HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 10:07.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Desničarske organizacije i pokreti
PostPostano: 17 pro 2013, 21:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Tema o desničarskim organizacijama i pokretima, ne strankama. Od Triglava do Gevgelije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Desničarske organizacije i pokreti
PostPostano: 17 pro 2013, 21:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Krug 99, oliti Krug 360 stupnjeva i poljubi se u guzicu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Desničarske organizacije i pokreti
PostPostano: 17 pro 2013, 22:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
http://www.dverisrpske.com/sr/


lajkam :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Desničarske organizacije i pokreti
PostPostano: 17 pro 2013, 22:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8149
Lokacija: Republic of Srpska
Aga ko vas ne zna skupo bi vas platio :) DŽavolČiČu.

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Desničarske organizacije i pokreti
PostPostano: 18 pro 2013, 19:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 15:27
Postovi: 1676
Lokacija: Srbija Beograd
Ja glasam za Makedonca, vodju zavetnika.
Sad ako naprave neko sranje, samo kažemo ''to je kriv onaj Čokalija''. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Desničarske organizacije i pokreti
PostPostano: 20 pro 2013, 01:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Imaju li Slovenci kakvog konja za trku?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Desničarske organizacije i pokreti
PostPostano: 20 pro 2013, 19:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 15:27
Postovi: 1676
Lokacija: Srbija Beograd
Ibar je napisao/la:
Imaju li Slovenci kakvog konja za trku?

Ma kakvi Slovenci, nemaju nista balkanskog u sebi, ko da su germani, je%o ih pas. :zubati
Letos u centru Beograda su promovisali svoj turizam, delili zastavice i neke pamflete. Bus na sprat sa otvorenim krovom i gore svira njihov orkestar neke njihove polke.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Desničarske organizacije i pokreti
PostPostano: 20 pro 2013, 20:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8149
Lokacija: Republic of Srpska
gosn Whiteone tako se mislilo i 1930.e pa bi upravo suportno. Puno ih podcjenjujemo.

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Desničarske organizacije i pokreti
PostPostano: 20 pro 2013, 20:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 15:27
Postovi: 1676
Lokacija: Srbija Beograd
storaB je napisao/la:
gosn Whiteone tako se mislilo i 1930.e pa bi upravo suportno. Puno ih podcjenjujemo.

Ja ne potcenjujem Slovence. Vise sam govorio o nasoj tolerantnosti prema njima.
Vidjao sam i njihove nacijace, niko ih nije dirao.

Kako srece da svi imamo manje balkanizma u sebi, ja sam to shvatio sa godinama, ali kafanskih nacionalista ima koliko hoces na svim stranama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Desničarske organizacije i pokreti
PostPostano: 20 pro 2013, 23:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8149
Lokacija: Republic of Srpska
Ne govorim ja o navijačima, već o ideologijama. ;)

I prije 2SR na Slovence se gledalo kao na propratnu pojavu i krajnje lojalne,a radili su iza leđa neke stvari.

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Desničarske organizacije i pokreti
PostPostano: 22 pro 2013, 12:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 15:27
Postovi: 1676
Lokacija: Srbija Beograd
storaB je napisao/la:
Ne govorim ja o navijačima, već o ideologijama. ;)

I prije 2SR na Slovence se gledalo kao na propratnu pojavu i krajnje lojalne,a radili su iza leđa neke stvari.

I ja upravo mislim na ideologiju.

Pa to su domaće budale koje su gledale i tražile u nekim narodima lojalnost. Kakva lojalnost, pa svako gleda svoju naciju i državu.
Ako smo rešili naše sporove, onda možemo u nekim sferama saradjivati ili možemo podići zid i minirati granicu, ako nismo rešili sporove kao sa šiptarima i muslimanima, onda se pravimo ludi dok ovo ludilo sa EU traje, pa čim prodje opet nož u ruke pa u rat, da rešimo naše medjuetničje probleme. Ako ti i ja nećemo u rat, doćiće ti rat na kućni prag, opet isti ku%ac, biće rata kako okreneš.
Kažem generalno, ne mislim na Slovence, oni nemaju ništa sa nama, možda se spore sa Hrvatima oko nekog žbuna, potoka ili kamena.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Desničarske organizacije i pokreti
PostPostano: 06 vel 2014, 20:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
:D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Desničarske organizacije i pokreti
PostPostano: 06 vel 2014, 22:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Ibar je napisao/la:
Imaju li Slovenci kakvog konja za trku?

Hervardi recimo, povezani su sa Zmagom Jelinčičem.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Desničarske organizacije i pokreti
PostPostano: 07 vel 2014, 16:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Gdine Agat. Kakvi su ovo štetnici :D

Ne razumijem ćirilicu, može kratka reklama :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Desničarske organizacije i pokreti
PostPostano: 07 vel 2014, 16:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Jedine prave fašističke i desničarske organizacije na ovim prostorima su SPC , KC(naročito ova kamenjarska) i naravno IZ.

Ostali su njihovi klovnovi ili neka deca koja služe da se konformističke seronje imaju po nekome kenjati kad već ne smeju upreti prst ka pravim centrima fašizma i desničarenja.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Desničarske organizacije i pokreti
PostPostano: 07 vel 2014, 16:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Ibar je napisao/la:
Gdine Agat. Kakvi su ovo štetnici :D

Ne razumijem ćirilicu, može kratka reklama :zubati


A jel ćirilica tako teška za naučiti ili inače imaš nekih teškoća oko učenja?

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Desničarske organizacije i pokreti
PostPostano: 07 vel 2014, 16:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Ne znam jer teška za naučit. Natucam par slova na ćirilici, no ne razumijem je.

Jednog dana planiram učit ruski pa ću je onda naučit svakako. Do tad mi ne treba, jer se jako rijetko s njom susrećem, obično nekog pitam da mi prevede, a za neke stvari posluži google translate. Super je što je većina dobrih članaka sa ruskog i ostalih jezika prevedena na engleski. A Srbi se dosta služe latinicom, pa bez beda mogu pročitati nešto.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Desničarske organizacije i pokreti
PostPostano: 07 vel 2014, 16:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
joe enter je napisao/la:
Jedine prave fašističke i desničarske organizacije na ovim prostorima su SPC , KC(naročito ova kamenjarska) i naravno IZ.

Ostali su njihovi klovnovi ili neka deca koja služe da se konformističke seronje imaju po nekome kenjati kad već ne smeju upreti prst ka pravim centrima fašizma i desničarenja.


Džo, pravac Tuzla i galvaniziraj ekipu u pravom smjeru :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Desničarske organizacije i pokreti
PostPostano: 07 vel 2014, 16:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Nemoj ga poticati. On je zbilja lud.

Nešto slično ko ovi u trokutu. Možda je Musliman...

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Desničarske organizacije i pokreti
PostPostano: 07 vel 2014, 16:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Ibar je napisao/la:
Ne znam jer teška za naučit. Natucam par slova na ćirilici, no ne razumijem je.

Jednog dana planiram učit ruski pa ću je onda naučit svakako. Do tad mi ne treba, jer se jako rijetko s njom susrećem, obično nekog pitam da mi prevede, a za neke stvari posluži google translate. Super je što je većina dobrih članaka sa ruskog i ostalih jezika prevedena na engleski. A Srbi se dosta služe latinicom, pa bez beda mogu pročitati nešto.


Da si svaki put kad si napisao "ne razumijem ćirilicu" naučio po jedno slovo, dosad bi ih znao cirka 140.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Desničarske organizacije i pokreti
PostPostano: 07 vel 2014, 16:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Ibar je napisao/la:
joe enter je napisao/la:
Jedine prave fašističke i desničarske organizacije na ovim prostorima su SPC , KC(naročito ova kamenjarska) i naravno IZ.

Ostali su njihovi klovnovi ili neka deca koja služe da se konformističke seronje imaju po nekome kenjati kad već ne smeju upreti prst ka pravim centrima fašizma i desničarenja.


Džo, pravac Tuzla i galvaniziraj ekipu u pravom smjeru :zubati


Zabole me jer ja verujem u evoluciju a ne u revoluciju , znači mora iz guzice doći u glavu da ne možeš krenuti u socijalne prosteste a da verski paraziti koji su u seksualnom klinču sa vlašću uzimaju lovu sa narodne grbače.

Znači smeta narodu što je plata političaru veća za par stotina evra a vamo od njihove crkvavice neradnici i korupcionaši lapaju lovu.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Desničarske organizacije i pokreti
PostPostano: 07 vel 2014, 17:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Metemma je napisao/la:
Ibar je napisao/la:
Ne znam jer teška za naučit. Natucam par slova na ćirilici, no ne razumijem je.

Jednog dana planiram učit ruski pa ću je onda naučit svakako. Do tad mi ne treba, jer se jako rijetko s njom susrećem, obično nekog pitam da mi prevede, a za neke stvari posluži google translate. Super je što je većina dobrih članaka sa ruskog i ostalih jezika prevedena na engleski. A Srbi se dosta služe latinicom, pa bez beda mogu pročitati nešto.


Da si svaki put kad si napisao "ne razumijem ćirilicu" naučio po jedno slovo, dosad bi ih znao cirka 140.


Moguće, al nisam baš toliko puta napisao :D

Kažem ti, da mi je više potrebna naučio bih je. Nije mi baš od neke životne važnosti. Vi Srbi se služite latinicom pod normalno, pa u pravilu lako pročitam što me zanima. A i ne čitam prečesto vaše članke.

joe enter je napisao/la:
Ibar je napisao/la:

Džo, pravac Tuzla i galvaniziraj ekipu u pravom smjeru :zubati


Zabole me jer ja verujem u evoluciju a ne u revoluciju , znači mora iz guzice doći u glavu da ne možeš krenuti u socijalne prosteste a da verski paraziti koji su u seksualnom klinču sa vlašću uzimaju lovu sa narodne grbače.

Znači smeta narodu što je plata političaru veća za par stotina evra a vamo od njihove crkvavice neradnici i korupcionaši lapaju lovu.


U jednom se slažem s tobom. Treba uvest Crkveni porez. Odnosno nek narod financira vjerske zajednice, ali i nevladine udruge, sportske klubove i sve ostalo, po svom nahođenju.


doc je napisao/la:
Nemoj ga poticati. On je zbilja lud.

Nešto slično ko ovi u trokutu. Možda je Musliman...


haha, ma nije Džo lud, niti je Musliman. On je old school jugosocijalist, fan radničkog samoupravljanja, i komunizma odnosno ˝antifašizma˝.

Vrlo je načitan ali i pod jakim ideološkim utjecajem ˝antifašizma˝, za što je dobrim dijelom krivo i katastrofalno ponašanje nacionalno-vjerski usmjerenih baja na Balkanu, poglavito Srba. Iako i da nije toga, da smo svi mi vjernici, katolici i pravoslavci ko ovce, Džo bi nam opet prišio nešto :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Desničarske organizacije i pokreti
PostPostano: 07 vel 2014, 17:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Ibar je napisao/la:
Metemma je napisao/la:

Da si svaki put kad si napisao "ne razumijem ćirilicu" naučio po jedno slovo, dosad bi ih znao cirka 140.


Moguće, al nisam baš toliko puta napisao :D

Kažem ti, da mi je više potrebna naučio bih je. Nije mi baš od neke životne važnosti. Vi Srbi se služite latinicom pod normalno, pa u pravilu lako pročitam što me zanima. A i ne čitam prečesto vaše članke.

joe enter je napisao/la:

Zabole me jer ja verujem u evoluciju a ne u revoluciju , znači mora iz guzice doći u glavu da ne možeš krenuti u socijalne prosteste a da verski paraziti koji su u seksualnom klinču sa vlašću uzimaju lovu sa narodne grbače.

Znači smeta narodu što je plata političaru veća za par stotina evra a vamo od njihove crkvavice neradnici i korupcionaši lapaju lovu.


U jednom se slažem s tobom. Treba uvest Crkveni porez. Odnosno nek narod financira vjerske zajednice, ali i nevladine udruge, sportske klubove i sve ostalo, po svom nahođenju.


doc je napisao/la:
Nemoj ga poticati. On je zbilja lud.

Nešto slično ko ovi u trokutu. Možda je Musliman...


haha, ma nije Džo lud, niti je Musliman. On je old school jugosocijalist, fan radničkog samoupravljanja, i komunizma odnosno ˝antifašizma˝.

Vrlo je načitan ali i pod jakim ideološkim utjecajem ˝antifašizma˝, za što je dobrim dijelom krivo i katastrofalno ponašanje nacionalno-vjerski usmjerenih baja na Balkanu, poglavito Srba. Iako i da nije toga, da smo svi mi vjernici, katolici i pravoslavci ko ovce, Džo bi nam opet prišio nešto :zubati


Jesam levičarski nastrojen ali daleko od jugoslavije,samoupravljanja i sličnih debilnih arheoloških ostataka.

Ja sam samo ja , i individualnost je ono što me pokreće , zato sam kritičan ka svakom "dešavanju naroda" bez pravog i racionalnog smisla gde pravo pojedinca je uvek u drugom planu , a to su razne verske zajednice i političko-ideološke krpe i zakrpe.

Kad bi uveli porez na verske zajednice i da se prestane sa budžetskim davanjem njima , to bi sve frcalo od anatemi i fetvi , a onda bi oprobanom modelu kler i klerikalci prokleli sopstveni narod da je izdao svoju veru jer daju podršku racionalnom i poštenom budžetskom davanju gde svako mora RADITI da bi imao novca.

Gledam smao vaše fratre bilo ove ustaške ili one daidžarske , svi su oni ološ prve vrste i svoj parazitizam(pun love i uticaja) i fašizam naravno pletu na osnovu uhlebljenja sa vlašću i sa glupavim narodom.

Zakini im 5% od onoga što mukte dobijaju , ma spalili bi te a da ne trepnu kao u stara dobra vremena , a ovi daidže bi te predali Turcima za nabiti na neomašćen kolac.

Znači fašizam je ovde uvek na vlasti , a to što ne ubijaju baš uvek i ne spaljuju , pa to je isto kao kad su nekada Turci ostavili narod bar malo na miru jer neko mora i raditi da se puni budžet i njihove guzice.

Ideologija vernog naroda ma u kojoj ambalaži bio je ovde na vlati , a to je sve fašistička bagra , tako da kad bi se usmerila pažnja ka pravim centrima fašizima i kožodera mnogo toga bi došlo na svoje , jer zapravo sve ostale tzv.fašstičke organizacije su samo klovnovi i ništa više.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Desničarske organizacije i pokreti
PostPostano: 24 vel 2014, 21:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 15:27
Postovi: 1676
Lokacija: Srbija Beograd
joe enter očisti taj vojvodjanski podrum i dobro sakrij tog Ukrajinca, evo stižu kurati Rusi na tenkovima.

U Srbiji ima skoro 5.000 tih nearijavaca, sve ćemo ih isporučiti, kao i saradnike.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Desničarske organizacije i pokreti
PostPostano: 20 ožu 2014, 20:48 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
Srpski nacionalisti tvrde da su svi štokavci Srbi, svi kajkavci Slovenci, a svi čakavci Hrvati. Na svemreži možete besplatno pročitati Šešeljevu knjigu Rimokatolički zločinački projekat veštačke hrvatske nacije (1 032 stranice) u kojoj je ta teorija do pojedinosti razrađena. Mora se priznati da ona ima neko utemeljenje u logici jer je puno logičnije da su svi štokavci jedan narod nego da štokavci čine četiri različita naroda, a jedan dio štokavaca jedan narod s čakavcima i kajkavcima.

Hrvatski nacionalisti tvrde da sve do Drine žive Hrvati različitih vjeroispovijesti, a Srbi su u Srbiji (istočno od Drine). Ta teorija ima utemeljenje u tome što je granica Srbije stoljećima na Drini.

Novobošnjački nacionalisti tvrde da su svi stanovnici Bosne bez obzira na vjeroispovijest Bošnjaci, da su Srbi i Hrvati ukrali bosanski jezik i odbošnjačili bosanske kršćane. Ta teorija ima utemeljenje u moćnoj srednjovjekovnoj državi Bosni u kojoj se hrvatsko i srpsko ime sreću rijetko, ali ujedno je i suluda. Po toj logici u Županji žive Hrvati, a u Orašju Bošnjaci katolici. U Metkoviću Hrvati, u Čapljini Bošnjaci katolici. U Kleku Hrvati, pa u Neumu Bošnjaci katolici, pa u Stonu opet Hrvati. Na Brgatu Hrvati, a na Ivanici Bošnjaci katolici. Hrvatsko ozemlje izgleda smiješno, neprirodno usko i nakaradno ne pridoda li mu se Bosna i Hercegovina.

Novocrnogorski nacionalisti tvrde da Crna Gora nema nikakve veze sa Srbima, da postoji crnogorski jezik i da su stanovnici Crne Gore koji se smatraju Srbima izmanipulirani. Ta teorija ima utemeljenje u tome što je postojala neovisna crnogorska kraljevina, međutim ime Crnogorac postoji tek od 15. stoljeća i Boka kotorska do prije 201 godinu nije imala nikakve veze s Crnom Gorom. Prvi put joj je pripojena 1813., pa je bila dio Habsburške Monarhije, pa će ju komunisti 1945. definitivno dodijeliti Crnoj Gori. Herceg-Novi koji je zamišljen kao glavna luka i središte Hercegovine danas nije u Hercegovini. To je povijesna ironija.

Neki tvrde da su sve nacije izmišljene u 19. stoljeću. Ta teorija ima utemeljenje u tome što su ljudi do 19. stoljeća bili nepismeni, živjeli na selima i čovjek cijeli život nije pošao 20 km dalje od mjesta gdje se rodio. On nije mogao puno znati o etnografiji i povijesti te se vjerojatno određivao samo mjesno, po selu ili skupini sela koja su činila njegov zavičaj i njemu sav poznati svijet.

Ova posve različita viđenja na zanimljiv se način isprepliću. Pođete na srpski portal i svi govore kako je ustaški genocid najsvirepiji u povijesti čovječanstva i čude se kako Hrvati kao najveći zločinci mogu tužiti Srbiju za genocid. U isto vrijeme na hrvatskom portalu govore o zvjerstvima u Vukovaru, Škabrnji i drugdje i čude se kako Srbi mogu tužiti Hrvatsku za genocid. Komentari na srpskom i hrvatskom portalu na objavu iste vijesti doimaju se kao da su napisani u dva usporedna svemira.

Fenomen su posve različiti pogledi na isto, kao da se povijest Balkana odvijala u više usporednih svemira.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Naša Kvačica i 52 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO