HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 17:50.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 207 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Beograd prestonica Balkana
PostPostano: 11 vel 2022, 16:21 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Ti poredis trenutnu situaciju, kao da Beograd nije imao jaci BDP od Zg-a pre 30 godina. Sankcije i pljackasa privatizacija su uradili svoje. Medjutim, ovo su ti neki od uslova koji ce dovesti do razvitka Beograda, koji ce biti neuporedivo, ali neuporedivo iznad Zagreba.


Preduslovi za to sam vec napisao. Dakle, jos se rade autoputevi, ali izgradili smo krak ka Bugarskoj, zatim sporazumi o slobodnoj trgovini sa EU, EEU i Kinom + Open Balkan.... To je nezaustavljiv proces koji cemo svi moci jasno da vidimo vec kroz koju godinu. Za deceniju ili dve, BG i Srbija ce biti svemirski brod za sve u okruzenju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd prestonica Balkana
PostPostano: 11 vel 2022, 16:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Beograd je prije 30ak godina bio glavni grad drzave koja je imala 3-4 puta više stanovnika od današnje Srbije. Beograd je imao sve savezne institucije i ta uspored nije najbolja.

I Zagreb je imao turbulentna razdoblja u zadnjih 30 godina, trenutno imamo jednog lošeg gradonačelnika, tako da nije ni kod nas sve (politički) bajno i ima puno prostora za napredak.

Open Balkans? Ta asocijacija ima manje stanovnika od Burundija. Sve redom najsiromašnije zemlje Europe.

Kakav svemirski brod, pusti Vučićevu propagandu. Rumunjsku ne da nećete prestić nego će se razlika još pojačati. Gledam samo koliko smo mi u RH povukli milijardi eura iz EU fondova, a di su tek svi ostali benefiti.

Rumunji su rasli više od nas, odlično su iskoristili članstvo, o Poljacima da ne pričam.

To što imate autoceste je dobro, no to ne znači da ćete preko noći postati Švicarska.

U Beogradu će doći do daljnjeg rasta cijena nekretnina, a da ne pričam o svim problemima vezanim uz BG na vodi i zagušivanjem (šireg centra) grada ogromnim neboderima.
Beograd ima ogromnih prometnih problema, a stvari se samo dodatno kompliciraju. Običan građanin će od takvih projekata imati više štete nego koristi. Htio je kod nas Bandić na Hipodromu radit mega projekt s Arapima, no srećom, zaustavljeno je.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd prestonica Balkana
PostPostano: 11 vel 2022, 16:42 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Ja sam ti naveo faktore koji ce dovesti do razvoja cele Srbije, samim tim i Beograda... takvi faktori prouzrokovani geografijom su nepromenjivi, a skoro pa nepromenjivi su i oni geopoliticki (slobodna trgovina sa EU, EEU i Kinom).

Zagreb uopste nije na istom nivou na kojem je Beograd, Zagreb cak nije ni milionski grad.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd prestonica Balkana
PostPostano: 11 vel 2022, 16:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
ShahidMaker je napisao/la:
Ja sam ti naveo faktore koji ce dovesti do razvoja cele Srbije, samim tim i Beograda... takvi faktori prouzrokovani geografijom su nepromenjivi, a skoro pa nepromenjivi su i oni geopoliticki (slobodna trgovina sa EU, EEU i Kinom).

Zagreb uopste nije na istom nivou na kojem je Beograd, Zagreb cak nije ni milionski grad.


Znači tranzit roba i ljudi iz Turske u Njemačku će vas obogatiti? I to što eto imate par trgovinskih sporazuma potpisanih?

Ne samo da se to neće dogoditi već će vam se čitava zemlja (osim BG i NS) nastaviti masovno ispražnjavati. Rast je premalen, a korupcije previše da bi vi s ovako lošom startnom pozicijom došli na nivo Slovenije iz 2000.



Što se velikih gradova tiče...

Jel i Ženeva nije na istom nivou sa Bg jer nije milijunska?

Je li Lagos ili možda Calcutta simbol uspjeha pošto imaju 20 puta više stanovnika od Beograda?



Ženeva, Amsterdam, Zurich, Frankfurt i Jeruzalem nemaju milijun stanovnika pa su globalno puno značajniji gradovi od Beograda (a o kvaliteti života da ne pričamo).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd prestonica Balkana
PostPostano: 11 vel 2022, 16:54 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
hahahah ja sam iz Z. Srbije, uskoro i moj Cacak prelazi stotku i priblizava se KG... demografska situacija je bolja nego sto je bila pre deceniju, dve.

Ti verovatno nisi nikad bio u Beogradu... Zagreb je mrtav grad kad ga poredis sa Beogradom... isli su moji drugari u provod, kazu sve isto samo manje + u kaficima vise pop tipa Magazin, manje turbofolk...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd prestonica Balkana
PostPostano: 11 vel 2022, 17:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Ti zapravo pričaš o partijanju, provodu?

Pa onda je i livada Zrće 'bolja' od Zagreba.

Istina je da Zagreb nije jako poznat po noćnom životu no grad nisu samo diskoteke.

Što se demografije Srbije tiče znam da godišnje imate 60ak tisuća rođenih, a preko 100 tisuća umrlih.

A di je još iseljavanje?

Useljavanje vam sigurno slabi jer se bazeni (Kosovo, CG, BiH, RH) polako prazne.

Ako vam gradovi ne padaju, onda su vam sela opustošena.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd prestonica Balkana
PostPostano: 11 vel 2022, 20:02 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Ti o tome govoris, ja sam ti naveo primer.

kao i razloge razvitka Beograda, Novog Sada i Niša.

Recimo, Split je manji i od NS i od Niša, pa čak i od Kragujevca.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 207 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 141 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO