HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 15:01.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 35515 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 917, 918, 919, 920, 921, 922, 923 ... 1421  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 21 lis 2020, 13:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
podrinje je napisao/la:
Grobar je napisao/la:
NATO može da prodje u sve tri srpske države.

Crkve i Kosovo, to se ne dira.. no, no.. :nono


Koji će nam?




Da ga "podrivamo" iznutra i šaljemo obaveštajne podatke našoj braći Rusima i našoj čeličnoj braći Kinezima.. :D

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 21 lis 2020, 13:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Grobar je napisao/la:
podrinje je napisao/la:

Koji će nam?




Da ga "podrivamo" iznutra i šaljemo obaveštajne podatke našoj braći Rusima i našoj čeličnoj braći Kinezima.. :D


Dosta neozbiljno od tebe.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 21 lis 2020, 14:23 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
Pre nego što krenu da šibaju rakete razvićemo veliki transparent - Nemojte na nas, uz vas je Stari Ras!

Neće valjda Rasija Raša i Rasi po Raškoj da tuku. Tamo treba svi da se skupimo, a ne da budemo rasejani na sve četiri strane Sveta.

SRPSKO VENČANjE U PRIZRENU: Stefan i Tijana stali pred oltar u crkvi Bogorodice Ljeviške! Na KiM doneli plamen slobodne Crne Gore (FOTO)
https://www.novosti.rs/vesti/reportaze/ ... -gore-foto

U drevnoj srpskoj crkvi Bogorodica Ljeviška u Prizrenu, zadužbini kralja Stefana Milutina, ovih dana obavljeno je venčanje mladog bračnog para iz Crne Gore i Republike Srpske.

Zavijorila se visoko srpska trobojka pristigla iz podnožja Lovćena. Radosni nisu bili samo svadbari i kumovi, nego i malobrojni Srbi kojima je ovaj događaj ulio nadu da će na Kosmetu naš narod opstati i ostati. U crnogorskoj nošnji pred oltar su stali Stefan Tatar, profesor fizičke kulture iz Danilovgrada i Tijana Mijanović, arhitekta iz Trebinja, a u Svetu Tajnu braka uveo ih je otac Đorđe Stefanović, starešina hrama.

U lepu priču uklopili su se i kumovi - Petar, rođeni Dečanac, koji od 1999.godine živi u Danilovgradu i Gorica iz Gacka. Ceo događaj nije bilo lako organizovati zbog epidemije virusa korona, pa su mladenci i svi gosti morali prethodno da urade testove.

- Ovaj čin satkan je od naše ljubavi, vere u Gospoda Isusa Hrista i nade da se naš narod vrati u Prizren i na ceo prostor Kosova i Metohije - kaže za "Novosti" mladoženja Stefan, ne skrivajući radost što im se ostvarila želja da ljubav krunišu upravo u stradalnoj svetinji koja je vaskrsla iz vatre albanskih terorista tokom martovskog pogroma Srba 2004.godine.

Nije ovo njihov prvi odlazak na Kosmet, jer Stefan je član pravoslavnog brastva "Sveti Arsenije" iz Danilovgrada i humanitarac koji je na razne načine pomagao Srbima na Kosovu i Metohiji.

- Venčanje u crkvi Bogorodica Ljeviška imalo je još jednu simboliku, jer smo ovim činom Tijana i ja posle promena na Kosovo i Metohiju doneli plamen slobode probuđene, nove Crne Gore. Daće Bog da i našu decu krstimo na ovoj svetoj srpskoj zemlji - dodaje naš sagovornik, koji je učešćem u litijama dao ogroman doprinos odbrani svetinja Srpske pravoslavne crkve u Crnoj Gori.

Mladenci žive u Budvi, a kada je Stefan predložio Tijani da se venčaju u crkvi Bogorodice Ljeviške, radosti nije bilo kraja. Čim su obavili građansko venčanje na "peni od mora", seli su u automobil i pravac - Prizren! Put ih je vodio preko drevnog Skadra. Posle venčanja Tatari su pošli na festival srednjovekovne muzike u manastiru Svetih arhangela, a zatim u Veliku Hoču, gde je kod jednog srpskog domaćina nastavljeno svadbeno veselje. Stefan i Tijana bili su očarani lepotom crkve u kojoj su se venčali, ali i tužni zbog njene sudbine.

- I ovaj naš čin je mali doprinos obnovi Ljeviške. Sačuvati je možemo jedino ako se pod njenim svodovima budemo sabirali u sve većem broju. I tako po celom Kosmetu...

Citat:
Veselje nije moglo proteći bez zdravice, a ta čast pripala je Stefanom bratu od tetke, Vladimiru Vukoviću iz Podgorice.

- Hvala vam što ste nas okupili na našoj svetoj srpskoj zemlji i što ste nam učinili čast da pokažemo našoj braći da u nama živi i vri krv kosovskih junaka. Vaša svadba bila je carska, u carskom Prizrenu, posle 1999.godine treća u Bogorodici Ljeviškoj. Pokazali ste mlađima koji treba da se žene i udaju put, a svi naši putevi vode na Kosovo i Metohiju. Na srpskom Kosovu i Metohiji spojili smo našu Crnu Goru,Srpsku Spartu i našu Republiku Srpsku. Ove godine venčavali, a dogodine krštavali - poručio je Vuković.


:zivili

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 21 lis 2020, 14:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Legionnaire je napisao/la:
Odgovor Karmelu sa druge teme.
Citat:
Toliko podržavaju da su nekoliko puta koristili argument "ako može Kosovo, može i Abhazija, Osetija, Krim, Donbas...". Mi smo mala zemlja i naši odnosi sa velikim silama treba da budu ujednačeni. Mi treba da težimo da se oni takmiče da budemo na njihovoj strani. Da, suviše smo mali da bi to tek tako postigli, ali nije nemoguće i treba težiti tome. Ja sam za najbolje moguće odnose sa Rusijom. Kao što sam i za najbolje moguće odnose sa Amerikom, Kinom i Nemačkom prerušenom u Evropsku Uniju.

Ali pošto ste vi emotivne tinejdžerke, odustaću od objašnjavanha i otpevati vam veselu pesmicu u nadi da ćemo dostići podvig da Rusima poklonimo i nešto vrednije od NIS-a. Pesmica ide:

Ru- rusoguz, ru-rusoguz, ru-rusoguz, rusoguuuz! Ru-ru-rusoguz, ru-ru-rusoguz, ru-ru-rusoguz, rusoguuuz!

Emotivni genijalci. Da se Rusija vodila emocijama kroz svoju istoriju, danas ne bi imali ni Moskvu. Politika se vodi glavom, a ne srcem, ali vi ste pogubljeni slučajevi i vama ništa ne vredi objašnjavati.

СЛАВА РАССИЈИ! НАШИ СЛАВЈАНСКИ ПРАВАСЛАВНИ БРАТЈА. АНИ ПАМАГАЕТ. БЕЗ УСЛОВИЕ!

Glupani glupi....



Prvo, gdje sam ja rekao da trebaju Srbi ginuti zbog Rusa ? Mislim da ne moramo. A I da moramo, meni je draze ginuti za Ruse koji se prijateljski ophode prema nama i koji su dobro (al bas dobro) u Istoriji najebali bas zbog Srba, neko za Americke interese( kao sto ginu nasa braca Hrvati ) u Afganistanu ili pizdi materini. Al hvala bogu, ne moramo.
Dakle ako se zalazes za vecu vojnu saradnju sa Rusima, onda si "rusoguz" koji bi dao svoju krv za tudje interese, a ako bi usao u Nato ili ta sranja onda je to najnormalnija pojava. Kakvo si ti magare.

A ne znam tacno ni kakva je razlika da ti Rusija postavi neku svoju marionetsku vladu ili da udjes u EU.
Svakako gubis spoljnu politiku i naturace ti neke svoje ideologije. Iskreno, lgbt sranja su mi daleko manje privlacna neko bilo sta rusko.

Ti izjednacavas dvije prilicno “neizjednacive” stvari. Zamisli neko te nalema, zovne svoje drugare da te tuku sa njim i opljacka te uz to. Prica po cijelom selu da si ti kriv, da si zasluzio da ti se to otme. A neko drugi ti da podrsku i kaze da ti se mora vratiti opljackano. E tako je to sa Srbijom, Amerikom i Rusijom.

Gde sam ja rekao da treba da uđemo u NATO? Ja nisam ni da uđemo u EU, a kamoli NATO. Umisliš pa izmisliš nešto o meni i onda nakucaš ovoliki post koji nema blage veze ni sa čim jer polazi od potpuno pogrešne pretpostavke. Još jedna osobina koja krasi vas rusoguze, ako se nekom ne sviđa da bespogovorno slušamo Rusiju u svemu, onda automatski znači da se zalaže da treba da slušamo Ameriku u svemu. Ili, ili, ne postoji ništa između. A to je zato što imate sluganjski mentalitwt i ne možete ni da zamislite ideju da ne služimo nikome. Stvarno ste sramota od ljudi, baš beda totalna.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 21 lis 2020, 14:32 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23316
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Carmello Šešelj je napisao/la:
Legionnaire je napisao/la:
Odgovor Karmelu sa druge teme.



Prvo, gdje sam ja rekao da trebaju Srbi ginuti zbog Rusa ? Mislim da ne moramo. A I da moramo, meni je draze ginuti za Ruse koji se prijateljski ophode prema nama i koji su dobro (al bas dobro) u Istoriji najebali bas zbog Srba, neko za Americke interese( kao sto ginu nasa braca Hrvati ) u Afganistanu ili pizdi materini. Al hvala bogu, ne moramo.
Dakle ako se zalazes za vecu vojnu saradnju sa Rusima, onda si "rusoguz" koji bi dao svoju krv za tudje interese, a ako bi usao u Nato ili ta sranja onda je to najnormalnija pojava. Kakvo si ti magare.

A ne znam tacno ni kakva je razlika da ti Rusija postavi neku svoju marionetsku vladu ili da udjes u EU.
Svakako gubis spoljnu politiku i naturace ti neke svoje ideologije. Iskreno, lgbt sranja su mi daleko manje privlacna neko bilo sta rusko.

Ti izjednacavas dvije prilicno “neizjednacive” stvari. Zamisli neko te nalema, zovne svoje drugare da te tuku sa njim i opljacka te uz to. Prica po cijelom selu da si ti kriv, da si zasluzio da ti se to otme. A neko drugi ti da podrsku i kaze da ti se mora vratiti opljackano. E tako je to sa Srbijom, Amerikom i Rusijom.

Gde sam ja rekao da treba da uđemo u NATO? Ja nisam ni da uđemo u EU, a kamoli NATO. Umisliš pa izmisliš nešto o meni i onda nakucaš ovoliki post koji nema blage veze ni sa čim jer polazi od potpuno pogrešne pretpostavke. Još jedna osobina koja krasi vas rusoguze, ako se nekom ne sviđa da bespogovorno slušamo Rusiju u svemu, onda automatski znači da se zalaže da treba da slušamo Ameriku u svemu. Ili, ili, ne postoji ništa između. A to je zato što imate sluganjski mentalitwt i ne možete ni da zamislite ideju da ne služimo nikome. Stvarno ste sramota od ljudi, baš beda totalna.

Cijeli Balkan pati od ovoga.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 21 lis 2020, 14:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 22:54
Postovi: 5154
Lokacija: Memorandum 2.0
Carmello Šešelj je napisao/la:
Legionnaire je napisao/la:
Odgovor Karmelu sa druge teme.



Prvo, gdje sam ja rekao da trebaju Srbi ginuti zbog Rusa ? Mislim da ne moramo. A I da moramo, meni je draze ginuti za Ruse koji se prijateljski ophode prema nama i koji su dobro (al bas dobro) u Istoriji najebali bas zbog Srba, neko za Americke interese( kao sto ginu nasa braca Hrvati ) u Afganistanu ili pizdi materini. Al hvala bogu, ne moramo.
Dakle ako se zalazes za vecu vojnu saradnju sa Rusima, onda si "rusoguz" koji bi dao svoju krv za tudje interese, a ako bi usao u Nato ili ta sranja onda je to najnormalnija pojava. Kakvo si ti magare.

A ne znam tacno ni kakva je razlika da ti Rusija postavi neku svoju marionetsku vladu ili da udjes u EU.
Svakako gubis spoljnu politiku i naturace ti neke svoje ideologije. Iskreno, lgbt sranja su mi daleko manje privlacna neko bilo sta rusko.

Ti izjednacavas dvije prilicno “neizjednacive” stvari. Zamisli neko te nalema, zovne svoje drugare da te tuku sa njim i opljacka te uz to. Prica po cijelom selu da si ti kriv, da si zasluzio da ti se to otme. A neko drugi ti da podrsku i kaze da ti se mora vratiti opljackano. E tako je to sa Srbijom, Amerikom i Rusijom.

Gde sam ja rekao da treba da uđemo u NATO? Ja nisam ni da uđemo u EU, a kamoli NATO. Umisliš pa izmisliš nešto o meni i onda nakucaš ovoliki post koji nema blage veze ni sa čim jer polazi od potpuno pogrešne pretpostavke. Još jedna osobina koja krasi vas rusoguze, ako se nekom ne sviđa da bespogovorno slušamo Rusiju u svemu, onda automatski znači da se zalaže da treba da slušamo Ameriku u svemu. Ili, ili, ne postoji ništa između. A to je zato što imate sluganjski mentalitwt i ne možete ni da zamislite ideju da ne služimo nikome. Stvarno ste sramota od ljudi, baš beda totalna.


Ja sam prvo pisao pisao o tome kako neki od vas izjednacavaju odnos Zapada i Rusije prema Srbije i Srbima, sto je suludo. Drugo, ako nije sramota za Hrvate da budu u Natou i EU, zasto bi bila sramota za Srbe da budu makar u blizim odnosima sa drzavom koja je za nas mnogo uradila tokom istorije?
Ja nisam rekao da si ti tvrdio da treba uci u Nato ili EU, nego sam to napisao da te upitam da li svaki put zvocas nekome kada tvrdi da bi njegova drzava trebala biti u EU ili NATO. Da li ih zoves pogrdno euguzci ili kako vec ?

Nisi ni procitao moj post.

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 21 lis 2020, 14:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Natofili mi se još više gade, jer žele da uđu u savez koji nas je bombardovao i okupirao 12% teritorije. Ali to ne znači da treba da se zalažem da nas Rusi iskorišćavaju, moramo sa njima da imamo poštenu saradnju, a ne da im dajemo naftnu industriju i nalazišta nafte za džabe u zamenu za političku podršku oko Kosova, a to je jedan od primera koji se zna jer nije mogao da se sakrije, kako nam sve zavrću ruku i šta sve traže, a što je skriveno od javnosti, samo Bog zna. To nije prijateljski odnos, kako vi fantazirate, ne može mala država da ima prijateljski odnos sa velesilom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 21 lis 2020, 15:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18575
Vratimo se malo u politicku realnost. Ameriku slusamo do te mere da smo na njen zahtev prihvatili da pomerimo ambasadu u Jerusalim, nakon sto je Izrael priznao Kosovo.
Pa ima li veceg sluganjstva. Obican pojedinac u Srbiji ako podrzava ostanak Vucica na vlasti, svakako podzava i nezapamceno sluganstvo u istoriji Srba.
I to bez neke koristi za Srbju.
Balans je narusen. Oslonac spoljne politike je pomeren na zapad, i ako sad trazimo zblizavanje sa Rusima, to nije sluganstvo, nego napor da vrati stari balans u spoljnoj politici i ekvidistanca prema istoku i prema zapadu.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 21 lis 2020, 15:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ali to ne znači da treba da se zalažem da nas Rusi iskorišćavaju, moramo sa njima da imamo poštenu saradnju, a ne da im dajemo naftnu industriju i nalazišta nafte za džabe u zamenu za političku podršku oko Kosova


Monsieur Šešelj izvinjavam se na smetnji, ali samo mala digresija.
Mi Rusima nismo dali NIS za džabe.

Prodali smo im ga 51%, 49% je i dalje naše i u taj paket je išao i "Južni tok" koji je bio odličan projekat za nas ali su ga Ameri preko Bugara stopirali.. :palacgore1

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 21 lis 2020, 15:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Prodali smo ga po dampiškoj ceni. To je vredelo deset puta više, nego za šta je prodato. A Južni tok nismo dobili i na kraju smo ispali idioti. Zato ne treba praviti takve amaterske kombinacije gde nemaš nikakve garancije da će druga strana ispoštovati dogovoreno. Nije bitno što Rusi nisu krivi zbog Južnog toka, svako ozbiljan bi sklopio ugovor koji bi mu garantovao da bude obeštećen u slučaju "više sile". A mi imali idiota za predsednika koji je dao NIS u bescenje uzdajući se u optimizam, pa onda sada imamo drugog idiota predsednika koji je potpisao Briselski sporazum, takođe se uzdajući u optimizam, jer je kao garanciju prihvatio usmeno obećanje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 22 lis 2020, 16:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Citat:
Obavljena primopredaja dužnosti između Brnabićeve i Dačića

slika

Predsednica Vlade Ana Brnabić obavila je danas primopredaju dužnosti sa dosadašnjim ministrom spoljnih poslova Ivicom Dačićem.

Premijerka koja je i mandatar za sastav nove vlade obavljaće dužnost šefa diplomatije do izbora novog ministra spoljnih poslova, javlja Tanjug.

Brnabić je Dačiću po završetku primopredaje u zgradi Vlade Srbije, zahvalila na višegodišnjoj uspešnoj i profesionalnoj saradnji.



Znači, premijerka će biti i ministar inostranih poslova, dokle? Do aprila 2022? Da li ustav dozvoljava takvu mogućnost?

Lepe zastavice, btw. Širi kolo...

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 22 lis 2020, 16:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Dozvoljava. Vučić je bio potpredsednik vlade i ministar odbrane istovremeno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 22 lis 2020, 19:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Carmello Šešelj je napisao/la:
Dozvoljava. Vučić je bio potpredsednik vlade i ministar odbrane istovremeno.


Prekrasno.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 23 lis 2020, 10:28 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
Citat:
Zukorlić: Funkcija simbolička, ali od interesa i za parlament i za Stranku pravde i pomirenja

Potpredsednik Narodne skupštine i lider Stranke pravde i pomirenja (SPP) Muamer Zukorlić izjavio je danas da je njegova funkcija u novom sazivu parlamenta „simbolička”, ali da ima svoju težinu i da je vidi kao šansu da doprinese kvalitetu rada Skupštine.

„Ova funkcija je simbolička u pogledu cilja, ali svaka funkcija je važna, a njena stvarna važnost zavisiće pre svega od toga ko je i kako obavlja. Mislim da ona poprima jednu novu dimenziju upravo iz tog razloga”, rekao je Zukorlić za TV Prva prenosi Tanjug.

On smatra da je njegovo imenovanje za jednog od šest potpredsednika Skupštine od obostranog interesa i za SPP i za parlament, te dodaje da ga stranka predložila za to mesto smatrajući da treba da svoj „najjači ulog” čime je, kako kaže, poslala poruku da želi da doprinese kvalitetu rada parlamenta.

„To je sada jako važno, pogotovo u ograničavajućim okolnostima i s obzirom na strukturu parlamenta kada nema heterogene slike u smislu jake vlasti i jake opozicije. Tako da će kvalitet parlamenta morati da se dokazuje na drugi način, a jedan je personalni kvalitet članova parlamenta, posebno rukovodstva”, rekao je Zukorlić za TV Prva.

Dodao je da je iznenađen kako je odjeknula vest o njegovom izboru za potpredsednika Skupštine i da je dobio čestitke sa svih strana, iz Afrike, Azije, sa istoka i zapada.

Zukorlić je kazao da su protekle četiri godine, koliko je aktivan u političkom životu Srbije, bile „prilično teške” za SPP i da nije bilo lako doći na sadašnju poziciju.

„Kada sam ušao u politiku, imao sam mesec i po od povlačenja sa pozicije verskog poglavara do izbora koji su bili pre četiri godine i s obzirom na kratkoću vremena i sve okolnosti, lista koju sam predvodio dobila je dva poslanička mandata”, rekao je Zukorlić.

Dodao je da je SPP jedina stranka koja je na poslednjim izborima uspela da uveća izborni rezultat za 100 odsto tako da u novom sazivu parlamenta ima četiri poslanika.

Kako je rekao, ta stranka je na lokalnom nivou uvećala broj odbornika za skoro 60 odsto.


Sa Pešteraaa i Krajineee!

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 23 lis 2020, 11:26 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
Citat:
U Skupštinu Srbije stigao je Predlog zakona o ministarstvima kojim je predviđeno da Vlada Srbije dobije još tri nova resora.

To su Ministartstvo za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog, Ministarstvo za brigu o porodici i demografiju kao i Ministarstvo za brigu o selu.

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 23 lis 2020, 11:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Nbgd88 je napisao/la:
Citat:
U Skupštinu Srbije stigao je Predlog zakona o ministarstvima kojim je predviđeno da Vlada Srbije dobije još tri nova resora.

To su Ministartstvo za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog, Ministarstvo za brigu o porodici i demografiju kao i Ministarstvo za brigu o selu.


Sa selom sve manje posla i sekiracije, ko se uglavi plandovaće.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 25 lis 2020, 14:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18575
NAKON sednice Predsedništva SNS predsednik Aleksandar Vučić i mandatarka Ana Brnabić saopštini su imena novinh ministra u Vladi Srbije.
Ministarstvo spoljnih poslova - Nikola Selaković
Ministarstvo unutrašnjih poslova - Aleksandar Vulin
Ministarstvo trgovine, turizma i telekomunikacija - Tatjana Matić
Ministarstvo građevine, saobraćaja i infrastrukture - Tomislav Momirović
Ministarstvo finansija - Siniša Mali
Ministarstvo privrede - Anđelka Atanasković
Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede - Branislav Nedimović
Ministarstvo zaštite životne sredine - Irena Vujović
Ministarstvo rudarstva i energetike - Zorana Mihajlović
Ministarstvo pravde - Maja Popović
Ministarstvo državne uprave i lokalne samouprave - Marija Obradović
Ministarstvo odbrane - Nebojša Stefanović
Ministarstvo za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog - Gordana Čomić
Ministarstvo za evropske integracije - Jadranka Joksimović
Ministarstvo zdravlja - Zlatibor Lončar
Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja - Darija Kisić Tepavčević
Ministarstvo za brigu o porodici i demografiji - Ratko Dmitrović
Ministarstvo omladine i sporta - Vanja Udovičić
Ministarstvo kulture i informisanja - Maja Gojković
Ministarstvo za brigu o selu - Milan Krkobabić
Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja - kadnidat će biti iz SPS i čeka se njihova odluka
https://www.novosti.rs/vesti/politika/9 ... adi-srbije

Al ih je sastavio, svaka mu cast! :kava

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 25 lis 2020, 14:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18575
Nema Rasima! :confused1

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 26 lis 2020, 13:29 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
NA POVRŠINI OD 100 HEKTARA Linglong trenutno najveće gradilište u Srbiji
https://www.novosti.rs/srbija/vesti/929 ... biji-video

Na površini od sto hektara, ili 200 fudbalskih igrališta, nalazi se trenutno najveće gradilište u Srbiji, u industrijskoj zoni "Jugoistok" u Zrenjaninu, na kojem se u više faza, gradi proizvodni kompleks kineske kompanije za proizvodnju automobilskih guma, "Linglong Tajr".

Na gradilištu se nalazi mnogo kranova i ostale građevinske mehanizacije, na desetine transportnih vozila, miksera i nekoliko stotina radnika, koji podižu prateće objekte unutar gradilišta, koje je dugačko četiri kilometra.

Kako ističu stručnjaci, po obimu radova i približnoj površini na kojoj se izvode, gradilište "Linglong Tajr" je u rangu sa "Beogradom na vodi", ali kada su u pitanju direktne privredne investicije, gradilište na periferiji Zrenjanina, u ovom trenutku prevazilazi okvire Srbije, uz investiciju kineske kompanije oko milijardu dolara, što je najveća direktna strana investicija u državi i najveća privredna investicija u Zrenjaninu ikada.

Trenutno su u toku prva i druga faza izgradnje fabrike, u okviru kojih se podižu tri ulazne kapije, dve trafostanice i mreža lokalnih električnih vodova, kao i radovi na izgradnji četvorospratne upravne i poslovne zgrade za istraživanje i razvoj, centra za rekreaciju zaposlenih i restorana, rezervoara i pumpne stanice za hidrantsku mrežu, kao i 608 parking mesta. Rok za završetak ovih radova je 30. novembar ove, odnosno 1. septembar 2021. godine.

Investitor "Linglong Internešnel Jurop" Zrenjanin odredio je za izvođače radova kineske kompanije "China Energy Engineering Group" (CEEC) i "China Road and Bridge Corporation" (CRBC), koje su angažovale i brojne podizvođače iz Srbije, uključujući i zrenjaninske, a glavni projektant je beogradska kompanija "Mašinoprojekt Kopring".

Gradilište je za sada oivičeno magistralnim putem Zrenjanin - Beograd i obilaznicom oko Zrenjanina, a kada bude konačno završena izgradnja kompleksa "Linglong", kao i kompletna industrijska zona "Jugoistok", u neposrednoj blizini nalaziće se budući auto put Beograd-Zrenjanin-Novi Sad.

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 26 lis 2020, 13:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Aj da i ostatak Banata nešto dobije, dosta je sva industrija bila u Pančevu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 26 lis 2020, 14:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Citat:
Momirović: Vučić je istorijska ličnost

Nadam se da će moji potomci jednog dana reći moj otac je stajao uz ovog čoveka u trenucima koji su bili najteži u Evropi, kaže kandidat za ministra građevinarstva

http://www.politika.rs/sr/clanak/465290 ... ka-licnost


Dobar dan, ljubim ruke! Ja bi u vladu ako može. :D

E jesmo šaka jada svi kompletno postali, fuj.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 28 lis 2020, 16:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18575


"Narodne patrole" mi se sve vise svidjaju! :palacgore1

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 28 lis 2020, 20:38 
Online
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 10039
aleksije radicevic je napisao/la:


"Narodne patrole" mi se sve vise svidjaju! :palacgore1

To su neke nove paravojne formacije ?

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 28 lis 2020, 20:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Graničar18 je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:


"Narodne patrole" mi se sve vise svidjaju! :palacgore1

To su neke nove paravojne formacije ?

Treba im sašiti uniforme. Predlažem braon boju. A kao ime "Srpska alternativa", ali forsirati skraćenicu imena, "SA", jer tako lakše ulazi u uvo i pokret se brže popularizuje. Takođe, treba ih naoružati palicama i hladnim oružjem da bi privukli što više aktivne omladine koja voli sport u SA jedinice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 28 lis 2020, 21:06 
Online
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 10039
Carmello Šešelj je napisao/la:
Treba im sašiti uniforme. Predlažem braon boju. A kao ime "Srpska alternativa", ali forsirati skraćenicu imena, "SA", jer tako lakše ulazi u uvo i pokret se brže popularizuje. Takođe, treba ih naoružati palicama i hladnim oružjem da bi privukli što više aktivne omladine koja voli sport u SA jedinice.

Šta kažeš na crne uniforme i naziv "srpske snage" SS ?

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 35515 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 917, 918, 919, 920, 921, 922, 923 ... 1421  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 51 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO