HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 27 tra 2024, 08:13.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 35517 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 653, 654, 655, 656, 657, 658, 659 ... 1421  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 12 ruj 2015, 14:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Hunter je napisao/la:

Sve to stoji. Al nije osamdeseti isti standard života bio. Nikako. Recimo 1982 čekali smo crni kruv prid dućanom da ušparamo koji dinar, a 1988 ili smo šta smo tili. Plate dobre, samo Ante nije dobar...
Drugo, Slovenci su se prvi okanili štafete i ostali komunistički zajebancija. Grdili ste ih zbog tog, umesto da vidite da to neće dugo držat vodu. Nudili su redefinisanje Jugoslavije, Beograd nije imo sluha. A ne možeš ni cili sedam dana branit pravni poredak u republici koja bi napolje, pa onda drugu do nje mrcvarit četiri godine sve pod legitimitetom šlema sa petokrakom i Ustava...
To je bio grabež za zemlju a ne odbrana slova na papiru.
Svi smi znamo da su petokraka i kokarda iše po Vukovaru ruku pod ruku. Niko drugi u toj vojski skoro pa na nije ni osto. Nuđena vam je i veća autonomija za Srbe u RH nego što je Vojvodina imala, i opet ništa...
Srbi u RH su gubitnici sa veliki "G", ovi u Bosni su štogod i izboksovali sebi. Koliko će to trajat, ne znam. Zasad je tako. Ali najveći teret podnela je sama Srbija, jer nisu oni plaćali rat već poreski obveznici Srbije. Kako kog se krstili. Ko što je i VRS plaćana iz proračuna RS, godinama i nakon rata.


Ante je sproveo reforme 1990. godine, tad je vec duh iz boce bio pusten... to je bilo kasno... a i nisu bile prave reforme...

Islo se na more, povrsno gledano kraj osamdesetih je bio ok... ali iznutra je bilo trulo... Bolji Zivot kao serija je svedok i testament tog vremena, kakvi su odnosi bili medju ljudima, kako je ekonomija bila bedna, administracija, stanje u preduzecima... sve je to bilo suplje, curilo je na sve strane... cuvena recenica Bate Zivotinje, inace grobara - danas ako hoces da uspes, moras bar dvojicu da zakopas... u preduzecu debeli Tasko Nacic stekuje kobasice u rol ormaru... tad je jos smisljena recenica - ne mozes ti toliko malo da me platis, koliko ja mogu malo da radim...

Uzmi u obzir na sve ovo i popustanje komunistickih stega... 60-ih je pusten jos r'n'r, posle svi filmovi gde se vidi sjaj Amerike i zapadnih drustava... gledalo se to sa ceznjom i zaviscu, bili smo marka za bedne Madjare i Cehe, ali tako inferiorni na "zapadni svet"... sve se to skupljalo... dovoljno je bilo samo da se podgreje prica kako smo nekad bili heroji i drzavotvorci, uvek na pravoj strani... to je i podsvesno i svesno pravilo nered u glavama, i bes i agresiju, pa na svaku najavu lomnjave Juge, odgovor je bio - e sad cemo da vam hebemo sve po spisku... niste je ni pravili, a sad hocete da je rusite... ili kako je Sloba govorio - mi mozda ne znamo da radimo, ali znamo da se bijemo...

Zlo vreme... ne ponovilo se... danas, ma kako nije dobro u mnogim sferama, nema vise ni naznake tog malignog sovinizma... nije nestao, ali je duboko zatrpan...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 12 ruj 2015, 14:20 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
Metemma je napisao/la:
Nevjerovatno, ovo je međunarodni incident, čekam protest mađarskog ambasadora...

slika


Blic se odavno prodo -- ne bi ništa dodo. To nisu novine, to je propagandno glasilo određene skupine. Ako kažem koje, opet će mi lupiti ban od nedilju dana. U najboljem slučaju. Ne čitajte novine, koristite mozak. Istražujte, gledajte oko sebe... ne može se istina sakrit od onog koji je istinski traži.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 12 ruj 2015, 14:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
NIsta Blic nije drugaciji nego zapadni tabloidi...

Isti im je i finansijer... ista zvaka... Blic odavno ne kupujem, a bas jutros kupim za burazera i njegovog malog bratanca, koji voli da gleda slike na 6. strani... ima neki Blic dodatak u koji su ubacene dnevne novine... kad pogledamo, unutra Blic od cetvrtka... nije ni od juce, nego hebeni cetvrtak :)

Nisam hteo da idem da im vracam, da se blamiram, da pomisle da sam im ja uvalio novine od cetvrtka, pa im zicam lovu... ali jbt... koji su to indijanci...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 12 ruj 2015, 14:28 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Narode moj moja krvi koja teče kroz mene.Okupili smo se ovde na ovom svetom mestu koje nas ujedinjuje i daje nam snagu da vekovima opstajemo u zlom okruženju.Naši neprijatelji hrvatskog naroda i svega što je hrvatsko po nebrojeni put digli su svoje kame da nas zatru i potpuno unište.Sve što je poštenom hrvatskom čoveku sveto zgaženo je i uništeno.Nama se preti nestankom iz Bosne.Nama se preti klanjem i silovanjem.Vekovima ovo je naš jedini dom.Vekovima ovo je naša sveta zemlja za koju su svoju krv lili naši preci protiv svakog zlotvora koji je nastao na nas.Mi nemamo drugog izbora sem da se borimo.Nam nije ostavljen izbor između mira i rata.Mi imamo samo izbor između borbe i časne smrti i ropstva i polaganog neslavnog umiranja.Sva pravda i Božija i ljudska je na našoj strani.Budućnost naše dece je u našim rukama.
........



Hoćeš da nastavim? :-)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 12 ruj 2015, 14:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 srp 2015, 10:48
Postovi: 618
Hunter je napisao/la:
Inkognito je napisao/la:

Neznam koliko imas godina i dal ima uopste smisla da polemisemo ako neznas kako je zaista bilo u to vreme.Sve vreme sankcije,Sloba ulaze samo u policiju,cenzura,kordoni,batine.Trebalo je imati muda za takve stvari.Kad je srusen svi smo zaista verovali u promene.Al bas zbog te cenzure,neznanja i bukvalno nastavka njegove politike samo kroz druge ljude...posle par godina se moral i nada u promene srusila.

Ne zelim da ti popujem,svako treba da ima svoj stav,al isto tako ne treba da ga namece kao dogmu,pogotovo ne ovde.Udji u politiku ako se nadas da ces nesto da promenis.A veruj mi,vec 8 godina radim na takvom mestu da dobro vidim da su svi nasi politicari jedna te ista ekipa koja se samo vrti u krug.I ma koliko ti cudno zvucalo,bez obzira na partiju,jako dobro se ispomazu kad zatreba.Najbolje sheme,muljaze,profiti...izmedju krvavih protivnika.

Zato ne verujem u promene.Vecina nas ih je procitala.Dok se nesto ne promeni,ovi ne izumru i odumru od politike se ne nadaj boljitku.Nego gledaj sebe i da sto bolje prodjes

ps:ako te uvredilo ono "shabane" jbg IZVINI..a vec sam ti u gornjem postu objasnio razlog pa i ti smanji ulicarsku komunikaciju u razgovoru i bice sve ok


Dobro, izvinjenje prihvaćeno. Plane čovik...
Imam ja dosta godina, i da se sutra probudim u Melburnu teško da bi namako tamo još ovoliko. Ja drugu priču skoro pa da i nemam osim ove... Prošo sam sve i svašta, malo šta u moju korist, ili u mog plemena korist. Opet, dinara socijale nisam isko nikad. Radio sve i svašta, malo zaradio. Sve je to život. Nisam jedini. Sve jasno.
Al mi nije jasno da kad se čupaju stolice po stadionu i gađat se bakljama, mudonja koliko oćeš, kad triba povest narod... trt. Zakažu jaja srbska. Niste to od pridaka naslidili... Čimegod su vam glave punili u škulama. Di vam je sad vožd kad vam triba? Ne mogu vas ja voditi, krstim se s dva prsta više. Ja viru ne mislim minjat ni za Janka ni za Marka. Kako su me krstili tako će me i pokopat.
Politika je ***. A opstanak nije ni ideologija ni vira, već pravo. Nemoj slušat nikog ko ti sugeriše na da nemaš pravo opstat. Ili da su tvoja dica višak na ovom svitu. Nisu. Grizi, napada, nedaj na svoje. Misliš da je nama bilo lako vikovima pod Mađarima? Davali nam titule, sve drugo su gledali da zatru. I opet smo tu, nemaš nas šta vidit, ali Ugarske više nema a mi kolo igramo...


Vidi,ne verujem da si prosao ista gore od mene jer si nacionalna manjina u Srbiji.Jednostavno,bilo je mnogo precih stvari,mnogo izbeglica,iz rata u rat itd.Ko se snasao snasao.

Cilj moje price je da trenutno ne vidim nikog na nasoj politickoj sceni za koga bi vredelo da masa izlazi na ulice i daje mu legitimitet,makar na silu.Sto se mene tice,ni glas vise nikom ne dajem.Kome da dam kad su svi isti.Vise se i ne pitaju,sad nam sa strane diktiraju kako cemo i sta cemo.Ne samo nama,svima na Balkanu,samo zavisi od coveka do coveka dal to moze da proguta ili ne.Vojni udar ne moze jel vojske skoro i da nema,a da narod izadje i da ih sve komplet pobije,i poziciju i opoziciju...gde si to video?

Hteli smo kapitalizam,dobili smo ga u najgorem obliku.Narod navikao da malo ili nikako ne radi a da kakva takva lova kaplje sad ne moze da se snadje.Treba vremena,pogotovo nama koji smo ziveli toliko godina u komunizmu.Zato i mislim da je buducnost u klincima,generacijama koje dolaze neopterecene prosloscu.Nisam ja mator(nemam ni 4 banke) al mislim da je moja generacija osamucena i dezorijentisana.Generacija ceo zivot u tranziciji,koja se naslusala prica kako je bilo dobro pre,pa ratnih prica,sankcija i gladi,nagledala se pljacki...i jako spor napredak ako je ovo stanje u Srbiji i na Balkanu napredak uopste


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 12 ruj 2015, 14:39 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
DzoniBG je napisao/la:
Hunter je napisao/la:

Sve to stoji. Al nije osamdeseti isti standard života bio. Nikako. Recimo 1982 čekali smo crni kruv prid dućanom da ušparamo koji dinar, a 1988 ili smo šta smo tili. Plate dobre, samo Ante nije dobar...
Drugo, Slovenci su se prvi okanili štafete i ostali komunistički zajebancija. Grdili ste ih zbog tog, umesto da vidite da to neće dugo držat vodu. Nudili su redefinisanje Jugoslavije, Beograd nije imo sluha. A ne možeš ni cili sedam dana branit pravni poredak u republici koja bi napolje, pa onda drugu do nje mrcvarit četiri godine sve pod legitimitetom šlema sa petokrakom i Ustava...
To je bio grabež za zemlju a ne odbrana slova na papiru.
Svi smi znamo da su petokraka i kokarda iše po Vukovaru ruku pod ruku. Niko drugi u toj vojski skoro pa na nije ni osto. Nuđena vam je i veća autonomija za Srbe u RH nego što je Vojvodina imala, i opet ništa...
Srbi u RH su gubitnici sa veliki "G", ovi u Bosni su štogod i izboksovali sebi. Koliko će to trajat, ne znam. Zasad je tako. Ali najveći teret podnela je sama Srbija, jer nisu oni plaćali rat već poreski obveznici Srbije. Kako kog se krstili. Ko što je i VRS plaćana iz proračuna RS, godinama i nakon rata.


Ante je sproveo reforme 1990. godine, tad je vec duh iz boce bio pusten... to je bilo kasno... a i nisu bile prave reforme...

Islo se na more, povrsno gledano kraj osamdesetih je bio ok... ali iznutra je bilo trulo... Bolji Zivot kao serija je svedok i testament tog vremena, kakvi su odnosi bili medju ljudima, kako je ekonomija bila bedna, administracija, stanje u preduzecima... sve je to bilo suplje, curilo je na sve strane... cuvena recenica Bate Zivotinje, inace grobara - danas ako hoces da uspes, moras bar dvojicu da zakopas... u preduzecu debeli Tasko Nacic stekuje kobasice u rol ormaru... tad je jos smisljena recenica - ne mozes ti toliko malo da me platis, koliko ja mogu malo da radim...

Uzmi u obzir na sve ovo i popustanje komunistickih stega... 60-ih je pusten jos r'n'r, posle svi filmovi gde se vidi sjaj Amerike i zapadnih drustava... gledalo se to sa ceznjom i zaviscu, bili smo marka za bedne Madjare i Cehe, ali tako inferiorni na "zapadni svet"... sve se to skupljalo... dovoljno je bilo samo da se podgreje prica kako smo nekad bili heroji i drzavotvorci, uvek na pravoj strani... to je i podsvesno i svesno pravilo nered u glavama, i bes i agresiju, pa na svaku najavu lomnjave Juge, odgovor je bio - e sad cemo da vam hebemo sve po spisku... niste je ni pravili, a sad hocete da je rusite... ili kako je Sloba govorio - mi mozda ne znamo da radimo, ali znamo da se bijemo...

Zlo vreme... ne ponovilo se... danas, ma kako nije dobro u mnogim sferama, nema vise ni naznake tog malignog sovinizma... nije nestao, ali je duboko zatrpan...


Ne znate vi ni da se bijete ako se Šiptar i Hrvat pita. Što je najtužnije, a ni radit ne volite baš zdravo.Za svaku se kijavicu u komunizmu u banje išlo. Opet kažem, niste to od pridaka naslidili... Malo je budala danas koje se otimaju za poso od 180 eura, ili kupit kuću od par iljada evra pa guzatoj ženi napravit rakaš dice. Ne praviš ti sinove već vojsku, tako triba mislit...
Jedino da kogod da dosta novaca, uvik i stalno. Zato je tu MMF misija, ko inkvizitori našeg vrimena.

-Pa koliko vam sad triba?
-A joj, pemzije moramo isplatit, biće socijalni nemira. A natalitet loš... pomozite nam.

To sve košta. Ko pandrkne neće plaćat do kraja, al njegova dica oće. I gorko će ga se sitit na grobu jerbo su robovi duga što im je ćaća napravio... Ko ono sa švicarcima.

Ne znam Džoni, ti si odrađivo svoje vrime na drugom mistu, ja u Subotici. Dok rat počo nije Srbi su na (ovdašnji) bili ko rod rođeni. Jebo i tri prsta, pet prstivi... Kuća do kuće, di se nećemo slagat.
Danas... Neću grišit dušu, ima mišani brakova, uvik će ji bit. Ali... Ovo više nije isti grad. Ne možem u dva grada živit u isto vrime da razumim i tvoju priču. Nisam ja laptop da taskujem Ubuntu i Win7. Ima ko i mož, ja nisam od te fele.

Ako ćemo se častit geek terminima, sve je ovo bio veliki i opšti downgrade.

Al ajde da vidimo kako da se rotosiljamo tog defetizma, kraj svita je, Isus samo što nije tu, ljudi kupuju karte za carstvo nebesko... ne grizme ja tu udicu iz dna duše.

Opstanak. Pa sve drugo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 12 ruj 2015, 14:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Koji festival patetike jbt...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 12 ruj 2015, 14:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Hunter je napisao/la:

Ne znate vi ni da se bijete ako se Šiptar i Hrvat pita. Što je najtužnije, ni radit ne volite baš zdravo.


Sad si vec poceo da kenjas...

Pricam normalno, i nemoj ovakve fore da prosipas kao odgovor... tukli su se Srbi u proslosti ozbiljnije nego mnogi drugi, ali se ja na to ne pozivam, niti smatram da je to vazno u ovoj raspravi...

Pitaj Nemce, Amere, Kanadjane ili Australijance kakvi su Srbi radnici... od baustele do inzinjera i lekara...

Hoce da rade i ovde, ali da se taj rad postuje i vrednuje... tu moramo da izgradimo sistem, a to je mukotrpan proces, i dugotrajan... to sto je neko pomislio da ce imati platu 2 milje evra odmah...zajebao se, ali to nije opravdanje za primitivne kapitaliste koji traze robovsku radnu snagu...

Nije nista ista kao pre, ali nije toliko ni lose da bi mracili... bice bolje ako verujemo u to, i ako radimo na tome... ne sutra, ne ni za 5 godina... to ceka mozda nase unuke... najlakse je tresti praznu slamu kako je sve u qrcu, od toga nema vajde, ajde da vidimo kako da popravimo nesto...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 12 ruj 2015, 14:53 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
Inkognito je napisao/la:
Hunter je napisao/la:

Dobro, izvinjenje prihvaćeno. Plane čovik...
Imam ja dosta godina, i da se sutra probudim u Melburnu teško da bi namako tamo još ovoliko. Ja drugu priču skoro pa da i nemam osim ove... Prošo sam sve i svašta, malo šta u moju korist, ili u mog plemena korist. Opet, dinara socijale nisam isko nikad. Radio sve i svašta, malo zaradio. Sve je to život. Nisam jedini. Sve jasno.
Al mi nije jasno da kad se čupaju stolice po stadionu i gađat se bakljama, mudonja koliko oćeš, kad triba povest narod... trt. Zakažu jaja srbska. Niste to od pridaka naslidili... Čimegod su vam glave punili u škulama. Di vam je sad vožd kad vam triba? Ne mogu vas ja voditi, krstim se s dva prsta više. Ja viru ne mislim minjat ni za Janka ni za Marka. Kako su me krstili tako će me i pokopat.
Politika je ***. A opstanak nije ni ideologija ni vira, već pravo. Nemoj slušat nikog ko ti sugeriše na da nemaš pravo opstat. Ili da su tvoja dica višak na ovom svitu. Nisu. Grizi, napada, nedaj na svoje. Misliš da je nama bilo lako vikovima pod Mađarima? Davali nam titule, sve drugo su gledali da zatru. I opet smo tu, nemaš nas šta vidit, ali Ugarske više nema a mi kolo igramo...


Vidi,ne verujem da si prosao ista gore od mene jer si nacionalna manjina u Srbiji.Jednostavno,bilo je mnogo precih stvari,mnogo izbeglica,iz rata u rat itd.Ko se snasao snasao.

Cilj moje price je da trenutno ne vidim nikog na nasoj politickoj sceni za koga bi vredelo da masa izlazi na ulice i daje mu legitimitet,makar na silu.Sto se mene tice,ni glas vise nikom ne dajem.Kome da dam kad su svi isti.Vise se i ne pitaju,sad nam sa strane diktiraju kako cemo i sta cemo.Ne samo nama,svima na Balkanu,samo zavisi od coveka do coveka dal to moze da proguta ili ne.Vojni udar ne moze jel vojske skoro i da nema,a da narod izadje i da ih sve komplet pobije,i poziciju i opoziciju...gde si to video?

Hteli smo kapitalizam,dobili smo ga u najgorem obliku.Narod navikao da malo ili nikako ne radi a da kakva takva lova kaplje sad ne moze da se snadje.Treba vremena,pogotovo nama koji smo ziveli toliko godina u komunizmu.Zato i mislim da je buducnost u klincima,generacijama koje dolaze neopterecene prosloscu.Nisam ja mator(nemam ni 4 banke) al mislim da je moja generacija osamucena i dezorijentisana.Generacija ceo zivot u tranziciji,koja se naslusala prica kako je bilo dobro pre,pa ratnih prica,sankcija i gladi,nagledala se pljacki...i jako spor napredak ako je ovo stanje u Srbiji i na Balkanu napredak uopste


Prijatelju, nećeš ti nikad služit vojsku okružen katolicima koji te siču pogledom jer se krstiš drukčije. Momci s kojima sam ja bio slikali su se za kraj da imaj uspomenu, oni drže tri prsta, ja sidim... Bilo je tu razni reakcija. Nebitno.
Nikad nećeš razumit -- jer ne moraš. A godinu dana smo ili pomije zajedno. Ako baš oćeš, priđu u katolike pa iđu u Gornji Milanovac i pivaj Hosana je na visini...
Ajde da se manemo sporedni stvari. A to jesu sporedne stvari jer su moje iskustvo a ne svačije, ni žena koja ti rodi dicu ne mož znat šta si sanjo ako joj ne kažeš...
Vi se morate okanit televizora, radija, interneta, novina... za početak skupi rodbinu i prijatelje, ko šta i kako misli... pa tako dalje. Vrh je truo i suv. Nije prvi put da suša omlati perčin... Ali koren je živ i misli još dugo rađat ako ćeš se pomučit da drvo obrežeš...
Okani se elite, Turci su davali privilegije, dobijaju je izdajice i danas... pa je opet bilo ustanaka. Prvo shvati šta je tvoja obaveza, prid oltarom i prid ocom i materom. A to nije da se pridaš. Ako nisi vođa -- traži ga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 12 ruj 2015, 15:15 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
DzoniBG je napisao/la:
Hunter je napisao/la:

Ne znate vi ni da se bijete ako se Šiptar i Hrvat pita. Što je najtužnije, ni radit ne volite baš zdravo.


Sad si vec poceo da kenjas...

Pricam normalno, i nemoj ovakve fore da prosipas kao odgovor... tukli su se Srbi u proslosti ozbiljnije nego mnogi drugi, ali se ja na to ne pozivam, niti smatram da je to vazno u ovoj raspravi...

Pitaj Nemce, Amere, Kanadjane ili Australijance kakvi su Srbi radnici... od baustele do inzinjera i lekara...

Hoce da rade i ovde, ali da se taj rad postuje i vrednuje... tu moramo da izgradimo sistem, a to je mukotrpan proces, i dugotrajan... to sto je neko pomislio da ce imati platu 2 milje evra odmah...zajebao se, ali to nije opravdanje za primitivne kapitaliste koji traze robovsku radnu snagu...

Nije nista ista kao pre, ali nije toliko ni lose da bi mracili... bice bolje ako verujemo u to, i ako radimo na tome... ne sutra, ne ni za 5 godina... to ceka mozda nase unuke... najlakse je tresti praznu slamu kako je sve u qrcu, od toga nema vajde, ajde da vidimo kako da popravimo nesto...


Problem je što Srbin za Srbiju neće ni za 200 evra radit, a Švabi bi guzicu lizo za 1400 eura. I u Hrvatskoj je isto, biži ko stigne... A sad kad su vam ovi jebači kamila stigli, ne znam šta će te dobit radit...

Vas je sjebo komunizam, možda i više nego druge zato što se bili republika koja je okuplja ostali pet. Čito sam jedno vrime Politiku s kraja trideseti i pravo veliš, Srbi nisu bili linčine... Ni u kom pogledu. Vrlo se pazilo šta iđe u novine, kako se kaže, kakav utisak ostavlja kod čitaoca... Danas... Od didova triba učit, očevi su već indoktrinirani raznim glupostima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 12 ruj 2015, 18:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
JEBI GROBARE!!! :aleale


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 12 ruj 2015, 19:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 srp 2015, 10:48
Postovi: 618
Carmello Šešelj je napisao/la:
JEBI GROBARE!!! :aleale



:evotigana

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 12 ruj 2015, 19:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Pogledaj semafor. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 13 ruj 2015, 09:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta


:zubati

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 13 ruj 2015, 10:51 
Offline

Pridružen/a: 23 svi 2014, 16:55
Postovi: 1053
Jel ovo neka šala,koji k...

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/590169/Vucic-Lazni-azilanti-u-Nemackoj-nece-posao-vec-novac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 13 ruj 2015, 12:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 srp 2015, 10:48
Postovi: 618
Zadar1993 je napisao/la:


:zubati



samo ti zajebavaj,pa kad se sretnemo u Splitu,a pola Poljuda purgeri koji navijaju za nas :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 13 ruj 2015, 15:36 
Offline

Pridružen/a: 23 svi 2014, 16:55
Postovi: 1053
Hoće li ovo ostat samo na šali ili će se poslije odlaska Vučića ostvariti...

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 13 ruj 2015, 17:02 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
Red Member je napisao/la:
Hoće li ovo ostat samo na šali ili će se poslije odlaska Vučića ostvariti...

slika



slika

Znamo i za gore.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 13 ruj 2015, 17:31 
Offline

Pridružen/a: 23 svi 2014, 16:55
Postovi: 1053
Koliko je danas ,,manje gore,, od prije,osjetli li se neki dašak napretka od Naprednjaka,gledam neke usporedbe,BiH stoji bolje od Srbije po plaćama i penzijama,koliko je vjerovat tim statistikama neznam,ali mi to izgleda pomalo nevjerojatno...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 13 ruj 2015, 18:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Red Member je napisao/la:
Koliko je danas ,,manje gore,, od prije,osjetli li se neki dašak napretka od Naprednjaka,gledam neke usporedbe,BiH stoji bolje od Srbije po plaćama i penzijama,koliko je vjerovat tim statistikama neznam,ali mi to izgleda pomalo nevjerojatno...


U to se ne računaju nezaposleni jer ne primaju platu, tako da je moguće da Bosna ima neki bolji prosjek nekom mađijom...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 13 ruj 2015, 21:36 
Offline

Pridružen/a: 23 svi 2014, 16:55
Postovi: 1053
Kakvom mađijom,
na tlu Srbije nije bilo nikakvih razaranja,ratovanja ni minskih polja ni ostalog kao u BiH tokom devedesetih,da ne spominjem unutarnje uređenje BiH koje je blago rečeno komplicirano,opet ekonomski Srbija slabija (bar po statistikama)
kako to jebote...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 14 ruj 2015, 06:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Red Member je napisao/la:
Kakvom mađijom,
na tlu Srbije nije bilo nikakvih razaranja,ratovanja ni minskih polja ni ostalog kao u BiH tokom devedesetih,da ne spominjem unutarnje uređenje BiH koje je blago rečeno komplicirano,opet ekonomski Srbija slabija (bar po statistikama)
kako to jebote...


Ama nije slabija, govorimo o prosječnoj plati.
Ako u Srbiji radi 80% ljudi a u BiH 60%, moguće je da prosjek bude veći u BiH.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 14 ruj 2015, 15:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Citat:
"Za 20 dana najveća fabrika na Balkanu"

Fabrika za proizvodnju traka najnovije tehnologije u industrijskom pakovanju italijanske kompanije "Vibak", koja se gradi u Jagodini, biće otvorena za 20 dana.

Fabrika je izgrađena u Industrijskoj zoni u Jagodini, na "Koridoru 10" oko 500 metara od međunarodnog autoputa i železničke pruge Beograd - Niš.

"Reč je o najvećoj fabrici u Srbiji i na Balkanu, površine oko 70.000 kvadratnih metara, u kojoj će zaposlenje naći 400 ljudi, a ukupna investiciaj je 70.000.000 evra", rekao je predsednik Skupštine grada Jagodine Dragan Marković - Palma.

U "Vibak Balkani" DOO, rečeno je da je u toku prijavljivanje radnika za zapošljavanje u ovoj fabrici, "koje je posebno intenzivirano od 7. septembra".

Izgradnja Fabrike "Vibak" u Jagodini, počela je 18.decembra 2013. godine, a izgradnja fabrike je finansirana iz direktnog kapitala.

Najvećoj mašini u fabrici, vlasnik kompanije je dao ime "Palma".

Marković je u ranijoj izjavi objasnio da je ta mašina nazvana "Palma" u znak zadovoljstva što je grad ispoštovao maksimalno sve što je obećao prema investitorima.

Fabrika "Vibak" planira izvoz od 150.000.000 evra iz Jagodine, najviše u zemlje istočne Evrope, bivšeg Sovjetskog saveza i u regiju Pacifika.

Izvor: http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2015&mm=09&dd=13&nav_id=1038706

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 15 ruj 2015, 11:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Dveri se uozbiljuju, neloša ekipa na intelektualnom planu, nema Vladana Glišića, ali još uvijek treba da dokažu da su sposobni da vode kokošinjac a ne stranku...

http://www.srpskikulturniklub.com/na-iz ... ni-pokreta

На изборном Сабору Двери изабрани сви руководећи органи Покрета

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji!
PostPostano: 16 ruj 2015, 05:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69357
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Vremenska prognoza u Srbiji :zubati


_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 35517 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 653, 654, 655, 656, 657, 658, 659 ... 1421  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO