HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 23:47.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 9800 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201 ... 392  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 30 lis 2018, 09:39 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2009, 06:39
Postovi: 746
Thacijev nedavni intervju Večernjem:
Citat:
Kako komentirate izbore u BiH?

Prvo bih želio zahvaliti gospodinu Komšiću na njegovim izjavama o priznavanju Kosova jer on je rekao upravo ono što bi trebao reći jedan lider u BiH. Danas su odnosi Kosovo – Srbija konstruktivniji nego odnosi Kosovo – BiH što je apsurdno. Sve se to događa zbog Dodikovih prijetnji koje upućuje hrvatskom i bošnjačkom članu Predsjedništva. Shvaća da odluke Predsjedništva moraju biti konsenzus, ali je nepravedno da hrvatski i bošnjački predstavnik iz Predsjedništva javno ne podrže neovisnost Kosova. Nije bez razloga Dodik obojicu vukao i vući će i dalje za nos.

https://www.vecernji.hr/premium/hashim- ... ra-1277916


Ništa kontra lidera Sejde... :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 31 lis 2018, 11:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Čovjek iz agencije za statistiku na 2:00 sve objasnio:



Citat:
I pored priraštaja, koji je najveći u regiji, broj stanovnika Kosova se smanjuje. Zavisno od godine broj se kreće od 7.000 do 10.000. Naprimjer 2015. je broj stanovnika Kosova je smanjen za 33.000 uprkos velikom broju novorođenih. Razlog za to je emigracija.


:kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 31 lis 2018, 13:17 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2009, 06:39
Postovi: 746
Pričali smo već na drugoj temi o tome, ali neka se i ovdje nađe. Izlaznost na kosovske izbore:

2004. 49%
2007. 40%
2010. 48%
2014. 43%
2017. 41%

Očito je da dobar dio birača koji su popisani na Kosovu u stvarnosti ne žive tu. Nemoguće da je ovolika apstinencija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 06 stu 2018, 00:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Jos dvije drzave nedavno su povukle priznanje nezavisnosti Kosova tako da se broj zemalja koje su to uradile popeo na 9! Hvala Dominiki i Grenadi od srca! Idemo dalje! Albanska narko-teroristicka drzava Kosovo puca gdje je najjaca (mnostvo NN drzavica su priznale Kosovo). Kada male zemlje povuku nezavisnost, sa Amerikom ce Srbija lako jer to je jedini slucaj koji moze da "ispari" tako sto Amerikanci mogu da popuste zarad dobrih odnosa, dok ove male drzavice su mozda i najkomolikovanije jer zahtijevaju konstatnu aktivnost diplomatije u vidu putovanja sa jednog kraja svijeta na drugi. Poslije malih drzavica slijedi Egipat koji je najavio nesto, kao i Crna Gora u kojoj postoje neka kolebanja po tom pitanju, a zatim i Makedonija i Bugarska bi mogle da povuku priznanje, ali otom potom. Siptarska drzava Kosovo bice na kraju svedena na podrsku od strane Amerike, Albanije i Hrvatske. :zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 06 stu 2018, 05:40 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
Americko naoruzavanje Kosova je sasvom logičan odgovor na srpsko zveckanje ruskim oružjem u NATO dvorištu. I na njega će se odgovarati višestruko jače.
Vrlo brzo se očekuje nabava težeg naoružnja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 06 stu 2018, 13:47 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Iako je iseljavanje sa kosova dosta izrazheno visoki natalitet koliko toliko ubllazhava tegobe tog fenomena.U vecoj je frci srbija u rajonu.Od svih eks yu republika srbija ima najnizi natalitet.Prosecna starost stanovnishtva je 43 godina.Ocekuje se da 2065 godine srbija broji tacno 3 miliona zitelja manje


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 06 stu 2018, 13:50 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Vujadin je napisao/la:
Gdje god zađeš na Kosovu i Metohiji, na svakih 5-10 km naići ćeš na nešto srpsko pravoslavno - ili manastire i crkve koji su opstali do dana današnjeg ili temelje nekadašnjih i groblja.

I ako zadjes malo duble u temelje tog srpskog pravosllavnog naiçi çes na albanske katolicke temelje


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 06 stu 2018, 13:57 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Vujadin je napisao/la:
dudu je napisao/la:

Zna li se na koju foru su preživili silni manastiri na Kosovu, u BIH i Hrvatskoj je sve katoličko porušenu, na Ohridu su porušene skoro sve crkve, skoro nigdje nisu preživjeli ostaci sakralnih objekata osim na Kosovu?


Vidiš da su rušili i u Metohiji i na Kosovu.

Ostaci manastira Hvostanske Studenice na sjeveru Metohije, iz 1219. godine.
Napušten posle velike seobe Srba 1690. Novodoseljeni Albanci iskoristili materijal za džamije i kuće.

slika

Kada smo vec kod slika objekata od prije 1000 godina redno je da predstavimo i nesto mladje recimo od prije 100 godina.Ovako je izgledao nis prije 100 godina
https://www.kultplus.com/trashegimia/ni ... ptar-foto/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 06 stu 2018, 18:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Istin je napisao/la:
Americko naoruzavanje Kosova je sasvom logičan odgovor na srpsko zveckanje ruskim oružjem u NATO dvorištu. I na njega će se odgovarati višestruko jače.
Vrlo brzo se očekuje nabava težeg naoružnja.

Srbija sa tim istim NATO savezom organizuje vojne vjezbe. Cak vise sa NATO-om nego sa Rusijom, a i NATO vojne vjezbe u BiH u zadnje vrijeme uglavnom se organizuju u RS. Srbija je vojno neutralna zemlja koja saradjuje sa svim vojnim savezima. Dzaba se naoruzavate kada Srbija je neutralna zemlja koja i po svojoj prirodi, a otprilike i po naoruzanju je jaca u slucaju napada, a koji istu ocigledno ne interesuje vec se fokusira za adekvatnu odbranu u slucaju napada. Ono kada nadas da te niko nece napasti, ali obucavas vojsku kao da ce te napasti. Taj fazon, u vec spomenutu vojnu neutralnost i politiku odbrane u slucaji napada, a napada nikako.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 06 stu 2018, 18:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
sokoli je napisao/la:
Iako je iseljavanje sa kosova dosta izrazheno visoki natalitet koliko toliko ubllazhava tegobe tog fenomena.U vecoj je frci srbija u rajonu.Od svih eks yu republika srbija ima najnizi natalitet.Prosecna starost stanovnishtva je 43 godina.Ocekuje se da 2065 godine srbija broji tacno 3 miliona zitelja manje

A do tada situacija moze da se preokrene, a na sta se i ide. Ulazite i vi u ekonomiju jer Kosovo stoji gore i od Albanije koja i dalje stoji lose. Eno cujem Telekom Srbija zainteresovan za kupovinu Telekoma Albanije od Deutsche Telekom i to za sitan novac. Nijemci se povlace, a tamo gdje se Nijemci povlace, to znaci da ta drzava nazaduje. Eno Volkswagen otisao iz BiH 2009 i zatvorio svoju fabriku automobila u Vogosci gdje je sklapao manju seriju automobila. Poslije toga, vidimo i sami da je ekonomija u BiH u losem stanju. Evo i Telekom Albanije je na prodaju, za sitne pare. Vi jos lose stojite. Jedino ulazete u put od mora preko Kosova do Nisa da preko Srbije idete u EU.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 06 stu 2018, 18:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
sokoli je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:
Gdje god zađeš na Kosovu i Metohiji, na svakih 5-10 km naići ćeš na nešto srpsko pravoslavno - ili manastire i crkve koji su opstali do dana današnjeg ili temelje nekadašnjih i groblja.

I ako zadjes malo duble u temelje tog srpskog pravosllavnog naiçi çes na albanske katolicke temelje

Poput Skender Bega.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 06 stu 2018, 18:45 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Vladimir RUS je napisao/la:
sokoli je napisao/la:
I ako zadjes malo duble u temelje tog srpskog pravosllavnog naiçi çes na albanske katolicke temelje

Poput Skender Bega.

Mislish na onog skenderbega za ciju sliku ste nas slali u goli otok?
Za onu zastavu sa kojom je ratovao skenderbeg mi smo trebali dati zhrtve u bivshoj jugosllaviji i na hiljade godine teshke robije.I sve to samo sta je ex yu billa neprijatelski raspolozhena prema srbiji.Jer skander beg je eto bio srbin.
Nego vllado kada cete podici spomenik vashem heroju skender begu u beogradu.
E bash ovakvo ponashanje vas pravi neozbiljnim i nevredni pazhnje.Llazhirate historiju gore nego ovi severnomakedonci


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 06 stu 2018, 18:58 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
1986 je napisao/la:
lider30 je napisao/la:
Čitao sam danas Hardinajev intervju Večernjem. Žena Anita (mislim da je Albanka katolkinja), on se stalno distancira od Islama i nagalašava da su mu preci generacijama bili katolici.

Ja mislim da se on i osjeća katolikom.

I u Albaniji ima islamskog radikalizma, zanima me kako to da onda nema tenzija između katolika i muslimana, ili se varam. Kakvi su odnosi među Albancima?

veoma jednostavno cu ti objasniti a ti sam donosi zakljucak.Dok je trajao rat u bosni iz bosne doslo je puno izbijeglica u zapadnu makedoniju.Albanci su muslimani.I bosnjaci su bili muslimani.Ali albanci nisu otvorili vrata njihovih kuca.Iako smo im pomagali koloko smo mogli.U slucaju kosova puni autobusi su pokusali prenjeti preko zapadne makedonije u albaniju.Mi smo bllokirali puteve i svako je primio jednu familiju ili vise njih sebi.Nikad nismo pitali dali je katolik ili musliman.Svi su bili primljeni u kuce i akomodirani da se osjecaju kao u njihovim kucama.U zadnjem slucaju proslo je kroz makedoniju na desetice hiljada emigranata iz sirije.I oni su muslimani kao i mi.Pa albanci makedonije su najmirniji i najpobozhniji od svih albanaca.Nijedan albanac nije primio nijednog sirijca kuci iako su iste vere.Manastir sveti bigor u radicku klisuru podigli su allbanci muslimani za svoju bracu ortodokse.Ako kojim slucajem otidnes u manastir svete bogorodice u kiçevo vidjeces da u isti manastir ima i specijalan deo gde se vrse muslimanski vjerski obredi.Otidni u albaniju i prosetaj sa jednog kraja na drugi.U svaki grad crkva i xhamija stoje jedna do druge


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 06 stu 2018, 20:04 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
Vladimir RUS je napisao/la:
Istin je napisao/la:
Americko naoruzavanje Kosova je sasvom logičan odgovor na srpsko zveckanje ruskim oružjem u NATO dvorištu. I na njega će se odgovarati višestruko jače.
Vrlo brzo se očekuje nabava težeg naoružnja.

Srbija sa tim istim NATO savezom organizuje vojne vjezbe. Cak vise sa NATO-om nego sa Rusijom, a i NATO vojne vjezbe u BiH u zadnje vrijeme uglavnom se organizuju u RS. Srbija je vojno neutralna zemlja koja saradjuje sa svim vojnim savezima. Dzaba se naoruzavate kada Srbija je neutralna zemlja koja i po svojoj prirodi, a otprilike i po naoruzanju je jaca u slucaju napada, a koji istu ocigledno ne interesuje vec se fokusira za adekvatnu odbranu u slucaju napada. Ono kada nadas da te niko nece napasti, ali obucavas vojsku kao da ce te napasti. Taj fazon, u vec spomenutu vojnu neutralnost i politiku odbrane u slucaji napada, a napada nikako.


Tko vam je priznao tu neutralnost?
Vidiš, da bi bio vojno neutralan, ne možeš se ti sutra probuditi i reći "ja sam neutralan" nego ti to netko mora garantirati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 06 stu 2018, 21:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Istin je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Srbija sa tim istim NATO savezom organizuje vojne vjezbe. Cak vise sa NATO-om nego sa Rusijom, a i NATO vojne vjezbe u BiH u zadnje vrijeme uglavnom se organizuju u RS. Srbija je vojno neutralna zemlja koja saradjuje sa svim vojnim savezima. Dzaba se naoruzavate kada Srbija je neutralna zemlja koja i po svojoj prirodi, a otprilike i po naoruzanju je jaca u slucaju napada, a koji istu ocigledno ne interesuje vec se fokusira za adekvatnu odbranu u slucaju napada. Ono kada nadas da te niko nece napasti, ali obucavas vojsku kao da ce te napasti. Taj fazon, u vec spomenutu vojnu neutralnost i politiku odbrane u slucaji napada, a napada nikako.


Tko vam je priznao tu neutralnost?
Vidiš, da bi bio vojno neutralan, ne možeš se ti sutra probuditi i reći "ja sam neutralan" nego ti to netko mora garantirati.

Meni je potpuno jasan srbožderski poriv kod dela hrvatskog naroda međutim situacija je takva kakva jeste Kosovo i Metohija pripadaju Srbima baš kao i Raška baš kao i Šumadija,Vojvodina,Beograd,Republika Srpska Krajina,Crna Gora,RepublikaSrpska.Mi jesmo najveći narod koji zauzima najveću površinu.Manji narodi kao što su između ostalog i Hrvati,gledaju da se udružuju kako bi mogli ne da se suprostave Srbima.Već da otmu i pobiju ili proteraju srpski narod.Dali je to po tebi uredu?Ako jeste.Onda je i uredu što Hrvatima u zajednici BiH Muslimani biraju predstavnika i gledaju na svaki način da svedu broj Hrvata na statističku grešku.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 06 stu 2018, 21:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Hrvati u zajednci BiH imaju srpsku podršku u borbi protiv majorizacije međutim mi Srbi nismo videli nikakvu recimo osudu režima u Zagrebu,od strane Hrvata HRHB,koji obučava i naoružava paravojne formacije na okupiranom KiM.Čak šta više suprotno!

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 06 stu 2018, 22:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Kakva je sudbina Kosova i Metohije?Sudbina Kosova i Metohije je identična sudbini Republike Srpske Krajine.Način ispravljanja tih nepravdi učinjenih srpskom narodu ne mora biti isti a može biti identičan.Srpsko nacionalno pitanje se ne može rešiti uništenjem srpskog naroda da bi se drugi manji narodi proširili po teritoriji koja im ne pripada.
Šta ćemo kada jednog dana moć SAD oslabi?A to će se desiti pre ili kasnije.Mi ćemo i dalje biti svi tu gde jesmo.
Šta ćemo ako Srbija uđe u NATO pakt?
Na nepravdi učinjenoj srpskom narodu niko neće graditi svoju sreću.I neće biti srećan.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 06 stu 2018, 22:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
sokoli je napisao/la:
Iako je iseljavanje sa kosova dosta izrazheno visoki natalitet koliko toliko ubllazhava tegobe tog fenomena.U vecoj je frci srbija u rajonu.Od svih eks yu republika srbija ima najnizi natalitet.Prosecna starost stanovnishtva je 43 godina.Ocekuje se da 2065 godine srbija broji tacno 3 miliona zitelja manje


Slabo vam taj natalitet ublažava jer, kao što onaj čovjek iz agencije za statistiku kaže, broj vam zbog egzodusa opada.

Da ne govorimo koliko vam je broj naduvan na KiM i realno vas nema više od milion.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 06 stu 2018, 22:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
sokoli je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:
Gdje god zađeš na Kosovu i Metohiji, na svakih 5-10 km naići ćeš na nešto srpsko pravoslavno - ili manastire i crkve koji su opstali do dana današnjeg ili temelje nekadašnjih i groblja.

I ako zadjes malo duble u temelje tog srpskog pravosllavnog naiçi çes na albanske katolicke temelje


Nikada nikakvih katoličkih crkava nije bilo na Kosovu i Metohiji.
I one koje ste izgradili u Prištini i Đakovici tu su poput mali milion džamija, simbol vaše okupacije.
Vi ste strano tijelo na Kosovu i Metohiji. Nije vas tu bilo do 1690. ni 3%.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 06 stu 2018, 22:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Kačamak je napisao/la:
Kosovo i Metohija pripadaju Srbima baš kao i Raška baš kao i Šumadija,Vojvodina,Beograd,Republika Srpska Krajina,Crna Gora,RepublikaSrpska.Mi jesmo najveći narod koji zauzima najveću površinu.Manji narodi kao što su između ostalog i Hrvati,gledaju da se udružuju kako bi mogli ne da se suprostave Srbima.Već da otmu i pobiju ili proteraju srpski narod.

:smijeh :smijeh :smijeh
Kao što sam već nekoliko puta napisao, mi smo jedna kulturna, civilizirana, europska zemlja koja poštuje sva manjinska prava koja su u našoj državi na najvišoj razini. Srbi koji žive u Hrvatskoj su također naši građani i mi to poštujemo !

Inače, puna podrška Albancima sa Kosova, i dalje ćemo vam slati pomoć u tehnici, opremi i naoružanju


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 06 stu 2018, 22:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Dobro što su Janjevci sami na vrijeme otišli sa Kosova i Metohije da ne bi opet odlazili skupa sa Šiptarima u narednom periodu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 06 stu 2018, 22:55 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
Većina Srba nema pojma što je to "vojna neutralnost". Ne možeš se ti sutra probuditi i reći "e od sada sam neutralan" nego ti tu neutralnost netko mora priznati.
Znači, konkretno u ovom primjeru, da ako nisi dio vojnog saveza sa Rusijom (a na primjer Srbija nije dio nikakvog saveza sa Rusijom), Rusija te neće braniti od potencijalne agresije drugog vojnog saveza, koji nešto što radiš (na primjer kupnju ruske opreme) može vidjeti kao provokaciju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 06 stu 2018, 23:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
sokoli je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Poput Skender Bega.

Mislish na onog skenderbega za ciju sliku ste nas slali u goli otok?
Za onu zastavu sa kojom je ratovao skenderbeg mi smo trebali dati zhrtve u bivshoj jugosllaviji i na hiljade godine teshke robije.I sve to samo sta je ex yu billa neprijatelski raspolozhena prema srbiji.Jer skander beg je eto bio srbin.
Nego vllado kada cete podici spomenik vashem heroju skender begu u beogradu.
E bash ovakvo ponashanje vas pravi neozbiljnim i nevredni pazhnje.Llazhirate historiju gore nego ovi severnomakedonci

Ima palata Albanije u Beogradu. Jedna od najpoznatijih gradjevina u Srbiji.

slika

Pa sad ti Sokoli kazi kako je Srbija ovo, Srbija ono. Sokoli, ja ne razumijem zasto se mi kao narodi svadjamo kad smo slicni. Albanija je kroz istoriju dva puta bila dio Srbije.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 06 stu 2018, 23:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Istin je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Srbija sa tim istim NATO savezom organizuje vojne vjezbe. Cak vise sa NATO-om nego sa Rusijom, a i NATO vojne vjezbe u BiH u zadnje vrijeme uglavnom se organizuju u RS. Srbija je vojno neutralna zemlja koja saradjuje sa svim vojnim savezima. Dzaba se naoruzavate kada Srbija je neutralna zemlja koja i po svojoj prirodi, a otprilike i po naoruzanju je jaca u slucaju napada, a koji istu ocigledno ne interesuje vec se fokusira za adekvatnu odbranu u slucaju napada. Ono kada nadas da te niko nece napasti, ali obucavas vojsku kao da ce te napasti. Taj fazon, u vec spomenutu vojnu neutralnost i politiku odbrane u slucaji napada, a napada nikako.


Tko vam je priznao tu neutralnost?
Vidiš, da bi bio vojno neutralan, ne možeš se ti sutra probuditi i reći "ja sam neutralan" nego ti to netko mora garantirati.

Kao Rusiji sto je NATO garantovao da se nece siriti na granicu sa Rusijom i svi vidimo kako je to obecanje proslo tj. dokle se NATO prosirio.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 06 stu 2018, 23:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Vladimir RUS je napisao/la:
Pa sad ti Sokoli kazi kako je Srbija ovo, Srbija ono. Sokoli, ja ne razumijem zasto se mi kao narodi svadjamo kad smo slicni. Albanija je kroz istoriju dva puta bila dio Srbije.


Odnosi će biti dobri ako Tirana useljavanjem Šiptara sa Kosova i Metohije postane milionska metropola.
Sad ima oko 500.000 stanovnika, treba joj pomoći da se više nego udvostruči.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 9800 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201 ... 392  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 58 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO