HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 06:39.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 15361 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 615  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 27 pro 2019, 23:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69288
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
weasel je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Pala je tek kad smo se borili protiv 250 000 Srba Krajine, a ne protiv 6 milijuna Srba iz Srbije.

To je ipak bar 15 puta slabiji protivnik.

U situaciji puno bolje naoruzanosti Vojska Srbije (JNA) nas je pregazila usprkos dobro pruženom otporu i većoj motivaciji: u situaciji ravnopravne naoruzanosti to je otprilike remi sa Srbijom.

Zato Hrvatskoj ne trebaju balkanoidni mitovi nego F16, haubice i PZO, mada smo sa Srbijom riješili račune vise manje.

JNA je uz onoliku prednost realno trebala izbiti na Austrijsku granicu u 2 tjedna. A mi smo se ipak obranili naravno uz određene gubitke. Da je situacija bila obrnuta pa mi bi njih ispalili sve kolektivno preko Drine.


Pa vjerojatno bi, ali ne radi junaštva i vjestine ratovanja nego radi

-slabe gustoće naseljenosti i nepostojanja velikih gradova, te tada velike izmiješanosti stanovnistva u BiH (Banja Luka kao jedini veci grad opet imala 45% nesrpskog stanovnistva).
-odvojenosti od Srbije i hrpe srpskih enklava
-i postavlja se naravno pitanje sto s tolikim prostorom kojeg Hrvati ne mogu naseliti, tu automatski nastaje dzamahirija i islamska država

Hrvati uopće nikada nisu bili poznati kao ratnici, sasvim prosječni za Europu.

Na Balkanu su jedino Crnogorci donekle militantno raspolozeni i prije 500 godina oni ludi Turci, mada su njih Turci ostavljali na miru jer su bili u brdu i ništa poreza od njih nisu mogli ubrati, i preko njih su i Srbi preuzeli taj mit o vještini ratovanja, mada na Balkanu nema nikakvih ni Kozaka ni janjičara.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 27 pro 2019, 23:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4443
Lokacija: Grobnik
Rukavina je napisao/la:
dane-croatia je napisao/la:

Što budu Crnogorci dalje od Srba i njihova utjecaja, bit će bogatiji...


Ko o čemu, vojnik o skraćenju, kurva o poštenju...


Ili Rukavina o antičkim Srbima... :zubati

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 27 pro 2019, 23:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20861
Robbie MO je napisao/la:
weasel je napisao/la:
JNA je uz onoliku prednost realno trebala izbiti na Austrijsku granicu u 2 tjedna. A mi smo se ipak obranili naravno uz određene gubitke. Da je situacija bila obrnuta pa mi bi njih ispalili sve kolektivno preko Drine.


Pa vjerojatno bi, ali ne radi junaštva i vjestine ratovanja nego radi

-slabe gustoće naseljenosti i nepostojanja velikih gradova, te tada velike izmiješanosti stanovnistva u BiH (Banja Luka kao jedini veci grad opet imala 45% nesrpskog stanovnistva).
-odvojenosti od Srbije i hrpe srpskih enklava
-i postavlja se naravno pitanje sto s tolikim prostorom kojeg Hrvati ne mogu naseliti, tu automatski nastaje dzamahirija i islamska država

Hrvati uopće nikada nisu bili poznati kao ratnici, sasvim prosječni za Europu.

Na Balkanu su jedino Crnogorci donekle militantno raspolozeni i prije 500 godina oni ludi Turci, mada su njih Turci ostavljali na miru jer su bili u brdu i ništa poreza od njih nisu mogli ubrati, i preko njih su i Srbi preuzeli taj mit o vještini ratovanja, mada na Balkanu nema nikakvih ni Kozaka ni janjičara.

Slažem se da bi u takvoj situaciji naše “cvijeće” profitiralo a mi bi sigurno ispali naivni. Međutim ne slažem se da Hrvati nisu ratnički narod. To naprosto nije istina. Od kad postoji moderna europa s državama i narodima nema rata gdje nas nema i gotovo uvijek nas hvale odnosno preziru ovisno o perspektivi. Istina je da smo ratovali za tuđe interese ali to ne umanjuje junaštvo tih ljudi. Kakvi crnogorci ratnici, pa na ta tri brda su pravili sačekuše Turcima i od toga dalje nisu makli dok smo mi oteli zastavu Friedrichu velikom, marširali u Moskvu s Napoleonom, potukli Šveđane u tridesetogodišnjem ratu, spasili cara i monarhiju 1848. godine, obranili Sloveniju i zapad KuK monarhije na Soči. Popis nema kraja...

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 27 pro 2019, 23:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10158
Lokacija: Banja Luka
Elem , ovo što Milošević priča je samo pola istine , tačnije poluistina .

Slobo , nikad crveniji u licu je zaboravio pomenuti da je on bio selektor . On je određivao taktiku , kad se braniš , kad napadaš , ratnog ''kapitena''...bukvalno sve.
One koje je odredio , bili su ajd da kažem tako , tanki...Da li slučajno ?
Evo recimo , da to uporedimo sa nama ovdje...
Ne smijem ni pomisliti šta bi bilo da je naš ''ratni kapiten '' umjesto izuzetnog Mladića bio , npr Kukanjac...Pičqa koja je u Dobrovoljačkoj prvo izvukla svoje guzove , a neikusne klince ostavila Muslimanima za mezu . Tako nešto Mladiću se nikad nije moglo dogoditi . I Muslimanima ni na pamet nebi palo da izigraju dogovoreno . Znali su , da bi im se mrtve majke nayaebao . Znači , imali smo pravog na čelu vojske .
Koga god danas da pitaš , ko je bio na čelu VRS , znao bi..A kada bi pitao za komadanta VRSK , znao bi samo poneko.

Sjećam se susreta sa jednim rođakom , koji je 93. bio nekim poslom u Benkovcu...
Pitao sam ga , znajući sam , kao i svi ovdje, da će Hrvati kad tad napasti...
Spremaju li se Krajišnici za to . kopaju li rovove, utvrđuju li se ..?
Niko , ništa..bio je njegov odgovor .
Nikako mi to nije bilo jasno .
A ko je trebao da to organizuje (što milom, što malo manje milom )?
Narod , ko narod...
Da im je bio neko poput Mladića, na čelu VRSK /a nije da ih nema među Srbima ) , Hrvatska u najmanju ruku , ne bi prošla tako jeftino..
Nije isključeno da bi u njoj napunio mnoge bolnice i mrtvačnice , a onda ...ko zna, ko zna ?

Dakle ništa nije bilo ko što izgleda . Osim posljedica.

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 27 pro 2019, 23:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69288
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
weasel je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Pa vjerojatno bi, ali ne radi junaštva i vjestine ratovanja nego radi

-slabe gustoće naseljenosti i nepostojanja velikih gradova, te tada velike izmiješanosti stanovnistva u BiH (Banja Luka kao jedini veci grad opet imala 45% nesrpskog stanovnistva).
-odvojenosti od Srbije i hrpe srpskih enklava
-i postavlja se naravno pitanje sto s tolikim prostorom kojeg Hrvati ne mogu naseliti, tu automatski nastaje dzamahirija i islamska država

Hrvati uopće nikada nisu bili poznati kao ratnici, sasvim prosječni za Europu.

Na Balkanu su jedino Crnogorci donekle militantno raspolozeni i prije 500 godina oni ludi Turci, mada su njih Turci ostavljali na miru jer su bili u brdu i ništa poreza od njih nisu mogli ubrati, i preko njih su i Srbi preuzeli taj mit o vještini ratovanja, mada na Balkanu nema nikakvih ni Kozaka ni janjičara.

Slažem se da bi u takvoj situaciji naše “cvijeće” profitiralo a mi bi sigurno ispali naivni. Međutim ne slažem se da Hrvati nisu ratnički narod. To naprosto nije istina. Od kad postoji moderna europa s državama i narodima nema rata gdje nas nema i gotovo uvijek nas hvale odnosno preziru ovisno o perspektivi. Istina je da smo ratovali za tuđe interese ali to ne umanjuje junaštvo tih ljudi. Kakvi crnogorci ratnici, pa na ta tri brda su pravili sačekuše Turcima i od toga dalje nisu makli dok smo mi oteli zastavu Friedrichu velikom, marširali u Moskvu s Napoleonom, potukli Šveđane u tridesetogodišnjem ratu, spasili cara i monarhiju 1848. godine, obranili Sloveniju i zapad KuK monarhije na Soči. Popis nema kraja...


Bili su dobra pješadija ko sto su danas dobri baustelci za iste te “elitnije” narode.

No nije postojala tradicija nikakve elitnije vojske, konjanici, tradicionalne ratničke obitelji i vitezovi Itd, medju činovnicima daleko ispodprosječno zastupljeni. Austrijanci bi skupili ljude s polja i obećali im benefite.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 27 pro 2019, 23:56 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Graničar18 je napisao/la:
KASAP je napisao/la:
Ja Hrvatima ne zelim nestanak. Stavise, zalazem se za to da dobijete federalnu jedinicu, kao sto ju imaju i Srbi.

A jadničak,gdje bi ti to želio,isto ko ni što Srbima ne želiš ? Samo islamizam izvire iz tebe. Jelda "điha-điha" iliti "granica"?



Tebi fakat nije dobro. Ti ne shvatas da ja nikoga ne mrzim, pa cak ni zeleno-liberale iako mi se organski gade. A Hrvati iz BiH su narod s tamo najduzom tradicijom, tj. katolickom, koja korijene vuce iz vremena Bosanske kraljevine. Kakav bih ja bio zaljubljenik u povijest kad bi me to ostavilo ravnodusnim? Hrvati su takoreci cvijet Bosne i samo covjek koji nije u stanju da se odusevi za istorijske tradicije i ostavstine Hrvatima moze zeliti nestanak. Ja sam takoreci napaljenik na medieval.

A kako s tobom stoje stvari? Ti, kojeg su Hrvati protjerali, kako ti je pisati na njihovom forumu? Je si li im ikad oprostio?

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 27 pro 2019, 23:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10158
Lokacija: Banja Luka
Robbie MO je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Slažem se da bi u takvoj situaciji naše “cvijeće” profitiralo a mi bi sigurno ispali naivni. Međutim ne slažem se da Hrvati nisu ratnički narod. To naprosto nije istina. Od kad postoji moderna europa s državama i narodima nema rata gdje nas nema i gotovo uvijek nas hvale odnosno preziru ovisno o perspektivi. Istina je da smo ratovali za tuđe interese ali to ne umanjuje junaštvo tih ljudi. Kakvi crnogorci ratnici, pa na ta tri brda su pravili sačekuše Turcima i od toga dalje nisu makli dok smo mi oteli zastavu Friedrichu velikom, marširali u Moskvu s Napoleonom, potukli Šveđane u tridesetogodišnjem ratu, spasili cara i monarhiju 1848. godine, obranili Sloveniju i zapad KuK monarhije na Soči. Popis nema kraja...


Bili su dobra pješadija ko sto su danas dobri baustelci za iste te “elitnije” narode.

No nije postojala tradicija nikakve elitnije vojske, konjanici i vitezovi Itd, medju činovnicima daleko ispodprosječno zastupljeni. Austrijanci bi skupili ljude s polja i obećali im benefite.

Što se tiče vojničke tradicije i nekakve '' geneze'' , za Zagorce su Krajišnici bili Donski Kozaci .
Ali ataman im je bio , goli penis.

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 28 pro 2019, 00:08 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Citat:
Protesti ispred ambasade Crne Gore u Beogradu, među njima studenti iz Banje Luke

Ispred Ambasade Crne Gore u Beogradu održava se protest povodom usvajanja Zakona o slobodi vjeroispovijesti u Crnoj Gori, kojim se, navodno, otimaju srpske crkve i crkvena zemlja u toj državi.
Kako prenosi Tanjug, proteste su organizovali studenti Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu, a podršku su im pružili i studenti iz Banje Luke.

Studenti su zatražili od vlasti da inicira sjednicu Vijeća sigurnosti UN-a povodom usvajanja tog zakona, da se 40 ambasadora iz svijeta koji dijele predstavništvo sa Srbijom povuče i da se ambasador Crne Gore u Srbiji Tarzan Milošević proglasi nepoželjnom osobom.

Podsjećamo, u Skupštini Crne Gore poslije ponoći je glasovima vladajuće većine i SDP-a usvojen Zakon o slobodi vjeroispovijesti. Za prijedlog tog zakona glasalo je 45 poslanika, dok su protivnici bojkotovali sjednicu,a kasnije napravili i nerede.


https://www.klix.ba/vijesti/regija/prot ... VpgFmE2Fnk


Je li oni ovo vas zajebavaju, je li Srbi? :D

Tarzana

=))

Milosevica

=))


...poslali kao ambasadora Crne Gore u Beograd.

:smijeh :smijeh :smijeh

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 28 pro 2019, 00:12 
Offline

Pridružen/a: 01 pro 2019, 16:22
Postovi: 269
Svarog je napisao/la:
Rukavina je napisao/la:

Meni ovo sve na jedan prilično zloslutan način liči na uvertiru budućih događaja i okolnosti u Srbiji. Pravoslavlje je na udaru, nema tu državne politike koliko se trude da nam serviraju u vestima iz sata u sat. Crna Gora je potpuno integrisana u sistem zveri, na žalost i Srbija sa ovom vlašću.


Nije prvi put , da je na udaru .
Nego , kad pominješ vlast u Srbiji...Koga bi ti poželio na vlasti u Srbiji ? Ko je alternativa ?
Da si ti vlast , šta bi uradio u ovom trenutku ?
PS( ima još)
Da li bi otvoreno odyebao Zapad i prigrlio Rusiju ?




Ne možeš odjebati zapad, linije komunikacije i raznih oblika saradnje uvek moraju postojati. Taman i da mi nećemo u EU, mnogi ekonomski aranžmani koje imamo sa njima su u našem interesu. Prekid diplomatskih odnosa je praktično objava hladnog rata, pa i uvertira za konkretan. Sa njima sarađuje i Rusija, ne zaboravi da u Savetu bezbednosti sede sa pretežno zapadnim zemljama. I njih kao i nas svako malo nutkaju da uđemo u taj razbojnički NAZO savez. Da zajedno gajimo mak u Avganistanu... Doduše, Rusima to nude drastično diskretnije. Veći su.

Ne vidim brate nikoga kao alternativu, i znam mnogo ljudi koji će ti reći isto. Zašto je tako? Pa jednostavno, Srbija (kao i mnoge druge zemlje) neće Boga. Pa nam Bog ne šalje nikog. Umesto čoveka iz naroda, imamo malog umišljenog Cezara. To je to što možeš dobiti od đavola, kad Boga nećeš. Trećeg nema, i neće biti. Kad se istinski vratimo učenjima svetih otaca, pogledaće nas i Gospod. To tada, ničego.

_________________
"Босански интелектуалац је оксиморон." — Радован Дамјановић


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 28 pro 2019, 00:19 
Offline

Pridružen/a: 01 pro 2019, 16:22
Postovi: 269
dane-croatia je napisao/la:
Rukavina je napisao/la:

Ko o čemu, vojnik o skraćenju, kurva o poštenju...


Ili Rukavina o antičkim Srbima... :zubati


Za to što ti treba da budeš i jesi, moji unosi su suvišni. Slažem se oko toga.

_________________
"Босански интелектуалац је оксиморон." — Радован Дамјановић


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 28 pro 2019, 00:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20861
Robbie MO je napisao/la:
Bili su dobra pješadija ko sto su danas dobri baustelci za iste te “elitnije” narode.

No nije postojala tradicija nikakve elitnije vojske, konjanici, tradicionalne ratničke obitelji i vitezovi Itd, medju činovnicima daleko ispodprosječno zastupljeni. Austrijanci bi skupili ljude s polja i obećali im benefite.

Bili smo im i pješaštvo i časnici. Austrijanci su preko naših leđa napravili carstvo. Zar si zaboravio Zrinske i Frankopane? Pa te dvije obitelji vrijede više i imaju više podviga od pola uštogljenih skorojevića iz europe. Što je s Erdodiyima? S Berislavićima? Mi se itekako možemo ponositit s ratničkim i plemičkim obiteljima s obzirom koliko nas ima. Koliko smo samo generala imali u AU monarhiji. Da nije bilo nas koji smo im tri puta stražnjicu spasiili to njihovo carstvo bi se davno prije 1918. raspalo.
https://povijest.hr/hrvatska/cinjenice-2/
Evo samo neki od istaknutijih...

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 28 pro 2019, 00:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10158
Lokacija: Banja Luka
Rukavina je napisao/la:
Svarog je napisao/la:

Nije prvi put , da je na udaru .
Nego , kad pominješ vlast u Srbiji...Koga bi ti poželio na vlasti u Srbiji ? Ko je alternativa ?
Da si ti vlast , šta bi uradio u ovom trenutku ?
PS( ima još)
Da li bi otvoreno odyebao Zapad i prigrlio Rusiju ?




Ne možeš odjebati zapad, linije komunikacije i raznih oblika saradnje uvek moraju postojati. Taman i da mi nećemo u EU, mnogi ekonomski aranžmani koje imamo sa njima su u našem interesu. Prekid diplomatskih odnosa je praktično objava hladnog rata, pa i uvertira za konkretan. Sa njima sarađuje i Rusija, ne zaboravi da u Savetu bezbednosti sede sa pretežno zapadnim zemljama. I njih kao i nas svako malo nutkaju da uđemo u taj razbojnički NAZO savez. Da zajedno gajimo mak u Avganistanu... Doduše, Rusima to nude drastično diskretnije. Veći su.

Ne vidim brate nikoga kao alternativu, i znam mnogo ljudi koji će ti reći isto. Zašto je tako? Pa jednostavno, Srbija (kao i mnoge druge zemlje) neće Boga. Pa nam Bog ne šalje nikog. Umesto čoveka iz naroda, imamo malog umišljenog Cezara. To je to što možeš dobiti od đavola, kad Boga nećeš. Trećeg nema, i neće biti. Kad se istinski vratimo učenjima svetih otaca, pogledaće nas i Gospod. To tada, ničevo.



Izvini brate , ali to što pišeš mi je previše poetski i nebesko ( zvučiš mi ko moj najbolji prijatelji i kum) . Na žalost , svijet je mnogo prozaičniji i prizemniji , i toga treba biti svjestan . Možda ti zvučim izdajnički , ali mislim da je ''Vučić'' naš današnji maksimum .
Nema harizmu , ima predebele usne , ali radi ono što je u u ovom trenutku moguće.

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 28 pro 2019, 00:26 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Robbie MO je napisao/la:
master_mind_ je napisao/la:
Pala jet su se Srbi usrali od nas i nisu se htjeli boriti


Pala je tek kad smo se borili protiv 250 000 Srba Krajine, a ne protiv 6 milijuna Srba iz Srbije.

To je ipak bar 15 puta slabiji protivnik.

U situaciji puno bolje naoruzanosti Vojska Srbije (JNA) nas je pregazila usprkos dobro pruženom otporu i većoj motivaciji: u situaciji ravnopravne naoruzanosti to je otprilike remi sa Srbijom.

Zato Hrvatskoj ne trebaju balkanoidni mitovi nego F16, haubice i PZO, mada smo sa Srbijom riješili račune vise manje.

Slažem se manje više samo malo zajebavam Srbe, osobite kada su arogantni. Doduše, Krajišnici se nisu niti borili već svi pobjegli. Operacija Oluja je bila predviđena da traje tjednima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 28 pro 2019, 00:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10158
Lokacija: Banja Luka
Lično sam mišljenja , da bi bilo vrjeme , da srpsko - hrvatske sukobe , ostavimo istoriji .
Od nekih novih ,pa i verbalnih, teško da se iko ovajdi. Osim možda kvazi političara .

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 28 pro 2019, 00:36 
Offline

Pridružen/a: 01 pro 2019, 16:22
Postovi: 269
Svarog je napisao/la:
Rukavina je napisao/la:



Ne možeš odjebati zapad, linije komunikacije i raznih oblika saradnje uvek moraju postojati. Taman i da mi nećemo u EU, mnogi ekonomski aranžmani koje imamo sa njima su u našem interesu. Prekid diplomatskih odnosa je praktično objava hladnog rata, pa i uvertira za konkretan. Sa njima sarađuje i Rusija, ne zaboravi da u Savetu bezbednosti sede sa pretežno zapadnim zemljama. I njih kao i nas svako malo nutkaju da uđemo u taj razbojnički NAZO savez. Da zajedno gajimo mak u Avganistanu... Doduše, Rusima to nude drastično diskretnije. Veći su.

Ne vidim brate nikoga kao alternativu, i znam mnogo ljudi koji će ti reći isto. Zašto je tako? Pa jednostavno, Srbija (kao i mnoge druge zemlje) neće Boga. Pa nam Bog ne šalje nikog. Umesto čoveka iz naroda, imamo malog umišljenog Cezara. To je to što možeš dobiti od đavola, kad Boga nećeš. Trećeg nema, i neće biti. Kad se istinski vratimo učenjima svetih otaca, pogledaće nas i Gospod. To tada, ničevo.



Izvini brate , ali to što pišeš mi je previše poetski i nebesko ( zvučiš mi ko moj najbolji prijatelji i kum) . Na žalost , svijet je mnogo prozaičniji i prizemniji , i toga treba biti svjestan . Možda ti zvučim izdajnički , ali mislim da je ''Vučić'' naš današnji maksimum .
Nema harizmu , ima predebele usne , ali radi ono što je u u ovom trenutku moguće.


Matori se polako, jebiga. Moguće da je to, podmitljivost zemaljskim čarima mi je u opadanju. Nemaš se šta izvinjavati, izneo si svoje mišljenje.
Živ bio.

_________________
"Босански интелектуалац је оксиморон." — Радован Дамјановић


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 28 pro 2019, 00:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10158
Lokacija: Banja Luka
Rukavina je napisao/la:
Svarog je napisao/la:


Izvini brate , ali to što pišeš mi je previše poetski i nebesko ( zvučiš mi ko moj najbolji prijatelji i kum) . Na žalost , svijet je mnogo prozaičniji i prizemniji , i toga treba biti svjestan . Možda ti zvučim izdajnički , ali mislim da je ''Vučić'' naš današnji maksimum .
Nema harizmu , ima predebele usne , ali radi ono što je u u ovom trenutku moguće.


Matori se polako, jebiga. Moguće da je to, podmitljivost zemaljskim čarima mi je u opadanju. Nemaš se šta izvinjavati, izneo si svoje mišljenje.
Živ bio.


:001_smile

Dobar si ti .

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 28 pro 2019, 00:44 
Offline

Pridružen/a: 01 pro 2019, 16:22
Postovi: 269
Svarog je napisao/la:
Lično sam mišljenja , da bi bilo vrjeme , da srpsko - hrvatske sukobe , ostavimo istoriji .
Od nekih novih ,pa i verbalnih, teško da iko ovajdi. Osim možda kvazi političara .


Neće to nikad stati rođače, kad proteraju ili ubiju poslednjeg Srbina u Hrvatskoj, napraviće ga ponovo kao krpenu lutku, i spaliće je.
To će biti početak novog poglavlja u povijesti tisućljetne kulture.

_________________
"Босански интелектуалац је оксиморон." — Радован Дамјановић


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 28 pro 2019, 01:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69288
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Svarog je napisao/la:
Lično sam mišljenja , da bi bilo vrjeme , da srpsko - hrvatske sukobe , ostavimo istoriji .
Od nekih novih ,pa i verbalnih, teško da se iko ovajdi. Osim možda kvazi političara .


Sukobi spontanu nestanu onda kad nestanu razlozi za sukobe.

Ili ima spora, ili nema.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 28 pro 2019, 01:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69288
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Tema je Crna Gora.

Sasvim dovoljno se toga dogadja tamo da nema potrebe za offtopicom.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 28 pro 2019, 03:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18587
ДОСТОЈАН! Полицајац из Никшића дао отказ: Нећу да учествујем у акцији против грађана
https://www.in4s.net/policajac-iz-niksi ... -gradjana/

Svaka čast policajcu. Dobro je da im se policija otima kontroli.

Izgleda da Nikšić ne mogu da drže, a severno od njega nikada nisu ni mogli. I Primorje kad bi ustalo, ostala bi samo Podgorica kao mesto gde se rešava sve. Cetinje ionako bi bilo zaobiđeno. Čujem da im je i u Budvi bilo napeto.
Naravno, taktika da se blokiraju gradovi je odlična, ali treba istrajati nekoliko dana, a onda svi u Podgoricu. Drugačije ne bi išlo.

Uhapšeni opozicionari započeli štrajk glađu, što je dobar način da se inostranstvu pošalje poruka o kakvom se režimu radi.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 28 pro 2019, 04:12 
Offline

Pridružen/a: 12 pro 2019, 00:14
Postovi: 780
Pa evo. Gdje god su Srbi tu je belaj. Prosto ko pasulj. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 28 pro 2019, 04:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18587
Politikant je napisao/la:
Pa evo. Gdje god su Srbi tu je belaj. Prosto ko pasulj. :D


Ispravka! Gde su antisrbi tu je belaj. :D

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 28 pro 2019, 04:48 
Offline

Pridružen/a: 12 pro 2019, 00:14
Postovi: 780
aleksije radicevic je napisao/la:
Politikant je napisao/la:
Pa evo. Gdje god su Srbi tu je belaj. Prosto ko pasulj. :D


Ispravka! Gde su antisrbi tu je belaj. :D


U normalnim okolnostima gdje su svi igrači približno jednako brojni davno bi vi bili pacificirani. :D

Svi bi se namirili na vaš račun. I miran balkan. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 28 pro 2019, 09:25 
Offline

Pridružen/a: 01 pro 2019, 16:22
Postovi: 269
aleksije radicevic je napisao/la:
ДОСТОЈАН! Полицајац из Никшића дао отказ: Нећу да учествујем у акцији против грађана
https://www.in4s.net/policajac-iz-niksi ... -gradjana/

Svaka čast policajcu. Dobro je da im se policija otima kontroli.

Izgleda da Nikšić ne mogu da drže, a severno od njega nikada nisu ni mogli. I Primorje kad bi ustalo, ostala bi samo Podgorica kao mesto gde se rešava sve. Cetinje ionako bi bilo zaobiđeno. Čujem da im je i u Budvi bilo napeto.
Naravno, taktika da se blokiraju gradovi je odlična, ali treba istrajati nekoliko dana, a onda svi u Podgoricu. Drugačije ne bi išlo.

Uhapšeni opozicionari započeli štrajk glađu, što je dobar način da se inostranstvu pošalje poruka o kakvom se režimu radi.


Prči se inostranstvu kakve režime ima balkanska gologuzija. Jesi ti video kako francuski panduri depaju radnike? Ljudi gube oči, pa i živote.

Vreme demokratije je iza nas, ovo je doba cezarizma.

_________________
"Босански интелектуалац је оксиморон." — Радован Дамјановић


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 28 pro 2019, 14:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Robbie MO je napisao/la:
Bili su dobra pješadija ko sto su danas dobri baustelci za iste te “elitnije” narode.

No nije postojala tradicija nikakve elitnije vojske, konjanici, tradicionalne ratničke obitelji i vitezovi Itd, medju činovnicima daleko ispodprosječno zastupljeni. Austrijanci bi skupili ljude s polja i obećali im benefite.

Nije točno. 100 godina ratovanja sa Turcima rezultiralo je generacijama ratnika i ratničkoj tradiciji. Ona bi zamrla da nije uspostavljena vojna krajina.

Vojna krajina je bila zaseban sustav sa organizacijom kakvu Europa još nije vidjela. Nije bilo feudalaca i kmetova već slobodni ljudi-ratnici. Ustvari je ona bila tvornica aktivne vojske u svakom trenu spremna da ratuje za cara bilo gdje.

I tako je i bilo, hrvatski su se husari proslavili u skoro svim ratovima u Europi. Dakle ne pješadija, nego konjanici. Od naših husara je npr. nastala kravata. Napoleon je o njima pisao, a Šveđani također imaju loša sjećanja iz ratova katolika i protestanata.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 15361 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 615  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 135 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO