HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 02:10.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 482 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 00:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Jedan od simptoma turbo-folk bolesti je negiranje.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 01:22 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Zbog čega je navođenje činjenice indikator "turbo folk bolesti"? Čemu takva generalizacija?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 11:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Dva otrovna komentara od Kekeca i Bibicka o mahali i turbofolku...

To su one najgore predrasude koje mogu da iznose kao argument samo ljudi koji nikad nisu bili u Beogradu, a nisu ni ulozili minimalan napor da se malo raspitaju dal je to istina... niti ih zanima...

Beograd je pre svega najveci grad od Atine do Budimpeste, a to je cirka 2.000 kilometara. I ne samo to, ima i mnogo vecih gradova u Kini za koje niko nikad cuo nije. Beograd stoji na ovom mestu izmedju Save i Dunava kao tezisna tacka vec vise od 2.000 godina, osnivaju ga Kelti, spominju Rimljani, drze Madjari, Srbi, osvaja Sulejman Velicanstveni i Eugen Savojski...najvazniji cvor kojim se kontrolise podunavlje i panonska ravnica.

Prva bomba u Prvom svetskom ratu je pala na Beograd... Beograd je svima vama bio prestonica 70 godina... mozete to da ne volite, ali ne mozete da poricete...

Ne pada mi na pamet da uvlacim gde je Zagreb u toj prici... uopste nije tema... ali ovakvo omalovazavanje, mogu da prihvatim eventualno od zitelja Pariza, New Yorka... ali kad ti neko iz Zagreba prica o mahali...to je vec smesno...

Nije vam daleko, 3 sata klackanja... dodjite, nek vas neko ko zna provede kroz grad... price o mahali i turbofolku su toliko idiotske, da cak nemam ni volje da obrazlazem koliko to nema veze sa zivotom... U zadnjih 100 godina porastao je 10 puta u svojoj brojnosti... znaci postoji magnet koji je tolike ljude doveo i smestio, opismenio i obrazovao, napravio ih gradjanima, u punom smislu te reci...

Za one, ukljucujuci i provincijalku iz prvog posta, kojima se grad ne svidja... nema frke, zasto bi se svakom svidjao?! Meni se svidja, tu sam rodjen, tu su mi i preci ziveli i umrli... ne mogu da zamislim da odem da zivim bilo gde drugde za ceo zivot... hocu sve da vidim, ali posle mesec dana kao stene cvilim za avalskim tornjem.




_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 11:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ja se samo šalim.
Nije bitna veličina grada. Mexico City je puno veći pa je pakao na zemlji.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 11:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32122
BBC je napisao/la:
Ja se samo šalim.
Nije bitna veličina grada. Mexico City je puno veći pa je pakao na zemlji.


:palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 11:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
DzoniBG je napisao/la:
Dva otrovna komentara od Kekeca i Bibicka o mahali i turbofolku...

BS-ovci su odlični, ali baš zbog toga mi ne pripadaju u Begeš.



To mi je kao nedavno polumaraton u Zenici, takvi događaji zapravo čine grad gradom i pohvalna je organizacija istog ali su skupili jedva 60 ljudi. Nakon toga bila je na istom mjestu gdje je bio start polumaratona par tisuća ljudi na džumi na otvorenom. :D To samo pokazuje da je taj grad jedno veliko selo. A što se ide istočnije od Beča tako je stupnjevano da što se ide istočno više, to su gradovi više sela a manje gradovi. I Zg ima toga naravno ali još uvijek za koplje manje nego drugi.

Uglavnom, BS je iznimka u moru šunda, kiča i seljakljuka.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 11:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
PCM je napisao/la:
A ne znam sta je ocekivala, veliki grad, brzi tempo zivota, svega i svacega kao u svim vecim gradovima ... Ako ne znas plivat potonut ces, jasno curka malo i pretjeruje... Tipicne balkanske malogradjanstine nema samo u bg imas je u zadnjoj zabiti usred pizde materine... I tamo ce neki polupismeni coban ljude iz drugog sela zvat "seljacima" jer kuce u njihovom selu nemaju satelitsku antenu :)


To je to. Nije lako preživjeti u velikom gradu. Ali, vazda se možeš vratit. Ne?!

A te malograđanštine svugdje. Evo baš neki dan čitam neki tekst neke udruge iz Kupresa o tome kako je dosta bilo raslojavanja ljudi na Gornji i Donji Kupres. :smijeh

Obično kad ljudi nemaju kvalitete ikakve onda počnu o svom rođenju kao prednosti. Sad bi ja trebao bit bolji od purgera jer sam rođen u Njemačkoj. Mo'š si mislit.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 11:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
DzoniBG je napisao/la:
Dva otrovna komentara od Kekeca i Bibicka o mahali i turbofolku...

To su one najgore predrasude koje mogu da iznose kao argument samo ljudi koji nikad nisu bili u Beogradu, a nisu ni ulozili minimalan napor da se malo raspitaju dal je to istina... niti ih zanima...

Beograd je pre svega najveci grad od Atine do Budimpeste, a to je cirka 2.000 kilometara. I ne samo to, ima i mnogo vecih gradova u Kini za koje niko nikad cuo nije. Beograd stoji na ovom mestu izmedju Save i Dunava kao tezisna tacka vec vise od 2.000 godina, osnivaju ga Kelti, spominju Rimljani, drze Madjari, Srbi, osvaja Sulejman Velicanstveni i Eugen Savojski...najvazniji cvor kojim se kontrolise podunavlje i panonska ravnica.

Prva bomba u Prvom svetskom ratu je pala na Beograd... Beograd je svima vama bio prestonica 70 godina... mozete to da ne volite, ali ne mozete da poricete...

Ne pada mi na pamet da uvlacim gde je Zagreb u toj prici... uopste nije tema... ali ovakvo omalovazavanje, mogu da prihvatim eventualno od zitelja Pariza, New Yorka... ali kad ti neko iz Zagreba prica o mahali...to je vec smesno...

Nije vam daleko, 3 sata klackanja... dodjite, nek vas neko ko zna provede kroz grad... price o mahali i turbofolku su toliko idiotske, da cak nemam ni volje da obrazlazem koliko to nema veze sa zivotom... U zadnjih 100 godina porastao je 10 puta u svojoj brojnosti... znaci postoji magnet koji je tolike ljude doveo i smestio, opismenio i obrazovao, napravio ih gradjanima, u punom smislu te reci...

Za one, ukljucujuci i provincijalku iz prvog posta, kojima se grad ne svidja... nema frke, zasto bi se svakom svidjao?! Meni se svidja, tu sam rodjen, tu su mi i preci ziveli i umrli... ne mogu da zamislim da odem da zivim bilo gde drugde za ceo zivot... hocu sve da vidim, ali posle mesec dana kao stene cvilim za avalskim tornjem.




Svašta si napričao, a ništa nisi rekao. Metropoličnost, urbanitet, se mjere po tome koliko je puta neki grad razoren? Pa onda je Munchen goli *** Sarajevom, a Prag nema što tražiti pred Kragujevcom. Nesumnjivo je da je Zagreb ljepši grad, dok Beograd ima bolji, nekako prirodniji noćni život. No, o tome su svoj sud dali i strani turisti kojih je u Zagrebu duplo više i nisu ograničeni samo na bivšu jugu.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 11:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Junuz Djipalo je napisao/la:
DzoniBG je napisao/la:
Dva otrovna komentara od Kekeca i Bibicka o mahali i turbofolku...

BS-ovci su odlični, ali baš zbog toga mi ne pripadaju u Begeš.



To mi je kao nedavno polumaraton u Zenici, takvi događaji zapravo čine grad gradom i pohvalna je organizacija istog ali su skupili jedva 60 ljudi. Nakon toga bila je na istom mjestu gdje je bio start polumaratona par tisuća ljudi na džumi na otvorenom. :D To samo pokazuje da je taj grad jedno veliko selo. A što se ide istočnije od Beča tako je stupnjevano da što se ide istočno više, to su gradovi više sela a manje gradovi. I Zg ima toga naravno ali još uvijek za koplje manje nego drugi.

Uglavnom, BS je iznimka u moru šunda, kiča i seljakljuka.

Imaju Srbi solidnu hip-hop scenu, no osim BS-a je to 90% narko rap.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 11:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
volvoks je napisao/la:
storaB je napisao/la:

Odvadite predrasude i antipatije, samo će Vam se kazati. :kava

Aj ne rise, za tvoj Zvornik je i Zenica metropola, a ne da govoriš da je Zagreb polugrad.


Nije polugrad, ali nije ni metropola:
Nema otvorenost duha, nema identitet, nema dovoljno brojnu populaciju.
Nesto kao Bratislava.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 11:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Junuz Djipalo je napisao/la:

To mi je kao nedavno polumaraton u Zenici, takvi događaji zapravo čine grad gradom i pohvalna je organizacija istog ali su skupili jedva 60 ljudi. Nakon toga bila je na istom mjestu gdje je bio start polumaratona par tisuća ljudi na džumi na otvorenom. :D To samo pokazuje da je taj grad jedno veliko selo. A što se ide istočnije od Beča tako je stupnjevano da što se ide istočno više, to su gradovi više sela a manje gradovi. I Zg ima toga naravno ali još uvijek za koplje manje nego drugi.

Uglavnom, BS je iznimka u moru šunda, kiča i seljakljuka.


Juksone, povratak u velikom stilu...poredis mi Zenicu i Beograd...uz siri zakljucak da sto istocnije, to tuznije...ma idi u q :klanjam

Pricas o necemu sto nikad nisi ni video... kao da ti ja pricam o krizi identiteta srednjskolaca u Ulan Batoru... ne znam, ali kenjam...

Koncerte hodze u dzamiji u Zenici poredis sa gradom koji godisnje ugosti desetak navecih svetskih zvezda i bendova, gde je na svakom vise desetina hiljada ljudi... mogu na prste jedne ruke da nabrojim bendove koji jos nisu dosli... nema pevaca i benda koji uzivo nisam gledao, a hteo sam. Gledao sam i Real, Barselonu sa Zubom Ronaldom, Bayern, Romu, Lacio, Milan... gledao uzivo igrace koje mnogi za zivota samo na TV-u vide...

Moja generacija, odrasla na asfaltu...oni koji se loze na turbofolk su eliminisani iz drustva, takvi su ismevani i slati na selo... ne narodna muzika, nego turbofolk... to je tumor koji je u mom kvartu uspesno eliminisan...

Okacio sam ti gore Baladu Disidenta od Sindikata, decko sto pocinje da peva na 2.25, Darko Marjanovic, moja generacija, igrali smo u Zvezdi basket nekoliko godina zajedno, dva beka i playmakera, udarna igla... to je put kojim smo isli, sport i dobra muzika...

BS je pravilo, a ne iznimka, pogledaj broj pregleda na youtube...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 11:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Vujadin je napisao/la:
volvoks je napisao/la:
Aj ne rise, za tvoj Zvornik je i Zenica metropola, a ne da govoriš da je Zagreb polugrad.


Nije polugrad, ali nije ni metropola:
Nema otvorenost duha, nema identitet, nema dovoljno brojnu populaciju.
Nesto kao Bratislava.

Vujo, jesi li ti ikada bio u Bratislavi? Pa to je kao da si na centar Varaždina zalijepio NBG u odnosu na Zagreb ostavlja puno provincijalniji dojam i s obzirom da nije imala slovačku većinu do 1945. ima zapravo dosta malo kulturno značenje za Slovačku.
Sa Zagrebom nema veze. Što se tiče stanovnika, ima i Bukurešt tri milje pa nije grad u rangu Beča, Milana, Munchena.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 11:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
volvoks je napisao/la:
Svašta si napričao, a ništa nisi rekao. Metropoličnost, urbanitet, se mjere po tome koliko je puta neki grad razoren? Pa onda je Munchen goli *** Sarajevom, a Prag nema što tražiti pred Kragujevcom. Nesumnjivo je da je Zagreb ljepši grad, dok Beograd ima bolji, nekako prirodniji noćni život. No, o tome su svoj sud dali i strani turisti kojih je u Zagrebu duplo više i nisu ograničeni samo na bivšu jugu.


Uvodom sam ti stavio okvir o kom gradu pricas kao o mahali...

Turisti mnogo posecuju oaj grad, i imaju pozitivne utiske...ali mi to uopste nije neko merilo... mene zanima kako se ja u njemu osecam, i sta moze da mi priusti...

A priustio mi je sve sto sam hteo... imam subjektivan osecaj da zivim u Gradu, sa velikim G... grad koji ima svoju istoriju, kulturu, ima sjajnu filharmoniju, operu, muzicku scenu od A do Z, znacajnu kinematografiju... ima gomilu raznovrsnih i talentovanih ljudi... ima svoje kafane i nocni zivot, ima lepe zene, boginje na setalistu...

Ti si sve to smestio u pojam mahala... samo napred Kekec :kava

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 11:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
volvoks je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

Nije polugrad, ali nije ni metropola:
Nema otvorenost duha, nema identitet, nema dovoljno brojnu populaciju.
Nesto kao Bratislava.

Vujo, jesi li ti ikada bio u Bratislavi? Pa to je kao da si na centar Varaždina zalijepio NBG u odnosu na Zagreb ostavlja puno provincijalniji dojam i s obzirom da nije imala slovačku većinu do 1945. ima zapravo dosta malo kulturno značenje za Slovačku.
Sa Zagrebom nema veze. Što se tiče stanovnika, ima i Bukurešt tri milje pa nije grad u rangu Beča, Milana, Munchena.


Da, bio sam. Brat mi tamo zivi, a radi u Becu. Fino istorijsko gradsko jezgro, a renovirane i osvjezene fasade u Pretrzalki i Ruzinovu, mogu biti uzor za NBG. Ali ona pogrebna tisina u petak vece na autobuskoj stanici, koja je manje vise u centru grada, kada sam stigao, totalno mi je pokvarila utisak ovog grada koji stranci zovu "Partislava" :ucelo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 11:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
DzoniBG je napisao/la:
volvoks je napisao/la:
Svašta si napričao, a ništa nisi rekao. Metropoličnost, urbanitet, se mjere po tome koliko je puta neki grad razoren? Pa onda je Munchen goli *** Sarajevom, a Prag nema što tražiti pred Kragujevcom. Nesumnjivo je da je Zagreb ljepši grad, dok Beograd ima bolji, nekako prirodniji noćni život. No, o tome su svoj sud dali i strani turisti kojih je u Zagrebu duplo više i nisu ograničeni samo na bivšu jugu.


Uvodom sam ti stavio okvir o kom gradu pricas kao o mahali...

Turisti mnogo posecuju oaj grad, i imaju pozitivne utiske...ali mi to uopste nije neko merilo... mene zanima kako se ja u njemu osecam, i sta moze da mi priusti...

A priustio mi je sve sto sam hteo... imam subjektivan osecaj da zivim u Gradu, sa velikim G... grad koji ima svoju istoriju, kulturu, ima sjajnu filharmoniju, operu, muzicku scenu od A do Z, znacajnu kinematografiju... ima gomilu raznovrsnih i talentovanih ljudi... ima svoje kafane i nocni zivot, ima lepe zene, boginje na setalistu...

Ti si sve to smestio u pojam mahala... samo napred Kekec :kava

Rekao sam da ima taj malo mahalaški feeling koji će se nekim novinarima svidjeti kao nešto egzotično i onda će na tome izgraditi predodžbu o Beogradu kao uzbudljivom gradu i većoj metropoli nego što je "sterilni" Zagreb, a ne da je Mahala.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 12:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
volvoks je napisao/la:
Rekao sam da ima taj malo mahalaški feeling koji će se nekim novinarima svidjeti kao nešto egzotično i onda će na tome izgraditi predodžbu o Beogradu kao uzbudljivom gradu i većoj metropoli nego što je "sterilni" Zagreb, a ne da je Mahala.


Ti si se uvredio sto je Stora rekao da je Beograd jedini grad... i zato nerazumno kontriras...

Bio sam u Zagrebu 5-6 puta, i pre rata jednom... drugaciji stih imate, vise se furate na Bec, uredno je sve, fino, cisto , tiho... drugaciji mentalitet ljudi... zabo sam i par klubova sa "cajkama"...ima i to, ali je underground... krije se da postoji, ali da npr Ceca napravi koncert, prepuno bi bilo...

Necu sad da ga siljim ciji tata ima veci q... pokusaj da izbegnes to, i da ne podcenjujes Beograd... da bi pricao o necemu, moras prvo da vidis i upoznas na pravi nacin...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 12:25 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
volvoks je napisao/la:
Svašta si napričao, a ništa nisi rekao. Metropoličnost, urbanitet, se mjere po tome koliko je puta neki grad razoren? Pa onda je Munchen goli *** Sarajevom, a Prag nema što tražiti pred Kragujevcom. Nesumnjivo je da je Zagreb ljepši grad, dok Beograd ima bolji, nekako prirodniji noćni život. No, o tome su svoj sud dali i strani turisti kojih je u Zagrebu duplo više i nisu ograničeni samo na bivšu jugu.


Pre svega, krajnje je nekorektno otvoriti temu o Beogradu sa člankom koji ne govori o Beogradu već o nečijem doživljaju Beograda kroz lično iskustvo (neuspeh), i naravno subjektivno i pod sumnjom.

Tvrdim, ni na jednom srpskom forumu ne bi se otvorila tema o Zagrebu sa sličnim uvodnim člankom. Neukusno do bola.

@volvoks

Ti bi bolje o svom Zagrebu ali sutra malo. Nećeš ti dostići DzonijaBG ni za pedeset godina kako god okreneš? Ograničeni si po nekim pitanjima a i jasno izražavaš netrpeljivost prema komšijama. Sujeta, ništa drugo.

Neverovatno je kako mnogi pričaju o noćnom provodu u Beogradu, a vrlo je verovatno da je to zbog toga što ih jedino to i zanima. Pa daj volvoks malo proširi vidike pa ćeš biti više informisan šta je to što Beograd nudi i danju. U suprotnom se uzdrži jer ništa pametno nisi napisao.

@Junuz

Svaki grad mora da ima ljude svih staleža jer ne mogu svi biti intelektualci niti svi biti čistači i perači ulica. Ako si rođen u Nemačkoj ili gde već, to je nikakva garantija da si bolji od svakog purgera ako je to uopšte statusni simbol i/ili prestižna "titula".

To je ujedno i odgovor "prepametnom" docu koji se nalupetao za medalju.

Evo vam malo "polumetropole" na "dlanu".

slika

I još

slika

I još

slika

I još

slika

Oš još? :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 12:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58668
Lokacija: DAZP HQ
meni je Beograd puno bolji bio prije 7 godina, zanimljiviji, više svoj s obzirom na duže vrijeme koje je proveo zatvoren od Europe. sad je to varijacija na poznatu temu, mladi su isti kao i svugdje, nema više onih ludih priča i anegdota kakve si slušao za period od 90-tih, pa da 2006./7. godine. tad se i bolje živjelo, bilo je nekog napretka i optimizma, po meni je Beograd puno učmaliji nego što je bio. međutim, to je priča zadnjih godina cijene tzv. Nove Europe, gotovo bez iznimke.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 13:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Mene te splavi privlače. Hoću na trenutak da budem Balkančina. :zubati

Dzoni ne ljuti se. Sam BS ima naj pjesmu Balada disidenta. Zašto je taj lik disident i o kojem on Beogradu pjeva? Meni se čini o onom kojeg nema a i čini mi se da je samo privid da je ikad bio.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 13:07 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Junuz, gde ti ono živiš?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 13:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 tra 2012, 19:51
Postovi: 1490
volvoks je napisao/la:


Rekao sam da ima taj malo mahalaški feeling koji će se nekim novinarima svidjeti kao nešto egzotično i onda će na tome izgraditi predodžbu o Beogradu kao uzbudljivom gradu i većoj metropoli nego što je "sterilni" Zagreb, a ne da je Mahala.[/quote]




Citat:
Ako ste daleko od regionalne grude, znajte da ste na pravom mestu. Daleko od prestonog grada bede i jada, samo ako ste ludi ščepaće vas nostalgija, a možda ni tada. Teško je gledati izbliza društvo koje se raspada. Beograd noću, to nije dijagnoza, već ozbiljan poremećaj u društvenom organizmu koji živi od laži i pretvaranja.


http://www.e-novine.com/fotogalerija/fo ... lanke.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 13:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58668
Lokacija: DAZP HQ
DzoniBG je napisao/la:
Dva otrovna komentara od Kekeca i Bibicka o mahali i turbofolku...

To su one najgore predrasude koje mogu da iznose kao argument samo ljudi koji nikad nisu bili u Beogradu, a nisu ni ulozili minimalan napor da se malo raspitaju dal je to istina... niti ih zanima...

Beograd je pre svega najveci grad od Atine do Budimpeste, a to je cirka 2.000 kilometara. I ne samo to, ima i mnogo vecih gradova u Kini za koje niko nikad cuo nije. Beograd stoji na ovom mestu izmedju Save i Dunava kao tezisna tacka vec vise od 2.000 godina, osnivaju ga Kelti, spominju Rimljani, drze Madjari, Srbi, osvaja Sulejman Velicanstveni i Eugen Savojski...najvazniji cvor kojim se kontrolise podunavlje i panonska ravnica.

Prva bomba u Prvom svetskom ratu je pala na Beograd... Beograd je svima vama bio prestonica 70 godina... mozete to da ne volite, ali ne mozete da poricete...

Ne pada mi na pamet da uvlacim gde je Zagreb u toj prici... uopste nije tema... ali ovakvo omalovazavanje, mogu da prihvatim eventualno od zitelja Pariza, New Yorka... ali kad ti neko iz Zagreba prica o mahali...to je vec smesno...

Nije vam daleko, 3 sata klackanja... dodjite, nek vas neko ko zna provede kroz grad... price o mahali i turbofolku su toliko idiotske, da cak nemam ni volje da obrazlazem koliko to nema veze sa zivotom... U zadnjih 100 godina porastao je 10 puta u svojoj brojnosti... znaci postoji magnet koji je tolike ljude doveo i smestio, opismenio i obrazovao, napravio ih gradjanima, u punom smislu te reci...

Za one, ukljucujuci i provincijalku iz prvog posta, kojima se grad ne svidja... nema frke, zasto bi se svakom svidjao?! Meni se svidja, tu sam rodjen, tu su mi i preci ziveli i umrli... ne mogu da zamislim da odem da zivim bilo gde drugde za ceo zivot... hocu sve da vidim, ali posle mesec dana kao stene cvilim za avalskim tornjem.


promašio si, cajke odavno nisu underground u Zagrebu. kad je Saloon kao najstariji disco klub u ovom dijelu Europe postao cajkaški, onda nema dalje. u strogom centru grada mi padaju na pamet još H2O, Ray Grill&club (u Westin-u), pa onda u Green Goldu, Maredo itd. ovo su u biti najudarniji noćni klubovi u Zagrebu, osim Peperminta ne znam nijedan veći klub u centru u koji možeš izaći, a da nisu cajke.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 13:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Mogao bi i ja u Begej, ali tek sljedeće godine, da se vidim s društvom koje nisam vidio 20-ak godina. Budem vas pitao za popis lokacija koje treba vidjeti. Begej čak dobro odgovara iz mog smjera Sydney-Abu Dhabi-Beograd-Dubrovnik-Hercegovina, najkraći mogući put.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 13:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Junuz Djipalo je napisao/la:
Mene te splavi privlače. Hoću na trenutak da budem Balkančina. :zubati

Dzoni ne ljuti se. Sam BS ima naj pjesmu Balada disidenta. Zašto je taj lik disident i o kojem on Beogradu pjeva? Meni se čini o onom kojeg nema a i čini mi se da je samo privid da je ikad bio.


To je kafana Dva Jelena u Skadarliji... balkanski blues, odlicna klopa i dobra ziva muzika...

Oni su iz tog kraja, Dorcola, o kome cesto pevaju... poslusaj pazljivo reci pesme, ima svega, kao kod pijanog coveka, ljubav, strah, bol, nada, ponor, pa opet nada... na kraju zavrsavaju veselo na bis...

Iluzija je da postoji brdo nekih splavova gde furaju turbofolk... mozda je nekad tako bilo, ali danas mogu samo nekoliko takvih klubova da nabrojim u celom gradu... naspram hiljade i hiljade kafica, kafana, klubova gde tako nesto nikad neces cuti...

Vise ima mesta gde mozes da cujes npr jazz nego Stoju i Daru Bubamaru... turbofolkeri su samo na Pinku, u stvarnosti, sljakaju pa Svajcarska i Svedskama svaki vikend, osim Cece, niko od njih ne moze da okupi vise od 500 ljudi u Beogradu...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 13:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Uvijek sve po starom...

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 482 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 33 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO