HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 19:34.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Crnogorski pravopis
PostPostano: 14 srp 2009, 16:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
pjosip je napisao/la:
Cort0 Maltese je napisao/la:
Od toga je izvedeno ime te skupine, ali oni nisu ta kategorija. Dalmatinci nisu ovce, Talijani nisu stočari... :biceovodobro



Gubiš se.


Dokazao sam ti sa više primjera kako nazivi socijalnih skupina (zanimanja) mogu postati ime grupi a ovisno o razvoju povijesnih dogadjaja i - narodno ime.

Konkretno - današnji Talijani nemaju veze sa ondašnjim Italicima ali svejedno nose njihovo ime. Vidio si i druge primjere.


Uostalom primjeri su tu, DAI se nalazi na x mjesta po netu. Pročitaj si ga, pogledaj što piše, pa probaj polemizirati sa onim što je Konstantin Porfirogenet napisao a ne da ti taština neda mira u razgovoru sa mnom pa na svaku dokaz kao malo djete krečiš kako nisi zadovoljan.


Ja nisam pisao DAI, to je sigurno, ali nalazim vrlo indikativnim da se niti jedan Srbin nije našaao pozvanim komentirati taj dio DAI-ja.

Zašto ?


Opet se vraćamo na istu stvar, Srbi se spominju znatno prije DAI, u kontekstu koji nema veze s pričom o socijalnoj kategoriji. To diskreditira DAI glede priče o podrijetlu naziva Srbi, što znači da nema potrebe da se Srbi lome dokazujući kako ono što stoji u DAI nije ispravno, kad je to de facto dokazano i prije nego li je DAI napisan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crnogorski pravopis
PostPostano: 14 srp 2009, 19:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Cort0 Maltese je napisao/la:
pjosip je napisao/la:


Gubiš se.


Dokazao sam ti sa više primjera kako nazivi socijalnih skupina (zanimanja) mogu postati ime grupi a ovisno o razvoju povijesnih dogadjaja i - narodno ime.

Konkretno - današnji Talijani nemaju veze sa ondašnjim Italicima ali svejedno nose njihovo ime. Vidio si i druge primjere.


Uostalom primjeri su tu, DAI se nalazi na x mjesta po netu. Pročitaj si ga, pogledaj što piše, pa probaj polemizirati sa onim što je Konstantin Porfirogenet napisao a ne da ti taština neda mira u razgovoru sa mnom pa na svaku dokaz kao malo djete krečiš kako nisi zadovoljan.


Ja nisam pisao DAI, to je sigurno, ali nalazim vrlo indikativnim da se niti jedan Srbin nije našaao pozvanim komentirati taj dio DAI-ja.

Zašto ?


Opet se vraćamo na istu stvar, Srbi se spominju znatno prije DAI, u kontekstu koji nema veze s pričom o socijalnoj kategoriji. To diskreditira DAI glede priče o podrijetlu naziva Srbi, što znači da nema potrebe da se Srbi lome dokazujući kako ono što stoji u DAI nije ispravno, kad je to de facto dokazano i prije nego li je DAI napisan.


To su tekstovi iz Wikipedije koje može upisati kako se kome digne.

Pored toga vrlo su dubiozne tvrdnje o porijeklu naroda kao preko geneze riječi koje su slične poput Sevoi ili kako vec Ptolomej spominje. U takvim uvjetima čak i Hrvati imaju jače argumente jer je ime perzijskog naroda Harahvaiti kompleksnije i puno bliže hrvatskom imenu, što je inače i osnov za "perzijsku teoriju". U tom smislu inače čuju se svakakve ludosti, pa čak i to da su ustvari Sarmati opet genezom riječi - Srbi i slično.

Sve te teorije su nastale spomenutom genezom riječi i osim toga što nekakvom metodom slobodnih asocijacija slično zvuče ne postoji niti jedan dokaz kji bi to potvrdio. Prvi nedvosmislen spomen Srba za sve znanstvenike - je DAI. A on ih spominje tako kako ih spominje.



No opet,sve i da je istina - stvari opet nisu dobre po ovdašnje Srbe jer su navodno stigli iz Polablja gdje postoje Srbi - SA SVOJIM JEDINSTVENIM JEZIKOM.

Ostaje samo zaključak da ovdašnji Srbi nisu ti Srbi ili su nekome maznuli jezik jer nema naroda sa 2 jedinstvena jezika.


Što će biti, odaberi jedno ?

Sigurno ćeš pogriješiti !

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 93 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO