HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 03:31.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 103 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Demografija Crne Gore
PostPostano: 10 lip 2009, 10:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 12:21
Postovi: 66
Citat:
Ja sam vec prije 7 godina davao podatke, statisticke, i moja predvidjanja su bila tacna.Sustina je da sam ja radio na tome, prije nego sto si ti znao za forum.hr

Looool



Da tacna, kad se samo setim nekih naklapanja.

" grad Sarajevo 500.000st za par godina" mislim sta reci .... a ceo kanton nema ni blizu toga.

"bice sledece godine preko 1.000 bosnjaka u RS rodjenih" kad ono oko 800. :-umirem
""
Pa 2/3 Bosnjaka do 2020.. aha da.... :-zubati

Pa uzecemo opstine istocne Bosne to tad i tad.... :-nanana

Mislim nesto ubodes ali si ko i penzioner u kladionici. Lupas sto stvari pa nesto nekad i bude.



Citat:
Limanac/Herc

Ili koji nick izaberes.Najbolje je vise nikova mjenjati, manje cu ljudi znati za tvoju glupost

To ti najbolje znas jer ih imas zilion i to na svakom forumu. Verovatno si se klonirao i na svom forumu da bi napravio neku raspravu.... :-evotigana

Dobro si skontao. Registrovan sam samo na tri foruma, Forum hr, Herceg Bosna i taj tvoj budjavi. Na sva tri nadimak mi je "Herc_" medjutim posto sam na tvom glupom forumu dobio ban a da nisam rekao ni jedan post ( :-evotigana ), opet sam se registrovao pod Limanac. Nista spektakularno. A mislio sam da si skontao jos kada sam ti repliciorao na onom forumu. Medjutim eto nisi. Forum Hr mi je glavni, al on je rikno pa smo se svi kolektivno prebacili na ovaj. A taj tvoj sam se iz radoznalosti registrovao da vidim koji si pacenik. I nisi me izneverio. :-umirem

Na svim forumima i sa svim nadimcima imam 1.150 postova za dve godine skoro. Tako da nisam paljevina ko ti. Manje od dva posta na dan i to nekad sednem pa kazem 10-15 pa me nema nedelju dana.


Citat:
Te male opcine, skupa imaju preko 50 000 stanovnika.Dok Niksic nije toliko mala opcina.Navedene opcine imaju daleko vise stanovnika od Rozaja.Cifra se moze povecati konstantom emigracijom ka nekim krajevima, tako nije vazan natalitet


Niksic nisam stavio u taj niz a ti repliciras "NIksic nije toliko mala opstina". Sta je sa tobom covece ? Niksic je najveca Ex-YU opstina, a i druga najbrojnija u CG, ko je rekao da je mala ?

Citat:
Bravo od 94 naselja, vecina su depopulacijska.Ali, depopulacija ne mora znaciti i nedostatak nataliteta.To je najvise osjetno kod Bosnjaka.Ili nisi znao o Crnogorskim drzavljanima izvan Crne Gore, gdje Bosnjaci i Albanci cine 70%.Ipak, i oni se pitaju


Ako nisi znao upravo depopulacija je preduslov za nedostatak nataliteta. Ukoliko se mladi odsele ko ce radjati ? Glavni iseljenicki krajevi u Ex-Yu danas su pusti, ne zbog nataliteta vec iseljavanja. Vas drzi samo to sto se radja po 3-5 dece, tamo se radjalo uglavnom po dvoje.

Citat:
Niksic je sad malo bolji.Interesantno

Opet, Niksic povrsinski najveca opstina u Ex-Yu, druga najbrojnija u CG. Ima par naselja sa 500-1000 stanovnika. To je bolje od Pljevlje i Cetinja, bar se meni tako cini.



Citat:
Zato sto je uveden termin Bosnjak-Musliman za naciju, i to ima dvije godine, cak ni ludi Kurpejevic nema nista protiv.Toliko o tome, a jos veca sramota, da to ne znas



E svasta. Termin Bosnjak-Musliman, je politicki termin da se Muslimani sloveni, u CG ne bi delili. Niko od stanovnika sebe ne smatra Bosnjakom-Muslimanom. Vec samo Bosnjakom ili samo Muslimanom, manje Crnogrcem. Tako se i izjasnjavaju. Stoga kako to da se toliko drasticno promenilo izjasnjavanje Bosnjacima na popisu je preko 2/3 bilo Bosnjaci a sada je obrnut odnos za Muslimane. Dok na popisu ce verovatno biti nesto trece.



Citat:
Izbjeglice s Kosova gedzovane.Izbeglice.Ili oni se radjaju gdje.Logika ti je strasna.I masa ih se pise Crnogorcima posebno u Podgorici.Cifra od 10 000 je sigurno veca, a ne manja



Repilicirao si svoj upis, tj onaj citat.

U Podgorici nema +10.000 Roma, to je glupost. Mada ih ima par puta vise nego na popisu. Mozda 4-6.000, deo ih se pise Crnogorcima a deo su neizjasnjeni. Ta nagadjanja o 10.000 su cisto lupanje poput Sarajevo 500.000 st, Banja Luka 300.000, Tuzla 200.000, Roma u Srbiji 1.000.000 i slicno. Brojke koje za cilj imaju da naglasne ili istaknu nesto.


Citat:
Zbog toga si ti Limanac, jer to je dio Novog Sada.Jedino sto znas o Crnoj Gori, moze biti manastir Savina, dolazak na ljetovanje u Boku, a sto se tice Podgorice, o kojoj veze nemas, ili cak o Romima Podgorice.Drugom prilikom.Drzi se Limana, i iz Novog Sada, daj svoje prazne floskule


Pa ja to ni ne krijem, to sam vec rekao par puta i na forumu hr, mogao si i tamo naci to. Nisi neki detektiv. Sta ti prosipas pamet iz Amerike. Nikad neces videti Kozarac vise, a seres o povratniku i tako nesto. :-top Kako to da nisi otisao u Neum, Mostar, Stolac, Brcko nego te cetnici toliko prepali pa si zbrisao ni manje ni vise nego "pre bare". :-evotigana
Idi sad pljuni nekom u hamburger ako sam te iznervirao. :-nanana



Citat:
Postoji rapidna migracija ruralno-urbano, ili prelazak stanovnistva s brdsko-planinski u ravnicarsko nizinska podrucja, koja su se uvijek desavala


Pa o tome ti i govorim. Zbog toga je u opstinama poput Pljevlje, Niksica, Cetinja, Pluzina... sve prazno osim opstinskih centara. Ljudi iz krsnog predela otisli u ravnicarska mesta i urbana podrucja. U samim gradovima je fertilitet opao medjutim zbog nagomilanog broja mladih oni se jos uvek "drze" dok je na selu gde je veci fertilitet sada negativan prirestaj je mladih vise nema i nema ko da radja.


Citat:
Pa, dobro je da nisi napisao nista na mom forumu, jer bi te ljudi ismijavali do sabaha/zore tamo.Jer glupost samo moze da bude selektivna, ali kod tebe ta selektivna je previse


Na tvom forumu i ne pisem ako nisi skontao. Dal imam i 10 postova i to sam u dva dana sve napisao. Cemu i pisati skupilo se 500 dijasporasa i pricaju jednu drugima u bradu kako ovo kako ono..... kafanske price....



Malo se covece odvoji od tog monitora, nije to zdravo toliko. Blejis po citav dan u njega

_________________
Куд ког да кренем теби се враћам поново, ко да ми отме из моје душе.....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Crne Gore
PostPostano: 11 lip 2009, 08:06 
Offline

Pridružen/a: 06 lip 2009, 19:28
Postovi: 93
Citat:
grad Sarajevo 500.000st za par godina" mislim sta reci .... a ceo kanton nema ni blizu toga.


Kanton ima preko 450 000 stanovnika, i ta cifra se priblizava brojci od 500 000.Ako, nisi znao bre, prave se cijela stambena naselja, a ljudi ima.Ti nisi nikad vidio ili bio u Sarajevu, s time, svaka daljna rasprava je zavrsena.Iako, grad Sarajevo je kompleksan pojam, jer povrsina grada Sarajeva je 150 km2, dok Beograd ima 3300 km2, i stanovnika 4 puta vise.Kad bi ubrajao Brezu, Visoko i ostale opcine, bilo bi laganih 650 000

Ali, dzabaleros, pa dzabaleros

Citat:
bice sledece godine preko 1.000 bosnjaka u RS rodjenih" kad ono oko 800.


Ja, nikad to nisam rekao, to je rekla neka druga osoba./Ali, sto ti panis od manicne paranoidnosti, i ako nisi ikad psiholigiju, ali sumnjam da jesi.Obicno se pojavljuje kao blazi oblik deluzije.


Citat:
Pa uzecemo opstine istocne Bosne to tad i tad.... :-nanana

Mislim nesto ubodes ali si ko i penzioner u kladionici. Lupas sto stvari pa nesto nekad i bude.


Opet vrijedjanja, i cobansko-vlasko mlacenje slame, valjda onaj mali vlah skace

Cuj, ja sam radio na tome, ima godinama, i mnogi znaju za to.Ostavi Crnu Goru.Sem, sto sem vrijedjanja, nemas pojma o nicemu.

Hoces li biti za Kosovo.Evo, popis je tamo za 3-4 mjeseca, tako ne trebas da cekas predvidanja 2011.Imat ces prve ruke, cifre za Kosovo.

Srbendo, iz cucavca

Citat:
obro si skontao. Registrovan sam samo na tri foruma, Forum hr, Herceg Bosna i taj tvoj budjavi. Na sva tri nadimak mi je "Herc_" medjutim posto sam na tvom glupom forumu dobio ban a da nisam rekao ni jedan post ( :-evotigana ), opet sam se registrovao pod Limanac. Nista spektakularno. A mislio sam da si skontao jos kada sam ti repliciorao na onom forumu. Medjutim eto nisi. Forum Hr mi je glavni, al on je rikno pa smo se svi kolektivno prebacili na ovaj. A taj tvoj sam se iz radoznalosti registrovao da vidim koji si pacenik. I nisi me izneverio. :-umirem


Sem, sto imas krizu identiteta, pa stalno menjas cifre, price i pamet, kako kada.Onda bi trebao da znas, da ja nastupam pod jednim imenom, i nemam takve manicne psiholoske pometnje kao ti, ili laprdanja koja ispoljavas.Ja sam pisao na forumu.hr, vec 2001, sto je daleko prije tebe

Ja sam pisao i danas pisem na 3 foruma

I sad, sto ja znam da napravim forum, a dok ti ne znas, sem sto si naucio postavljanje avatara.Nije do mene


I meni nije problema, da upoznam ljude druge religije ili nacije, upitaj Daniela.A, ti iz tvoje supe Novosadske, kojem je pojam Europe Bugarska.Upitaj se jedno

Zasto ja veliki Srbin ne smem, da postavim, ili cak da stavim na svesku sta Jack kaze.Omalozavas, sputavas i vrijedjas, krades podatke i sve ostalo.Dobio si sve od mene, ne kazes hvala, i jos vrijedjas.Pa, to je stvarno preslo manire lijepog ponasanja, ali sta ti znas sta je to.Uostalom, nisi nikad dozivio granatu, seres kao golubica po internetu, dok sam ja s 15 tak godina, vidio i cuo svasta.Turbo Srbine, pisi o demografiji, ne spamaj.Sem, sto ti ne znas, sta je to

Citat:
Niksic nisam stavio u taj niz a ti repliciras "NIksic nije toliko mala opstina". Sta je sa tobom covece ? Niksic je najveca Ex-YU opstina, a i druga najbrojnija u CG, ko je rekao da je mala ?


Pih, jel to jedino sto znas.Povrsina opcine.Cetinje ima povrsinu od 918 km2, ali 90% stanovnistva zivi na 5 km2 povrsine grada Cetinja.Ostalo je krs.Manje-vise isto je za Niksic



Jebote, koji si ti bolid.Nema rasprave s tobom



Podgoricu imam prijatelje, za razliku od tebe, znam dobro grad, vidio sam Sarajevu, bio u njemu masu puta, za razliku od tebe, pricam o necemu, gdje sam bio, za razliku od tebe

Bio sam u Mostaru, Bihacu, Sarajevu, i moje pricanje je barem prica, o mjestima koje znam, povrsno ili dobro.


Ostavi se demografije, ufati se lopate.Imat ces budjenje 2011



Nisam ja kriv, sto pas vrijedja iza interneta.I sto bjezi, kad nema argumenta, pa vrijedja

Nisi dao nista demografski, statisticki, nemas podlogu, ili argumenta.Pa, kakva ti je to razvezana prica.Na faksu bi dobio tri keca, kako imas fragmentirane recenice, da ne pricam dalje


E, jado


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Crne Gore
PostPostano: 11 lip 2009, 15:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58784
Lokacija: DAZP HQ
Jack je napisao/la:

Kanton ima preko 450 000 stanovnika, i ta cifra se priblizava brojci od 500 000.Ako, nisi znao bre, prave se cijela stambena naselja, a ljudi ima.Ti nisi nikad vidio ili bio u Sarajevu, s time, svaka daljna rasprava je zavrsena.Iako, grad Sarajevo je kompleksan pojam, jer povrsina grada Sarajeva je 150 km2, dok Beograd ima 3300 km2, i stanovnika 4 puta vise.Kad bi ubrajao Brezu, Visoko i ostale opcine, bilo bi laganih 650 000



sarajevo grad nema ni 350.000 na tih 150 km2, što je opet više nego je stvarna površina grada. beograd, kad su samo gradske općine u pitanju, ima 1.3 milijuna na 360 km2, a 1.6 na 3.300. ne miješaj babe i žabe.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Crne Gore
PostPostano: 12 lip 2009, 14:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Broj muslimana u Crnoj Gori je u međupopisnom razdoblju 1991.-2003. pao sa 118,016 na 110,034, tj. -7,982. Istovremeno broj pravoslavnih je porastao s 425,133 na 460,383, tj. +35,250. Dakle, radi se o nepovoljnom desetljeću po muslimane.

Što se tiče narodnosne pripadnosti broj Muslimana je 1991. iznosio 89,614, a na popisu 2003. Muslimana je bilo 24,625, Bošnjaka 48,184, a Crnogoraca islamske vjeroispovijesti 11,710 (na popisu 1991. bilo ih je 2,492, a Jugoslavena islamske vjeroispovijesti 1,856. Inače, Jugoslaveni islamske vjeroispovijesti su se do 2003. istopili na samo 38 osoba i prestali biti ikakav bitniji čimbenik). Dakle, Muslimani + Bošnjaci + (višak Crnogoraca islamske vjeroispovijesti u odnosu na broj 1991.-broj nestalih Jugoslavena islamske vjeroispovijesti (za njih pretpostavljam da su postali Crnogorci)) =-> zajedno prema popisu 2003. broje 80,209 ili -9,405 u odnosu na 1991.

Pitanje 1: „Kamo je emigriralo 9,405 Muslimana iz 1991.: u BiH, Tursku, Švicarsku ili neku 4. državu?“

Prostorna distribucija Bošnjaka i Muslimana je nejednaka – Bošnjaci su brojniji od Muslimana u općinama gdje je muslimansko stanovništvo većinsko (Rožaje, Plav), odnosno općenito na istoku Sandžaka (Berane, Bijelo Polje). S druge strane Muslimani su brojniji od Bošnjaka u područjima gdje su muslimani manjina – na zapadu Sandžaka (Pljevlja), u Baru, Podgorici, Nikšiću.
Još jedna razlika među Bošnjacima i Muslimanima je da je 67,2% Bošnjaka deklariralo bošnjački ili bosanski jezik kao materinski, a samo ih je 26,04% navelo crnogorski kao materinski, dok je samo 5,58% Muslimana deklariralo bošnjački ili bosanski jezik kao materinski, a čak 55,34% crnogorski. U obje skupine je ostatak pretežno deklarirao srpski kao materinski jezik.

Pitanje 2: „Indicira li velik broj Muslimana crnogorskog jezika njihovu buduću evoluciju u Crnogorce, ostanak među Muslimanima ili evoluciju u Bošnjake?“

Pitanje 3: "Zanimalo bi me ima li itko brojčane podatke ili bar naznake gdje je koncentrirano 11,710 Crnogoraca islamske vjeroispovjesti – u Sandžaku ili u ostatku Crne Gore te jesu li više nastanjeni po gradovima ili po selima?" Pretpostavljam da se nalaze uglavnom izvan Sandžaka i vjerojatno pretežno u gradovima.

Disclaimer: Nisam uračunao prirodni prirast iz međupopisnog razdoblja u brojke iz 2003. u Pitanju 1 kako bih simplificirao postupak, budući da poanta mog pitanja ostaje ista.

Unaprijed hvala na ponuđenim hipotezama ili brojevima,
Glazbenik


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Crne Gore
PostPostano: 12 lip 2009, 16:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69051
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Tih Crnogoraca muslimana ima najviše u Baru.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Crne Gore
PostPostano: 12 lip 2009, 23:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30442
Glazbenik je napisao/la:
Broj muslimana u Crnoj Gori je u međupopisnom razdoblju 1991.-2003. pao sa 118,016 na 110,034, tj. -7,982. Istovremeno broj pravoslavnih je porastao s 425,133 na 460,383, tj. +35,250. Dakle, radi se o nepovoljnom desetljeću po muslimane.


Znači, imaju visok natalitet, poklapaju sve redom, i na kraju ih ima 8000 manje. =))

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Crne Gore
PostPostano: 25 kol 2009, 13:56 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 13:28
Postovi: 32
Imam ja od 2004, umrle i zivorodjene po naciji dole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Crne Gore
PostPostano: 05 lis 2009, 17:50 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2009, 17:04
Postovi: 24
Etnicka struktura Crne gore, po popisu iz 2003 godine.

slika

Religijska struktura:

* Pravoslavci: 460.383 (74,24%)
* Muslimani: 110.034 (17,74%)
* Katolici: 21.972 (3,54%)
* Neizjašnjeni: 13.867 (2,24%)
* nije vernik: 6.003

Jasno je da su politickim dekretom, posle zasedanja kominterne, Milovan Djilas i ostali crveni spermatozoidi iskonstruisali crnogorsku naciju na ustrb Srba i vec su se na popisu 1948 godine gotovo svi morali izjasnjavati Crnogorcima...
Na popisima u Knezevini Crnoj Gori i u Kraljevini Jugoslaviji srpski identitet nije bio sporan, Crna Gora - srpska Sparta.
Zanimljiv je podatak emitovan juce na RTCG koji navodi da se samo 25 000 stanovnika Crne Gore 1964 godine izjasnilo pravoslavnim hriscanima. Sve sami ateisti i komunisti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Crne Gore
PostPostano: 05 lis 2009, 18:08 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
HCBG je napisao/la:
Etnicka struktura Crne gore, po popisu iz 2003 godine.

slika

Religijska struktura:

* Pravoslavci: 460.383 (74,24%)
* Muslimani: 110.034 (17,74%)
* Katolici: 21.972 (3,54%)
* Neizjašnjeni: 13.867 (2,24%)
* nije vernik: 6.003

Jasno je da su politickim dekretom, posle zasedanja kominterne, Milovan Djilas i ostali crveni spermatozoidi iskonstruisali crnogorsku naciju na ustrb Srba i vec su se na popisu 1948 godine gotovo svi morali izjasnjavati Crnogorcima...
Na popisima u Knezevini Crnoj Gori i u Kraljevini Jugoslaviji srpski identitet nije bio sporan, Crna Gora - srpska Sparta.
Zanimljiv je podatak emitovan juce na RTCG koji navodi da se samo 25 000 stanovnika Crne Gore 1964 godine izjasnilo pravoslavnim hriscanima. Sve sami ateisti i komunisti.


što je jasno?
kako je to jasno?
iz čega proizlazi da je jasno?
ovo "jasno" može biti samo srbima koji se pod svaku cijenu ne mogu pomiriti da se većina onih kojima su okruženi ne želi izjasniti srbima jer to nisu niti su ikada bili.
je li ti ikda palo na pamet da se u KJ i nije moglo izjasniti kao crnogorac, već su po automatizmu sve pisali srbima.
jel ti ova pojava možda malo "jasnija"?
naravno da ne možeš imati ikakvo racionalno objašnjenje.
tebi je sve to jasno i logično kao što je i mom frendu koji često prisilno noći u jednoj bolnici u predgrađu jasni i logično da je zemlja ravna ploča.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Crne Gore
PostPostano: 05 lis 2009, 18:22 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2009, 17:04
Postovi: 24
Kakvo iracionalno objasnjenje, o kakvom automatizmu pricas... pa ja se bavim demografijom, to sam diplomirao, polja moga interesovanja su popisi stanovnistva, istorijska demografija, etnologija, antropogeografija... Sto talasas odma'?

A sto je najvaznije, kompetentan sam na ovoj temi prevashodno zbog toga jer su moji iz Crne Gore, znam svoje porijeklo, imam i usmeno i pisano predanje o svojim pradjedovima, pa neces me ti uciti tome... :wink


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Crne Gore
PostPostano: 05 lis 2009, 19:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2009, 10:12
Postovi: 1281
Zašto se tvoji Srbi iz Crne Gore nisu izjasnili kao Srbi na popisu 1991?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Crne Gore
PostPostano: 05 lis 2009, 20:27 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2009, 17:04
Postovi: 24
Starfucker226 je napisao/la:
Zašto se tvoji Srbi iz Crne Gore nisu izjasnili kao Srbi na popisu 1991?


Pa deo odgovora se nazire u mom prvom postu na ovoj temi, ideologija crvenih nigde nije bila izrazenija nego u Crnoj Gori i nigde nije imala veci uticaj na stvaranje kvazi-identiteta, izuzimajuci 5% nepokolebljivih crnogorskih Srba koji nisu na to pristali pa su bili izvrgnuti represiji tadasnjih vlasti...

Etnoinzinjering i asimilacija je nesto sto se konstanrtno dogadjalo na ovim prostorima, Srbi i Hrvati su takodje asoimilovali druge, ali su i drugi njih utapali u svoj nacionalni korpus, kao sto je u XX veku bilo prisutno stvaranje politickih nacija iliti naroda po principu geografskih odrednica.

Nema potrebe da o tome razglabamo, moji su poreklom "brdjani", koji su i dan danas svi skoro Srbi i vratili su se svome izvoru, mada i kada su se mnogi pisali kao Crnogorci to nikako nije iskljucivalo pripadnost srpstvu, jer je to prirodna simbioza i najcesce se smatralo jedno te isto...

Vekovima su za slobodu natapali zemlju svojom krvlju protiv Turaka, Mlecana, Austrougara... ljuti vuci, slican smo mi mentalitet i sa vama iz Hercegovine, samo nam je kapa druga... :wink

Zanimljivo je da je "montengrizacija" delimicno uspela i u nekim delovima koji nikada u istoriji nisu bila u sastavu crnogorske drzave sve do 1912 godine, primer istocne Crne Gore, Vasojevici, oko Berana ili Bijelog Polja... Zatim, stara Hercegovina, Banjani... zapadno od Niksica, gde su vekovima ziveli Srbi, paradoksa pun ***.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Crne Gore
PostPostano: 05 lis 2009, 21:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2009, 10:12
Postovi: 1281
HCBG je napisao/la:
ideologija crvenih nigde nije bila izrazenija nego u Crnoj Gori i nigde nije imala veci uticaj na stvaranje kvazi-identiteta


Možda je jednostavno narod Crne Gore prihvaćao crvene bolje nego u drugim republikama. Onaj podatak o vjerskom izjašnjavanju šezdesetih u Crnoj Gori je šokantan, teško da je takvo izjašnjavanje samo posljedica neke represije i pranja mozga crvenih.

Citat:
kada su se mnogi pisali kao Crnogorci to nikako nije iskljucivalo pripadnost srpstvu, jer je to prirodna simbioza i najcesce se smatralo jedno te isto...


Kod nekih se smatralo jedno te isto, ali sigurno su mnogi smatrali crnogorski identitet zasebnim od srpskog. Oni isto imaju pravo na svoj nacionalni identitet i nema smisla njih nazivati Srbima, jer oni se tako ne izjašnjavaju i ne žele biti Srbi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Crne Gore
PostPostano: 05 lis 2009, 21:31 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2009, 17:04
Postovi: 24
Starfucker226 je napisao/la:
HCBG je napisao/la:
ideologija crvenih nigde nije bila izrazenija nego u Crnoj Gori i nigde nije imala veci uticaj na stvaranje kvazi-identiteta


Možda je jednostavno narod Crne Gore prihvaćao crvene bolje nego u drugim republikama. Onaj podatak o vjerskom izjašnjavanju šezdesetih u Crnoj Gori je šokantan, teško da je takvo izjašnjavanje samo posljedica neke represije i pranja mozga crvenih.

Citat:
kada su se mnogi pisali kao Crnogorci to nikako nije iskljucivalo pripadnost srpstvu, jer je to prirodna simbioza i najcesce se smatralo jedno te isto...


Kod nekih se smatralo jedno te isto, ali sigurno su mnogi smatrali crnogorski identitet zasebnim od srpskog. Oni isto imaju pravo na svoj nacionalni identitet i nema smisla njih nazivati Srbima, jer oni se tako ne izjašnjavaju i ne žele biti Srbi.


Jeste... svako ima pravo da se izjasnjava kako hoce, ali i mi imamo pravo da se na zdrav nacin borimo za ocuvanje vjere pradjedovske, negovanja iskonskih vrednosti i da odbranimo istorijsku Crnu Goru od ataka poganih Dukljana na njene visevekovne postulate i na njeno duhovno i nacionalno tkivo.

Pise se nakava nova istorija, po kojoj im je Njegos genocidni pisac, odricu se Svetog Petra Cetinjskog, kao i srpstva Kralja Nikole, smeta im sto je rodonacelnik loze Nemanjica Stevan Nemanja rodjen u Ribnici kod Podgorice.

Smetaju im srpski manastiri koji vekovima obitavaju pod kapom nebeskom sirom Crne Gore, smeta ima sto je Sveti Sava doneo pravoslavlje u Crnu Goru i to sto nikada nisu imali autokefalnu crkvu, vec je ona bila u sastavu Pecke Patrijarsije, a oni svoju osnovase u policijskoj stanici na Cetinju pre desetak godina... Sve im to smeta i istini u oci ne gledaju pagani.

Kompleksasi konstruisu novi jezik samo da ne bude srpski, prvi doktor "crnogorskog jezika" im je ****** Adnan Cirgic koji je doktorirao na osijeckom sveucilistu na temi "Govor podgorickih muslimana", a udarni crnogorski istoricar je Serbo Rastoder...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Crne Gore
PostPostano: 06 lis 2009, 08:47 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
HCBG je napisao/la:
Starfucker226 je napisao/la:

Možda je jednostavno narod Crne Gore prihvaćao crvene bolje nego u drugim republikama. Onaj podatak o vjerskom izjašnjavanju šezdesetih u Crnoj Gori je šokantan, teško da je takvo izjašnjavanje samo posljedica neke represije i pranja mozga crvenih.



Kod nekih se smatralo jedno te isto, ali sigurno su mnogi smatrali crnogorski identitet zasebnim od srpskog. Oni isto imaju pravo na svoj nacionalni identitet i nema smisla njih nazivati Srbima, jer oni se tako ne izjašnjavaju i ne žele biti Srbi.


Jeste... svako ima pravo da se izjasnjava kako hoce, ali i mi imamo pravo da se na zdrav nacin borimo za ocuvanje vjere pradjedovske, negovanja iskonskih vrednosti i da odbranimo istorijsku Crnu Goru od ataka poganih Dukljana na njene visevekovne postulate i na njeno duhovno i nacionalno tkivo.

Pise se nakava nova istorija, po kojoj im je Njegos genocidni pisac, odricu se Svetog Petra Cetinjskog, kao i srpstva Kralja Nikole, smeta im sto je rodonacelnik loze Nemanjica Stevan Nemanja rodjen u Ribnici kod Podgorice.

Smetaju im srpski manastiri koji vekovima obitavaju pod kapom nebeskom sirom Crne Gore, smeta ima sto je Sveti Sava doneo pravoslavlje u Crnu Goru i to sto nikada nisu imali autokefalnu crkvu, vec je ona bila u sastavu Pecke Patrijarsije, a oni svoju osnovase u policijskoj stanici na Cetinju pre desetak godina... Sve im to smeta i istini u oci ne gledaju pagani.

Kompleksasi konstruisu novi jezik samo da ne bude srpski, prvi doktor "crnogorskog jezika" im je ****** Adnan Cirgic koji je doktorirao na osijeckom sveucilistu na temi "Govor podgorickih muslimana", a udarni crnogorski istoricar je Serbo Rastoder...


za početak....dukljani ne mogu biti pogani. pogani mogu biti samo srbi, kužiš?
džaba tebi sve diplome kad si ti svoj mozak unaprijed pripremio samo na opciju da su crnogorci bezuvjetno srbi.
crnogorci su se pravoslavljem mogli samo posrbiti a vjeruj mi to se događalo generacijama prije nego što su počeli voditi neki pisani tragovi u značajnijem obimu.
to što si ti srbin u srbiji s porijeklom iz crne gore pa bi htio sve to spojiti u jedno da najviše odgovara tebe ne znači da si u startu u pravu.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Crne Gore
PostPostano: 06 lis 2009, 13:18 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2009, 17:04
Postovi: 24
caporegime je napisao/la:
HCBG je napisao/la:

Jeste... svako ima pravo da se izjasnjava kako hoce, ali i mi imamo pravo da se na zdrav nacin borimo za ocuvanje vjere pradjedovske, negovanja iskonskih vrednosti i da odbranimo istorijsku Crnu Goru od ataka poganih Dukljana na njene visevekovne postulate i na njeno duhovno i nacionalno tkivo.

Pise se nakava nova istorija, po kojoj im je Njegos genocidni pisac, odricu se Svetog Petra Cetinjskog, kao i srpstva Kralja Nikole, smeta im sto je rodonacelnik loze Nemanjica Stevan Nemanja rodjen u Ribnici kod Podgorice.

Smetaju im srpski manastiri koji vekovima obitavaju pod kapom nebeskom sirom Crne Gore, smeta ima sto je Sveti Sava doneo pravoslavlje u Crnu Goru i to sto nikada nisu imali autokefalnu crkvu, vec je ona bila u sastavu Pecke Patrijarsije, a oni svoju osnovase u policijskoj stanici na Cetinju pre desetak godina... Sve im to smeta i istini u oci ne gledaju pagani.

Kompleksasi konstruisu novi jezik samo da ne bude srpski, prvi doktor "crnogorskog jezika" im je ****** Adnan Cirgic koji je doktorirao na osijeckom sveucilistu na temi "Govor podgorickih muslimana", a udarni crnogorski istoricar je Serbo Rastoder...


za početak....dukljani ne mogu biti pogani. pogani mogu biti samo srbi, kužiš?
džaba tebi sve diplome kad si ti svoj mozak unaprijed pripremio samo na opciju da su crnogorci bezuvjetno srbi.
crnogorci su se pravoslavljem mogli samo posrbiti a vjeruj mi to se događalo generacijama prije nego što su počeli voditi neki pisani tragovi u značajnijem obimu.
to što si ti srbin u srbiji s porijeklom iz crne gore pa bi htio sve to spojiti u jedno da najviše odgovara tebe ne znači da si u startu u pravu.


Prika, ulogovao sam se na ovaj forum da ljudski komuniciram s ljudima, a sada mi ti prosipas nekakav sovinizam i mrznju samo zato sto sam Srbin... ja na srpskom forumu ne prozivam ljude koji nisu moje nacije, i ne pljujem ih bez razloga.

Naveo sam u 2-3 posta na ovoj temi neke opste stvari i istorijske cinjenice, a ti umesto da kvalitetno repliciras ili argumentovano osporis nesto od ovoga sto sam prethodno napisao sluzis se jeftinim frazama o zlim Srbima...

Ja nemam problema sa tim, 4-5 puta godisnje idem u moju Crnu Goru, dole mi je familija i dobro znam ko sam, sto sam i koje su mi vere i nacije bili preci... Moji su sa severa Crne Gore, gde nikada nije bilo nikakvog uticaja crnogorstva ni Crnogoraca sve do stvaranja te kvazi-nacije 1946, to je stara Raska oblast, koja je bila u sastavu Srbije od pamtiveka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Crne Gore
PostPostano: 06 lis 2009, 14:56 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
ti si prvi počeo o poganim dukljanima. a sad mene prozivaš!?!?!?
pa stvarno ti je obraz opanak.
argumentirano sam ti ustvrdio da je tvoje poimanje srpstva crne gore subjektivno i da prvo ideš od postavke da su crnogorci srbi pa onda tek pokušavaš skrpati priču koja bi to potvrdila.
to ti ne ide tako.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Crne Gore
PostPostano: 06 lis 2009, 14:59 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
još nešto. tvoji su kažeš sa sjevera crne gore. tu te razumijem. treba pogledati na kartu crne gore i to povijesnu pa se lako vidi da sjever današnje crne gore nikada nije pripadao ičemu što je imalo veze s povijesnom šćepanovoj, njegoševom, nikolinom crnom gorom.
a što to radi sada u crnoj gori ne znam i pravodati kažem baš me briga.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Crne Gore
PostPostano: 07 lis 2009, 02:49 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2009, 17:04
Postovi: 24
caporegime je napisao/la:
još nešto. tvoji su kažeš sa sjevera crne gore. tu te razumijem. treba pogledati na kartu crne gore i to povijesnu pa se lako vidi da sjever današnje crne gore nikada nije pripadao ičemu što je imalo veze s povijesnom šćepanovoj, njegoševom, nikolinom crnom gorom.
a što to radi sada u crnoj gori ne znam i pravodati kažem baš me briga.


Nista ti ne znas, niti o istoriji Crne Gore, niti o Crnogorcima... Nisi dostojan, da sa tobom raspravljam na ovoj temi, vec obican ostrasceni provokator...

Meni treba neko ozbiljan i nacitan, ko je kadar da se dohvatimo na ovoj temi... :wink


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Crne Gore
PostPostano: 07 lis 2009, 09:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Sjever Crne Gore je mentalitetom pa cak i prirodno, vegetacijom razlicit od krskog juga.

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Crne Gore
PostPostano: 07 lis 2009, 13:22 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
HCBG je napisao/la:
caporegime je napisao/la:
još nešto. tvoji su kažeš sa sjevera crne gore. tu te razumijem. treba pogledati na kartu crne gore i to povijesnu pa se lako vidi da sjever današnje crne gore nikada nije pripadao ičemu što je imalo veze s povijesnom šćepanovoj, njegoševom, nikolinom crnom gorom.
a što to radi sada u crnoj gori ne znam i pravodati kažem baš me briga.


Nista ti ne znas, niti o istoriji Crne Gore, niti o Crnogorcima... Nisi dostojan, da sa tobom raspravljam na ovoj temi, vec obican ostrasceni provokator...

Meni treba neko ozbiljan i nacitan, ko je kadar da se dohvatimo na ovoj temi... :wink


nisam dostojan?
još živiš u vremenu čojstva kojega tvoj jadni i pogani narod nikada nije niti imao?
ne možeš prosipati svoja lupetanja o srpstvu crne gore da te netko uzme za pravo pa druga strana nije dostojna?

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Crne Gore
PostPostano: 12 lis 2009, 13:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
HCBG je napisao/la:
caporegime je napisao/la:

za početak....dukljani ne mogu biti pogani. pogani mogu biti samo srbi, kužiš?
džaba tebi sve diplome kad si ti svoj mozak unaprijed pripremio samo na opciju da su crnogorci bezuvjetno srbi.
crnogorci su se pravoslavljem mogli samo posrbiti a vjeruj mi to se događalo generacijama prije nego što su počeli voditi neki pisani tragovi u značajnijem obimu.
to što si ti srbin u srbiji s porijeklom iz crne gore pa bi htio sve to spojiti u jedno da najviše odgovara tebe ne znači da si u startu u pravu.


Prika, ulogovao sam se na ovaj forum da ljudski komuniciram s ljudima, a sada mi ti prosipas nekakav sovinizam i mrznju samo zato sto sam Srbin... ja na srpskom forumu ne prozivam ljude koji nisu moje nacije, i ne pljujem ih bez razloga.

Naveo sam u 2-3 posta na ovoj temi neke opste stvari i istorijske cinjenice, a ti umesto da kvalitetno repliciras ili argumentovano osporis nesto od ovoga sto sam prethodno napisao sluzis se jeftinim frazama o zlim Srbima...

Ja nemam problema sa tim, 4-5 puta godisnje idem u moju Crnu Goru, dole mi je familija i dobro znam ko sam, sto sam i koje su mi vere i nacije bili preci... Moji su sa severa Crne Gore, gde nikada nije bilo nikakvog uticaja crnogorstva ni Crnogoraca sve do stvaranja te kvazi-nacije 1946, to je stara Raska oblast, koja je bila u sastavu Srbije od pamtiveka.


Čula sam da Bokelji imaju običaj da, ukoliko im poričeš da su srpskog porekla, vade rodoslove i porodična stabla koji to dokazuju i raspredaju naširoko o tome kako je nekad u starija vremena bilo sramota živeti na primorju. =))
Međutim, isto tako, većina njih je danas pomirena sa tim da je bez obzira na nacionalne osećaje, najbolje da ne živimo u državnoj zajednici, sa čime se potpuno slažem.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Crne Gore
PostPostano: 14 lis 2009, 13:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18543
Real gone je napisao/la:
Čula sam da Bokelji imaju običaj da, ukoliko im poričeš da su srpskog porekla, vade rodoslove i porodična stabla koji to dokazuju i raspredaju naširoko o tome kako je nekad u starija vremena bilo sramota živeti na primorju. =))
Međutim, isto tako, većina njih je danas pomirena sa tim da je bez obzira na nacionalne osećaje, najbolje da ne živimo u državnoj zajednici, sa čime se potpuno slažem.


Nemoj tako, državna zajednica bi mogla da dođe u obzir ali ne da bude isti oblik kao pre. Dakle, crnogorskim independističkim partijama konkurencija treba da budu crnogorske (srpske) unitarističke partije, a ne kao do sada federalistički SNP. I to se menja, vodeća srpska stranka u CG je Srpska lista a ne SNP.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Crne Gore
PostPostano: 14 lis 2009, 15:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
aleksije radicevic je napisao/la:
Real gone je napisao/la:
Čula sam da Bokelji imaju običaj da, ukoliko im poričeš da su srpskog porekla, vade rodoslove i porodična stabla koji to dokazuju i raspredaju naširoko o tome kako je nekad u starija vremena bilo sramota živeti na primorju. =))
Međutim, isto tako, većina njih je danas pomirena sa tim da je bez obzira na nacionalne osećaje, najbolje da ne živimo u državnoj zajednici, sa čime se potpuno slažem.


Nemoj tako, državna zajednica bi mogla da dođe u obzir ali ne da bude isti oblik kao pre. Dakle, crnogorskim independističkim partijama konkurencija treba da budu crnogorske (srpske) unitarističke partije, a ne kao do sada federalistički SNP. I to se menja, vodeća srpska stranka u CG je Srpska lista a ne SNP.


Nikad nisam bila sklona mišljenju da je brak slona i miša dobar. :neznam
Videćemo.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Crne Gore
PostPostano: 02 stu 2009, 22:08 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2009, 21:36
Postovi: 1789
http://s252.photobucket.com/albums/hh13 ... ra%20Alan/

_________________
"Ne funkcionira BiH zato sto je podjeljena, vec je podjeljeljena zato sto ne funkcionira"


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 103 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 107 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO