HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 23:10.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 88 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Dobrica Ćosić - Laž je vid našeg patriotizma, ali Srbi ipak ne lažu ....
PostPostano: 18 vel 2021, 14:17 
Online
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4442
Lokacija: Grobnik
Grobar je napisao/la:
..



Primetio sam.
Muslimani najviše, ubedljivo.
Copy-paste-uju ga na svakom ćošku i to im je ultimativni argument za sve i svja... :)


No, potežu ga i Dukljani a i vaši nacionalisti, i to svaki put u nedostatku argumenata u toku neke rasprave.

Jedan od njih je i Dane koji ga je potegao na temi o srbijanskim fabrikama preseljenim u HR, SLO i BIH..

Pa smo zato i došli do ovde.. :)




Mislim, nije toliko ni bitno.
Laž ko laž.

I naši internet nacionalosti su se poslužili sa onim natpisom iznad one neke katedrale na kojoj piše nešto šatro " o kugi i Hrvatima" koji valjda ne postoji.

Neprijatelji smo, logično je da jedni drugima podmećemo klipove u točak.

Ali eto Dane ne može da se pomiri sa podmetačinama vaših nacionalista o Dobrici.
Celi svet mu se srušio... :D


..


Sad sam ja ,,zločesti Ustaša'' kriv što je Dobrica pisao o srbskom laganju :neznam

Lahko što ste nam podmetnuli nadpis o kugi i Hrvatima (to je bila amaterska nevina laž), trenutno su puno gora monstruozna podmetanja u vezi Jasenovca ili Stepinca.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobrica Ćosić - Laž je vid našeg patriotizma, ali Srbi ipak ne lažu ....
PostPostano: 18 vel 2021, 14:20 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 08:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
dane-croatia je napisao/la:
Grobar je napisao/la:
..



Primetio sam.
Muslimani najviše, ubedljivo.
Copy-paste-uju ga na svakom ćošku i to im je ultimativni argument za sve i svja... :)


No, potežu ga i Dukljani a i vaši nacionalisti, i to svaki put u nedostatku argumenata u toku neke rasprave.

Jedan od njih je i Dane koji ga je potegao na temi o srbijanskim fabrikama preseljenim u HR, SLO i BIH..

Pa smo zato i došli do ovde.. :)




Mislim, nije toliko ni bitno.
Laž ko laž.

I naši internet nacionalosti su se poslužili sa onim natpisom iznad one neke katedrale na kojoj piše nešto šatro " o kugi i Hrvatima" koji valjda ne postoji.

Neprijatelji smo, logično je da jedni drugima podmećemo klipove u točak.

Ali eto Dane ne može da se pomiri sa podmetačinama vaših nacionalista o Dobrici.
Celi svet mu se srušio... :D


..


Sad sam ja ,,zločesti Ustaša'' kriv što je Dobrica pisao o srbskom laganju :neznam

Lahko što ste nam podmetnuli nadpis o kugi i Hrvatima (to je bila amaterska nevina laž), trenutno su puno gora monstruozna podmetanja u vezi Jasenovca ili Stepinca.


Citat:
BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska


Ako ovo nije podmetanje ja ne znam sta jeste. :zubati

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobrica Ćosić - Laž je vid našeg patriotizma, ali Srbi ipak ne lažu ....
PostPostano: 18 vel 2021, 14:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
..


dane-croatia je napisao/la:
Sad sam ja ,,zločesti Ustaša'' kriv što je Dobrica pisao o srbskom laganju  :neznam 


Ne.
Ti si kriv što i dalje lažeš da je pisao o srpskom laganju, a čovek je pisao o laganju okupatora(ustaša)..


Citat:
U ropstvu su istine smrtonosne. Zato se i viču i šapuću laži. Laže okupator, lažu izdajnici, lažu i borci za slobodu. Lažemo da bi smo obmanuli sebe, da utešimo drugog; lažemo iz samilosti, lažemo da nas ne bude strah, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju i tudju bedu.
Lažemo iz ljubavi i čovečnosti, lažemo zbog poštenja. Lažemo radi slobode. Laž je vid našeg patriotizma i potvrda naše urodjene inteligencije. Lažemo stvaralački, maštovito, inventivno. Za ovu laž pod okupacijom i običan idiot ima više mašte od mnogih romansijera.

Laž je nužda: biološka, psihološka, nacionalna, politička.
Beograd u ovim danima - to je apokalipsa laži.
Moja iskrenost je revolt protiv ropstva. Još uvek najčovečniji protest.




Znam, znam, u vašoj vikipediji piše ovako..


Citat:
Mi lažemo da bi smo obmanuli sebe, da utešimo drugoga; lažemo iz samilosti, lažemo iz stida, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju bedu, lažemo zbog poštenja. Lažemo zbog slobode. Laž je vid srpskog patriotizma i potvrda naše urođene inteligencije. Lažemo stvaralački, maštovito, inventivno.”

(Dobrica Ćosić, Deobe)


„U ovoj zemlji svaka laž na kraju postaje istina.”

(Dobrica Ćosić)




Ali to je jedna velika laž..  :palacgore1



..

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobrica Ćosić - Laž je vid našeg patriotizma, ali Srbi ipak ne lažu ....
PostPostano: 18 vel 2021, 15:44 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2020, 08:27
Postovi: 1595
Kriste Bože evo ovog klauna nazad. Koga boli krasan *** šta je pisa dobrica cosic.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobrica Ćosić - Laž je vid našeg patriotizma, ali Srbi ipak ne lažu ....
PostPostano: 19 vel 2021, 05:10 
Online
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4442
Lokacija: Grobnik
Jussi je napisao/la:
dane-croatia je napisao/la:

Sad sam ja ,,zločesti Ustaša'' kriv što je Dobrica pisao o srbskom laganju :neznam

Lahko što ste nam podmetnuli nadpis o kugi i Hrvatima (to je bila amaterska nevina laž), trenutno su puno gora monstruozna podmetanja u vezi Jasenovca ili Stepinca.


Citat:
BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska


Ako ovo nije podmetanje ja ne znam sta jeste. :zubati


To nije podmetanje. Podmetanje je naturanje laži...

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobrica Ćosić - Laž je vid našeg patriotizma, ali Srbi ipak ne lažu ....
PostPostano: 19 vel 2021, 05:15 
Online
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4442
Lokacija: Grobnik
Grobar je napisao/la:
..


dane-croatia je napisao/la:
Sad sam ja ,,zločesti Ustaša'' kriv što je Dobrica pisao o srbskom laganju  :neznam 


Ne.
Ti si kriv što i dalje lažeš da je pisao o srpskom laganju, a čovek je pisao o laganju okupatora(ustaša)..


Citat:
U ropstvu su istine smrtonosne. Zato se i viču i šapuću laži. Laže okupator, lažu izdajnici, lažu i borci za slobodu. Lažemo da bi smo obmanuli sebe, da utešimo drugog; lažemo iz samilosti, lažemo da nas ne bude strah, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju i tudju bedu.
Lažemo iz ljubavi i čovečnosti, lažemo zbog poštenja. Lažemo radi slobode. Laž je vid našeg patriotizma i potvrda naše urodjene inteligencije. Lažemo stvaralački, maštovito, inventivno. Za ovu laž pod okupacijom i običan idiot ima više mašte od mnogih romansijera.

Laž je nužda: biološka, psihološka, nacionalna, politička.
Beograd u ovim danima - to je apokalipsa laži.
Moja iskrenost je revolt protiv ropstva. Još uvek najčovečniji protest.




Znam, znam, u vašoj vikipediji piše ovako..


Citat:
Mi lažemo da bi smo obmanuli sebe, da utešimo drugoga; lažemo iz samilosti, lažemo iz stida, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju bedu, lažemo zbog poštenja. Lažemo zbog slobode. Laž je vid srpskog patriotizma i potvrda naše urođene inteligencije. Lažemo stvaralački, maštovito, inventivno.”

(Dobrica Ćosić, Deobe)


„U ovoj zemlji svaka laž na kraju postaje istina.”

(Dobrica Ćosić)




Ali to je jedna velika laž..  :palacgore1



..


Ne bih to nazvao laži, već interpretativnim prievodom. Bilo bi možda bolje da je ovo Srbi u zagradi. Dobrica jasno govori da u Beogradu lažu svi (okupator, borci za slobodu i izdajnici). Znači, nema Srba koji ne lažu, makar u Beogradu.

Još uviek čekam da opovrgneš ovaj članak o Dobričinim navodima:
https://narod.hr/kultura/1-rujna-1989-d ... im-narodom

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobrica Ćosić - Laž je vid našeg patriotizma, ali Srbi ipak ne lažu ....
PostPostano: 19 vel 2021, 07:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
..


dane-croatia je napisao/la:
Ne bih to nazvao laži, već interpretativnim prievodom.
Citat:


Ahahaha interpretativni prevod..  :)

Original:




Hrvatska Vikipedija







Ovo nije nikakav interpretativni prevod, već klasična vaša laž i podmečina.

Daj ja sada da uzmem bilo koji tekst ili misao nekog junaka iz nekog hrvatskog romana i da isečem samo deo koji mi se svidja, umetnem Mi, Hrvatski, i dodam kompletnu rečenicu koja ne postoju kao što ste vi dodali u ovom citatu u Deobama( „U ovoj zemlji svaka laž na kraju postaje istina.”)
Pa da vidiš kako će to da izgleda na kraju..  :)


Laž nego šta.
Ležete okupatori, lepo vam je Dobrica rekao.




 
dane-croatia je napisao/la:
Bilo bi možda bolje da je ovo Srbi u zagradi.
Citat:


Možda bi bilo najbolje da prenosite onako kako je napisano od prvog do zadnjeg slova bez vaših podmetačina i laži..

Citat:
U ropstvu su istine smrtonosne. Zato se i viču i šapuću laži. [b]Laže okupator, lažu izdajnici, lažu i borci za slobodu. Lažemo da bi smo obmanuli sebe, da utešimo drugog; lažemo iz samilosti, lažemo da nas ne bude strah, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju i tudju bedu.
Lažemo iz ljubavi i čovečnosti, lažemo zbog poštenja. Lažemo radi slobode. Laž je vid našeg patriotizma i potvrda naše urodjene inteligencije. Lažemo stvaralački, maštovito, inventivno. Za ovu laž pod okupacijom i običan idiot ima više mašte od mnogih romansijera.

Laž je nužda: biološka, psihološka, nacionalna, politička.
Beograd u ovim danima - to je apokalipsa laži.
Moja iskrenost je revolt protiv ropstva. Još uvek najčovečniji protest.




Ali to onda nebi bilo to..  :)
Nebi ste imali argument kad ostanete bez argumenata..  :)



 [quote="dane-croatia"]Dobrica jasno govori da u Beogradu lažu svi (okupator, borci za slobodu i izdajnici). Znači, nema Srba koji ne lažu, makar u Beogradu. [quote]



Ne govori Dobrica ništa već lik iz romana. I uopšte se ne govori nigde o Srbima, niti je kritika upućena srpskom narodu, već svakom čoveku.


Lepo kaže da laže okupator(ustaše), borci za slobodu(Hrvati Partizani) i izdajnici(opet ustaše)

Eto vidiš Dane, kako smo lepo to stavili u one tvoje zagrade, u pravu si bio za zagrade..  :)


...

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobrica Ćosić - Laž je vid našeg patriotizma, ali Srbi ipak ne lažu ....
PostPostano: 19 vel 2021, 07:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
..


dane-croatia je napisao/la:
Ne bih to nazvao laži, već interpretativnim prievodom.




Ahahaha interpretativni prevod..  :)

Original:

Citat:
U ropstvu su istine smrtonosne. Zato se i viču i šapuću laži. Laže okupator, lažu izdajnici, lažu i borci za slobodu. Lažemo da bi smo obmanuli sebe, da utešimo drugog; lažemo iz samilosti, lažemo da nas ne bude strah, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju i tudju bedu.
Lažemo iz ljubavi i čovečnosti, lažemo zbog poštenja. Lažemo radi slobode. Laž je vid našeg patriotizma i potvrda naše urodjene inteligencije. Lažemo stvaralački, maštovito, inventivno. Za ovu laž pod okupacijom i običan idiot ima više mašte od mnogih romansijera.

Laž je nužda: biološka, psihološka, nacionalna, politička.
Beograd u ovim danima - to je apokalipsa laži.
Moja iskrenost je revolt protiv ropstva. Još uvek najčovečniji protest.



Hrvatska Vikipedija


Citat:
Mi lažemo da bi smo obmanuli sebe, da utešimo drugoga; lažemo iz samilosti, lažemo iz stida, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju bedu, lažemo zbog poštenja. Lažemo zbog slobode. Laž je vid srpskog patriotizma i potvrda naše urođene inteligencije. Lažemo stvaralački, maštovito, inventivno.


„U ovoj zemlji svaka laž na kraju postaje istina.”





Ovo nije nikakav interpretativni prevod, već klasična vaša laž i podmečina.

Daj ja sada da uzmem bilo koji tekst ili misao nekog junaka iz nekog hrvatskog romana i da isečem samo deo koji mi se svidja, umetnem Mi, Hrvatski, i dodam kompletnu rečenicu koja ne postoju kao što ste vi dodali u ovom citatu u Deobama( „U ovoj zemlji svaka laž na kraju postaje istina.”)
Pa da vidiš kako će to da izgleda na kraju..  :)


Laž nego šta.
Ležete okupatori, lepo vam je Dobrica rekao.




 
dane-croatia je napisao/la:
Bilo bi možda bolje da je ovo Srbi u zagradi.


Možda bi bilo najbolje da prenosite onako kako je napisano od prvog do zadnjeg slova bez vaših podmetačina i laži..

Citat:
U ropstvu su istine smrtonosne. Zato se i viču i šapuću laži. [b]Laže okupator, lažu izdajnici, lažu i borci za slobodu. Lažemo da bi smo obmanuli sebe, da utešimo drugog; lažemo iz samilosti, lažemo da nas ne bude strah, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju i tudju bedu.
Lažemo iz ljubavi i čovečnosti, lažemo zbog poštenja. Lažemo radi slobode. Laž je vid našeg patriotizma i potvrda naše urodjene inteligencije. Lažemo stvaralački, maštovito, inventivno. Za ovu laž pod okupacijom i običan idiot ima više mašte od mnogih romansijera.

Laž je nužda: biološka, psihološka, nacionalna, politička.
Beograd u ovim danima - to je apokalipsa laži.
Moja iskrenost je revolt protiv ropstva. Još uvek najčovečniji protest.




Ali to onda nebi bilo to..  :)
Nebi ste imali argument kad ostanete bez argumenata..  :)



 
dane-croatia je napisao/la:
Dobrica jasno govori da u Beogradu lažu svi (okupator, borci za slobodu i izdajnici). Znači, nema Srba koji ne lažu, makar u Beogradu.
dane-croatia je napisao/la:




Ne govori Dobrica ništa već lik iz romana. I uopšte se ne govori nigde o Srbima, niti je kritika upućena srpskom narodu, već svakom čoveku, svim ljudima.


Lepo kaže da laže okupator(ustaše), borci za slobodu(Hrvati Partizani) i izdajnici(opet ustaše)

Eto vidiš Dane, kako smo lepo to stavili u one tvoje zagrade, u pravu si bio za zagrade..  :)


Vidiš kako i mi znamo interpretativno da prevodimo. :palacgore1 :D


...

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobrica Ćosić - Laž je vid našeg patriotizma, ali Srbi ipak ne lažu ....
PostPostano: 13 kol 2021, 09:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
U zadnje vreme nas po forumu opet optužuju da lažemo.
Mislim da je vreme da ih opet podsetimo da je laž vid našeg patriotizma.. :)

I gde je Dane.. ? :)

.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobrica Ćosić - Laž je vid našeg patriotizma, ali Srbi ipak ne lažu ....
PostPostano: 13 kol 2021, 09:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615
Komunjara Cosic je bitan samo Hrvatima i Bosnjacima i projekcijama ka Srbima, a Srbima ne da je nebitan, nego niko ga se ni ne seca, nesto kao Mesic ili kod Bosnjaka Filipovic.

Osoba koja do 60te godine zivota nije bio Srbin, pa onda "postao" prkeo noci, oni projektuju za Oca Nacije, kako bi svoju novostvorenost izjednacili sa Srpskom. Diletanti.

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobrica Ćosić - Laž je vid našeg patriotizma, ali Srbi ipak ne lažu ....
PostPostano: 13 kol 2021, 09:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Poenta je da Ćosić nije to napisao, već da su to naši susjedi Hrvati, Bošnjaci, Montenegrini izmislili, ne bi li imali argumente kad ostanu bez argumenata, a to je uvek.. :)

Imaš sve objašnjeno na prvoj strani, uz dokumentovane slike citata iz knjige.

.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobrica Ćosić - Laž je vid našeg patriotizma, ali Srbi ipak ne lažu ....
PostPostano: 13 kol 2021, 10:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
Grobar je napisao/la:
Poenta je da Ćosić nije to napisao, već da su to naši susjedi Hrvati, Bošnjaci, Montenegrini izmislili, ne bi li imali argumente kad ostanu bez argumenata, a to je uvek.. :)

Imaš sve objašnjeno na prvoj strani, uz dokumentovane slike citata iz knjige.

.

E aj sad neku od srpskih lazi o Hrvatima raskrinkaj,
Ima ih stotine, imas dovoljno materijala.
Ili ti to ne pase?

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dobrica Ćosić - Laž je vid našeg patriotizma, ali Srbi ipak ne lažu ....
PostPostano: 13 kol 2021, 10:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
A šta ćeš ti i ostali Hrvati da radite na forumu.. ?
Neću da vam uzimam leba.. :)

.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 88 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 110 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO