije prije nas bezuspješno tragale.




Jado zvani Karmelo je pre neki dan uhvaćen da LAŽE ladno izjavljujući za neke ljude i organizacije zastrašujuće opanjkavanje i etiketiranje kad vidi da ne može da se bori protiv argumenata , pa shodno sa to tradicijom on nastavblja dalje u društvu sa tobom da meni lepi nešto što nisam govorio a kamoli mislio.

Kakva komisija?? , gde sam ja toi pomenuo ijednom?? , tj.gde sam bar ijednom aludirao??

Nije poenta u muzici već o kulturnim obrascima i kulturološkim matricama koje fura naša država i vlastodršci već decenijama da više nema ljudi niti klinaca koji slušaju išta više osim Ace Lukasa i Cece , i da bude još gore oni nemaju pojma o bilo čemu kao što to voli da bude Karmelo , da klincima nisu prioriteti umetnost i ideali koju umetnost nosi već prazna glava da bi u nju imali šta njegovi i tvoji pokvareno strpati dok su još mladi.

A sad možeš nastacviti postavljanjem klipova i pričama o nekim komisijama i ostalim izmišljenim pričama.

A šta sam ja to lagao, druže komesaru?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto ljude sa vecim IQ okruženje smatra čudacima i psihopatama?
PostPostano: 19 ožu 2017, 17:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 tra 2016, 10:56
Postovi: 889
Lokacija: Stockholm - Banja Luka
joe enter je napisao/la:
Ja sam patriota a ne nacionalista , pa osećam dužnost da se borim da mladi ostanu u ovoj zemlji i izgrade je za sve ljude da žive dobro i kvalitetno kako god mogu , a da ne govorim kako ćemo nestati za nekoliko generacija zbog ovog trenda odlaska.

Dok ovima nacionalistima je sve ravno za ovu zemlju i njen opstanak , i ako ne teraju mlade svojim idiotskim odnosom smatrajući ih čudacima i ludacima , onda se samo zezaju oko tog problema i osećaju neizreciv bol u polnom organu za bilo šta osim svojih nacionalnih osećaja i sujete.

Pojedinci pokreću jedno društvo napred , i ako nema sistemske podrške vladajućih elita oni će biti u zapećku i otići će.
Međutim kod nas je sve nacionalistički populizam i svi padaju na te fore , a mladi i obrazovami su proglašeni za ludake na dnevnoj bazi u svojim ulicama,školama,porodicama,...i nacionalnim populistima ne pada napamet da ih zaštiti i gurne napred jer onda mora prestatiti biti populista toga tipa , a to znači da će izgubiti vlast.


Kolega enter, meni je jasno da svatko voli svoje. Ja nemam problem sa patriotama. U biti je dobro sto se netko bori protiv odlaska tih mladih ljudi, no ja potpuno razumijem zasto ti ljudi odlaze - ta, jednom se zivi. A Balkan je neki zacarani krug, uvijek se sve vrati na isto. I uvijek se o istom prepucava i svadja. Populisticki nacionalizam postoji jer se ljudi plase jedni drugih, ocito je da se svatko plasi da ce ih ovi drugi istrijebiti. Proslost nam se svima ponavlja, konstantno. Zbog toga zacarani krug. Pa, sto onda mladi ljudi da ostaju tu? Kakvu buducnost im nude njihovi lideri...

_________________
“To write well and to speak well is mere vanity if one does not live well."

– Bridget of Sweden (1303-1373)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto ljude sa vecim IQ okruženje smatra čudacima i psihopatama?
PostPostano: 19 ožu 2017, 18:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35951
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Briga mlade za nacionalizam, taman netko iz Slavonije odlazi jer se boji Srba ili netko s juga Srbije jer se boji Hrvata.

Ljudi odlaze radi jednog isključivog razloga a to je gospodarski tamo gdje imaju mogućnost nešto ostvariti svojim radom, trudom i znanjem a ne vezama i moranjem političkog lizanja za napredak.

Nacionalizam nema ništa s tim.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto ljude sa vecim IQ okruženje smatra čudacima i psihopatama?
PostPostano: 19 ožu 2017, 19:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 tra 2016, 10:56
Postovi: 889
Lokacija: Stockholm - Banja Luka
daramo je napisao/la:
Briga mlade za nacionalizam, taman netko iz Slavonije odlazi jer se boji Srba ili netko s juga Srbije jer se boji Hrvata.

Ljudi odlaze radi jednog isključivog razloga a to je gospodarski tamo gdje imaju mogućnost nešto ostvariti svojim radom, trudom i znanjem a ne vezama i moranjem političkog lizanja za napredak.

Nacionalizam nema ništa s tim.


Zar mladi iz Hrvatske (Srbije, BiH, itd) ne odlaze upravo zbog toga sto su politicke (vladajuce?) partije dovele do tog teskog zivota na Balkanu? Mislim, e contrario...

_________________
“To write well and to speak well is mere vanity if one does not live well."

– Bridget of Sweden (1303-1373)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto ljude sa vecim IQ okruženje smatra čudacima i psihopatama?
PostPostano: 19 ožu 2017, 19:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35951
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Na Balkanu je život uvijek bio težak i prije 30 i 50 ali i 100 godina i tada se iseljavalo s istim tempom.
Prema tome prije će se reći nisu uspjele omogućiti bolji život a ne dovele.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto ljude sa vecim IQ okruženje smatra čudacima i psihopatama?
PostPostano: 19 ožu 2017, 20:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 tra 2016, 10:56
Postovi: 889
Lokacija: Stockholm - Banja Luka
daramo je napisao/la:
Na Balkanu je život uvijek bio težak i prije 30 i 50 ali i 100 godina i tada se iseljavalo s istim tempom.
Prema tome prije će se reći nisu uspjele omogućiti bolji život a ne dovele.


Pa dobro, ne znam da li se toliko iseljavalo kao sada. Ranije se to desavalo zbog gospodarske krize, pretjerane agrarne gustoce naseljenosti i zbog velikog prirodnog prirastaja. Danas svakako postoji gospodarska kriza ali nema ni velikog prirodnog prirastaja, naprotiv. Ali da se iseljavalo, to je tocno.

Mislim da sve igra neku ulogu - povijest igra jednu ulogu, vjerujem da su mladi ljudi svjesni da ce na Balkanu uvijek postojati ta nesigurnost i zbog toga odlaze (izmedju ostalog). Svakako da im je cilj potraga za boljim zivotom, za sebe i za svoje potomke.

_________________
“To write well and to speak well is mere vanity if one does not live well."

– Bridget of Sweden (1303-1373)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto ljude sa vecim IQ okruženje smatra čudacima i psihopatama?
PostPostano: 19 ožu 2017, 20:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Kakvu vi to toplu vodu otkrivate?
Nekad se iseljavalo da se ne umre od gladi, danas se iseljava jer se želi određen životni standard.
Kako je propala industrija, balkanske zemlje više nisu u stanju da zaposle broj stanovnika koji imaju, te ono opada i iseljava se.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto ljude sa vecim IQ okruženje smatra čudacima i psihopatama?
PostPostano: 26 ožu 2017, 09:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046


da vidim koji mi je IQ

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 85 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO