HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 11:40.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 35515 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 964, 965, 966, 967, 968, 969, 970 ... 1421  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 22 vel 2021, 15:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
..

Mini-Šengen je usisivač svega onog što nam bude falilo.
Do 2030-te Srbija će rasti po 5-6% godišnje, i tome se ništa ne može isprečiti.

2030-te kad narokamo ekonomiju, BDP i plate na zadovoljavajuć nivo, EU će sama hteti da nas primi, ali tada ćemo im reći istorijsko Njet! :D

..

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 22 vel 2021, 15:43 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 08:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Tako je, lakse nekom Muslimanu iz Trokuta da se lepo provoza do Beograda, novim autoputem Sarajevo-Beograd, i radi na BG na Vodi 9, tu je za 3-4 sata, nego da uci Nemacki, zavrsava vise skole i fakultete. Ipak su oni preglupi za to. E to je okosnica razvoja u Srbiji. Ima ko ce da radi.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 22 vel 2021, 15:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
weasel je napisao/la:
Grobar je napisao/la:


Ajde ne pričaj više gluposti.
Nismo mi i vi isto.

Vi ste demografski knapirani.
Svaki treći stanovnik vam je penzos.

Ekonomija vam zavisi od turizma.
Zato ste i tapkali deset godina u mestu, jer ste dostigli maksimum vašeg potencijala.


U Srbiji u narednih pet godina, će se brati plodovi izmedju ostalog, i 8 novih visokotehnoloških fabrika koje su skoro došle.

ZF, MTU, Brose, Kontinental, Toyo Tires, Ling Long, Nidec..


Samo ova ekipa će izvoziti preko pola milijarde godišnje, a za njih ne treba sve ukupno više 15K radnika.


Zameniće sadašnjih prvih 7 najvećih srpskih izvoznika.
Da li ti je jasno koji je to impakt na privredu u narednih 5-10 godina.. ?



U Broseu i ZF-u će plate biti od 1200€ do 1700€..
Baš boli nekoga stojko da ide u Nemačku.



Mi nemamo EU pasoš, nije to isto kao vi, shvati više.

Ne možemo da nagrnemo u Irsku poput vas.
Za ozbiljnije poslove u Nemačkoj, potrebno je poznavanje Nemačkog, radno iskustvo i stručnost.



Da nas ode i milion, mi opet imamo demografskog lufta.
Srbija ima demografski bazen od 9 miliona Srba na Balkanu.. :palacgore1

Mi druže stvaramo Mini-Šengen, nama je demografija zadnji privredni problem, ne blamiraj se više..


...

Kao i obično lupaš gluposti, po svim demografskim statistikama vi stojite katastrofalno, gore nego mi. I nema vas 9 "meleona" nego

5.7 u Srbiji i to sam još velikodušan plus 900k u BiH plus 80k u RH plus 200k u CG. Ima vas sveukupno 7 milijuna. Slovenije Austrije i Njemačke ne računam to je izgubljeno zauvijek.

Dakle propuhao si za dva milijuna ljudi, toliko si pouzdan.



Srbija ima 6,8 miliona stanovnika.
Mogu da rade i manjine, znaš.. :D

Plus milion Srba u RS, plus 600K Crnogoraca(Sve to sanja da predje u Beograd bio Srbin ili nacionalni Crnogorac), plus 150K Srba u Hrvatskoj, plus Makedonci(Svaki Iliev ili Ilievski koji se preselio u Srbiju, se danas izjašnjava kao Srbin, imam kolegu na ski, poreklom odatle, on kaže da su Makedonci Srbi... :D )

Sve je to naš demografski bazen..
Dakle i više od 9 miliona.. :palacgore1


...

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 22 vel 2021, 15:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
..

Plus Lepe Brene i Muharemi Bazdulji iz Federacije.. :)

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 22 vel 2021, 16:03 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20862
Pored Njemačke, Slovenije a od nedavno i Hrvatske mujo bio bio lud ići raditi u Srbiju, pa nisu ludi. Kod vas su plaće iste kao i u Bosni.

Nitko neće vama useljavati masovno čak ni prečanski Srbi, a milogorci su premali i na putu da budu bogatiji od vas.

Možete u budućnosti raačunati samo na pokoje domoljubnije Srbe i studente svi koji idu trbuhom za kruhom sad idu na zapad.

CG ima 550k ljudi, Srba u RH ima 80k realno a BiH Srba 900k, to vam je bazen odakle možete vući a bazen će se smanjivati kako švabo krade...

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 22 vel 2021, 16:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
weasel je napisao/la:
Kod vas su plaće iste kao i u Bosni.


Jesu ali kod nas ima posla.

weasel je napisao/la:
Nitko neće vama useljavati masovno čak ni prečanski Srbi, a milogorci su premali i na putu da budu bogatiji od vas.


Već se uselilo 130K prečano/crnogoraca u proteklih 10 godina.

Milogorci su na putu da bankrotiraju jer imaju pad BDP-a 14% ove godine i dug od 100% BDP-a.
Već ove godine imaju manji "BDP per capita nominal" od nas..

Ko se rodio na moru, izdaje apartmane i super mu je.
Ko nije bio te sreće pravac Srbija.
Vazda bilo... :palacgore1

weasel je napisao/la:
Možete u budućnosti raačunati samo na pokoje domoljubnije Srbe i studente svi koji idu trbuhom za kruhom sad idu na zapad.


Važi.
Svi odoše na zapad, a Srbija se najmanje iseljava.. :D

weasel je napisao/la:
CG ima 550k ljudi, Srba u RH ima 80k realno a BiH Srba 900k, to vam je bazen odakle možete vući a bazen će se smanjivati kako švabo krade...



Srbija ima 6,8 miliona stanovnika, Srba u BIH ima milion, Srba u Hrvatskoj 150K, Crna Gora 600K i Makedonaca ima preko milion i po..

Dakle, računamo na preko 9 miliona onih koji gravitiraju ka nama.

Sve je to naš demografski bazen.
Možemo opušteno da izgubimo milionče(a nećemo ni za 50 godina) i da ne osetimo.. :palacgore1


..

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 22 vel 2021, 17:34 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20862
Srbija nema 6.8 stanovnika nego 6.5-6.6 ako ne lažete. Srba u Hrvatskoj realno ima kojih 80-tak tisuća ( ovdje računam autohtone Srbe a ne dotepence u zadnjih godinu dvije) uvrh glave 100k s nedavnim radnicima. CG je na 550 tisuća a Makedonci nisu vaša bara za isisavanje nego Bugarska.

Objašnjavao sam već više puta tu da bi gubite jako velik broj ljudi na prirodnom padu. U BiH gubite skoro 10k ljudi godišnje plus 40k u Srbiji. Dakle svake godine vi samo od pridodnog pada da se nitko ne odseli gubite 50k Srba. Razumi da ovo nije prepucavanje o povijesti, ustašama i četnicima nego su ovo egzaktne brojke koje sam provjerio i dokazao, druga stvar što si ti tvrdoglav kao mazga pa ne želiš priznat.

Hrvati su također u banani, da se razumijemo. Vi ćete u idućih 10 godina samo zbog te boomerske generacije izgubiti 600-700 tisuća ljudi a gdje su još iseljeni?

Na idućem popisu 2031. ćete biti mršaviji za milijun ljudi otprilike. Bit će vas oko 5.5 M a Hrvata tada oko 3.5 M

Ali to nije previše bitno zato što mi imamo države, pitanje je kolko će komšija u bazniji biti...

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 22 vel 2021, 18:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
..


Dobro.
Srbija ima 6 miliona stanovnika, 20K Srba ima u Hrvatskoj, Crna Gora ima 300K stanovnika a RS 600K Srba.


Dakle, čak i u tvojim snovima imamo demografsko/radni bazen od 7 miliona. :D

Opušteno možemo da izgubimo još milion i po, do 2 miliona stanovnika(što je "mišn imposibl") i da opet imamo zadovoljavajuću demografiju za rast od 5-6% godišnje. :palacgore1



E da.
Idem i mom kolegi Makedoncu da kažem da prestane da govori da su Makedonci Srbi i da ode u Sofiju da radi, a ne u Beograd.. :laugh


Eto.
Mirno spavaj sad Lasice i sanjaj sve to.. :D


..

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 22 vel 2021, 18:19 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2020, 08:27
Postovi: 1595
Demografski bazen ne kontroliraju već sad dobar dio Sandžaka i Preševske doline, šta vam vucko radi :smijeh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 22 vel 2021, 18:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
..

A pa to su ti ti naši srbijanski iseljenici, uz Hrvate, Madjare, Bugare i Slovake.
Njih kontrolira baba Germanka sad.. :)



Ko je otišao, otišao je.
Mi sad žurimo da doniramo vakcine celom Mini-Šengenu tj. našem olimpijskom bazenu, da krenemo sa treningom talenata što pre.


Pokloniće Vučko i vama vakcine da ne trošite gorivo do Beograda.. :D

..

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 22 vel 2021, 18:26 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2020, 08:27
Postovi: 1595
Al ti znaš plivat pa spominješ olimpijske bazene?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 22 vel 2021, 18:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Burbon je napisao/la:
Demografski bazen ne kontroliraju već sad dobar dio Sandžaka i Preševske doline, šta vam vucko radi :smijeh



Možda su se razbežali i zbog ovoga.. ?



Nigde albanca na klipu, kao da lete zmajevi iznad Preševa a ne Orlovi.. :laugh

..

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 22 vel 2021, 18:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Burbon je napisao/la:
Al ti znaš plivat pa spominješ olimpijske bazene?



Ne ja samo dobro igram vaterpolo.
Ali ronim uglavnom.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 22 vel 2021, 18:46 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2020, 08:27
Postovi: 1595
Grobar je napisao/la:
Burbon je napisao/la:
Al ti znaš plivat pa spominješ olimpijske bazene?



Ne ja samo dobro igram vaterpolo.
Ali ronim uglavnom.


E znan to ide vama ronjenje :smijeh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 22 vel 2021, 18:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Pa ide nam.
Ide i vama mladost u Irsku.. :tt2

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 22 vel 2021, 19:39 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20862
Grobar je napisao/la:
..


Dobro.
Srbija ima 6 miliona stanovnika, 20K Srba ima u Hrvatskoj, Crna Gora ima 300K stanovnika a RS 600K Srba.


Dakle, čak i u tvojim snovima imamo demografsko/radni bazen od 7 miliona. :D

Opušteno možemo da izgubimo još milion i po, do 2 miliona stanovnika(što je "mišn imposibl") i da opet imamo zadovoljavajuću demografiju za rast od 5-6% godišnje. :palacgore1



E da.
Idem i mom kolegi Makedoncu da kažem da prestane da govori da su Makedonci Srbi i da ode u Sofiju da radi, a ne u Beograd.. :laugh


Eto.
Mirno spavaj sad Lasice i sanjaj sve to.. :D


..


S obzirom da si toliko tvrdoglav ovdje je nacrtano samo za tebe.

slika

I ovo su još brojke od prije dvije godine. U međuvremenu ste izgubili sigurno još 100 tisuća ljudi, što na negativan prirast što na iseljavanje.

Samo u 5 godina ste izgubili tu 100k ljudi što sam uspio na brzinu prikupit, a Eurostat procjenjuje da vas se oko 350k tisuća odselilo u zadnjih 10-15 godina. Čak i da ste imali 150k prećana to ti je minus od 200k...

I sad zbroji tih 200k plus 600k prirodan pad i dobiješ točno 6.6 do 6.7 M

Moja procjena je bila da će vas biti 6.65 M na popisu, mislim da nisam daleko od istine.

P.S ako misliš da lažem ovo su sve brojke od vašeg "republičkog" zavoda

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 22 vel 2021, 19:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
..


Pa dobro dal' si ti normalam dečače.. ?
Za 20 godina smo izgubili 600K na prirodnom priraštaju, i šta sad.. ?

Kakve to veze ima sa rastom Srbije od 2020-te do 2030-te... ?


Oće li Srbija svake godine počevši od danas, gubiti po 600K stanovnika, pa zbog toga neće imati demografiju za rast.. ?


Šta lupetaš ti.. ?


Srbija danas ima 6,8 miliona stanovnika.
I da i u narednih 10 godina izgubi i 500K imaće 6,3 miliona.

Opet ima demografiju za rast i od 10% a ne 5% godišnje.


..

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 22 vel 2021, 19:54 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20862
Tebi očito nije išla matematika u školi. Ako godišnje gubiš po 100k stanovnika, to ti je 100 ljudi manje koji zarađuju ili generiraju potrošnju, manje ljudi je manje potrošnje a manje potrošnje je manja ekonomija ( ugrubo).

Dakle godišnje gubite oko 1.5% populacije i time vam nestaje barem 1% ekonomije. Shvačaš li ti to?

Dakle vi u startu imate 1% minusa kojeg trebate nadoknaditi , možda i više s obzirom da iseljava najbolje radno stanovništvo.

Recimo imate rast od 4% i taj rast bi ostao 4% da vam nitko ne iseli, ali s iseljavanjem vam se to smani na 3% ili 2.8% rasta...

I dalje ti nije jasno?

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 22 vel 2021, 20:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
..



Kako mali perica zamišlja ekonomiju... :D


Tebi mora da se crta, očigledno.
Evo sad će Grobi da ti nacrta..



ZF, MTU, Brose, Kontinental, Ling-Long, Toyo Tires, Nidec....

 ....su sedam visokotehnoloških firmi koje su došle u Srbiju, samo u zadnje dve godine.



Te firme se tek grade.
Od nule.

One će da indukuju rast BDP-a, u narednih 5 godina, minimum.



To su firme koje će imati izvoz od preko pola milijarde svaka.

Dakle, samo tih sedam firmi će doneti Srbiji 4mlrd€ BDP-a na goli proizvod/izvoz.


A gde su ćerke firme, firme dobavljači, alatnice, porezi na dobit, porezi na plate i plate radnika koje će završiti u javnu potrošnju(javne usluge koje čine 2/3 BDP-a u skoro svakoj zemlji)


To su firme gde će prosek plata biti od 800-1000€ pa i više..


 Dakle za nekih 5mlrd€ BDP-a, ti treba samo 10K radnika(koliko će ih max raditi u svim ovim firmama, zajedno)

Gde je još 100 motačnica kablova novih, pa regularno povećanje proizvodnje starih fabrika(Srbija svake godine ima povećanje industrijske proizvodnje) 

Gde je povećanje prehrambene industrije indukovano Mini-Šengenom i sve što ide uz njega, od radne snage do brže tranzicije dobara i usluga.. ?

Gde je gradjevina(Srbija je ugovorila samo preko 300km autoputa i brzih pruga, ima da gradi još 10 godina punom parom)

Gde je novi rudnik Litijuma(natraženije sirovije današnjice)..  ?




Ja ne znam šta ti pokušavaš stvarno... ?



Srbija ima 1,7 miliona penzionera i 2,3 miliona zaposlenih(Onih koji uplaćuju doprinose)
Ima oko 1,5 miliona mladjih od 18 godina i studenata.



Ostaje 1,3 miliona stanovnika(slobodnjaka) koji su ili nezaposleni ili rade na crno, ili uopšte ne žele da rade i koji ne dobrinose BDP-u i potrošnji uopšte.
Jer niti se njihova eventualna crna zarada broji, niti imaju šta da potroše(ako ne rade), osim babine penzije koju ona i sama bez njih ume da potroši.



I da se iseli milion njih/takvih(što je nemoguće, niti će se iseliti odmah sutra ujutru već po malo svake godine), opet ti ostaje 300K slobodnjaka.


A treba ti samo 15K ljudi da dodaš 5mlrd€ BDP-a ako rade na proizvodnji pravih dobara..


Ja ne znam stvarno šta ti pokušavaš da nas ubediš ovde.. ?


...

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 22 vel 2021, 20:48 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 08:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Grobar je napisao/la:
..



Kako mali perica zamišlja ekonomiju... :D


Tebi mora da se crta, očigledno.
Evo sad će Grobi da ti nacrta..



ZF, MTU, Brose, Bosh, Ling-Long, Toyo Tires, Nidec....

 ....su sedam visokotehnoloških firmi koje su došle u Srbiju, samo u zadnje dve godine.



Te firme se tek grade.
Od nule.

One će da indukuju rast BDP-a, u narednih 5 godina, minimum.



To su firme koje će imati izvoz od preko pola milijarde svaka.

Dakle, samo tih sedam firmi će doneti Srbiji 4mlrd€ BDP-a na goli proizvod/izvoz.


A gde su ćerke firme, firme dobavljači, alatnice, porezi na dobit, porezi na olate i plate radnika koje će završiti u javnu potrošnju(javne usluge koje čine 2/3 BDP-a u skoro svakoj zemlji)


To su firme gde će prosek plata biti od 800-1000€ pa i više..


 Dakle za nekih 5mlrd€ BDP-a, ti treba samo 10K radnika(koliko će ih max raditi u svim ovim firmama, zajedno)

Gde je još 100 motačnica kablova novih, pa regularno povećanje proizvodnje starih fabrika(Srbija svake godine ima povećanje industrijske proizvodnje) 

Gde je povećanje prehrambene industrije indukovano Mini-Šengenom i sve što ide uz njega, od radne snage do brže tranzicije dobara i usluga.. ?

Gde je gradjevina(Srbija je ugovorila samo preko 300km autoputa i brzih pruga, ima da gradi još 10 godina punom parom)

Gde je novi rudnik Litijuma(natraženije sirovije današnjice)..  ?




Ja ne znam šta ti pokušavaš stvarno... ?



Srbija ima 1,7 miliona penzionera i 2,3 miliona zaposlenih(Onih koji uplaćuju doprinose)
Ima oko 1,5 miliona mladjih od 18 godina i studenata.



Ostaje 1,3 miliona stanovnika(slobodnjaka) koji su ili nezaposleni ili rade na crno, ili uopšte ne žele da rade i koji ne dobrinose BDP-u uopšte.


I da se iseli milion njih(što je nemoguće), opet ti ostaje 300K slobodnjaka.


A treba ti samo 15K ljudi da dodaš 5mlrd€ BDP-a ako rade na proizvodnji pravih dobara..


Ja ne znam stvarno šta ti pokušavaš da nas ubediš ovde.. ?


...


Svaka cast Grobi, svaka ti ka Njegoseva! :)

Evo da dodam i ja ponesto posto se isto razumem;

https://www.ekapija.com/news/3142824/ah ... u-u-srbiju

"Mnogo kompanija razmišlja da dođe u Srbiju u okviru strategije obezbeđivanja dobavljača na bližim destinacijama (nearshoring) umesto dalekim na istoku, izjavio je predsednik Upravnog odbora Nemačko-srpske privredne komore (AHK Srbija) Udo Ajhlinger."

Ovo je prouzrokovala korona kriza, jednostavno pokazalo se da je toliko rasireni globalni supply chain totalno neefikasan u ovakvim situacijama.

Tek ce Srbija ubrajati kinte od direktnih stranih investicija.

Jos dodaj da se zavrsava gasifikacija, sto ce privusti jos vise investicija, gas = industrijska proizvodnja, fabrike.

Ne samo da cemo ostati prvi u svetu, nego mi, pa 10 mesta prazno posle nas! :)

Dodaj privatizacije koje se jos nisu izvrsile konretno nad ovim velikim preduzecima: Jrb, Msk, Simpo, Lasta, Trayal, Petrohemija, Severtrans, Rudnik Kovin,

Kad se prodaju, em ce da skinu teret drzavi, em ce doci privatnici i povecati proizovodnju, plate, oziveti ih kao i Bor, Zelezaru, i td...

U sustini, prosto me je sramota kolko nam dobro ide. Salim se, stvarno sam optimistican minimum 5-6% rasta narednih 10 godina! :palacgore2

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 22 vel 2021, 20:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
..

Lasica pokušava da nas ubedi da nećemo imati radnu snagu u narednih deset godina..

Kao da je Vučić ušao u njega.. :)

..

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 22 vel 2021, 21:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
...



Evo primera onoga, o čemu ja govorim i zašto je Srbiji potrebna diktatura trenutno.

Da je Srbija pravna država, nikada nebi iselili ove ljude do okončanja sudskog procesa(a to kod nas ide i do 5 godina) i isto toliko vremena nebi mogla da započne gradnja projekta od nacionalnog značaja, kakav je autoput.



U selu kod Čačka ruši se 12 objekata: "Žao mi je dedovine, ali auto-put je veoma važan" FOTO

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1816032

slika

Citat:
Čačak -- Auto-put "Miloš Veliki" užurbano se gradi, a prema najavama rok za završetak je kraj ove godine.

Na trasi ovog dela koridora našlo se i dvanaest objekata u selu Trbušani kod Čačka, u vlasništvu šest porodica, koji će morati biti porušeni.

"Radi se o šest domaćinstava u kojima svako ima po jednu i više stambenih jedinica. Pored toga biće srušeni i pomoćni objekti, staje, tremovi a moraće da se sruši čak i jedna farma kokošaka", kaže za ageniciju RINA Milan Pavlović, predsednik MZ Trbušani, kome će takođe domaćinstvo biti izmešteno, a kuća porušena.

Meštani sela Trbušani su postigli dogovor sa predstavnicima "Beograd puteva" za obeštećenje. Pavlović ističe da su se svi uglavnom dogovorili sa državom, ali uz određene klauzule da na sudu mogu tražiti i dodatna potraživanja, koja neće uticati na odlaganje početka radova na toj deonici auto-puta.

"Od šest porodica koje će biti iseljene, dve će potražiti dodatne procene na sudu, ali je činjenica da se svi iseljavamo i da ti dodatni zahtevi neće uticati na početak radova. Jasno je da nam je svima teško jer se radi o našoj dedovini, ali sa druge strane da se radi o višem državnom interesu. Moje domaćinstvo čine dve kuće, dva pomoćna objekta sa 28 ari placa, žao mi je, ali sam svestan da je auto-put nešto što je veoma važno", kaže Pavlović.

Njegov komšija Dragiša Pavlović već je skinuo krov sa kuće, raskrčio dvorište i priprema pokućstvo za selidbu.

"Crep ćemo iskoristiti, kao i sav nameštaj iz kuće. Štalu i ovce poklanjamo manastiru, a već smo kupili plac u centru sela, gde krećemo sa gradnjom kuće", kazao je Dragiša.

Na pitanje da li je zadovoljan dogovorom sa državom, kaže da je prvo bilo nezadovoljstva, ali da su kasnije uvažili neke primedbe, pa su došli do dogovora koji je država prihvatila.

Do sada su, od šest porodica, izmeštanje domaćinstava i rušenje objekata naplatile njih četiri, dok dve još nisu potpisale. Svima je rok da se isele do početka aprila.

Inače, radovi na tom delu trase već su počeli, a iskop je već prišao prvim kućama.



...

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 22 vel 2021, 22:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
Grobar je napisao/la:
..

Lasica pokušava da nas ubedi da nećemo imati radnu snagu u narednih deset godina..

Kao da je Vučić ušao u njega.. :)

..

Mislim da nije ništa krivo napisao ali valja naglasiti da odumiranje starog stanovništva nije alarmantno za Srbiju jer je to prirodan proces. Tu statistiku slobodno zanemarite. Bit će vas koliko budete imali djece.
Doseljavanje u Srbiju je ograničena kategorija jer se ne volite s Albancima i Bošnjama koji su glavni migranti. Makedonaca je malo, a i to će se podijeliti s Bugarima i Zapadom. Crnogorci su još manji.
Tko kaže da je imigracija uopće dobra? Vama je najpametnije da vratite svoje iz dijaspore.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 22 vel 2021, 22:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
..


Pa u narednih deset godina ćemo se kretati izmedju 6,8 miliona i 6,3 miliona.

Tako da se nalupao za sva vremena.

Srbija trenutno ima 1,3 miliona "slobodnjaka" u Srbiji.

Cela Šumadija je nastala/naseljena od Hercegovaca/Crnogoraca.
Mislim smešno.. :)
Ne postoji period/dekada naše istorije, a da se prečano/crnogorci nisu doseljavali u Srbiju i to u velikim brojkama.

Ali čak i da ne računamo RS, CG i Makedoniju uopšte, kao naše prirodno-istorijske demografske bazene, opet imamo ozbiljan demografski luft u samoj Srbiji.

Ako zaboravimo na bazen(što je opet kažem nonsens) opet u samoj Srbiji imaš 1,3 miliona nezaposlenih ljudi.

Treba da ih se seli po 50K godišnje i da ih zapošljavano po 80K godišnje nebi smo li ih istrošili tamo 2030-te.
(Primera radi Srbija sada, svake godine ima 20K više zaposlenih)

Ali čak i takav ludački scenario ne utiče na rast privrede od 2020-te do 2030-te..

Nepostoji recept po kome ćemo mi od 2020-te do 2030-te ostati bez radne snage.


Mislim, nalupao se za medalju.


..

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Srbiji
PostPostano: 22 vel 2021, 23:07 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Nevjerojatno koja je Srbija zaostala rupa i vukojebina, ladno ovaj belivuk sa ministrom policije :D

Pobio 60 ljudi u zadnje 3 godine za Vučića, policajci otvoreno o ovome.

Ovo je za pacijente koji nas uspoređuju sa Srbijom



Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 35515 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 964, 965, 966, 967, 968, 969, 970 ... 1421  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 146 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO