HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 03:07.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 35515 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 869, 870, 871, 872, 873, 874, 875 ... 1421  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 23 lip 2020, 14:39 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
Citat:
Moskva -- Beograd do kraja godine očekuje isporuku prve partije ruskih tenkova T-72 B3.

To je za agenciju RIA izjavio ambasador Srbije u Rusiji Miroslav Lazanski, dodajući da će Srbija ukupno dobiti 30 tenkova T-72 B3 i 30 oklopnih vozila BRDM-2.

"Do kraja godine očekujemo isporuku prve partije. Rusija će u vidu dotacija ukupno isporučiti Srbiji 30 tenkova T-72 i 30 modernizovanih lakih oklopnih vozila BRDM-2. Vrlo brzo očekujemo isporuku 11 već pripremljenih tenkova", rekao je ambasador

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 23 lip 2020, 15:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
"Dobili". Kupili valjda.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 23 lip 2020, 15:09 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3044
Dobili,da,to je donacija,tako i pise u prethodnom postu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 23 lip 2020, 15:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kod vas još uvijek "vojna tajna" koliko naoružanje platite.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 23 lip 2020, 15:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Nbgd88 je napisao/la:
Citat:
Moskva -- Beograd do kraja godine očekuje isporuku prve partije ruskih tenkova T-72 B3.

To je za agenciju RIA izjavio ambasador Srbije u Rusiji Miroslav Lazanski, dodajući da će Srbija ukupno dobiti 30 tenkova T-72 B3 i 30 oklopnih vozila BRDM-2.

"Do kraja godine očekujemo isporuku prve partije. Rusija će u vidu dotacija ukupno isporučiti Srbiji 30 tenkova T-72 i 30 modernizovanih lakih oklopnih vozila BRDM-2. Vrlo brzo očekujemo isporuku 11 već pripremljenih tenkova", rekao je ambasador


Sa proslogodisnje parade u Moskvi.

slika

Zvijer. :thumbup1

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 23 lip 2020, 16:36 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
Citat:
Ruska Duma je ratifikovala sporazum sa Srbijom koji omogućava da se Srbiji vrati 166. stranica Miroslavljevog jevanđelja. Srbija će Rusiji zauzvrat vratiti sedam slika ruskog umetnika Nikolaja Reriha s kraja 19. i početka 20. veka.

Rerihove slike se čuvaju u Narodnom muzeju u Beogradu.

Prethodno je u januaru ove godine Narodna skupština Srbije usvojila Zakon o potvrđivanju Sporazuma izmedu Vlade Srbije i Vlade Rusije o primopredaji lista Miroslavljevog jevanđelja Srbiji i slika Nikolaja Reriha Rusiji.

Sporazum o tome postigli su predsednici dve zemlje tokom posete Vladimira Putina Srbiji u januaru prošle godine.

Miroslavljevo jevanđelje je najstariji sačuvani srpski rukopis na ćirilici, a 166. stranica je jedina koja nedostaje.

Stranica se nalazi u Nacionalnoj biblioteci u Sankt Peterburgu.

Miroslavljevo jevanđelje
Reč je o neprocenjivoj dragocenosti, najstarijem i najvrednijem sačuvanom srpskom ćiriličnom spomeniku.

Reč je o stranici koju je Porfirije Uspenski isekao i poneo sa sobom tokom boravka na Hilandaru, na Svetoj gori, jer je bio fasciniran izgledom tog rukopisa.

Na toj stranici se nalaze čtenija za 20. januar, praznik Jovana Krstitelja. Ukrašena su inicijalom s likom vavilonske bludnice, što je metafora za zlu Irodijadu, ženu cara Iroda, koja je od muža zahtevala glavu Svetog Jovana. List se od 1846. do 1883. nalazio u Kijevu, a zatim je prenet u Imperatorsku javnu biblioteku, današnju Nacionalnu biblioteku Rusije u Sankt Peterburgu.

Miroslavljevo jevanđelje je pisano na staroslovenskom jeziku. Ono je zapravo jevanđelistar, bogoslužbena knjiga koja ima delove četiri jevanđelja raspoređene prema redosledu čitanja u toku crkvene godine. Knjigu krasi čak 296 minijatura crtanih perom, a zatim bojenih četkicom i ukrašenih zlatom. Ono je 2005. godine upisano u Uneskovu listu „Pamćenje sveta“.

Miroslavljevo jevanđelje koje se i danas čuva u Narodnom muzeju zbog izuzetne vrednosti i posebnog načina zaštite i čuvanja javnosti, pokazuje se samo u retkim prilikama.

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 23 lip 2020, 20:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Lep sastav nove Skupštine - nema Čede, nema Čanka, nema hrvatskog manjinca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 23 lip 2020, 20:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Vujadin je napisao/la:
Lep sastav nove Skupštine - nema Čede, nema Čanka, nema hrvatskog manjinca.


Hrvati su na ovim izborima doživeli politički debakl na svim nivoima ne samo republičkom, ali uvek im ostaje mogućnost da se oprobaju u matičnoj državi.

Ja mislim da je to sasvim OK.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 23 lip 2020, 20:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
podrinje je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:
Lep sastav nove Skupštine - nema Čede, nema Čanka, nema hrvatskog manjinca.


Hrvati su na ovim izborima doživeli politički debakl na svim nivoima ne samo republičkom, ali uvek im ostaje mogućnost da se oprobaju u matičnoj državi.

Ja mislim da je to sasvim OK.


Da, i na republičkom NULA, i na pokrajinskom NULA i na lokalnom - opštinskom skoro pa nula.

Gradski parlament Subotice - 67 mandata

31 - SNS - Aleksandar Vučić
22 - SVM - Ištvan Pastor
4 - SPS - Ivica Dačić
4 - grupa građana - Jene Maglai
3 - LSV, DSHV - Tomislav Žigmanov
2 - Bunjevci
1 - "Ruska stranka" - Igor Petrov

https://www.rtv.rs/sr_ci/vojvodina/back ... 38056.html

Ovaj put jedva 3 mandata, na narednim izborima i ispod 3. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 23 lip 2020, 20:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20778
Kako vi nama u Srbistanu tako ćemo mi vama u RH. Mora nekog pariteta biti. :kava

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 23 lip 2020, 20:54 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
Samo možeš Miloradu da glancaš cipele. :kava

I nije Srbistan no BG pašaluk.

Citat:
Reditelj Emir Kusturica izjavio je u Moskvi da je Parada pobede, koja će biti održana sutra na Crvenom trgu, mesto stvarnog ponosa, a da je defile najjačih i najmoćnijih naoružanja na neki način i ideja koja se, kako kaže, vezuje i za naš opstanak.

"Globalizacija u dugom vremenskom periodu od Rimske imperije pa naovamo uvek je imala ambivalentan odnos prema zaštiti malih naroda tako da je ideja o Prvom i Drugom svetskom ratu, kao i mnogim drugom ratovima direktno vezana za ovaj proces", rekao je Kusturica za RTRS.

Napomenuo je da je jedna od posledica globalizacije revizija istorije, pošto globalni utisak o postojanju malih naroda nije povoljan.

"Oni su nam obećavali da će sve kulturološke različitosti biti zaštićene, a na kraju je ispalo da će biti zaštićene samo seksualne različitosti, pa je tako u poslednje vreme, kada je reč o paradama, u opticaju uglavnom ''parada ponosa'' protiv koje nemam ništa ali zato imam mesto na kome se samo potvrđuje ideja našeg opstanka, a to je Parada velike pobede", naveo je.

Ovu pobedu, kako je rekao, izvojevala je sovjetska armija zajedno sa partizanskim i drugim gerliskim predstavnicima malih naroda, a među tim malim narodom smo i mi za razliku od mnogih malih naroda koji su bili upravo vezani za tu stranu koja je poražena.

Kusturica je naglasio da se danas dešava paradoks pa se sovjetski predstavnici, odnosno ruski naslednici ne pojavljaju na velikim proslavama završetka Drugog svetskog rata nego su svi poistovećeni i poraženi - i žrtve i dželati.

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 23 lip 2020, 20:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
weasel je napisao/la:
Kako vi nama u Srbistanu tako ćemo mi vama u RH. Mora nekog pariteta biti. :kava

Ma nećemo. Pusti Mujadina, njega peru opasni kompleksi. Boji se šačice staraca u Vojvodini. Škrguće zubima na nekakvog nebitnog zastupnika hrvatske manjine a Vučić mu drži praktički cijelu skupštinu. Mora da mu je duga vožnja traktorom napravila ozbiljne hemoroide.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 23 lip 2020, 21:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
weasel je napisao/la:
Kako vi nama u Srbistanu tako ćemo mi vama u RH. Mora nekog pariteta biti. :kava


Čemu odmah ljutnja? :neznam

Zbog čega Hrvati u Srbiji moraju da budu večiti mazohisti za vašu hrvatsku stvar? A kad se deli plen uspeha ostavljate im koske...

Postoje tri jaka razloga zašto bi trebalo ozbiljno da uzmu Hrvatsku u obzir:


-To je matična država naroda kome pripadaju.

-Ekonomski je blago naprednija od Srbije, što nije zanemarljiv plus.

-Preko Hrvatske je moguće učešće u političkom životu i na nivou EU.


Zbog čega vam je stalo da se Hrvati u Srbiji večito kisele u srpskoj kaci?

Ne razumem... Obrazložite mi svoje stavove, zanima me šta sam tako uvredljivo rekao.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 23 lip 2020, 21:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20778
podrinje je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Kako vi nama u Srbistanu tako ćemo mi vama u RH. Mora nekog pariteta biti. :kava


Čemu odmah ljutnja? :neznam

Zbog čega Hrvati u Srbiji moraju da budu večiti mazohisti za vašu hrvatsku stvar? A kad se deli plen uspeha ostavljate im koske...

Postoje tri jaka razloga zašto bi trebalo ozbiljno da uzmu Hrvatsku u obzir:


-To je matična država naroda kome pripadaju.

-Ekonomski je blago naprednija od Srbije, što nije zanemarljiv plus.

-Preko Hrvatske je moguće učešće u političkom životu i na nivou EU.


Zbog čega vam je stalo da se Hrvati u Srbiji večito kisele u srpskoj kaci?

Ne razumem... Obrazložite mi svoje stavove, zanima me šta sam tako uvredljivo rekao.

Ja sam prvi za manjinska prava ali da budemo budale koje vama daju sve dok vi zatirete i samo Hrvatsko ime s nekim Bunjevačkim projektom, e pa nemere. Dajte Hrvatima garantirana mjesta u Skupštini kao što ima Pupi kod nas? Jel to neki problem? Što bi jedan Hrvat u skupštini smetao vama?
Ne radi se tu o nekoj mržnji prema Srbima nego o dignitetu Hrvatske.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 23 lip 2020, 21:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
weasel je napisao/la:
podrinje je napisao/la:

Čemu odmah ljutnja? :neznam

Zbog čega Hrvati u Srbiji moraju da budu večiti mazohisti za vašu hrvatsku stvar? A kad se deli plen uspeha ostavljate im koske...

Postoje tri jaka razloga zašto bi trebalo ozbiljno da uzmu Hrvatsku u obzir:


-To je matična država naroda kome pripadaju.

-Ekonomski je blago naprednija od Srbije, što nije zanemarljiv plus.

-Preko Hrvatske je moguće učešće u političkom životu i na nivou EU.


Zbog čega vam je stalo da se Hrvati u Srbiji večito kisele u srpskoj kaci?

Ne razumem... Obrazložite mi svoje stavove, zanima me šta sam tako uvredljivo rekao.

Ja sam prvi za manjinska prava ali da budemo budale koje vama daju sve dok vi zatirete i samo Hrvatsko ime s nekim Bunjevačkim projektom, e pa nemere. Dajte Hrvatima garantirana mjesta u Skupštini kao što ima Pupi kod nas? Jel to neki problem? Što bi jedan Hrvat u skupštini smetao vama?
Ne radi se tu o nekoj mržnji prema Srbima nego o dignitetu Hrvatske.


Mi nikoga ne primoravamo da se izjašnjava kao nehrvat, oni su to sami izričito zahtevali 1992. :neznam

Šta je trebalo, da ih teramo da budu Hrvati kao 1945...? Pa to vreme određivanja nacionalnosti po dekretu je prošlo, ne ponovilo se.

Uostalom, zbunjeni su 100% lojalni Srbiji. Dok su vaši dosta probirljivi i skloni suzama. Dve mame imaju, kako i neće...

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 23 lip 2020, 22:22 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4146
weasel je napisao/la:
podrinje je napisao/la:

Čemu odmah ljutnja? :neznam

Zbog čega Hrvati u Srbiji moraju da budu večiti mazohisti za vašu hrvatsku stvar? A kad se deli plen uspeha ostavljate im koske...

Postoje tri jaka razloga zašto bi trebalo ozbiljno da uzmu Hrvatsku u obzir:


-To je matična država naroda kome pripadaju.

-Ekonomski je blago naprednija od Srbije, što nije zanemarljiv plus.

-Preko Hrvatske je moguće učešće u političkom životu i na nivou EU.


Zbog čega vam je stalo da se Hrvati u Srbiji večito kisele u srpskoj kaci?

Ne razumem... Obrazložite mi svoje stavove, zanima me šta sam tako uvredljivo rekao.

Ja sam prvi za manjinska prava ali da budemo budale koje vama daju sve dok vi zatirete i samo Hrvatsko ime s nekim Bunjevačkim projektom, e pa nemere. Dajte Hrvatima garantirana mjesta u Skupštini kao što ima Pupi kod nas? Jel to neki problem? Što bi jedan Hrvat u skupštini smetao vama?
Ne radi se tu o nekoj mržnji prema Srbima nego o dignitetu Hrvatske.

Ne postoji nikakav bunjevački projekt. Ljudi su sami odlučili da se tako izjašnjavaju. To bi isto bilo da ja optužim Zagreb da su oni tvorci Crnogorske nacije,a zapravu nisu. Određen broj tamo Srba ne želi da se više izjašnjava Srbima i to je tako. Ako može da se na popisu u Nišu koji je na jugu Srbije,nacionalno izjasni 400 Hrvata,zbog čega bi to problem bio u jednoj Subotici(gradu blizu Hr granice) da se neko izjasni Hrvatem ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 23 lip 2020, 22:37 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1699298

Zlatibor -- Nakon otvaranja granica parteneri iz francuske firme Poma stigli su na Zlatibor i rade na terenu u cilju završetka radova na Gold Gondoli.

Podrška i koordinacija francuskih instruktora sa lokalnim timom izvođača nastavlja se na montaži mašinske sobe.

Radovi podrazumevaju montažu reduktora, pogonskih motora, prateće opreme kao i dizel agregata za rezervno napajanje. Tokom boravka na Zlatiboru, sprovešće kontrolu svih izvedenih radova na stanicama kao i radova na liniji nosećih stubova, u sklopu priprema za tehnički pregled.

"Nakon ovog uplitanja i podizanja drugog dela sajle za motiranje kabina pristupiće se njihovom postavljanju i sve će biti spremno za probni rad ove najduže gondole na svetu. Ukupna vrednost radova je 13 miliona evra i kompletan projekat je finansiran iz budzeta lokalne samouprave" naglasio je predsednik opštine Čajetina Milan Stamatović, iznevši ocenu da će ovo biti najveća turistička atrakcija u Srbiji ali i u regionu.

Zlatiborska gondola, u dužini od devet kilometara, sa jednom međustanicom na Ribničkom jezeru će povezivati centar turističkog naselja sa vrhom Tornik i posetioci Zlatibora će u njoj moći da uživaju tokom čitave godine.

Lokalno rukovodstvo je, zadovoljno realizacijom ovog projekta, najavilo i drugu gondolsku žičaru od Tornika do vrha Čigota.

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 23 lip 2020, 22:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20778
Lutorčina je napisao/la:

Ne postoji nikakav bunjevački projekt. Ljudi su sami odlučili da se tako izjašnjavaju. To bi isto bilo da ja optužim Zagreb da su oni tvorci Crnogorske nacije,a zapravu nisu. Određen broj tamo Srba ne želi da se više izjašnjava Srbima i to je tako. Ako može da se na popisu u Nišu koji je na jugu Srbije,nacionalno izjasni 400 Hrvata,zbog čega bi to problem bio u jednoj Subotici(gradu blizu Hr granice) da se neko izjasni Hrvatem ?

Naravno da ne postoji, samo ih ugodno podsjetite na poslu, u životu, u školama i na ulicama da je bolje biti Bunjevac inače će dobiti palicom.

Naravno karikiram ali vi jasno dajete do znanja da je poželjno biti Bunjevac a ne Hrvat tako što se vrši represija nad potonjima.

Ne kažem da Srbima u RH cvijetaju ruže ali nemojte se ni vi ludi praviti.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 23 lip 2020, 23:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
weasel je napisao/la:
podrinje je napisao/la:

Čemu odmah ljutnja? :neznam

Zbog čega Hrvati u Srbiji moraju da budu večiti mazohisti za vašu hrvatsku stvar? A kad se deli plen uspeha ostavljate im koske...

Postoje tri jaka razloga zašto bi trebalo ozbiljno da uzmu Hrvatsku u obzir:


-To je matična država naroda kome pripadaju.

-Ekonomski je blago naprednija od Srbije, što nije zanemarljiv plus.

-Preko Hrvatske je moguće učešće u političkom životu i na nivou EU.


Zbog čega vam je stalo da se Hrvati u Srbiji večito kisele u srpskoj kaci?

Ne razumem... Obrazložite mi svoje stavove, zanima me šta sam tako uvredljivo rekao.

Ja sam prvi za manjinska prava ali da budemo budale koje vama daju sve dok vi zatirete i samo Hrvatsko ime s nekim Bunjevačkim projektom, e pa nemere. Dajte Hrvatima garantirana mjesta u Skupštini kao što ima Pupi kod nas? Jel to neki problem? Što bi jedan Hrvat u skupštini smetao vama?
Ne radi se tu o nekoj mržnji prema Srbima nego o dignitetu Hrvatske.


Nećete vi da se pitate niti da određujete kako se dobijaju mandati u Narodnoj Skupštini Republike Srbije.

Manjine su već previše povlašćene i privilegovane, tako da im je potrebno svega 0,4% glasova da uđu u Skupštinu, za razliku od ostalih stranaka za koje je potrebno 3%.
Ko 0,4% ne može da skupi ne zaslužuje ni da uđe. Tačka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 23 lip 2020, 23:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20778
Vujadin je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Ja sam prvi za manjinska prava ali da budemo budale koje vama daju sve dok vi zatirete i samo Hrvatsko ime s nekim Bunjevačkim projektom, e pa nemere. Dajte Hrvatima garantirana mjesta u Skupštini kao što ima Pupi kod nas? Jel to neki problem? Što bi jedan Hrvat u skupštini smetao vama?
Ne radi se tu o nekoj mržnji prema Srbima nego o dignitetu Hrvatske.


Nećete vi da se pitate niti da određujete kako se dobijaju mandati u Narodnoj Skupštini Republike Srbije.

Manjine su već previše povlašćene i privilegovane, tako da im je potrebno svega 0,4% glasova da uđu u Skupštinu, za razliku od ostalih stranaka za koje je potrebno 3%.
Ko 0,4% ne može da skupi ne zaslužuje ni da uđe. Tačka.

Pošteno, samo nemojte kmečati kad vam sutra napravimo isto u Saboru.
Vi ste na zadnjim izborima skupili jedva 19k glasova što je 1%, a prag je 5%.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 24 lip 2020, 06:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4442
Lokacija: Grobnik
Lutorčina je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Ja sam prvi za manjinska prava ali da budemo budale koje vama daju sve dok vi zatirete i samo Hrvatsko ime s nekim Bunjevačkim projektom, e pa nemere. Dajte Hrvatima garantirana mjesta u Skupštini kao što ima Pupi kod nas? Jel to neki problem? Što bi jedan Hrvat u skupštini smetao vama?
Ne radi se tu o nekoj mržnji prema Srbima nego o dignitetu Hrvatske.

Ne postoji nikakav bunjevački projekt. Ljudi su sami odlučili da se tako izjašnjavaju. To bi isto bilo da ja optužim Zagreb da su oni tvorci Crnogorske nacije,a zapravu nisu. Određen broj tamo Srba ne želi da se više izjašnjava Srbima i to je tako. Ako može da se na popisu u Nišu koji je na jugu Srbije,nacionalno izjasni 400 Hrvata,zbog čega bi to problem bio u jednoj Subotici(gradu blizu Hr granice) da se neko izjasni Hrvatem ?


Za uzporedbu s Bunejvcima, na sam spomen hrvatskih pravoslavaca, uviek počinje stravična kuknjava srbskih i spc-ovih elita...
Niš, koji nikad nije imao veze s Hrvatima i Hrvatskom naravno da nije opasan ako u njemu ima nešto Hrvata. Ali imati Hrvate u jednoj Subotici, koja je u poviesti uviek težila hrvatstvu jest opasno. I zato po Vojvodini treba razturiti sve što ima veze s Hrvatima, dok u jednoj Raškoj mogu obstati i imena poput sela Rvati...

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 24 lip 2020, 10:27 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
Vojna parada u Moskvi, na Crvenom trgu Vučić i Dodik

http://www.politika.rs/sr/clanak/456956 ... ic-i-Dodik

U Moskvi se održava Vojna parada povodom obeležavanja 75. godina pobede nad fašizmom u Drugom svetskom ratu, a događaju prisustvuje i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

Parada je počela u 10 sati po moskovskom vremenu otkucajima sa Spaske kule na Crvenom trgu, a smotru vojnih jedinica izvršio je ministar odbrane Sergej Šojgu, koji je zatim predao raport predsedniku Rusije Vladimiru Putinu na čiji poziv je minutom ćutanja odata pošta stradalima u borbi protiv fašizma.

Putin je rekao da su se milioni ljudi iz svih republika bivšeg Sovjetskog saveza borili i spasli svoju zemlju od nacizma.„Ne znam kako bi svet izgledao da nije bilo Crvene armije. Borci su platili visoku cenu da bi odbranili svoju zemlju”, rekao je Putin u pozdravnom govoru koji je završio tradicionalnim poklikom ''Ura'' posle kojeg je izvedena himna Rusije, a zatim je počeo defile vojnih jedinica, prenosi Tanjug.

Paradi na Cvetnom trgu prisustvuju i srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik, kao i predstavnici delegacija iz brojnih zemalja među kojima su predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko i predsednik Uzbekistana Šavkat Mirzijojev.

Šefovi delegacija paradu prate sa tribina, a na ceremoniji su i veterani Drugog svetskog rata.

Na 75. po redu paradi učestvuje oko 14 hiljada ljudi, a Rusija je pozvala vojnike iz 19 zemalja da učestvuju u defileu na Crvenom trgu.

Moskovskim Crvenim trgom prodefilovalo je i 75 pripadnika Garde Vojske Srbije, naše najstarije jedinice.

Na paradi će biti prikazano 225 jedinica naoružanja, vojne i specijalne opreme, a u pokaznim vežbama avijacije učestvovaće i 75 aviona.

Posetioci će moći da vide više od 20 novih modela vojne opreme, uključujući avione SU-57 i MIG-31K.

Najnoviji protivvazdušni raketni sistem Pancir-SM, opremljen malim raketama za borbu protiv mini dronova, biće prvi put prikazan na vojnoj paradi, a reč je o modernizovanoj verziji protivvazdušnog sistema Pancir-S.

Kako je najavljeno, biće prikazani i autonomni lanseri za raketni sistem „Jars”, operativno-taktički raketni sistemi „Iskander M” i obalski raketni sistem „BAL”, protivvazdušni sistemi S-400, protivvazdušni raketno-topovski sistemi „Pancir”, višecevni bacači „Tornado S”, vozila „Tigar M”, blindirani automobili „Tajfun K” 4k4 sa borbenim mogulom na daljinsko upravljanje i „Tajfun VDV”, oklopni transporteri BTR-82A, teški višecevni raketni lanseri TOS-2.

Posetioci će videti i tenkove T-34-85, T-72B3, T-80BVM i T-90M, protivtenkovska samohodna vozila Su-100, desantna vozila BMD-4M, BMD-MDM, borbena vozila pešadije BMP 2 sa borbenim odeljenjem „Berežok” , BMP „Kurganjec 25” sa borbenim modulom kalibra 57mm, BMP „Armata” sa borbenim modulom „Kinžal”.

Po završetku defilea koji će trajati duže od sata, predsednici Putin i Vučić i ostali šefovi delegacije uputiće se pešice prema Aleksandrovskoj bašti gde će zajednički položiti cveće na spomenik Neznanom junaku.

Parada pobede trebalo je da bude održana 9. maja, ali je odložena zbog epidemije korona virusa.

Predsednik Rusije je izabrao 24. jun, dan kada je održana prva Parada pobede u Moskvi pre 75 godina , koju su na Crvenom trgu ispred Kremlja predvodili maršali Žukov i Rokosovski.

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 24 lip 2020, 12:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Noviša, iščukaj neki svoj komentar kad objavljuješ vest, svako može sam da ode na Politiku i pročita to što ti štancuješ na temi.

Mojne da se ljutiš, samo kažem.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 24 lip 2020, 12:44 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
podrinje je napisao/la:
Noviša, iščukaj neki svoj komentar kad objavljuješ vest, svako može sam da ode na Politiku i pročita to što ti štancuješ na temi.

Mojne da se ljutiš, samo kažem.


Kad imam šta da dodam (napišem) na vest učinim tako. Nema ljutnje Podrinje, da te nije...! :thumbup1

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 24 lip 2020, 13:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Vujadin je napisao/la:
podrinje je napisao/la:

Hrvati su na ovim izborima doživeli politički debakl na svim nivoima ne samo republičkom, ali uvek im ostaje mogućnost da se oprobaju u matičnoj državi.

Ja mislim da je to sasvim OK.


Da, i na republičkom NULA, i na pokrajinskom NULA i na lokalnom - opštinskom skoro pa nula.

Gradski parlament Subotice - 67 mandata

31 - SNS - Aleksandar Vučić
22 - SVM - Ištvan Pastor
4 - SPS - Ivica Dačić
4 - grupa građana - Jene Maglai
3 - LSV, DSHV - Tomislav Žigmanov
2 - Bunjevci
1 - "Ruska stranka" - Igor Petrov

https://www.rtv.rs/sr_ci/vojvodina/back ... 38056.html

Ovaj put jedva 3 mandata, na narednim izborima i ispod 3. :zubati


Kakva je ovo Ruska stranka, koji jarac? :D


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 35515 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 869, 870, 871, 872, 873, 874, 875 ... 1421  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 96 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO