HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 12:53.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 03 svi 2012, 16:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
slika


Unakrsno ispitujući vještaka optužbe za demografiju Ewu Tabeau, optuženi Radovan Karadžić sugerirao je danas pred Haškim tribunalom da tijekom rata u BiH nije bilo genocida nad Muslimanima, zato što je stradalo 2,6 posto muslimanskog stanovništva.

Bivši predsjednik Republike Srpske, koji je optužen za genocid u Srebrenici i još sedam bosanskih općina, kao dokaz za tu tvrdnju u sudnici je citirao nalaze do kojih je došla svjedokinja Tabo, analizirajući promjenu etničke slike BiH koju je rat izazvao.

Tabo je potvrdila ispravnost tih nalaza. Prema rezultatima tog istraživanja, tijekom rata u BiH, 1992-95., ubijeno je ili nestalo 49.111 Muslimana, što čini 2,6 posto od 1.902.956, koliko ih je ukupno bilo prije sukoba.

Tabo je, na sugestiju Karadžića, potvrdila da su među stradale uključeni i vojnici, ali da su izuzete osobe umrle od prirodnih uzroka.

Karadžić je zatim pokušao da, kroz pitanje svjedokinji, broj ubijenih Muslimana u BiH uporedi sa brojem Židova stradalih tijekom Drugog svjetskog rata, ali je predsjedavajući sudac O Gon Kwon (O-gon Kwon) ocijenio da to pitanje nije prikladno za demografa.

Kao tezu obrane, Karadžić je, međutim, iznio da je “u Ruandi uništeno oko 70 posto Tutsija, a u Europi u Drugom svjetskom ratu oko 50 posto Jevreja”.

Sudija Kwon ocijenio je da pitanje zadire u pravnu definiciju genocida i da stoga “nije relevanto” tijekom svjedočenja vještaka za demografiju.

Nasuprot tome, Karadžićev pravni savjetnik Peter Robinson tvrdio je da je pitanje relevantno zato što je Karadžić optužen za genocid, koji podrazumijeva namjeru da se potpuno ili djelimično uništi cijela etnička grupa, dok nalazi vještaka Tabo pokazuju da je “uništeno” 2,6 posto bošnjačke zajednice.

Svoju tezu, Karadžić je potom dokazivao i citiranjem podataka do kojih je Tabo došla o broju stradalih Muslimana u svakoj od sedam općina u kojima je, pored Srebrenice, bio počinjen zločin nad muslimanskim stanovništvom.

Postotak nastradalih Muslimana u tim općinama kreće se od 2,2 do 15 posto.

Optuženi je sugerirao i da je broj stradalih kod sva tri naroda – bošnjačkog, hrvatskog i srpskog – tijekom rata približno odgovarao njihovom udjelu u ukupnom stanovništvu. Karadžić je danas osporavao nalaz Tabo da veliki broj stradalih civila u odnosu na vojnike u Sarajevu ukazuje da je civilno stanovništvo bilo namjerno uzimano za cilj.

Tvrdio je da svjedokinja nije u obzir uzimala okolnosti pod kojim su civili stradali, poput ofanziva muslimanskih snaga iz grada.

Tabo je ostala pri svom iskazu. Ona je, međutim, potvrdila da je procentualno učešće Srba u ukupnom stanovništvu Sarajeva spao s 30 posto, po popisu iz 1991. na pet posto, prema biračkom popisu iz 1997.

Suđenje Karadžiću bit će nastavljeno sutra, iskazom novog svjedoka.

Tužiteljstvo do petka, 4. svibnja, mora završiti izvođenje dokaza, a do tada je predviđeno da sudci saslušaju još jednog zaštićenog svjedoka i da Karadžić unakrsno ispita bivšeg novinara iz Beograda Zorana Petrovića-Piroćanca.

Optužnica Karadžiću na teret stavlja i teror nad civilima u Sarajevu kampanjom artiljerijskih i snajperskih napada, progon Muslimana i Hrvata širom BiH i uzimanje za taoce “plavih šljemova” UN, 1992-95.(Beta)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 03 svi 2012, 17:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12340
Kako su Karadzić ali i zbivanja u Hagu zapostavljena na ovom forumu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 03 svi 2012, 17:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12340
Ibar je napisao/la:
slika

Tabo je potvrdila ispravnost tih nalaza. Prema rezultatima tog istraživanja, tijekom rata u BiH, 1992-95., ubijeno je ili nestalo 49.111 Muslimana, što čini 2,6 posto od 1.902.956, koliko ih je ukupno bilo prije sukoba.



Meni ove cifre nikako ne idu u glavu, kad uzmem onako računati uvijek dobijem veći rezultat.

Premalo mi je 50 000, daj Bože da jest "samo" 50 000.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 03 svi 2012, 17:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Lebowski je napisao/la:
Kako su Karadzić ali i zbivanja u Hagu zapostavljena na ovom forumu.


A trebalo bi ih pratiti. Dosta se da naučiti iz raznih suđenja i svedočenja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 03 svi 2012, 18:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12340
Zapostavljeno je po svim medijima, ja godinama nisam pratio, znam da bude neka polusatna emisija na nekim lijevim televizijama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 03 svi 2012, 18:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Lebowski je napisao/la:
Zapostavljeno je po svim medijima, ja godinama nisam pratio, znam da bude neka polusatna emisija na nekim lijevim televizijama.


Ne misliš li da je namerno zapostavljeno, da bi moglo stalno da se vergla o genocidima i da se time skupljaju politički poeni i dodatno zavade narodi?

I kakvo ti je to računanje u kom su ti zvanični podaci nastradalih iz tvog naroda "premali"?

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 03 svi 2012, 18:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12340
Real gone je napisao/la:
Lebowski je napisao/la:
Zapostavljeno je po svim medijima, ja godinama nisam pratio, znam da bude neka polusatna emisija na nekim lijevim televizijama.


Ne misliš li da je namerno zapostavljeno, da bi moglo stalno da se vergla o genocidima i da se time skupljaju politički poeni i dodatno zavade narodi?

I kakvo ti je to računanje u kom su ti zvanični podaci nastradalih iz tvog naroda "premali"?


Hm, pa ne znam da li je namjerno ali moglo bi biti, trebalo bi to biti dostupno javnosti u prenosima uživo. Jest da nije komercijalno pa su možda zbog toga televizije odustale od toga.

Pa nisam baš računao tačan ni približan broj, mislim da ima više stradalih, ne vjerujem da je ovo 50 000 tačan podatak.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 03 svi 2012, 18:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Jesu smjesne ove haske sudije, optuzise covjeka za genocid, a na razne nacine mu ne daju da se brani po toj konkretnoj optuzbi, a ova Eva Tabo mi je vec odnegdje jako poznata, kao da sam je vec negdje povodom drugog procesa koji se jos uvijek vodi u haskom tribunalu vidio.










_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 03 svi 2012, 18:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Ibar je napisao/la:
svjedokinja Tabo


Ako je to ona koja mislim da jeste, jadan je taj tribunal. Posle onog blama sa Šešeljem, trebali su da je pošalju ponovo u osnovnu školu.

Evo Vlado me pretekao. Jeste ta gospođa.

Sjajni demograf-stručnjak, koja je uradila detaljnu analizu promena stanovništva Vojvodine, tako što nije došla do popisnih podataka i tako što nije primetila pad stanovnika (izuzimajući doseljene).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 03 svi 2012, 19:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Lebowski je napisao/la:
Real gone je napisao/la:

Ne misliš li da je namerno zapostavljeno, da bi moglo stalno da se vergla o genocidima i da se time skupljaju politički poeni i dodatno zavade narodi?

I kakvo ti je to računanje u kom su ti zvanični podaci nastradalih iz tvog naroda "premali"?


Hm, pa ne znam da li je namjerno ali moglo bi biti, trebalo bi to biti dostupno javnosti u prenosima uživo. Jest da nije komercijalno pa su možda zbog toga televizije odustale od toga.

Pa nisam baš računao tačan ni približan broj, mislim da ima više stradalih, ne vjerujem da je ovo 50 000 tačan podatak.



Pa mene čudi da tolika psihoza oko ratnih zločina vlada sve ove godine (naročito na datume kada se odaju počasti stradalima) a da ta suđenja nisu "komercijalna". Zato bi pre rekla da i narod, a i političari više vole da se šetaju u mutnom - da nagađaju i koriste tu opštu atmosferu paušalizacije kad im je potrebno.

Inače, do nedavno je u javnom diskursu u BiH preovladavao mit o 200-300.000 stradalih u ratu 92-95, i pored toga što su i stranci i Mirsad Tokača (IDC) iznosili precizne analize o brojevima, polnoj, nacionalnoj strukturi, regionalnoj pripadnosti i nizu drugih statističkih faktora.

ICTY je objavio podatke slične Tokačinim (IDC govori o oko 98.000 žrtava, a ICTY o 105.000):

slika

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 03 svi 2012, 19:51 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 16:39
Postovi: 2989
Ono sto sam odavno ponavljao, zadnjih dana se pocinje ostvarivati. Nedavno u tisku je izasao dobar clanak koji se bavi spiskovima AbIh, ovim mislimna one koji se Hagu vode kao CIVINE ZRTVE RATA A U BiH SE VODE KAO PRIPADNICI ABiH ili RVI!

Tribunal je pokrenuo neke izvide, a Karadic i Mladic su dosli do spiskova koje su pokusali usporediti i stvorio se veliki problem. Ako se dokazu ove sumnje, onosno ako se desi a i dokaze da su spiskovi vjerodostojni (kojim se potvrduje status vojnika a kasnije RVI) i da iza njih stoji drzava BiH, onda je vlo moguce da optuznice budu djelimicno odbacene sto ce biti OGROMNA PLJSKA CJELOM VODSTVU MUSLIMANSKOH NARODA, ne samo pljuska vec ce povuci niz stvari za sobom.

Radi socijalne trgovine,radi punjenja sopstvenih depova,radi osobne gramzivosti,...lopta je pred crtom i auto gol se cini neizbjeznim! bti ce dobro, cuti objasnjenje svega navedenog naravno od strane bosnjackih predstavnika. Sa ovim se u BiH jos nitko ne bavi mislim na medije!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 03 svi 2012, 20:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 stu 2011, 14:14
Postovi: 3462
Lebowski je napisao/la:
Kako su Karadzić ali i zbivanja u Hagu zapostavljena na ovom forumu.

Zato što je Srbin u pitanju.
Da je Bošnjak u pitanju, već bi bilo 20 stranica. :biceovodobro


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 03 svi 2012, 20:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
zomby je napisao/la:
Ono sto sam odavno ponavljao, zadnjih dana se pocinje ostvarivati. Nedavno u tisku je izasao dobar clanak koji se bavi spiskovima AbIh, ovim mislimna one koji se Hagu vode kao CIVINE ZRTVE RATA A U BiH SE VODE KAO PRIPADNICI ABiH ili RVI!



U kom tisku? Jel možeš da staviš link ako si čitao online?

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 04 svi 2012, 10:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Vii je napisao/la:
Lebowski je napisao/la:
Kako su Karadzić ali i zbivanja u Hagu zapostavljena na ovom forumu.

Zato što je Srbin u pitanju.
Da je Bošnjak u pitanju, već bi bilo 20 stranica. :biceovodobro


A da je Hrvat ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 04 svi 2012, 10:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 ožu 2012, 21:55
Postovi: 645
Lokacija: dijaspora
Real gone je napisao/la:
Lebowski je napisao/la:

Hm, pa ne znam da li je namjerno ali moglo bi biti, trebalo bi to biti dostupno javnosti u prenosima uživo. Jest da nije komercijalno pa su možda zbog toga televizije odustale od toga.

Pa nisam baš računao tačan ni približan broj, mislim da ima više stradalih, ne vjerujem da je ovo 50 000 tačan podatak.



Pa mene čudi da tolika psihoza oko ratnih zločina vlada sve ove godine (naročito na datume kada se odaju počasti stradalima) a da ta suđenja nisu "komercijalna". Zato bi pre rekla da i narod, a i političari više vole da se šetaju u mutnom - da nagađaju i koriste tu opštu atmosferu paušalizacije kad im je potrebno.

Inače, do nedavno je u javnom diskursu u BiH preovladavao mit o 200-300.000 stradalih u ratu 92-95, i pored toga što su i stranci i Mirsad Tokača (IDC) iznosili precizne analize o brojevima, polnoj, nacionalnoj strukturi, regionalnoj pripadnosti i nizu drugih statističkih faktora.

ICTY je objavio podatke slične Tokačinim (IDC govori o oko 98.000 žrtava, a ICTY o 105.000):

slika


Zasto ti je to cudno kad se npr. od 2.svjetskog rata do danasnjih dana spekulira s brojem zrtava u Jasenovcu!? Od 80-tak tisuca (za koje se pouzdano danas zna) pa do 1.200 000( koje je Dedijer naveo u svojoj knjizi).Izmedju te dvije brojke leze svjetovi!

_________________
Za svako rjesenje postoji problem


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 04 svi 2012, 10:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Taj sud je za mene potpuno bezvrijedan. Što se mene tiče mogu Karadžića i Mladića osloboditi.

Ako su već dali Gotovini 24 godine a čovjek nikad ni pomislio ni zapovijedio išta zlo prema nekom civilu i zarobljeniku.

Pravdu ne može dijeliti politički sud. Mogu samo puno gore napraviti, a već jesu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 04 svi 2012, 10:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Vii je napisao/la:
Da je Bošnjak u pitanju, već bi bilo 20 stranica. :biceovodobro


Hag se Bošnjacima ne bavi. Oni su nosili cveće, a ne puške.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 04 svi 2012, 11:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
BBC je napisao/la:
Taj sud je za mene potpuno bezvrijedan. Što se mene tiče mogu Karadžića i Mladića osloboditi.

Ako su već dali Gotovini 24 godine a čovjek nikad ni pomislio ni zapovijedio išta zlo prema nekom civilu i zarobljeniku.

Pravdu ne može dijeliti politički sud. Mogu samo puno gore napraviti, a već jesu.


To si u pravu, al opet ovakve presude za etničko čišćenje, genocid, masovne zločine to za ugled jedne zemlje nisu nebitne stvari.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 04 svi 2012, 22:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
lirik je napisao/la:
Zasto ti je to cudno kad se npr. od 2.svjetskog rata do danasnjih dana spekulira s brojem zrtava u Jasenovcu!? Od 80-tak tisuca (za koje se pouzdano danas zna) pa do 1.200 000( koje je Dedijer naveo u svojoj knjizi).Izmedju te dvije brojke leze svjetovi!


Nije mi čudna manipulacija žrtvama, to su radili komunisti radi ratne odštete i opravdavanja posleratnih egzekucija, samo mi je čudno "vreme" izabrano za to. Mi smo danas u informatičkom vremenu, kada odstupi u ciframa u vidu 100-300.000 nisu mogući. Što se samog Jasenovca tiče, nedavno je i HRT objavio neku cifru od oko 88.000 do sada popisanih, a o ostalim logorima i stradalima na području tadašnje NDH nije bilo reči.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 04 svi 2012, 22:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Real gone je napisao/la:
lirik je napisao/la:
Zasto ti je to cudno kad se npr. od 2.svjetskog rata do danasnjih dana spekulira s brojem zrtava u Jasenovcu!? Od 80-tak tisuca (za koje se pouzdano danas zna) pa do 1.200 000( koje je Dedijer naveo u svojoj knjizi).Izmedju te dvije brojke leze svjetovi!


Nije mi čudna manipulacija žrtvama, to su radili komunisti radi ratne odštete i opravdavanja posleratnih egzekucija, samo mi je čudno "vreme" izabrano za to. Mi smo danas u informatičkom vremenu, kada odstupi u ciframa u vidu 100-300.000 nisu mogući. Što se samog Jasenovca tiče, nedavno je i HRT objavio neku cifru od oko 88.000 do sada popisanih, a o ostalim logorima i stradalima na području tadašnje NDH nije bilo reči.




Ne pominji Jasenovac. Poslije onih cifri od preko pola milijuna, sve ostalo zvuci kao lakrdija. Ima ljudi koji misle da nakon tih cifri, nisto nije vrijedno pomena.


I manite se komunista. Ostavite ih na miru. Jedina skupina koja nije klala nejac.

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 04 svi 2012, 22:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Sto se tice karadjiceve izjave...Nema nisto od genocida, tipicni ratni zlocini. Nije genocid ako nastojis ukloniti skupinu muskaraca(i to ogroman dio nosio oruzje), samo u jednoj selendri.

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 04 svi 2012, 23:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
totem je napisao/la:


Ne pominji Jasenovac. Poslije onih cifri od preko pola milijuna, sve ostalo zvuci kao lakrdija. Ima ljudi koji misle da nakon tih cifri, nisto nije vrijedno pomena.


I manite se komunista. Ostavite ih na miru. Jedina skupina koja nije klala nejac.


Ma samo ti meni naredi šta ću da pominjem, a šta ne na forumu.. :001_rolleyes

Idi leči se, čoveče, puk`o si skroz.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 04 svi 2012, 23:17 
Offline

Pridružen/a: 15 pro 2010, 23:03
Postovi: 576
Lokacija: Kičmanovićevo rodno selo
totem je napisao/la:

Ne pominji Jasenovac. Poslije onih cifri od preko pola milijuna, sve ostalo zvuci kao lakrdija. Ima ljudi koji misle da nakon tih cifri, nisto nije vrijedno pomena.




Sjećam se da je Jeremić jednom izjavio kako se on slaže sa brojkom između 700 000 i milijun i pol. :klanjam :klanjam

_________________
Izlizani ideali i misali
po hrvatskin stranputican
sokolaške procesije

pričešćene demonstracije
od vinotočnica do vinotočnica
svjetlošću krv časna
vijekom navikli trpeć
nasljeđivat pogrda balkana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 04 svi 2012, 23:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Real gone je napisao/la:
totem je napisao/la:


Ne pominji Jasenovac. Poslije onih cifri od preko pola milijuna, sve ostalo zvuci kao lakrdija. Ima ljudi koji misle da nakon tih cifri, nisto nije vrijedno pomena.


I manite se komunista. Ostavite ih na miru. Jedina skupina koja nije klala nejac.


Ma samo ti meni naredi šta ću da pominjem, a šta ne na forumu.. :001_rolleyes

Idi leči se, čoveče, puk`o si skroz.




Nisi skontala poantu...Jbg.

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 05 svi 2012, 06:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Ovaj Karadžić i neki njegovi simpatizeri neshvaćaju da genocid nije samo ubijanje već i prisilno protjerivanje.. Nemoraš nužno pobit sve živo da bi nešto bilo genocid..


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 91 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO