HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 22:09.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 207 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Beograd prestonica Balkana
PostPostano: 08 stu 2021, 11:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Shaban995 je napisao/la:
Beograd je jedino glavni u Srbiji, ovaj dio uže Srbije (Vojvodinu ne računam).


Jel' zbog ovoga?

Na jednoj od novosadskih zgrada ispisana je poruka kojom je negiran genocid u Srebrenici.

slika

https://www.klix.ba/vijesti/regija/iz-n ... /211108035

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd prestonica Balkana
PostPostano: 08 stu 2021, 11:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2020, 12:41
Postovi: 1095
Lokacija: Српски свет
Jussi je napisao/la:
Shaban995 je napisao/la:
Beograd je jedino glavni u Srbiji, ovaj dio uže Srbije (Vojvodinu ne računam). Ostalo jad i čemer, uz par svijetlih tački kao Zlatibor.
Da, svakako i svjetionik bh Srbima.


Ovo sam vam vec objasnjavao jednom. Bukvalno svaki grad u Srbiji, bilo gde, Jug, Zapad, Istok, unutrasnjost, je pojava za te vase mahale i kasabe, a ne samo Vojvodina. Uporedi ovo samo sa raspalom Zenicom i Tuzlom i sve ce ti biti jasno:









A razlika ce biti sve veca i veca.

Drevni Naisus je bukvalno saobracajno cvoriste, vrhunski pozicioniran.

Samo nam treba sto vise mladih i obrazovanih ljudi.

_________________
Нека буде борба непрестана,
нека буде што бити не може –
нек ад прождре, покоси сатана!
На гробљу ће изнићи цвијеће
За далеко неко покољење.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd prestonica Balkana
PostPostano: 08 stu 2021, 14:37 
Offline

Pridružen/a: 23 tra 2020, 05:03
Postovi: 1347
Jebo vas Balkan i Jugoslovenstvo vise

Nek bude Beograd srpski grad kao sto je bio za vrijeme Kraljevine.

Balkan.. al ste nasli rangu u pm

_________________
S vjerom u Boga


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd prestonica Balkana
PostPostano: 08 stu 2021, 14:39 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 08:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Altomanović je napisao/la:
Jebo vas Balkan i Jugoslovenstvo vise

Nek bude Beograd srpski grad kao sto je bio za vrijeme Kraljevine.

Balkan.. al ste nasli rangu u pm


To i ja mislim. Mada prirodno je i da će Makedonci i Islamizirani Srbi u buduće gravitirati ka njemu dosta.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd prestonica Balkana
PostPostano: 08 stu 2021, 14:44 
Offline

Pridružen/a: 23 tra 2020, 05:03
Postovi: 1347
Naravno da smo glavni na Balkanu, samo sto je Balkan treca liga.

_________________
S vjerom u Boga


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd prestonica Balkana
PostPostano: 08 stu 2021, 15:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2020, 12:41
Postovi: 1095
Lokacija: Српски свет
Altomanović je napisao/la:
Jebo vas Balkan i Jugoslovenstvo vise

Nek bude Beograd srpski grad kao sto je bio za vrijeme Kraljevine.

Balkan.. al ste nasli rangu u pm


Pa i naveo sam da Beograd mora da bude bastion srpstva.

Ko god dodje, cak i ako nije Srbin po dolasku, mora da bude srbizovan ili resrbizovan.

A prestonica Balkana u ekonomskom, kulturnom i politickom uticaju, ne znaci da nece biti iskljucivo srpski grad - to zapravo znaci da cemo siriti srpski uticaj na druge, a ne obrnuto.

_________________
Нека буде борба непрестана,
нека буде што бити не може –
нек ад прождре, покоси сатана!
На гробљу ће изнићи цвијеће
За далеко неко покољење.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd prestonica Balkana
PostPostano: 08 stu 2021, 21:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615
Vi ne razumete.

Beograd je srpski istanbul/new york.

Nama treba Kragujevac za glavni grad, kako bi ojacali i oporavaili Sumadiju, a na Sumadiju se naslanja svaki drugi region ispod Save i Dunava koji su nam kriticniji nego Sever.

Ne mozes iz Beograda da preskocis 250 km do Kosova a izmedju prazno, a Novi Sad se vec etablirao kao ozbiljan grad i samo ce jos vise da raste.

Mi moramo da spustimo drzavu u Sumadiju, a od Nisa da napravimo IT/Hardware free zone, kako bi preuzeo primat i nad Skoplje, pa cak i nad Sofijom zbog svoje pozicije.

Beograd vam je kapija i Srbije i regiona, dakle tu je glavni dodir sa svetom, i mi to moramo da koristimo na pravilan nacin, a to je da ostane PRESTONICA Srbije.

Dokle god ovo ne uradimo, necemo se konsolidovati na srednji rok kao drzava, dakle 4 jaka grada od Severa do Juga.

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd prestonica Balkana
PostPostano: 30 stu 2021, 22:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2021, 14:33
Postovi: 2476
Veoma zanimljiva arhitektura u Beogradu, Marina Dorcol na Dunavu, mnogo dobar projekat,


slika

slika

slika

_________________
Jussijev 2 profil. Srbija broj 1 u regionu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd prestonica Balkana
PostPostano: 30 stu 2021, 22:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2021, 14:33
Postovi: 2476
Citat:
OD DANAS METRO NIJE SAMO SAN: Sve spremno za početak radova na Makiškom polju u Beogradu gde započinje strateški projekat


https://www.novosti.rs/vesti/ekonomija/ ... i-projekat


Metro od 6 milijardi eura poceo da se gradi pre nedelju dana. Francuzi i Kinezi rade partnerski.

_________________
Jussijev 2 profil. Srbija broj 1 u regionu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd prestonica Balkana
PostPostano: 30 stu 2021, 22:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
"Ekolozi" u ekstazi.

Čuo sam btw, da su danas protestvovali i protiv gradnje metroa (koja je počela danas btw) jer koliko sam razumeo ugrožava neku vodu(nisam ukapirao koju).

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd prestonica Balkana
PostPostano: 30 stu 2021, 22:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2021, 14:33
Postovi: 2476
Grobar je napisao/la:
"Ekolozi" u ekstazi.

Čuo sam btw, da su danas protestvovali i protiv gradnje metroa (koja je počela danas btw) jer koliko sam razumeo ugrožava neku vodu(nisam ukapirao koju).


Ti "ekolozi" su najgora sekta, gora i od islamista. Oni hoce da nam uniste ekonomiju i zivote svim sredstvima.

Svaki dan protestuju nesto, vise ne znaju ni zasto. Par tih kljucnih ljudi zakupi Zapad, i onda ovi okupe neku besposlenu rulju da "protestuju" za njih po Srbiji. A ovi nemaju mozga da provere dal su to teorije zavere, nego poveruju sta im se servira.

_________________
Jussijev 2 profil. Srbija broj 1 u regionu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd prestonica Balkana
PostPostano: 01 pro 2021, 06:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Grobar je napisao/la:
Graničar18 je napisao/la:
A kanalizacija ? :D



To nemamo, odgovorio sam ti već.. :)
Nismo stigli.
Imali smo probleme u CG, RS i Jarinju.

"Frst tings frst" .. :)

To nemate vi u Borči, koji ste ionako Beograd samo u administrativnom smislu. Grad nema problem sa kanalizacijom, samo prigradske selendre.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd prestonica Balkana
PostPostano: 01 pro 2021, 06:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Grobar je napisao/la:
Ako ne računamo Grke, najbrojniji smo na Balkanu,

I Turke, samo ovih iz evropskog dela ima kao nas i Grka zajedno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd prestonica Balkana
PostPostano: 01 pro 2021, 07:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Ja nisam protiv ulaganja i eksplatacije prirodnih resursa zarad dobre zarade , međutim prostoji problem koji je očit bez obzira što Vučićevi botovi sve svode na političku borbu a ne logiku.

A logika je sledeća , nijedna velika firma za eksploataciju ruda kao što je jadarit ne može i neće ispuniti ekološke standarde koji su osnova da se ne bi zatrovalo dobar deo Srbije , jer ti ekološki visoki standardi su SKUPI i previše obavezujući za velike firme za ulaganje u siromašnoj Srbiji i prosto im se ne isplati da ih odrade.

Eksploatacija sličnih ruda postoji i na zapadu ali te zemlje same mogu priuštiti ekološke standarade i tržište je drugačije nego ovo kod nas ,i naravno već decenijama eksploatacija je daleko ređa iz poznatih razloga pa se ide kod kurčevih država.

Kada ti je država slabo rangirana u svetu i kad si zonska liga frajera , svakako ne možeš jebati najbolju pičku nego samo nekog gabora , e tako isto važi i za Jadar.

Zagađenje je uvek po pitanju ovog posle neminovno , a samo je pitanju u kojoj meri i pod kojim uslovima se može raditi sanacija.

I sad neko pokušava da ubedi narod da je Srbija tako dobro pozicionirana i obezbedila tako dobre uslova da ako u slučaju zagađenje može naterati te velike firme da izvrše kvalitetnu sanaciju ili možda čak plate ogromnu odštetu.

Ja mogu reći da je taj u zabludi velikoj ako takvo nešto čak i pomišlja.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd prestonica Balkana
PostPostano: 01 pro 2021, 07:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Tankosic je napisao/la:
Vi ne razumete.

Beograd je srpski istanbul/new york.

Nama treba Kragujevac za glavni grad, kako bi ojacali i oporavaili Sumadiju, a na Sumadiju se naslanja svaki drugi region ispod Save i Dunava koji su nam kriticniji nego Sever.

Ne mozes iz Beograda da preskocis 250 km do Kosova a izmedju prazno, a Novi Sad se vec etablirao kao ozbiljan grad i samo ce jos vise da raste.

Mi moramo da spustimo drzavu u Sumadiju, a od Nisa da napravimo IT/Hardware free zone, kako bi preuzeo primat i nad Skoplje, pa cak i nad Sofijom zbog svoje pozicije.

Beograd vam je kapija i Srbije i regiona, dakle tu je glavni dodir sa svetom, i mi to moramo da koristimo na pravilan nacin, a to je da ostane PRESTONICA Srbije.

Dokle god ovo ne uradimo, necemo se konsolidovati na srednji rok kao drzava, dakle 4 jaka grada od Severa do Juga.

Nećeš premeštanjem državne uprave u Kragujevac napraviti od Kragujevca ali baš ništa više nego što je Kragujevac danas. Ideja ti je šampion besmislenosti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd prestonica Balkana
PostPostano: 01 pro 2021, 07:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Grobar je napisao/la:
"Ekolozi" u ekstazi.

Čuo sam btw, da su danas protestvovali i protiv gradnje metroa (koja je počela danas btw) jer koliko sam razumeo ugrožava neku vodu(nisam ukapirao koju).

Makiš je glavni izvor vode za vodovod.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd prestonica Balkana
PostPostano: 01 pro 2021, 08:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Carmello Šešelj je napisao/la:
Grobar je napisao/la:


To nemamo, odgovorio sam ti već.. :)
Nismo stigli.
Imali smo probleme u CG, RS i Jarinju.

"Frst tings frst" .. :)

To nemate vi u Borči, koji ste ionako Beograd samo u administrativnom smislu. Grad nema problem sa kanalizacijom, samo prigradske selendre.


Borča ima kanalizaciju.

Krnjača, Popova Bara i odredjeni delovi Koteža nemaju, kao i Kaludjerica. Ali ne zato što su selendre, nego zato što su nelegalno izgradjeni.

Inače za tvoju informaciju Voždovac je bio livada kad je stara Borča postojala kao naseljena i imala i vodu i kanalizaciju.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd prestonica Balkana
PostPostano: 01 pro 2021, 08:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Grobar je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
To nemate vi u Borči, koji ste ionako Beograd samo u administrativnom smislu. Grad nema problem sa kanalizacijom, samo prigradske selendre.


Borča ima kanalizaciju.

Krnjača, Popova Bara i odredjeni delovi Koteža nemaju, kao i Kaludjerica. Ali ne zato što su selendre, nego zato što su nelegalno izgradjeni.

Inače za tvoju informaciju Voždovac je bio livada kad je stara Borča postojala kao naseljena i imala i vodu i kanalizaciju.

I Smederevo je bilo prestonica despotovine. Tolike to veze ima sa situacijom danas. I grad nema problem sa kanalizacijom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd prestonica Balkana
PostPostano: 01 pro 2021, 08:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
joe enter je napisao/la:
Ja nisam protiv ulaganja i eksplatacije prirodnih resursa zarad dobre zarade , međutim prostoji problem koji je očit bez obzira što Vučićevi botovi sve svode na političku borbu a ne logiku.

A logika je sledeća , nijedna velika firma za eksploataciju ruda kao što je jadarit ne može i neće ispuniti ekološke standarde koji su osnova da se ne bi zatrovalo dobar deo Srbije , jer ti ekološki visoki standardi su SKUPI i previše obavezujući za velike firme za ulaganje u siromašnoj Srbiji i prosto im se ne isplati da ih odrade.

Eksploatacija sličnih ruda postoji i na zapadu ali te zemlje same mogu priuštiti ekološke standarade i tržište je drugačije nego ovo kod nas ,i naravno već decenijama eksploatacija je daleko ređa iz poznatih razloga pa se ide kod kurčevih država.

Kada ti je država slabo rangirana u svetu i kad si zonska liga frajera , svakako ne možeš jebati najbolju pičku nego samo nekog gabora , e tako isto važi i za Jadar.

Zagađenje je uvek po pitanju ovog posle neminovno , a samo je pitanju u kojoj meri i pod kojim uslovima se može raditi sanacija.

I sad neko pokušava da ubedi narod da je Srbija tako dobro pozicionirana i obezbedila tako dobre uslova da ako u slučaju zagađenje može naterati te velike firme da izvrše kvalitetnu sanaciju ili možda čak plate ogromnu odštetu.

Ja mogu reći da je taj u zabludi velikoj ako takvo nešto čak i pomišlja.




Kao prvo, te zemlje na zapadu mogu sebi da priušte ekološke standarde jer su bogate države - imaju pare.

Naš problem broj jedan, broj dva i broj tri su pare, a ne ekologija.

To je stoga prva besmislenost borbe protiv rudnika.



Drugo, biće zagadjenja u rudniku, i to ozbiljnih.

Ali to zagadjenje nije ni 1% onoga što rade automobili sa unutrašnjim sagorevanjem.

Niti jedan posto.

Zato se ove "ekologe" stavlja pod navodnike, jer prde sad odjednom o ekologiji, dok guše celu zemlju svojim automobilima i ujedno se bore protiv Litijuma - Električnih automobila tj. čistog vazduha.

Znači nisu oni nikakvi zabrinuti ekolozi već klasični propagandisti(ništa manji od Vučića samo na suprotnoj strani) iz ovih ili onih motiva.


Litijum je osnov svih osnova za čist vazduh a samim tim i za reke i šume u budućnosti.
Osnov.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd prestonica Balkana
PostPostano: 01 pro 2021, 08:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2021, 14:33
Postovi: 2476
Postoji nešto što se zove "risk to reward ratio",

U prevodu, određeni rizik se isplati, ako ga opravdava potencijalni veliki dobitak,

A ovaj dobitak iz litijuma nas bukvalno može uzdići iz pepela kao zemlju,

Desetine hiljada indirektno zaposlenih kada krene iskopavanja, razne prerade, fabrike el. baterija i el. vozila,

A što se tiče rizika, neće se raditi po ekološkim standarima sa Zapada, ali neće ni biti tolko strašno kako pričaju teoretičari zavere. Tako da se sve isplati.

_________________
Jussijev 2 profil. Srbija broj 1 u regionu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd prestonica Balkana
PostPostano: 01 pro 2021, 09:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Da u Srbiji postoji vladavina zakona , i da korupcija ne vrišti na sve strane možda bi i posmislio da to nije loš korak sa rudnikom.
Međutim kod nas neće biti javne rasprave o tome , neće biti javnog sučeljavanja ljudi iz kompanie u parlametnarim odborima gde će se jasno preispitati sve u tom ugovoru.

Kad dođe bogata firma iz bogate zemlje bogatog zapadu u sirotinjsku zemlju da crpi njena prirodna bogatstva , tu nikad nije bilo profita ni za državu ni za narod već sav profit ode kompaniji a ostatke uzmu domaći korupcionaši , a narod i zemlja dobije otrova.

Mi treba prvo da sredimo korupciju jer tu čuči zapravo lova tj.zbog korupcije mi imamo velike manjke i nemamo poveći nacionalni bruto dohodak.

Dovesti stranu bogatu firmu da crpi rudna bogatstva korumpirane siromašnje države je recept za propast u svakom smislu.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd prestonica Balkana
PostPostano: 01 pro 2021, 09:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Ne možemo da sredimo korupciju, jer nismo bogati.
Korupcija je virus siromaštva.

Prvo pare pa sve ostalo.
Prvo sapun pa onda parfem (Zoki Milanović) .. :)

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd prestonica Balkana
PostPostano: 01 pro 2021, 10:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2021, 09:38
Postovi: 9446
Lokacija: Tu negde
Grobar je napisao/la:
"Ekolozi" u ekstazi.

Čuo sam btw, da su danas protestvovali i protiv gradnje metroa (koja je počela danas btw) jer koliko sam razumeo ugrožava neku vodu(nisam ukapirao koju).

A da se metro nne gradi onda bi kmečali kako je Srbija zaostala država jer nema metro
Pokvarena opoziciona paščad ,možda i nije toliki prpblem kad si opozicija režimu , ali postane veliki problem kad opozicija državi

_________________
Popis 2022-ge 99,99%Srbendi .
"Novi Pazar ,Sjenica i Tutin 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilne mujage".
"Preševo i Bujanovac 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilni Šiptari ".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd prestonica Balkana
PostPostano: 01 pro 2021, 10:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Grobar je napisao/la:
Ne možemo da sredimo korupciju, jer nismo bogati.
Korupcija je virus siromaštva.

Prvo pare pa sve ostalo.
Prvo sapun pa onda parfem (Zoki Milanović) .. :)


Koje pare?? , od države?? , pa kad je država sredila korupciju??
Korupcija se sređuje marljivim radom pojedinaca i privatnom inicijativom, jer samo tada čovek poštuje novac i svoje zarađeno i kreće verovati u vladavinu zakona upravo zato što hoće zaštiti svoju imovinu i svoje pravo na rad i zaradu.

Korupcija ovde može se smanjiti samo čistim kapitalizmom bez uticaja države ,dakle smanjiti poreze i dati ljudima priliku da rade i zarade.
Međutim ovde je narod podanički i uvek očekuje da mu država reši probleme pa je navučen na njenu sisu.

Gledaj , mi imamo vagon penzionera , i većina ljudi je zaposlena u državnim firmama i administraciji , i njih Vučić kao i svi prošli i budući vladari moraju hraniti i redovno zapošljavati ne bi li se održali na vlasti , i još plus vagon lopova i hohštaplera koji jedva čekaju da nešto ukradu iz državne kase.
I to onda očekuješ da ćeš videti pare od tih rudnika gde još plus dolazi vlasnik koji je gramziva bogata kompanija??

Naivnost naših ljudi nema granice.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd prestonica Balkana
PostPostano: 01 pro 2021, 10:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
storarare je napisao/la:
A da se metro nne gradi onda bi kmečali kako je Srbija zaostala država jer nema metro
Pokvarena opoziciona paščad ,možda i nije toliki prpblem kad si opozicija režimu , ali postane veliki problem kad opozicija državi



Bravo Čičak, izrastaš u odličnog mladića.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 207 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 62 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO