HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 01:13.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2193 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 88  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 23 kol 2017, 14:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69288
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Sokoli, zasto su mnogi Albanci poput tebe agresivni?

Je li vi u Makedoniji slijedite Kanun?

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 23 kol 2017, 15:36 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
KiM je napisao/la:
KiM je napisao/la:
Da, Kardifsko klanje je kada su VMROvci, poklali 28 Srba zandara, kolonista, u samo jednoj noci.

Hrv. su bili isprepadani, preplaseni i mi9rni kao djevojcica, pred prvu bracnu noc. Pocelo je kada smo zajebali Bugare, po ovom dogovoru, koji su srusili AU, Engl, Njemacka, ali nam Bugarska NISTA NIJE SKRIVILA. Zato je doslo 1913, 1915, 1941...

slika

slika
slika
slika
slika

slika

slika

Sokoli i njegov narod su tako prilicno nafurani na puske, metke, pistolje, a jedino su dobri da u zasedi i terorizmu djeluju, na nejac.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 23 kol 2017, 16:55 
Offline

Pridružen/a: 02 srp 2015, 15:00
Postovi: 258
Sokoli,

ja nisam iznosio propagandu već naveo šta sam čitao u intervjuu. To što sam pročitao ne mora da bude tačno niti ja to tvrdim.

Jednom sam sa jednim američkim Albancem vodio polemiku oko naših odnosa. Tada sam mu rekao da smo mi trebali, kao 2 najrasprostranjenija (u okolnim državama) naroda da podelimo sfere uticaja, da se udružimo i budemo glavni na Balkanu... kao pre 700 godina, kada su skoro pola vojske cara Dušana činili Albanci. Ovako se samo trošimo, krvarimo i iscrpljujemo u međusobnom klanju što drugi koriste...

Taj Albanac je nakon toga što sam mu rekao ostao dugo zamišljen jer nije stvari posmatrao na taj način...

A ova frka u FRYM je da se preseče koridor Kini od Atine do Budimpešte pa dalje na Zapad... koridor počinje gradnjom od Beograda do Budimpešte, videti na 3:37:



U ovom videu takođe možete videti i ostale, makedonskoj slične opstrukcije kineskog "Puta svile" na drugim meridijanima (Šri Lanka, Pakistan, ...) koji se izvode planski i podmuklo...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 23 kol 2017, 17:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Dobar, vi bi da se udružite pa da Albanci budu donji kao i tada.
Da bi podijelili sfere vi se zauvijek morate odreći Kosova i 500 godišnje mitomanije o srcu Srbije, znači odreći se onoga sto smatrate srcem srpstva i same jezgre svetosavlja.

Pored toga zašto bi se Albanci udruživali s gubitnicima?
Imaju cijelo Kosovo i zavijek riješene teritorijalne odnose s vama.

I opet udruženi bili bi nitko i ništa, jedino bi mogli vladati otpadnutim liliputanskim nacijama.
Grci, Bugari i Rumunji i dalje bi bili veliki braco za vas.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 23 kol 2017, 20:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 srp 2010, 16:04
Postovi: 1885
Lokacija: Stara Hercegovina
daramo je napisao/la:
Srpsko političko nasljeđe, umjesto da otkantaju Albance i spase Skoplje oni furaju svoju megalomaniju i sanjaju neku 100% unitarnu Makedonije a najživlja balkanska nacija ih razvlači samo tako.

Ovako bi izgubili max 15% teritorija i sačuvali sve značajnije gradove, Albanci bi se povukli u svoju Great Dardaniu i mirno.

Sabahajrola! Uranio, dobro se naspavao?

Dotični prijedlog su Makedonci uputili Albancima negdje u godinama kada je NATO bombardovao Srbiju, tj. prije nezavisnosti Kosova.
Albanski predstavnici su tada odbili upravo iz tog razloga: 15% malo za samostalnu državu, a Ameri im branili da se nekome pripoje.

_________________
Čovjek je neprijatelj onoga što ne poznaje. (Ali ibn Ebu Talib)

Borba za slobodu čovjeka i nije drugo nego borba za oslobođenje od predrasuda. (Miroslav Krleža)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 23 kol 2017, 20:59 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Robbie MO je napisao/la:
Sokoli, zasto su mnogi Albanci poput tebe agresivni?

Je li vi u Makedoniji slijedite Kanun?

Ako je agresivnost ne dozvoljavati nekome da te vredja, ondak ja sam agresivan.I u principu najveci deo allbanaca su agresivni.Kod nas to se zove gordost a ne agresivnost.
Sta se kanuna tice, da kanun zhivi u nama.Ali zadnje tri decenije osveta je veoma veoma malo prisutna kod allbanaca iz makedonije.
Imali smo veoma mallo ucenih ljudi a intelektualaca uopshte nismo imali.kampanja pokojnog akademika Antona çete kod allbanaca iz makedonije ostavio je jak utisak.Toj kampanji se prikljucila i vijera osudjujuci billo kakav revanshizam i osvetu.Pjevalle se pjesme podizhuci u heroje one koji poklanjaju krv.Osudjujuci one koje se svete.I skoro da krvne osvete nema u makedoniju.Ali to ne znaci da kanun ne postoji.Meni je zabranjeno da se svadjam sa zhenama.ja ne smijem da bijem tudju decu ili da im potegnem usi.Kad prolazim ulicom poznat ili nepoznat starac duzan sam da ga pozdravim.Ako mi se obrati koliko i da sam u zurbi jednog starca treba da sllusham do kraja sa strpljenjem.Nije samo osveta kanun.To je nepisani zakon ili bolje da kazhem ustav medju nas albance.Osim osvete ostallo zhivi i kod nas allbanaca iz makedonije kanun


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 23 kol 2017, 21:00 
Offline

Pridružen/a: 02 srp 2015, 15:00
Postovi: 258
daramo je napisao/la:
Dobar, vi bi da se udružite pa da Albanci budu donji kao i tada.


Niko ne bi bio donji, realno bismo odredili sfere.

daramo je napisao/la:
Pored toga zašto bi se Albanci udruživali s gubitnicima?
Imaju cijelo Kosovo i zavijek riješene teritorijalne odnose s vama.


Fascinirate me vi ljudi koji koristite tu najtežu reč: "zauvjek".

Navedi jednu, samo jednu stvar u ovom Univerzumu na koju se ta reč može primeniti.

U ovoj 4D Stvarnosti u kojoj ja obitavam-ništa nije večno i sve se stalno menja. Naročito ono povezano sa promenljivim, nestabilnim, nestalnim, ćudljivim i neuračunljivim bićima zvanim Homo Sappiensi.

daramo je napisao/la:
I opet udruženi bili bi nitko i ništa, jedino bi mogli vladati otpadnutim liliputanskim nacijama.
Grci, Bugari i Rumunji i dalje bi bili veliki braco za vas.


Da, vladali bi vama, liliputanskim nacijama. Što nije puno u odnosu na velike dečke-ali za takve Liliputance kao vi je i to jebeni svemirski brod USS Enterprise :kava

slika

A ovi koje si nabrojao nisu velike brace nama... naročito ne Bugari (doduše, bili su za vreme onog Simeona ili kako se zvaše i još jednom pre toga i to je bilo to).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 23 kol 2017, 21:16 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Nebitan lik je napisao/la:
Sokoli,

ja nisam iznosio propagandu već naveo šta sam čitao u intervjuu. To što sam pročitao ne mora da bude tačno niti ja to tvrdim.

Jednom sam sa jednim američkim Albancem vodio polemiku oko naših odnosa. Tada sam mu rekao da smo mi trebali, kao 2 najrasprostranjenija (u okolnim državama) naroda da podelimo sfere uticaja, da se udružimo i budemo glavni na Balkanu... kao pre 700 godina, kada su skoro pola vojske cara Dušana činili Albanci. Ovako se samo trošimo, krvarimo i iscrpljujemo u međusobnom klanju što drugi koriste...

Taj Albanac je nakon toga što sam mu rekao ostao dugo zamišljen jer nije stvari posmatrao na taj način...

A ova frka u FRYM je da se preseče koridor Kini od Atine do Budimpešte pa dalje na Zapad... koridor počinje gradnjom od Beograda do Budimpešte, videti na 3:37:



U ovom videu takođe možete videti i ostale, makedonskoj slične opstrukcije kineskog "Puta svile" na drugim meridijanima (Šri Lanka, Pakistan, ...) koji se izvode planski i podmuklo...


Nije to to.Odmah kad procitam u novine rijec:Podatak od nepoznatih izvora ja odmah pomislim da je to stabski dokument.
Gospodine koalicije se prave u medjusobnom poverenju.Nama ne trebaju koalicije da bismo vlladali sa drugima.Nama treba koalicija sa sobstvenu dobrobit.
Ali problem je tu ellaborati srbskih nauka i umjetnosti.Jos veci je problem nasi strateshki partneri.Nikad ne mogu ja biti prijatelj sa tobom jer cim sednemo u masu ti narucis votku ja narucim uiski.Znaci mi ne mozhemo piti iz jedne flase.Mi smo potpuno razlicni u svemu.Ja trenutno radim u srbiju-bugarsku-makedoniju.
Ja imam na poslu ljude svaki dan.On uzima od mene pllatu.Te pare ja dobijam od svabe.Znaci na kraju meseca dostigne 500-600 pa cak i 700 evra pllatu.Tom pllatom hrani decu.Prima svapske pare a voli putina.Ja njega ne krivim.kad bi meni rusi dali cijellu miliardu ja ne bih mogao njih da volim.Znaci mi se ne razlikujemo samo u jeziku-veri-kulturi.Mi se razlikujemo i u dushi i emocijama.Ali to ne mora da znaci da mora da naudimo jedan drugome.Iako nas niko ne pita.Ako vama kazhe putin a nama kazhe babo mi hteli ne hteli cemo da se pobijemo medjusobno


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 23 kol 2017, 21:36 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
KiM je napisao/la:
KiM je napisao/la:

slika

Sokoli i njegov narod su tako prilicno nafurani na puske, metke, pistolje, a jedino su dobri da u zasedi i terorizmu djeluju, na nejac.

Bla bla bla.
Ne robijaju allbanci za ubijanje nejaci.Ne sude se allbanci za genocid nad cijelim narodima.Ne dodjeluju se allbancima na stotine godina zatvora u medjunarodnim sudovima.Godinama ste sa okolnih brda gadjali nejac u sarajevu.Onog trenutka kada ste spali na protivnika koji je donekle bio brojno i tehnicki na vasem nivou posrali ste se za tri dana.da tacno toliko ti je izdrzala kninska krajina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 02 stu 2017, 21:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 stu 2016, 11:47
Postovi: 430
Citat:
SDSM slavi pobedu, VMRO DPMNE ne priznaje izbore

Prema preliminarnim rezultatima drugog kruga lokalnih izbora koje je jutros objavila Državna izborna komisija Makedonije, kandidati Socijaldemokratskog saveza (SDSM) su osvojili glasove u 17 opština, VMRO DPMNE u dve, Demokratska unija za integraciju (DUI) u šest, Alijansa za Albance u tri, pokret Besa u jednoj, DPA u jednoj i kandidat Grupe birača glasove u jednoj opštini.

U prvom krugu lokalnih izbora izabrani su gradonačelnici u gradu Skoplju i u 45 opština, od kojih su 38 kandidati koalicije predvođene SDSM-om, dok je opoziciona koalicija na čelu sa VMRO DPMNE dobila poverenje glasača u samo tri opštine.

https://www.slobodnaevropa.org/a/makedo ... 21994.html


Zaev razbio nacionaliste ko beba zvečku. Najveća nacionalna makedonska stranka slabija od najveće albanske.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 04 stu 2017, 13:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Makedonski Siptari zveckaju oruzjem i prijete Makedoncima i Srbima. Jest' ih Zoka zajeb'o. Makedonska "duboka drzava". :thumbup

https://rs.sputniknews.com/politika/201711031113300882-makedonija-albaci-kosovo-yastava-paljenje-nasilje-ahmeti-zaev2/

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 28 stu 2017, 15:03 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Albancima iz makedonije cestitam 28 novembar.Dan neovisnosti
https://www.youtube.com/watch?v=sfvXEDzHp4k


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 03 pro 2017, 01:56 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Albansko srpsko bratsvo funksionise perfektno kao i uvijek.Otkrivena najveca fabrika sintetickih droga u mom gradu u tetovu.Dok je gllavni bos zna se brat srbin, Milan Zarubica
http://www.gazetaexpress.com/lajme-nga- ... eo-469147/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 03 pro 2017, 02:01 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Pucaju savovi po svim rusko srpskim instalacijama u makedoniju.skinut imunitet jos shestorici pratenika makedonskog parllamenta.
http://www.gazetaexpress.com/lajme-nga- ... le-469419/
vuk jeremic najavljuje medjunarodnu istragu za makedonske politicare
http://www.gazetaexpress.com/lajme-nga- ... is-469359/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 18 svi 2018, 14:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69288
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Kako glup naziv:

Citat:
Nakon što je jučer makedonski premijer Zoran Zaev izjavio kako su on i grčki kolega Aleksis Cipras pronašli obostrano prihvatljivo rješenje višedesetljetnog spora o imenu Makedonije, makedonski portal A1ON javlja da prema njihovim neimenovanoim diplomatskim izvorima imaju i informaciju da će novo ime biti - 'Republika Ilindenska Makedonija'.

https://www.vecernji.ba/svijet/je-li-ov ... ne-1246229


Valjda Zaev misli da ce makedoncima dodatak "ilindenski" biti manje mrzak od "sjeverni" , "gornji" ili "vardarski".

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 18 svi 2018, 14:32 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Robbie MO je napisao/la:
Kako glup naziv:

Citat:
Nakon što je jučer makedonski premijer Zoran Zaev izjavio kako su on i grčki kolega Aleksis Cipras pronašli obostrano prihvatljivo rješenje višedesetljetnog spora o imenu Makedonije, makedonski portal A1ON javlja da prema njihovim neimenovanoim diplomatskim izvorima imaju i informaciju da će novo ime biti - 'Republika Ilindenska Makedonija'.

https://www.vecernji.ba/svijet/je-li-ov ... ne-1246229


Valjda Zaev misli da ce makedoncima dodatak "ilindenski" biti manje mrzak od "sjeverni" , "gornji" ili "vardarski".

Ilindenska makedonoija nije prihvatljivo za nas albance, pa ni slavo makedonija.Najverovatnije ime ce biti republika makedonija skopje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 19 svi 2018, 01:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
Crna Makedonija (crna znači sjever) ?
Već postoji Crna Gora, a Makedonac navodno znači gorštak, pa :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 19 svi 2018, 02:11 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
ilindenska. nemoguće izgovorit bez da preskočiš koje slovo ili zapetljaš jezik


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 23 svi 2018, 17:35 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Admiral Davor Domazet Loso je u jednoj makedonskoj emisiji pojasnio o cemu je rijec kod promjene imena Makedonije, https://m.youtube.com/watch?v=eOKrNf02vFc

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 23 svi 2018, 21:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
s one strane dinare je napisao/la:
ilindenska. nemoguće izgovorit bez da preskočiš koje slovo ili zapetljaš jezik

Den je valjda dan, a Ilin ime.
Ilindenska.
Ima smisla.
Ali sumnjam da će to upaliti :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 23 svi 2018, 21:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69288
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Ceha je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:
ilindenska. nemoguće izgovorit bez da preskočiš koje slovo ili zapetljaš jezik

Den je valjda dan, a Ilin ime.
Ilindenska.
Ima smisla.
Ali sumnjam da će to upaliti :D


Makedonija Svetog Ilije

Može i kompromis:

Perunska Makedonija

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 26 svi 2018, 00:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
Robbie MO je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Den je valjda dan, a Ilin ime.
Ilindenska.
Ima smisla.
Ali sumnjam da će to upaliti :D

Makedonija Svetog Ilije
Može i kompromis:
Perunska Makedonija

Žalit će se Rusi :D

Iako Makedonija sv. Ilije im ne bi bilo loše.
Ako može st.Dominique (sv. Nedjeljko :D)....

Jedino bi ih Albanci zezali radi toga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 26 svi 2018, 01:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4419
Wakanda :zubati
Ili ako nemože to,nek se zove Zvjezdan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 29 svi 2018, 13:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69288
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Makedonski nogmetni prvak vec dvije godine za redom je KF Shkëndija iz Tetova. :zubati

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 29 svi 2018, 16:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24669
Lokacija: Heartbreak Hotel
Ne znam zašto ne povijesni naziv za taj teritorij: - "Vardarska Makedonija"

https://bs.wikipedia.org/wiki/Vardarska_Makedonija

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2193 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 88  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 120 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO