HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 01:50.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 35515 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 806, 807, 808, 809, 810, 811, 812 ... 1421  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 13 sij 2020, 15:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Članak iz novina nije argument. Ja sam preregistrovao, nekoliko mojih drugova je preregistrovalo i nikom nisu pravili problem. Više verujem svojim očima nego članku iz novina, pogotovo znajući u kakvom stanju su nam mediji.

Opet je počela nervoza da uzima maha. To nije dobro, pogotovo za ljude koji cene argumente, da počne glavni argument da im bude "ti si magarac".

I nije kulturno mešati se u razgovor između ovog šešeljevca i mene kojem je potreban pištolj da bi ga koristio da ubija pse lutalice iz zabave.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 13 sij 2020, 15:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Carmello Šešelj je napisao/la:
Članak iz novina nije argument. Ja sam preregistrovao, nekoliko mojih drugova je preregistrovalo i nikom nisu pravili problem. Više verujem svojim očima nego članku iz novina, pogotovo znajući u kakvom stanju su nam mediji.

Opet je počela nervoza da uzima maha. To nije dobro, pogotovo za ljude koji cene argumente, da počne glavni argument da im bude "ti si magarac".

I nije kulturno mešati se u razgovor između ovog šešeljevca i mene koji bi pištolj koristio da ubija pse lutalice iz zabave.


:001_smile
Tvoje baljezganje je argument, a članak iz novina nije? Mislim, ono, otkud znamo da opet nisi koristio hiperbolu, ili tako neko stilsko sredstvo. Najčešće koristiš onomatopeju magarca, koliko vidim... =)) Ludilo, za koje ja primenjujem odgovarajući lek a ti misliš da sam nervozan. :D

A nisam ti napisao samo da si magarac, nego sam ti se u prethodnom upisu obratio sa "konju". Dakle, preciznost, molim. :D

I šta reći čoveku, koji se prvi umešao u moj razgovor sa kartografima, a ovde govori da nije lepo da se ja mešam u njegov razgovor sa drugim čovekom.

Brate, nemoj da praviš budalu od sebe, molim te. Znam, teško je od tebe napraviti bilo šta drugo, ali daj malo truda. Evo, svi ćemo pomoći. :cool

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 13 sij 2020, 16:09 
Offline

Pridružen/a: 01 pro 2019, 16:22
Postovi: 269
Petljate o nevažnim glupostima lične prirode, a tema je ozbiljna. Kao i situacija u zemlji. Žena koja je napadnuta na Badnji dan bila bi mrtva, da nisu priskočile komšije da oteraju migrante koje je uhvatila u krađi.

Koliko ljudi će imati sreće još, dok neko ne plati ceh životom jer je branio svoju imovinu?

_________________
"Босански интелектуалац је оксиморон." — Радован Дамјановић


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 13 sij 2020, 16:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ja se nisam umešao, nego uključio u razgovor (razlika između te dve stvari je u broju diskutanata, kada su samo dva, i kada onaj koji je upao kao padobranac ne priča o temi, nego o jednom od diskutanata, onda je to mešanje) sa tvrdnjom da granice RS-a ne treba da budu ni predmet razmišljanja, a kamoli razgovora.

A sad mediji valjaju, govore istinu i treba im verovati? A kad pišu hvalospeve Vučiću, onda ne valjaju, lažu i ne treba im verovati?

Džaba trud sa smišljanjem uvreda, koliko puta treba da ponovim da me se ne dotiču da bih bio shvaćen?

I ovo je zadnji post na koji ću odgovoriti koji nije napisan po akademskim pravilima gde se govori o temi, a ne o sagovorniku. Znači bez "ti i ja" i bez ocena o mojoj ličnosti, treba se potruditi i pisati samo o temi. Neko jednom reče da bi prihvatio takav izazov (razlika je što je izazov koji bi ta osoba prihvatila bio dosta teži od ovog, jer je trebalo preformulisati odgovor na post koji se sastojao samo i isključivo od vređanja). Gde je taj čovek, da ga zamolimo da prihvati daleko lakši izazov, pošto je ponosno izjavio da bi bez problema pihvatio daleko teži.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 13 sij 2020, 16:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Rukavina je napisao/la:
Petljate o nevažnim glupostima lične prirode, a tema je ozbiljna. Kao i situacija u zemlji. Žena koja je napadnuta na Badnji dan bila bi mrtva, da nisu priskočile komšije da oteraju migrante koje je uhvatila u krađi.

Koliko ljudi će imati sreće još, dok neko ne plati ceh životom jer je branio svoju imovinu?

Da ga je upucala, išla bi u zatvor. Jel znaš ti da onaj lik što je ubio provalnika KOJI MU JE UPAO U STAN USRED NOĆI, i dalje leži u CZ-u i čeka suđenje za ubistvo.

Ako ćemo da budemo druga zemlja na svetu po broju oružja per capita, onda i zakone treba prilagoditi tome. To je glavni problem.

Nego, jel si ti uopšte predao zahtev za preregistraciju? Ja nisam imao nikakvih problema i još sedam ljudi koje znam koji su takođe preregistrovali pištolje, takođe nisu imali nikakvih prroblema. Da probaš ti to da predaš u MUP, pa da na licu mesta vidiš o čemu se radi, nego što automatski veruješ članku iz naše glupe štampe. A svakako ćeš morati to da uradiš, jer ćeš u suprotnom imati nelegalan pištolj, a to ti ne bih savetovao jer je to krivično delo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 13 sij 2020, 18:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1682
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Koliko je vec u pritvoru taj koji ubio provalnika?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 13 sij 2020, 18:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ne znam tačno, možda su ga i pustili iz pritvora, ali znam da je baš dugo sedeo tamo. Suditi čoveku što je ubio lika koji mu je kroz prozor upao u stan, a u stanu su mu bile žena i mala ćerkica je travestija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 14 sij 2020, 02:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Žena nokautirala komunalnu policaku na pijaci.



Neko je uhvatio trenutak

slika

Stvarno, nama Srbima ne treba mnogo... Barem Carmellito i ja nismo najgori. :D

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 14 sij 2020, 08:12 
Offline

Pridružen/a: 01 pro 2019, 16:22
Postovi: 269
aleksije radicevic je napisao/la:
Žena nokautirala komunalnu policaku na pijaci.



Neko je uhvatio trenutak

slika

Stvarno, nama Srbima ne treba mnogo... Barem Carmellito i ja nismo najgori. :D


Nije u pitanju srpska kavgadžijska narav, narod je nagnječen sa raznih strana i sporadično uzvraća jer se čaša preliva već duže vreme. To je za sada sve niskog intenziteta... Da li znaš za još jedan narod u Evropi koji u rođenoj zemlji šikanira istovremeno i odmetnuta nacionalna manjina i sopstvena vlast? A ni okolne države uopšte ne sede skrštenih ruku. Naravno da će za sitnice doći do pesničenja, svuda bi došlo ne samo u Srbiji.

_________________
"Босански интелектуалац је оксиморон." — Радован Дамјановић


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 14 sij 2020, 17:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 stu 2014, 21:01
Postovi: 1588
Komunalna policajka je mandovka izvesna Mamutović, a napadačica Sadija je takodje mandovka, ali oni smatraju da su Aškalije.

Citat:
"ИСПЛИВАЛА НА ПОВРШИНУ ГОЛА ИСТИНА!!!

Е, сада мало истине: Комунална полицајка Алиса Меметовић је покушала од нелегалне продавачице Садије Дурмиси одузме нелегалну робу и спречи недозвољену уличну трговину.
Све би било добро да Полицајка Меметовић није до скоро и сама на том месту била нелегална продавачица и инцидент се догодио јер је покушала Дурмисијеву да уклони са ударног места за нелегалну трговину, које редовно у униформи чува и обезбеђује за своју јетрву Бајрију Меметовић. Та Бајрија Меметовић је позвала јетрву, Полицајку Алису да јој ова елиминише конкуренцију - Садију.
Иначе, све три особе се добро познају јер су комшинице у ромском насељу Стржевачки тунел.

_________________
Република Српска & Herceg Bosna against Mordor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 14 sij 2020, 18:01 
Offline

Pridružen/a: 01 pro 2019, 16:22
Postovi: 269
Blitz je napisao/la:
Komunalna policajka je mandovka izvesna Mamutović, a napadačica Sadija je takodje mandovka, ali oni smatraju da su Aškalije.

Citat:
"ИСПЛИВАЛА НА ПОВРШИНУ ГОЛА ИСТИНА!!!

Е, сада мало истине: Комунална полицајка Алиса Меметовић је покушала од нелегалне продавачице Садије Дурмиси одузме нелегалну робу и спречи недозвољену уличну трговину.
Све би било добро да Полицајка Меметовић није до скоро и сама на том месту била нелегална продавачица и инцидент се догодио јер је покушала Дурмисијеву да уклони са ударног места за нелегалну трговину, које редовно у униформи чува и обезбеђује за своју јетрву Бајрију Меметовић. Та Бајрија Меметовић је позвала јетрву, Полицајку Алису да јој ова елиминише конкуренцију - Садију.
Иначе, све три особе се добро познају јер су комшинице у ромском насељу Стржевачки тунел.


To su već njihove privatne stvari gde sebe svrstavaju, mogu da budu i Hrvatice po zakonu o nacionalnim manjinama... Drakonski propisi i nemaština su omča oko vrata građanima, bez obzira na poreklo i veru. Verujem da ni toj ženi stajanje sa koferom na ulici u sred zime nije posao snova.

_________________
"Босански интелектуалац је оксиморон." — Радован Дамјановић


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 14 sij 2020, 18:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
Citat:
Pokojnik ne može sa nakitom u grob: Nova odluka Skupštine Požarevca o sahranjivanju na području grada
D. NOVKOVIĆ | 14. januar 2020. 08:50 | Komentara: 0
Dragocenosti će biti uklonjene pre ukopa, ako rodbina to ne učini



Ulazna kapija Starog groblja Foto D. Novković
Ulazna kapija Starog groblja Foto D. Novković

SRODNE VESTI
Srđan je Miroslavu predložio jezivu ideju, a onda su skovali plan: Oskrnavili su i opljačkali grob učiteljice Dragice, a sada tvrde da je to uradila sekta

PLjAČKAŠE grobova na području Požarevca, osim već postavljenih nadzornih kamera, dodatno će obeshrabriti i nova Odluka Skupštine Grada o upravljanju grobljima i sahranjivanju, kojom se zabranjuje ukop pokojnika sa zlatnim nakitom i drugim dragocenostima! Ukoliko porodice preminulih ne budu poštovale ovu odluku, dragocenosti će pre ukopa ukloniti nadležni iz JKP "Komunalne službe" koja upravlja grobljima i zadužena je za sprovođenje ove Odluke.



- Zlato i dragoceni metali nađeni prilikom sahranjivanja umrlog ili ekshumacije posmrtnih ostataka predaće se naslednicima - navodi se u Odluci. - Ukoliko njih nema, ili ne žele da preuzmu te predmete, sa njima će se postupati kao sa nađenim stvarima.

Osim toga, Odluka predviđa još nekoliko novina među kojima je i kremiranje pokojnika, koje do sada u Požarevcu nije bilo moguće. Planirano je da se kremacija uvede posle izgradnje krematorijuma, i to u fazama, počev od 2020. do 2022. godine. Ona će se obavljati po želji pokojnika ili rodbine, a kada je reč o onima koji nisu umrli prirodnom smrću, tražiće se odobrenje organa nadležnog za vođenje krivičnog postupka.

PROČITAJTE JOŠ: LEKARI DETE ODMAH PROGLASILI MRTVIM: Našli dokaze da je beba ukradena

Još jedna novina predviđena novom Odlukom Skupštine Grada je i pokopavanje patoanatomskog, odnosno medicinskog otpada kao što su organi, tkiva, delovi tela, krv i fetusi. U Odluci je navedeno da se njihovo pokopavanje može obavljati u za to predviđenoj parceli na groblju, u skladu sa posebnim propisima. Novo je i uvođenje obaveze "Komunalne službe" da jednom godišnje sprovede postupak izjašnjavanja korisnika o kvalitetu usluge, u trajanju od najmanje 30 dana.

GROBLjA

NA području Grada Požarevca postoji 35 grobalja. Od toga, dva su u Požarevcu - Staro i Novo, jedno je u Kostolcu, a 32 u seoskim naseljima, u kojima po dva groblja imaju Batovac, Drmno, Živica, Lučica, Maljurevac i Poljana.

VESTI IZ RUBRIKE

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 14 sij 2020, 18:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58874
Lokacija: DAZP HQ
Rukavina je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:
Žena nokautirala komunalnu policaku na pijaci.



Neko je uhvatio trenutak

slika

Stvarno, nama Srbima ne treba mnogo... Barem Carmellito i ja nismo najgori. :D


Nije u pitanju srpska kavgadžijska narav, narod je nagnječen sa raznih strana i sporadično uzvraća jer se čaša preliva već duže vreme. To je za sada sve niskog intenziteta... Da li znaš za još jedan narod u Evropi koji u rođenoj zemlji šikanira istovremeno i odmetnuta nacionalna manjina i sopstvena vlast? A ni okolne države uopšte ne sede skrštenih ruku. Naravno da će za sitnice doći do pesničenja, svuda bi došlo ne samo u Srbiji.


Ništa što masovno iseljavanje u Njemačku ne može riješiti.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 14 sij 2020, 18:54 
Offline

Pridružen/a: 01 pro 2019, 16:22
Postovi: 269
dudu je napisao/la:
Rukavina je napisao/la:

Nije u pitanju srpska kavgadžijska narav, narod je nagnječen sa raznih strana i sporadično uzvraća jer se čaša preliva već duže vreme. To je za sada sve niskog intenziteta... Da li znaš za još jedan narod u Evropi koji u rođenoj zemlji šikanira istovremeno i odmetnuta nacionalna manjina i sopstvena vlast? A ni okolne države uopšte ne sede skrštenih ruku. Naravno da će za sitnice doći do pesničenja, svuda bi došlo ne samo u Srbiji.


Ništa što masovno iseljavanje u Njemačku ne može riješiti.


Odlaženje nikad nije rešenje gorućih nacionalnih pitanja, odlaženje je krajnji cilj globlizacije. Radna snaga 21. veka, bez jasne pripadnosti određenoj rasi, nacionalnom poreklu i otadžbini.

A poželjno je da ne budu ni hrišćani.

_________________
"Босански интелектуалац је оксиморон." — Радован Дамјановић


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 15 sij 2020, 00:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1682
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Svi je podržavaju u komentarima, a i ja imam simpatija jer koliko čujem ta komunalna policija samo maltretira narod, pa da ste ih imali negdje 1993. mogli ste napravit koncentracijski logor za pola stanovništva. Ali zanimljivo je da se ovo dogodilo tijekom vikenda kad je i onaj u Splitu ohladio troje ljudi na ulici kalašnjikovom, a i njega skoro svi ovdje podržavaju (iako ima nekih suprostavljenih glasova, no djelo je 1000x teže no ovo). Dosta ljudi u Hrv o tome piše ovih dana i uspoređuje ova dva slučaja, jasno je koliko je u obje zemlje povjerenje u instutucije - oko nule.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 15 sij 2020, 04:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580


Zapazih ovog Olenika. Redak primerak nesoja. Ali Olja ga je onako nadobudnog sjajno spustila na zemlju.
To je znači ta ekipa koju je Rade Veljanovski okupio. Vučićevi korisni idioti, ili plaćenici što je verovatnije.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 15 sij 2020, 10:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Rukavina je napisao/la:
Blitz je napisao/la:
Komunalna policajka je mandovka izvesna Mamutović, a napadačica Sadija je takodje mandovka, ali oni smatraju da su Aškalije.



To su već njihove privatne stvari gde sebe svrstavaju, mogu da budu i Hrvatice po zakonu o nacionalnim manjinama... Drakonski propisi i nemaština su omča oko vrata građanima, bez obzira na poreklo i veru. Verujem da ni toj ženi stajanje sa koferom na ulici u sred zime nije posao snova.

Obraćaš se čoveku koji bi ih, i da su spasile autobus pun male dece od sigurne smrti, pobio jer su ciganke. Čovek je nacista, skinhead ili šta već. Uglavnom, kreten kojeg treba poslati u ustanovu za prevaspitavanje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 15 sij 2020, 15:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Carmello Šešelj je napisao/la:
Rukavina je napisao/la:

To su već njihove privatne stvari gde sebe svrstavaju, mogu da budu i Hrvatice po zakonu o nacionalnim manjinama... Drakonski propisi i nemaština su omča oko vrata građanima, bez obzira na poreklo i veru. Verujem da ni toj ženi stajanje sa koferom na ulici u sred zime nije posao snova.

Obraćaš se čoveku koji bi ih, i da su spasile autobus pun male dece od sigurne smrti, pobio jer su ciganke. Čovek je nacista, skinhead ili šta već. Uglavnom, kreten kojeg treba poslati u ustanovu za prevaspitavanje.


Rukavina se obratio Blitzu, a ne tebi. Ova tvoja poslednja rečenica opisuje tebe. Evidentno. :rolleyes

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 15 sij 2020, 15:47 
Offline

Pridružen/a: 01 pro 2019, 16:22
Postovi: 269
Citat:
Istina o Račku je odavno isplivala ali se na nju niko ne obazire


Suprotno Vokerovom izveštaju, tri ekipe forenzičara utvrdile su da su na telima poginulih pronađene samo rane iz vatrenog oružja, i to iz daljine, kao i da su na rukama ubijenih pronađene čestice baruta


Slučaj Račak je i posle dve decenije adut Prištine, ovaj put kao vid pritiska u cilju slabljenja pregovaračke pozicije Beograda, u situaciji u kojoj je došlo do značajnog broja povlačenja priznanja tzv. Kosova, kao što je pre 21 godinu poslužio kao pokriće za agresiju NATO na tadašnju SRJ, inače prvu intervenciju tog vojnog saveza bez saglasnosti UN.

U Prištini je ovih dana, na godišnjicu tog zločina, i Vilijem Voker, glavni sponzor i protagonista Račka, po čijem nalogu je za 45 pronađenih tela, naoružanih pripadnika tzv. OVK, u tom mestu, rečeno da su civili, a za njihovu smrt su optužene snage bezbednosti tadašnje SRJ, prenosi Tanjug.

Izveštaj Vokera, koji je tada bio šef misije Oebsa na KiM, da su vladine snage u Račku počinile masakr nad nedužnim civilima, bio je presudan za odluku NATO da SRJ bude bombardovana samo dva meseca kasnije.

Uprkos negiranjima zvaničnog Beograda, zapadni zvaničnici i štampa prihvatili su Vokerovu verziju kao jedinu i zvaničnu.

„Slučaj Račak” isfabrikovan je u vreme kada su pregovori u Rambujeu zapali u krizu.

Cilj Vokera i Zapada bio je da se obezbedi razumevanje svetske javnosti, a još neodlučne zapadne vlade pridobiju za agresiju na Jugoslaviju, koja je počela 24. marta bez odluke Saveta bezbednosti UN.

Nasuprot tome, tri ekipe forenzičara – jugoslovenska, beloruska i finska, utvrdile su da su na telima poginulih u selu Račak pronađene samo rane iz vatrenog oružja, i to iz daljine, kao i da su na rukama ubijenih pronađene čestice baruta.

Da masakra nad civilima nije bilo, potvrdio je indirektno i Haški tribunal, koji je posle iznošenja dokaza Slobodana Miloševića da su u tom mestu vođene borbe protiv albanskih terorista i da su poginuli bili pripadnici ilegalne OVK, iz optužbe protiv generala Nebojše Pavkovića, Vladimira Lazarevića i ostalih, ovaj slučaj je izbrisan.

Istina o Račku ostala je dugo skrivena od svetske javnosti pre svega zato što kompletan izveštaj ekspertskog tima Evropske unije, dostavljen njenom tadašnjem predsedništvu u Bonu, nikada nije javno objavljen.

Tadašnji američki predsednik Bil Klinton je nakon dešavanja iz januara 1999. godine govorio da svi treba da zapamte šta se dogodilo u Račku.

Mediji su pre dve godine preneli izjavu finske forenzičarske Helene Rante da joj je Voker „diktirao” kako treba da sačini izveštaj o obdukciji stradalih Albanaca u selu Račak na Kosovu, kao i da mora da koristi reč masakr.

Prema zvaničnoj verziji sadržanoj u izveštaju MUP-a i u zapisniku istražnog sudije o uviđaju, u Račku je došlo do sukoba naoružanih Albanaca sa srpskom policijom.

U izveštaju se navodi da je tom prilikom poginulo četrdesetak Albanaca, koji uglavnom nisu bili u uniformi, ali su svi imali toplu višeslojnu odeću, a veliki broj njih i istovetne vojničke čizme, te su većinom posedovali vatreno oružje, koje su tada i upotrebili.

Selo Račak je, inače, bilo okruženo rovovima, tu se nalazio jedan od štabova terorističke OVK, a na mestu događaja su pronađene i velike količine oružja i municije.

Sudija Danica Marinković i danas svedoči o uviđaju koji je svojevremeno obavila u Račku.

Tada je, kaže, utvrđeno da nije bilo masakra i da poginuli nisu nedužni albanski civili, već pripadnici OVK, o čemu, inače, postoji obiman dokazni materijal sa fotografijama, uključujući i gomilu oružja koja je pronađena u selu.

Svoja svedočenja o Račku i drugim događajima na KiM, Marinkovićeva, sada penzionisani sudija Apelacionog suda, u Kragujevcu iznela je u knjizi „Sudija u ratu i miru – svedočim”.

Svedok dešavanja tih godina na KiM, novinar francuskog Figaroa Reno Žirar je, početkom maja prošle godine, za srpske medije ispričao da su on i koleginica iz Bi-Bi-Sija bili u Dečanima, kada su se pripadnici Oebsa žalili da Albanci ne poštuju prekid vatre.

A kada je, kako je rekao, uveče stigao u hotel „Grand” u Prištini, gde se nalazio srpski informativni punkt, dobio je saopštenje da su regularne snage Srbije tokom tog dana izvršile uspešnu antiterorističku akciju u Račku.

Sutradan je, kaže, otišao u Račak, gde je zatekao uniformisane pripadnike tzv. OVK u celom selu, koji su im „vojnički sukob predstavili kao masakr civila”.

I francuski novinar Žan Luj Tramble, koji je takođe u magazinu Figaro objavio reportažu o stradanju Srba na KiM, proletos je za beogradske medije rekao da su događaji iz Račka i sve što ih je pratilo bili, kako je istakao, najveći „fejk njuz” s kraja 20. veka i jedan od prvih iz nove ere.

Izvor: Politika.rs

_________________
"Босански интелектуалац је оксиморон." — Радован Дамјановић


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 15 sij 2020, 18:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
aleksije radicevic je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Obraćaš se čoveku koji bi ih, i da su spasile autobus pun male dece od sigurne smrti, pobio jer su ciganke. Čovek je nacista, skinhead ili šta već. Uglavnom, kreten kojeg treba poslati u ustanovu za prevaspitavanje.


Rukavina se obratio Blitzu, a ne tebi. Ova tvoja poslednja rečenica opisuje tebe. Evidentno. :rolleyes

Ko li ovo mene citira? Ne vidim nikog. :neznam


Nego ljudi, jel još neko od vas primetio da se na momenat osetio jako neprijatan miris?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 16 sij 2020, 02:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ko li ovo mene citira? Ne vidim nikog. :neznam


Nego ljudi, jel još neko od vas primetio da se na momenat osetio jako neprijatan miris?


Šešo, magare naše malo, citira te neko o kome si pre citiranja lajao. Nema prostora iznenađenju.
I za tvoju informaciju, prirodno je da se magarci malo osećaju, otuda tajna mirisa kojeg osećaš. :001_smile

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 16 sij 2020, 02:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Opet neprijatan miris. A juče sam se dogovorio sa onim seljakom koji tera krdo goveda da ne prolazi pored mene. A on nije uspeo da održi obećanje čak ni jedan dan, nego opet prošao sa svojim krdom pored mene. Ponovo apelujem da to više ne radi i da nađe drugi put do livade koju koristi za ispašu. Aj da mora da prolazi pored mene, pa bih i razumeo, ali pošto ima milion drugih puteva do livade, onda nešto sa njim izgleda nije u redu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 16 sij 2020, 02:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Carmello Šešelj je napisao/la:
Opet neprijatan miris. A juče sam se dogovorio sa onim seljakom koji tera krdo goveda da ne prolazi pored mene. A on nije uspeo da održi obećanje čak ni jedan dan, nego opet prošao sa svojim krdom pored mene. Ponovo apelujem da to više ne radi i da nađe drugi put do livade koju koristi za ispašu. Aj da mora da prolazi pored mene, pa bih i razumeo, ali pošto ima milion drugih puteva do livade, onda nešto sa njim izgleda nije u redu.


Šešo, magare naše malo, šta ovo brabonjaš, leba ti? :D

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 16 sij 2020, 06:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1682
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Ova Oljina emisija je izrazito zastarjelog formata (gledao sam i prije da ne mislite da sad prvi put pogledao).

Ne sumnjam da je ona uvodna špica s repanjem bila cutting edge negdje 1994. ali danas djeluje smiješno, a i ovo s prijedlozima je zastarjelo za modernu emisiju. Daj samo talk show i gotovo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 16 sij 2020, 09:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30479
aleksije radicevic je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Opet neprijatan miris. A juče sam se dogovorio sa onim seljakom koji tera krdo goveda da ne prolazi pored mene. A on nije uspeo da održi obećanje čak ni jedan dan, nego opet prošao sa svojim krdom pored mene. Ponovo apelujem da to više ne radi i da nađe drugi put do livade koju koristi za ispašu. Aj da mora da prolazi pored mene, pa bih i razumeo, ali pošto ima milion drugih puteva do livade, onda nešto sa njim izgleda nije u redu.


Šešo, magare naše malo, šta ovo brabonjaš, leba ti? :D


Dobro je vas dvojica, lijepo se razgovarajte. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 35515 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 806, 807, 808, 809, 810, 811, 812 ... 1421  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 73 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO