HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 20:46.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: EGZODUS mladih iz RS. Idu ka Slo, Slovackoj, posvuda.....
PostPostano: 04 sij 2018, 19:51 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
Pocelo je osipanje Srba i u nasoj najmladjoj srpskoj drzavi. Narod je gladan, sa izgubljenom nadom i verom u bolj sutra.

Vlst lopovska, oporba jos gora i sa halal Srbima u vrhu.....ima li nade i kraja kolonama ??????.....oglasite se......

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kolone- ... /180104062

slika

Kako kolone radnika napuštaju Bosnu i Hercegovinu prvih dana nove godine, svjedoče jučerašnje slike radnika koji su se uputili u Slovačku s autobuskog stajališta u Banjoj Luci, pišu Nezavisne novine.
"Ovo je drugi put da idem raditi u Slovačku i tražim način da tamo ostanem. Plata mi je tamo tolika da malo ko takvu ima u BiH. Ovdje je propast i preporučio bih svakome da ide u inozemstvo", rekao je 22-godišnji Stefan Miodragović za Nezavisne novine, koji je jučer nestrpljivo čekao da uđe u jedan od tri autobusa koja su se uputila za Slovačku.

Ne samo omladina, već i stariji ljudi iz Sanskog Mosta, Bosanske Dubice, Gradiške, Banje Luke i drugih gradova čekali su u kolonama da zauzmu svoje sjedište i zapute se u Slovačku na rad.

"Tamo radim na sklapanju dijelova za Samsungove televizore, imam smještaj i hranu, a za godinu dana se može uštedjeti blizu 15.000 KM", priča Miodragović za Nezavisne, dodajući da nije potrebna nikakva kvalifikacija, kao i da se papiri za odlazak srede u roku od tri-četiri sata.

Prema riječima drugih koji su jučer odlazili trbuhom za kruhom, padne i pokoja suza pred put, ali motivaciju pronađu u plati koja ih tamo čeka, koja je 500-600 eura i to početna.

"Kad vidim koliko ih odlazi i kolike će tamo plate imati, dođe mi da i ja odem s njima, a ne da ovdje radim za 400 KM. Ovo je već treća tura u posljednjih mjesec i po", priča trgovkinja iz obližnje prodavnice.

Pitajući se kud ode toliki narod, šokirani prolaznici zabrinutim pogledom prate kako jedan po jedan građanin ulazi u autobus.

"Rade u fabrikama kao što su Jasplastik, Samsung ili Medical Glass. Idu i stariji ljudi od 65 godina, a ima i mladih od 19. Ukupno ih je blizu 200, neki će raditi tri mjeseca, a neki godinu dana. Mjesečno organizujemo jednu ili dvije ture", priča vođa puta iz banjalučke FAP agencije za posredovanje pri zapošljavanju.

Kako stoji na internet stranici ove agencije, put i smještaj su besplatni.

Slična situacija nas je jučer zatekla i u centru Banje Luke gdje su ispred Konzularne kancelarije Ambasade Slovenije u BiH kolone formirali građani iz svih krajeva BiH, većinom mladi, koji čekaju na radne vize, pišu Nezavisne.

Iz Konzulata nisu uspjeli doći do detaljnijih informacija uz obećanje da će novinar Nezavisnih danas imati priliku porazgovarati s konzulom.

"Iako sam protiv odlaska mladeži, ne mogu ih osuditi jer naš ih sistem bukvalno tjera odavde. Cjelokupna situacija u BiH je alarmantna, odlaze porodice pa i ljudi koji imaju dobre poslove. Upali smo u kolotečinu i nikako da se trgnemo", govori Mirela Geko iz Vijeća mladih FBiH.

Spasoja Albijanić, predsjednik Udruženja poslodavaca građevinarstva i industrije građevinskog materijala RS, kaže da kako je krenulo, ovdje neće imati ko ekser zakucati, te da je odavno u BiH deficit zidara, tesara, armirača, keramičara, varilaca, krovopokrivača...

"Pokušavali su neki poslodavci kao pojedinci riješiti ovaj problem prekvalifikacijom radnika, ali i oni, kad ih obučite, odu. Sve dok se sistemski ne iznađe rješenje, ne možemo očekivati ništa pozitivno", tvrdi Albijanić.

Srbijanski mediji prošle godine su pisali u više navrata o lošim uslovima rada u Slovačkoj te kako građane Srbije u fabrikama tretiraju kao robove. Reporter srbijanskog Nedeljnika proveo je tri mjeseca radeći u Slovačkoj, potpuno ilegalno, te kasnije objavio da brojni rade bez ikakvog ugovora, kao "turisti", radi se po 12 sati, za dnevnice dvostruko manje od zakonom propisanih u Slovačkoj, bez plaćene pauze i slično, pišu Nezavisne.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EGZODUS mladih iz RS. Idu ka Slo, Slovackoj, posvuda.....
PostPostano: 04 sij 2018, 20:05 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35998
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Isto je tako i u Federaciji ali i Srbiji i Hrvatskoj.
Na šta smo spali, nekad smo za Slovake mi bili Zapad.
Iskorištavaju ljude, robovi im po 12 sati za duplo manju satnicu nego je ima Slovak.
Tuga i jad, ljudi od 50-60 godina idu.
Nisu u tim turama samo ljudi iz RS nego i iz USK, Sanski Most itd.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EGZODUS mladih iz RS. Idu ka Slo, Slovackoj, posvuda.....
PostPostano: 04 sij 2018, 20:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 lis 2016, 06:43
Postovi: 882
Lokacija: Zadar / Bihac
daramo je napisao/la:
Isto je tako i u Federaciji ali i Srbiji i Hrvatskoj.
Na šta smo spali, nekad smo za Slovake mi bili Zapad.
Iskorištavaju ljude, robovi im po 12 sati za duplo manju satnicu nego je ima Slovak.
Tuga i jad, ljudi od 50-60 godina idu.
Nisu u tim turama samo ljudi iz RS nego i iz USK, Sanski Most itd.


Zasto bi neko s hr. pasosem, npr iz Hrvatske isao raditi u Slovackoj, u kojoj su prosjecne place i dalje nize od onih Hrvatskih, kad moze gdje hoce. Pa radje ce ici u Njemacku... ko sto i mnogi Slovaci idu i isli su. Zato im i fali te "proste" radne snage


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EGZODUS mladih iz RS. Idu ka Slo, Slovackoj, posvuda.....
PostPostano: 04 sij 2018, 20:36 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35998
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Ne bi išao u Slovačku jer kao EU građanin ne treba
Napisao sam da iseljavanje sve jednako pogađa, i Hrvatsku, Srbiju i BiH.
Neki se uzalud vesele da njihovi mogu žvakati slamu za razliku od Hrvata i da oni ne iseljavaju.

Slovaci iskorištavaju ne EU građane, Bošnjake i Srbe.
Ljudi rade bez papira, nikakvog osiguranja, ispod garantiranog minimalca i ikakvih prava.
Praktično robovi.

Isto tako je i u Njemačkoj gdje agencije iskorištavaju Bošnjakinje i Srpkinje bez EU papira za čuvanje starijih osoba.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EGZODUS mladih iz RS. Idu ka Slo, Slovackoj, posvuda.....
PostPostano: 04 sij 2018, 20:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 lis 2016, 06:43
Postovi: 882
Lokacija: Zadar / Bihac
daramo je napisao/la:
Ne bi išao u Slovačku jer kao EU građanin ne treba
Napisao sam da iseljavanje sve jednako pogađa, i Hrvatsku, Srbiju i BiH.
Neki se uzalud vesele da njihovi mogu žvakati slamu za razliku od Hrvata i da oni ne iseljavaju.

Slovaci iskorištavaju ne EU građane, Bošnjake i Srbe.
Ljudi rade bez papira, nikakvog osiguranja, ispod garantiranog minimalca i ikakvih prava.
Praktično robovi.

Isto tako je i u Njemačkoj gdje agencije iskorištavaju Bošnjakinje i Srpkinje bez EU papira za čuvanje starijih osoba.


Aha da, to imas pravo, krivo sam te razumio. Na kraju oni puse dvostruko, gradjani treceg reda.

A i oni kad stignu tamo drze se za to i ne pustaju. Jer je alternativa povratak nazad. Kod nas to nije slucaj. Pasos je u rukama, Njemacka nece nigdje pobjeci :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EGZODUS mladih iz RS. Idu ka Slo, Slovackoj, posvuda.....
PostPostano: 04 sij 2018, 20:47 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35998
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Bošnjački i srpski političari misle da mogu držati gladan narod na lancu.
Samo im rade gore, umjesto da kao Hrvati idu normalno raditi od njih prave robove.
Nije da ih i briga oni su puni.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EGZODUS mladih iz RS. Idu ka Slo, Slovackoj, posvuda.....
PostPostano: 04 sij 2018, 21:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Ovo sa Slovackom i Samsungom u Slovackoj, to je omiljeno podrucje za ljude kojima hitno treba bilo kakav posao. Obicno ljudi sa "ovih prostora gore" (Semberija, Posavina, Majevica, TK, Podrinje, Krajina...) idu uglavnom u Austriju, Njemacku, Svajcarsku, a u zadnje vrijeme i Rusiju. To su najatraktivnija podrucja za radnike sa tih podrucja.. U Slovackoj Samsung zaposljava radnike za posao na lijepljenju naljepnica na zadnji dio plasticnog panela televizora, kao i za posao pakovanja televizora u kutije. To i nisu dobro placeni poslovi s obzirom da manji ovdasnji proizvodjaci namjestaja placaju 1300 KM za posao srafljenja namjestaja, ali najvjerovatnije u Slovackoj je veca ponuda poslova dok kod nas nema dovoljno poslova gdje je potreban samo brz i precizan rad. Nema ni u Slovackoj puno takvih poslova, osim kad stranac dodje i otvori veliku fabriku.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EGZODUS mladih iz RS. Idu ka Slo, Slovackoj, posvuda.....
PostPostano: 04 sij 2018, 22:42 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35998
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Normalno ide tko god može, tko ima nekoga da dadne garantno pismo itd.
Ovdje Slovaci ili Korejci jasno hvataju ljude u očaju za nelegalni rad na crno.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EGZODUS mladih iz RS. Idu ka Slo, Slovackoj, posvuda.....
PostPostano: 04 sij 2018, 23:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
daramo je napisao/la:
Isto je tako i u Federaciji ali i Srbiji i Hrvatskoj.
Na šta smo spali, nekad smo za Slovake mi bili Zapad.
Iskorištavaju ljude, robovi im po 12 sati za duplo manju satnicu nego je ima Slovak.
Tuga i jad, ljudi od 50-60 godina idu.
Nisu u tim turama samo ljudi iz RS nego i iz USK, Sanski Most itd.


Kad smo to za slovake bili zapad? prostor danasnje ceske i slovacke do ww2 bio je jedan od narazvijenih krajeva europe. Sjebao ih rat, trgnuli su se poslije do sovjetske okupacije, stagnirali, no evo ih ponovo hvataju zamah.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EGZODUS mladih iz RS. Idu ka Slo, Slovackoj, posvuda.....
PostPostano: 04 sij 2018, 23:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Egzodus je sa citavog balkana, tijekom ovih blagdana, koga sam god sreo u domovini BiH, samo prica o odlasku i raspituje se kako i gdje.

Upucujem ih na Sloveniju, ali i na skori pocetak predsezone na Jadranu, gdje je je ogromna potraznja za radnicima u ugostiteljstvu, poslodavci se vec sada doslovno otimaju i dizu place. Bez problema mogu dole raditi i Srbi iz BiH.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EGZODUS mladih iz RS. Idu ka Slo, Slovackoj, posvuda.....
PostPostano: 04 sij 2018, 23:32 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
ManInBlack je napisao/la:
koga sam god sreo u domovini BiH, samo prica o odlasku i raspituje se kako i gdje.


također


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EGZODUS mladih iz RS. Idu ka Slo, Slovackoj, posvuda.....
PostPostano: 05 sij 2018, 00:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
daramo je napisao/la:
Bošnjački političari misle da mogu držati gladan narod na lancu.

Ne mogu više ni oni prodavati zjala, kod nas i Muslimani masovno odlaze, Njemačka je br.1 :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EGZODUS mladih iz RS. Idu ka Slo, Slovackoj, posvuda.....
PostPostano: 05 sij 2018, 00:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Naravno da svi odlaze, svi oni koji su se smijali Hrvatskoj a ne shvaćaju da žive na dvostruko ili višestruko manjem standardu od hrvatskih 800+ EUR mjesečno. Što nekakva RS ili muslimajmunija imaju ponuditi? Ovo prvo je rijetko naseljena zapizdina čudnovatog oblika bez prometnica, tvornica, poduzetništva ili ičega smislenog osim domaće proizvodnje brlje a u ovom neekološki zelenijem dijelu imamo nešto što sliči na golemi Bajkonur ali bez lansiranja u svemir nego krećemo na putovanje kroz vrijeme i to uvijek u 7. stoljeće. Jedini izlaz iz svega toga je odlazak bez povratka a slično se zbiva i u Srbiji, Crnoj Gori i Dardaniji. Dugoročno će tu Hrvati najbolje proći jer su najbogatiji, već imaju rođake u inozemstvu, imaju kapitalistički poduzetnički duh, prosječno veći IQ i državljanstvo EU. Kako odlazak u inozemstvo znači povećanje plaće u domovini zbog manjka radne snage a razlog odlaska su prije svega niske plaće nije teško vidjeti da u slučaju Hrvata dobivaju i oni koji odlaze i oni koji ostaju a muslimani i Srbi će vjerojatno trajno naći svoju sreću u al-Swedistanu te SAO Tomeu and Gavrilo Principeu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EGZODUS mladih iz RS. Idu ka Slo, Slovackoj, posvuda.....
PostPostano: 05 sij 2018, 07:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24635
Lokacija: Heartbreak Hotel
A ono jeste da, logički gledajući, Hrvati dugoročno trebaju proći bolje od ova druga 2 naroda, ali ne lipši magarče do zelene trave. Iako je to logično, na ovim se prostorima redovito dešavaju nelogične stvari.
Brw, ja nisam vjerovao da je to moguće ali počeo sam žaliti i odlazak muslimana. Odoše nedavno dvije familije iz mog susjedstva, njihova djeca se igrala oko moje kuće, pjevali, smijali se.... sada ih nema, sada je tu pustoš... Sad možete vi zamisliti koja je to razina egzodusa sa ovih prostora da mi čak i muslimanski odlasci teško padaju...

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EGZODUS mladih iz RS. Idu ka Slo, Slovackoj, posvuda.....
PostPostano: 05 sij 2018, 09:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Kako gore spomenu, razgovarao sam sa dosta poznanika i njihovih prijatelja koji nemaju hr papire, uglavnom muslimani, svi do jednog pitaju kako i gdje otici. Pogotovo u Tuzli, Lukavcu gdje se ljudima pocela gaditi i zagadjenost zraka, boje se za zdravlje djece. Tuzlanske ulice ovako su puste bile samo za vrijeme rata, ostao sam u cudu, pita gdje su ljudi, odgovor je isti odlaze.

HR bi trebala dati bh muslimanima koji nisu okrvavili ruke protiv naseg naroda pod hitno putovnice, pomoc normalnim ljudima da zive bolje, a zlotvorima podici razunu depresije i stresa.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EGZODUS mladih iz RS. Idu ka Slo, Slovackoj, posvuda.....
PostPostano: 05 sij 2018, 09:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Bolje da ljudi odu vani zaraditi koju paru nego da sjede besposleni kod kuce.
U ambasadi Slovenije i na Banjaluckoj autostanici nisu samo ljudi iz BL nego iz cijele zapadne tzv. BiH.
Npr. Sanski most se preko Banja Luke ispraznio, dodju u Banja Luku i iz nje idu u Svedsku ili Njemacku.
RS nema toliki problem sa iseljavanjem, u 2017. razlika izmedju odlazaka i dolazaka je oko 2.000 a i tu su većinom Muslimani i Hrvati koji su su u prosloj deceniji vratili u RS pa u kontinuitetu odlaze.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EGZODUS mladih iz RS. Idu ka Slo, Slovackoj, posvuda.....
PostPostano: 05 sij 2018, 09:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
novovrijeme je napisao/la:
Bolje da ljudi odu vani zaraditi koju paru nego da sjede besposleni kod kuce.
U ambasadi Slovenije i na Banjaluckoj autostanici nisu samo ljudi iz BL nego iz cijele zapadne tzv. BiH.
Npr. Sanski most se preko Banja Luke ispraznio, dodju u Banja Luku i iz nje idu u Svedsku ili Njemacku.
RS nema toliki problem sa iseljavanjem, u 2017. razlika izmedju odlazaka i dolazaka je oko 2.000 a i tu su većinom Muslimani i Hrvati koji su su u prosloj deceniji vratili u RS pa u kontinuitetu odlaze.


Gore imam kontakt sa ljudima koji napustaju ovaj prostor, ogroman je broj srba sto iz Srbije , sto iz BiH koji zive i rade na crno. Vecina njih nada se trajno ostati.

Ono sto mi je zanimljivo, upoznao sam dosta srba iz bivse krajine i sao slavonije koji su pobjegli u srbiju i bosnu, niti jednom nije mrska hr putovnica :D

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EGZODUS mladih iz RS. Idu ka Slo, Slovackoj, posvuda.....
PostPostano: 05 sij 2018, 10:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 lis 2016, 06:43
Postovi: 882
Lokacija: Zadar / Bihac
ManInBlack je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:
Bolje da ljudi odu vani zaraditi koju paru nego da sjede besposleni kod kuce.
U ambasadi Slovenije i na Banjaluckoj autostanici nisu samo ljudi iz BL nego iz cijele zapadne tzv. BiH.
Npr. Sanski most se preko Banja Luke ispraznio, dodju u Banja Luku i iz nje idu u Svedsku ili Njemacku.
RS nema toliki problem sa iseljavanjem, u 2017. razlika izmedju odlazaka i dolazaka je oko 2.000 a i tu su većinom Muslimani i Hrvati koji su su u prosloj deceniji vratili u RS pa u kontinuitetu odlaze.


Gore imam kontakt sa ljudima koji napustaju ovaj prostor, ogroman je broj srba sto iz Srbije , sto iz BiH koji zive i rade na crno. Vecina njih nada se trajno ostati.

Ono sto mi je zanimljivo, upoznao sam dosta srba iz bivse krajine i sao slavonije koji su pobjegli u srbiju i bosnu, niti jednom nije mrska hr putovnica :D


Najzapaljenija tema na kislamu je "Kako doci do hrvatskog pasosa?"

A svaki post manje vise zapocinje s onom "moj dedo"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EGZODUS mladih iz RS. Idu ka Slo, Slovackoj, posvuda.....
PostPostano: 05 sij 2018, 10:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24635
Lokacija: Heartbreak Hotel
Treba podijeliti pokoju putovnicu i drugim narodima. Dosta je bilo jednonacionalnih torova. Nama je suđeno živjeti skupa... ma gdje to bilo.
Dokle god je toliki broj nezaposlenih nema BiH će stagnirati. Nezaposlenost se rješava ili otvaranjem novih radnih mjesta ili emigracijom. S obzirom da ovo prvo nije realno onda preostaje ovo drugo. Valjda će onda i nama koji ćemo ostati biti bolje.. bar malo... možda... ponekad...

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EGZODUS mladih iz RS. Idu ka Slo, Slovackoj, posvuda.....
PostPostano: 05 sij 2018, 11:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 lis 2016, 06:43
Postovi: 882
Lokacija: Zadar / Bihac
Bobovac je napisao/la:
Treba podijeliti pokoju putovnicu i drugim narodima. Dosta je bilo jednonacionalnih torova. Nama je suđeno živjeti skupa... ma gdje to bilo.
Dokle god je toliki broj nezaposlenih nema BiH će stagnirati. Nezaposlenost se rješava ili otvaranjem novih radnih mjesta ili emigracijom. S obzirom da ovo prvo nije realno onda preostaje ovo drugo. Valjda će onda i nama koji ćemo ostati biti bolje.. bar malo... možda... ponekad...


Malo manja kasa u Mostaru od one vece u Sarajevu, ali razmjerno broju stanovnika puno veca mostarska kasa, namijenjena iskljucivo nama i nasem teritoriju "should do the trick"

Hrvatska ima 4× veci proracun od BIH. Ima veci proracun od Slovenije i puni veci proracun od Srbije. Jos uz to smanjujemo dug i imamo 3+ % rast BDPa. Valuta nam aprecira i trebamo je drzati pod kontrolom stalnim otkupom eura za kune. Imamo jednu od vecih deviznih rezervi... na svijetu. Jer nam je tesko valutu koja stalno jaca drzati fiksnom.

Ulaganje u Hrvate u BIH bi bilo puno lakse da Hrvati imaju svoj pravni i institucionalni okvir, a sa samim time i financijsku neovisnost. A ne HR ulazi npr 100 mil eura u Mostar kroz 5 godina, od toga kroz poreze i razno razne picke materine minimalno 20 miliona eura zavrsi njima na raspolaganju, da to tuku u Zivnice, Gradacac i ostale picke materine.

Mi da malo stisnemo zube i nekim cudom to ostvarimo, pa cak i na manjem teritoriju od zamisljenog, bilo bi nam puno lakse. Oni su kao krpelj. Skoro kao Romi u Medimurju. Nismo ni mi velesila, ali da dio iliti "visak" naseg novca ne ide njima i mi bi bolje zivjeli i manje iseljavali. Zamisli samo koliko bi hrvatskih domacih tvrtki otvorilo postrojenja u HercegBosni za proizvodnju proizvoda namjenjenih za izvoz izvan zemalja EU


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EGZODUS mladih iz RS. Idu ka Slo, Slovackoj, posvuda.....
PostPostano: 05 sij 2018, 11:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Od BH muslimanima koji traze hr dokumente zahtijevati da odgovore na pitanja prikljuceni na poligraf:

- posjedujete li dokument u kojemu se netko od vasih predaka izjasnjavao Hrvatom?
- je li netko od vasih roditelja i predaka bio pripadnik vojnih formacija koje su ucestovale u napadu na RH i Hrvate u BiH?
- koje ste etnicke pripadnosti?
- jeste li spremni sluziti u OSRH?
- kojim jezikom govorite?
- jeste li ikada u komunikaciji ukljucujuci i online, pisali protiv Hrvata i RH?
...

:D

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EGZODUS mladih iz RS. Idu ka Slo, Slovackoj, posvuda.....
PostPostano: 05 sij 2018, 17:21 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Srbi se ne bi trebali brinuti jer bezobzira koliki im bio broj u RS ona se neće nikako ukinuti kao institucija. Samo nisam znao da je Slovačka toliko privlačna.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EGZODUS mladih iz RS. Idu ka Slo, Slovackoj, posvuda.....
PostPostano: 06 sij 2018, 00:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21532
Ja bi im dao privremene domovnice.
Nešto na 2 god, tek toliko da se mogu zaposliti negdje u EU :D

I bez prava glasa, naravno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EGZODUS mladih iz RS. Idu ka Slo, Slovackoj, posvuda.....
PostPostano: 07 sij 2018, 22:36 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
Mar-kan je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Bošnjački političari misle da mogu držati gladan narod na lancu.

Ne mogu više ni oni prodavati zjala, kod nas i Muslimani masovno odlaze, Njemačka je br.1 :kava

Gde je to u vas ? Koja sredina ?

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 144 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO