HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 01:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 15361 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 524, 525, 526, 527, 528, 529, 530 ... 615  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 srp 2022, 00:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Citajuci CDM imam utisak da su montenegrini nezadovoljniji ishodom danasnjih desavanja.
Dosli cetnici da im pokvare slavlje. A policija udarila po montenegrinima.

Stoka dosla u Niksic da slavi. Zaboravili su da je ovaj divni mladic sada gradonacelnik!

slika

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 srp 2022, 00:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 18:03
Postovi: 6738
Ako Bog da takav ce i u Podgorici biti za koji mesec, i ostalim vecinskim pravoslavnim opstinama u CG.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 srp 2022, 00:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 ruj 2021, 23:45
Postovi: 3000
Tankosic je napisao/la:
Drzavnost CG je upitna, i bice upitna, sve drugo je neprihvatljivo.

I to da je niko ne pipne, ona ne moze da opstane, kraj price.

I ne samo ona, nego mnoge slicne drzavice.

Bugarska za 20-30 godina ce biti upitna opstanak, a ne CG.

Mogu na Cetinju da imaju drzavu, i to je to.

Upitna su Bejha i Makedonija, komunisticke tvorevine. Crna Gora sama po sebi nije komunisticka tvorevina i ima dugu tradiciju, problem je komunisticka konstrukcija etnickog ideniteta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 srp 2022, 00:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 ruj 2021, 23:45
Postovi: 3000
aleksije radicevic je napisao/la:
Citajuci CDM imam utisak da su montenegrini nezadovoljniji ishodom danasnjih desavanja.
Dosli cetnici da im pokvare slavlje. A policija udarila po montenegrinima.

Stoka dosla u Niksic da slavi. Zaboravili su da je ovaj divni mladic sada gradonacelnik!

slika

A najbolje mi sto su se uhvatili za jednu "Srbijansku" zastavu u moru Crnogorskih Trobojki. Na kraju ce jedino Cetinje i Bar da im ostanu :crying


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 srp 2022, 00:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 ruj 2021, 23:45
Postovi: 3000
Mada i Bar bi mogao da se osvoji, za to imam jednu genijalnu ideju.

Ne znam koliko ste upoznati sa projektom opstine Zeta, verovatno novom opstinom koja ce biti osnovana na mestu trenutne gradske opstine Golubovci pri gradu Podgorici. Posto su Golubovic uporiste pro - srba, kao takvo preterano ubada prst u oko montenegrinima, koji oce da ga odvoje pod plastom "finansijske samostalnosti" i kako bi, naravno ojacali svoju poziciju.

Tako nesto trebalo bi da se uradi sa istocnim delom opstine Bar, koji naseljavaju vecinski muslimani. I mesto Stari Bar, pored grada Bara isto je vecinski muslimansko, ali ne siptarsko, vec slavensko.

Stoga sam dosao na ideju opstine Stari Bar, koja ce ciniti sva ta naseljena mesta na istocnom izlazu iz grada, u kojima je procenat srba izrazito mali. Promovisati to u muslimanskom svetu kao "prvu bosnjacko - muslimansku opstinu na moru", investicije, razvoj, ma sve u 10 :zubati

Naravno, nakon tog cina ostatak opstine Bar ce biti stabilan poput Budve, cvrsto uporiste.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 srp 2022, 00:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Bosonosorg je napisao/la:
Mada i Bar bi mogao da se osvoji, za to imam jednu genijalnu ideju.

Ne znam koliko ste upoznati sa projektom opstine Zeta, verovatno novom opstinom koja ce biti osnovana na mestu trenutne gradske opstine Golubovci pri gradu Podgorici. Posto su Golubovic uporiste pro - srba, kao takvo preterano ubada prst u oko montenegrinima, koji oce da ga odvoje pod plastom "finansijske samostalnosti" i kako bi, naravno ojacali svoju poziciju.

Tako nesto trebalo bi da se uradi sa istocnim delom opstine Bar, koji naseljavaju vecinski muslimani. I mesto Stari Bar, pored grada Bara isto je vecinski muslimansko, ali ne siptarsko, vec slavensko.

Stoga sam dosao na ideju opstine Stari Bar, koja ce ciniti sva ta naseljena mesta na istocnom izlazu iz grada, u kojima je procenat srba izrazito mali. Promovisati to u muslimanskom svetu kao "prvu bosnjacko - muslimansku opstinu na moru", investicije, razvoj, ma sve u 10 :zubati

Naravno, nakon tog cina ostatak opstine Bar ce biti stabilan poput Budve, cvrsto uporiste.


Ja sam misljenja da se moze potkupiti dve hiljade Cetinjana, pa ih instruisati da srbuju. Da se unese razdor medju njima, pa ce se manje baviti ostatkom CG.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 srp 2022, 00:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 ruj 2021, 23:45
Postovi: 3000
aleksije radicevic je napisao/la:
Bosonosorg je napisao/la:
Mada i Bar bi mogao da se osvoji, za to imam jednu genijalnu ideju.

Ne znam koliko ste upoznati sa projektom opstine Zeta, verovatno novom opstinom koja ce biti osnovana na mestu trenutne gradske opstine Golubovci pri gradu Podgorici. Posto su Golubovic uporiste pro - srba, kao takvo preterano ubada prst u oko montenegrinima, koji oce da ga odvoje pod plastom "finansijske samostalnosti" i kako bi, naravno ojacali svoju poziciju.

Tako nesto trebalo bi da se uradi sa istocnim delom opstine Bar, koji naseljavaju vecinski muslimani. I mesto Stari Bar, pored grada Bara isto je vecinski muslimansko, ali ne siptarsko, vec slavensko.

Stoga sam dosao na ideju opstine Stari Bar, koja ce ciniti sva ta naseljena mesta na istocnom izlazu iz grada, u kojima je procenat srba izrazito mali. Promovisati to u muslimanskom svetu kao "prvu bosnjacko - muslimansku opstinu na moru", investicije, razvoj, ma sve u 10 :zubati

Naravno, nakon tog cina ostatak opstine Bar ce biti stabilan poput Budve, cvrsto uporiste.


Ja sam misljenja da se moze potkupiti dve hiljade Cetinjana, pa ih instruisati da srbuju. Da se unese razdor medju njima, pa ce se manje baviti ostatkom CG.

Može i to, al je nestabilnija varijanta. Opasni su Cetinjani. Ovako imaš istinske srbende i pro - srbe, problema bez.

Takođe voleo bih da vidim na šta bi ličila bošnjačko - muslimanska opština na Jadranu i da li bi izgradili 15 džamija od donacija Republike Turske i Kantona Sarajevo u prvom danu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 srp 2022, 00:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 18:03
Postovi: 6738
Evo Aleksije i Bosonogor, mozemo i da spojimo vase planove, napravimo Bar-Cetinje da budu posebna drzava. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 srp 2022, 00:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Crnivuk je napisao/la:
Evo Aleksije i Bosonogor, mozemo i da spojimo vase planove, napravimo Bar-Cetinje da budu posebna drzava. :zubati


Pa ne. Sto ne bi Bar i Cetinje bili mesta gde zive nacionalne manjine unutar celovite srpske CG?! To nije nista neobicno.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 srp 2022, 00:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 18:03
Postovi: 6738
Ja mislim da kad bi ubacili Cetinje u neku buducu zajednicku srpsku drzavu, morali bi tamo neke kampove za preodgoj kao sa Ujgurima da napravimo.

Inace nezavisna CG ne dolazi u obzir, Srpski Svet je spojena Srbija-RS-CG. Jednom kad se Zapad raspadne to moramo da napravimo i pecetarimo do kraja istorije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 srp 2022, 00:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 ruj 2021, 23:45
Postovi: 3000
Po popisu iz 2011. od 13,503 stanovnika naseljenog mesta Bar 6,916 tvrdi da priča srpskim jezikom (51.22%), dok 4,961 priča crnogorskim (36.74%). Dodatnih 424 stanovnika tvrdi da priča srpsko - hrvatskim, hrvatsko - srpskim, crnogorsko - srpski, srpsko - crnogorskim i "maternjim" (šta god to bilo), iliti 3.14%.

Previše je to srba i srbogoraca koje bi pustili niz vodu kad razmislim


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 srp 2022, 00:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 18:03
Postovi: 6738
U Baru i Bijelom Polju mozda ne dobijemo gradonacelnike na sledecim izborima, ali to je nebitno kad cemo da preuzmemo celu drzavu Crnu Goru, kao takvu, cim se Zapad raspadne, sto oni jadi imaju, 300 vojnika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 srp 2022, 00:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Crnivuk je napisao/la:
Ja mislim da kad bi ubacili Cetinje u neku buducu zajednicku srpsku drzavu, morali bi tamo neke kampove za preodgoj kao sa Ujgurima da napravimo.

Inace nezavisna CG ne dolazi u obzir, Srpski Svet je spojena Srbija-RS-CG. Jednom kad se Zapad raspadne to moramo da napravimo i pecetarimo do kraja istorije.


Ma malo subverzije i oni su gotovi. Kupiti nekog raspopa i CPC, to je potkupljiv svet. Da nije ne bi bili u CPC. Pa i u druge strukture unositi razdore i uzivati gledajuci ih sa strane.

URA je zapravo takva taktika - unosenje razdora medju "independiste". Rezultati su odlicni. :neznam

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 srp 2022, 06:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 vel 2022, 18:25
Postovi: 5596
Citat:
Sarajevo i Podgorica postali gradovi -pobratimi, posebna zahvalnost na odnosu prema Srebrenici

Gradonačelnik Podgorice Ivan Vuković i gradonačelnica Sarajeva Benjamina Karić potpisali su danas Sporazum o bratimljenju dva grada.

Kako je navedeno, Podgorica i Sarajevo su kroz vreme dokazali iskreno prijateljstvo i saradnju, pa ovaj događaj predstavlja nastavak razvoja kulturnih, privrednih i drugih odnosa u skladu s tradicionalnim prijateljstvom naroda Crne Gore i Bosne i Hercegovine, prenosi CDM.me.

“Ovaj sporazum predstavlja pečat izvanredne saradnje dva grada u proteklom periodu. On je simbol prijateljstva, bratstva i bliskosti. Imajući u vidu političku istoriju regiona u kom živimo, mislim da mi, kao prvi ljudi glavnih gradova, u tom smislu, nosimo posebnu odgovornost i da smo dužni da pružimo dobar primer i pokažemo pravi put drugim gradovima i državama regiona.

Ovim gestom na neki način ukazujemo i poštovanje prethodnim generacijama koje su gradile prijateljske veze između naša dva grada”, kazao je Vuković i dodao da se Sarajevo izuzetno voli i poštuje u Podgorici, te da će u Glavnom gradu uvek imati podršku.

“Želim da u budućnosti Sarajevo i Podgorica sarađuju još intenzivnije, da radimo na projektima u oblasti infrastrukture, sporta, kulture, nauke, jer su veze među nama iskrene, prožete prijateljstvom i dobrim namerama, jer Crna Gora i Bosna i Hercegovina nemaju otvorenih pitanja, a samim tim naši glavni gradovi imaju sjajnu priliku da sarađuju”, poručila je Karić.

Ona je gradonačelniku Vukoviću u ime svih Sarajki i Sarajlija zahvalila i na odnosu prema Srebrenici.

“Sarajevo i Podgorica su na pravoj strani, na strani istine, pravde, na strani napretka i razvoja i neka tako bude i u budućnosti. Neka večno živi naše prijateljstvo, neka večno žive naši gradovi i neka naši stanovnici što pre osete benefite ovog sporazuma, a sigurna sam da ćemo mi dati sve od sebe”, zaključila je Karić.


https://www.danas.rs/svet/region/saraje ... rebrenici/

Tako se to radi :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 srp 2022, 07:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 18:03
Postovi: 6738
Taj gradonacelnik ide u penziju za tačno 3 meseca, i grad preuzimaju Srbi, pa žele da što više štete naprave Milogorci dok još mogu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 srp 2022, 07:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 vel 2022, 18:25
Postovi: 5596
I onda će poništiti to bratimljenje je li?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 srp 2022, 07:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 18:03
Postovi: 6738
Neće se poništiti, jer nema razloga, ali da je prošlo još 3 meseca, ne bi se nikad pobratimili.

I nije ovo prva šteta koju će pokušati praviti u svojim poslednjim trzajima u Podgorici.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 srp 2022, 07:10 
Offline

Pridružen/a: 21 tra 2022, 06:46
Postovi: 2265
Pitanje bratimljenja gradova je efemerno političko pitanje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 srp 2022, 07:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 vel 2022, 18:25
Postovi: 5596
Ne vidim ništa loše u tome.
BiH i CG svakako imaju dobre odnose i za primjer u regionu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 srp 2022, 07:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 18:03
Postovi: 6738
Mariooo je napisao/la:
Ne vidim ništa loše u tome.
BiH i CG svakako imaju dobre odnose i za primjer u regionu.


Ti Mujo imaš dobre odnose i sa Pamelom Anderson, realno fijuknio si skroz, fiju fiju si mentalno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 srp 2022, 07:23 
Offline

Pridružen/a: 21 tra 2022, 06:46
Postovi: 2265
Ne vidim ni ja ništa loše u bratimljenju Podgorice i Sarajeva. To je vest u rangu toga da su Željo i Radnički iz Kragujevca odigrali pripremnu utakmicu na Zlatiboru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 srp 2022, 07:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 vel 2022, 18:25
Postovi: 5596
Crnivuk je napisao/la:
Mariooo je napisao/la:
Ne vidim ništa loše u tome.
BiH i CG svakako imaju dobre odnose i za primjer u regionu.


Ti Mujo imaš dobre odnose i sa Pamelom Anderson, realno fijuknio si skroz, fiju fiju si mentalno.


Šta god te čini sretnim.
Ako i drkaš na Švarcenegera, tvoja stvar :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 srp 2022, 12:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 ruj 2021, 23:45
Postovi: 3000
sev je napisao/la:
Ne vidim ni ja ništa loše u bratimljenju Podgorice i Sarajeva. To je vest u rangu toga da su Željo i Radnički iz Kragujevca odigrali pripremnu utakmicu na Zlatiboru.

Tako nekako.

Podgorica je jos pobratimljena sa Skopjem, Ankarom i Barijem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 srp 2022, 13:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 srp 2022, 12:46
Postovi: 193
Jeste loše .
To je sad najveća antisrpska osovina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 srp 2022, 13:47 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4146
Mariooo je napisao/la:
Ne vidim ništa loše u tome.
BiH i CG svakako imaju dobre odnose i za primjer u regionu.

I imamo kozije stazu koja spaja dvije države umjesto magistrale. Vlada RS namjerno neće da finansira obnovu puta Foča Šćepan Polje,da bi građani RS ljetovali u Hrvatskoj i tamo ostavljali pare. Prijateljska nam je i HR :herceg_bosna


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 15361 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 524, 525, 526, 527, 528, 529, 530 ... 615  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 69 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO