HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 04:36.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 35515 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 818, 819, 820, 821, 822, 823, 824 ... 1421  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 27 ožu 2020, 14:23 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
https://youtu.be/SwSWEIr6-IY

Ja vozim STELT-a 117a,
nevidljivog, taj ponos NATO-a
i gadjam bombama, po Srbima.
Al' jedne noci primecen sam ja,
iznenada, uz pomoc radara,
il' neceg drugoga,
jebem li ga.

Znam samo da me neko rosno zajeb'o
kao, ne radi im taj PVO,
more, kad puce nesto odozdo
i razvali mi kvacilo,
nevidljivo,
STELT-ovo.

"Joj, sta me snadje…" - plakao sam ja,Sorry...
dok padao sam, dole prema njivama,
prepunih seljaka, sa vilama(!)
Uh! Olesice me ceta ratara,
kad me u'vate, negde usred atara,
zbog onog svetskog zandara,
onog, onog Klintona.

Al' srecom, evakuisan sam ja
sa 32 helikoptera.
E, sad, sto Srbi dole gledaju u mog
bombardera, nevidljivog (sta da radimo)
srusenog, slomljenog
i pokojnog.

More, samo da sam znao ja za to
da jos im radi taj PVO,
ma, niko ziv me ne bi nater'o
da ratujem za neko tamo Kosovo,
jer nisam siguran
ni gde je to.

(Ne, ja stvarno ljudi nisam siguran i ne znam gde je to…
Gled'o sam neke mape, ali znam samo da je Tamo Daleko…
I nek sad ide malo tamo onaj sto je mene tamo poslao…
Ja se dole ne bih vise zadrzavao…
Radije bih se vratio u svoj Kolorado…
Fic-fiju-fiju-fic-fiju-fic-fiju-fic...

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 27 ožu 2020, 18:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет


Citat:
Lider pokreta Dosta je bilo (DJB) i narodni poslanik Saša Radulović izjavio je danas da će poslanici koji su podneli zahtev za zakazivanje sednice Skupštine Srbije, da bi se raspravljalo o uvedenom vanrednom stanju, u narednom periodu vršiti kontrolu izvršne vlasti „zato što se tokom noći dešavaju razne stvari u Srbiji o kojima građani javljaju a nema informacija od Vlade niti MUP-a“.

Radulović je na konferenciji za novinare u Skupštini Srbije rekao da se „na narodne poslanike ne odnose odluke izvršne vlasti, kao što je zabrana kretanja, da će voditi računa o bezbednosti, ali da nadzor mora da se nastavi“.

„Diktatura se lako uvodi a teško se skida, najveća trenutna opasnost u Srbiji je opasnost po demokratiju“, kazao je Radulović i dodao da je od svih evropskih zemalja „jedino Srbija suspendovala Ustav, što se u teoriji zove državni udar“.

On je rekao da je na delu „opšte podizanje histerije i panike“ koje ima političku pozadinu, s obzirom na to da je „prvi zaraženi korona virusom u Srbiji registrovan 1. marta, drugi 3. marta, dok su izbori raspisani 4. marta, nakon čega se krenulo u prikupljanje potpisa.

„Imali smo ismejavanje virusa na konferenciji za medije u vreme kada je trebalo da se sakupe potpisi za njih i satelit opoziciju. Naprasno su se preko noći uozbiljili i uvodili vanredno stanje. Mislim da nije potrebno vanredno stanje već vanredna situacija, i da ne treba dodatno zatvarati Beograd, Niš i Valjevo“, rekao je Radulović.

Radulović je rekao da „činjenice govore da za 80 odsto ljudi ovaj virus daje blage simptome na nivou prehlade i gripa, dok za 20 odsto starijih predstavlja pretnju“.

„Iz izveštaja vidimo da u svetu umiru stariji i bolesni, ne znamo koliko njih je preminulo od virusa a koliko je imalo i druge bolesti. Zbog toga se ne zatvara država. Pre svega se uništava domaća privreda, većina preduzetnika ne zna da li će preživeti ovo ludilo“, kazao je Radulović.

On je naveo da je prema izveštajima lekara „test na zarazu bio nepouzdan u preko 50 odsto slučajeva“, dok je veliki procenat testova koji su stigli iz Kine neispravan.

Radulović je rekao da je Izrael „zemlja koja najbolje prolazi kroz problem sa korona virusom“ jer je primenila mere na zaštitu starih i bolesnih ali nije zatvarala zemlju, dok je u Srbiji „u kućni pritvor stavljeno 80 odsto građana za koje stvarna opasnost ne postoji“.

Đorđe Vukadinović: Parlamenti zasedaju od Strazbura do Banjaluke, samo srpski "snom mrtvijem spava"

Narodni poslanik Đorđe Vukadinović izjavio je danas da u velikoj meri ne osporava mere koje su uvedene u cilju suzbijanja epidemije koronavirusa, ali da način na koji je uvedeno vanredno stanje nije u skladu sa Ustavom, kao i da "nezavisno od načina na koji je uvedeno vanredno stanje svaki poslanik ima obavezu da u granicama svojih moći vrši i obavlja kontrolnu funkciju izvršne vlasti".

Vukadinović je na konferenciji za novinare u Skupštini Srbije apelovao da se što pre sazove Narodna skupština i naveo da "način na koji je vanredno stanje uvedeno nije u skladu sa Ustavom i zakonima, a nije u skladu ni sa evropskom i svetskom praksom".

Juče je zasedao Evropski parlament. Sutra u Banjaluci zaseda parlament RS koji će da uvede vanredno stanje na teritoriji Republike Srpske. Pre neki dan zasedao je bugarski Parlament. Samo srpski Parlament "snom mrtvijem spava"

- Ovo je jedini parlament koji ne radi i koji je suspendovan, iako se širom Evrope i sveta uvode različite vanredne mere. Nigde od Bugarske do Strazbura parlament nije suspendovan. Juče je zasedao Evropski parlament. Sutra u Banjaluci zaseda parlament RS koji će da uvede vanredno stanje na teritoriji Republike Srpske. Pre neki dan zasedao je bugarski parlament. Samo srpski parlament "snom mrtvijem spava" - rekao je Vukadinović.

On je naveo da smatra da to "nije ni normalno ni legalno stanje" i najavio je da će kao poslanik koji ima odgovornost kontrole izvršne vlasti, poštujući bezbednosne i zdravstvene mere, pokušati da obiđe centre za zbrinjavanje zaraženih na Beogradskom sajmu, Novom Sadu i u Nišu, "da se uveri u stanje koje tamo vlada".

- Ne osporavam u velikoj meri ove mere, poštujem mere, ali nedopustivo je, skandalozno i ponižavajuće, ne samo za narodne poslanike, nego i za Parlament, da naš status bude ispod sekretara u timu (premijerke) Ane Brnabić ili nekoga iz ministarstava i da treba da tražimo neke posebne dozvole da bismo mogli da se krećemo po teritoriji Srbije - kazao je Vukadinović.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 28 ožu 2020, 14:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9989
Zašto lažu da zasijedaju parlamenti od Strazbura do BL ?

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 28 ožu 2020, 19:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Graničar18 je napisao/la:
Zašto lažu da zasijedaju parlamenti od Strazbura do BL ?


Prči mi se za Strazbur pravo da ti kažem, situacija u Srbiji mene zanima. I veoma me brine kako će ovaj, nazovi gospodin, ubuduće koristiti epidemiju ne bi li dodatno učvrstio svoju vlast.


_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 28 ožu 2020, 19:59 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
Nemoj da pošaljem Muamera Zukorlića da našamara ono četvEro gore!

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 28 ožu 2020, 20:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9989
podrinje je napisao/la:
Prči mi se za Strazbur pravo da ti kažem, situacija u Srbiji mene zanima. I veoma me brine kako će ovaj, nazovi gospodin, ubuduće koristiti epidemiju ne bi li dodatno učvrstio svoju vlast.


Kao da mu prije korone vlast nije bila učvršćena ?
Pa mu sad korona kao dobro došla. Poslje virusa sve se vraća na staro,neće bit policijskog sata ne brini.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 28 ožu 2020, 20:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Graničar18 je napisao/la:
podrinje je napisao/la:
Prči mi se za Strazbur pravo da ti kažem, situacija u Srbiji mene zanima. I veoma me brine kako će ovaj, nazovi gospodin, ubuduće koristiti epidemiju ne bi li dodatno učvrstio svoju vlast.


Kao da mu prije korone vlast nije bila učvršćena ?
Pa mu sad korona kao dobro došla. Poslje virusa sve se vraća na staro,neće bit policijskog sata ne brini.


Šapnuo ti neko šta će biti? Ajde podeli sa nama ko ti je izvor informacije.
Na ovo se ložio od kako se domogao vlasti ali nije smeo da ide toliko daleko, bojim se da ćemo mi biti među poslednjim državama Evrope koje ukidaju restriktivne mere kretanja.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 28 ožu 2020, 20:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9989
podrinje je napisao/la:
Šapnuo ti neko šta će biti? Ajde podeli sa nama ko ti je izvor informacije.
Na ovo se ložio od kako se domogao vlasti ali nije smeo da ide toliko daleko, bojim se da ćemo mi biti među poslednjim državama Evrope koje ukidaju restriktivne mere kretanja.

Šta ima ko da mi šapće.Naravno da je to privremeno dok se život ne vrati u normalu. Policijski sat je uveden zbog ludaka koji se nisu pridržavali mjera. I nije samo u Srbiji. Svud u svijetu nije situacija ko prije virusa.
Koda je Srbija izuzetak. Ne znam čemu tolika paranoja ?

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 29 ožu 2020, 00:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18542
=))
Graničarko, leba ti, je l' stvarno smatraš da je "Koda" reč? :D ("Koda je Srbija izuzetak.")

Inače, će se ukine i vanredno stanje. Pa će opet da lapćemo pomije slobode k'o nekad! :001_smile

Vučiću to može da bude u kontraproduktivno.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 29 ožu 2020, 00:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Vi u Srbiji ste dobri. U vas je policijski čas na snazi i to tek sad, dok u RS ima nekoliko dana otkako je uveden policijski čas, a danas tj. sad juče, je uvedeno i vanredno stanje, u kome "obično" se suspenduju sva prava zagarantovana Ustavom i zakonima ove zemlje. Samo se nadam da će Ustavni sud BiH oboriti ovu Dodikovu odluku, s obzirom na to da je riječ o najgrubljem zadiranju u temelje Dejtona, a biće i sankcija po istog, ja se nadam.

Vaš Vučić je evropska škola, sparam Laktaškog kabadagije, koji koristi svaku priliku, da rukom od sto učvrsti svoju propalu despotovsku vladavinu.

Mijenjam propalog Dodika za Vučića, koji gradi fabrike po Srbiji. Vi u Srbiji niste ni svjesni kakvog imate čovjeka za predsjednika Srbije. Da je Dodik bar upola kao Vučić, gdje bi nama u RS kraj bio, pošto Vučić gradi bolnice i vrtiće i po RS, Drvaru i Brčkom između ostalog. Pravoslavni dom i vrtić u Brčkom su izgrađeni novcem iz budžeta Srbije, zahvaljujući upravo Vučiću. Gdje čak čovjek preusmjerava sredstva države Srbije. Čovjek je više u posljednjih nekoliko godina uradio stvari za Brčko, negoli Dodikova vlast u Banja Luci. Samo neka tako nastavi i još više da ulaže u srpske krajeve u BiH, a Dodik neka se više ugleda na Vučića, negoli na samog sebe, pošto od mitova i epova se ne živi, već od rada, truda i napretka. Eh da je ovakva Srbija bila još od 1995, no nikad nije kasno. Konačno jedna politika Srbije, kakvu sam je još 1995 zamišljao da će se desiti u BiH, a ono desila se u Srbiji (nove fabrike, moderni putevi kao u nekoj mnogo razvijenijoj zemlji poput Njemačke). Nisam neki naročiti obožalavac njegove politike, ponajviše zbog glumatanja, ali generalno, Vučić je maestro za šibicara Dodika.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 29 ožu 2020, 04:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18542
Vladimir RUS je napisao/la:
Vi u Srbiji ste dobri. U vas je policijski čas na snazi i to tek sad, dok u RS ima nekoliko dana otkako je uveden policijski čas, a danas tj. sad juče, je uvedeno i vanredno stanje, u kome "obično" se suspenduju sva prava zagarantovana Ustavom i zakonima ove zemlje. Samo se nadam da će Ustavni sud BiH oboriti ovu Dodikovu odluku, s obzirom na to da je riječ o najgrubljem zadiranju u temelje Dejtona, a biće i sankcija po istog, ja se nadam.

Vaš Vučić je evropska škola, sparam Laktaškog kabadagije, koji koristi svaku priliku, da rukom od sto učvrsti svoju propalu despotovsku vladavinu.

Mijenjam propalog Dodika za Vučića, koji gradi fabrike po Srbiji. Vi u Srbiji niste ni svjesni kakvog imate čovjeka za predsjednika Srbije. Da je Dodik bar upola kao Vučić, gdje bi nama u RS kraj bio, pošto Vučić gradi bolnice i vrtiće i po RS, Drvaru i Brčkom između ostalog. Pravoslavni dom i vrtić u Brčkom su izgrađeni novcem iz budžeta Srbije, zahvaljujući upravo Vučiću. Gdje čak čovjek preusmjerava sredstva države Srbije. Čovjek je više u posljednjih nekoliko godina uradio stvari za Brčko, negoli Dodikova vlast u Banja Luci. Samo neka tako nastavi i još više da ulaže u srpske krajeve u BiH, a Dodik neka se više ugleda na Vučića, negoli na samog sebe, pošto od mitova i epova se ne živi, već od rada, truda i napretka. Eh da je ovakva Srbija bila još od 1995, no nikad nije kasno. Konačno jedna politika Srbije, kakvu sam je još 1995 zamišljao da će se desiti u BiH, a ono desila se u Srbiji (nove fabrike, moderni putevi kao u nekoj mnogo razvijenijoj zemlji poput Njemačke). Nisam neki naročiti obožalavac njegove politike, ponajviše zbog glumatanja, ali generalno, Vučić je maestro za šibicara Dodika.


Znači, ti si za to da Sud u kome arbitriraju stranci+muslimani kažnjava srpskog lidera zato što ovaj krši Ustav "ove zemlje" kako ti nazivaš tzv. BiH?

Vladice, to je izdaja! :kava

Vučić na raspolaganju ima sve instrumente države, Dodik nema. Da ima, možda bi od RS napravio Singapur!

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 29 ožu 2020, 05:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Vladimir RUS je napisao/la:
Vi u Srbiji ste dobri. U vas je policijski čas na snazi i to tek sad, dok u RS ima nekoliko dana otkako je uveden policijski čas, a danas tj. sad juče, je uvedeno i vanredno stanje, u kome "obično" se suspenduju sva prava zagarantovana Ustavom i zakonima ove zemlje. Samo se nadam da će Ustavni sud BiH oboriti ovu Dodikovu odluku, s obzirom na to da je riječ o najgrubljem zadiranju u temelje Dejtona, a biće i sankcija po istog, ja se nadam.

Vaš Vučić je evropska škola, sparam Laktaškog kabadagije, koji koristi svaku priliku, da rukom od sto učvrsti svoju propalu despotovsku vladavinu.

Mijenjam propalog Dodika za Vučića, koji gradi fabrike po Srbiji. Vi u Srbiji niste ni svjesni kakvog imate čovjeka za predsjednika Srbije. Da je Dodik bar upola kao Vučić, gdje bi nama u RS kraj bio, pošto Vučić gradi bolnice i vrtiće i po RS, Drvaru i Brčkom između ostalog. Pravoslavni dom i vrtić u Brčkom su izgrađeni novcem iz budžeta Srbije, zahvaljujući upravo Vučiću. Gdje čak čovjek preusmjerava sredstva države Srbije. Čovjek je više u posljednjih nekoliko godina uradio stvari za Brčko, negoli Dodikova vlast u Banja Luci. Samo neka tako nastavi i još više da ulaže u srpske krajeve u BiH, a Dodik neka se više ugleda na Vučića, negoli na samog sebe, pošto od mitova i epova se ne živi, već od rada, truda i napretka. Eh da je ovakva Srbija bila još od 1995, no nikad nije kasno. Konačno jedna politika Srbije, kakvu sam je još 1995 zamišljao da će se desiti u BiH, a ono desila se u Srbiji (nove fabrike, moderni putevi kao u nekoj mnogo razvijenijoj zemlji poput Njemačke). Nisam neki naročiti obožalavac njegove politike, ponajviše zbog glumatanja, ali generalno, Vučić je maestro za šibicara Dodika.


Treba da shvatiš da su te fabrike lim i betonski stubovi, drugim rečima to su pretežno hangari za sklapanje ili proizvodnju delova za tuđi finalni proizvod. Naša industrija je uništena! U tim hangarima rade ljudi koje rmbače za deblji minimalac i nose pelene za odrasle jer nemaju pravo ni na fiziološke potrebe van pauze. Ne gradi on ništa lično već služi kao privid legitimnosti u pretvaranju Srbije u koloniju jeftine radne snage za bezobzirne zapadne kompanije.

Treba isto tako da shvatiš da se na Vučićeve mitinge dolazi pod pretnjom otkazom, da u masi ima ljude koji kontrolišu ko ne tapše, čega se nije libio ni nad ono malo Srba u Mitrovici koji su na budžetu.

Nosi ga kući, ako ti je dobar. Ne znam šta bih ti drugo imao reći.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 29 ožu 2020, 10:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9989
aleksije radicevic je napisao/la:
=))
Graničarko, leba ti, je l' stvarno smatraš da je "Koda" reč? :D ("Koda je Srbija izuzetak.")

Koda si ti bio kad pametan. :zubati

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 29 ožu 2020, 12:35 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
Graničar18 je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:
=))
Graničarko, leba ti, je l' stvarno smatraš da je "Koda" reč? :D ("Koda je Srbija izuzetak.")

Koda si ti bio kad pametan. :zubati


=)) =))

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 29 ožu 2020, 19:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
aleksije radicevic je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Vi u Srbiji ste dobri. U vas je policijski čas na snazi i to tek sad, dok u RS ima nekoliko dana otkako je uveden policijski čas, a danas tj. sad juče, je uvedeno i vanredno stanje, u kome "obično" se suspenduju sva prava zagarantovana Ustavom i zakonima ove zemlje. Samo se nadam da će Ustavni sud BiH oboriti ovu Dodikovu odluku, s obzirom na to da je riječ o najgrubljem zadiranju u temelje Dejtona, a biće i sankcija po istog, ja se nadam.

Vaš Vučić je evropska škola, sparam Laktaškog kabadagije, koji koristi svaku priliku, da rukom od sto učvrsti svoju propalu despotovsku vladavinu.

Mijenjam propalog Dodika za Vučića, koji gradi fabrike po Srbiji. Vi u Srbiji niste ni svjesni kakvog imate čovjeka za predsjednika Srbije. Da je Dodik bar upola kao Vučić, gdje bi nama u RS kraj bio, pošto Vučić gradi bolnice i vrtiće i po RS, Drvaru i Brčkom između ostalog. Pravoslavni dom i vrtić u Brčkom su izgrađeni novcem iz budžeta Srbije, zahvaljujući upravo Vučiću. Gdje čak čovjek preusmjerava sredstva države Srbije. Čovjek je više u posljednjih nekoliko godina uradio stvari za Brčko, negoli Dodikova vlast u Banja Luci. Samo neka tako nastavi i još više da ulaže u srpske krajeve u BiH, a Dodik neka se više ugleda na Vučića, negoli na samog sebe, pošto od mitova i epova se ne živi, već od rada, truda i napretka. Eh da je ovakva Srbija bila još od 1995, no nikad nije kasno. Konačno jedna politika Srbije, kakvu sam je još 1995 zamišljao da će se desiti u BiH, a ono desila se u Srbiji (nove fabrike, moderni putevi kao u nekoj mnogo razvijenijoj zemlji poput Njemačke). Nisam neki naročiti obožalavac njegove politike, ponajviše zbog glumatanja, ali generalno, Vučić je maestro za šibicara Dodika.


Znači, ti si za to da Sud u kome arbitriraju stranci+muslimani kažnjava srpskog lidera zato što ovaj krši Ustav "ove zemlje" kako ti nazivaš tzv. BiH?

Vladice, to je izdaja! :kava

Vučić na raspolaganju ima sve instrumente države, Dodik nema. Da ima, možda bi od RS napravio Singapur!

Nikakva ti izdaja to nije, pošto Dejton je garant postojanja RS i poštovanje Dejtona je poštovanje RS, a nepoštovanje Dejtona, e to je izdaja, ako je nešto izdaja. :kava

RS je faktički država u državi, a što je Dodik, kroz godine svoje vladavine Srpskom, uspio da umanji, tako što je ekonomski uništio RS, kao i prebacio mnoge nadležnosti sa nivoa RS na nivo BiH. Pored RS, Dodik sad je i na nivou BiH, tako da Dodik je mogao od RS da napravi Švajcarsku Balkana, s obzirom da ista ima preduslove za to, ali nažalost, napravio je od RS ekonomsko slijepo crijevo regiona i Evrope, dok Vučić je od Srbije napravio zemlju fabrika.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 29 ožu 2020, 19:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
podrinje je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Vi u Srbiji ste dobri. U vas je policijski čas na snazi i to tek sad, dok u RS ima nekoliko dana otkako je uveden policijski čas, a danas tj. sad juče, je uvedeno i vanredno stanje, u kome "obično" se suspenduju sva prava zagarantovana Ustavom i zakonima ove zemlje. Samo se nadam da će Ustavni sud BiH oboriti ovu Dodikovu odluku, s obzirom na to da je riječ o najgrubljem zadiranju u temelje Dejtona, a biće i sankcija po istog, ja se nadam.

Vaš Vučić je evropska škola, sparam Laktaškog kabadagije, koji koristi svaku priliku, da rukom od sto učvrsti svoju propalu despotovsku vladavinu.

Mijenjam propalog Dodika za Vučića, koji gradi fabrike po Srbiji. Vi u Srbiji niste ni svjesni kakvog imate čovjeka za predsjednika Srbije. Da je Dodik bar upola kao Vučić, gdje bi nama u RS kraj bio, pošto Vučić gradi bolnice i vrtiće i po RS, Drvaru i Brčkom između ostalog. Pravoslavni dom i vrtić u Brčkom su izgrađeni novcem iz budžeta Srbije, zahvaljujući upravo Vučiću. Gdje čak čovjek preusmjerava sredstva države Srbije. Čovjek je više u posljednjih nekoliko godina uradio stvari za Brčko, negoli Dodikova vlast u Banja Luci. Samo neka tako nastavi i još više da ulaže u srpske krajeve u BiH, a Dodik neka se više ugleda na Vučića, negoli na samog sebe, pošto od mitova i epova se ne živi, već od rada, truda i napretka. Eh da je ovakva Srbija bila još od 1995, no nikad nije kasno. Konačno jedna politika Srbije, kakvu sam je još 1995 zamišljao da će se desiti u BiH, a ono desila se u Srbiji (nove fabrike, moderni putevi kao u nekoj mnogo razvijenijoj zemlji poput Njemačke). Nisam neki naročiti obožalavac njegove politike, ponajviše zbog glumatanja, ali generalno, Vučić je maestro za šibicara Dodika.


Treba da shvatiš da su te fabrike lim i betonski stubovi, drugim rečima to su pretežno hangari za sklapanje ili proizvodnju delova za tuđi finalni proizvod. Naša industrija je uništena! U tim hangarima rade ljudi koje rmbače za deblji minimalac i nose pelene za odrasle jer nemaju pravo ni na fiziološke potrebe van pauze. Ne gradi on ništa lično već služi kao privid legitimnosti u pretvaranju Srbije u koloniju jeftine radne snage za bezobzirne zapadne kompanije.

Treba isto tako da shvatiš da se na Vučićeve mitinge dolazi pod pretnjom otkazom, da u masi ima ljude koji kontrolišu ko ne tapše, čega se nije libio ni nad ono malo Srba u Mitrovici koji su na budžetu.

Nosi ga kući, ako ti je dobar. Ne znam šta bih ti drugo imao reći.

Ne kažem da je Vučić idealan, samo da je neuporediv sa Dodikom, a u korist Vučića, to je sasvim očigledno, s obzirom da Vučić u Srbiju dovodi strane investitore, koji otvaraju fabrike, dok Dodik i ono malo fabrika što radi, svojom politikom gasi.

Od trnja do zvijezda. Sa povećanjem broja fabrika i broja novih radnih mjesta, nažalost, dolazi i do povećanja broja slučajeva i oblika kršenja prava radnika, no stanje postaje sve bolje, kako i cijena rada i uslovi rada iz godine u godinu se poboljšava, paralelno sa povećanjem broja novih radnih mjesta i fabrika.

To je ono po čemu se Dodik i Vučić suštinski razlikuju, pošto u RS jedino fasada na zgradama se mijenja, dok sve drugo ostaje isto, pošto RS ima ogromnu stopu nezaposlenosti i da nije zemalja poput npr. Njemačke, situacija bi bila još gora po ekonomsko stanje u RS, nego što jeste.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 29 ožu 2020, 19:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18542
Evo Sergeja malo. Dobro je opisao radikale!


_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 29 ožu 2020, 19:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
aleksije radicevic je napisao/la:
Evo Sergeja malo. Dobro je opisao radikale!


Opisali su i oni njega. :dragobojic

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 29 ožu 2020, 19:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Vladimir RUS je napisao/la:
podrinje je napisao/la:

Treba da shvatiš da su te fabrike lim i betonski stubovi, drugim rečima to su pretežno hangari za sklapanje ili proizvodnju delova za tuđi finalni proizvod. Naša industrija je uništena! U tim hangarima rade ljudi koje rmbače za deblji minimalac i nose pelene za odrasle jer nemaju pravo ni na fiziološke potrebe van pauze. Ne gradi on ništa lično već služi kao privid legitimnosti u pretvaranju Srbije u koloniju jeftine radne snage za bezobzirne zapadne kompanije.

Treba isto tako da shvatiš da se na Vučićeve mitinge dolazi pod pretnjom otkazom, da u masi ima ljude koji kontrolišu ko ne tapše, čega se nije libio ni nad ono malo Srba u Mitrovici koji su na budžetu.

Nosi ga kući, ako ti je dobar. Ne znam šta bih ti drugo imao reći.

Ne kažem da je Vučić idealan, samo da je neuporediv sa Dodikom, a u korist Vučića, to je sasvim očigledno, s obzirom da Vučić u Srbiju dovodi strane investitore, koji otvaraju fabrike, dok Dodik i ono malo fabrika što radi, svojom politikom gasi.

Od trnja do zvijezda. Sa povećanjem broja fabrika i broja novih radnih mjesta, nažalost, dolazi i do povećanja broja slučajeva i oblika kršenja prava radnika, no stanje postaje sve bolje, kako i cijena rada i uslovi rada iz godine u godinu se poboljšava, paralelno sa povećanjem broja novih radnih mjesta i fabrika.

To je ono po čemu se Dodik i Vučić suštinski razlikuju, pošto u RS jedino fasada na zgradama se mijenja, dok sve drugo ostaje isto, pošto RS ima ogromnu stopu nezaposlenosti i da nije zemalja poput npr. Njemačke, situacija bi bila još gora po ekonomsko stanje u RS, nego što jeste.


Jedno je kad se prava krše, drugo kad državne inspektore zabole donji deo leđa za to. Kakvih je sve iživaljavanja bilo nad našim ljudima u "Juri", od strane Korejaca. Više puta dospelo u medije, niko ništa...

Da me neki patuljak žuti krene zajebavati tako u sred pogona, sastavio bi ga od batina ko harmoniku. Pa taman ne jeo taze hleba naredne 4 godine.

Nekim narodima može biti dobro i kad im je država u tuđim rukama (bilo putem investicija ili primenom sile), Srbi međutim ne spadaju u takve narode. Naša zemlja mora pripadati nama.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 29 ožu 2020, 21:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 srp 2015, 10:48
Postovi: 618
Bogami,stiglo zajebano vreme...za posao...koga god pitam..niko ne radi,ili cist otkaz ili prinudni odmor

Jedino ovi sto rade u drzavnim firmama su sigurni..ne rade a 100% im plata...kao moja sestra..vaspitacica u vrticu..ne rade od prvog dana vanrednog stanja..ali full lova..sto bi njoj onda smetao vucic?
Dok npr..mi iz privatnog sektora...svaki dan visi mač nad glavom..ne kazem da je za to kriv vucic..ne moze privatnika da natera na nesto ako mu to ne placa...ali sam se nadao da ce ponuditi neka resenja da se zadrze radnici dok ovo ne prodje
Ja jos uvek radim iz razloga sto smo pre korone imali ugovorene poslove tako da je bio jak mesec..ali vec sledeci ako bude los..a bice...cao zdravo...meni su poljaci vlasnici firme..nema tu milosti...oni i svoje u poljskoj nemilice otpustaju a kamoli nas
Onaj epidemiolog spominje jun..kao tad mozda kraj..ej 2 meseca...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 29 ožu 2020, 22:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Takođe. Evo sedim kući već desetak dana i uopšte nisam siguran da li me čeka posao kada prođe celo ovo sranje, ne znam ni da li će firma opstati, jer radi maloprodaju, a svi objekti zatvoreni zbog karantina, pošto ne prodajemo robu koja je neophodna, nije ti neophodan televizor ili usisivač, pa da radnja mora da radi. Za nadati se da vlasnici imaju akumuliranog kapitala da prebrode ovo i da će firma opstati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 29 ožu 2020, 22:47 
Offline

Pridružen/a: 02 ožu 2020, 23:54
Postovi: 11
Lokacija: Subotica
Nece moci ovo dugo trajati, nemaju ljudi toliko ustedjevine pa da mogu dva, tri mjeseca da izdrze. Narod je prvo bio uznemiren, pa isprepadan, drzala nas je velika doza adrenalina, sad polako sve popusta. Mi koji jos uvijek radimo ne znamo kako cemo do posla i nazad, i kako se snabdjeti kad je meni radno vrijeme skoro do pola pet a u pet policijski cas. Ljudi postaju nervozni, ustedjevina se topi, zalihe nestaju, primjecujem da se ljudi u zadnje vrijeme vise boje stanja kao u sankcijama nego samog virusa. Prezivjecemo mi virus ali sta poslije?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 30 ožu 2020, 00:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
podrinje je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Ne kažem da je Vučić idealan, samo da je neuporediv sa Dodikom, a u korist Vučića, to je sasvim očigledno, s obzirom da Vučić u Srbiju dovodi strane investitore, koji otvaraju fabrike, dok Dodik i ono malo fabrika što radi, svojom politikom gasi.

Od trnja do zvijezda. Sa povećanjem broja fabrika i broja novih radnih mjesta, nažalost, dolazi i do povećanja broja slučajeva i oblika kršenja prava radnika, no stanje postaje sve bolje, kako i cijena rada i uslovi rada iz godine u godinu se poboljšava, paralelno sa povećanjem broja novih radnih mjesta i fabrika.

To je ono po čemu se Dodik i Vučić suštinski razlikuju, pošto u RS jedino fasada na zgradama se mijenja, dok sve drugo ostaje isto, pošto RS ima ogromnu stopu nezaposlenosti i da nije zemalja poput npr. Njemačke, situacija bi bila još gora po ekonomsko stanje u RS, nego što jeste.


Jedno je kad se prava krše, drugo kad državne inspektore zabole donji deo leđa za to. Kakvih je sve iživaljavanja bilo nad našim ljudima u "Juri", od strane Korejaca. Više puta dospelo u medije, niko ništa...

Da me neki patuljak žuti krene zajebavati tako u sred pogona, sastavio bi ga od batina ko harmoniku. Pa taman ne jeo taze hleba naredne 4 godine.

Nekim narodima može biti dobro i kad im je država u tuđim rukama (bilo putem investicija ili primenom sile), Srbi međutim ne spadaju u takve narode. Naša zemlja mora pripadati nama.

Ha jeste ovo tako, samo za ovo je dijelom kriva i politika države, koja je još krajem prve decenije ovog vijeka, promovisala Srbiju potencijalnim stranim investitorima kao zemlju jeftine i kvalifikovane radne snage, što je samo po sebi problematično u segmentu jeftine radne snage, a što je, u nekim slučajevima i očigledno veoma vidljivo. Za to nije kriv sam investitor, koliko onaj ko je omogućio takve uslove, s obzirom da jeftina radna snaga i nije neka komparativna prednost, kada ionako to nije jedini trošak, niti je dominantan, čak je ionako zanemariv, a u Srbiji, čak i skroz zanemariv trošak, zahvaljujući tome što je neko isuviše liberalizovao tržište rada u Srbiji, pa sad je već godinama, pa i decenijama, na snazi damping cijena rada, doduše, stanje se i na tom planu popravilo posljednjih godina, samo to je, sparam EU, opet nekako isti nivo cijene rada.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 30 ožu 2020, 05:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 22:54
Postovi: 5121
Lokacija: Memorandum 2.0
aleksije radicevic je napisao/la:
Ako pogledaš prilog, videćeš da Vučić je kontraproduktivan, jer se ponaša sumanuto i narod dovodi u konfuziju. Stučnjaci barem mogu nedvosmisleno preporučiti kako ljudi treba da se ponašaju. Dnevno prisutstvo stručnjaka je valjda poželjno zbog dinamike promena u vezi sa virusom.

Uopšte, nisam za takav pristup medijima. To je šešeljevski, vučićevski - da se neki medij proglasi izdajničkim pa onda one istine koje ti mediji saopšte o njima, gube na značaju. Na N1 može da se vidi ono što se na drugim televizijama ne može - na taj sadržaj treba obratiti pažnju - što ne znači da treba prihvatiti neku ideologiju N1 ili šta već plasiraju kroz raznorazne goste... Dakle, malo rafiniraniji pristup, pratiš, ali ne dopuštaš da ti izpira mozak, i nema brige.

Ja npr. mislim da je Happy tv smeće, ali iz njihovog programa mogu se izvući neki zaključci!
Dačić:
https://www.youtube.com/watch?v=Sh7dp4GDtqc
Ivica Dacic: Kina salje donacije, a Evropa nece ni da nam proda zdravstvenu opremu - TV Happy
Aljoša Milenović:
https://www.youtube.com/watch?v=f9I5zkEwI2w
EU digla ruke od Italije, dok Kina i Rusija pomazu / Otkriveno zasto je Italija kriticna
Aljoša kaže da Italijani skidaju zastave EU i podižu zastave Rusije i Kine. Komentari kažu drugačije:
- Zao mi je sto sam gledajuci ovaj prilog izgubila trinaest minuta dragocjenog vremana na dezinformacije i vizije horor scenarija ovog mladog novinara.
- kakva sramota od ovog novinara , pa svet ima i nternet i prati stvari po celom svetu sta se desava , ti mangupe prepricavas stvari na svoj nacin ,
- Sto lazete? Ako pogledate na aplikaciji Flightradar24 mozete vidit da cargo avioni iz Kelna stalno polijecu za Milano i za Madrid i kao Njemacka sad ne pomaze. Koje ste vi ljige

No, uprkos izvesnosti da se sa Happija plasiraju neistine, nešto se može zaključiti. Kao što reče bata Podrinje, ko zna na šta će ličiti svet posle svega. Vidimo da se tradicionalni tokovi, veze, odnosi brišu, a kad budu ponovo uspostavljani, ne znamo da će sve što je do korone bilo, biti obnovleno posle korone. A možemo da nazremo neko opredeljenje Srbije. Ovolike pohvale Kini, sugerišu da neko procenjuje da će uticaj Kine naglo porasti, i da ćemo mi kao zemlja sa najprijateljskijim vezama sa Kinom od svih evropskih zemalja, to iskoristiti.
Mada je rano da se išta tvrdi. :D


Po meni izdajnicki mediji postoje. I istorija je to pokazala.
U Srbiji je tokom Nedicevog perioda postajao saljivi casopis Bodljikavo prase.
Pristup je slican tao i N1, na neki populisticki sa nekim (meni odvratnim) humorom promijeniti shvatanje naroda, u njihovom slucaju diskreditovati saveznike. Hebes to i ako nesto pogode.
Pristup o nekoj istini koja moze biti izrecena od strane svakog medija, za mene je previse idealisticki, nerealan i zanemaruje osnovnu bit svakog medija: da zarade pare i da promovisu ideologiju.

Nije to Vucicev ili Seseljev pogled, vec pogled svakog politicara na svijetu, vjerujem da si tu terminologiju pokupio na N1. Seselj ce mozda otvoreno da ih nazove izdajnicima, jer je on obicni poslanik. Vucic je predsjednik drzave, pa ce da ih nazove samo americkim medijom.
Zapad, koga N1 toliko idealizuje, ce neki ruski medij poput RT, nazvati prokremljskim ili bliskim Putinom. Neki obicni poslanik u parlamentu ide do toga da ih okarakterise da su podrzavaci masovnog ubice Madura.

Dolazimo do tacke za koju se u potpunosti slazemo, to je da je Hepi sranje ali da se moze izvuci neki dobar zakljucak sa njihovih emisija. Sad tvoj zakljucak ja ne mogu bas shvatiti, tesko mi je povjerovati da su Aljosa i Maric prokljuvali novi svjetski poredak. Hepi i ti mediji i prije su bili proistocni orijentisani.

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 30 ožu 2020, 14:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Vučić je tako patetičan, muka ga gledati više od 10 sekundi.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 35515 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 818, 819, 820, 821, 822, 823, 824 ... 1421  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 107 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO