HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 05:40.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 35515 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 821, 822, 823, 824, 825, 826, 827 ... 1421  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 06 tra 2020, 16:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Vladimir RUS je napisao/la:
Graničar18 je napisao/la:
Ne brini Robie sve vidi.

Zato i ne nasjeda na Carmellovu igru gluvih telefona.

podrinje je napisao/la:

Videti sve ne znači i sve pravilno razumeti.

Upravo tako! Nadam se da čitaš ovo, Šeksone.


Ja se nadam da to ne shvata lično, nije loš čovek ne mogu da grešim dušu.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 06 tra 2020, 18:46 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić primio je danas pismo predsednika Republike Turske Redžepa Tajipa Erdogana, koje prenosimo u celosti.


"Poštovani predsedniče, dragi prijatelju,

Želeo bih da izrazim svoje najiskrenije saučešće povodom svih izgubljenih života Vaših građana, između ostalih državnog sekretara Ministarstva za zaštitu životne sredine g. Branislava Blažića, usled pandemije COVID-19 koja predstavlja veliku opasnost za ceo svet. Nadam se da ćemo u najkraćem mogućem roku prebroditi ovu tešku situaciju.

Siguran sam da će efikasne mere koje ste preduzeli od prvog dana borbe protiv pandemije COVID-19 doprineti da se ova krizna situacija prebrodi sa najmanjim mogućim gubicima. Želim Vam uspeh u Vašim naporima. Nadam se da će medicinska oprema, koju ćemo poslati u Vašu zemlju ove nedelje, pored setova za testiranje koje smo Vam prethodno dostavili, predstavljati našu podršku prijateljima iz Srbije u njihovoj borbi protiv pandemije.

Ovom prilikom bih želeo da izrazim želju da uskoro, kada se prevaziđe kriza, ugostim Vašu Ekselenciju u Turskoj. Takođe, upućujem Vam najsrdačnije želje za Vaše zdravlje i sreću, kao i blagostanje i dobrobit prijateljskog naroda“ navodi se u pismu predsednika Republike Turske Redžepa Tajipa Erdogana.


Redžep Tajip Er Dragan kaže da glasamo za Zukorlića, na svim nivoJima!

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 06 tra 2020, 18:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Iskreno, i Zuki bi bio manja štetočina od ovog mešanca. Dosta ga je bilo, 2012. su zajašili, vreme je za fajront i tavorenje SNS-a u podzemnim vodama srpske opozicije.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 06 tra 2020, 19:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
podrinje je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Zato i ne nasjeda na Carmellovu igru gluvih telefona.


Upravo tako! Nadam se da čitaš ovo, Šeksone.


Ja se nadam da to ne shvata lično, nije loš čovek ne mogu da grešim dušu.

Šta god.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 06 tra 2020, 19:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Režim se ne pobjeđuje van sistema, već unutar istog. Vučić pobjeđuje zatošto je nakon 13 godina van vlasti, došlo njegovo vrijeme. Opozicija će se navjerovatnije načekati još možda kojih nekoliko godina. :neznam

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 06 tra 2020, 19:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
aleksije radicevic je napisao/la:
Đorđe Vukadinović: Vučić je svestan da su mu penzioneri glavna biračka baza, ali i potencijalna opasnost - zato ih u saopštenjima stalno ubeđuje da su mere uvedene za njihovo dobro
http://www.nspm.rs/hronika/djordje-vuka ... alphabet=l

Citat:
Politički analitičar Đorđe Vukadinović ukazuje da su penzioneri lavovski i ubedljivo glavni deo biračkog tela naprednjaka.

Njegovi nastupi, njihov broj i ton obraćanja pokazuju da je svestan činjenice da su mu oni osnovna biračka baza ali i potencijalna opasnost. Koliko je realna ta opasnost sada je teško reći i to će zavisiti od ishoda čitave priče o korona virusu

– Oni u milionskom broju glasaju za SNS, uz aktiviste, profitere odnosno one koji od glasanja imaju koristi i sigurne glasove. Više od milion penzionera glasalo je za prošle predsedničke izbore, odnosno 70 odsto penzionera je glasalo za Vučića. Treba reći da su ti i oni koji glasaju za socijaliste – kaže on. Kako dodaje, zato nije slučajno što Vučićeve poruke, osim objektivnog i zdravstvenog aspekta, imaju i taj politički motiv koji otkriva njegovu želju da ne izgubi taj deo birača.

– Ne može se sada precizno reći hoće li on izgubiti i koliko, ali njegovi nastupi, njihov broj i ton obraćanja pokazuju da je svestan činjenice da su mu oni osnovna biračka baza ali i potencijalna opasnost. Koliko je realna ta opasnost sada je teško reći i to će zavisiti od ishoda čitave priče o korona virusu – navodi Vukadinović.

Prema njegovim rečima, tvrđi deo penzionera koji ga podržava, podržava i mere, ali drugi deo je nezadovoljan i postoji opasnost da se oni možda razočaraju.

– Zato ih on stalno ubeđuje i podseća da to radi za njihovo dobro. Ne mislim da će biti velikih pomeranja. Deo će se verovatno osuti, pogotovo oni koji nisu imali velike koristi. Ali nije isključeno i da pridobije deo penzionera koji inače nisu bili njegovi ali koji će biti dirnuti „pažnjom“ koju on pokazuje. Dakle, biće i osipanja, a možda i priliva pogotovo ako „rat protiv korone“ koji je on proglasio, bude proglašen kao uspeh i pobeda – ukazuje naš sagovornik.

Na pitanje kome će se odliti razočarani, Vukadinović odgovara da misli da neće ići daleko.

– Možda ka SPS, ili će otići u apstinente ili ka (Aleksandru) Šapiću. Najmanje će se opozicija okoristiti – zaključuje Vukadinović.

Podrška izgleda nije jednodušna

Đorđe Vukadinović ukazuje i na napor koji ulažu vlast i mediji koji je podržavaju da otklone svaku sumnju da su mere zakasnile. „Nije siguran kako reaguje populacija, posebno penzioneri, pa se povlači i istura lekare u prvi plan. Verovatno ima istraživanja koja pokazuju da podrška, iako većinska, nije jednodušna“, navodi Vukadinović.

(Danas)

Penzioneri su inače najodanija kategorija ljudi vlasti.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 07 tra 2020, 04:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
79 ГОДИНА ОД НАПАДА НАЦИСТИЧКЕ НЕМАЧКЕ НА КРАЉЕВИНУ ЈУГОСЛАВИЈУ

На данашњи дан пре 79 година, 6. априла 1941. нацистичка Немачка напала је Краљевину Југославију.

У безумном бомбардовању Београда којим је отпочео Други светски рат у нашој земљи, погинуо је велики број цивила, а иако малобројнијe и лошије опремљенo, лудилу нападача се херојски супротставило Југословенско краљевско ратно ваздухопловство и посебно 6. ловачки пук.

Нека је вечна слава и хвала херојима априлског рата и свим невиним жртвама нацистичког безумља!

_________________________________________________________

79 YEARS SINCE THE ATTACK OF NAZI GERMANY ON THE KINGDOM OF YUGOSLAVIA

On this day 79 years ago, April 6th 1941, Nazi Germany attacked Kingdom of Yugoslavia.

It was the beginning of WW2 in our country. Enormous number of civilians died in the mindless bombing of Belgrade and other cities. Although fewer in number and less well equipped, the Royal Yugoslav Air Force and especially the 6th Fighter Regiment heroically opposed to the attackers.

We must never forget the heroes of the April war and the innocent victims of the Nazi madness!

slika

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 07 tra 2020, 05:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Masovna tuča migranata u Obrenovcu
http://www.politika.rs/sr/clanak/451707 ... -Obrenovcu

Citat:
Sve je krenulo od naizgled bezazlene svađe, a pretvorilo se u masovnu tuču. Sve su izlomili, a neki su uspeli i da napuste centar. Međutim, ubrzo su svi vraćeni. Napali su i ljude iz Komeserijata za izbeglice”, navode beogradski mediji.


Red slavne prošlosti, red realnosti...

Nebo i zemlja.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 07 tra 2020, 14:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Izvesni Miroslav Parović ovih dana govori da Vučić koristi vanredno stanje kao priliku da uveze što više migranta u Srbiju.
Slično govori i Srđan Nogo. Nešto ranije je o tome govorio Boško Obradović, a još ranije Vuk Jeremić.

Što znači da se AV opredelio za neoliberalne pokrovitelje.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 07 tra 2020, 14:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Nivo lažnih vijesti.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 07 tra 2020, 14:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Vladimir RUS je napisao/la:
Nivo lažnih vijesti.


Incidenti se dešavu. Osim u Obrenovcu, desilo se i u Krnjači!
https://www.in4s.net/parovic-da-li-je-n ... -u-srbiji/

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 07 tra 2020, 15:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
aleksije radicevic je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Nivo lažnih vijesti.


Incidenti se dešavu. Osim u Obrenovcu, desilo se i u Krnjači!
https://www.in4s.net/parovic-da-li-je-n ... -u-srbiji/


Iz proverenih izvora znam da je Parović na prošlim parlamentarnim izborima imao zadatak odvlačenja jednog broja glasača desne orijentacije, zna se s kimu dogovoru. Sad je opozicionar i Srbenda ipo.

Tako da... Gade mi se svi političari od reda. Za medije su svi jako zabrinuti za sudbinu Srbije, a ne rade ništa! Mogu samo da zamislim kako je porodicama koje žive ulicu dve dalje od te obrenovačke kasarne.

Još za vreme poplava 2014 mi je postalo jasno da je Vučić specifična vrsta ludaka i da smo mi s njim u problemu kao društvo. Za migrante nemam komentar, u lice su nam lagali u martu da će biti držani u prihvatnim centrima i da to čuva vojska, ja ih na putu s posla ovih dana ponovo viđam po ulicama.

Za laž u Srbiji se više niko ni ne poziva na odgovornost, laž je dobila javni legitimitet.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 07 tra 2020, 16:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
podrinje je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Incidenti se dešavu. Osim u Obrenovcu, desilo se i u Krnjači!
https://www.in4s.net/parovic-da-li-je-n ... -u-srbiji/


Iz proverenih izvora znam da je Parović na prošlim parlamentarnim izborima imao zadatak odvlačenja jednog broja glasača desne orijentacije, zna se s kimu dogovoru. Sad je opozicionar i Srbenda ipo.

Tako da... Gade mi se svi političari od reda. Za medije su svi jako zabrinuti za sudbinu Srbije, a ne rade ništa! Mogu samo da zamislim kako je porodicama koje žive ulicu dve dalje od te obrenovačke kasarne.

Još za vreme poplava 2014 mi je postalo jasno da je Vučić specifična vrsta ludaka i da smo mi s njim u problemu kao društvo. Za migrante nemam komentar, u lice su nam lagali u martu da će biti držani u prihvatnim centrima i da to čuva vojska, ja ih na putu s posla ovih dana ponovo viđam po ulicama.

Za laž u Srbiji se više niko ni ne poziva na odgovornost, laž je dobila javni legitimitet.


Parović je bio kandidat i na predsedničkim. Pričalo se da je Vučićev potrčko. Sad upućuje na objektivni problem i na pravog krivca. Koj će da ga zna...

https://www.youtube.com/watch?v=99Lpd284U30

Robert Valdec ovde tvrdi da im srpska Poštanska štedionica izdaje kreditne kartice. Sugeriše da je neki dogovor proistekao između Vučića i Soroša Jr. a sastajali su se više puta.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 07 tra 2020, 16:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
aleksije radicevic je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Nivo lažnih vijesti.


Incidenti se dešavu. Osim u Obrenovcu, desilo se i u Krnjači!
https://www.in4s.net/parovic-da-li-je-n ... -u-srbiji/

A evo i potvrde.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 07 tra 2020, 16:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8165
izgleda se poštuju mjere zabrane kretanja,

ustvari i ne znam koliko je ovo mjesto krcato šetačima inače.



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 07 tra 2020, 17:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
i_jopet je napisao/la:
izgleda se poštuju mjere zabrane kretanja,

ustvari i ne znam koliko je ovo mjesto krcato šetačima inače.


Kralja Milana na koju se nastavlja Terazije. Glavna ulica u gradu. Centar centra. Krcato je šetačima inače.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 07 tra 2020, 17:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
aleksije radicevic je napisao/la:
podrinje je napisao/la:

Iz proverenih izvora znam da je Parović na prošlim parlamentarnim izborima imao zadatak odvlačenja jednog broja glasača desne orijentacije, zna se s kimu dogovoru. Sad je opozicionar i Srbenda ipo.

Tako da... Gade mi se svi političari od reda. Za medije su svi jako zabrinuti za sudbinu Srbije, a ne rade ništa! Mogu samo da zamislim kako je porodicama koje žive ulicu dve dalje od te obrenovačke kasarne.

Još za vreme poplava 2014 mi je postalo jasno da je Vučić specifična vrsta ludaka i da smo mi s njim u problemu kao društvo. Za migrante nemam komentar, u lice su nam lagali u martu da će biti držani u prihvatnim centrima i da to čuva vojska, ja ih na putu s posla ovih dana ponovo viđam po ulicama.

Za laž u Srbiji se više niko ni ne poziva na odgovornost, laž je dobila javni legitimitet.


Parović je bio kandidat i na predsedničkim. Pričalo se da je Vučićev potrčko. Sad upućuje na objektivni problem i na pravog krivca. Koj će da ga zna...

https://www.youtube.com/watch?v=99Lpd284U30

Robert Valdec ovde tvrdi da im srpska Poštanska štedionica izdaje kreditne kartice. Sugeriše da je neki dogovor proistekao između Vučića i Soroša Jr. a sastajali su se više puta.


Za Parovića budi siguran da nije autentična opozicija, znam dosta novinara privatno. Ako neko zna šta se dešava, znaju vrlo dobro novinari. Drugo je što ne sme da se piše o svemu.

Kod mene se ovakvim nastupima neće iskupiti. Kad mi neko svesno delimično kaže istinu, smatram ga i dalje lažovom. Kad se neko proda pa posle diže dževu oko nečeg što vlast zataškava, i dalje je pizda.

Kasni se u zaključcima, jasno da je Alek regionalni igrač mondijalista, tačnije njihova ekspozitura. kada sam video Tomu i Aleka onomad kako se pognutih glava ko dve Jude spremaju da uđu u američku ambasadu, sve mi je bilo jasno. Cepaju SRS, prave satelit stranku koja će zajašiti posle dosovaca, tako je i bilo.

Da li je Amerika imala opravdanu bojazan od Šešelja, ne verujem. Mislim da su opasniji (iskreniji) ljudi oko njega nego sam Šešelj. Čim se vratio iz Haga čovek pravi cirkus, pali zastave i zajebava se umesto da okupi narod oko najjače opozicione stranke i da radimo što se raditi mora... Sad praktično nemamo autentičnu opoziciju, a SRS se izduvao kao cepelin nakon trećeg Jude, Martinovića i njemu sličnih. Čak ne zalazim u to jesu li opozicionari levičari ili nacionalisti, sve plastika, falš...

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 08 tra 2020, 00:56 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Mislim da je moja opcija društvenog uređenja najprihvatljivija. Nema vođe ali ma kralja i visoko stručnih ljudi koji bi činili vladu.

Mogli bismo biti i pošteni i setiti se prvih dana nakon odlaska Miloševića. Jesmo li mislili isto što i danas?

Veliki Volter je rekao: Oni koji nikada ne povlače svoje mišljenje više vole sebe nego istinu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 08 tra 2020, 01:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
podrinje je napisao/la:
Za Parovića budi siguran da nije autentična opozicija, znam dosta novinara privatno. Ako neko zna šta se dešava, znaju vrlo dobro novinari. Drugo je što ne sme da se piše o svemu.

Kod mene se ovakvim nastupima neće iskupiti. Kad mi neko svesno delimično kaže istinu, smatram ga i dalje lažovom. Kad se neko proda pa posle diže dževu oko nečeg što vlast zataškava, i dalje je pizda.

Kasni se u zaključcima, jasno da je Alek regionalni igrač mondijalista, tačnije njihova ekspozitura. kada sam video Tomu i Aleka onomad kako se pognutih glava ko dve Jude spremaju da uđu u američku ambasadu, sve mi je bilo jasno. Cepaju SRS, prave satelit stranku koja će zajašiti posle dosovaca, tako je i bilo.

Da li je Amerika imala opravdanu bojazan od Šešelja, ne verujem. Mislim da su opasniji (iskreniji) ljudi oko njega nego sam Šešelj. Čim se vratio iz Haga čovek pravi cirkus, pali zastave i zajebava se umesto da okupi narod oko najjače opozicione stranke i da radimo što se raditi mora... Sad praktično nemamo autentičnu opoziciju, a SRS se izduvao kao cepelin nakon trećeg Jude, Martinovića i njemu sličnih. Čak ne zalazim u to jesu li opozicionari levičari ili nacionalisti, sve plastika, falš...


Ma šta ima da se iskupljuje (Parović)? Ko je uopšte ikada računao na njega? Minoran, polupoznat lik.

Šešelj, Vučić, Toma, sve je to isti radikalski šljam. Svađaju se i mire se, nemaju principe, ne drže do reči ni kad se zakunu na Jevanđelju, Bože oprosti.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 08 tra 2020, 01:19 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Uvek je vrh neke stranke/partije najgori a članstvo može biti sasvim ok. Mogu navesti i primer.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 08 tra 2020, 01:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Ksenija je napisao/la:
Uvek je vrh neke stranke/partije najgori a članstvo može biti sasvim ok. Mogu navesti i primer.


Šešelj ne valja, ali Stevo Dragišić je cool? :D
Radikali su zlo, i napredni i šešeljevski. Ko ih sledi ili je izmanipulisan ili ima interes.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 08 tra 2020, 01:42 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Joj, samo nemoj da pomisliš kako sam za tu opciju. Fuj! Rekoh, članovi mogu biti vrlo korektni, borbeni tamo gde treba ali, oni su samo marginalni. Stevu Dragišića poznajem još dok je bio neki faktor u Zemunskoj opštini.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 08 tra 2020, 04:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ksenija je napisao/la:
Mislim da je moja opcija društvenog uređenja najprihvatljivija. Nema vođe ali ma kralja i visoko stručnih ljudi koji bi činili vladu.

Mogli bismo biti i pošteni i setiti se prvih dana nakon odlaska Miloševića. Jesmo li mislili isto što i danas?

Veliki Volter je rekao: Oni koji nikada ne povlače svoje mišljenje više vole sebe nego istinu.

Poitičari ne moraju da budu stručni ljudi. Za politiku ti treba skroz drugi set sposobnosti nego za usko stručne oblasti. Njihovi pomoćnici i savetnici treba da budu stručni ljudi, sami ministri to ne moraju, od njih da se traži da budu dobri organizatori, da umeju da nateraju ljude da urade posao koji treba uraditi, da umeju da povežu prave ljude u tim koji će to najbolje odraditi. Ministar ne mora da bude vrhunski stručnjak u oblasti ministsrstva koje vodi, to treba da budu njegovi savetnici i pomoćnici, od ministra se očekuju skroz drugi talenti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 08 tra 2020, 07:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Ksenija je napisao/la:
Uvek je vrh neke stranke/partije najgori a članstvo može biti sasvim ok. Mogu navesti i primer.


Nama su poslovično truli knezovi, a kmetstvo odano srpstvu. To nas najviše i sapliće kroz istoriju, odnarođena elita.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 08 tra 2020, 14:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Sveštenik Nenad Ilić: Vrh SPC previše čvrsto vezan uz vlast, Zabrana okupljanja treba da se poštuje, ali ne dolazi u obzir zabrana pričešća; Svaku vlast treba kritikovati, utoliko više onu koja grabi veća ovlašćenja

http://www.nspm.rs/hronika/svestenik-ne ... alphabet=l

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 35515 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 821, 822, 823, 824, 825, 826, 827 ... 1421  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 61 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO